Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 8 (344) z dnia 20.04.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Ubezpieczenia gospodarcze w firmie
Każda działalność gospodarcza obarczona jest ryzykiem wystąpienia zdarzeń i wypadków losowych powodujących szkody osobowe i straty majątkowe, negatywnie wpływających na kondycję finansową firmy. Dlatego aby ochronić się (...)
str. 4
1.1.
Potrącalność składek na ubezpieczenia
Wydatek może zostać uznany za koszt uzyskania przychodów, jeżeli celem jego poniesienia jest osiągnięcie przychodów lub zachowanie albo zabezpieczenie źródła tych przychodów. Ponadto, nie może (...)
str. 4
1.2.
Ubezpieczenie majątku firmowego
Wydatek na wykup polisy nabywanej przez przedsiębiorców w celu ochrony budynków, w których wykonywana jest działalność gospodarcza, a także znajdującego się w nich mienia, przed (...)
str. 5
1.3.
Ubezpieczenia komunikacyjne
Polisy komunikacyjne to najbardziej powszechny rodzaj ochrony ubezpieczeniowej. Należą do nich obowiązkowe ubezpieczenie OC oraz ubezpieczenia dobrowolne. Do zawarcia umowy komunikacyjnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za (...)
str. 5
1.4.
Ubezpieczenia pracowników
Składki opłacone przez pracodawców z tytułu zawartych lub odnowionych umów ubezpieczenia na rzecz pracowników nie są kosztami uzyskania przychodów. Tak stanowi art. 23 ust. 1 (...)
str. 7
1.5.
Ubezpieczenie przedsiębiorcy i członków zarządu
Dla niektórych grup zawodowych, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną przez nich działalnością jest obowiązkowe. Należą do nich m.in.: doradcy podatkowi, (...)
str. 7
2.
Rozliczenie kosztów zagranicznej podróży służbowej pracownika, na poczet której wypłacono zaliczkę w złotówkach
Pracownikowi z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju przysługują diety oraz zwrot kosztów przejazdów, dojazdów środkami komunikacji miejscowej, noclegów oraz innych niezbędnych udokumentowanych wydatków, określonych lub (...)
str. 8
3.
Przepisów o korekcie kosztów nie stosuje się do podatku od nieruchomości - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Stosowanie w praktyce przepisów dotyczących korekty kosztów (art. 24d updof oraz art. 15b updop), obowiązujących od 1 stycznia 2013 r., wciąż budzi wątpliwości. W powołanych (...)
str. 10
II.
PIT I CIT 2012 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.1.
Zagadnienia ogólne
Zeznanie PIT-38(8) powinni złożyć podatnicy, którzy w 2012 r. uzyskali przychody z tytułu: 1) odpłatnego zbycia: papierów wartościowych, pożyczonych papierów wartościowych (sprzedaż krótka), pochodnych instrumentów (...)
str. 12
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Uzyskałem przychody z tytułu odsetek od środków wpłaconych na rachunek lokaty terminowej. Środki te pochodziły z działalności gospodarczej, ale według fiskusa nie uzasadnia to (...)
str. 13
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Usługi gastronomiczne podczas podróży pracowników oraz zarządu spółki
Członkowie zarządu spółki z o.o. sprawują zarząd na podstawie powołania i otrzymują z tego tytułu wynagrodzenie. Osoby te odbywają wiele podróży krajowych i zagranicznych w celach przeprowadzania rozmów z dostawcami, odbiorcami, (...)
str. 17
2.
Rozliczenie wynagrodzenia spółki deweloperskiej z tytułu zarządu nieruchomością wspólną
Spółka cywilna sprzedała część mieszkań w budynku mieszkalnym wybudowanym w ramach prowadzonej działalności. W umowach sprzedaży zawarto zapis, zgodnie z którym zarząd nieruchomością wspólną powierzony (...)
str. 19
3.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1) Jakie będą konsekwencje podjęcia przez wspólników spółki jawnej uchwały o pozostawieniu zysku w spółce z przeznaczeniem na finansowanie dalszej jej działalności? W szczególności czy (...)
str. 20
4.
Koszty pracownicze finansowane z zysku netto nie są kosztami podatkowymi - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Podział zysku netto (po opodatkowaniu CIT) wypracowanego przez spółkę kapitałową jest neutralny podatkowo. Oznacza to, że przeznaczenie części tego zysku na sfinansowanie wypłat dla pracowników (...)
str. 21
5.
Wpływ i wypływ waluty obcej w tym samym dniu bez różnic kursowych - wyrok NSA
Różnice kursowe nie powstaną, jeśli wpływ waluty, jak i jej wypływ z rachunku walutowego następuje w tym samym dniu. Do przeliczenia wpływu i wypływu środków (...)
str. 23
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Uprawnienie do 50% kosztów uzyskania przychodów
50% koszty uzyskania przychodów stosuje się z tytułu: 1) zapłaty twórcy za przeniesienie prawa własności wynalazku, topografii układu scalonego, wzoru użytkowego, wzoru przemysłowego, znaku towarowego (...)
str. 24
1.2.
Ustalenie preferencyjnych kosztów
Generalnie koszty uzyskania przychodów z tytułów określonych na wstępie ustala się w wysokości 50% uzyskanego przychodu. Jedynie przy korzystaniu przez twórców z praw autorskich i (...)
str. 24
1.3.
Czy limit kosztów powinien kontrolować podatnik czy płatnik?
Należy wskazać, że przepisy określające zasady ustalania zaliczki na podatek nie odsyłają wprost do art. 22 ust. 9a updof. Wskazują jedynie na potrzebę uwzględniania kosztów (...)
str. 25
1.4.
Jakie koszty z umowy o dzieło po przekroczeniu limitu?
Koszty uzyskania przychodów z umów o dzieło są określone procentowo. Generalnie wynoszą one 20% uzyskanego przychodu. Przy czym jeżeli przedmiotem zawartej umowy jest czynność stanowiąca (...)
str. 26
1.5.
Faktyczne koszty w rozliczeniu rocznym
Jeżeli podatnik udowodni, że faktycznie poniesione koszty uzyskania przychodów są wyższe od zastosowanych przez płatnika 50% kosztów, koszty uzyskania przyjmuje się w wysokości kosztów faktycznie (...)
str. 27
2.
Czy stosować koszty uzyskania przychodów i kwotę zmniejszającą podatek u byłego pracownika?
Jakie koszty uzyskania przychodów, podstawowe czy podwyższone, powinno się stosować przy obliczaniu zaliczki na podatek, jeżeli do wypłaty wynagrodzenia doszło już po rozwiązaniu umowy o (...)
str. 27
3.
Opodatkowanie przychodu z tytułu nieodpłatnego udostępnienia lokalu mieszkalnego pracownikowi
Przedsiębiorca zawarł umowę najmu lokalu mieszkalnego. W lokalu tym zamieszkuje jego pracownik. Czynsz najmu oraz koszty eksploatacyjne z tytułu zużycia energii, gazu i wody finansuje (...)
str. 29
3.1.
Zwolnienie przychodu od podatku dochodowego
Za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania (...)
str. 29
3.2.
Wartość świadczenia a podstawa wymiaru składek ZUS
Inne, niż stosowane dla celów podatku dochodowego, zasady wyceny świadczenia z tytułu udostępnienia pracownikowi lokalu mieszkalnego obowiązują przy ustalaniu podstawy wymiaru składek ZUS. Otóż w (...)
str. 30
4.
Zapłata składki na ubezpieczenie na życie za pracownika przebywającego na urlopie bezpłatnym
Pracownik cały miesiąc przebywał na urlopie bezpłatnym. W związku z tym, że nie otrzymał on za ten czas wynagrodzenia, pracodawca opłacił za niego składkę na (...)
str. 32
4.1.
Brak możliwości pobrania zaliczki na podatek
Za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, bez względu na źródło finansowania (...)
str. 32
4.2.
Wyłączenie ze składek ZUS
W trakcie urlopu bezpłatnego umowa o pracę trwa dalej, ale podczas tego urlopu osoba z niego korzystająca nie podlega żadnym ubezpieczeniom jako pracownik. Pracodawca za (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Kiedy środki trwałe należy amortyzować sezonowo?
Spółka z o.o. produkuje energię cieplną, którą sprzedaje jako ciepło do ogrzewania budynków oraz ciepłą wodę. Jednak w okresie letnim nie sprzedaje ciepła do ogrzewania. (...)
str. 33
2.
Kasa rejestrująca jako środek trwały
Zgodnie z nowymi przepisami jestem zobowiązana do wprowadzenia kasy fiskalnej. Zakupiłam kasę, która stanowi samodzielne urządzenie (nie funkcjonuje z komputerem). Czy muszę ją uznać za (...)
str. 34
3.
Czy otrzymana kara umowna ma wpływ na wartość środka trwałego?
Firma zewnętrzna buduje w naszej fabryce linię produkcyjną, która po ukończeniu stanie się środkiem trwałym. Niestety, prace są poważnie opóźnione i już wiadomo, że dostawca (...)
str. 35
4.
Koszty rozbiórki nieprzydatnych środków trwałych a wartość początkowa wytwarzanego środka trwałego
Spółka z o.o. sprzedająca energię cieplną buduje nowe odcinki sieci ciepłowniczej. Przebiegają one w innych miejscach niż dotychczasowe. Nieprzydatne już odcinki sieci spółka likwiduje. Koszty (...)
str. 36
5.
Instalacja w budynku systemu rejestracji czasu pracy
Zakupiliśmy system rejestracji czasu pracy. W skład systemu wchodzą m.in. serwer, czytniki, urządzenie zasilające. Czy z uwagi na połączenie ze stałymi elementami budynku (drzwi, zamki) (...)
str. 37
6.
Utrata części składowej lub peryferyjnej w wyniku działania czynników niezależnych od podatnika - wyrok NSA
W sytuacji zniszczenia lub utraty części składowej lub peryferyjnej środka trwałego spowodowanej działaniem czynników niezależnych od podatnika (kradzież, czynniki atmosferyczne, działanie sił natury itp.), nie (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Moment zaliczenia do kosztów podatkowych składek ZUS od wynagrodzeń pracowniczych
Pracodawca wynagrodzenia za dany miesiąc wypłaca do 5 dnia roboczego następnego miesiąca. Taki termin wypłaty wynika z regulaminu wynagrodzeń. Kiedy składki ZUS w części finansowanej (...)
str. 40
2.
Ujęcie w ewidencji przychodów sprzedaży rejestrowanej w kasie fiskalnej
Prowadzę działalność gospodarczą, z której przychody opodatkowuję ryczałtem ewidencjonowanym. Czy przez pojęcie "sprzedaż nieudokumentowana" należy rozumieć także sprzedaż rejestrowaną w kasie fiskalnej? Jaki dokument jest (...)
str. 41
3.
Koszt paliwa wliczony w cenę świadczonej usługi
Firma "A" prowadząca podatkową księgę przychodów i rozchodów wykonuje jako podwykonawca usługi szycia odzieży dla firmy "B". Zlecającym wykonanie usług firmie "B" jest firma "C". (...)
str. 42
4.
Wydatki na prace budowlane w budynku zniszczonym przez pożar
W wyniku pożaru częściowemu zniszczeniu uległ budynek będący środkiem trwałym w prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Niezbędne więc było przeprowadzenie odpowiednich prac budowlanych. Czy wydatki (...)
str. 43
5.
Resort finansów o stosowaniu przepisów o korekcie kosztów i wydaniu interpretacji ogólnej w tej sprawie
Od początku 2013 r. obowiązują przepisy nakazujące zmniejszać koszty uzyskania przychodów o kwoty wynikające z nieopłaconych faktur, rachunków i innych dokumentów. Ich stosowanie w praktyce (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów cudzoziemca z tytułu udziału w spółce z o.o. spółce komandytowej
Obywatel Holandii jest wspólnikiem (komandytariuszem) spółki z o.o. spółki komandytowej, mającej siedzibę w Polsce. Jak są opodatkowane dochody uzyskane przez tę osobę z tytułu udziału (...)
str. 46
1.1.
Wspólnik spółki podatnikiem podatku dochodowego
"Spółka z o.o. spółka komandytowa" to spółka komandytowa, w której komplementariuszem jest spółka z o.o. Podstawy działania spółki komandytowej regulują przepisy Kodeksu spółek handlowych. Spółka (...)
str. 46
1.2.
Obowiązek podatkowy wspólnika mającego miejsce zamieszkania poza terytorium Polski
Wspólnik spółki komandytowej będący osobą fizyczną, który ma miejsce zamieszkania na terytorium Holandii (jest holenderskim rezydentem podatkowym), podlega w Polsce ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, czyli tylko (...)
str. 47
2.
Odliczenie podatku zapłaconego w obcym państwie
Spółka z o.o. zamierza skorzystać z prawa do pomniejszenia podatku dochodowego o kwotę potrąconego podatku u źródła od wypłaconej jej za granicą dywidendy. Czy spółka (...)
str. 48
3.
Prowadzenie prac budowlanych za granicą na kilku oddzielnych placach budowy - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Dochód z usług budowlanych wykonywanych przez polskiego przedsiębiorcę w Szwecji jest tam opodatkowany podatkiem dochodowym tylko wtedy, gdy działalność budowlana spowodowała utworzenie zakładu (kilku zakładów), (...)
str. 49
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Darowizny zmniejszające podstawę opodatkowania
1) Córka uczęszcza do szkoły podstawowej prowadzonej przez fundację będącą organizacją non profit. Czy w tej sytuacji mogę pomniejszyć podstawę opodatkowania w rozliczeniu PIT o wartość darowizn pieniężnych (...)
str. 51
2.
Czy wynajęcie mieszkania dostosowanego do potrzeb wynikających z niepełnosprawności uprawnia do ulgi?
Podatnik ma orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności. Z uwagi na stan zdrowia oraz podeszły wiek potrzebuje pomocy w załatwianiu codziennych spraw. Podatnik wynajął mieszkanie przystosowane do (...)
str. 54
3.
Zwolnienie od podatku dochodowego kosztów podróży zwracanych członkom stowarzyszenia
Członkowie stowarzyszenia biorą udział w krajowych i międzynarodowych imprezach samochodowych oraz zawodach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Udział w tego typu imprezach stanowi realizację celów (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Dobrowolne umorzenie udziałów w spółce z o.o.
Spółka z o.o. planuje nabyć od wspólnika posiadane przez niego udziały, w celu ich umorzenia (odpłatnie i za zgodą wspólnika). Umorzenie to zostanie dokonane z (...)
str. 56
1.1.
Umorzenie udziałów w świetle przepisów Kodeksu spółek handlowych
Zagadnienia dotyczące umorzenia udziałów w spółce z o.o. zostały unormowane w art. 199 Kodeksu spółek handlowych. Zgodnie z tymi przepisami, udział może zostać umorzony jedynie (...)
str. 56
1.2.
Umorzenie udziałów na gruncie ustawy o PIT
Kwalifikacja przychodu (dochodu) W przypadku przymusowego albo automatycznego umorzenia udziałów w spółce z o.o., przychód (dochód) z tego tytułu zalicza się do przychodów (dochodów) z (...)
str. 57
2.
Nietypowe przychody w rocznym rozliczeniu PIT
Osoby fizyczne, co do zasady, muszą rozliczyć w zeznaniu rocznym dochody osiągnięte w roku podatkowym. Nie zawsze dane konieczne do sporządzenia zeznania otrzymają od podmiotów (...)
str. 59
2.1.
Bonusy za korzystanie z usług bankowych
W celu uatrakcyjnienia swojej oferty banki wprowadzają różnego rodzaju programy motywacyjne (typu cash back czy moneyback) powiązane ze świadczeniem usługi prowadzenia rachunku bankowego. Przykładowo, w (...)
str. 59
2.2.
Alimenty
Alimenty, to na gruncie przepisów o PIT, przychody z tzw. innych źródeł przychodów. Obowiązek wykazania i opodatkowania alimentów w zeznaniu podatkowym nie zachodzi, gdy świadczenie (...)
str. 60
2.3.
Zatrzymany zadatek
Podatnicy mogą odpłatnie zbywać należące do nich rzeczy i prawa majątkowe. Sam fakt ich zbycia nie zawsze powoduje powstanie obowiązku podatkowego, na co wskazuje np. (...)
str. 61
2.4.
Zwrot kosztów wymiany stolarki okiennej
Przypominamy również, że otrzymanie zwrotu kosztów wymiany stolarki okiennej od spółdzielni mieszkaniowej wywołuje różne skutki podatkowe, w zależności od statusu podatnika. W przypadku osób posiadających (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Koszty poczęstunku dla uczestników imprezy organizowanej na zlecenie
Spółka z o.o. zajmuje się działalnością produkcyjną, a dodatkowo rozpoczęła również świadczenie usług w zakresie organizacji imprez okolicznościowych. Czy wydatki ponoszone na zakup poczęstunku (napoje, słodycze, przekąski) dla (...)
str. 62
2.
Podatek od nieruchomości zwracany właścicielowi przez używającego
Spółka jawna użytkuje nieodpłatnie nieruchomość należącą do jej wspólników. Czy zapłacony przez spółkę podatek od nieruchomości będzie kosztem uzyskania przychodów? Tak, podatek od nieruchomości wykorzystywanej (...)
str. 62
3.
Dochód małoletniego dziecka z umowy zlecenia
W 2012 r. w okresie wakacyjnym nasz małoletni syn był zatrudniony na podstawie umowy zlecenia za niewielką stawkę. Uzyskany dochód nie przekroczył 800 zł. Syn otrzymał od zleceniodawcy informację (...)
str. 63
4.
Czy wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest przesłanką uprawdopodabniającą nieściągalność wierzytelności?
W ramach prowadzonej indywidualnie działalności gospodarczej zaliczyłem do przychodów kwotę należną z tytułu sprzedaży towarów. W związku z tym, że nabywca nie dokonał zapłaty, wystąpiłem przeciwko niemu z pozwem, w wyniku (...)
str. 64
5.
Nieodpłatne przekazanie i dostarczenie odpadów budowlanych indywidualnym odbiorcom
Jesteśmy przedsiębiorstwem budowlanym. W toku wykonywanych robót w firmie powstają odpady, tj. gleba czy gruz, które na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra środowiska przekazujemy osobom fizycznym. Czy wartość (...)
str. 65
6.
Wydatki pogrzebowe w kosztach podatkowych
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na zakup wieńca i nekrologu, jakie fundacja poniosła dla uhonorowania zmarłej współtwórczyni tej fundacji. Zaznaczamy, że jako członek (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - MAJ 2013 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.05.2013 r. (wtorek) − wpłacenie podatku dochodowego w formie karty podatkowej za kwiecień 2013 r. - 20.05.2013 r. (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.