Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 6 (486) z dnia 20.03.2019
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Rozliczanie strat podatkowych przez podatników CIT
Przepisy ustawy o CIT w zakresie ustalania i rozliczania strat podatkowych na przestrzeni ostatnich lat ulegały nowelizacji. Zasadniczy wpływ na sposób odliczania tych strat wywarły (...)
str. 4
1.1.
Strata w CIT-8 za 2018 r.
Na podstawie art. 27 ust. 1 updop, podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie, według ustalonego wzoru, o wysokości dochodu osiągniętego (straty poniesionej) w roku (...)
str. 4
1.2.
Strata poniesiona w 2018 r.
Stosownie do art. 7 ust. 5 updop, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., o wysokość straty ze źródła przychodów, poniesionej w roku podatkowym, (...)
str. 6
1.3.
Strata poniesiona od 2019 r.
Ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym (Dz. U. poz. (...)
str. 8
1.4.
Straty odliczane na etapie ustalania zaliczek na podatek
Jak niejednokrotnie pisaliśmy, z odliczeniem straty z lat ubiegłych nie trzeba czekać do zakończenia roku podatkowego i złożenia zeznania podatkowego. Jej odliczenie jest możliwe już (...)
str. 9
1.5.
Zasady rozliczania straty podatkowej poniesionej w danym roku podatkowym - podsumowanie
Rok poniesienia straty Sposób rozliczenia straty 2017 r. i lata wcześniejsze obniżenie sumy dochodów, tj. dochodu uzyskanego z zysków kapitałowych oraz dochodu z innych źródeł (...)
str. 9
2.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Wspólnicy nie składają sprawozdania finansowego Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej
W odpowiedzi na pytanie naszego Wydawnictwa odnośnie obowiązku przekazywania sprawozdania finansowego Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej przez wspólników spółki niebędącej osobą prawną Ministerstwo Finansów w piśmie (...)
str. 10
2.2.
Wydatki poniesione na termomodernizację domu dają prawo tylko do jednej ulgi podatkowej
W wyniku nowelizacji ustawy o PIT, która weszła w życie 1 stycznia 2019 r., podatnicy mogą korzystać z ulgi termomodernizacyjnej, gdy poniosą w roku podatkowym (...)
str. 11
3.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów na temat obowiązywania przepisów o cenach transferowych w latach 2018-2019
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej www.podatki.gov.pl zamieściło komunikat pt. "Obowiązywanie przepisów o cenach transferowych w 2018 i 2019 (...)", w którym odniosło się do (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nagroda specjalna Prezesa Rady Ministrów wolna od PIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 271 opublikowano ustawę z dnia 31 stycznia 2019 r. o zmianie ustawy o Radzie Ministrów oraz niektórych (...)
str. 13
2.
Rodzicielskie świadczenie uzupełniające podlega opodatkowaniu
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 303 opublikowano ustawę z dnia 31 stycznia 2019 r. o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym. Świadczenie to na wniosek (...)
str. 13
3.
Niektóre środki przekazywane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny wykluczone z CIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 326 opublikowano ustawę z dnia 17 stycznia 2019 r. o zmianie ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie (...)
str. 14
4.
Projekty rozporządzeń przewidujące przedłużenie terminu do złożenia CIT-8 dla niektórych grup podatników oraz nowe wzory formularzy CIT
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji ukazały się następujące projekty rozporządzeń Ministra Finansów: 1) w sprawie przedłużenia terminu do złożenia zeznania przez niektórych podatników osiągających (...)
str. 15
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Kurs waluty stosowany do przeliczenia zbiorczej faktury korygującej dokumentującej rabat
Spółka z o.o. udzieliła kontrahentowi rabatu na sprzedaż zrealizowaną w 2018 r. Rabat nie jest przypisany do żadnej konkretnej transakcji tylko do całości sprzedaży. Jaki (...)
str. 16
2.
Świadczenia okolicznościowe - skutki podatkowe w firmie
2.1.
Prezent o znacznej wartości
Spółka z o.o. zamierza przekazać pracownikowi kontrahenta prezent o znacznej wartości. Czy koszt zakupu tego prezentu jest kosztem uzyskania przychodów? Czy u osoby tej powstanie (...)
str. 17
2.2.
Kosze upominkowe
Z okazji świąt (Wielkanocy, Bożego Narodzenia) spółka z o.o. przekazuje kontrahentom kosze upominkowe z logo spółki. Czy wydatki na te prezenty można zaliczyć do kosztów (...)
str. 18
3.
Rozliczenie wydatków ujętych do kosztów uzyskania przychodów na podstawie kosztów prognozowanych
Prowadzimy działalność w formie spółki akcyjnej. W grudniu 2018 r. zaliczyliśmy do kosztów uzyskania przychodów prognozowaną kwotę za zużycie energii w grudniu 2018 r. wynikającą (...)
str. 19
4.
Koszty paliwa na przełomie 2018 r.
Działalność gospodarczą wykonujemy w formie spółki jawnej. Prowadzimy księgi rachunkowe. W styczniu 2019 r. otrzymaliśmy fakturę zbiorczą (rozliczenie karty paliwowej) z datą wystawienia w styczniu (...)
str. 21
5.
Wystąpienie wspólnika ze spółki cywilnej bez spłaty przypadającej na niego części wspólnego majątku
Spółkę cywilną (przynoszącą zyski) obecnie tworzą trzy osoby: rodzice i ich syn. Niebawem do spółki przystąpi córka wspólników, a następnie wystąpią z niej rodzice. Co (...)
str. 22
6.
Opłaty za korzystanie ze znaku towarowego w kosztach podatkowych
Spółka akcyjna wniosła w 2016 r. do spółki na Cyprze prawo do znaku towarowego. Wartość rynkowa tego znaku wynosiła 21 mln zł, zaś wartość nominalna (...)
str. 25
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Moment zaprzestania stosowania kwoty zmniejszającej podatek w związku z przyznaniem pracownikowi renty
Zatrudniony przez nas pracownik w marcu 2019 r. otrzymał prawo do renty rodzinnej. W tym samym miesiącu poinformował o tym pracodawcę. Czy kwotę zmniejszającą podatek (...)
str. 27
2.
Opodatkowanie wynagrodzenia wypłaconego osobie współpracującej
Od 2019 r. podatnicy PIT mogą zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzenie małżonka podatnika i małoletnich dzieci podatnika, a w przypadku prowadzenia działalności w formie (...)
str. 28
2.1.
Status osoby współpracującej
Przypomnijmy, że dla potrzeb ZUS za osobę współpracującą z osobą prowadzącą pozarolniczą działalność (także z osobą, o której mowa w art. 18 ust. 1 ustawy (...)
str. 28
2.2.
Wynagrodzenie z umowy o pracę
Wynagrodzenie za pracę stanowi przychód ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 updof. Zasady obliczania zaliczki na podatek dochodowy od tego (...)
str. 29
2.3.
Wynagrodzenie z umowy zlecenia
Przychody z tytułu wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia zalicza się do przychodów z działalności wykonywanej osobiście, o których mowa w art. 13 pkt 8 (...)
str. 30
3.
Prezenty z firmowym logo
Z okazji jubileuszu istnienia spółki zarząd podjął decyzję o nieodpłatnym przekazaniu pracownikom, członkom rady nadzorczej i wybranym kontrahentom upominków w postaci kurtek z logo spółki. (...)
str. 31
4.
Z interpretacji indywidualnych organu podatkowego
4.1.
Pracowniczy ryczałt z tytułu wykorzystywania służbowego samochodu do celów prywatnych obejmuje koszty paliwa
Wartość przychodu z tytułu nieodpłatnego użytkowania samochodu służbowego do celów prywatnych obejmuje również udostępnienie danemu pracownikowi paliwa zakupionego przez pracodawcę. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 32
4.2.
Stypendia dla przyszłych pracowników
Podmiot wypłacający stypendium studentom, których w przyszłości zamierza zatrudnić, obowiązany jest do poboru zaliczek na podatek. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja samochodu osobowego oddanego do używania na podstawie umowy leasingu operacyjnego
Osoba fizyczna planuje wziąć w leasing operacyjny samochód osobowy o wartości początkowej przekraczającej 150.000 zł. Według jakich zasad powinna amortyzować ten pojazd? Przy umowie leasingu (...)
str. 35
2.
Nakłady poniesione na środek trwały a zwiększenie podstawy amortyzacji
W 2018 r. w budynku zostały poniesione nakłady na dwie inwestycje, tj. przebudowano instalacje (wydatek 7.500 zł) oraz położono dodatkową wykładzinę na ścianach wewnętrznych tego (...)
str. 36
3.
Wydatki na wykończenie lokalu stanowiącego cudzą własność
Spółka cywilna rozpoczęła budowę lokalu użytkowego stanowiącego odrębną własność. Z uwagi na problemy finansowe nie dokończyła tej budowy. Lokal nie był zdatny do użytku, więc (...)
str. 37
4.
Obniżanie stawek amortyzacyjnych przez firmę prowadzącą działalność na terenie SSE - opinia zabezpieczająca Szefa KAS
Obniżanie stawek amortyzacyjnych stosowanych do amortyzacji środków trwałych wykorzystywanych przez podatnika w prowadzeniu działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w celu zwiększenia dochodu zwolnionego (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Czy używanie składnika wyposażenia przez okres dłuższy niż rok wpłynie na zapisy w podatkowej księdze?
Podatnik jako osoba bezrobotna otrzymał dotację z urzędu pracy na podjęcie działalności gospodarczej. Ze środków tych sfinansował zakup rzeczowych składników majątku, każdy o wartości netto (...)
str. 40
1.1.
Klasyfikowanie rzeczowych składników majątku dla potrzeb PIT
Podatnik (przedsiębiorca), który na potrzeby ustalenia dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, nabyte na potrzeby tej działalności rzeczowe składniki majątku (...)
str. 40
1.2.
Koszty nabycia w podatkowej księdze
Ustalenie, czy rzeczowe składniki majątku stanowią środki trwałe czy wyposażenie, wpływa przede wszystkim na sposób rozliczenia kosztów ich nabycia. W razie uznania składników majątku za (...)
str. 41
1.3.
Skutki używania składnika majątku w firmie dłużej niż rok
Poza opisanym wcześniej przypadkiem (wartość początkowa nieprzekraczająca 10.000 zł), na gruncie przepisów ustawy o PIT dopuszczalne jest również niezaliczenie do środków trwałych składników majątku ze (...)
str. 41
2.
Prowadzenie przez wspólnika spraw spółki jawnej za wynagrodzeniem
Powierzenie prowadzenia spraw spółki wspólnikowi w świetle K.s.h. Z uregulowań Kodeksu spółek handlowych wynika, że w spółce jawnej każdy wspólnik ma prawo i obowiązek prowadzenia (...)
str. 42
3.
Sporządzenie PIT/B - obowiązek przedsiębiorców
Osoby fizyczne, które w 2018 r. uzyskiwały przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym, muszą złożyć do urzędu skarbowego zeznanie podatkowe. Zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o (...)
str. 44
3.1.
Zagadnienia ogólne
Załącznik PIT/B stanowi informację o wysokości dochodu (straty) z pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej samodzielnie lub w formie spółek niebędących osobą prawną. Jest on informacją o (...)
str. 45
3.2.
Udział spółki komandytowej w innej spółce osobowej
Osoby fizyczne są wspólnikami spółki komandytowej prowadzącej działalność gospodarczą. Spółka ta nabyła 50% udziałów w innej spółce niebędącej osobą prawną. Czy wspólnicy spółki komandytowej sporządzając (...)
str. 45
3.3.
Koszty podatkowe wspólnika niezgodne z kosztami przypadającymi na jego udział w spółce
W podatkowej księdze prowadzonej przez spółkę cywilną jako koszt uzyskania przychodów wpisywano składki na ubezpieczenia społeczne opłacone za siebie przez jednego wspólnika. Drugi wspólnik korzystał (...)
str. 46
3.4.
Załącznik PIT/B przy korekcie zeznania
Z uwagi na błędnie wypełnione pozycje w zeznaniu PIT-36 będę musiał złożyć jego korektę. Czy do zeznania korygującego muszę dołączyć PIT/B, jeżeli załącznik ten został (...)
str. 47
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów cudzoziemca oddelegowanego do wykonywania pracy w Polsce
Do firmy w Polsce został oddelegowany pracownik przez pracodawcę zagranicznego mającego siedzibę w Japonii. Ośrodek interesów życiowych tego pracownika znajduje w Japonii. Czy jego wynagrodzenie (...)
str. 48
1.1.
Obowiązek podatkowy
Jeżeli osoba fizyczna nie ma na terytorium Polski miejsca zamieszkania, to podlega obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Polski. Jest to tzw. (...)
str. 48
1.2.
Dochody z pracy najemnej w świetle umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Stosownie do art. 15 ust. 1 umowy, pensje, płace i inne podobne wynagrodzenia, które osoba mająca miejsce zamieszkania na terytorium Japonii osiąga z pracy najemnej, (...)
str. 49
1.3.
Polska firma faktycznym pracodawcą
Jeżeli wynagrodzenie jest ponoszone przez pracodawcę mającego miejsce zamieszkania lub siedzibę w państwie, w którym jest wykonywana praca, wówczas prawo do opodatkowania posiada państwo, w (...)
str. 50
2.
Podatek u źródła przy usługach ubezpieczenia
Holenderska spółka powiązana kapitałowo z polską spółką z o.o. zawiera ubezpieczenia dotyczące spółek w grupie. Polska spółka otrzymuje refakturę obejmującą koszty ubezpieczenia przypisane spółce według (...)
str. 51
3.
Informacja IFT-2R za 2018 r.
IFT-2R to informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Informację tę (...)
str. 54
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Przekazanie 1% podatku w PIT za 2018 r.
Podatnicy PIT dokonując rocznego rozliczenia dochodów uzyskanych w 2018 r., mogą zadysponować kwotą 1% podatku należnego, przeznaczając ją na wsparcie działalności wybranej przez siebie organizacji (...)
str. 55
2.
Wydatki na cele rehabilitacyjne w interpretacjach organu podatkowego
2.1.
Rodzice niepełnosprawnego dziecka z osobnym limitem wydatków na używanie samochodu osobowego
Gdy oboje rodzice utrzymują niepełnosprawne dziecko, każdemu z nich przysługuje prawo do ulgi rehabilitacyjnej w wysokości faktycznie poniesionego przez siebie wydatku, a jeżeli kwota odliczenia (...)
str. 58
2.2.
Odliczanie wydatków na zakup abonamentów medycznych
Wydatki poniesione na zakup abonamentu medycznego, w ramach którego niepełnosprawne dziecko uczestniczy w rehabilitacji, mogą zostać odliczone w ramach ulgi rehabilitacyjnej przez podatnika mającego na (...)
str. 59
2.3.
Wydatek na okulary korekcyjne dla osoby niepełnosprawnej
Zakup okularów korekcyjnych, zgodnie z zaleceniem lekarza okulisty, dla dziecka, którego niepełnosprawność związana jest m.in. z narządem wzroku, uprawnia podatnika mającego na utrzymaniu takie dziecko, (...)
str. 60
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
9% stawka CIT tylko przy osiąganiu przychodów nieprzekraczających równowartości 1,2 mln euro
Spółka z o.o. jest uprawniona do stosowania w 2019 r. 9% stawki CIT. Jeżeli jednak w trakcie roku jej przychody przekroczą równowartość 1,2 euro, będzie (...)
str. 61
2.
Opiekun rodzica bez możliwości preferencyjnego rozliczenia PIT
Podatniczka opiekuje się matką, która jest osobą niepełnosprawną niezdolną do samodzielnej egzystencji. Emerytura matki nie wystarcza na zaspokojenie jej potrzeb życiowych oraz związanych z rehabilitacją, (...)
str. 63
3.
Prawo do wspólnego rozliczenia za 2018 r., gdy małżonek zmarł przed złożeniem zeznania podatkowego
Mój mąż zmarł w styczniu 2019 r. Małżeństwem byliśmy od kilku lat. Pomiędzy nami istniała wspólność majątkowa. Czy w tej sytuacji mogę skorzystać ze wspólnego (...)
str. 64
4.
TK wypowie się o konstytucyjności przepisów w zakresie opodatkowania PIT odpłatnego zbycia nieruchomości przez obdarowanych i spadkobierców
Odpłatne zbycie przez osoby fizyczne nieruchomości oraz praw majątkowych, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof, jeżeli nie następuje (...)
str. 64
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Rok podatkowy inny niż kalendarzowy a "nowy" limit stosowany przy amortyzacji samochodów osobowych
Rok podatkowy spółki z o.o. jest inny niż kalendarzowy. Rozpoczyna się 1 października i kończy się 30 września następnego roku. Czy nowy limit odnoszący się (...)
str. 66
2.
Odpisy na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych
Prezes zarządu spółki z o.o., który jest zatrudniony w spółce na podstawie kontraktu menedżerskiego, posiada również status emeryta. Czy spółka może ująć w kosztach uzyskania (...)
str. 67
3.
Koszty zakupu prenumeraty czasopism branżowych
Działalność gospodarczą wykonywaną samodzielnie rozliczam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów, którą prowadzę metodą uproszczoną. W październiku 2018 r. opłaciłem prenumeratę czasopism z branży (...)
str. 67
4.
Ujęcie w podatkowej księdze wydatków na zakup dla pracowników świadczeń wynikających z przepisów bhp
W jakiej dacie i w której kolumnie podatkowej księgi przychodów i rozchodów ujmuje się wydatki na wynikające z przepisów bhp świadczenia rzeczowe dla pracowników? Wydatki (...)
str. 68
5.
Ryczałtu ewidencjonowanego nie oblicza się od przychodów narastająco od początku roku
Od 2019 r. prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Czy ryczałt za poszczególne miesiące powinienem obliczać od przychodów narastająco od początku roku, czy (...)
str. 69
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - KWIECIEŃ 2019 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 8.04.2019 r. (poniedziałek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za marzec 2019 r. - 23.04.2019 r. (wtorek) wpłacenie: (...)
str. 70
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.