Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 6 (390) z dnia 20.03.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zasady limitowania wysokości odsetek zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów obowiązujące w podatku CIT - część II
Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie przepisy wprowadzające istotne zmiany w ustawie o CIT dotyczące podatkowego rozliczania odsetek od, szeroko rozumianych, pożyczek. (...)
str. 4
1.1.
Wybór i rezygnacja z metody alternatywnej
W przypadku uznania przez podatnika (będącego spółką lub spółdzielnią), że zasady określone w art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 updop (o tzw. niedostatecznej (...)
str. 4
1.2.
Ustalanie limitu odsetek zaliczanych do kosztów podatkowych
W przypadku dokonania wyboru stosowania zasad określonych w art. 15c updop (metody alternatywnej) wysokość odsetek zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów, w tym od pożyczek udzielonych (...)
str. 6
2.
Trybunał Konstytucyjny orzekł w sprawie amortyzacji prawa użytkowania udziału w nieruchomości
W stanie prawnym obowiązującym przed 1 stycznia 1999 r. prawo użytkowania udziału w nieruchomości było zaliczone do wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji. Od 1 (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe zasady opodatkowania przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych
Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 18 lipca 2013 r., sygn. akt SK 18/09 oraz z 29 lipca 2014 r., sygn. akt P 49/13 orzekł niekonstytucyjność art. 20 ust. 3 updof. Przepis ten (...)
str. 10
2.
Umowa o wymianie informacji podatkowych między Rządem Polski a Rządem Bermudów
Dnia 15 marca 2015 r. weszła w życie umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Bermudów (zgodnie z upoważnieniem Rządu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i (...)
str. 13
3.
Zmiana umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi
Dnia 1 maja 2015 r. wejdzie w życie Protokół między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich zmieniający Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a (...)
str. 14
III.
PIT i CIT 2014 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.
str. 15
1.1.
Składający, termin i miejsce złożenia
Zeznanie PIT-36L przeznaczone jest dla podatników, którzy w roku podatkowym prowadzili: pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej W serwisie www.gofin.pl dostępny jest darmowy (...)
str. 15
1.2.
Wykazywanie dochodu/straty i stosowanie odliczeń
Przychody, koszty ich uzyskania, dochód (stratę) oraz kwoty należnych zaliczek wykazuje się w części D zeznania w odrębnych wersach z zachowaniem podziału na źródła przychodów, (...)
str. 15
1.3.
Doliczenia i zmniejszenia podstawy opodatkowania
Część D Obowiązkiem podatników, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej korzystali z tzw. kredytu podatkowego (czyli ze zwolnienia z obowiązku opłacania zaliczek na podatek dochodowy (...)
str. 16
1.4.
Dochody zagraniczne i opodatkowane zryczałtowanym podatkiem
Jeżeli podatnik opodatkowany podatkiem liniowym prowadzi działalność gospodarczą za granicą, a do dochodu z działalności tam prowadzonej ma zastosowanie metoda wyłączenia z progresją, wówczas dochodu (...)
str. 18
1.5.
Zaliczki należne i zapłacone
Niezależnie od tego, w jakiej formie podatnicy opłacali zaliczki na podatek dochodowy w 2014 r., kwotę zaliczek należnych za cały rok podatkowy muszą wykazać w (...)
str. 19
IV.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Korekta kosztu podatkowego w związku z brakiem zapłaty za fakturę
W styczniu 2015 r. otrzymaliśmy duplikat faktury z 2014 r. z terminem płatności ustalonym na 70 dni, licząc od dnia nabycia towarów. Termin płatności minął w grudniu 2014 r. Również w grudniu wystawiliśmy dokument RW (...)
str. 20
2.
Koszty eksploatacji samochodu przewłaszczonego na zabezpieczenie spłaty kredytu
Spółka z o.o. na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej nabyła samochód ciężarowy, którego zakup sfinansowała zaciągniętym w tym celu kredytem. Bank (kredytodawca) dokonał przewłaszczenia pojazdu na (...)
str. 22
3.
Odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu
Podatnik w ramach działalności gospodarczej wynajmuje nieruchomości. Od uzyskiwanych dochodów opłaca tzw. podatek liniowy. Jeden z najemców zamierza rozwiązać umowę najmu przed terminem, na jaki (...)
str. 22
4.
Odsetki od kredytu konsolidacyjnego
Podatnik PIT wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej budynek użytkowy (środek trwały) nabyty w drodze kupna i zaadaptowany na potrzeby tej działalności. Środki na zakup i (...)
str. 23
5.
Koszty zakupu praw do emisji gazów cieplarnianych
Jesteśmy spółką zajmującą się m.in. produkcją ciepła. W procesie produkcji emitowany jest do środowiska dwutlenek węgla (CO2). W związku ze zmniejszeniem ilości uprawnień do emisji (...)
str. 24
6.
Zwłoka w uiszczeniu opłaty za wieczyste użytkowanie gruntu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Problem Urząd miasta i gminy podwyższył spółce opłatę roczną z tytułu użytkowania wieczystego gruntu. Spółka uznała podwyższenie opłaty za niesłuszne i złożyła do samorządowego kolegium odwoławczego wniosek o ustalenie podwyższenia opłaty (...)
str. 26
7.
Koszt podatkowy potrąca się w dacie ujęcia kosztu w kosztach bilansowych - wyrok NSA
Dniem poniesienia kosztu jest dzień, na który wydatek został ujęty w księgach rachunkowych jako koszt. Tak wynika z wyroku NSA z 18 grudnia 2014 r., (...)
str. 27
V.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Prywatne korzystanie ze służbowych samochodów
1.1.
Dwa samochody udostępnione jednocześnie
Pracodawca powierzył pracownikom samochody służbowe, które są przez nich wykorzystywane także do celów prywatnych. Z tego tytułu pracownicy uzyskują przychód w wysokości uzależnionej od pojemności (...)
str. 29
1.2.
Dysponowanie samochodem podczas urlopu
Zapisy regulaminu dotyczące zasad korzystania z samochodów służbowych zezwalają na dysponowanie nimi przez pracowników także w czasie ich urlopu. Czy w tej sytuacji należy pomniejszać (...)
str. 29
1.3.
Rozliczenie jazd prywatnych na podstawie "kilometrówki"
Czy dla celów określenia wysokości przychodu z tytułu wykorzystywania służbowego samochodu do celów prywatnych konieczne jest ustalenie miesięcznego limitu kilometrów na jazdy prywatne? Dla celów (...)
str. 30
1.4.
Ustalenie przychodu osobom niebędącym pracownikami
W spółce prezes i prokurent wykorzystują do celów służbowych samochody osobowe użytkowane przez spółkę na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Prezes podjął decyzję, że samochody te (...)
str. 30
1.5.
Odpłatne korzystanie z samochodu
W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 2 z br. przedstawiliście Państwo zasady doliczania do przychodu pracowników kwot 250 zł lub 400 zł z tytułu używania przez nich samochodów służbowych do celów prywatnych. Czy można (...)
str. 31
2.
Podatek i składki ZUS od świadczeń z okazji "zajączka" - pytania i odpowiedzi
1) Z okazji świąt wielkanocnych pracownikom oraz byłym pracownikom (emerytom i rencistom) naszej firmy wydaliśmy w marcu br. bony towarowe o wartości jednostkowej od 100 do 200 zł, których zakup sfinansowaliśmy ze środków (...)
str. 32
3.
Opodatkowanie wynagrodzenia członka zarządu
Członkowie zarządu pełnią swoją funkcję w ramach zawartej umowy o pracę. Jeden z nich wypowiedział umowę o pracę w związku z przejściem na emeryturę. Od (...)
str. 35
3.1.
Zaliczka na podatek od wynagrodzenia ze stosunku pracy
W myśl art. 201 § 4 Kodeksu spółek handlowych, członek zarządu jest powoływany i odwoływany uchwałą wspólników, chyba że umowa spółki stanowi inaczej. W wyniku powołania członka zarządu spółki z o.o. powstaje (...)
str. 35
3.2.
Zaliczka na podatek od wynagrodzenia wypłacanego na podstawie aktu powołania
Natomiast wynagrodzenie uzyskiwane przez członka zarządu w ramach pełnienia tej funkcji na podstawie aktu powołania, ustawodawca zaliczył do przychodów z działalności wykonywanej osobiście (art. 13 (...)
str. 36
3.3.
Rozliczenie z urzędem skarbowym
Obowiązki płatnika wobec urzędu skarbowego niezależnie od tego czy płatnik pobiera zaliczkę na podatek od wynagrodzenia uzyskiwanego przez członka zarządu w ramach stosunku pracy, czy od wynagrodzenia przysługującego na podstawie samego (...)
str. 37
VI.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Jaką stawką amortyzować budynek po jego rozbudowie?
W 2006 r. spółka z o.o. rozpoczęła amortyzację zakupionego budynku administracyjno-produkcyjnego. Na podstawie obowiązującego wówczas przepisu przyjęła indywidualną stawkę amortyzacyjną w wysokości 10%. W latach 2006-2009 dokonane zostały ulepszenia budynku, które (...)
str. 39
2.
Koszty uzyskania przychodu ze sprzedaży ulepszonego środka trwałego
W ubiegłym roku poniosłem nakłady przekraczające kwotę 3.500 zł na ulepszenie całkowicie zamortyzowanego środka trwałego. W tym roku chcę go sprzedać. Czy wydatki poniesione na (...)
str. 40
3.
Obniżenie stawki amortyzacyjnej do zera - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatnik ma prawo do czasowego obniżania stawek amortyzacyjnych dla wszystkich lub wybranych środków trwałych, wykorzystywanych w działalności gospodarczej i amortyzowanych tzw. metodą liniową, do dowolnego (...)
str. 41
4.
Dotacja otrzymana po przyjęciu środka trwałego do używania bez wstecznej korekty kosztów - kolejny korzystny wyrok
Otrzymanie dotacji stanowiącej zwrot wydatków związanych z wytworzeniem środka trwałego po jego przyjęciu do używania i rozpoczęciu amortyzacji nie powoduje obowiązku korekty kosztów wstecz, tylko (...)
str. 42
VII.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Ustalenie podstawy obliczenia zaliczki przez osobę fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą indywidualnie i w formie spółki
Obowiązkiem podatników prowadzących działalność gospodarczą i stosujących z tego tytułu opodatkowanie podatkiem dochodowym na zasadach określonych w ustawie o PIT, jest obliczanie i wpłacanie w (...)
str. 44
1.1.
Dochód (strata) z różnych działalności ustalany na podstawie podatkowej księgi
Zasadniczo podstawę obliczenia zaliczki na podatek stanowi dochód ustalony w kwocie różnicy (nadwyżki) pomiędzy przychodami i kosztami ich uzyskania wynikającymi z podatkowej księgi (art. 44 (...)
str. 44
1.2.
Podstawa obliczenia zaliczki w razie likwidacji działalności przynoszącej stratę
Szczególny sposób ustalenia dochodu z działalności gospodarczej przez podatników prowadzących podatkowe księgi przychodów i rozchodów przewiduje art. 44 ust. 2 zdanie drugie updof. Przepis ten stanowi, że jeżeli podatnik na koniec (...)
str. 45
2.1.
Ewidencja zakupu towarów handlowych i materiałów
Koszty zakupu przeznaczonych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej towarów handlowych i materiałów, w rozumieniu § 3 pkt 1 lit. a i b rozporządzenia Ministra Finansów (...)
str. 47
2.2.
Korekta zapisów w księdze w związku z darowizną
W praktyce zachodzą przypadki, gdy podatnicy dokonują darowizny towarów handlowych i materiałów zakupionych pierwotnie na potrzeby wykonywanej działalności gospodarczej. Może to oznaczać konieczność skorygowania zapisów (...)
str. 47
2.3.
Darowizna produktów spożywczych na cele charytatywne
Należy wskazać, że od zasady nieuznawania darowizn za koszty uzyskania przychodów jest wyjątek. Otóż za koszty uzyskania przychodów uważa się koszty wytworzenia lub cenę nabycia (...)
str. 48
VIII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Należności wypłacane za zakupiony program komputerowy
Spółka z o.o. ponosi opłaty za korzystanie z oprogramowania komputerowego na rzecz kontrahenta zagranicznego. Oprogramowanie to zostało nabyte wyłącznie na własne potrzeby spółki. Kontrahent przedłożył spółce certyfikat rezydencji. Czy należności (...)
str. 49
2.
Odsetki z tytułu opóźnionej zapłaty bez podatku u źródła
Kontrahent niemiecki obciążył nas odsetkami za nieterminowe płatności za zakupione towary i usługi. Jednocześnie dokonał kompensaty tych odsetek z należnościami dla nas. Tym samym uniemożliwił (...)
str. 50
3.
Podatek u źródła zapłacony za kontrahenta zagranicznego jako koszt uzyskania przychodów
Spółka zakupiła zdjęcia od amerykańskiej firmy. Zakup zdjęć jest związany z należnościami licencyjnymi, które podlegają podatkowi u źródła. Spółka uzyskała od kontrahenta certyfikat rezydencji. Z uwagi na to, że kontrahent ten (...)
str. 51
4.
Zmiana konwencji podatkowej między Polską a Belgią
Podpisany 14 kwietnia 2014 r. protokół między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Belgii zmieniający Konwencję między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Belgii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania (...)
str. 53
IX.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Zwrot niewykorzystanej ulgi u samotnego rodzica otrzymującego rentę rodzinną
Po zmarłym członku rodziny podatniczka i jej pełnoletni (24-letni) uczący się syn otrzymują rentę rodzinną (każdy po połowie ustalonej kwoty renty). Są to wyłączne dochody (...)
str. 54
2.
Darowizna przekazana klubowi sportowemu pomniejszy dochód - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Darowizna przekazana na rzecz uczniowskiego klubu sportowego, z przeznaczeniem na realizację celu statutowego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu, o ile zostanie prawidłowo udokumentowana, (...)
str. 55
3.
Szerszy katalog zwolnień dotyczących świadczeń z tytułu nieodpłatnej pomocy prawnej
Wprowadzenie z dniem 1 stycznia 2015 r. zwolnienia podatkowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 117a updof, w żadnym stopniu nie ogranicza osobom w trudnej sytuacji materialnej dostępu do adwokatów i radców prawnych, (...)
str. 56
X.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Kiedy małżonkowie oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci nie skorzystają z preferencyjnych sposobów opodatkowania?
Podatnicy pozostający w związku małżeńskim oraz osoby samotnie wychowujące dzieci, na warunkach określonych w art. 6 updof mogą korzystać z preferencyjnego sposobu opodatkowania dochodów. Wówczas (...)
str. 58
1.1.
Status samotnego rodzica i zarobki pełnoletniego uczącego się dziecka
Za osobę samotnie wychowującą dziecko, w rozumieniu art. 6 ust. 4 updof, może być uznany wyłącznie podatnik będący rodzicem lub opiekunem prawnym. Osoba taka musi (...)
str. 58
1.2.
Zawieszenie działalności gospodarczej
Wspólne opodatkowanie dochodów przez małżonków nie jest możliwe, jeżeli w stosunku do któregokolwiek z nich w roku podatkowym miały zastosowanie przepisy: o podatku liniowym, o (...)
str. 59
1.3.
Wniosek o preferencyjne opodatkowanie - brak podpisu i termin złożenia korekty zeznania
Zwróć uwagę! Wyboru preferencyjnej formy opodatkowania podatnicy mogą dokonać w zeznaniu lub poprzez korektę zeznania. Przy czym preferencyjny sposób opodatkowania będzie miał zastosowanie, o ile (...)
str. 60
2.
Ujęcie przychodów z tzw. innych źródeł w rozliczeniu rocznym
Jakie przychody z tzw. innych źródeł wykazuje się w PIT-36, a jakie w PIT-37 za 2014 r.? Przychody osiągane w 2014 r. przez osoby fizyczne (...)
str. 60
3.
Kontynuacja prawa do odliczenia uiszczonego podatku
Spółka z o.o. nabyła przed dniem 1 stycznia 2007 r. prawo do odliczenia kwoty podatku uiszczonego od otrzymanych dywidend. Od 2007 r. nie płaci podatku dochodowego, gdyż odlicza podatek, do odliczenia (...)
str. 62
XI.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Oddanie nieruchomości do nieodpłatnego używania
Spółka z o.o. chce udostępnić nieodpłatnie lokal użytkowy innej spółce. Czy użyczając nieruchomość, powinna ustalać przychód podatkowy? Spółka użyczająca lokal użytkowy nie ustala przychodu podatkowego. Jednocześnie (...)
str. 64
2.
Wpłaty na PFRON
Spółka z o.o. zatrudnia więcej niż 25 pracowników. W związku z tym, że nie osiąga co najmniej 6% wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych, ma obowiązek dokonywać miesięcznych wpłat na PFRON. Czy (...)
str. 64
3.
Koszty pracownicze w zeznaniu podatkowym
Czy pracownik, który w jednym miesiącu uzyskał wynagrodzenie z dwóch zakładów pracy, lecz nie pracował w nich równocześnie, może uwzględnić w zeznaniu podatkowym za 2014 r. koszty zryczałtowane w wysokości wyższej niż (...)
str. 65
4.
Przychód podatkowy z refakturowania kosztów mediów
Przedsiębiorca wynajmujący lokale refakturuje (zgodnie z umową) na najemców koszty mediów (np. za dostawę prądu, gazu, wody, ciepła). Czy z tytułu refakturowania tych kosztów powstanie po stronie wynajmującego przychód? Tak. Po stronie (...)
str. 66
5.
Dotacja na pokrycie kosztów podłączenia nieruchomości do kanalizacji
Z odpowiedzi udzielonej naszej spółce przez Wydawnictwo GOFIN wynika, że osoba fizyczna (właściciel nieruchomości), której koszty podłączenia jej nieruchomości do zbiorowego systemu kanalizacyjnego zostały częściowo pokryte dotacją ze środków (...)
str. 66
XII.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - KWIECIEŃ 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.04.2015 r. (wtorek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za marzec 2015 r. - 20.04.2015 r. (poniedziałek) - wpłacenie zaliczki na podatek za marzec (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.