Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 50.994 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 5 (509) z dnia 01.03.2020
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.1.
Podatek od przychodów z budynków
Budynek wynajęty na kilka godzin lub dni w miesiącu Stosownie do art. 30g ust. 1 updof i art. 24b ust. 1 updop, podatek dochodowy od (...)
str. 4
1.2.
Obowiązki płatnika
Pracownicze koszty uzyskania przychodów Na prośbę naszego Wydawnictwa Ministerstwo Finansów 21 października 2019 r. udostępniło nam pismo, w którym odniosło się do zmienionych w trakcie (...)
str. 5
1.3.
Ulga termomodernizacyjna
Od 1 stycznia 2019 r. podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma prawo odliczyć od podstawy obliczenia podatku, ustalonej zgodnie z art. 26 (...)
str. 6
1.4.
Zwolnienie z PIT przychodów młodych podatników
1 sierpnia 2019 r. w ustawie o PIT wprowadzone zostało zwolnienie podatkowe, w ramach którego wolne od podatku są przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, (...)
str. 7
1.5.
Inne zagadnienia
Dodatkowe badanie techniczne samochodu ciężarowego na potrzeby PIT i CIT Dla celów podatku dochodowego samochód osobowy to pojazd samochodowy w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym (...)
str. 8
2.
Korzystne zmiany przepisów o PIT i CIT w rządowym projekcie ustawy nowelizującej
PROJEKT USTAWY W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 10
2.1.
Biała lista
MPP zwalnia z obowiązku weryfikacji białej listy Z projektowanych zmian przepisów wynika, że jeśli podatnik zapłaci należność z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, o którym mowa (...)
str. 10
2.2.
Obowiązki organów rentowych
Projekt ustawy nowelizującej zakłada też ograniczenie liczby sporządzanych przez organy rentowe rocznych obliczeń podatku ( PIT-40A ). Organ rentowy nie będzie rozliczał podatnika PIT, u (...)
str. 11
2.3.
Akceptacja korekty zeznania w ramach usługi Twój e-PIT
Proponuje się także wprowadzenie możliwości korygowania zeznania podatkowego złożonego za pośrednictwem portalu podatkowego w ramach usługi Twój e-PIT. Akceptacja wprowadzonych do zeznania zmian dokonana za (...)
str. 12
2.4.
Dostosowanie przepisów o podatku dochodowym do PKWiU 2015
Obecnie do celów opodatkowania PIT, CIT oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych stosuje się Polską Klasyfikację Wyrobów i Usług wprowadzoną rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 (...)
str. 12
3.
Uszczelnienie systemu CIT - planowane zmiany
PROJEKT USTAWY Pod obrady Sejmu trafił rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku od towarów i usług, (...)
str. 12
4.
Promowanie prozdrowotnych wyborów konsumentów
UCHWALONA USTAWA Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją prozdrowotnych wyborów konsumentów (druk sejmowy nr 210) i przekazał ją pod obrady (...)
str. 13
5.
Trzynasta emerytura otrzymana w 2019 r. nie pozbawi ulgi rehabilitacyjnej
Emeryci i renciści to często osoby niepełnosprawne uprawnione do korzystania z ulgi rehabilitacyjnej. W przypadku gdy osoby niepełnosprawne pozostają na utrzymaniu podatników, będących członkami rodziny, (...)
str. 13
6.
Nowe możliwości w usłudze Twój e-PIT od tego roku - informacja Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej poinformowało, że akcja składania rocznego PIT za 2019 r. trwa od 15 lutego do 30 kwietnia 2020 r. W (...)
str. 14
7.
Obniżenie stawek amortyzacyjnych w okresie korzystania z pomocy publicznej - opinia zabezpieczająca
Podatnik uzyskujący zwolniony od podatku dochód z działalności gospodarczej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej może obniżyć stawki amortyzacyjne dla środków trwałych, zwiększając tym samym (...)
str. 15
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Szef KAS zmienia stanowisko odnośnie definicji jednorazowej wartości transakcji funkcjonującej w ramach umowy ramowej
Zdaniem Dyrektora KIS jednorazowa wartość transakcji, to płatność wynikająca z poszczególnego zamówienia złożonego w ramach zawartej umowy Przepis art. 15d updop w brzmieniu obowiązującym do (...)
str. 17
2.
Biała lista dla transakcji rozliczanych podatkowo w 2020 r.
Spółka z o.o. w 2019 r. została obciążona fakturą za zakup towarów. Kwotę wynikającą z faktury zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów w styczniu 2020 r. (...)
str. 19
3.
Do wierzytelności zaliczonych do kosztów podatkowych z tytułu ich nieściągalności nie stosuje się przepisów o zatorach płatniczych
Kontrahent nie zapłacił spółce z o.o. za kupiony towar. Ponieważ kwota należności nie była znaczna, spółka odstąpiła od jej dochodzenia na drodze sądowej i na (...)
str. 20
4.
Moment potrącenie wpłat do PPK
Spółka z o.o. (pracodawca) wypłaca wynagrodzenia za dany miesiąc 5 dnia następnego miesiąca. Wynagrodzenia za grudzień 2019 r. zostały wypłacone 3 stycznia 2020 r. W (...)
str. 22
4.1.
Problem z ustaleniem momentu ujęcia wpłat do kosztów podatkowych
Na podstawie art. 28 ust. 2-4 ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz. 2215 ze zm.), podmiot zatrudniający (...)
str. 22
4.2.
Wpłaty z uwzględnieniem stanowiska Ministerstwa Finansów
W piśmie udostępnionym naszemu Wydawnictwu 16 stycznia 2020 r. resort wyjaśnił, że przez miesiąc, za który wpłaty do PPK są należne, należy rozumieć miesiąc, za (...)
str. 23
5.
Odsetki od "prywatnego" kredytu w kosztach firmowych
Osoba fizyczna zaciągnęła "prywatny" kredyt na zakup samochodu osobowego. Po dwóch latach, w trakcie jego spłaty, wprowadziła ten samochód do działalności gospodarczej (jest ujęty w (...)
str. 24
6.
Z interpretacji organu podatkowego
6.1.
Aktualizacja bazy białej listy w dniu sprawdzenia rachunku przez kontrahenta a skutki podatkowe
Pozytywne sprawdzenie rachunku rozliczeniowego na białej liście - zachowa swą ważność, mimo dokonanej (już po przedmiotowym sprawdzeniu i zleceniu przelewu, ale jeszcze w ciągu tej (...)
str. 25
6.2.
Nie każdy aneks do "starej" umowy leasingu skutkuje ograniczaniem kosztów leasingu
Jeśli aneks do umowy leasingu zawartej w 2018 r. wprowadza jedynie zmianę ubezpieczyciela i nie ulega zmianie jej pozostała treść, to do opłat leasingowych wynikających (...)
str. 26
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Zakres przychodów ze stosunku pracy zwolnionych od PIT w ramach ulgi dla młodych
Nasza firma zatrudnia m.in. pracowników w wieku poniżej 26 roku życia. Ich przychody ze stosunku pracy, z racji wieku, w części korzystają ze zwolnienia od (...)
str. 28
2.
Do przychodów wolnych od podatku nie stosuje się kosztów ich uzyskania
Od lipca 2019 r. spółka z o.o. zatrudnia pracownika w wieku poniżej 26 roku życia. Od wynagrodzenia za sierpień i kolejne miesiące 2019 r. nie (...)
str. 29
3.
Bezpłatny nocleg dla pracownika "wynajętego" od innej firmy - skutki w podatku dochodowym tej osoby
Jesteśmy firmą budowlaną, która wykonuje usługi na terenie całego kraju. Od innej firmy wynajęliśmy pracownika. W umowie zobowiązaliśmy się do zapewnienia "wynajętemu" pracownikowi noclegów. Pozostałe (...)
str. 30
3.1.
Kwestia powstania przychodu
Przychodami, w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, są - co do zasady - otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika w roku kalendarzowym (...)
str. 30
3.2.
Stanowisko organów podatkowych
Bezpośrednio po wyroku Trybunału Konstytucyjnego organy podatkowe prezentowały pogląd, że sfinansowanie pracownikowi kosztów noclegów, w związku z wykonywaniem przez niego pracy w miejscu i w (...)
str. 31
3.3.
Zakwalifikowanie świadczenia do właściwego źródła przychodu
W przepisach o podatku dochodowym od osób fizycznych ustawodawca wyodrębnia źródła przychodów oraz sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł, w tym m.in.: ze stosunku pracy (...)
str. 32
4.
Sfinansowanie studiów członkowi zarządu skutkuje powstaniem przychodu do opodatkowania - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Sfinansowanie przez spółkę członkowi zarządu kosztów studiów podyplomowych spowoduje po stronie członka zarządu powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń, o którym mowa w art. 11 ust. (...)
str. 33
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Środki trwałe używane bardziej intensywnie lub wymagające szczególnej sprawności technicznej
W przypadku maszyn, urządzeń i środków transportu, z wyjątkiem morskiego taboru pływającego, używanych bardziej intensywnie w stosunku do warunków przeciętnych albo wymagających szczególnej sprawności technicznej (...)
str. 35
1.2.
Maszyny i urządzenia poddane szybkiemu postępowi technicznemu
Stosownie do art. 22i ust. 2 pkt 3 updof i art. 16i ust. 2 pkt 3 updop, w przypadku maszyn i urządzeń zaliczonych do grupy (...)
str. 37
1.3.
Zbieg uprawnień do stosowania dwóch współczynników podwyższających stawkę amortyzacyjną
W przypadku podwyższenia stawek amortyzacyjnych podanych w Wykazie stawek amortyzacyjnych przy zastosowaniu współczynników określonych odpowiednio w art. 22i ust. 2 updof i art. 16i ust. (...)
str. 37
2.
Zespół komputerowy jako środek trwały
Spółka z o.o. realizuje inwestycję polegającą na rozbudowie kompostowni. W ramach tej inwestycji zakupiony będzie zestaw komputerowy o wartości 12.000 zł. Czy ten zestaw powinien (...)
str. 38
3.
Moment rozpoczęcia amortyzacji budynku - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Dzień wydania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku jest decydujący dla możliwości przekazania środka trwałego (i odpowiednio ulepszenia) do używania oraz ujęcia tego środka trwałego (...)
str. 39
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Przekwalifikowanie towaru handlowego na środek trwały
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz handlu naczepami ciężarowymi. W 2019 r. kupiłem naczepę o wartości 120.000 zł jako towar handlowy. Naczepa nie (...)
str. 41
2.
Zbycie składników majątku wykorzystywanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą
Na potrzeby związane z działalnością gospodarczą przedsiębiorcy wykorzystują różne składniki majątku, w tym nieruchomości mieszkalne i niemieszkalne. Ich odpłatne zbycie powoduje, że podatnicy muszą co (...)
str. 43
3.
Rozliczanie kosztów związanych z uruchomieniem działalności
Związek z działalnością gospodarczą oraz osiąganymi z niej przychodami mogą wykazywać wydatki, które są ponoszone jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia działalności. W praktyce przyjmuje się, że (...)
str. 45
3.1.
Koszty najmu lokalu i przystosowania go na potrzeby firmowe
Podatnik przygotowując się do otwarcia działalności w 2020 r., ponosił wydatki związane z jej uruchomieniem, w tym na wynajem lokalu i jego przystosowanie (adaptację) do (...)
str. 45
3.2.
Zakup towarów i składników wyposażenia
W czasie poprzedzającym rozpoczęcie działalności gospodarczej nabyłem pewne rzeczy, które są konieczne przy prowadzeniu działalności, w tym wyposażenie kuchni i sali restauracyjnej (m.in. chłodnie, piekarniki, (...)
str. 46
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Dochody ze świadczenia usług za granicą
Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi na rzecz polskiego kontrahenta, jednak usługi w całości są wykonywane na terenie Francji. Przedmiotem działalności jest remont i (...)
str. 47
2.
Zasady opodatkowania dywidendy wypłacanej zagranicznej osobie fizycznej
Spółka z o.o. mająca siedzibę w Polsce ma wypłacić w 2020 r. dywidendę zagranicznej osobie fizycznej z Hiszpanii. Kwota wypłacanej dywidendy przekroczy 2.000.000 zł. Czy (...)
str. 49
2.1.
Odroczenie wejścia w życie niektórych przepisów o podatku u źródła
Zasady opodatkowania dywidend podatkiem u źródła zmieniły się od 1 stycznia 2019 r. Zmiany dotyczą m.in. opodatkowania dywidend wypłacanych zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak (...)
str. 49
2.2.
Pobór podatku od dywidendy wypłacanej do 30 czerwca 2020 r.
Dywidendy i inne przychody z tytułu udziału w zyskach osób prawnych faktycznie uzyskane z tego udziału stanowią przychód z kapitałów pieniężnych (art. 17 ust. 1 (...)
str. 50
3.
Darmowe noclegi dla zleceniobiorców z Ukrainy - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W sytuacji gdy zleceniodawca mimo braku ciążącego na nim obowiązku nałożonego przepisami powszechnie obowiązującego prawa zapewni zleceniobiorcy bezpłatnie noclegi, to wartość tego świadczenia stanowi u (...)
str. 51
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Rozliczanie w czasie niewykorzystanej kwoty ulgi na działalność badawczo-rozwojową
Spółka z o.o. zamierza skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową. Czy jeżeli za 2019 r. wykaże stratę, to koszty tej działalności poniesione w 2019 r., (...)
str. 53
2.
Odliczanie składek na ubezpieczenie zdrowotne
Ulgą podatkową objęte są składki na ubezpieczenie zdrowotne. Odlicza się je już w trakcie roku podatkowego od zaliczki na podatek obliczanej według skali podatkowej lub (...)
str. 54
3.
Prezes spółki też może skorzystać z ulgi dla młodych - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przychody prezesa spółki uzyskane z umowy zlecenia zawartej z tą spółką mogą korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego w ramach tzw. ulgi dla młodych. Tak (...)
str. 56
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Uproszczone zaliczki na PIT i CIT - wybrane problemy
Zaliczki na podatek dochodowy w uproszczonej formie to wygodna forma rozliczeń z urzędem skarbowym podatników osiągających dochody z działalności gospodarczej. Warunki wyboru tej formy opłacania (...)
str. 57
1.1.
Kwota stanowiąca podstawę obliczenia zaliczek
Podatnik, który od 2016 r. prowadzi działalność gospodarczą na własne nazwisko, w 2018 r. przystąpił do spółki jawnej. W 2020 r. kontynuuje prowadzenie obu działalności (...)
str. 57
1.2.
Zerowa wartość zaliczki po zastosowaniu zaokrąglenia
Spółka z o.o. w 2020 r. zamierzała wpłacać zaliczki w uproszczonej formie. Jednak obliczona zaliczka wynosi 0,33 zł, a po zaokrągleniu 0 zł. Czy w (...)
str. 58
1.3.
Przeliczenie zaliczek w związku ze zmianą skali podatkowej w trakcie roku podatkowego
Podatnik w 2019 r. z tytułu samodzielnie prowadzonej działalności gospodarczej opłacał zaliczki w uproszczonej formie obliczone przy zastosowaniu skali podatkowej. Czy w związku ze zmianą (...)
str. 59
2.
Rozliczenie podatkowe rodziców i dzieci - kiedy razem, a kiedy osobno?
Dochody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym mogą osiągać zarówno osoby pełnoletnie, jak też małoletnie dzieci. Osiąganie dochodów, a nie wiek osoby fizycznej, wpływa na uzyskanie statusu (...)
str. 60
2.1.
Zeznanie rodzica doliczającego dochody dziecka
Na gruncie ustawy o PIT wprowadzono zasadę, że dochody małoletnich dzieci własnych i przysposobionych należy doliczać do dochodów rodziców. Zobowiązanymi do jej stosowania są rodzice, (...)
str. 60
2.2.
PIT dziecka małoletniego
Gdy małoletnie dzieci osiągają dochody: z wymienionych wcześniej tytułów, jak: praca, stypendia, przedmioty oddane do użytku oraz z innych tytułów - gdy rodzice nie mają (...)
str. 61
2.3.
Dochody dziecka w roku uzyskania pełnoletności
Szczególny przypadek stanowi sytuacja, gdy w trakcie roku podatkowego dzieci kończą 18 rok życia, a tym samym uzyskają pełnoletność i prawo samodzielnego rozliczania osiąganych dochodów. (...)
str. 62
3.
Czy dotacje wpływają na status małego podatnika oraz możliwość korzystania z obniżonej stawki CIT? - interpretacja organu podatkowego
Dotacja oświatowa oraz dotacje celowe, które są wolne od CIT, nie stanowią przychodu branego pod uwagę przy ocenie statusu małego podatnika. Natomiast dotacje te powinny (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Kurs waluty obcej stosowany do wyceny wpływu i wypływu waluty
Spółka z o.o. rozlicza różnice kursowe na zasadach określonych w ustawie o CIT. Jaki kurs waluty powinna stosować w przypadku wpływu lub wypływu środków w (...)
str. 64
2.
Odszkodowanie za szkody w środku trwałym
W wyniku kolizji drogowej, która miała miejsce w styczniu 2020 r., uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy będący na stanie środków trwałych spółki z o.o. Ubezpieczyciel zadecydował (...)
str. 65
3.
Nie obowiązuje zwolnienie z opłacania daniny solidarnościowej
Od początku 2019 r. obowiązują przepisy o daninie solidarnościowej. Czy w przypadku tej daniny stosuje się zwolnienie z obowiązku jej zapłaty w odniesieniu do kobiet (...)
str. 66
4.
Sprzedaż środków trwałych wykorzystywanych w działalności rolniczej
Rolnicza spółdzielnia produkcyjna w likwidacji zajmowała się wyłącznie działalnością rolniczą. Nabywała środki trwałe na potrzeby tej działalności. Były one amortyzowane tylko bilansowo. Od otwarcia likwidacji (...)
str. 66
5.
Małżeństwo rodzica samotnie wychowującego dzieci a prawo do preferencyjnego opodatkowania
Podatniczka wychowywała dotychczas samotnie dwoje dzieci. W 2020 r. zamierza wstąpić w związek małżeński, z tym że jej mężem nie będzie ojciec dzieci. Czy za (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.