Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 3 (387) z dnia 01.02.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zasady opodatkowania dochodów uzyskiwanych poprzez kontrolowaną spółkę zagraniczną (CFC) - część I
Z dniem 1 stycznia 2015 r. weszły w życie przepisy wprowadzające opodatkowanie przez polskich podatników podatku dochodowego dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych (Controlled Foreign Corporation - (...)
str. 4
1.1.
Jednostka uznana za zagraniczną spółkę
Określenie "zagraniczne spółki" obejmuje wszystkie jednostki, którym - zgodnie z prawem państwa, w którym posiadają siedzibę lub zarząd - przyznana jest osobowość prawna (spółki kapitałowe, (...)
str. 5
1.2.
Zagraniczna spółka uznana za CFC
Zagraniczna spółka kontrolowana została zdefiniowana poprzez odwołanie się przez ustawodawcę do kryteriów dotyczących: kraju (terytorium) siedziby lub miejsca zarządu zagranicznej spółki, stopnia powiązania takiej spółki (...)
str. 5
1.3.
Obowiązki polskiego podatnika posiadającego zagraniczną spółkę kontrolowaną
Podatnik posiadający (kwalifikowany) udział w kapitale, prawo głosu w organach kontrolnych lub stanowiących lub prawo do uczestnictwa w zysku zagranicznej spółki kontrolowanej obowiązany jest do: prowadzenia rejestru zagranicznych spółek (...)
str. 8
1.4.
Czy dochody każdej zagranicznej spółki kontrolowanej podlegają w Polsce opodatkowaniu?
Nie wszystkie zagraniczne spółki kontrolowane podlegają w Polsce opodatkowaniu. W tym zakresie przewidziane zostały trzy wyjątki. Po pierwsze, opodatkowaniu nie podlegają dochody zagranicznej spółki kontrolowanej, (...)
str. 9
1.5.
Jak ustalić podstawę opodatkowania?
Podstawę opodatkowania stanowi dochód zagranicznej spółki kontrolowanej przypadający na okres, w którym podatnik posiadał (kwalifikowany) udział w zagranicznej spółce kontrolowanej w takiej części, jaka odpowiada (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Krótka sprzedaż w ustawie o PIT i ustawie o CIT
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 73 ogłoszono ustawę z dnia 5 grudnia 2014 r. o zmianie ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz (...)
str. 12
III.
PIT I CIT 2014 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.
str. 13
1.1.
Kto składa PIT-37?
Na formularzu zeznania podatkowego PIT-37 osoby fizyczne rozliczają podatek od osiągniętych w roku podatkowym dochodów podlegających opodatkowaniu według skali podatkowej. Przypominamy, że osoby fizyczne mające (...)
str. 13
1.2.
Wspólne opodatkowanie dochodów małżonków
Stosownie do art. 6 ust. 2 updof, małżonkowie mogą wystąpić z wnioskiem o łączne opodatkowanie dochodów, jeżeli: 1) podlegają nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, o którym mowa (...)
str. 14
1.3.
Rozliczenie dochodów osób samotnie wychowujących dzieci
Z wnioskiem o określenie podatku w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci może wystąpić rodzic lub opiekun prawny, podlegający nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, będący: panną,   kawalerem,   (...)
str. 15
1.4.
Preferencyjne opodatkowanie dochodów osób niemających w Polsce miejsca zamieszkania
Omówione w rozdziale 1.2 i 1.3 niniejszego opracowania zasady i sposób opodatkowania dochodów małżonków, odpowiednio osób samotnie wychowujących dzieci, mają zastosowanie również do: 1) małżonków, (...)
str. 16
1.5.
Urząd skarbowy właściwy do złożenia zeznania
Zwróć uwagę! PIT-37(20) za 2014 r. należy złożyć do urzędu skarbowego do 30 kwietnia 2015 r. Osoby podlegające nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu składają PIT-37 do urzędu (...)
str. 17
IV.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Koszty dotyczące samochodu zastępczego udostępnianego na czas serwisowania leasingowanego samochodu
W prowadzonej działalności gospodarczej spółka używa samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Jest również związana z leasingodawcą umową na obsługę serwisową tego samochodu. Za (...)
str. 18
2.
Opodatkowanie premii pieniężnej otrzymanej w walucie obcej
Spółka zawarła umowę o współpracy z zarejestrowaną w Polsce spółką z o.o. (kontraktor) będącą przedstawicielem firmy holenderskiej. Przedmiotem umowy jest sprzedaż na naszą rzecz drukarek. (...)
str. 19
3.
Składki członkowskie wpłacane do izby gospodarczej stanowią koszty uzyskania przychodów
Spółka z o.o. jest członkiem izby gospodarczej, która jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą na zasadzie dobrowolności przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą. Izba działa na podstawie ustawy (...)
str. 21
4.
Wydatki na dokształcanie przedsiębiorcy
Czy podatnik prowadzący działalność gospodarczą w zakresie praktyki lekarskiej może zaliczać do kosztów uzyskania przychodów wydatki ponoszone na zdobycie kolejnej specjalizacji (tj. koszty noclegów, przejazdu, (...)
str. 22
5.
Lokal w działalności gospodarczej - z interpretacji organów podatkowych
5.1.
Koszty wynajmu lokalu za granicą
Problem Podatnik prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie inżynierii i związanego z nią doradztwa technicznego. Dochody z tej działalności opodatkowuje podatkiem liniowym. Firma jest zarejestrowana (...)
str. 24
5.2.
Firma prowadzona w mieszkaniu
Problem Podatnik prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której tworzy oprogramowanie, strony internetowe, aplikacje webowe. Firma jest zarejestrowana i prowadzona w prywatnym mieszkaniu. W lokalu (...)
str. 25
V.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Czy płatnik z tytułu poboru podatku od dywidendy obowiązany jest przekazać podatnikowi deklarację podatkową?
W 2015 r. udziałowcom spółki z o.o., którymi są osoby fizyczne podlegające w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu, spółka wypłaci dywidendę. Jaką deklarację podatkową z tego (...)
str. 27
2.
Były pracownik nie może skutecznie złożyć PIT-2
Czy przy obliczaniu zaliczki na podatek od zaległej odprawy pieniężnej (będącej przychodem ze stosunku pracy) wypłacanej zwolnionemu pracownikowi, należy zastosować kwotę zmniejszającą podatek oraz wystawić PIT-11? Były pracownik (...)
str. 28
3.
Umowy o pracę z różnymi pracodawcami - zasady obliczania zaliczki na podatek
Dodatkową pracę na etacie podejmują zazwyczaj osoby zatrudnione już u innego pracodawcy w niepełnym wymiarze czasu pracy. Również pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzinowym mogą być zainteresowani nawiązaniem kolejnego (...)
str. 29
4.
Rozliczenie nadpłaty podatku wykazanej w PIT-40 za 2014 r.
Na wniosek pracownika rozliczyłem jego dochody z pracy za 2014 r. na formularzu PIT-40. Zgodnie z przepisami obowiązującymi od 1 stycznia 2015 r. formularz ten (...)
str. 32
VI.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Czy można przejściowo zaprzestać amortyzacji?
Spółka od pewnego czasu ponosi stratę z działalności gospodarczej i przewiduje, że w najbliższym czasie dochód nie wystąpi. W działalności tej wykorzystuje składniki majątku zaliczone (...)
str. 34
1.1.
Składniki majątku podlegające amortyzacji
Zgodnie z definicją zawartą w art. 22a updof i art. 16a updop, za środki trwałe podlegające amortyzacji uważa się: budowle, budynki oraz lokale będące odrębną (...)
str. 34
1.2.
Składniki majątku niepodlegające amortyzacji
Składniki majątku trwałego, których nie amortyzuje się, ustawodawca wymienił w art. 22c updof i art. 16c updop. Tak więc amortyzacji podatkowej nie podlegają: grunty i (...)
str. 35
1.3.
Kiedy decyzję o amortyzacji podejmuje podatnik?
Składniki majątkowe o wartości jednostkowej nieprzekraczającej 3.500 zł nie muszą być ujmowane w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a w konsekwencji nie (...)
str. 36
1.4.
Zaprzestanie amortyzacji
Przepisy podatkowe nakładają na podatnika obowiązek wprowadzenia danego składnika majątku (który spełnia definicję środka trwałego lub wartości niematerialnej i prawnej) do ewidencji środków trwałych oraz (...)
str. 37
1.5.
Obniżenie stawek amortyzacyjnych poprawi wynik firmy
Przy stosowaniu liniowej metody amortyzacji jest możliwe obniżenie stawki amortyzacyjnej. Taka możliwość wynika z art. 22i ust. 5 updof i art. 16i ust. 5 updop. (...)
str. 37
2.
Wartość początkowa nabytego lokalu użytkowego wraz z udziałem w gruncie
Spółka z o.o. kupiła lokal użytkowy wraz z udziałem w gruncie. Akt notarialny zawiera cenę nabycia całej nieruchomości. Czy udział w gruncie spółka powinna uznać (...)
str. 38
VII.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Okres przechowywania ksiąg podatkowych a rozliczenie straty
Obowiązek przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów księgowych związany jest z istnieniem zobowiązania podatkowego, którego dotyczy ta dokumentacja. Tak wynika z art. 86 § 1 Ordynacji (...)
str. 40
2.1.
Jak ująć duplikat w podatkowej księdze?
Stosownie do § 12 ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (...)
str. 41
2.2.
Czy wystawienie duplikatu wpływa na termin zapłaty?
Koszty, których poniesienie potwierdza duplikat faktury, należy również ocenić przez pryzmat przepisów regulujących zmniejszenie kosztów podatkowych. Stosownie do art. 24d ust. 1 i 2 updof, (...)
str. 43
3.
Obowiązki ryczałtowca likwidującego działalność gospodarczą
Podatnik stosujący opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym, w przypadku likwidacji działalności gospodarczej ma obowiązek sporządzić spis z natury i wpisać go do ewidencji przychodów. Czy od wartości (...)
str. 44
4.
Dokumentowanie zakupów dokonywanych w internecie od osób nieprowadzących działalności
Brak umowy zawierającej podpisy osób dokonujących transakcji przez internet nie jest równoznaczny z nieuznaniem danego wydatku za koszt uzyskania przychodu, w sytuacji gdy fakt poniesienia (...)
str. 46
VIII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Podatek u źródła od usługi z zagranicy
Jeśli polski przedsiębiorca kupuje od firm zagranicznych niektóre usługi, to przy wypłacie należności za nie, co do zasady, musi potrącić zryczałtowany podatek dochodowy. Obowiązek ten (...)
str. 47
1.1.
Kiedy należy pobrać zryczałtowany podatek?
O tym, od jakich usług płatnik powinien pobierać zryczałtowany podatek, stanowi m.in. art. 29 ust. 1 pkt 5 updof i art. 21 ust. 1 pkt (...)
str. 47
1.2.
Kwalifikacja usług pod kątem wystąpienia obowiązku podatkowego
W praktyce, polskie podmioty dokonujące płatności na rzecz nierezydentów powinny każdorazowo weryfikować czy dane świadczenie mieści się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu podatkiem u źródła. (...)
str. 48
2.
Wypłata na rzecz nierezydenta odsetek od lokaty terminowej
Bank prowadzi rachunek lokaty terminowej na rzecz osoby fizycznej mającej miejsce zamieszkania w Niemczech, nieprowadzącej działalności gospodarczej. Nierezydent dostarczył aktualny certyfikat rezydencji. W jakiej wysokości (...)
str. 49
2.1.
Pobór podatku
Według art. 30a ust. 1 pkt 3 updof, od uzyskanych przychodów z odsetek lub innych przychodów od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku podatnika lub w (...)
str. 50
2.2.
Przekazanie zryczałtowanego podatku i obowiązki dokumentacyjne
Kwotę podatku pobranego od przychodu osoby fizycznej, która nie ma na terytorium Polski miejsca zamieszkania, płatnik niebędący osobą fizyczną odprowadza: na rachunek urzędu skarbowego właściwego według swojej siedziby bądź (...)
str. 50
IX.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ulga na dzieci w świetle wyjaśnień resortowych - część I
Ulga na dzieci jest jedną z najczęściej stosowanych przez podatników ulg. Z dniem 1 stycznia 2015 r. zmieniły się zasady jej rozliczania. Podatnicy uzyskali możliwość (...)
str. 52
1.1.
Adresaci ulgi
Z ulgi mogą korzystać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych uzyskujący dochody opodatkowane według skali podatkowej. Nie mogą jej zatem stosować podatnicy, którzy uzyskują dochody/przychody (...)
str. 52
1.2.
Ulga na dzieci pełnoletnie kończące naukę
Wysokość kwoty odliczenia z tytułu ulgi na dziecko ustala się za okresy miesięczne. Podatnicy wychowujący pełnoletnie dzieci uczące się mają wątpliwości czy ulga przysługuje im (...)
str. 53
1.3.
Dochód podatnika uprawniający do odliczenia
W przypadku wychowywania przez cały rok podatkowy tylko jednego dziecka prawo do odliczenia przysługuje, jeżeli dochody uzyskane przez podatników, pomniejszone o zapłacone składki na ubezpieczenia (...)
str. 54
1.4.
Wysokość odliczenia
W przypadku wychowywania: 1) jednego dziecka - kwota odliczenia wynosi 92,67 zł miesięcznie i 1.112,04 zł rocznie, 2) dwojga dzieci - ulga wynosi po 92,67 (...)
str. 55
1.5.
Ulga na dzieci w rozliczeniu rocznym
Należną kwotę ulgi na dzieci podatnicy odliczają od wykazanego w PIT-36 lub PIT-37 podatku, pomniejszonego o składki na ubezpieczenie zdrowotne. Zeznanie składa się w takim (...)
str. 56
2.
Wypłata niepełnosprawnemu skumulowanych świadczeń należnych za kilka lat podatkowych
Przez okres trzech lat ZUS nie wypłacał osobie niepełnosprawnej przysługującego jej świadczenia. Kwotę świadczenia należną za cały ten okres osoba niepełnosprawna otrzymała w 2014 r. (...)
str. 57
X.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.1.
Sposoby wpłacania zaliczek na podatek w 2015 r.
Podatnicy CIT, co do zasady, mają obowiązek wpłacania zaliczek na ten podatek już w trakcie roku podatkowego. Po jego zakończeniu mają obowiązek dokonania rozliczenia rocznego. (...)
str. 58
1.2.
Zwolnienie z wpłacania zaliczek
Co do zasady podatnicy CIT są zobowiązani do wpłacania zaliczek na podatek dochodowy. Jednak niektóre grupy podmiotów są zwolnione z tego obowiązku. Zwolnienie przedmiotowe i (...)
str. 61
2.
Wypłata dywidendy przez spółkę komandytowo-akcyjną z zysku wypracowanego przed 1 stycznia 2014 r.
Spółka komandytowo-akcyjna posiada jednego komandytariusza i trzech akcjonariuszy. Jednym z akcjonariuszy jest fundusz inwestycyjny podmiotowo zwolniony od podatku. Czy spółka jest zobowiązana do pobrania zryczałtowanego (...)
str. 63
3.
Opodatkowanie całości dochodów (przychodów) z prywatnego najmu przez jednego z małżonków
Wynajęcie poza działalnością gospodarczą nieruchomości lub innych składników majątku należących do wspólnego majątku małżonków stanowi podstawę osiągania przychodów przez każdego z nich. Generalnie muszą oni (...)
str. 64
XI.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Czy nieodpłatne pełnienie funkcji członka zarządu przez akcjonariusza generuje przychód w spółce?
Do zarządu spółki został powołany jeden z akcjonariuszy, który będzie wykonywał czynności zarządcze bez wynagrodzenia. Czy spółka musi w tej sytuacji ustalić przychód z tytułu otrzymania nieodpłatnych świadczeń? Nie, (...)
str. 65
2.
Moment powstania przychodu z najmu, którego źródłem jest działalność gospodarcza podatnika CIT
Spółka z o.o. wystawiła w styczniu 2015 r. fakturę za najem lokalu w grudniu 2014 r. W zawartej umowie strony przyjęły miesięczny sposób rozliczania usługi najmu. Czy przychód z tej faktury powstanie w styczniu? (...)
str. 65
3.
Podmioty powiązane poprzez wspólnego udziałowca
Osoba fizyczna ma udziały w dwóch spółkach z o.o. (40% i 50%). Czy spółki te należy uznać za podmioty powiązane w świetle przepisów ustawy o CIT? Tak, w świetle przepisów ustawy o CIT, spółki (...)
str. 66
4.
PIT złożony do urzędu skarbowego w trakcie 2014 r. nie musi być ponownie złożony w wersji elektronicznej
Informacje PIT-11 oraz PIT-8C za 2014 r. sporządzone w formie dokumentu pisemnego, płatnik złożył w urzędzie skarbowym w trakcie 2014 r. Czy obecnie (tj. do końca lutego 2015 r.) ma obowiązek ponownie przekazać te informacje (...)
str. 66
5.
O kontynuowaniu wybranej formy opodatkowania nie informuje się urzędu skarbowego
Wspólnicy spółki cywilnej jako formę opodatkowania dochodów wybrali w 2014 r. podatek liniowy. W bieżącym roku jeden ze wspólników "wrócił" do opodatkowania według skali podatkowej, więc złożył w urzędzie skarbowym zawiadomienie (...)
str. 67
6.
Które przychody do PIT-11?
W styczniu 2015 r. wypłaciłam pracownikowi wynagrodzenie za grudzień 2014 r. Czy powinnam je ująć w PIT-11 za 2014 r., czy za 2015 r.? Wynagrodzenie, o którym mowa w pytaniu powinno być wykazane w PIT-11 za 2015 r. PIT-11 to informacja (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.