Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 3 (507) z dnia 01.02.2020
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Minister Finansów wydał objaśnienia podatkowe dotyczące wykazu podatników VAT
Minister Finansów w trybie art. 14a § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej, w celu zapewnienia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe wydał objaśnienia (...)
str. 4
1.1.
Zakres objaśnień oraz podstawowe informacje
Czego dotyczą objaśnienia Objaśnienia dotyczą zasad korzystania z danych zawartych w utworzonym z dniem 1 września 2019 r. Wykazie podatników VAT, o którym mowa w (...)
str. 4
1.2.
Rodzaje rachunków i rozliczeń
Rachunki zamieszczane w Wykazie W Wykazie są zamieszczane numery rachunków rozliczeniowych, o których mowa w art. 49 ust. 1 pkt 1 ustawy - Prawo bankowe (...)
str. 5
1.3.
Konsekwencje w PIT i CIT dokonania płatności na rachunek spoza wykazu i możliwość uwolnienia się od nich
Podatnik, który dokona płatności za dostawę towarów lub świadczenie usług, potwierdzonych fakturą wystawioną przez podatnika VAT czynnego, na inny rachunek niż zawarty w Wykazie, poniesie (...)
str. 9
2.
Objaśnienia podatkowe Ministra Finansów w sprawie mechanizmu podzielonej płatności
Minister Finansów w trybie art. 14a § 1 pkt 2 Ordynacji podatkowej, w celu zapewnienia jednolitego stosowania przepisów prawa podatkowego przez organy podatkowe wydał objaśnienia (...)
str. 10
2.1.
Istota mechanizmu
Mechanizm podzielonej płatności (MPP) to rozwiązanie dotyczące szczególnego sposobu dokonywania płatności przy wykorzystaniu rachunku VAT prowadzonego dla posiadaczy rachunków rozliczeniowych w banku lub imiennych rachunków (...)
str. 11
2.2.
Wpływ na koszty uzyskania przychodu
Podatnicy podatku dochodowego (w przypadku osób fizycznych - prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą) nie zaliczają do kosztów uzyskania przychodów kosztu w tej części (w przypadku zaliczenia (...)
str. 12
3.
Ministerstwo Finansów wydało instrukcję, jak sporządzić PIT-11 za 2019 r.
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.podatki.gov.pl 16 stycznia 2020 r. opublikowało instrukcję pt. "Jak wypełnić PIT-11 z uwzględnieniem tzw. ulgi dla młodych". Poniżej prezentujemy jej (...)
str. 12
4.
Termin złożenia zeznań PIT za 2019 r.
Ministerstwo Finansów na stronie internetowej podatki.gov.pl opublikowało komunikat pt. "Kiedy złożyć PIT za 2019 r.", w którym przypomina, że: zeznanie PIT-28 za 2019 r. należy (...)
str. 14
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Koszty zagranicznej podróży służbowej
Pracownik spółki z o.o. odbył podróż służbową do Izraela. W dniu wyjazdu otrzymał z kasy walutowej zaliczkę w kwocie 200 euro. Ponadto dysponował służbową kartą (...)
str. 15
1.1.
Przeliczanie kosztów
Ustawy o podatku dochodowym nie odnoszą się wprost do kursu, jaki należy stosować przy przeliczaniu na złote kosztów zagranicznych podróży służbowych pracowników, poniesionych w walucie (...)
str. 15
1.2.
Ustalanie różnic kursowych
Przy dokonywaniu rozliczenia kosztów podróży służbowej pracownika mogą powstać różnice kursowe (dodatnie lub ujemne). Dodatnie różnice kursowe zwiększają przychody, natomiast ujemne różnice kursowe zwiększają koszty (...)
str. 15
1.3.
Rozliczenie zaliczki
Wypłata pracownikowi zaliczki w walucie obcej na poczet podróży służbowej nie skutkuje powstaniem u pracodawcy kosztu podatkowego. Koszt podatkowy powstanie dopiero, gdy zostaną rozliczone koszty (...)
str. 16
2.
Podatkowa kwalifikacja wydatku poniesionego na sporządzenie wniosku o przyznanie dotacji
Spółka z o.o. ubiega się o dotację z UE na zakup środka trwałego. W tym celu korzystała z usług firmy zewnętrznej, która przygotowała wniosek o (...)
str. 18
3.
Koszty używania samochodów osobowych w roku podatkowym innym niż kalendarzowy
Spółka z o.o. ma rok podatkowy inny niż kalendarzowy. Rozpoczął się 23 lipca 2018 r., a zakończył 31 grudnia 2019 r. Czy nowe przepisy, które (...)
str. 20
4.
Wydatki na rzecz pracowników
Spółka z o.o. na potrzeby pracowników-kierowców ciężarówek, którzy nocują w pojazdach oraz pracowników budowlanych, nabyła urządzenia multicooker, które służą im do przyrządzania posiłków w godzinach (...)
str. 21
5.
Wynagrodzenia i składki ZUS od zleceń w kosztach podatkowych na przełomie 2019/2020 r.
Spółka z o.o. wynagrodzenia z umów zlecenia za grudzień wypłaciła w grudniu 2019 r. Składki ZUS od tych wynagrodzeń opłaciła 15 stycznia 2020 r. Czy (...)
str. 22
6.
Sprzedaż gruntu przejętego po podziale spółki w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa
W 2018 r. nastąpił podział spółki akcyjnej przez wydzielenie części majątku w ramach zorganizowanej części przedsiębiorstwa i przeniesienie go do spółki z o.o. Przejęty majątek (...)
str. 23
7.
Czynsz najmu w kosztach wspólnika wynajmującego nieruchomość spółce
Osoba fizyczna (komandytariusz spółki komandytowej) zamierza wynająć tej spółce nieruchomość na potrzeby prowadzonej przez nią działalności gospodarczej. Spółka będzie płaciła komandytariuszowi czynsz najmu. Czy płacony (...)
str. 24
8.
Strata z tytułu reklamacji towaru a koszty podatkowe - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Koszt niskowartościowego poreklamacyjnego towaru wyksięgowanego ze stanu magazynu w ramach wirtualnego złomowania może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora (...)
str. 25
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Deklaracje i informacje podatkowe sporządzane przez płatników za 2019 r.
1.1.
Zaliczka na podatek w PIT-4R i przychody w PIT-11
Firma w 2019 r. zawarła umowę zlecenia ze studentem (nieprowadzącym działalności gospodarczej). Czy pobierane przez firmę pełniącą funkcję płatnika miesięczne zaliczki na podatek od dochodów (...)
str. 27
1.2.
Składka zdrowotna w PIT-11
Spółka (zleceniodawca) zawarła umowę zlecenia z osobą fizyczną (zleceniobiorcą) w wieku 24 lat na okres od 1 sierpnia do 31 października 2019 r. 1 sierpnia (...)
str. 28
2.
Kwota zmniejszająca stosowana przez płatnika nawet przy dochodach wyższych niż 85.528 zł
Pracownik złożył oświadczenie o wspólnym opodatkowaniu z małżonkiem za 2020 r. W oświadczeniu zaznaczył, że małżonek w 2020 r. osiągnie dochody mieszczące się w niższym (...)
str. 29
3.
Zryczałtowane dofinansowanie obiadów dla pracowników - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Zryczałtowane dofinansowanie obiadów dla pracowników nie spowoduje powstania po ich stronie przychodu ze stosunku pracy. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z (...)
str. 31
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Podwyższanie stawki amortyzacyjnej dla budynków i budowli używanych w warunkach pogorszonych lub złych
Z art. 22i ust. 2 pkt 1 i art. 16i ust. 2 pkt 1 updop wynika, że podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych stawki podatnicy mogą (...)
str. 33
2.
Opóźnienia w płaceniu za środek trwały
W 2020 r. przedsiębiorca kupił środek trwały. Sprzedawca wystawił fakturę z terminem płatności 14 dni. Jakie będą konsekwencje podatkowe u obu stron transakcji, jeśli kupujący (...)
str. 35
2.1.
Skutki podatkowe u sprzedawcy (wierzyciela)
Po zawarciu transakcji handlowej sprzedawca uzyskuje przychód należny. Dzień jego uzyskania wyznacza generalnie dzień wydania rzeczy, nie później niż dzień: 1) wystawienia faktury albo 2) (...)
str. 35
2.2.
Skutki po stronie nabywcy (dłużnika)
U dłużnika podstawa opodatkowania podlega zwiększeniu o zaliczaną do kosztów wartość zobowiązania, które nie zostało uregulowane. Zwiększenia tego dłużnik dokonuje w zeznaniu podatkowym składanym za (...)
str. 36
3.
Ustalenie wartości początkowej zakupionego firmowego składnika majątku
3.1.
Odsetki od kredytów zaciągniętych na zakup kilku środków trwałych
Spółka jawna zaciągnęła kredyty na zakup kilku maszyn. Jak należy obliczyć odsetki przypadające na wartość początkową poszczególnych środków trwałych i odsetki wliczane w koszty? Odsetki (...)
str. 37
3.2.
Opłata za niedostarczenie dokumentów do zabezpieczenia kredytu zaciągniętego na zakup środka trwałego
Czy opłata za niedostarczenie dokumentów do zabezpieczenia kredytu jest bezpośrednio kosztem podatkowym, czy powinna zwiększyć wartość początkową środka trwałego? Generalnie prowizje i opłaty pobierane przez (...)
str. 38
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Co trzeba wiedzieć o rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi obowiązującym od 2020 r.?
Od początku 2020 r. przy prowadzeniu podatkowej księgi podatnicy muszą kierować się regulacjami zawartymi w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 23 grudnia 2019 r. w (...)
str. 39
1.1.
Nowe rozwiązania prawne
Na uwagę zasługuje, że w nowym rozporządzeniu krąg podmiotów obowiązanych do prowadzenia podatkowej księgi został uzupełniony o przedsiębiorstwa w spadku oraz spółki cywilne osób fizycznych (...)
str. 39
1.2.
Regulacje pozostawione bez zmian
Analiza przepisów nowego rozporządzenia wskazuje, że nie uległ zmianie wzór oraz szczegółowe zasady prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Podatkowa księga przychodów i rozchodów dostępna (...)
str. 40
2.
Wartość usługi niezakończonej wpływa na roczne koszty podatkowe
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług budowlanych. Na podstawie umowy zawartej z inwestorem od września 2019 r. realizuje usługę, której zakończenie jest planowane na (...)
str. 41
3.
Opodatkowanie ryczałtem ewidencjonowanym wynajmu maszyn i urządzeń
Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą polegającą na wynajmie maszyn i urządzeń leśnych bez obsługi. Dotychczas podatek dochodowy z tej działalności opłacałem według skali podatkowej. (...)
str. 44
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
PIT-11 dla pracownika przebywającego za granicą
W 2019 r. polska firma oddelegowała na okres krótszy niż 183 dni do pracy do Niemiec pracownika, który ma miejsce zamieszkania w Polsce. Firma ma (...)
str. 46
2.
Rozliczenie w zeznaniu podatkowym dochodów uzyskanych z pracy najemnej wykonywanej za granicą
Osoba fizyczna uzyskała dochody z pracy w Polsce i Holandii. W Holandii płaciła podatek od uzyskanych tam dochodów. Czy w zeznaniu powinna wykazać zagraniczne dochody (...)
str. 48
2.1.
Rezydencja podatkowa
Jeżeli Polak pracuje na terytorium Holandii, to w pierwszej kolejności trzeba ustalić, jakiego państwa jest aktualnie rezydentem podatkowym. Zgodnie z przepisami ustawy o PIT osoby (...)
str. 48
2.2.
Metoda unikania podwójnego opodatkowania
Dochody polskich rezydentów przebywających czasowo za granicą w celach zarobkowych podlegają opodatkowaniu według polskich przepisów podatkowych, z uwzględnieniem umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. W przedstawionej (...)
str. 49
2.3.
Opodatkowanie w Polsce dochodów zagranicznych
Zwolnienie od podatku kwoty stanowiącej równowartość 30% diet Na mocy art. 21 ust. 1 pkt 20 updof, przychody uzyskane za granicą ze stosunku pracy (stosunku (...)
str. 49
3.
Usługi kompleksowej obsługi uczestnika targów bez podatku u źródła - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Dokonując wypłaty należności na rzecz podmiotów zagranicznych z tytułu kompleksowych usług organizacji udziału w targach, nie ma obowiązku pobierania od tych należności zryczałtowanego podatku dochodowego. (...)
str. 51
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
1% podatku należnego za 2019 r. na rzecz OPP
Podatnicy PIT już od wielu lat mają możliwość przekazać 1% podatku należnego wynikający ze złożonego zeznania podatkowego na wsparcie organizacji pożytku publicznego (OPP). Z uprawnienia (...)
str. 53
1.1.
Wybór organizacji
Wyboru organizacji, której chcemy przekazać 1% podatku należnego, należy dokonać spośród podmiotów ujętych w wykazie, o którym mowa w art. 27a ustawy z dnia 24 (...)
str. 53
1.2.
Warunki przekazania podatku
Wniosek Przekazanie 1% podatku należnego tytułem wsparcia dla OPP następuje na wniosek podatników wyrażony w zeznaniu podatkowym złożonym przed upływem terminu określonego na jego złożenie. (...)
str. 53
2.
Konsekwencje braku dochodu (przychodu) w roku poniesienia wydatków na używanie internetu
W 2019 r. podatnik ponosił wydatki na używanie internetu. Nie może ich jednak uwzględnić w rozliczeniu rocznym, bo nie miał wystarczająco wysokiego dochodu. Czy wydatki (...)
str. 55
3.
Preferencyjną 5% stawkę podatku można stosować przy obliczaniu zaliczki PIT - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatnik, który w związku z pracami rozwojowymi wykonywanymi w ramach działalności gospodarczej wytwarza programy komputerowe chronione prawem autorskim i uzyskuje dochody z ich sprzedaży, w (...)
str. 56
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Krajowe podmioty powiązane a obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej cen transferowych
Spółka z o.o. powstała 1 grudnia 2017 r. w wyniku przekształcenia samodzielnej działalności przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną i prowadzącego księgi rachunkowe. W marcu 2018 r. (...)
str. 58
1.1.
Istnienie powiązań pomiędzy spółką z o.o. oraz jej udziałowcami
W stanie faktycznym przedstawionym w pytaniu spółkę z o.o. oraz jej udziałowców należy uznać za podmioty powiązane w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym i to (...)
str. 58
1.2.
Kwestia powstania obowiązku dokumentacyjnego za 2018 r.
Stosownie do unormowań art. 9a ust. 1 pkt 1 updop i art. 25a ust. 1 pkt 1 updof (w brzmieniu obowiązującym do końca 2018 r.), (...)
str. 59
1.3.
Przesłanki powstania obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej za 2019 r.
Od 1 stycznia 2019 r. przepisy dotyczące dokumentacji podatkowej cen transferowych uległy gruntownym zmianom. Kryterium decydującym o powstaniu obowiązku sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych przez (...)
str. 60
2.
Czy podatnik opłacający podatek liniowy rozliczy dochody jako osoba samotnie wychowująca dziecko?
Od kilku lat prowadzę działalność gospodarczą i pracuję na etacie. Dotychczas dochody z tych źródeł rozliczałam łącznie, stosując preferencję przewidzianą dla osób samotnie wychowujących dzieci. (...)
str. 61
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Gdzie w informacji PIT-11 należy wykazać zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego?
Czy zasiłki pieniężne z ubezpieczenia społecznego wypłacone w 2019 r. przez zakład pracy należy ująć w poz. 64 informacji PIT-11 ( 25) , czy tak (...)
str. 63
2.
Podatnik CIT, którego wszystkie dochody są wolne od podatku, też składa zeznanie
Miejski ośrodek sportu i rekreacji jest samorządowym zakładem budżetowym (w rozumieniu ustawy o finansach publicznych) utworzonym przez gminę. Zakład jest gminną jednostką organizacyjną nieposiadającą osobowości (...)
str. 63
3.
Odprawa wypłacona byłemu pracownikowi jako koszt uzyskania przychodów
Spółka z o.o. postanowiła rozwiązać umowę o pracę z pracownikiem. By uniknąć ewentualnych sporów sądowych, a także dbając o dobre relacje ze wszystkimi pracownikami, zdecydowała (...)
str. 64
4.
Przy ustalaniu zaliczki na podatek od dochodów z umowy zlecenia obowiązuje 17% stawka PIT
Przedsiębiorca zawarł z osobą fizyczną umowę zlecenia. Jaką stawkę podatku powinien stosować w 2020 r. przy ustalaniu zaliczki na podatek dochodowy od wypłacanych tej osobie (...)
str. 65
5.
Rezygnacja z uproszczonych miesięcznych zaliczek nie podlega zgłoszeniu organowi podatkowemu
Spółka z o.o. w 2019 r. płaciła uproszczone zaliczki na podatek dochodowy. O wyborze takiego sposobu uiszczania zaliczek poinformuje w zeznaniu podatkowym CIT-8 za 2019 (...)
str. 65
6.
O wyborze w 2020 r. podatku liniowego należy poinformować urząd skarbowy najwcześniej do 20 lutego 2020 r.
W 2020 r. zmieniłem formę opodatkowania dochodów z prowadzonej działalności gospodarczej. Ze skali podatkowej przeszedłem na podatek liniowy. Do kiedy powinienem o tym fakcie poinformować (...)
str. 66
X.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LUTY 2020 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.02.2020 r. (piątek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za styczeń 2020 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.