Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 3 (483) z dnia 01.02.2019
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Koszty składki AC nie podlegają podwójnemu limitowaniu - odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie naszego Wydawnictwa
Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 46a updof i odpowiednio art. 16 ust. 1 pkt 51 updop, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów (...)
str. 4
2.
Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax)
OBOWIĄZUJE Jak już sygnalizowaliśmy w poprzednich numerach Przeglądu Podatku Dochodowego, ustawą z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 5
2.1.
Przesłanki opodatkowania
Jak wynika z art. 30da ust. 2 updof i art. 24f ust. 2 updop, opodatkowaniu podatkiem od dochodów z niezrealizowanych zysków podlega: 1) przeniesienie składnika (...)
str. 6
2.2.
Dochód, podstawa opodatkowania, należny podatek
Dochód Dochód z niezrealizowanych zysków stanowi nadwyżka wartości rynkowej składnika majątku ustalanej na dzień jego przeniesienia albo na dzień poprzedzający dzień zmiany rezydencji podatkowej ponad (...)
str. 7
2.3.
Deklarowanie, rozłożenie na raty, zwrot podatku
Podatnicy są obowiązani składać urzędom skarbowym deklaracje, według ustalonego wzoru, o wysokości dochodu z niezrealizowanych zysków do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym (...)
str. 8
2.4.
Kiedy nie stosuje się opodatkowania exit tax?
Obowiązek opodatkowania omawianych dochodów nie wystąpi, gdy przeniesienie składnika majątku nastąpi na czas określony, nie dłuższy niż 12 miesięcy, i: 1) przeniesienie to jest związane (...)
str. 10
2.5.
Zwolnienie od podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków
Ustawodawca zwolnił od podatku od dochodów z niezrealizowanych zysków: składniki majątku przekazane na cele określone w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. (...)
str. 11
2.6.
Inne uregulowania
Unikanie podwójnego opodatkowania Jeżeli podatnik objęty w Polsce nieograniczonym obowiązkiem podatkowym osiąga również dochody (przychody) poza terytorium Polski i dochody te podlegają w obcym państwie (...)
str. 11
3.
Wyjaśnienia resortu finansów udzielone naszemu Wydawnictwu w 2018 r. - część I
W 2018 r. nasze Wydawnictwo wielokrotnie występowało do Ministerstwa Finansów o udzielenie odpowiedzi na pytania z zakresu stosowania przepisów ustaw podatkowych, w tym około 60 (...)
str. 12
3.1.
Ustalanie limitu małego podatnika
Przychód z dotacji Stosownie do art. 5a pkt 20 updof i art. 4a pkt 10 updop, pojęcie "małego podatnika" oznacza podatnika, u którego wartość przychodu (...)
str. 12
3.2.
Samochód osobowy w firmowych kosztach w 2019 r.
Nowe limity dotyczące amortyzacji i składek na ubezpieczenie Ministerstwo Finansów w piśmie otrzymanym przez nasze Wydawnictwo 9 listopada 2018 r., odniosło się do stosowania nowej (...)
str. 13
3.3.
Spółki niemające osobowości prawnej
Wykorzystywanie na potrzeby spółki prywatnego samochodu wspólnika Wspólnicy spółki osobowej (np. cywilnej, jawnej) wykorzystują często na potrzeby działalności tej spółki swoje prywatne samochody osobowe, przy (...)
str. 15
3.4.
Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne
Ulepszenie środka trwałego Stosownie do art. 22g ust. 17 updof i art. 16g ust. 13 updop (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.), środki (...)
str. 16
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zaniechanie poboru PIT i CIT w związku z realizacją umów offsetowych
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 41 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego (...)
str. 19
2.
Świadczenia rekompensacyjne z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla wolne od PIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 29 opublikowano ustawę z dnia 23 listopada 2018 r. o świadczeniu rekompensacyjnym z tytułu utraty prawa do (...)
str. 20
3.
Dochody europejskich organizacji politycznych wolne od CIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 37 opublikowano ustawę z dnia 22 listopada 2018 r. o europejskich partiach politycznych i europejskich fundacjach politycznych. (...)
str. 20
4.
Ogłoszono jednolity tekst ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 43 opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 7 grudnia 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 21
5.
Minister Finansów określił zasady prowadzenia uproszczonej ewidencji przez koła gospodyń wiejskich
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 70 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 7 stycznia 2019 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów (...)
str. 21
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Nowe zasady rozliczania kosztów używania samochodów w firmie
1.1.
Umowa ramowa na najem samochodów
Używamy w firmie samochody osobowe na podstawie umowy najmu. Umowę ramową z firmą wypożyczającą samochody zawarliśmy w 2018 r. Czy ze względu na datę zawarcia (...)
str. 22
1.2.
Data nabycia samochodu a limit kosztów ubezpieczenia
W 2016 r. nabyliśmy samochód osobowy, który zaliczyliśmy do środków trwałych w prowadzonej działalności. Czy w 2019 r. składkę OC i AC z tytułu ubezpieczenia (...)
str. 23
1.3.
Wartość samochodu do ustalenia limitu opłat za najem
Na podstawie przepisów ustawy o PIT w przypadku najmu samochodu osobowego opłaty za najem nie stanowią kosztów uzyskania przychodów w wysokości przekraczającej ich część ustaloną (...)
str. 24
2.
Wydatki na konsumpcję w trakcie podróży służbowej
Prezes zarządu spółki z o.o. (jedyny udziałowiec spółki) wykonuje swą funkcję na podstawie kontraktu menedżerskiego. W ramach tego kontraktu odbył zagraniczną podróż służbową. Czy zwrócone (...)
str. 25
3.
Korekta kosztów z tytułu zaległości w podatku od nieruchomości
Podatek od nieruchomości wykorzystywanych na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej zalicza się do kosztów uzyskania przychodów innych niż bezpośrednio związanych z przychodami, czyli do tzw. kosztów (...)
str. 26
4.
Do jakiego źródła zaliczyć przychód uzyskany ze sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa?
Spółka z o.o. planuje dokonanie sprzedaży wyodrębnionej zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Jej nabywcą będzie nowo powstała w ramach tej samej grupy kapitałowej spółka. W związku z (...)
str. 27
5.
Moment powstania przychodu z tytułu wynagrodzenia za terminową wpłatę zaliczek PIT - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przychód z tytułu wynagrodzenia za terminowe wpłacanie zaliczek PIT powstaje w dacie przekazania na rachunek urzędu skarbowego zaliczek pomniejszonych o to wynagrodzenie. Tak wynika z (...)
str. 28
6.
Strata z działalności wolnej od podatku - wyrok NSA
Strata powstała z działalności statutowej, wolnej od podatku dochodowego, nie jest stratą podatkową i wobec tego nie podlega rozliczeniu na podstawie art. 7 ust. 5 (...)
str. 29
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Uregulowanie za byłego zleceniobiorcę zaległych składek na ubezpieczenia społeczne
Nasza firma w 2018 r. otrzymała z ZUS informację, że zleceniobiorca, którego w 2016 r. zgłosiliśmy tylko do ubezpieczenia zdrowotnego, powinien być również zgłoszony do (...)
str. 31
2.
Projekt interpretacji ogólnej w zakresie możliwości stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów u pracowników-twórców
Na podstawie art. 22 ust. 9 pkt 3 updof, koszty uzyskania przychodów z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw (...)
str. 33
3.
Opodatkowanie wynagrodzenia w związku z realizacją unijnego projektu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wynagrodzenie wypłacone pracownikom realizującym unijny projekt podlega opodatkowaniu. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 9 stycznia 2019 r., nr 0113-KDIPT2-3.4011.510.2018.5.SJ. Spółdzielnia (...)
str. 35
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Strata z tytułu likwidacji środka trwałego sfinansowanego dotacją
Czy w momencie likwidacji nie w pełni zamortyzowanego środka trwałego, którego zakup częściowo został sfinansowany dotacją, kosztem uzyskania przychodów będzie cała niezamortyzowana wartość środka trwałego, (...)
str. 37
2.
Koszt przerejestrowania samochodu a jego wartość początkowa
Zakupiliśmy używany samochód, który musieliśmy przerejestrować na naszą firmę. Czy koszt jego przerejestrowania zwiększa wartość początkową samochodu, czy może być odniesiony bezpośrednio w koszty? Koszt (...)
str. 38
3.
Kolejna inwestycja w obcym środku trwałym
Wynajmujemy jedno piętro w budynku, gdzie prowadzimy działalność gospodarczą. Musieliśmy przystosować je do swoich potrzeb. Poniesione nakłady uznaliśmy za inwestycję w obcym środku trwałym i (...)
str. 39
4.
Utwardzenie i ogrodzenie placu na potrzeby działalności gospodarczej
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą jest właścicielem gruntu, którego część przeznaczył na komis samochodowy. Wydzielony teren utwardził i ogrodził. Na placu ustawił pawilon kontenerowy, który nie (...)
str. 40
5.
Indywidualna stawka amortyzacyjna dla lokalu mieszkalnego przeznaczonego na wynajem - interpretacja organu podatkowego
Podatnik może zastosować indywidualną stawkę amortyzacyjną, jeżeli nabył używany środek trwały, który przed jego nabyciem był wykorzystywany u poprzedniego właściciela przez wymagany okres 60 miesięcy. (...)
str. 41
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Jak prawidłowo zaksięgować koszty związane z zakupem importowanych towarów handlowych?
Prowadzę działalność gospodarczą, którą rozliczam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W ramach tej działalności dokonałem importu towarów handlowych. Wartość towarów wpisałem do księgi (...)
str. 43
2.
Raty leasingowe ponoszone w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, z której dochód ustalam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Do kosztów działalności zaliczam raty leasingowe wynikające z otrzymywanych co (...)
str. 44
3.
Koszty naprawienia szkody spowodowanej przez pracownika
Pracownik wjeżdżając na teren firmy kontrahenta celem dostawy zamówionych materiałów, uszkodził bramę wjazdową. Podatnik jako pracodawca został obciążony kosztami naprawy tej bramy. Czy wydatek z (...)
str. 45
4.
Prowadzenie ewidencji/wykazu środków trwałych przy zmianie formy opodatkowania
4.1.
Przejście z zasad ogólnych na zryczałtowaną formę opodatkowania
Podatnicy, którzy stosują opodatkowanie według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, w celu ustalenia podstawy opodatkowania pomniejszają przychody uzyskane z działalności gospodarczej o koszty ich uzyskania. (...)
str. 46
4.2.
Zmiana formy opodatkowania na określoną ustawą o PIT
Z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej podatnicy mogą opłacać podatek na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od (...)
str. 47
5.
Przymusowe umorzenie udziałów zmarłego wspólnika bez PIT - wyrok NSA
Prawo spadkobierców do otrzymania należności z tytułu spłaty wartości umorzonych udziałów zmarłego wspólnika i realizacja tego prawa, nie wywołują skutków na gruncie podatku dochodowego od (...)
str. 48
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Rozliczenie zagranicznej dywidendy
Posiadam udziały w spółce kapitałowej w Czechach. W 2018 r. otrzymałem z tej spółki dywidendę. Przy wypłacie pobrano mi w Czechach 5% podatku. Czy to (...)
str. 50
2.
Kiedy montaż maszyn za granicą skutkuje powstaniem zagranicznego zakładu?
Przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi wyłącznie na terytorium Niemiec. Usługi te polegają na montażu maszyn produkcyjnych w halach zakładów produkcyjnych znajdujących (...)
str. 51
3.
Usługi naprawy części do maszyn a podatek u źródła
Spółka z o.o. wysłała do firmy niemieckiej zepsute części zamienne do maszyn w celu ich naprawienia. Usługa została wykonana na terytorium Niemiec. Niemiecki kontrahent odesłał (...)
str. 53
4.
Najem samochodu osobowego od zagranicznej firmy - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Firma najmująca samochód osobowy od niemieckiego kontrahenta jest zobowiązana pobierać, jako płatnik, podatek dochodowy od wypłacanych na rzecz podmiotu zagranicznego należności z tytułu najmu tego (...)
str. 54
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Darowizna na cele kształcenia zawodowego - nowa ulga dla podatników PIT i CIT
W związku z potrzebą wsparcia kształcenia zawodowego, na podstawie ustawy z dnia 22 listopada 2018 r. o zmianie ustawy - Prawo oświatowe, ustawy o systemie (...)
str. 56
2.
W zeznaniu odlicza się zapłacone składki na ubezpieczenie zdrowotne
W trakcie 2018 r. podatnik rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej i z tego tytułu podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu. Składkę na to ubezpieczenie należną za grudzień 2018 r. (...)
str. 58
3.
Karty żywieniowe wydawane pracownikom w ramach bhp - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W sytuacji gdy pracodawca będąc obowiązanym do zapewnienia posiłków profilaktycznych, wydaje pracownikom karty żywieniowe, ale nie ma możliwości kontroli, czy korzystają oni z kart zgodnie (...)
str. 59
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Dokumentacja podatkowa podmiotów powiązanych
Prezes zarządu spółki z o.o. posiada w tej spółce ponad 90% udziałów. Jego syn prowadzi indywidualną działalność gospodarczą, w ramach której zawiera transakcje handlowe z (...)
str. 61
1.1.
Podmioty powiązane w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym
Z pytania należy wnioskować, że zarówno spółka z o.o., jak i przedsiębiorca prowadzący indywidualną działalność gospodarczą - są podmiotami krajowymi, o których mowa w art. (...)
str. 61
1.2.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej w świetle przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. do 31 grudnia 2018 r.
Stosownie do art. 9a ust. 1 pkt 1 updop oraz art. 25a ust. 1 pkt 1 updof (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2017 r. (...)
str. 62
1.3.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej przed 1 stycznia 2017 r.
Przepisy art. 9a updop i art. 25a updof (w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2016 r.), nie uzależniały obowiązku sporządzania przez podmioty powiązane dokumentacji cen (...)
str. 63
1.4.
Zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia 2019 r.
Poczynając od 1 stycznia 2019 r. kwestie związane z powstaniem obowiązku dokumentacyjnego po raz kolejny uległy gruntownym modyfikacjom. Spośród licznych zmian, przede wszystkim trzeba zwrócić (...)
str. 64
2.
Możliwości i konsekwencje opodatkowania podatkiem liniowym
Podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą decydują się na opłacanie podatku liniowego, gdyż w określonych sytuacjach stosowanie tej formy opodatkowania pozwala na optymalizację podatkową. Zasadą jest (...)
str. 64
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Limit małego podatnika a przychody z działalności rolniczej
Podstawową działalnością spółki z o.o. jest działalność rolnicza, ale spółka uzyskuje też przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej. Czy przychody z działalności rolniczej powinna brać pod (...)
str. 68
2.
Stosowanie kwoty zmniejszającej podatek
Przedsiębiorca do końca 2018 r. wynagrodzenia pracownicze za dany miesiąc wypłacał w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca. Od 2019 r. zmianie uległ termin ich wypłaty. (...)
str. 68
3.
Ujęcie w kosztach prowizji bankowej za przelew składki na ubezpieczenie zdrowotne
Prowadzę działalność gospodarczą. Z tego tytułu opłacam składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Czy prowizję bankową za dokonanie przelewu tej składki do ZUS mogę zaliczyć do kosztów (...)
str. 69
4.
Odliczenie ulgi rehabilitacyjnej przez podatnika osiągającego dochody opodatkowane podatkiem liniowym i według skali podatkowej
W 2018 r. prowadziłem działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowywałem podatkiem liniowym. Od czerwca zeszłego roku otrzymywałem także rentę z ZUS. Czy w tej sytuacji (...)
str. 70
5.
Szkoła będąca jednostką budżetową jest zwolniona od CIT
Szkoła podstawowa jest jednostką budżetową samorządu terytorialnego. Za zgodą tego organu, zamierza wynajmować salę i boisko sportowe. Dochody uzyskane z tej działalności będą przeznaczone na (...)
str. 70
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LUTY 2019 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.02.2019 r. (czwartek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za styczeń 2019 r. - 20.02.2019 r. (środa) wpłacenie (...)
str. 71
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.