Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 24 (384) z dnia 20.12.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
Informacja dla Czytelników
Szanowni Państwo! Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony rok oraz zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni. Cieszymy się, że czasopismo "Przegląd Podatku Dochodowego" spełnia Państwa oczekiwania i pomaga (...)
str. 4
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zagraniczna spółka kontrolowana (CFC) na gruncie ustawy o CIT - zasady opodatkowania
Niniejszym artykułem zamykamy cykl opracowań poświęconych nowelizacji ustawy o CIT i ustawy o PIT dokonanej ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy (...)
str. 5
1.1.
Co to jest zagraniczna spółka kontrolowana?
Jak wynika z uzasadnienia do projektu powołanej ustawy, koncepcja opodatkowania dochodów zagranicznych spółek kontrolowanych jest powszechnie akceptowanym na arenie międzynarodowej mechanizmem zwalczania nadużyć podatkowych występujących (...)
str. 5
1.2.
Opodatkowanie dochodu
Podstawą opodatkowania jest dochód zagranicznej spółki kontrolowanej (po odliczeniu kwot dywidend i odpłatnego zbycia udziału, o których mowa w dalszej części tego opracowania) przypadający m.in. (...)
str. 7
1.3.
Prowadzenie rejestru i ewidencji
Podatnicy są obowiązani do prowadzenia rejestru zagranicznych spółek, które wymieniliśmy w rozdziale 1.1 pkt 1, 2 i 3 lit. a niniejszego opracowania. Ponadto po zakończeniu (...)
str. 8
1.4.
Kiedy nie wystąpi obowiązek opłacenia podatku?
Obowiązek opodatkowania przez podatnika dochodu zagranicznej spółki kontrolowanej oraz prowadzenia wymienionych wcześniej ewidencji i rejestru nie wystąpi, jeżeli zagraniczna spółka kontrolowana, podlegająca opodatkowaniu od całości (...)
str. 8
1.5.
Zeznanie podatkowe
Podatnicy osiągający dochody z działalności prowadzonej przez zagraniczne spółki kontrolowane, na zasadach określonych w nowym art. 24a updop, są obowiązani składać urzędom skarbowym odrębne zeznanie, (...)
str. 9
2.
Co nowego w ustawie o ryczałcie ewidencjonowanym?
Ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustaw o podatku dochodowym wprowadzona czwartą ustawą deregulacyjną
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1662 opublikowano ustawę z dnia 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej. Ustawą tą znowelizowano (...)
str. 11
1.1.
Wpłaty na poczet przyszłych dostaw towarów lub usług
Na podstawie art. 14 ust. 3 pkt 1 updof oraz art. 12 ust. 4 pkt 1 updop, do przychodów nie zalicza się m.in. pobranych wpłat (...)
str. 11
1.2.
Korzystanie ze służbowych aut przez pracowników
Wykorzystywanie przez pracowników aut służbowych do celów prywatnych powoduje powstanie przychodu z nieodpłatnych świadczeń. Pojawia się jednak problem, jak ustalić wartość tego przychodu. W orzecznictwie (...)
str. 12
1.3.
Nowe zwolnienia od podatku
Powołana ustawa o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej rozszerzyła katalog zwolnień od podatku zawarty w art. 21 updof. I tak, od 1 stycznia 2015 r. ze (...)
str. 12
2.
W rozliczeniu za 2014 r. korzystniejsze rozwiązania w uldze na dzieci
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1644 opublikowana została ustawa z dnia 23 października 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od (...)
str. 13
3.
Nowe i zmienione wzory formularzy podatkowych
3.1.
Deklaracje, informacje i oświadczenia dla podatników PIT
W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 17 listopada 2014 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego (...)
str. 14
3.2.
Zeznania podatkowe oraz roczne obliczenie podatku
W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2014 r. w sprawie określenia wzorów rocznego obliczenia podatku oraz zeznań podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego (...)
str. 14
3.3.
Oświadczenie PIT-2K
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1597 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 listopada 2014 r. w sprawie wzoru oświadczenia o wysokości (...)
str. 14
3.4.
Wzór części uzupełniającej zeznania PIT-36 i PIT-37 za 2014 r.
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1673 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2014 r. w sprawie określenia wzoru części uzupełniającej zeznania podatkowego składanego za rok 2014. Nowy formularz o symbolu (...)
str. 15
3.5.
Formularze dla ryczałtowców
W rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 27 listopada 2014 r. w sprawie określenia wzorów zeznania, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego (...)
str. 15
4.
Stawki karty podatkowej na 2015 r.
W Mon. Pol. z 2014 r. pod poz. 1119 opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 17 listopada 2014 r. w sprawie stawek karty podatkowej, (...)
str. 15
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Jakie kursy walut zastosować do wyceny kosztów i przychodów określonych w walucie obcej?
Importujemy towar z Norwegii i sprzedajemy go na Litwę. Zakup towaru dokumentuje faktura wystawiona przez norweskiego kontrahenta. Według jakiego kursu powinniśmy przeliczyć koszty uzyskania przychodów (...)
str. 16
2.
Rozliczenie wydatków na remont
Spółka z o.o. poniosła wydatki na remont polegający na wymianie izolacji sieci ciepłowniczej. Czy jest to koszt bezpośredni czy pośredni? Czy poniesione wydatki spółka powinna (...)
str. 17
3.
Sprzedaż samochodu osobowego wykorzystywanego w działalności gospodarczej i rozliczanego na podstawie tzw. kilometrówki
Czy w związku z nowelizacją przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychód ze sprzedaży samochodu osobowego niezaliczonego do składników majątku firmy, rozliczanego podatkowo na podstawie ewidencji przebiegu pojazdu jest (...)
str. 18
4.
Terminowo wypłacone wynagrodzenia na przełomie roku - kiedy do kosztów uzyskania przychodów?
Firma wypłaca wynagrodzenia pracownikom do 10 dnia następnego miesiąca. W 2004 r. wynagrodzenia za grudzień "wyrzucono" z kosztów podatkowych roku 2004 i zaliczono do kosztów następnego roku. Od tego czasu postępowano w ten sam (...)
str. 19
5.
Koszty poniesione po zmianie umowy spółki oraz składu jej wspólników
Nowi wspólnicy spółki z o.o. potocznie mówiąc, "kupili" istniejącą spółkę z o.o., która wcześniej została zarejestrowana, ale nie prowadziła działalności gospodarczej. Odkupiono udziały od byłych wspólników, powołano nowych, (...)
str. 21
6.
VAT w kosztach - z interpretacji organów podatkowych
6.1.
Koszty eksploatacji samochodów osobowych, dla których nie jest prowadzona ewidencja przebiegu pojazdu na potrzeby VAT
Problem Spółka z o.o. wykorzystuje w prowadzonej działalności gospodarczej samochody osobowe zaliczone do środków trwałych. W związku z ich eksploatacją ponosi m.in. koszty zakupu paliwa, (...)
str. 22
6.2.
Podatek od wartości dodanej zapłacony za granicą
Problem Wnioskodawczyni zamierza świadczyć usługi na terenie Niemiec. W związku z tym od niemieckiego kontrahenta będzie wynajmować powierzchnie w galeriach handlowych. Kontrahent ten będzie wystawiał (...)
str. 23
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Forma złożenia formularza podatkowego
Płatnikiem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, obowiązana na podstawie przepisów prawa podatkowego do obliczania i pobierania podatku, a następnie wpłacania go w stosownym terminie (...)
str. 25
1.2.
Kto ma możliwość złożenia formularza w formie dokumentu pisemnego?
Jak wspomnieliśmy, płatnicy oraz wskazane podmioty mogą składać wymienione formularze (oprócz IFT-3/IFT-3R) w formie dokumentu pisemnego, tylko w przypadku gdy są obowiązani sporządzić informacje (PIT-11, PIT-R, IFT-1/IFT-1R, PIT-8C) (...)
str. 26
2.
Umowa o dzieło z własnym pracodawcą
W grudniu 2014 r. zawarliśmy z naszym pracownikiem umowę o dzieło (nie dotyczy przeniesienia praw autorskich). Czy wynagrodzenie z umowy o pracę oraz z umowy o dzieło, wypłacone w tym miesiącu, należy zsumować i od sumy (...)
str. 27
3.
Czy od diet wypłaconych członkom komisji wyborczych należało pobrać podatek dochodowy?
Na okoliczność przeprowadzonych w listopadzie br. wyborów do organów jednostek samorządu terytorialnego byłem powołany na członka obwodowej komisji wyborczej. Z tytułu pracy w tej komisji (...)
str. 30
4.
PIT-4R i PIT-11 za przejętych pracowników - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Na płatniku ciąży obowiązek złożenia jednej rocznej deklaracji PIT-4R oraz informacji PIT-11 obejmującej cały rok podatkowy, tj. okres zarówno sprzed jak i po przejęciu pracowników w trybie art. 231 Kodeksu pracy. (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Czy wydatki na szkolenie pracowników podwyższają wartość początkową środka trwałego?
Spółka z o.o. zakupiła maszynę. Podana na fakturze cena sprzedaży uwzględnia wartość maszyny i koszty szkolenia pracowników w zakresie obsługi tej maszyny. Czy koszty szkolenia (...)
str. 32
2.
Zakup środków trwałych przed rozpoczęciem działalności
Osoba fizyczna zakupiła lokale mieszkalne (w stanie deweloperskim) oraz garaż z przeznaczeniem do wynajmu. Wydatki na nabycie tych nieruchomości i wykończenie lokali mieszkalnych poniosła przed (...)
str. 33
3.
Nakłady poniesione na wyposażenie lokalu przeznaczonego do wynajmu
Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą polegającą na wynajmie lokali. Dla potrzeb tej działalności zakupiła lokale mieszkalne, które sprzedający (na jej zlecenie) wyposażył w urządzenia RTV i AGD. Jak należy (...)
str. 34
4.
Środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne - w wybranych interpretacjach organów podatkowych
4.1.
Koszty zagospodarowania terenu wokół budynku
Wydatki na zagospodarowanie terenów zielonych, w tym na założenie trawników, nasadzenia roślin, krzewów, jako niezwiązane z budową środka trwałego (budynku) nie mogą zostać uwzględnione w (...)
str. 35
4.2.
Prawa autorskie do strony internetowej i systemu można amortyzować
Nabyte prawa autorskie do strony internetowej i systemu mogą podlegać amortyzacji jako wartość niematerialna. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z (...)
str. 36
4.3.
Amortyzacja środków trwałych sfinansowanych z dochodów szkoły wolnych od podatku
Jednostka prowadząca szkołę w rozumieniu przepisów o systemie oświaty zaliczy do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środków trwałych sfinansowanych z dochodów wolnych od podatku. (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Roczne zamknięcie podatkowej księgi
Rozliczenie podatku dochodowego za 2014 r. przez prowadzących podatkowe księgi przychodów i rozchodów wymaga ustalenia dochodu z prowadzonej działalności gospodarczej. W tym celu podatnicy muszą (...)
str. 38
1.1.
Spis z natury - sporządzanie, wycena, ujęcie w księdze
Zasady sporządzania spisu Na dzień 31 grudnia podatnicy są zobligowani sporządzić spis z natury. O jego sporządzeniu nie muszą zawiadamiać naczelnika urzędu skarbowego ani przekazywać mu spisu. Dla poprawności (...)
str. 38
1.2.
Podsumowanie zapisów w księdze
Zamknięcie podatkowej księgi wiąże się z koniecznością rocznego podsumowania jej zapisów dokonanych w kolumnach 7-14. Podsumowania tego należy dokonać po zakończeniu roku podatkowego, w czasie (...)
str. 41
1.3.
Ustalenie dochodu (straty) za rok podatkowy i za grudzień
Ostatnią czynnością związaną z zamknięciem podatkowej księgi jest ustalenie dochodu. Szczegółowa instrukcja, jak wyliczyć dochód roczny, znajduje się w objaśnieniach do księgi zawartych w załączniku nr 1 do rozporządzenia w sprawie prowadzenia (...)
str. 41
1.4.
Pytania i odpowiedzi
Wycena towarów objętych spisem z natury 1) W podatkowej księdze ewidencjonuję koszty metodą memoriałową. W spisie z natury sporządzonym na koniec roku wykazałem towary handlowe, (...)
str. 42
2.
Stawka ryczałtu od przychodów z montażu mebli
Podatnik jest producentem mebli. Z działalności tej opłaca ryczałt ewidencjonowany w wysokości 5,5% uzyskanego przychodu. Jednocześnie podjął się działalności polegającej na montażu mebli z materiałów (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Zasady obliczania dni pobytu pracownika w innym państwie
Pracownicy naszej firmy często wykonują pracę za granicą (w ramach oddelegowania lub wyjazdu służbowego). Dowiedziałem się, że wystarczy zadbać, aby żaden z pracowników nie przebywał za granicą dłużej niż 183 (...)
str. 46
2.
Wypłata należności za organizację zagranicznych targów - pobór podatku u źródła
Udział w zagranicznych targach, gdzie korzysta się z usług zagranicznych kontrahentów, wiąże się z koniecznością rozstrzygnięcia kwestii czy wypłacając tym kontrahentom należności, trzeba pobierać tzw. (...)
str. 49
2.1.
Klasyfikacja nabytej usługi
W pierwszej kolejności należy ustalić czy nabywca zakupił jedną kompleksową (złożoną) usługę, czy kilka odrębnych usług. Jest to pierwszy element w rozliczeniu transakcji i, tym (...)
str. 49
2.2.
Wypłata należności za usługę polegającą na organizacji udziału w targach
W myśl jednakowo brzmiących art. 29 ust. 1 pkt 5 updof i art. 21 ust. 1 pkt 2a updop, opodatkowaniu w Polsce zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 20% przychodu podlegają przychody osób zagranicznych uzyskane przez (...)
str. 50
2.3.
Kwoty wypłacane na rzecz zagranicznych kontrahentów z tytułu wynajmu stanowiska handlowego
W przypadku gdy nierezydent uzyskuje w Polsce przychody za użytkowanie lub prawo do użytkowania urządzenia przemysłowego lub handlowego - polska firma dokonująca wypłaty powinna potrącić (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Zakres odliczeń
Zeznanie PIT-28 za 2014 r. należy złożyć w terminie do 2 lutego 2015 r. (31 stycznia 2015 r. przypada bowiem w sobotę). Obowiązek jego złożenia (...)
str. 53
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. W 2014 r. poniosłem wydatki na cele rehabilitacyjne, które przekroczyły limit odliczenia w wysokości 2.280 zł. Za 2014 r. będę składał PIT-37 i PIT-28. Czy w tej sytuacji w każdym zeznaniu (...)
str. 54
2.
Wysokość odliczenia w ramach ulgi prorodzinnej a liczba dzieci
Małżonkowie mają trójkę dzieci. W 2014 r. dwoje małoletnich dzieci uczęszcza do szkoły podstawowej i średniej. Trzecie dziecko (22 lata) studiuje i choć w roku podatkowym uzyskało z umowy zlecenia dochody w wysokości (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Realizacja prawa płatnika do wynagrodzenia z tytułu terminowego wpłacania podatku
Zakład pracy (spółka jawna) pełni funkcję płatnika zaliczek na podatek na podatek od wypłat dokonywanych na rzecz pracowników. W okresie kilku lat należne płatnikowi wynagrodzenie (...)
str. 58
2.
Umowa o dożywocie neutralna podatkowo - uchwała siedmiu sędziów NSA
W przypadku zbycia nieruchomości na podstawie umowy o dożywocie nie jest możliwe określenie przychodu w oparciu o kryterium ceny czy wartości rynkowej nieruchomości. Tak wynika (...)
str. 60
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zakup literatury fachowej to w firmie koszt podatkowy
Czy oprócz kosztów książek specjalistycznych z dziedziny, w której prowadzona jest działalność gospodarcza, przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych również wydatki na zakup innej literatury fachowej? Wydatki na zakup książek (...)
str. 62
2.
Przelew środków z konta walutowego na złotówkowe - różnice kursowe
Spółka z o.o. posiada rachunek walutowy, na który wpływają należności od zagranicznych kontrahentów. Na koniec każdego miesiąca następuje przeniesienie zgromadzonej waluty na rachunek złotówkowy. Czy w przypadku przelewu środków własnych z konta (...)
str. 62
3.
Zwrot najemcy zaliczki wniesionej na poczet ewentualnych napraw lokalu
Jako osoba fizyczna wynajmuję na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej lokal użytkowy. Wkrótce stanę się właścicielem tego lokalu, gdyż już zawarłem w tej sprawie umowę przedwstępną. Po podpisaniu umowy (...)
str. 63
4.
Przychody z innych źródeł wykazuje się w PIT-8C
Zawarliśmy umowę zlecenia z osobą fizyczną niebędącą przedsiębiorcą ani naszym pracownikiem. Niezależnie od zawartej umowy, za szczególne osiągnięcia w działaniu na rzecz naszej spółki, wyróżniliśmy tę osobę honorową odznaką oraz nagrodą (...)
str. 64
5.
Czy możliwe jest wspólne rozliczenie z małżonkiem będącym przedsiębiorcą opodatkowanym ryczałtem?
Czy małżonkowie mogą we wspólnym zeznaniu opodatkować dochody z pracy, w sytuacji gdy jeden z małżonków przez cały rok podatkowy miał zawieszoną działalność gospodarczą, ale wcześniej opłacał z niej ryczałt (...)
str. 64
6.
Brak obowiązku informowania urzędu skarbowego o poniesieniu wydatków mieszkaniowych
Zadeklarowany w PIT-39 przychód ze sprzedaży mieszkania wydatkowałem na cele mieszkaniowe (remont domu mieszkalnego). Czy w związku ze zrealizowaniem warunków zwolnienia podatkowego powinienem dokonać jakiegoś zgłoszenia do urzędu skarbowego? Nie trzeba (...)
str. 65
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - STYCZEŃ 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 9.01.2015 r. (piątek) - złożenie płatnikowi oświadczenia do celów dokonania rocznego obliczenia podatku od dochodu uzyskanego przez podatnika (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.