Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 50.994 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 20 (380) z dnia 20.10.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Nowelizacja ustaw o podatku dochodowym
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1328 ogłoszono ustawę z dnia 29 sierpnia 2014 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 4
1.1.
Komercjalizowana własność intelektualna wnoszona do spółek kapitałowych
Co do zasady wniesienie aportu do spółki kapitałowej w postaci innej niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, skutkuje uzyskaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu u wnoszącego taki (...)
str. 4
1.2.
Pobór podatku u źródła od dochodów z oszczędności
W wyniku implementowania do polskiego porządku prawnego Dyrektywy Rady 2003/48/WE z dnia 3 czerwca 2003 r. w sprawie opodatkowania dochodów z oszczędności w formie wypłacanych (...)
str. 6
1.3.
Certyfikat rezydencji
Nowelizacja art. 41 updof poprzez dodanie ust. 9a-9d oraz art. 26 updop poprzez dodanie ust. 1i-1l dotyczy certyfikatu rezydencji podatkowej. Na podstawie powołanych przepisów wprowadzono (...)
str. 7
2.
Limity obowiązujące przedsiębiorców w 2015 r.
2.1.
Korzystanie z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym
Jedną z przesłanek decydujących o stosowaniu opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych przez podatników kontynuujących w 2015 r. prowadzenie działalności gospodarczej, w tym takich, którzy za część 2014 r. opłacali podatek w formie karty (...)
str. 7
2.2.
Nabycie statusu małego podatnika
Status małego podatnika - w zakresie podatku dochodowego - przysługuje podatnikom, którzy spełniają warunki określone w art. 5a pkt 20 updof i art. 4a pkt (...)
str. 8
2.3.
Jednorazowa amortyzacja
Stosownie do art. 22k ust. 7 updof i art. 16k ust. 7 updop, podatnikom: którzy w roku podatkowym rozpoczęli prowadzenie działalności gospodarczej oraz mającym status (...)
str. 9
2.4.
Obowiązek zaprowadzenia ksiąg rachunkowych
Stosownie do art. 24a ust. 4 updof, osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, a także spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych i spółki partnerskie (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustaw o PIT i CIT w związku z wprowadzeniem specjalnego podatku węglowodorowego
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1215 opublikowano ustawę z dnia 25 lipca 2014 r. o specjalnym podatku węglowodorowym. Ustawa ta wprowadza w (...)
str. 10
2.
Wydłużono okres obowiązywania zaniechania poboru podatku od dochodów z obligacji BGK
W Dz. U. z 2014 r. pod poz. 1274 opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 5 września 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie zaniechania (...)
str. 10
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Podatek VAT w rozliczeniach firmowych
1.1.
Czy VAT od wydatków z tytułu używania samochodu osobowego w firmie objęty jest limitem "kilometrówki"?
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki. Na potrzeby tej działalności wynajmujemy samochody osobowe. Czy wydatki z tytułu używania tych samochodów w firmie, uwzględniane w limicie (...)
str. 11
1.2.
Błędnie odliczony podatek naliczony
Od 2012 r. prowadzę działalność gospodarczą w zakresie kupna i sprzedaży działek. Operacje sprzedaży rozpoczęły się w 2013 r. Opodatkowałem je według stawki VAT 23%. (...)
str. 12
2.
Świadczenia na rzecz pracowników
2.1.
Prezenty z okazji święta branżowego
Z okazji święta branżowego spółka z o.o. przekazała pracownikom prezenty, których zakup sfinansowała ze środków obrotowych. Każdy z pracowników otrzymał upominek o wartości 55 zł. (...)
str. 13
2.2.
Finansowanie kosztów podnoszenia kwalifikacji pracowniczych
Pracownik został skierowany przez pracodawcę (podatnika PIT) na studia licencjackie z zakresu ekonomii. Czy pracodawca może koszty związane z podnoszeniem kwalifikacji zawodowych pracownika zaliczyć do (...)
str. 14
3.
Moment zaliczenia do podatkowych kosztów odpisu związanego z uprawdopodobnieniem nieściągalności wierzytelności
Czy spółka z o.o. może zaliczyć do kosztów podatkowych odpis aktualizujący nieściągalną wierzytelność, jeżeli wyrok zasądzający należność został wydany w roku poprzednim? Nie. Data wydania (...)
str. 15
4.
Lokal w działalności gospodarczej
4.1.
Przychody i koszty z tytułu najmu lokalu od wspólnika spółki cywilnej
Założyliśmy spółkę cywilną osób fizycznych. Jeden ze wspólników będzie wynajmował spółce lokal użytkowy stanowiący jego własność. W lokalu tym będzie się mieściło biuro spółki. Prosimy (...)
str. 16
4.2.
Koszty związane z zakupem i adaptacją budynku przeznaczonego na działalność
Jako osoba fizyczna prowadzę w ramach działalności gospodarczej indywidualną praktykę lekarską. Zamierzam nabyć nieruchomość na potrzeby tej działalności. Budynek, który chcę kupić, jest budynkiem mieszkalnym. (...)
str. 18
5.
Ustalenie kosztu podatkowego z tytułu sprzedaży gruntu wniesionego uprzednio w formie aportu do spółki osobowej
W celu dokapitalizowania spółki jawnej, wspólnicy tej spółki (osoby fizyczne) wnieśli do niej aport w postaci nieruchomości gruntowej, której byli współwłaścicielami jako osoby fizyczne. Grunt (...)
str. 20
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Zaliczka na podatek od dochodów z dwóch umów o pracę zawartych z jednym pracodawcą
Zasadniczo przepisy prawa pracy nie stwarzają barier w zatrudnieniu tej samej osoby jednocześnie na podstawie więcej niż jednego stosunku pracy, o ile nie służy to obejściu prawa. Zawarcie z własnym (...)
str. 21
2.
Bezpłatny dowóz pracowników oddelegowanych do pracy za granicę
Nasza firma oddelegowuje pracowników do pracy w Niemczech. Pracownikom tym zapewnia nieodpłatny dowóz z miejsca ich zamieszkania do miejsca oddelegowania (i z powrotem). Pracownicy są (...)
str. 24
2.1.
Kwestia powstania przychodu pracownika z tytułu nieodpłatnych świadczeń pracodawcy
Zgodnie z dyspozycją art. 12 ust. 1 updof, za przychody ze stosunku pracy uważa się wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze (...)
str. 24
2.2.
Zwolnienie od podatku dochodowego
W celu ustalenia podstawy opodatkowania z sumy przychodów uzyskanych przez pracownika należy wyłączyć kwoty, które korzystają ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 21 updof. W przedstawionej sytuacji trzeba zauważyć, że na podstawie art. 21 (...)
str. 26
3.
Opodatkowanie wynagrodzenia członka zarządu spółdzielni będącego jej pracownikiem
Pracownikowi spółdzielni zatrudnionemu na stanowisku konserwatora powierzyliśmy funkcję członka zarządu. Funkcję tę pełni na podstawie powołania - uchwały rady nadzorczej spółdzielni. Z tego tytułu uzyskuje wynagrodzenie w wysokości 200 zł miesięcznie. Jak (...)
str. 27
4.
Pobór podatku od odsetek z tytułu pożyczki
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. Osoba fizyczna (członek zarządu naszej spółki) udzieliła nam oprocentowanej pożyczki. Czy od odsetek z tytułu tej pożyczki (...)
str. 29
5.
Przychodów z dzierżawy nie ujmuje się w PIT-8C
Spółka z o.o. na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej dzierżawi od osoby fizycznej grunt. U osoby tej powstaje przychód podatkowy w wysokości otrzymanego z tego tytułu czynszu. Czy w związku z tym spółka zobowiązana (...)
str. 30
6.
Dochód wspólnika z tytułu podwyższenia kapitału zakładowego spółki
W związku z przeznaczeniem dochodu spółki z o.o. na podwyższenie jej kapitału zakładowego, u wspólników tej spółki (osób fizycznych objętych nieograniczonym obowiązkiem podatkowym) powstał dochód (...)
str. 31
7.
Przychód z tytułu spłaty spadkobiercom umorzonych udziałów podlega opodatkowaniu PIT - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Nabycie przez spadkobierców roszczenia o spłatę równowartości umorzonych udziałów należących do spadkodawcy, jako opodatkowane podatkiem od spadków i darowizn nie podlega przepisom ustawy o podatku (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Amortyzacja nabytej wartości niematerialnej i prawnej
W myśl art. 22b updof i art. 16b updop, za wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji uznaje się m.in. prawa określone w ustawie z dnia (...)
str. 33
1.2.
Nie amortyzuje się "wytworzonej" wartości niematerialnej i prawnej
Warunkiem nabycia prawa ochronnego na znak towarowy jest jego wcześniejsza rejestracja w Urzędzie Patentowym. Taki pogląd ugruntował się w orzecznictwie sądów administracyjnych (np. wyrok NSA (...)
str. 34
2.
Ustalanie stawki amortyzacyjnej dla budynku niemieszkalnego wybudowanego na cudzym gruncie
Spółka z o.o. wybudowała budynek (halę produkcyjną) na gruncie dzierżawionym od osoby fizycznej. Umowa dzierżawy gruntu zawarta została na okres 10 lat. Czy spółka będzie (...)
str. 35
3.
Zakup praw do wykorzystania zdjęć
Spółka z o.o. dokonuje zakupu z portalu internetowego praw do wykorzystania zdjęć. Podczas transakcji deklaruje się ilość zakupionych praw do zdjęć (limit) i dokonuje się (...)
str. 37
4.
Data przekazania środka trwałego do używania - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Moment przekazania środka trwałego do używania wyznacza podatnik. Powinien jednak uwzględnić, że zewnętrznym przejawem przekazania do używania jest wpis do ewidencji środków trwałych oraz wartości (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Ewidencja wybranych kosztów w podatkowej księdze
Aby podatkowa księga przychodów i rozchodów prowadzona przez osoby fizyczne, spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych i spółki partnerskie wykonujące działalność gospodarczą stanowiła (...)
str. 40
1.1.
Różnice kursowe od należności w walucie obcej
Podatnik prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. Sporadycznie dokonuje sprzedaży towarów kontrahentom zagranicznym. Czy w razie otrzymania zapłaty w walucie obcej musi wykazać w podatkowej (...)
str. 40
1.2.
Koszty przesyłki kurierskiej związane z nabyciem towaru
W związku z zakupem towaru przez internet, podatnik poniósł koszty przesyłki. Jak zaksięgować fakturę, na której wystawca w osobnych pozycjach wykazał wartość nabytego towaru i (...)
str. 41
1.3.
Nabycie i transport środka trwałego
Podatnik poniósł koszty zakupu i transportu środka trwałego. Jak zaewidencjonować poniesione wydatki? Wydatki, o których mowa będą podległy rozliczeniu poprzez odpisy amortyzacyjne ewidencjonowane w kolumnie (...)
str. 42
1.4.
Strata związana z kradzieżą towarów
W sklepie prowadzonym przez podatnika doszło do włamania, w wyniku którego część towarów została skradziona. Jak zaewidencjonować straty związane z tym zdarzeniem? U prowadzącego podatkową księgę zaewidencjonowanie straty związanej (...)
str. 42
1.5.
Prenumerata czasopisma na następny rok
Podatnik wykupił w październiku br. prenumeratę czasopisma branżowego na 2015 r. W tym samym miesiącu wydawnictwo wystawiło mu z tego tytułu fakturę. Gdzie wykazać te (...)
str. 43
1.6.
Odsetki od kredytu
Czy sposób ujęcia w podatkowej księdze odsetek od kredytu związanego z działalnością gospodarczą zależy od celu, na jaki kredyt przyznano? Cel, na jaki podatnikowi przyznano (...)
str. 44
2.
Koszty zakupu paliwa i opłat za przejazdy autostradą ponoszone w związku z podróżami służbowymi odbywanymi firmowymi samochodami
Podatnik prowadzący firmę transportową rozlicza się w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Koszty zakupu paliwa i opłat za przejazd autostradami pracownicy-kierowcy będący w podróży służbowej dokumentują paragonami i dowodami opłat. (...)
str. 44
3.
Opłacanie przez wspólnika ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z dzierżawy lokalu spółce jawnej
Podatnik jest wspólnikiem spółki jawnej osób fizycznych. Od dochodów z udziału w spółce opłaca podatek liniowy. Spółka świadczyła dotąd usługi budowlane, ale jej działalność zostanie (...)
str. 48
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Kiedy wykonywanie prac budowlanych na terytorium Niemiec prowadzi do powstania zagranicznego zakładu?
Spółka z o.o. prowadzi działalność budowlaną na terytorium Polski i Niemiec. Obecnie realizuje w Niemczech kilka budów. Nie ma tam oddziału, biura ani stałego przedstawiciela. Kiedy od dochodów uzyskanych na terytorium (...)
str. 49
2.
Przychody z tytułu opłaty administracyjnej bez podatku u źródła
Spółka ma przekazać do Danii opłatę administracyjną AAF. Czy w związku z tym powinna potrącić zryczałtowany podatek dochodowy? Opłata administracyjna AAF nie jest opodatkowana podatkiem (...)
str. 51
3.
Podatek u źródła od czynszu za wynajem urządzeń budowlanych - wyrok WSA
Urządzenia wykorzystywane w budownictwie należy kwalifikować do urządzeń przemysłowych, ponieważ mają one również szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Nie ma przy tym znaczenia aktualny (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Warunki objęcia zwolnieniem dochodu ze zbycia nieruchomości
Odpłatne zbycie nieruchomości stanowi dla celów podatkowych przychód, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a updof, jeżeli: nie następuje w (...)
str. 54
1.2.
Nadzór sądu nad zarządem majątkiem małoletniego
W praktyce może zaistnieć sytuacja, gdy nieruchomość będąca przedmiotem odpłatnego zbycia należeć będzie do majątku małoletniego dziecka. W razie gdy rodzice (opiekunowie prawni) dokonają zbycia (...)
str. 55
2.
Odpowiedzi resortu finansów na interpelacje poselskie w sprawie ulgi i zwolnienia podatkowego
2.1.
Stosowanie ulgi prorodzinnej przez podatników mających dzieci z różnych związków
Jeżeli podatnik w roku podatkowym wykonywał władzę rodzicielską w stosunku do więcej niż jednego małoletniego dziecka i dzieci pochodzą z różnych związków, to może on (...)
str. 56
2.2.
Opodatkowanie odsetek od nieterminowo wypłaconego wynagrodzenia zleceniobiorcy/wykonawcy dzieła
Odsetki z tytułu nieterminowej wypłaty wynagrodzeń i świadczeń z tytułu działalności wykonywanej osobiście (m.in. z umowy zlecenia i o dzieło) podlegają opodatkowaniu. Minister Finansów nie (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Współpraca na płaszczyźnie gospodarczej między małżonkami prowadzącymi odrębne firmy
Małżonkowie, którzy prowadzą odrębnie różnego rodzaju działalność gospodarczą, zamierzają podjąć współpracę. Czy w takim przypadku będą podlegać przepisom dotyczącym podmiotów powiązanych, w tym określającym obowiązek (...)
str. 58
2.
Zwolnienie od podatku dochodu grupy producentów rolnych
Jesteśmy grupą producentów rolnych działających w formie spółki z o.o., która pod koniec 2013 r. osiągnęła dochód. Na dochód ten składa się dochód faktycznie wypracowany (...)
str. 59
2.1.
Warunki zastosowania zwolnienia
Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 49 updop, dochody wpisanej do właściwego rejestru grupy producentów rolnych, pochodzące ze sprzedaży produktów lub grup produktów, dla (...)
str. 59
2.2.
Zasady skorzystania ze zwolnienia
Jak uniknąć wpłat zaliczek na podatek dochodowy przez podatników korzystających ze zwolnień podatkowych na podstawie art. 17 ust. 1 updop, ustawodawca wskazał w treści art. (...)
str. 60
3.
Zakład opieki zdrowotnej płaci CIT od kwoty odsetek za zwłokę wobec ZUS - wyrok NSA
Celem statutowym zakładu opieki zdrowotnej nie jest nieterminowe płacenie składek na ubezpieczenia społeczne, jak również ponoszenie kosztów postępowania egzekucyjnego dotyczącego tych składek. Zatem dochód odpowiadający (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Sprzedaż towarów otrzymanych bezpłatnie
Spółka z o.o. jest dystrybutorem artykułów spożywczych. Dostawcy (producenci tych artykułów) często przekazują jej towary gratis (niebędące tzw. rabatami towarowymi). Wynika to z polityki producentów, którzy w ten sposób (...)
str. 63
2.
Zatory płatnicze a moment potrącenia kosztu
Spółka z o.o. otrzymała w styczniu 2014 r. fakturę za usługi marketingowe wykonane w grudniu ubiegłego roku. Wydatek ten, jako koszt pośredni, jest kosztem uzyskania przychodów w 2013 r. Spółka nie uregulowała (...)
str. 63
3.
Kara umowna za zerwanie umowy na usługi telekomunikacyjne
Spółka z o.o. rozwiązała umowę z operatorem telekomunikacyjnym przed końcem terminu, na jaki umowa została zawarta. Zerwanie umowy związane było z podpisaniem umowy z innym operatorem, który oferował korzystniejsze warunki. (...)
str. 64
4.
Wpłata na poczet realizacji dostawy towarów
Przed przystąpieniem do realizacji zamówień dotyczących produkcji określonych towarów kontrahenci wpłacają mi, jako osobie prowadzącej działalność gospodarczą, zaliczki bądź zadatki na poczet przyszłych dostaw tych towarów. Niekiedy z przyczyn (...)
str. 65
5.
Przychody i koszty spółki z o.o. z udziału w spółce jawnej
Spółka z o.o. przystąpiła do spółki jawnej. Czy spółka z o.o. powinna w ciągu roku przy ustalaniu zaliczek na podatek uwzględniać przypadający na nią dochód spółki jawnej? Spółka z o.o. powinna co miesiąc (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LISTOPAD 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.11.2014 r. (piątek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za październik 2014 r. - 20.11.2014 r. (czwartek) - wpłacenie zaliczki na (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.