Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 19 (475) z dnia 01.10.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Zagadnienia ogólne
Nierzadko przedsiębiorcy mają trudności z pozyskaniem na rynku pracy wykwalifikowanych pracowników. Problem ten niejednokrotnie wynika ze specyfiki prowadzonej działalności gospodarczej. Zapewnianie przez firmę dodatkowych świadczeń (...)
str. 4
1.2.
Rozliczanie kosztów w firmie
Stypendium dla przyszłego pracownika Spółka ze względu na specyfikę prowadzonej działalności napotyka istotne trudności z pozyskiwaniem na rynku wykwalifikowanych pracowników. W celu zapewnienia sobie w (...)
str. 5
1.3.
Opodatkowanie i oskładkowanie przychodów u świadczeniobiorcy
Stypendium dla przyszłego pracownika i pracownika młodocianego Ufundowanie przez przedsiębiorcę stypendium przyszłemu pracownikowi wywołuje określone skutki podatkowe po stronie stypendysty, jak i przedsiębiorcy (płatnika PIT). (...)
str. 7
2.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Zwrot kosztów używania w spółce auta wspólnika nie wyklucza powstania przychodu z nieodpłatnych świadczeń
Gdy wspólnik spółki jawnej/komandytowej nieodpłatnie udostępnia prywatny samochód tej spółce, to zdaniem organów podatkowych wszyscy wspólnicy mają przychód z nieodpłatnych świadczeń. Z kolei według Krajowej (...)
str. 10
2.2.
"Odzyskanie" minimalnego podatku zapłaconego przed nowelizacją przepisów
W trakcie 2018 r. zmienione zostały przepisy dotyczące tzw. minimalnego podatku, czyli podatku dochodowego uregulowanego w art. 24b updop i art. 30g updof. W świetle (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Przedsiębiorstwo w spadku podatnikiem PIT - część II
W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 18 z br., w artykule pt. "Przedsiębiorstwo w spadku podatnikiem PIT - część I" omówiliśmy zmiany przepisów ustawy o PIT (...)
str. 12
1.1.
Ryczałt ewidencjonowany
Zakres zmian przepisów dotyczących przychodów przedsiębiorstwa w spadku opodatkowanych ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych prezentujemy w tabeli. Przedsiębiorstwo w spadku Podstawa prawna (ustawa o zryczałtowanym podatku (...)
str. 12
1.2.
Karta podatkowa
Nowelizacji uległy także przepisy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym w części dotyczącej opodatkowania według karty podatkowej. Ustawodawca postanowił m.in., że w roku podatkowym, w którym (...)
str. 13
2.
Zmiany w polsko-chilijskiej konwencji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1729 opublikowano oświadczenie rządowe z dnia 20 lipca 2018 r. w sprawie nowego brzmienia art. 11 ust. (...)
str. 14
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Problematyczne koszty reklamy i reprezentacji
Wśród szeregu kosztów ponoszonych w celu osiągania przychodów z działalności gospodarczej znajdują się wydatki mające na celu promowanie firmy i jej produktów. W obecnej rzeczywistości (...)
str. 15
1.1.
Upominki dla uczestników akcji promocyjno-reklamowej
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą, która związana jest m.in. z dystrybucją środków ochrony roślin. W ramach tej działalności organizuje akcje promocyjno-reklamowe, tj. spotkania w (...)
str. 16
1.2.
Konferencja jubileuszowa z częścią artystyczną
Spółka obchodziła rocznicę 25-lecia działalności. Z tej okazji zorganizowała konferencję, podczas której przedstawiona została jej historia, dotychczasowe dokonania oraz zamierzenia i plany na przyszłość. W (...)
str. 17
1.3.
Wynajęcie jachtu pełniącego rolę biura
Spółka produkuje specjalistyczną aparaturę wykorzystywaną w przemyśle. Zbywa swoje produkty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Planuje dalszą ekspansję na rynki zagraniczne. Wśród rynków (...)
str. 17
2.
Korekta przychodów z tytułu zwrotu nienależnej kwoty
Kontrahent naszej spółki z o.o. nie wywiązał się terminowo ze świadczonych na naszą rzecz usług. W związku z tym w 2016 r. obciążyliśmy go karą (...)
str. 18
3.
Jednorazowa wartość transakcji przy umowach ramowych
Spółka z o.o. prowadzi działalność gastronomiczną. Zawarła umowy ramowe, na podstawie których współpracuje z hurtowniami dostarczającymi jej artykuły spożywcze. Umowy przewidują ogólne warunki współpracy, w (...)
str. 19
4.
Przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę z o.o.
Przedsiębiorca (podatnik PIT) prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zamierza przekształcić się w jednoosobową spółkę kapitałową. Może się zdarzyć, że przed przekształceniem zamówi od podmiotu trzeciego towary (...)
str. 21
5.
Powypadkowa naprawa samochodu służbowego - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[1180035] Samochód służbowy posiadający OC uległ wypadkowi z winy sprawcy (nie naszej). Otrzymaliśmy odszkodowanie w wysokości poniesionych kosztów naprawy, koszty te przekroczyły 10 tys. zł. (...)
str. 22
6.
Dywidendy a ustalanie proporcji dzielącej koszty pośrednie na wyodrębnione źródła przychodów - interpretacja organu podatkowego
Uzyskanych w roku podatkowym przychodów z dywidend nie należy uwzględniać w sumie przychodów ze wszystkich źródeł oraz w kwocie przychodów z zysków kapitałowych na potrzeby (...)
str. 23
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Czy koszt noclegu członka rady nadzorczej jest u niego przychodem?
W spółce akcyjnej rada nadzorcza sprawuje swoje funkcje nieodpłatnie. Członkowie rady przyjeżdżają na posiedzenia do siedziby spółki, która znajduje się w znacznej odległości od ich (...)
str. 25
1.1.
Przychód w rozumieniu ustawy o PIT
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych przychodami członka rady nadzorczej osoby prawnej są nie tylko wynagrodzenia, lecz także wszelkie inne przysporzenia majątkowe (...)
str. 25
1.2.
Kwestia zwolnienia od podatku
W myśl art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. b updof, wolne od podatku dochodowego są diety i inne należności za czas podróży osoby niebędącej (...)
str. 26
1.3.
Obowiązki spółki jako płatnika podatku
Według aktualnego stanowiska organów podatkowych wartość pieniężną otrzymanego przez członka rady nadzorczej nieodpłatnego świadczenia spółka (jako płatnik) powinna doliczyć do innych przychodów uzyskanych przez tę (...)
str. 27
2.1.
Wypłata nagrody pieniężnej wynikającej z przepisów wewnątrzzakładowych
W zakładach pracy spoza sfery budżetowej nagrody jubileuszowe nie są obligatoryjnym składnikiem wynagrodzeń pracowniczych, w związku z czym nie ma ogólnie obowiązującego przepisu nakazującego ich (...)
str. 28
2.2.
Przekazanie nagrody rzeczowej jako wyraz uznania
W praktyce możemy mieć do czynienia z sytuacją, gdy kwestia przyznania nagrody z okazji jubileuszu pracy pracownika nie wynika z uregulowań wewnątrzzakładowych w zakresie prawa (...)
str. 28
3.1.
Limit podstawy wymiaru składek
Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w danym roku kalendarzowym nie może być wyższa od kwoty odpowiadającej trzydziestokrotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego (...)
str. 29
3.2.
Zaliczka na podatek po przekroczeniu limitu
Zakład pracy jako płatnik jest obowiązany obliczać i pobierać w ciągu roku zaliczki na podatek dochodowy od osób, które uzyskują od niego przychody ze stosunku (...)
str. 30
3.3.
Postępowanie płatnika, gdy po przekroczeniu limitu pobrał składki emerytalno-rentowe
Płatnik nalicza składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe do osiągnięcia przez ubezpieczonego w danym roku podstawy ich wymiaru w kwocie wspomnianej na wstępie tego opracowania (...)
str. 32
4.
Organ samorządu zawodowego finansujący swoim członkom kursy i szkolenia nie wystawia PIT-8C - interpretacja organu podatkowego
W sytuacji gdy położne i pielęgniarki uczestniczą w kursie szkoleniowym organizowanym przez organ samorządu zawodowego i finansowanym z jego środków, czyli ze składek członków samorządu, (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Częściowa jednorazowa amortyzacja w ramach limitu 100.000 zł
W br. spółka z o.o. kupiła fabrycznie nowy środek trwały i dokonała jednorazowego odpisu amortyzacyjnego. Odpis w ramach limitu 100.000 zł nie objął całości wartości (...)
str. 34
2.
Amortyzacja jednorazowa w leasingu finansowym
Czy spółka z o.o. może zastosować do przedmiotu leasingu finansowego jednorazową amortyzację w ramach limitu 100.000 zł? Tak. Co do zasady, leasingowany środek trwały podlega (...)
str. 35
2.1.
Istota leasingu finansowego
Zasady opodatkowania stron umowy leasingu podatkiem dochodowym od osób prawnych reguluje rozdział 4a ustawy o CIT. Stosownie do art. 17a pkt 1 updop, ilekroć w (...)
str. 35
2.2.
Wartość początkowa
Stosownie do 16a ust. 2 pkt 3 updop, do środków trwałych, niezależnie od przewidywanego okresu używania, zalicza się: budowle, budynki, lokale będące odrębną własnością, maszyny, (...)
str. 36
2.3.
Amortyzacja
Korzystający może stosować wszystkie metody amortyzacji: liniową (art. 16i updop), degresywną (art. 16k ust. 1 updop), jednorazowego odpisu amortyzacyjnego, do której prawo mają mali podatnicy (...)
str. 37
3.
Samochód kupiony za gotówkę na cele prywatne, następnie przekazany na potrzeby działalności gospodarczej - interpretacja organu podatkowego
Nabycie na potrzeby prywatne samochodu za gotówkę, nie wyklucza możliwości przekazania go na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej i obciążania kosztów podatkowych dokonanymi odpisami amortyzacyjnymi. W (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Nabycie i podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez przedsiębiorcę w rachunku podatkowym
Założenie działalności gospodarczej nie jest skomplikowane. Trudność polega na tym, by utrzymać się na rynku, który podlega dynamicznym zmianom. Zmusza to przedsiębiorców do stałego podnoszenia (...)
str. 40
1.1.
Koszty kształcenia podlegające podatkowemu rozliczeniu
Uznanie wydatków związanych z kształceniem przedsiębiorcy za koszty uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej wymaga dokonania ich podatkowej oceny z uwzględnieniem uregulowań art. 22 ust. (...)
str. 40
1.2.
Zakres rozliczanych kosztów
Stwierdzenie istnienia podstawy do uznania wydatków na kształcenie za koszty uzyskania przychodów nie rozwiązuje wszystkich problemów przedsiębiorcy. Równie istotna jest kwestia, jakiego rodzaju wydatki można (...)
str. 41
1.3.
Ujęcie w podatkowej księdze
Wydatki na kształcenie, będące kosztami uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 updof, należy wpisywać w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 13 (...)
str. 41
2.
Zakup za gotówkę towarów o wartości przekraczającej 15.000 zł - czy ująć koszt w podatkowej księdze?
Podatnik nabył towar handlowy o wartości przekraczającej 15.000 zł. Na fakturze zakupu wskazano, że zapłata nastąpi gotówką i zobowiązanie zostało uregulowane w tej formie przy (...)
str. 42
3.
Wstępna opłata leasingowa u prowadzącego podatkową księgę
Spółka jawna zakupiła i modernizuje budynek, w którym będzie prowadziła działalność rekreacyjno-sportową. Wyposażenie budynku stanowi drogi sprzęt, który spółka otrzymała w ramach umowy leasingu operacyjnego. (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Dzierżawa urządzenia do poboru opłat drogowych - problem w zakresie podatku u źródła
Włoski kontrahent wystawia polskiej firmie faktury za opłaty za dzierżawę urządzenia telepass. Jest to urządzenie do poboru opłat na autostradach, które polska firma zamontowała na (...)
str. 46
2.
Zwolnienie z CIT odsetek wypłacanych zagranicznej spółce
Spółka z o.o. otrzymała pożyczkę od niemieckiej spółki akcyjnej, będącej od ponad dwóch lat jej jedynym udziałowcem. Rezydencja spółki akcyjnej potwierdzona będzie właściwym certyfikatem rezydencji. (...)
str. 48
3.
Usługa przechowywania danych na serwerach a obowiązek odprowadzenia podatku - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W przypadku korzystania z udostępnionej powierzchni dyskowej (hostingu) przez kontrahenta niebędącego polskim rezydentem podatkowym, polska firma ma obowiązek obliczenia, pobrania oraz odprowadzenia zryczałtowanego podatku dochodowego (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Świadczenia z ZFŚS od różnych pracodawców - zastosowanie limitu zwolnienia od podatku
Jak stosować przepis określający zwolnienie od podatku dla świadczeń finansowanych z ZFŚS do kwoty 1.000 zł, jeżeli w trakcie roku pracownik zmienia zakład pracy lub (...)
str. 52
1.1.
Przesłanki stosowania zwolnienia
W art. 21 ust. 1 pkt 67 updof ustawodawca przewidział zwolnienie od podatku dochodowego, którego przedmiotem są świadczenia otrzymane przez pracowników m.in. z zakładowego funduszu (...)
str. 52
1.2.
Uwzględnienie zwolnienia w rozliczaniu rocznym
Wysokość omawianego zwolnienia jest ograniczona kwotowo, a limit wynosi 1.000 zł i dotyczy łącznie świadczeń otrzymanych przez pracownika w roku podatkowym ze środków ZFŚS oraz (...)
str. 53
2.
Zwolnienie od podatku dochodów przedszkola
Podatnik od niedawna prowadzi niepubliczne przedszkole. Czy dochód z tej działalności wydatkowany na cele przedszkola będzie wolny od podatku? Czy za taki cel można uznać (...)
str. 54
3.
Wpłata na rzecz fundacji a prawo jej odliczenia jako darowizny - interpretacja organu podatkowego
Nie można uznać za darowiznę uprawniającą do obniżenia dochodu wpłaty na rzecz fundacji z poleceniem przekazania środków na leczenie własnego dziecka, gdy w zamian za (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej w spółkach jawnych uznanych za podmioty powiązane
W skład spółki jawnej wchodzi trzech wspólników (dwóch braci i szwagier), z udziałami po 33,33% każdy. Osoby te jednocześnie są wspólnikami w drugiej spółce jawnej, (...)
str. 56
1.1.
Powiązania pomiędzy podmiotami krajowymi
Na gruncie przepisów ustawy o PIT podmioty uznaje się za powiązane, jeżeli zachodzą okoliczności wskazane w art. 25 tej ustawy. Powiązania te mogą mieć m.in. (...)
str. 56
1.2.
Powstanie obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej
Jak wynika z obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. unormowań art. 25a ust. 1 pkt 1 i ust. 1f updof, podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w (...)
str. 57
1.3.
Zakres dokumentacji podatkowej i terminy jej sporządzenia
Zakres obowiązków dokumentacyjnych zależy od wielkości przychodów lub kosztów osiągniętych w roku poprzedzającym rok podatkowy, którego dotyczy dokumentacja podatkowa. Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w formie (...)
str. 58
2.
Wybór i utrata prawa do stosowania określonej formy opodatkowania
2.1.
Utrata prawa do opłacania ryczałtu w zakresie jednej działalności
Podatnik prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą oraz jest wspólnikiem dwóch spółek cywilnych osób fizycznych. Ze wszystkich tych działalności opłaca podatek w formie ryczałtu ewidencjonowanego. W 2018 (...)
str. 59
2.2.
Opodatkowanie dochodów z kolejnej działalności podjętej w trakcie roku podatkowego
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Z tego tytułu opłaca podatek dochodowy według skali podatkowej. W trakcie roku zamierza rozpocząć działalność, którą będzie (...)
str. 60
2.3.
Forma opodatkowania nowej działalności po likwidacji dotychczasowej
W pierwszej połowie 2018 r. podatnik prowadził działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym. Była ona niedochodowa, więc została zlikwidowana. Jeszcze przed końcem roku podatnik planuje podjąć (...)
str. 61
3.
Działalność nierejestrowa a wymóg prowadzenia ewidencji księgowej
Osoba fizyczna pasjonuje się projektowaniem ubrań i krawiectwem. Zamierza w tym zakresie rozpocząć nieznacznych rozmiarów działalność zarobkową. Czy musi prowadzić ewidencję księgową dla potrzeb rozliczenia (...)
str. 62
4.
Nieoprocentowana pożyczka dla spółki komandytowej, której wspólnikiem jest małżonek pożyczkodawcy - wyrok NSA
Wspólnik spółki komandytowej, którego małżonek udzielił tej spółce nieoprocentowanej pożyczki, musi opodatkować przychód z tytułu uzyskania przez spółkę nieodpłatnego świadczenia, przypadający mu proporcjonalnie do wielkości (...)
str. 63
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zbycie praw autorskich - źródło przychodów
Spółka świadczy usługi projektowe w budownictwie. Po zrealizowaniu usługi na nabywcę przenoszone są autorskie prawa majątkowe do opracowanej dokumentacji technicznej na określonych polach eksploatacji. Czy (...)
str. 64
2.
Dochód wspólnoty mieszkaniowej z odsetek płaconych przez właścicieli lokali
Czy dochód wspólnoty mieszkaniowej uzyskany w związku z zapłaceniem odsetek przez właścicieli lokali mieszkalnych od nieterminowych płatności za media i czynsze może być uznany za (...)
str. 64
3.
Wpływ zawieszenia działalności gospodarczej na odpisy amortyzacyjne
Podatnik ma zamiar na pewien czas zawiesić wykonywanie działalności gospodarczej. Czy odpisy amortyzacyjne za miesiące, w których działalność będzie zawieszona, przepadają, czy może okres amortyzacji (...)
str. 65
4.
Kwota zmniejszająca podatek u pracownika, który zawiesił działalność
Pracownik naszej firmy zawiesił prowadzoną przez siebie działalność z dniem 1 września 2018 r. Dochody z tej działalności opodatkowywał według skali podatkowej. Czy może teraz (...)
str. 66
5.
Uznanie składnika majątku za wyposażenie
Podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów kupił komputer o wartości 7.000 zł. Czy w związku z tym, że jego cena nabycia nie przekracza 10.000 (...)
str. 66
6.
Odliczenie darowizny dokonanej przez ryczałtowca
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym. Czy od przychodów z tej działalności mogę odliczać przekazane darowizny? Podatnik prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem ewidencjonowanym może od (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.