Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 19 (355) z dnia 01.10.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Koszty kształcenia przedsiębiorcy na tle wyjaśnień udzielanych przez organy podatkowe
Wydatki związane z podnoszeniem kwalifikacji przedsiębiorcy nie są wymienione w katalogu wydatków wyłączonych z kosztów uzyskania przychodów, tj. art. 23 ust. 1 updof. Oznacza to, (...)
str. 4
1.1.
Nabywanie uprawnień do wykonywania zawodu przed rozpoczęciem działalności gospodarczej
Wydatki na studia Zasadniczo legitymowanie się określonym stopniem wykształcenia jest sprawą osobistą każdego podatnika. Z tego względu odbycie studiów (o określonej specjalności czy określonego stopnia), (...)
str. 4
1.2.
Podnoszenie kwalifikacji w ramach wykonywanej działalności
Podniesienie jakości usług i kompetencji W nieco lepszej sytuacji są podatnicy, którzy w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych podejmują studia w czasie, gdy prowadzą już działalność gospodarczą. Jeżeli wiedza i umiejętności (...)
str. 6
2.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
2.1.
Różnice kursowe ustalane na podstawie przepisów o rachunkowości a wartość początkowa środka trwałego
Z pytań Czytelników nadsyłanych do naszego Wydawnictwa wynikało, że w praktyce występują wątpliwości, czy dla celów bilansowych na dzień przyjęcia środka trwałego do używania należy (...)
str. 7
2.2.
Koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży środka trwałego sfinansowanego dotacją
Ministerstwo Finansów w odpowiedzi udzielonej 9 września 2013 r. na zapytanie naszego Wydawnictwa uznało, że przy sprzedaży środka trwałego sfinansowanego dotacją kosztem uzyskania przychodu jest cała niezamortyzowana (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe zasady dokumentowania darowizn pieniężnych
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1036 opublikowano ustawę z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o usługach płatniczych oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta wprowadziła zmiany m.in. do obu (...)
str. 10
2.
Zmiana w definicji samochodu specjalnego
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1027 opublikowana została ustawa z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Wśród nowelizowanych przez tę (...)
str. 10
3.
Nowe wzory oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1054 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 6 sierpnia 2013 r. w sprawie określenia niektórych wzorów oświadczeń, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie podatku dochodowego od (...)
str. 11
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Koszty organizacji posiedzeń walnego zgromadzenia akcjonariuszy
Spółki kapitałowe działają poprzez swoje organy. W przypadku spółki akcyjnej organem stanowiącym jest walne zgromadzenia akcjonariuszy. Z przepisów Kodeksu spółek handlowych wynika, że do zadań (...)
str. 12
2.1.
Podział kosztów i moment ich potrącenia - zasady ogólne
Zgodnie z ogólną zasadą kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródeł przychodów. Jednocześnie do kosztów podatkowych nie (...)
str. 13
2.2.
Zakupy paliwa w związku ze świadczeniem usług transportowych
Spółka z o.o. świadczy usługi transportowe. Kiedy koszt paliwa zakupionego do samochodów ciężarowych powinien być ujęty w kosztach podatkowych? Wydatek na zakup paliwa tankowanego do (...)
str. 14
2.3.
Koszt usługi wykonania projektu graficznego
Spółka z o.o. przyjęła zamówienie na wydrukowanie firmowego papieru dla kontrahenta. Umowę z kontrahentem zawarto na czas nieokreślony, a wielkość zamówienia będzie zgłaszana na bieżąco. (...)
str. 15
2.4.
Ustanowienie prawa użytkowania nieruchomości
Spółka kapitałowa nabyła prawo użytkowania nieruchomości w celu wykorzystywania jej do świadczenia usług rekreacyjno-wypoczynkowych. Właścicielowi tej nieruchomości zapłaciła jednorazowe wynagrodzenie. Czy taki koszt spółka może (...)
str. 16
3.
Sprzedaż towaru otrzymanego nieodpłatnie
Kontrahent, z którym stale współpracuję w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, likwidował zapasy magazynowe. Otrzymałem od tego kontrahenta nieodpłatnie partię towarów, które zamierzam sprzedawać po cenie ustalonej w wysokości (...)
str. 17
4.
Straty spowodowane niezamierzonym działaniem pracownika
Na stacji paliw doszło do niezamierzonego zmieszania paliw w wyniku błędu pracownika stacji. Taka mieszanina nie nadaje się do sprzedaży. Stanowi szkodliwy odpad, który wymaga (...)
str. 18
5.
Moment wyłączenia z kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych sfinansowanych dotacją - wyrok WSA
Obowiązek wyłączenia odpisów amortyzacyjnych (korekty) z kosztów uzyskania przychodów powstanie z chwilą faktycznego zwrotu poniesionych wydatków na zakup środków trwałych. Tak orzekł WSA w Białymstoku (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Kiedy wyższa zaliczka na podatek?
Zakłady pracy obowiązane są do obliczania i poboru zaliczek na podatek od osób, które uzyskują od nich przychody ze stosunku pracy. Obliczenia zaliczki muszą dokonać (...)
str. 21
1.2.
Możliwość uniknięcia poboru wyższej zaliczki
Gdy dochód pracownika przekroczy pierwszy próg podatkowy, płatnik z mocy prawa ma obowiązek poboru zaliczki na podatek według 32% stawki podatku. Oznacza to, że pracownik (...)
str. 23
2.
Świadczenia pieniężne i niepieniężne na rzecz pracowników
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą w zakresie uprawiania sportu (klub biorący udział w rozgrywkach ligowych). Zawodnicy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę, a (...)
str. 24
2.1.
Wynagrodzenie za pracę
Wynagrodzenie za pracę, jako że stanowi przychód ze stosunku pracy, podlega opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 32 updof. Płatnik od kwoty tego przychodu odlicza koszty uzyskania (...)
str. 25
2.2.
Wypłata ekwiwalentu
Do przychodów ze stosunku pracy należy także zaliczyć otrzymywany przez pracowników ekwiwalent. Przy czym wartość niektórych ekwiwalentów korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego. Do wolnych (...)
str. 25
2.3.
Zapewnienie posiłków
Do obowiązków pracodawcy należy zapewnienie nieodpłatnie odpowiednich posiłków (a także napojów) pracownikom zatrudnionym w warunkach szczególnie uciążliwych, jeśli jest to niezbędne ze względów profilaktycznych. Wynika to (...)
str. 25
2.4.
Udostępnienie mieszkania
Z nieodpłatnym świadczeniem na rzecz pracownika, którego wartość stanowi przychód ze stosunku pracy, mamy do czynienia również, gdy pracodawca wynajmuje mieszkanie i opłaca koszty jego (...)
str. 26
3.
Zaliczki na podatek - w interpretacjach indywidualnych organów podatkowych
3.1.
Korzystanie ze składników majątku powierzonych w celu realizacji zlecenia nie stanowi przychodu
U osoby, która przy wykonywaniu umowy o zarządzanie korzysta z samochodu, laptopa, czy telefonu komórkowego będącego własnością zarządzanej przez nią spółki, nie powstaje przychód. Tak wynika z interpretacji (...)
str. 27
3.2.
Ustalanie zaliczek na podatek przez zakład pracy chronionej
Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych, o którym mowa w art. 38 ust. 2a updof, dotyczy miesiąca wypłaty wynagrodzenia. Z uwagi na fakt, że przekazanie części zaliczki (...)
str. 29
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego
Z objaśnień do Klasyfikacji Środków Trwałych, zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT) - Dz. (...)
str. 31
1.1.
Budynek lub lokal mieszkalny jako środek trwały
Stosownie do treści art. 22a ust. 1 updof oraz art. 16a ust. 1 updop, status środka trwałego przysługuje m.in. budynkom oraz lokalom będącym odrębną własnością, (...)
str. 31
1.2.
Ustalenie wartości początkowej
W przypadku budynków lub lokali mieszkalnych podstawę dokonywania odpisów amortyzacyjnych stanowi wartość początkowa, którą generalnie ustala się w zależności od sposobu wejścia w ich posiadanie. (...)
str. 31
1.3.
Metody amortyzacji
Należy zauważyć, że stosownie do art. 22h ust. 2 updof, dla lokalu i budynku mieszkalnego metodę amortyzacji należy wybrać przed rozpoczęciem ich amortyzacji. Zwróć uwagę! Wybraną metodę amortyzacji (...)
str. 32
2.
Skutki niewprowadzenia składnika majątku do ewidencji
2.1.
Możliwość amortyzacji ujawnionego składnika majątku
Środek trwały został ujawniony podczas inwentaryzacji (wcześniej nie był wprowadzony do ewidencji środków trwałych). Czy należy go amortyzować? Jeśli tak, to od kiedy trzeba dokonywać (...)
str. 33
2.2.
Przekwalifikowanie składnika majątku na środek trwały
Spółka w ubiegłym roku zakupiła urządzenie o wartości przewyższającej 3.500 zł, które miała użytkować krócej niż rok. W związku z tym nie zaliczyła go do (...)
str. 34
2.3.
Odsetki zapłacone w związku z przekwalifikowaniem składnika majątku na środek trwały
W ubiegłym roku kupiłem urządzenie, które miałem użytkować krócej niż rok. Jednak z przyczyn niezależnych ode mnie (kontrahent przedłużył kontrakt) urządzenie to będę wykorzystywał do (...)
str. 36
3.
Wyposażenie budynku czy odrębne środki trwałe?
Spółka z o.o. buduje nowy magazyn. W celu zapewnienia odpowiednich warunków przechowywania wyrobów obiekt ten będzie wyposażony w regał przymocowany na stałe do podłoża, instalację (...)
str. 37
4.
Możliwość obniżania stawek amortyzacyjnych - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatnik może obniżyć stawki amortyzacyjne do dowolnej wysokości, w tym do 0%, dla wybranych środków trwałych. Podatnicy mogą obniżać podane w Wykazie stawek amortyzacyjnych stawki (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Prowadzenie podatkowej księgi i opłacanie kwartalnych zaliczek na podatek dochodowy
W 2013 r. jako mały podatnik wybrałem kwartalne opłacanie zaliczek na podatek dochodowy. Zapisy dokonane w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w danym miesiącu podkreślam (...)
str. 39
1.1.
Zapisy w podatkowej księdze u podatnika płacącego zaliczki co kwartał
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, obowiązani są bez wezwania wpłacać miesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Jedynie mali podatnicy oraz (...)
str. 39
1.2.
Obliczenie kwartalnych zaliczek
Należy wskazać, że konieczność comiesięcznego sumowania wpisów dokonanych w księdze nie oznacza, że podatnik opłacający zaliczki na podatek co kwartał musi zaliczkę na podatek obliczać co (...)
str. 40
2.
Rozliczenie dotacji u prowadzącego niepubliczną szkołę
2.1.
Otrzymanie dotacji
Na prowadzenie niepublicznej szkoły otrzymaliśmy ze starostwa powiatowego dotację. Jak dotację tę oraz sfinansowane nią wydatki wykazać w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? Kwoty dotacji (...)
str. 41
2.2.
Zwrot dotacji
Rozliczająca się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów spółka cywilna prowadzi szkołę policealną. Na prowadzenie szkoły otrzymuje ze starostwa powiatowego dotacje, które musi wydatkować (...)
str. 43
2.3.
Prowadzenie dwóch podatkowych ksiąg
Szkoła niepubliczna (prowadzona przez spółkę cywilną) prowadzi dwie podatkowe księgi - w pierwszej rozlicza dotacje i sfinansowane nimi wydatki, a w drugiej wpłaty uczniów i (...)
str. 43
3.
Forma finansowania usług medycznych bez wpływu na opodatkowanie kartą podatkową
Dochody lekarza stomatologa prowadzącego działalność gospodarczą są opodatkowane według skali podatkowej. Lekarz ten usługi świadczy tylko na rzecz osób fizycznych. Na 2014 r. chce on (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Płacąc za licencje na zdjęcia, trzeba pobrać podatek
Spółka akcyjna kupuje licencje na zdjęcia na zagranicznych portalach internetowych. Sprzedawcy mają status osób prawnych. Ich siedziby są w USA i Kanadzie. Spółka otrzymała od (...)
str. 46
1.1.
Obowiązek podatkowy i stawka podatku
Zakres przypadków, w których od należności wypłacanych kontrahentowi zagranicznemu posiadającemu status osoby prawnej polski podatnik zobowiązany jest potrącić podatek dochodowy, wskazują przepisy art. 21 i (...)
str. 46
1.2.
Internetowy zakup licencji
W przypadku dokonania płatności za zdjęcia drogą elektroniczną (np. kartą kredytową) zazwyczaj potrącenie podatku przez płatnika nie jest możliwe. W takiej sytuacji pomimo że amerykańskiemu (...)
str. 47
1.3.
Podatek zapłacony za zagranicznego kontrahenta
Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kwestia czy podatek zapłacony za zagranicznego kontrahenta będzie kosztem uzyskania przychodów? W obrocie międzynarodowym stosowaną praktyką jest zawieranie w umowach postanowienia, że podatki (...)
str. 49
2.
Przychód obcokrajowca z udziału w firmowej imprezie integracyjnej
Polski oddział niemieckiej firmy zorganizował dla swoich pracowników imprezę integracyjną (2-dniowy wyjazd do ośrodka wypoczynkowego w górach). Na imprezie tej był obecny także jeden z (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Odliczenie darowizny przekazanej za pośrednictwem sklepu internetowego
Dokonując zakupów w sklepie internetowym, mogę przekazać dodatkową wpłatę (poza kwotą odpowiadającą wartości zakupionej rzeczy) na rzecz wskazanego przez sprzedawcę schroniska dla zwierząt. Kwotę tę (...)
str. 51
2.
Ekwiwalent pieniężny za pranie odzieży a zwolnienie podatkowe
Na gruncie przepisów podatkowych, wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężną świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, których podstawę wypłaty stanowi m.in. stosunek pracy, uważa się (...)
str. 53
3.
Wpływ na zwolnienie podatkowe określenia przez organ podatkowy przychodu ze zbycia nieruchomości w wysokości wartości rynkowej
Odpłatne zbycie nieruchomości stanowi dla celów podatkowych źródło przychodów, jeżeli: nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane przed upływem pięciu lat, licząc od (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Najem garaży - skutki w podatku dochodowym od osób fizycznych
Zakupiłem grunt, na którym chcę postawić 30 szt. garaży metalowych - pod wynajem (nie prowadzę działalności gospodarczej). Czy w takiej sytuacji będę mógł opłacać zryczałtowany (...)
str. 57
1.1.
Źródła przychodów
Przychody uzyskiwane z tytułu najmu mogą zostać zaliczone do jednego z dwóch odrębnych źródeł przychodów, którymi są: pozarolnicza działalność gospodarcza (art. 10 ust. 1 pkt (...)
str. 57
1.2.
Zasady opodatkowania najmu prywatnego
Dochody uzyskiwane z najmu prywatnego, zaliczonego do źródła przychodów, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6 updof, generalnie są opodatkowane na zasadach (...)
str. 57
1.3.
Rozbieżne stanowiska organów podatkowych
Jeżeli Czytelnik nie prowadzi działalności gospodarczej, a zakupiony przez niego grunt oraz garaże, które zamierza wynajmować, nie stanowią składników majątku związanych z działalnością gospodarczą, to (...)
str. 58
1.4.
Sprzedaż gruntu i garaży
Na gruncie unormowań zawartych w art. 47 i 191 Kodeksu cywilnego, przenośne garaże metalowe nie są częścią składową gruntu. W konsekwencji byt prawny gruntu jest niezależny od bytu prawnego (...)
str. 60
2.
Odpowiedź resortu finansów na wystąpienie Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie umów o dożywocie
W Przeglądzie Podatku Dochodowego nr 15 z 2013 r., w artykule pt. "Umowa o dożywocie może być pułapką podatkową" zwracaliśmy uwagę, że traktowanie umowy o (...)
str. 61
3.
Prawidłowo sporządzone zeznanie podatkowe nie podlega korekcie - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Nie ma podstaw prawnych do skorygowania zeznania podatkowego, w którym podatnik, rozliczając dochody uzyskane w kraju i za granicą przy zastosowaniu metody proporcjonalnego odliczenia, prawidłowo zastosował odliczenie z tytułu (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Odpis aktualizujący wartość zapasów nie jest kosztem podatkowym
Spółka z o.o. wycenia zapasy wyrobów gotowych według wartości nie wyższych niż cena sprzedaży netto. Jeżeli koszt wytworzenia wyrobów gotowych na dzień bilansowy jest wyższy od (...)
str. 63
2.
Użytkowanie sprzedanej nieruchomości do dnia jej wydania a przychód z nieodpłatnych świadczeń
Spółka z o.o. sprzedała zabudowaną nieruchomość. W akcie notarialnym dokumentującym tę sprzedaż zapisano, że nieruchomość będzie wydana odbiorcy 1 stycznia przyszłego roku. Do tego czasu spółka ma (...)
str. 64
3.
Rozliczenie wydatków związanych ze sponsoringiem
Spółka z o.o. sponsoruje drużynę koszykarską. Zapewnia sportowcom odzież sportową oraz pokrywa opłaty wpisowe uprawniające drużynę do uczestnictwa w rozgrywkach sportowych. Czy wydatki na sponsorowanie drużyny koszykarskiej (...)
str. 64
4.
Koszty utylizacji bezwartościowych towarów
Inwentaryzacja wykazała, że pewna partia towarów handlowych (wyroby chemiczne) uległa przeterminowaniu i nie nadaje się do użytku. Podatnik jest zobligowany do utylizacji tych towarów zgodnie z obowiązującymi (...)
str. 65
5.
Wybór ryczałtu na formę opodatkowania przychodów z działalności
W sierpniu 2013 r. straciłem pracę. We wrześniu rozpocząłem samodzielnie działalność gospodarczą. Jako formę opodatkowania przychodów z tej działalności wybrałem ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Czy wybór ten jest (...)
str. 66
6.
Koszty funkcjonowania rachunku bankowego pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej
W spółce z o.o. działa kasa zapomogowo-pożyczkowa. Czy wydatki na pokrycie kosztów funkcjonowania rachunku bankowego pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej (tj. prowizje i opłaty bankowe) stanowią u pracodawcy koszty uzyskania przychodów? (...)
str. 66
7.
Użyczenie lokalu stanowiącego odrębną własność
W naszym małżeństwie obowiązuje ustrój rozdzielności majątkowej. Posiadam lokal, który stanowi mój majątek odrębny. Jakie będą konsekwencje w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych, gdy lokal ten (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.