Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 15 (375) z dnia 01.08.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Opodatkowanie nieodpłatnych świadczeń na rzecz pracowników - wyrok Trybunału Konstytucyjnego
Art. 12 ust. 1 w zw. z art. 11 ust. 1 oraz art. 12 ust. 3 w zw. z art. 11 ust. 2-2b updof rozumiane w ten sposób, że "inne nieodpłatne świadczenie" oznacza wyłącznie przysporzenie majątkowe o indywidualnie określonej wartości, (...)
str. 4
2.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
2.1.
Zwiększenie kosztów podatkowych w związku z uregulowaniem zobowiązań po likwidacji działalności gospodarczej
Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują przepisy wprowadzające dla przedsiębiorców obowiązek korekty kosztów w przypadku nieuregulowania kwoty wynikającej z faktury/rachunku (umowy albo innego dokumentu, jeśli nie istniał obowiązek wystawienia (...)
str. 7
2.2.
Skutki sprzedaży składników majątku firmowego przez kartowiczów
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą określoną w art. 23 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby (...)
str. 8
3.
Podatek dochodowy w orzecznictwie sądowym (część II)
3.1.
Wydatki na budowę pozytywnego wizerunku firmy
Wydatki na realizację projektów społecznych (w sprawie: budowę placów zabaw dla dzieci przekazywanych gminom lub spółdzielniom mieszkaniowym), które są częścią akcji promocyjnej mającej na celu budowanie pozytywnego wizerunku firmy, (...)
str. 9
3.2.
Środki pieniężne otrzymane z tytułu częściowego zwrotu wkładu wspólnikowi spółki osobowej neutralne podatkowo
Wypłata środków pieniężnych wspólnikowi spółki osobowej na skutek częściowego zwrotu wkładu jest neutralna podatkowo. Skutki podatkowe takich wypłat należy analizować dopiero w momencie utraty przez osobę prawną (...)
str. 10
3.3.
Wycena dokonana przez podatnika jako podstawa ustalenia wartości początkowej środka trwałego
Cena nabycia jest wyznacznikiem wartości początkowej wówczas, gdy podatnik nabywa środek trwały, a więc przedmiot kompletny i zdatny do użytku. Natomiast, gdy zakup dotyczy przedmiotu niekompletnego lub niezdatnego (...)
str. 12
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Rozliczenie kosztów używania samochodu osobowego w podróży służbowej pracownika
Wydawać by się mogło, że wysokość kosztów uzyskania przychodów z tytułu wykorzystywania przez pracownika samochodu osobowego w podróży służbowej jest niezależna od tego czy podróż jest odbywana prywatnym samochodem pracownika, (...)
str. 14
2.
Dzierżawa nieruchomości przez spółkę jawną od jej wspólnika
Spółkę jawną tworzy dwóch wspólników (osoby fizyczne). Na potrzeby prowadzonej działalności spółka będzie dzierżawić nieruchomość, która jest prywatną własnością jednego ze wspólników. Czy czynsz dzierżawny (...)
str. 16
2.1.
Koszty uzyskania przychodów
Zgodnie z ogólną definicją (sformułowaną w art. 22 ust. 1 updof), kosztami uzyskania przychodów są koszty, które zostały poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania (...)
str. 17
2.2.
Przychód wydzierżawiającego
W przedstawionym stanie faktycznym, kwota czynszu za dzierżawę omawianej nieruchomości w całości będzie przychodem wydzierżawiającego. Przychód uzyskany na podstawie umowy dzierżawy, której przedmiotem jest nieruchomość (...)
str. 17
3.
Czy wypłata z zysku w formie niepieniężnej skutkuje powstaniem przychodu podatkowego?
Osoby fizyczne prowadzą działalność gospodarczą zorganizowaną w formie spółki jawnej. Spółka posiada samochody osobowe, które są wykorzystywane na jej potrzeby (środki trwałe). Wspólnicy zamierzają podjąć (...)
str. 18
4.
Odsetki z lokat bankowych a przychód z działalności gospodarczej
Prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Uzyskiwane z tego tytułu dochody opodatkowuję wg skali podatkowej. Część środków pieniężnych pochodzących z tej działalności przeznaczyłem na lokaty (...)
str. 19
5.
Refakturowanie kosztów noclegu
Pracownik spółki z o.o. przebywał wraz z kontrahentem na targach w Niemczech. Faktura za hotel wystawiona jest na spółkę za dwie osoby (pracownika i kontrahenta). (...)
str. 20
6.
Rozliczenie wydatku na uzyskanie licencji
Naukowcy (polscy rezydenci podatkowi) udzielą naszej spółce licencji na wyrób nowego produktu. Czy od dokonanej na rzecz tych osób zapłaty spółka powinna pobrać podatek dochodowy (...)
str. 23
6.1.
Prawo własności przemysłowej
Z pytania wynika, że przedmiotem licencji jest prawo do produkowania nowych wyrobów. Należy zatem wnioskować, że chodzi o prawo do korzystania z wynalazku, bądź wzoru (...)
str. 23
6.2.
Kwalifikacja do źródła przychodów
Przechodząc na grunt przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, trzeba zauważyć, że ustawodawca wyodrębnia źródła przychodów i różnicuje sposób opodatkowania dochodów z poszczególnych źródeł, (...)
str. 23
6.3.
Obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych
W konsekwencji zakwalifikowania wynagrodzenia należnego licencjodawcy do przychodów z praw majątkowych, o których mowa w art. 18 updof - spółka przy wypłacie tego wynagrodzenia polskiemu (...)
str. 24
6.4.
Koszty uzyskania przychodów licencjobiorcy
Wydatki poniesione przez spółkę na nabycie licencji w celu wykorzystania do wyrobu nowego produktu, niewątpliwie będą spełniać przesłanki określone w ogólnej definicji kosztów podatkowych (sformułowanej w art. 22 ust. 1 updof i art. 15 (...)
str. 24
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Stosowanie kwoty zmniejszającej podatek - pytania i odpowiedzi
1.1.
Pracownik na zwolnieniu lekarskim
Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim. Do połowy lipca zakład pracy wypłacał mu wynagrodzenie za czas choroby, a za okres od 16 lipca br. do końca zwolnienia otrzyma on zasiłek chorobowy wypłacany przez ZUS. Pracownik (...)
str. 26
1.2.
Zawieszenie działalności gospodarczej
Pracownik w trakcie roku złożył oświadczenie, że prowadzi działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowane są wg skali podatkowej. W związku z tym zakład pracy zaniechał (...)
str. 27
1.3.
Zatrudnienie osoby prowadzącej działalność gospodarczą
Mamy zatrudnić na umowę o pracę osobę, która prowadzi działalność gospodarczą. Czy powinniśmy przekazać jej do wypełnienia PIT-2? Zakład pracy powinien poinformować pracownika o możliwości (...)
str. 28
1.4.
Ustalanie zaliczki według 32% stawki podatku
Dochody pracownika ze stosunku pracy przekroczyły w lipcu kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej. W związku z tym od wynagrodzenia za sierpień i (...)
str. 29
2.
Od wartości świadczeń niemających charakteru socjalnego należy pobrać zaliczkę na podatek
W wyniku kontroli przeprowadzonej przez ZUS stwierdzono, że w latach 2011--2013 wypłaty świadczeń pieniężnych z ZFŚS nastąpiły z naruszeniem przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. (...)
str. 29
3.
Obowiązki płatnika podatku w świetle wybranych interpretacji organów podatkowych
3.1.
Dojazd do pracy własnym samochodem
Problem Mieszkaniec miejscowości Y pracuje na terenie miejscowości X. Czy może za koszty uzyskania przychodów przyjąć koszty faktycznie poniesione na dojazd do pracy własnym samochodem, (...)
str. 30
3.2.
Rozliczenie wynagrodzenia członka rady nadzorczej
Problem W spółdzielni mieszkaniowej działa rada nadzorcza, powołana uchwałą walnego zgromadzenia. Zgodnie z tą uchwałą spółdzielnia wypłaca członkowi rady nadzorczej miesięcznie wynagrodzenie w kwocie 150 (...)
str. 31
3.3.
Opodatkowanie nagród za osiągnięcia sportowe
Problem Wnioskodawca jest klubem sportowym, którego celem statutowym jest upowszechnianie kultury fizycznej, sportu i reakcji oraz organizacja zajęć z tych dziedzin. Prowadzi drużynę piłki nożnej, (...)
str. 32
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Ulepszenie zwiększy koszty podatkowe poprzez odpisy amortyzacyjne
1.1.
Nakłady na ulepszenie a okres amortyzacji
Kupiłem używany samochód, który wprowadziłem do ewidencji środków trwałych. Amortyzuję go z zastosowaniem indywidualnej stawki amortyzacyjnej. Jego amortyzacja miała się zakończyć po 30 miesiącach. W (...)
str. 34
1.2.
Kolejne ulepszenie obcego środka trwałego
Spółka z o.o. poniosła w ubiegłym roku nakłady na adaptację wynajmowanego lokalu. Nakłady te przekroczyły 3.500 zł, zaliczyła je więc do inwestycji w obcym środku (...)
str. 35
1.3.
Adaptacja budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych
Wydatek na wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych nie przekroczył 3.500 zł. Czy wydatek ten podwyższa wartość początkową budynku? Wydatek na wybudowanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych (...)
str. 36
2.1.
Opinia biegłego
W sytuacji gdy podatnik PIT wytworzy środek trwały we własnym zakresie (np. wybuduje budynek), wówczas, co do zasady, wartością początkową tego składnika majątku jest koszt (...)
str. 36
2.2.
Wycena podatnika
Za wartość początkową środków trwałych w razie odpłatnego nabycia uważa się cenę ich nabycia (art. 22g ust. 1 pkt 1 updof). Za cenę nabycia uważa (...)
str. 37
3.
Koszty wymiany zużytych części składowych środka trwałego
W wózku widłowym wymieniliśmy zużyte opony i inne części składowe. Poniesione wydatki na materiały i za usługę przekroczyły 3.500 zł. Czy wydatki te mogliśmy bezpośrednio (...)
str. 39
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Skutki uzyskania dofinansowania kosztów kształcenia młodocianych
Zwrot kosztów kształcenia młodocianych - podstawa prawna W rozumieniu Kodeksu pracy młodocianym jest osoba, która ukończyła 16 lat, a nie przekroczyła 18 lat. Młodociany, który (...)
str. 40
2.
Obowiązek przechowywania podatkowej księgi po przekształceniu przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w spółkę kapitałową
Osoba fizyczna prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą rozlicza podatek dochodowy na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Przedsiębiorca zamierza jednak zmienić formę prawną prowadzonej działalności, dokonując przekształcenia (...)
str. 41
3.
Ewidencjonowanie w podatkowej księdze wydatków na zakup okularów korekcyjnych oraz szkieł kontaktowych
1) Kiedy wydatki na zakup okularów korekcyjnych oraz szkieł kontaktowych można wykazać w podatkowej księdze jako koszt uzyskania przychodu? Wydatki na zakup okularów korekcyjnych/szkieł kontaktowych nie zostały wymienione (...)
str. 42
4.
Stosowanie opodatkowania w formie karty podatkowej
Korzystanie z karty podatkowej wymaga złożenia właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego pisemnego wniosku o zastosowanie tej formy opodatkowania. Uprawnienie takie przysługuje jednak tylko podatnikom prowadzącym działalność (...)
str. 45
5.
Wykorzystywanie w działalności gospodarczej użyczonego lokalu
Ojciec będący właścicielem lokalu zawarł z synem umowę użyczenia tego lokalu na potrzeby działalności prowadzonej przez syna. Z umowy tej wynika, że to syn będzie (...)
str. 47
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Dochody z pracy sezonowej wykonywanej za granicą
Podatnik, który w trakcie roku czasowo przebywa za granicą i uzyska dochód z pracy najemnej, powinien pamiętać, że po powrocie do Polski musi wpłacić zaliczkę (...)
str. 48
1.1.
Ustalanie zaliczki od zagranicznych dochodów
Podatnicy mający miejsce zamieszkania w Polsce, czasowo przebywający za granicą, którzy osiągają dochody ze źródeł przychodów położonych poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, są obowiązani w terminie (...)
str. 48
1.2.
Nie zawsze po powrocie do Polski wpłaca się zaliczkę na podatek
Przy obliczaniu zaliczki na podatek mają zastosowanie postanowienia odpowiedniej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania (art. 44 ust. 3e updof). Umowy przewidują dwie metody unikania podwójnego (...)
str. 49
2.
Miejsce pobytu najbliższej rodziny może zdecydować o rezydencji podatkowej
Na początku 2014 r. wyjechałem do Anglii i podjąłem tam pracę. W wakacje przyjechała do mnie żona z dziećmi i postanowiliśmy, że po wakacjach dzieci (...)
str. 50
3.
Certyfikat rezydencji
3.1.
Ważność certyfikatu przesłanego e-mailem
Czy płatnik dysponując skanem certyfikatu rezydencji kontrahenta, przesłanego e-mailem, może na podstawie postanowień umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zastosować korzystniejszą stawkę podatku lub nie pobrać (...)
str. 51
3.2.
Aktualność certyfikatu w świetle planowanych zmian w ustawach o podatku dochodowym
Certyfikat rezydencji to zaświadczenie o miejscu zamieszkania (w przypadku podatników podatku dochodowego od osób fizycznych) lub miejscu siedziby (w przypadku podatników podatku dochodowego od osób (...)
str. 52
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Nabycie kilku nieruchomości mieszkalnych
Dokonanie poza działalnością gospodarczą odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a-c updof wiąże się u osób (...)
str. 53
1.2.
Cel "własny" znaczy tyle co osobisty
Przy ocenie czy zakup nowego mieszkania lub budynku mieszkalnego spełnienia przesłanki do zastosowania omawianego zwolnienia podatkowego, istotne są plany podatnika co do sposobu wykorzystania takiej nieruchomości. Wskazuje na to przykładowo interpretacja (...)
str. 54
2.
Korzystanie z ulgi prorodzinnej gdy dziecko uzyskujące dochody osiągnie pełnoletność w trakcie roku
Syn podatnika w czerwcu 2014 r. osiągnął pełnoletność, ale kontynuuje naukę w szkole. W trakcie roku szkolnego pracował na umowę zlecenia, a w okresie wakacji (...)
str. 55
3.
Odszkodowanie za naniesienia budowlane i nasadzenia na gruncie rolnym
Właściciel wypowiedział dzierżawę gruntu podatnikowi, który prowadził na tym gruncie uprawy rolne. Strony zawarły przed sądem ugodę, na mocy której za rozwiązanie dzierżawy przed ustalonym (...)
str. 57
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Kontrowersje wokół ustalania odsetek od zaliczek za ostatni miesiąc roku podatkowego
W zakresie rozliczania się przez podatników podatku dochodowego od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, duże kontrowersje wywołuje kwestia wpłacania i naliczania odsetek od zaliczek za (...)
str. 58
2.
Wybór metody ustalania różnic kursowych u podatnika prowadzącego działalność indywidualną i w formie spółki
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą. Różnice kursowe ustalam na podstawie przepisów o PIT. Zamierzam przystąpić do spółki jawnej, która ustala różnice kursowe na podstawie przepisów o (...)
str. 60
3.
Podatkowe skutki sprzedaży udziałów objętych w zamian za aport
Spółka X wydziela zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Aktywa netto (aktywa minus zobowiązania) wynikające z ksiąg stanowią 1 mln zł, do tego rzeczoznawca wycenia know-how firmy i (...)
str. 61
4.
Wybór ryczałtu ewidencjonowanego przez podatnika podejmującego prowadzenie zawieszonej działalności gospodarczej - wyrok NSA
Podatnika, który podejmuje działalność gospodarczą po okresie jej zawieszenia, nie można utożsamiać z rozpoczynającym taką działalność. Oznacza to, że nie jest on uprawniony do wyboru (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Wydatek poniesiony przed rozpoczęciem działalności
W czerwcu br. rozpoczęłam jednoosobową działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowane są wg skali podatkowej. Na potrzeby tej działalności zamierzam wykorzystywać drukarkę, którą nabyłam w lutym br. (cena nabycia wyniosła (...)
str. 64
2.
Podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez przedsiębiorcę
Prowadzę działalność handlową. Zainteresowała mnie oferta udziału w szkoleniu z zakresu technik sprzedaży. Czy koszty takiego szkolenia będę mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Tak, w przypadku podatnika koszty (...)
str. 64
3.
Wydatki na doposażenie samochodów
Posiadamy w firmie flotę samochodów osobowych zaliczonych do środków trwałych. Samochody te służą wyłącznie celom służbowym, w związku z czym mamy prawo do odliczania pełnej kwoty podatku naliczonego przy wydatkach (...)
str. 65
4.
Pobór podatku według 32% stawki
Dochody pracownika ze stosunku pracy przekroczą w sierpniu pierwszy próg podatkowy (85.528 zł). Czy w związku z tym od wynagrodzenia za ten miesiąc powinnam pobrać zaliczkę na podatek wg wyższej stawki, tj. w wysokości 32% (...)
str. 66
5.
Usługi na rzecz pracodawcy a podatek liniowy
W sierpniu br. założyłem jednoosobową firmę, z której dochody opodatkowuję podatkiem liniowym. Jednocześnie jestem zatrudniony na etacie. W ramach działalności gospodarczej wykonuję usługi, które odpowiadają czynnościom wykonywanym na rzecz pracodawcy. (...)
str. 67
6.
Koszty noclegu przedsiębiorcy
Przedsiębiorca (osoba fizyczna) odbył podróż w celu spotkania się z kontrahentami i omówienia warunków dalszej współpracy. Ponieważ spotkanie trwało dość długo, przedsiębiorca wykupił nocleg w hotelu i w podróż powrotną udał (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.