Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (398) z dnia 20.07.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Nakłady inwestycyjne ponoszone na składniki majątku będące własnością innych podmiotów
Podatnicy często wykorzystują na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczej składniki majątku, które nie są ich własnością. Ponoszą wówczas koszty związane nie tylko ze zwykłym (...)
str. 4
1.2.
Pozostawienie bez wynagrodzenia niezamortyzowanej inwestycji
Przepisy ustawy o PIT i ustawy o CIT pozwalają zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów straty powstałe w wyniku likwidacji środków trwałych (w części niepokrytej sumą (...)
str. 5
1.3.
Zwrot nakładów inwestycyjnych
Jeśli część wydatków na ulepszenie cudzego środka trwałego zostanie pokryta przez właściciela, to otrzymane świadczenie stanowi dla podmiotu gospodarczego przysporzenie majątkowe. Przysporzenie to nie ma (...)
str. 6
1.4.
Odstępne w związku z zerwaniem lub przejęciem umowy
Rozwiązanie np. umowy najmu przed upływem uzgodnionego okresu jej obowiązywania może wiązać się z koniecznością zapłaty kwoty tzw. odstępnego. Odstępne pełni wówczas funkcję zbliżoną do (...)
str. 7
1.5.
Podatek u źródła od należności wypłacanej zagranicznemu kontrahentowi za użytkowanie urządzenia przemysłowego
W stosunku do niektórych dochodów uzyskiwanych przez podmioty zagraniczne na terytorium Polski ustawodawca wprowadził obowiązek poboru podatku dochodowego przez płatnika, tj. przez podmiot krajowy dokonujący (...)
str. 8
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Pomoc finansowa dla studiujących za granicą
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 860 opublikowano ustawę z dnia 24 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy - Prawo o szkolnictwie wyższym (...)
str. 10
2.
Nowe zasady ustalania kosztów podatkowych z tytułu opłat recyklingowych
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 933 opublikowano ustawę z dnia 27 maja 2015 r. o zmianie ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z (...)
str. 11
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Sprzedaż towarów a korekta kosztów z tytułu niezapłaconych zobowiązań
W lutym kupiliśmy towary z terminem płatności 90 dni. Towary sukcesywnie sprzedajemy. W maju minął 90 dzień od zaliczenia w koszty podatkowe 20.000 zł w (...)
str. 12
2.
Przychód podatkowy przy wynajmie nieruchomości
Spółka z o.o. wynajęła innej spółce nieruchomość. Zgodnie z zapisami w umowie czynsz jest płatny za trzy miesiące (kwartał) ostatniego dnia kwartału, za który następuje (...)
str. 13
3.
Czy wpłaconą zaliczkę można zaliczyć do kosztów podatkowych?
Kontrahent wykonuje na rzecz spółki z o.o. usługę. Usługa nie została jeszcze zakończona, jak również prace nie zostały podzielone na poszczególne okresy rozliczeniowe. Czy zasadnym (...)
str. 14
4.
Wydatki na spłatę długu
Spółka z o.o. kupiła nieruchomość obciążoną hipoteką ustanowioną jako zabezpieczenie spłaty kredytu. Dłużnik nie spłacał jednak kredytu i na zlecenie banku doszło do egzekucji z (...)
str. 15
5.
Koszty w interpretacjach podatkowych
5.1.
Rozliczenie wydatków remontowych amortyzowanych bilansowo
Problem Spółka z o.o. jest podmiotem zajmującym się produkcją energii elektrycznej. W skład majątku spółki wchodzą liczne środki trwałe wykorzystywane do wytwarzania energii (np. kotły (...)
str. 17
5.2.
Moment zaliczenia do kosztów podatkowych odpisu aktualizującego wartość należności
Problem Wnioskodawca (podatnik) jest osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą. Prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów. W 2013 r. wykonywał na rzecz spółki X usługi. Za (...)
str. 18
5.3.
Wydatki na realizację programów motywacyjnych
Problem Spółka świadczy usługi internetowe. W celu osiągnięcia przychodów z tytułu świadczonych usług podejmuje współpracę z wysoko wykwalifikowanymi osobami, które pełnią funkcje zarządcze oraz menedżerskie (...)
str. 19
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Podatek i składki ZUS od przychodów osób zatrudnianych sezonowo
W okresie wakacyjnym pracodawcy często poszukują dodatkowych rąk do pracy. Spowodowane jest to korzystaniem przez pracowników w tym czasie z urlopów wypoczynkowych, a czasem specyfiką (...)
str. 21
1.1.
Umowa o pracę na zastępstwo
Umowa o pracę na zastępstwo jest szczególnym rodzajem umowy na czas określony. Przesłanki, w jakich może być zawarta taka umowa wynikają z art. 25 § (...)
str. 21
1.2.
Zatrudnienie pracownika tymczasowego
W celu zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania firmy w okresie wzmożonych urlopów można także skorzystać z tzw. pracowników tymczasowych. Pracodawca nie zwiększa wówczas stanu zatrudnienia, lecz pozyskuje (...)
str. 22
1.3.
Umowa zlecenia ze studentem
Częstą praktyką jest także zatrudnianie w okresie wakacji studentów. Zwykle w tym celu zawierana jest umowa zlecenia. Wzór umowy zlecenia dostępny jest w serwisie www.druki.gofin.pl (...)
str. 23
2.
Opodatkowanie należności z umów zlecenia wykonywanych przez przedsiębiorcę poza działalnością gospodarczą
W lipcu 2015 r. podjąłem działalność gospodarczą w formie spółki jawnej. Przedmiotem tej działalności są usługi szkoleniowe w zakresie BHP. Przed założeniem spółki miałem już (...)
str. 25
2.1.
Działalność gospodarcza a działalność wykonywana osobiście
Na podstawie art. 10 ust. 1 updof odrębnymi źródłami przychodów są: działalność wykonywana osobiście (pkt 2), pozarolnicza działalność gospodarcza (pkt 3). Pojęcie działalności gospodarczej zostało (...)
str. 25
2.2.
Zaliczka od dochodów z działalności wykonywanej osobiście
Jak wyjaśniliśmy, umowy zlecenia zawarte przez podatnika przed podjęciem działalności gospodarczej nadal mogą być źródłem przychodów z działalności wykonywanej osobiście. W tej sytuacji na zleceniodawcy (...)
str. 27
3.
Opodatkowanie odszkodowań za zniszczenie upraw
Jesteśmy spółką z o.o. i prowadzimy działalność budowlano-montażową linii energetycznych średniego i niskiego napięcia. W związku z wykonywanymi pracami często zdarza się, że musimy wejść (...)
str. 28
4.
Umorzenie kary za niezwrócenie w terminie materiałów bibliotecznych jest obojętne podatkowo - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Problem Miejska biblioteka publiczna, zgodnie z obowiązującym wewnętrznym regulaminem udostępniania zbiorów, pobiera od czytelników kary za przekroczenie terminu zwrotu książek oraz innych materiałów bibliotecznych. Zdarzają (...)
str. 29
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Wartość firmy powstała na skutek przejęcia spółki a amortyzacja
Spółka z o.o. zakupiła 100% udziałów w innej spółce z o.o. Obecnie planuje przejąć tę spółkę zależną. Czy wartość firmy powstała na skutek przejęcia podlega (...)
str. 31
2.
Podwyższenie stawki amortyzacyjnej dla samochodu używanego bardziej intensywnie w stosunku do warunków przeciętnych
Podatnik, który zajmuje się serwisowaniem maszyn do produkcji mebli jeździ samochodem osobowym na długich trasach w kraju i za granicą. Czy może on dla samochodu (...)
str. 32
3.
Wartość początkowa środka trwałego należącego do kilku osób
Podatniczka jest współwłaścicielką budynku, który chce wykorzystywać do celów działalności gospodarczej. Budynek zakupiła razem z mężem i swoimi rodzicami. W akcie notarialnym nie jest wyodrębniona (...)
str. 34
4.
Wykorzystanie elementów z rozbiórki do ulepszenia środka trwałego
Spółka z o.o. dokonała rozbiórki stadionu piłkarskiego. Odzyskane części wykorzysta do ulepszenia innego obiektu sportowego. Czy wartość polikwidacyjnych odzysków powinna zwiększać wartość początkową ulepszanego obiektu? (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Działalność gospodarcza wykonywana sezonowo
W okresie wakacyjnym, przede wszystkim w miejscowościach atrakcyjnych pod względem turystycznym, pojawiają się firmy nastawione na zaspokajanie potrzeb turystów. Mimo sezonowego charakteru działalności, obowiązki przedsiębiorców (...)
str. 37
1.1.
Wybór formy opodatkowania
Przepisy regulujące opodatkowanie podatkiem dochodowym nie przewidują żadnych szczególnych sposobów rozliczania działalności sezonowej. Przedsiębiorcy prowadzący taką działalność mogą więc dokonać wyboru formy opodatkowania na zasadach (...)
str. 37
1.2.
Przychody z działalności sezonowej
Przedsiębiorcy stosujący opodatkowanie według skali podatkowej, podatkiem liniowym lub ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, przychód z działalności sezonowej ustalają w sposób określony w art. 14 updof. (...)
str. 38
1.3.
Koszty uzyskania przychodów
Z prowadzeniem działalności sezonowej wiąże się kwestia ponoszenia kosztów. Przy czym za koszty podatkowe, zgodnie z art. 22 ust. 1 updof, uważa się koszty poniesione (...)
str. 39
1.4.
Specyfika sezonowej amortyzacji
Podatnicy prowadzący sezonową działalność gospodarczą do kosztów uzyskania przychodów mogą zaliczać odpisy amortyzacyjne od wykorzystywanych w tej działalności środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. (...)
str. 39
1.5.
Co z działalnością po zakończeniu sezonu?
Specyfiką działalności sezonowej jest jej wykonywanie przez kilka miesięcy w roku. Jeżeli przedsiębiorcy zamierzają kontynuować tę działalność również w następnym roku podatkowym, a nie zatrudniają (...)
str. 40
2.
Podatkowe rozliczenie kosztów zakupu paliwa do samochodu przed jego przerejestrowaniem
Podatnik nabył używany samochód. Przed jego przerejestrowaniem wykorzystywał samochód na potrzeby osobiste oraz prowadzonej działalności gospodarczej. Czy poniesione w tym okresie wydatki z tytułu używania (...)
str. 41
3.1.
Odsetki od środków na rachunkach związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą są niekiedy zobligowani, na mocy odrębnych przepisów, do dokonywania rozliczeń za pośrednictwem rachunku bankowego. Przykładowo, na prowadzących księgi rachunkowe i podatkowe (...)
str. 42
3.2.
Odsetki od lokat terminowych oraz innych form oszczędzania, przechowywania lub inwestowania
W stanie prawnym obowiązującym do końca 2014 r. przepis art. 14 ust. 2 pkt 5 updof stanowił, że przychodami z pozarolniczej działalności gospodarczej są odsetki (...)
str. 43
4.
W przypadku utraty prawa do ryczałtu ewidencjonowanego trzeba sporządzić remanent - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Z ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. nr 144, poz. 930 (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Kiedy płatnik musi sporządzić IFT-2/IFT-2R?
Na rzecz zagranicznych kontrahentów (osób prawnych) dokonujemy wypłat należności z różnych tytułów, np. odsetek, dywidend, a także dochodów kwalifikowanych na gruncie umowy o unikaniu podwójnego (...)
str. 45
2.
Kurs waluty przy rozliczaniu podatku u źródła w interpretacjach organów podatkowych
2.1.
Należności wypłacane zagranicznym kontrahentom
Przychód w walucie obcej, od którego obliczany i pobierany jest zryczałtowany podatek, powinien zostać przeliczony na złote według średniego kursu ogłaszanego przez NBP z ostatniego (...)
str. 48
2.2.
Ustalenie kwoty potrąconego za granicą podatku u źródła
Do przeliczenia potrąconego za granicą podatku u źródła należy zastosować kurs średni ogłaszany przez NBP z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień wpływu na rachunek spółki (...)
str. 49
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Opodatkowanie PIT dodatkowych świadczeń z umowy zlecenia
Uregulowania dotyczące umowy zlecenia zawarte są w Kodeksie cywilnym (art. 734 - 751). Zgodnie z jego postanowieniami, gdy z umowy bądź z okoliczności nie wynika, (...)
str. 50
1.1.
Świadczenia wolne od podatku dochodowego
Zwrot kosztów podróży i jazd lokalnych Świadczeniem często otrzymywanym przez zleceniobiorcę na mocy umowy zawartej ze zleceniodawcą jest zwrot kosztów podróży odbywanej w celu wykonania (...)
str. 50
1.2.
Świadczenia opodatkowane
Ekwiwalent za używanie własnych narzędzi W przypadku gdy w celu wykonania zleconych czynności zleceniobiorca korzysta z własnych narzędzi zleceniodawca może mu przyznać dodatkowe świadczenie za (...)
str. 52
2.1.
Sposób podziału kwoty odliczenia według organów podatkowych
Z treści art. 27f ust. 4 updof wynika, że odliczenie kwoty ulgi na dzieci dotyczy łącznie obojga rodziców (oraz opiekunów prawnych dziecka albo rodziców zastępczych) (...)
str. 53
2.2.
Nowe spojrzenie sądów na kwestię odliczenia ulgi przez rodziców
W praktyce, rozstrzygając o podziale i odliczeniu ulgi na małoletnie dziecko przez rozwiedzionych rodziców organy podatkowe kierują się przesłanką posiadania władzy rodzicielskiej przez oboje rodziców, (...)
str. 53
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Skutki częściowego zwrotu wkładu wniesionego do spółki niebędącej podatnikiem podatku dochodowego
Status podatników podatku dochodowego mają wspólnicy spółek niebędących osobami prawnymi. Stąd w ustawie o PIT oraz w ustawie o CIT wprowadzono rozwiązanie, zgodnie z którym (...)
str. 55
1.1.
Zwrot części wkładu na rzecz podatnika CIT
Poza sporem pozostaje fakt, że skutki podatkowe obniżenia wkładu wspólnika spółki niebędącej osobą prawną nie zostały uregulowane w ustawie o CIT. Organy podatkowe stoją przy (...)
str. 55
1.2.
Zwrot wkładu podatnikowi PIT
Również na gruncie ustawy o PIT organy podatkowe wskazują na brak regulacji dotyczących podatkowego rozliczenia otrzymania przez wspólnika zwrotu części wkładu wniesionego do spółki niebędącej (...)
str. 57
2.
Powiązania rodzinne pomiędzy spółką komandytową i przedsiębiorcą świadczącym usługi na rzecz tej spółki
Prowadzę indywidualnie działalność gospodarczą, w ramach której świadczę usługi na rzecz spółki komandytowej, której komandytariuszem jest mój rodzic. Czy w takiej sytuacji występują powiązania rodzinne? (...)
str. 58
2.1.
Kwestia ustalenia istnienia powiązań o charakterze rodzinnym
Z postanowień art. 25 ust. 5 i 6 updof wynika, że powiązania o charakterze rodzinnym zachodzą wówczas, gdy podmioty krajowe lub osoby pełniące w tych (...)
str. 58
2.2.
Podmioty zobowiązane do sporządzania dokumentacji podatkowej
Stosownie do art. 25a ust. 1 updof, do sporządzania dokumentacji podatkowej są zobowiązani podatnicy dokonujący transakcji z podmiotami powiązanymi z tymi podatnikami - w rozumieniu (...)
str. 59
3.
Wygaśnięcie zezwolenia na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej
Spółka z o.o. prowadzi działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i poza strefą. Nie mogąc spełnić warunków zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej, wystąpiła z (...)
str. 60
4.
Sportowcy mogą rozliczać podatek dochodowy na zasadach dotyczących przedsiębiorców
W uchwale z 22 czerwca 2015 r., sygn. akt II FPS 1/15, NSA rozstrzygnął problem prawny dotyczący sposobu opodatkowania przychodów z uprawiania sportu. Zgodnie z (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Ustalenie daty powstania przychodu w przypadku wystawienia faktury przed wykonaniem usługi
Spółka z o.o. świadczy usługi doradcze. Klienci płacą po wykonaniu usługi. Niektórym klientom wystawiane są faktury w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym usługa jest wykonana. W którym miesiącu spółka powinna (...)
str. 62
2.
Wydatki na napoje dla pracowników
Wszystkim pracownikom naszej firmy zapewniamy wodę lub inne napoje w ilościach odpowiednich do ich potrzeb. Czy poniesione z tego tytułu wydatki są kosztem podatkowym? Tak. Wydatki poniesione na zakup wody (...)
str. 62
3.
Mandat za nieprzestrzeganie przepisów nie jest kosztem podatkowym
Pracownik spółki z o.o. w trakcie podróży służbowej odbywanej firmowym samochodem poniósł wydatek na opłacenie mandatu za przekroczenie przepisów o ruchu drogowym. Czy zwrócony pracownikowi koszt mandatu stanowi w spółce koszt (...)
str. 63
4.
Dzierżawa gruntów rolnych a przychody podatkowe
Spółka z o.o. została powołana w celu prowadzenia działalności rolniczej i w tym celu zakupiła grunty rolne, które wydzierżawiła podmiotom prowadzącym działalność rolniczą. Spółka osiąga przychody tylko z dzierżawy gruntów (...)
str. 63
5.
Dochody wspólnoty mieszkaniowej z wpłat wnoszonych przez właścicieli lokali użytkowych
Czy dochody wspólnoty mieszkaniowej powstałe z wpłat wnoszonych przez właścicieli lokali użytkowych na pokrycie kosztów utrzymania i remontów części wspólnych nieruchomości są wolne od podatku? Dochody wspólnoty mieszkaniowej, o których mowa (...)
str. 64
6.
Kontrakt menedżerski nie wyklucza opłacania podatku liniowego
Podatnik zatrudniony w spółce jawnej na podstawie kontraktu menedżerskiego rozważa możliwość świadczenia na rzecz tej spółki usług księgowych w ramach działalności gospodarczej. Czy możliwe będzie opodatkowanie dochodów z tej działalności (...)
str. 65
7.
Czy rolnik świadczący usługi agroturystyczne obowiązany jest wystawiać rachunki?
Jestem rolnikiem. W okresie letnim prowadzę działalność gospodarczą - usługi agroturystyczne, z której dochody korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych. Korzystam też ze zwolnienia z VAT. Nie jestem więc (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2015 r. (piątek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za lipiec 2015 r. - 20.08.2015 r. (czwartek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.