Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 12 (396) z dnia 20.06.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Minister Finansów o wydatkach na konsumpcję
Kosztem uzyskania przychodów nie jest każdy udokumentowany wydatek, ale tylko ten, który nie jest wymieniony w art. 23 updof i art. 16 ust. 1 updop (...)
str. 4
1.2.
Kwalifikacja do kosztów podatkowych wydatków na alkohol
Dokonując kwalifikacji wydatków na alkohol w okolicznościach konkretnej sprawy, należy każdy tego rodzaju wydatek ocenić pod kątem spełnienia wymogów określonych w art. 22 ust. 1 (...)
str. 5
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Opodatkowanie przychodów ze sprzedaży produktów roślinnych i zwierzęcych oraz dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 699 opublikowano ustawę z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 9
1.1.
Sprzedaż produktów z własnych upraw, hodowli lub chowu
Opodatkowanie według skali podatkowej Przychody ze sprzedaży przetworzonych w sposób inny niż przemysłowy produktów roślinnych i zwierzęcych pochodzących z własnej uprawy, hodowli lub chowu są (...)
str. 9
1.2.
Działy specjalne produkcji rolnej
Wspomniana na wstępie ustawa nowelizująca wprowadziła też zmiany w zakresie opodatkowania dochodów z działów specjalnych produkcji rolnej. Nowelizacji uległ przepis art. 15 updof. Z dokonanej (...)
str. 11
1.3.
Inne uregulowania
Ustawa nowelizująca wprowadziła także zmiany w art. 87 § 2 Ordynacji podatkowej oraz art. 3 ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności (...)
str. 12
2.
Świadczenia na rzecz działaczy antykomunistycznych oraz osób represjonowanych wolne od podatku
Uznając szczególne zasługi dla Polski tych jej obywateli, którzy w latach 1956-1989 z narażeniem własnego życia, wolności, majątku lub praw pracowniczych angażowali się w działalność (...)
str. 12
3.
Nowy wzór formularza SSE-R i jego załączników
W Dz. U. z 2015 r. pod poz. 610 opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 kwietnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie przekazywania i (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Czy rozłożenie płatności na raty powoduje korektę kosztów podatkowych?
Firma zawarła umowę kupna na raty kilkudziesięciu telefonów komórkowych, których cena jednostkowa nie przekroczyła tysiąca złotych. Wydatek jednorazowo zaliczono do kosztów podatkowych. Płatność została rozłożona (...)
str. 13
2.
Zobowiązania publicznoprawne a przepisy o zatorach płatniczych
Czy do podatku od środków transportowych stosuje się przepisy o zatorach płatniczych? Do podatku od środków transportowych nie stosuje się przepisów o zatorach płatniczych. Obowiązek (...)
str. 15
3.
Wydatek na zakup odzieży roboczej dla pracowników jest kosztem uzyskania przychodów
Spółka z o.o. prowadzi działalność handlową w branży budowlanej. Pracownikom zatrudnionym m.in. na stanowisku sprzedawcy zapewnia ubrania robocze. W związku z tym, że mają oni (...)
str. 16
4.
Rozliczenie zaliczki wpłaconej na poczet nabycia usługi
Spółka z o.o. będąca firmą budowlaną zawarła z podwykonawcą umowę na prace budowlane. Na poczet tych prac zapłaciła podwykonawcy zaliczkę. Do wpłaconej zaliczki nie została (...)
str. 17
5.
Różnice kursowe przy zwrocie kaucji w walucie obcej
Kontrahent spółki z o.o. zwrócił na jej konto wcześniej zatrzymaną kaucję gwarancyjną (potrącenie z faktury) na zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Kwota potrąconej kaucji była wyrażona (...)
str. 18
6.
Czy koszty sądowe i egzekucyjne są kosztami uzyskania przychodów?
Nie wywiązaliśmy się ze zobowiązań wobec dostawcy, czego efektem była egzekucja należności. Zostaliśmy obciążeni kosztami procesu wraz z kosztami zastępstwa procesowego oraz kosztami egzekucyjnymi. Czy (...)
str. 19
7.
Wydatki nieuznawane za koszty reprezentacji - w orzecznictwie sądowym
7.1.
Prowadzenie napraw po okresie gwarancji
Skoro ponoszone koszty napraw pogwarancyjnych stanowią realizację zobowiązań spółki wynikających z jej przynależności do koncernu, a jednocześnie koszty te przyczyniają się do budowania wizerunku koncernu, (...)
str. 20
7.2.
Dopuszczalność kosztowego rozliczania spotkań biznesowych
Koszty usług gastronomicznych mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów, gdy wyłącznym celem poniesienia tego rodzaju wydatków jest odbycie spotkania biznesowego. Tak wynika z wyroku (...)
str. 21
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Rozliczenie podatkowo-składkowe należności wypłaconych w jednym miesiącu, ale w różnych terminach
Pracownicy przebywającej na urlopie macierzyńskim wypłaciliśmy na początku miesiąca premię roczną, a z końcem tego miesiąca zasiłek macierzyński. Proszę o przykład rozliczenia podatkowo-składkowego wymienionych należności (...)
str. 22
1.1.
Ogólne zasady naliczania i poboru podatku
Zasady poboru zaliczek na podatek od dochodów ze stosunku pracy oraz od kwoty zasiłków wypłacanych przez zakład pracy uregulowane są w art. 32 updof. Stosownie (...)
str. 22
1.2.
Podwyższone koszty uzyskania przychodów
Odnosząc się do problemu wysokości kosztów uzyskania przychodów przysługujących pracownicy przebywającej na urlopie macierzyńskim, należy zauważyć, że podwyższone koszty (w 2015 r. 139,06 zł miesięcznie) (...)
str. 23
1.3.
Obniżenie składki zdrowotnej do wysokości zaliczki na podatek
Jak wyjaśniliśmy wcześniej, zaliczkę na podatek zmniejsza się o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne, pobranej w danym miesiącu przez zakład pracy ze środków pracownika - (...)
str. 23
2.
Stosowanie podwyższonych kosztów po ustaniu zatrudnienia
Czy aktualne jest Państwa stanowisko odnośnie braku podstaw do stosowania podwyższonych kosztów uzyskania przychodów po ustaniu zatrudnienia? Organy podatkowe mają w tej kwestii odmienne zdanie. (...)
str. 25
3.
Pracownik biorący udział w zakładowej wycieczce uzyskuje przychód ze stosunku pracy
Zakład pracy (spółka) zorganizował pracownikom wycieczkę. Koszt tej wycieczki został częściowo sfinansowany z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych oraz ze środków obrotowych spółki. Pozostałą część kosztów (...)
str. 27
4.
Podatkowe skutki zwrotu zleceniobiorcy nadpłaconych składek emerytalno-rentowych
W 2014 r. wypłaciłem zleceniobiorcy (niebędącemu przedsiębiorcą) wynagrodzenie, po potrąceniu m.in. składek emerytalno-rentowych. W wyniku kontroli ZUS przeprowadzonej w 2015 r. okazało się, że składki (...)
str. 28
5.
W przypadku likwidacji działalności gospodarczej deklarację PIT-4R trzeba złożyć do dnia zaprzestania tej działalności
Z końcem czerwca 2015 r. zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą. W jakim terminie powinienem złożyć roczną deklarację PIT-4R? Roczną deklarację PIT-4R podatnik zobowiązany jest złożyć we (...)
str. 31
6.
Opodatkowanie przychodów z tytułu bezpłatnego zakwaterowania handlowców - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Problem Spółka o.o. zamierza rozszerzyć obszar swojej działalności na nowe województwa, określając pracownikom (handlowcom) miejsce świadczenia pracy jako teren całego kraju. W celu prawidłowego wykonywania (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Rozliczenie kosztów związanych z samochodem osobowym używanym w działalności gospodarczej przedsiębiorcy
Zaliczenie do kosztów podatkowych wydatków związanych z używaniem dla potrzeb działalności gospodarczej podatnika samochodu osobowego będącego środkiem trwałym nie wymaga prowadzenia ewidencji przebiegu tego pojazdu, (...)
str. 33
1.1.
Pojazd będący środkiem trwałym
Amortyzacja W przypadku samochodu stanowiącego środek trwały, co do zasady, wydatku poniesionego na jego zakup nie należy zaliczać bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, a dopiero (...)
str. 33
1.2.
Samochód stanowiący współwłasność w indywidualnej działalności
Zdarza się, że na potrzeby prowadzonej działalności podatnicy wykorzystują samochody osobowe, we własności których posiadają określony udział. Dopuszczalne jest wprowadzenie takich samochodów do środków trwałych (...)
str. 35
1.3.
Używanie prywatnego auta
Koszty ogranicza kilometrówka Przedsiębiorca na potrzeby prowadzonej działalności może również używać samochód stanowiący jego prywatną własność, który nie został wprowadzony do majątku firmowego. Koszty eksploatowania (...)
str. 38
2.
Sprzedaż środka trwałego, którego zakup był częściowo sfinansowany otrzymaną dotacją
Spółka z o.o. planuje sprzedaż maszyny produkcyjnej, której zakup był częściowo sfinansowany dotacją otrzymaną ze środków unijnych. Amortyzacja tego środka trwałego jeszcze nie została zakończona. (...)
str. 39
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Kwalifikacja przychodu
Na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z (...)
str. 40
1.2.
Opodatkowanie według skali podatkowej lub podatkiem liniowym
Bezrobotny, który po podjęciu działalności gospodarczej zamierza stosować opodatkowanie na zasadach określonych w ustawie o PIT (według skali podatkowej lub podatkiem liniowym), musi pamiętać, że (...)
str. 40
1.3.
Ryczałtowcy i kartowicze
Bezrobotny rozpoczynający działalność gospodarczą, co do zasady, może wybrać opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, na zasadach i warunkach określonych w ustawie z dnia (...)
str. 42
2.
Przyjmowanie zleceń od zagranicznych klientów a zachowanie warunków do opłacania karty podatkowej
Podatnik prowadzi działalność usługową i opłaca z tego tytułu podatek w formie karty podatkowej. Swoją ofertę, za pośrednictwem internetu, zamierza skierować do odbiorców zagranicznych. Czy (...)
str. 44
3.
Wydatków ponoszonych w cudzym imieniu nie wpisuje się do podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Podatnik otrzymał w darowiźnie od ojca zorganizowaną część przedsiębiorstwa. W jego skład weszły zobowiązania z umowy leasingu oraz umowy kredytu inwestycyjnego. Czy ujmując w kolumnie (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów uzyskanych przez przedsiębiorcę świadczącego usługi budowlane w Niemczech
Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi budowlane na terenie Niemiec na rzecz niemieckiego kontrahenta. Przedsiębiorca mieszka w Polsce. Czy powinien płacić podatki w Niemczech? (...)
str. 46
2.
Podatek u źródła w przypadku nabycia biletów lotniczych
Spółka zakupiła bilet lotniczy od przewoźnika zagranicznego. Nie posiada jego certyfikatu rezydencji. Czy zobowiązana jest naliczyć zryczałtowany podatek dochodowy? Zdaniem organów podatkowych, w sytuacji, w (...)
str. 48
2.1.
Podatek u źródła
Ustawy o podatku dochodowym (tj. ustawa o PIT i ustawa o CIT) przewidują pobór podatku u źródła z tytułu należności wypłacanych zagranicznym przewoźnikom. Stosownie do (...)
str. 48
2.2.
Regulacje umów o unikaniu podwójnego opodatkowania
W umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania zasady opodatkowania zysków ze świadczenia usług transportu międzynarodowego, w tym przy pomocy statków powietrznych, reguluje odrębny przepis. Najczęściej jest (...)
str. 49
2.3.
Pobór podatku i obowiązki informacyjne
Organy podatkowe stoją na stanowisku, że w przypadkach kiedy polski podmiot dokonuje na rzecz zagranicznego przedsiębiorstwa żeglugi powietrznej zapłaty należności w związku z zakupem biletu (...)
str. 49
2.4.
Stanowisko organów podatkowych
Podatek u źródła przy zapłacie za bilety lotnicze - w interpretacjach organów podatkowych problem rozstrzygnięcie interpretacja indywidualna Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą kupuje za pośrednictwem (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Dowóz do pracy nieodpłatnie zapewniany pracownikom - przesłanki zwolnienia podatkowego
Wartość nieodpłatnego lub częściowo odpłatnego świadczenia, otrzymanego przez osoby fizyczne od pracodawcy, stanowi u nich przychód ze stosunku pracy (art. 12 ust. 1 updof). Jednak (...)
str. 52
1.1.
Osoby uprawnione do preferencji i forma świadczenia
Z uregulowań przywołanego przepisu wynika, że zwolnienie dotyczy świadczeń otrzymanych przez pracowników. Na gruncie ustawy o PIT, status pracowników posiadają osoby pozostające w stosunku służbowym, (...)
str. 52
1.2.
Środek transportu i sposób organizacji dojazdu
Treść art. 21 ust. 1 pkt 14a updof stanowi ponadto, że z przewidzianej w nim preferencji korzysta wyłącznie przychód z tytułu zapewnienia dowozu autobusem. Poprzez (...)
str. 53
1.3.
Świadczenie stanowiące przychód
Należy wyjaśnić, że zwolnienie podatkowe określone w art. 21 ust. 1 pkt 14a updof można zastosować wyłącznie w odniesieniu do świadczeń, których otrzymanie skutkuje u (...)
str. 53
2.
Od wartości "ujemnej diety" nie ma PIT
Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 16 lit. a updof, wolne od podatku dochodowego są diety i inne należności za czas podróży służbowej pracownika (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.1.
Definicja
Pojęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa zostało zdefiniowane w obu ustawach o podatku dochodowym, a konkretnie w art. 5a pkt 4 updof oraz w art. 4a pkt (...)
str. 56
1.2.
Kryteria wymagane dla zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Aby dany zespół składników majątku mógł być uznany za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, to musi być on wydzielony w istniejącym przedsiębiorstwie. Wydzielenie to musi zachodzić na (...)
str. 56
2.
Pożyczka udzielona spółce komandytowej przez jej komandytariusza
Jestem komandytariuszem w spółce komandytowej, której zamierzam udzielić pożyczek ze swojego prywatnego majątku. Ponadto pełnię funkcję prezesa zarządu spółki z o.o., która z kolei jest (...)
str. 58
3.
Obowiązki podatkowe spółki z o.o. prowadzącej zespół szkół
Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą. Uchwałą wspólników powołała zespół szkół obejmujący niepubliczne gimnazjum i niepubliczną szkołę podstawową (posiadający swój NIP i REGON). Organem prowadzącym (...)
str. 59
4.
Koszty kredytu na budowę domu nie pomniejszą przychodu z jego sprzedaży - wyrok NSA
Odsetek od kredytu zaciągniętego na budowę domu nie należy uwzględniać w kosztach uzyskania przychodu z jego odpłatnego zbycia; odsetki te nie stanowią bowiem kosztów wytworzenia (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Skutki podatkowe umorzenia odsetek z tytułu nieterminowej płatności za nabyte towary
Spółka z o.o. opóźniła się w spłacie zobowiązań wobec dostawcy, w związku z czym naliczano jej odsetki za zwłokę. Dostawca rozważa umorzenie tych odsetek. Czy w przypadku ich umorzenia spółka obowiązana (...)
str. 63
2.
Uregulowanie zobowiązania w formie rzeczowej
Spółka z o.o., której rok podatkowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym, planuje zakup udziałów w celu ich umorzenia. Wypłata będzie dokonana w formie rzeczowej (przeniesienia własności nieruchomości). Sądy administracyjne (...)
str. 63
3.
Opłaty pobrane przez bank w związku z realizacją tytułów egzekucyjnych a koszty podatkowe
Spółka z o.o. ponosi opłaty bankowe związane z obsługą tytułów egzekucyjnych wystawionych przez organ podatkowy. Tytuły te wystawiane są po nieopłaceniu przez spółkę zobowiązań budżetowych (tj. składek na ubezpieczenie społeczne, składek (...)
str. 64
4.
Sprzedaż zakładowego obiektu socjalnego
Zamierzamy sprzedać środek trwały (zakładowy obiekt socjalny). Czy uzyskany z tego tytułu przychód należy przekazać na rachunek ZFŚS? Przychód ze sprzedaży zakładowego obiektu socjalnego powinien zasilić konto ZFŚS, (...)
str. 65
5.
Koszty poniesione w związku z udziałem w imprezach targowych
Spółka akcyjna bierze udział w prestiżowych międzynarodowych imprezach targowych, gdzie promuje swoje produkty i nawiązuje kontakty handlowe. Organizatorzy takich imprez wymagają od podmiotów biorących w nich udział pewnego standardu (...)
str. 65
6.
Zasiłek macierzyński to przychód z innych źródeł
Prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej. Otrzymałam z ZUS zasiłek macierzyński. Czy należność tę powinnam zaliczyć do przychodów z działalności i wykazać w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? Zasiłek macierzyński nie (...)
str. 66
7.
Nieoprocentowana pożyczka między osobami prywatnymi
U osoby niespokrewnionej podatnik zaciągnął nieoprocentowaną pożyczkę. Pożyczka ma charakter prywatny i u żadnej ze stron nie wiąże się z działalnością gospodarczą. Czy podatnik musi ustalić przychód odpowiadający wartości odsetek od (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LIPIEC 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.07.2015 r. (wtorek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za czerwiec 2015 r. - 20.07.2015 r. (poniedziałek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.