Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 10 (370) z dnia 20.05.2014
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Wydatki na proces u wierzyciela i dłużnika
Strony uczestniczące w procesach sądowych, których przedmiotem jest spór związany z działalnością gospodarczą, ponoszą wydatki, które mogą być niemałe. Firma może zmniejszyć taką dolegliwość, zaliczając (...)
str. 4
1.1.
Racjonalne i celowe wydatki mogą być kosztem podatkowym
Przepisy ustaw o podatku dochodowym nie zawierają szczegółowych uregulowań w sprawie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z prowadzeniem sporów w sprawach gospodarczych. W tej sytuacji zastosowanie znajdą ogólne zasady dotyczące (...)
str. 4
1.2.
Koszty ponoszone przez wierzyciela
Wydatki, ponoszone przez wierzyciela w związku z dochodzeniem na drodze sądowej niezapłaconej przez dłużnika należności, nie zostały wyłączone z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 23 updof i art. 16 ust. 1 updop. Oznacza (...)
str. 4
1.3.
Sytuacja dłużnika
Wśród wydatków, których ustawodawca nie uznał za koszty uzyskania przychodów, są koszty egzekucyjne związane z niewykonaniem zobowiązań. Tak wynika z art. 23 ust. 1 pkt 14 updof i art. 16 ust. 1 pkt 17 updop. Przepisy (...)
str. 5
2.
Sądy administracyjne kontra organy podatkowe w sprawach dotyczących korekty kosztów
Ponad rok temu weszły w życie przepisy wprowadzające obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z niezapłaconymi zobowiązaniami. Organy podatkowe w swoich interpretacjach dotyczących tych (...)
str. 7
2.1.
Przepisy o zatorach płatniczych nie obejmują amortyzacji środka trwałego kupionego na raty przed rokiem 2013
Koszty z tytułu odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych zakupionych na raty przed 1 stycznia 2013 r. nie podlegają korekcie na zasadach określonych w (...)
str. 7
2.2.
Nie ma korekty kosztów, gdy faktor uregulował zobowiązanie
Przepisy nie wymagają, aby uregulowanie zobowiązania, o którym mowa w art. 15b updop musiało nastąpić ze środków własnych podatnika. Wobec tego należy przyjąć, że przy (...)
str. 8
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Rozszerzenie katalogu świadczeń wolnych od podatku
Za sprawą ustawy z dnia 7 grudnia 2012 r. o zmianie ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1548 ze zm.) (...)
str. 9
2.
Udział przedsiębiorców w nieodpłatnych szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej lub hospicyjnej - bez PIT
Podatnicy mogą otrzymywać świadczenia w związku z uczestniczeniem w nieodpłatnych szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej lub hospicyjnej. Uzyskane przez nich dochody (przychody) z tytułu uczestniczenia (...)
str. 9
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.1.
Ograniczenia w rozliczaniu wydatków
W obu ustawach o podatku dochodowym zawarto przepisy, które w sposób zróżnicowany traktują samochody osobowe i inne środki transportu. W przypadku samochodów osobowych ustawodawca wprowadził (...)
str. 10
1.2.
Zmiana definicji samochodu osobowego w 2014 r.
Z punktu widzenia wskazanych ograniczeń ważne jest określenie czy mamy do czynienia z samochodem osobowym, czy innym niż samochód osobowy. Jest to o tyle ważne, (...)
str. 11
2.
Koszty pracodawcy związane z funkcjonowaniem i obsługą pracowniczych programów emerytalnych
Prowadzenie pracowniczego programu emerytalnego może być sposobem na budowanie przez pracodawcę zmotywowanej i lojalnej załogi. Realizacja takiego programu wiąże się z ponoszeniem kosztów jego obsługi (...)
str. 13
2.1.
Zasady tworzenia i funkcjonowanie programów
Zasady tworzenia i działania pracowniczych programów emerytalnych, warunki, które powinny spełniać podmioty realizujące programy oraz warunki uczestnictwa w tych programach regulują przepisy ustawy z dnia (...)
str. 13
2.2.
Koszty realizacji programu a koszty podatkowe
Jak wskazano wcześniej kosztami podatkowymi są wydatki poniesione przez pracodawcę na zapewnienie prawidłowej realizacji pracowniczego programu emerytalnego w rozumieniu przepisów o pracowniczych programach emerytalnych. Według (...)
str. 14
2.3.
Moment potrącenia kosztów obsługi i składki podstawowej
Zwróć uwagę! Składki podstawowe opłacane przez pracodawcę w ramach pracowniczych programów emerytalnych są kosztami uzyskania przychodów, przy czym nie mają bezpośredniego związku z przychodami osiąganymi z prowadzonej działalności gospodarczej. (...)
str. 15
2.4.
Problem źródła finansowania składki podstawowej
Aby uniknąć wykluczenia wydatków z tytułu składek podstawowych opłacanych w ramach pracowniczego programu emerytalnego z kosztów podatkowych, pracodawcy muszą zwracać uwagę na pochodzenie środków pieniężnych, (...)
str. 15
2.5.
Koszty zmiany zarządzającego programem
Pracownicze programy emerytalne mogą być prowadzone przez pracodawców w jednej z czterech form określonych w powołanej ustawie o pracowniczych programach emerytalnych, a wydatki na zapewnienie (...)
str. 16
3.
Data uzyskania przychodu z tytułu wydania towarów
Spółka z o.o. (producent) współpracuje z firmami spedycyjnymi. Zdarza się, że towar jest wydawany spedytorowi 29-31 dnia danego miesiąca, a trafia do odbiorcy 1-3 dnia (...)
str. 17
4.
Przekazanie składnika majątku spółki niebędącej osobą prawną na rzecz wspólnika nie wywołuje skutków podatkowych
Wspólnikami spółki jawnej są trzy osoby fizyczne. Jednemu ze wspólników zamierzamy przekazać nieodpłatnie lokal użytkowy stanowiący środek trwały w spółce. W tym celu zostanie zawarta (...)
str. 18
5.
Korekta kosztów z tytułu nieuregulowania zobowiązania u podatników zwolnionych od podatku dochodowego
Jesteśmy grupą producentów rolnych prowadzących działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. W trakcie roku od uzyskanego dochodu opłacamy zaliczki na podatek dochodowy, po czym (...)
str. 19
6.
Przychody i koszty podatkowe - w interpretacjach podatkowych
6.1.
Wydatki na posiłki zapewnianie podczas prezentacji oferty handlowej są kosztem podatkowym
Wydatki na posiłki cateringowe, napoje i drobny poczęstunek, serwowane podczas spotkań z klientami (potencjalnymi klientami) odbywanych w celu prezentacji oferty handlowej mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Tak wynika (...)
str. 20
6.2.
Spółka nie zaliczy do kosztów wydatków związanych z realizacją przymusowego wykupu akcji
Wydatki związane z realizacją przymusowego wykupu akcji nie wykazują związku z konkretnym, a także potencjalnie możliwym do uzyskania przez spółkę przychodem. Nie ma też związku (...)
str. 22
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Zagadnienia ogólne
Zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji wiele zakładów pracy stara się uprzyjemnić ten dzień dzieciom pracowników (byłych pracowników) poprzez przygotowanie dla nich podarunków czy (...)
str. 23
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Z okazji Dnia Dziecka dzieci pracowników będą uczestniczyć w imprezie sportowo-rekreacyjnej. W ramach atrakcji zapewniony jest m.in. poczęstunek. Impreza zostanie sfinansowana ze środków obrotowych (...)
str. 24
2.
Podatek i składki od świadczeń w naturze
Zakład masarski podczas przerw śniadaniowych przekazuje pracownikom własne wyroby wędliniarskie. Świadczenia te nie mają charakteru deputatu. Nie są też świadczeniami, których obowiązek zapewnienia wynika z (...)
str. 26
3.
Opodatkowanie wkładu mieszkaniowego zwróconego spadkobiercy
Członek rodziny zmarłego lokatora, w wyniku spadku potwierdzonego wyrokiem sądu odziedziczył prawo do wkładu mieszkaniowego. Czy spółdzielnia mieszkaniowa zwracając spadkobiercy wkład mieszkaniowy, jest obowiązana wystawić (...)
str. 29
4.
Dowóz pracownika z miejsca zamieszkania do miejsca oddelegowania i z powrotem jest opodatkowanym świadczeniem - wyrok WSA
Wartość pieniężna świadczenia w postaci zapewnienia pracownikowi bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do miejsca pracy i z powrotem stanowi przychód ze stosunku pracy. Wobec braku (...)
str. 29
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Ulepszenie środka trwałego amortyzowanego metodą degresywną
Co do zasady wydatków poniesionych na ulepszenie środka trwałego nie można bezpośrednio zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Powiększają one wartość początkową, od której są dokonywane (...)
str. 31
1.1.
Na czym polega amortyzacja degresywna?
Zasady amortyzacji metodą degresywną określa art. 22k ust. 1 updof i art. 16k ust. 1 updop. Przepisy te mają zastosowanie do:  maszyn i urządzeń zaliczonych do grupy 3-6 i 8 Klasyfikacji Środków Trwałych (...)
str. 31
1.2.
Moment podwyższenia wartości początkowej środka trwałego o nakłady na jego ulepszenie
Stosownie do art. 22g ust. 17 updof i art. 16g ust. 13 updop, wydatki poniesione na ulepszenie środka trwałego powiększają jego wartość początkową. Środki trwałe (...)
str. 32
2.
Samochód demonstracyjny używany ponad rok
Jesteśmy firmą, która zajmuje się sprzedażą samochodów. Posiadamy samochody osobowe jako towary handlowe, które służą do jazd próbnych dla klientów (samochody demonstracyjne). Są one przeznaczone (...)
str. 34
3.
Amortyzacja nieruchomości w małżeńskiej spółce cywilnej
Małżonkowie, między którymi istnieje wspólność majątkowa, prowadzą działalność w dwuosobowej spółce cywilnej. W trakcie działalności nabyli 50% udziału we własności budynku (akt notarialny i faktura (...)
str. 35
4.
Odpisy amortyzacyjne od częściowo użytkowanego budynku - wyrok NSA
Podatnik może ustalić koszty uzyskania przychodów z tytułu odpisów amortyzacyjnych od tej części środka trwałego, który zgodnie z prawem oddany został do użytkowania i faktycznie (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Jak płacić podatek po utracie w trakcie roku podatkowego prawa do stosowania wybranej formy opodatkowania?
Podatnicy prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą mogą stosować następujące formy opodatkowania: według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, tj. na zasadach określonych w ustawie o PIT, albo (...)
str. 38
1.1.
Przejście z podatku liniowego na opodatkowanie według skali podatkowej
Podatnik, który opłaca podatek liniowy, może w trakcie roku utracić prawo do stosowania tej formy opodatkowania w razie zaistnienia okoliczności określonych w art. 9a ust. (...)
str. 38
1.2.
Zamiana ryczałtu na skalę podatkową
U podatników stosujących opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych utrata prawa do tej formy opodatkowania może być konsekwencją zaistnienia w trakcie roku podatkowego zdarzeń określonych w art. 8 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy (...)
str. 39
1.3.
Wybór formy opodatkowania po utracie prawa do karty podatkowej
Podatnicy opłacający kartę podatkową muszą zmienić formę opodatkowania w trakcie roku podatkowego, jeżeli przestaną spełniać warunki określone w art. 25 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym. (...)
str. 40
1.4.
Zmiana zasad opodatkowania a sposób opłacania zaliczek/ryczałtu
Podatnicy, którzy stosują opodatkowanie według skali podatkowej lub podatkiem liniowym, mają obowiązek wpłacać w trakcie roku zaliczki na podatek. Istnieje przy tym kilka sposobów ich płacenia, a dokonany (...)
str. 40
2.
Faktura i refaktura mediów - koszt i przychód wynajmującego
Przedsiębiorca prowadzi podatkową księgę metodą memoriałową. W lutym bieżącego roku otrzymał fakturę (wystawioną 3 lutego 2014 r.) za energię elektryczną zużytą w okresie od 1 (...)
str. 41
3.
Wypłata odszkodowania na podstawie klauzuli konkurencyjnej
Podatnik rozwiązał umowę o pracę z pracownikiem i zgodnie z zawartą umową o zakazie konkurencji, przez okres 12 miesięcy będzie wypłacał byłemu pracownikowi odszkodowanie. Czy wydatek należy wykazywać w podatkowej księdze (...)
str. 43
4.
Wydanie i otrzymanie składników majątku w ramach umowy o świadczenia wzajemne
1) Podatnik prowadzi kawiarnię. Od kontrahenta otrzymał do nieodpłatnego używania lodówkę i parasole ogrodowe opatrzone firmowym logo. Jednocześnie zobowiązał się, że będzie zaopatrywał się w (...)
str. 44
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Zwolnienie od podatku dywidendy wypłacanej zagranicznej spółce
Spółka z o.o. chce wypłacić dywidendę spółce z siedzibą w Luksemburgu, która od dwudziestu lat posiada bezpośrednio 60% udziałów w kapitale spółki z o.o. Spółka (...)
str. 46
2.
Gdzie płaci podatek pracownik zatrudniony przez agencję pracy tymczasowej i wysłany do pracy za granicę?
Agencja pracy tymczasowej chce wysłać pracowników do pracy w Niemczech. Pracownicy nie zmienią miejsca zamieszkania do celów podatkowych. Czy dochody tych pracowników będą opodatkowane w (...)
str. 48
3.
Nie potrąca się podatku od wynagrodzenia nierezydenta, który wykonuje pracę za granicą - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Pracodawca nie ma obowiązku obliczania, pobierania i odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzenia wypłacanego osobie mającej miejsce zamieszkania dla celów podatkowych na terytorium Republiki (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Odliczanie wydatków ponoszonych na cele rehabilitacyjne
1) Otrzymałem wezwanie z urzędu skarbowego do okazania dokumentów potwierdzających poniesienie odliczonych wydatków rehabilitacyjnych. W moim przypadku były to wydatki na używanie samochodu osobowego do (...)
str. 52
2.
Ulga uczniowska przechodzi na spadkobierców
Spadkobiercy podatnika, który uzyskał prawo do ulgi uczniowskiej w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, mogą przejąć prawo do jej odliczania po śmierci podatnika, o ile (...)
str. 54
3.
Świadczenia wręczane w celach reklamowo-promocyjnych - wyrok WSA
Ze zwolnienia podatkowego z art. 21 ust. 1 pkt 68a updof korzystają świadczenia polegające na wręczeniu w celach reklamowo-promocyjnych przedmiotów o niskiej wartości, a nie (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Podatkowe rozliczenie umowy dzierżawy z opcją wykupu
Zawarliśmy z kontrahentem umowę, na podstawie której zakupimy urządzenie i wydzierżawimy je kontrahentowi na okres 2 lat. W umowie ustaliliśmy wartość przedmiotu dzierżawy. Kontrahent będzie (...)
str. 56
2.
Wydzierżawienie gruntów rolnych na cele rolnicze
Przedsiębiorca posiada grunty rolne, które wydzierżawił osobie fizycznej na cele rolnicze. Czy przychód z dzierżawy zwiększy przychody z działalności gospodarczej, czy należy go opodatkować odrębnie na zasadach określonych dla (...)
str. 57
3.
Powstanie zaległości podatkowej a zapłata odsetek
Firma jest spółką jawną, z której dochodów rozliczają się wspólnicy (podatek liniowy). Po zaksięgowaniu wszystkich otrzymanych do 20 stycznia 2014 r. dokumentów wspólnicy ponieśli stratę (...)
str. 59
4.
Wypełnienie CIT-8/O w związku z otrzymanym dofinansowaniem
W 2013 r. spółka z o.o. otrzymała dofinansowanie na rachunek bankowy w banku kredytującym, wskazany w podpisanej umowie z bankiem. Bank kredytujący zaliczył przekazaną premię (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Moment potrącenia kosztów podróży służbowej
W marcu 2014 r. pracownicy spółki z o.o. przebywali w podróży służbowej. Rozliczenie kosztów przedłożyli ostatniego dnia tego miesiąca. Należności wypłacono im w pierwszych dniach kwietnia (zgodnie z wewnętrznymi przepisami zakładu (...)
str. 63
2.
Środki pieniężne pobierane na pokrycie kosztów przesyłki towarów
Podatnik prowadzi sklep internetowy. Zgodnie z regulaminem sklepu, działa jako pełnomocnik kupujących w zawieraniu umów o świadczenie usług pocztowych (kurierskich). Z tego względu wraz z zapłatą za towar klienci wpłacają mu (...)
str. 63
3.
Dochodów z najmu i stosunku pracy nie sumuje się w trakcie roku
Wynająłem samochód firmie w ramach tzw. prywatnego najmu. Czynsz z najmu uzyskuję co miesiąc i opodatkowuję według skali podatkowej. Osiągam też przychody ze stosunku pracy. Może się okazać, że w trakcie roku (...)
str. 64
4.
Czy opłata dystrybucyjna jest kosztem uzyskania przychodów?
Spółka z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem maszyn specjalistycznych na terytorium Polski, których producentem jest koncern mający siedzibę w Niemczech. Należności ze sprzedaży tych maszyn są głównym źródłem przychodów spółki. Prawo (...)
str. 65
5.
Przekazywanie upominków w ramach promocji gminy
Zbliża się sezon turystyczny. Okres ten gmina zamierza wykorzystać na wypromowanie jej jako jednostki samorządu terytorialnego. W związku z tym organizowane będą imprezy o charakterze sportowo-rekreacyjnym oraz kulturalnym. Osobom (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - CZERWIEC 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 9.06.2014 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za maj 2014 r. - 20.06.2014 r. (piątek) (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.