Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 9:59 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 18 (522) z dnia 20.09.2020
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.1.
Ogólne zasady dokumentowania kosztów
Każdorazowy wydatek poniesiony przez podatnika powinien podlegać indywidualnej analizie w celu dokonania jego kwalifikacji pod względem możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów. Wyjątkiem jest jedynie (...)
str. 4
1.2.
Dokumentowanie kosztu dowodem innym niż faktura lub rachunek
Do udokumentowania kosztu firmowego najczęściej służą faktura lub rachunek, ale nie są to jedyne sposoby dokumentowania wydatku zaliczanego do kosztów podatkowych. Transakcja z osobami fizycznymi (...)
str. 6
1.3.
Dowód w postępowaniu podatkowym
Stosownie do art. 180 Ordynacji podatkowej, w sprawie podatkowej za dowód można uznać wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne (...)
str. 9
1.4.
Elektroniczne przechowywanie faktur
Wielu podatników ujednolica sposób przechowywania faktur i wszystkie faktury zakupu, niezależnie od formy w jakiej zostały wydane (otrzymane), przechowuje tylko w formie elektronicznej. W tej (...)
str. 10
2.
Wypłata dywidendy nie podlega obowiązkowi sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych - odpowiedź na interpelację poselską
Podmioty powiązane są obowiązane do sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych w celu wykazania, że ceny transferowe zostały ustalone na warunkach, które ustaliłyby między sobą podmioty (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Stymulowanie wyborów prozdrowotnych konsumentów
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 1492 opublikowano ustawę z dnia 14 lutego 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z promocją (...)
str. 13
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Skutki podatkowe umowy leasingu samochodu osobowego zmienionej po 2018 r.
Od 1 stycznia 2019 r. raty z tytułu leasingu operacyjnego samochodu osobowego podlegają limitowaniu w zaliczaniu ich do kosztów uzyskania przychodów. Wynika to z art. (...)
str. 14
2.
Bilety komunikacji miejskiej dla pracowników
Wyznaczeni pracownicy spółki z o.o. często załatwiają sprawy służbowe na terenie miasta. Poruszają się po nim komunikacją publiczną. W tym celu spółka nabywa dla nich (...)
str. 15
3.
Terminy płatności na fakturze a ulga na złe długi
Spółka jawna jest małym przedsiębiorcą. Nabywa towary od dużego przedsiębiorcy. Przedsiębiorstwa nie są podmiotami powiązanymi. Spółka otrzymuje od tego kontrahenta faktury z terminem zapłaty wynoszącym (...)
str. 16
3.1.
Przepisy ustawy o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych
Na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych (Dz. U. z 2020 r. (...)
str. 16
3.2.
Zatory płatnicze na gruncie PIT
Stosownie do art. 44 ust. 17 pkt 2 updof, u dłużnika dochód stanowiący podstawę obliczenia zaliczki na podatek podlega zwiększeniu o zaliczaną do kosztów uzyskania (...)
str. 17
3.3.
Podatnicy - dłużnicy ponoszący negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu COVID-19
Należy dodać, że z powodu COVID-19 ustawodawca w art. 52q ust. 1 updof zwolnił dłużników z obowiązku zwiększenia dochodu na podstawie art. 44 ust. 17 (...)
str. 18
4.
Wyłączenie z kosztów podatkowych wydatków sfinansowanych z dotacji
Spółka z o.o. w czerwcu 2020 r. otrzymała dotację na bieżącą działalność firmy. Kwota dofinansowania jest wolna od podatku, a pokryte nią koszty nie powinny (...)
str. 18
5.
Koszty uzyskania przychodów z tytułu naliczenia hipotetycznej kwoty odsetek - odpowiedź na zapytanie poselskie
Przepisy ustawy o CIT w art. 15cb przewidują, że w spółce za koszt uzyskania przychodów uznaje się tzw. hipotetyczne odsetki. Ich kwota powinna odpowiadać iloczynowi (...)
str. 20
6.
Brak przychodu w związku z umorzeniem odsetek od pożyczek w ramach postępowania restrukturyzacyjnego - opinia zabezpieczająca
Czynność umorzenia odsetek od pożyczek w ramach postępowania restrukturyzacyjnego nie skutkuje powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu. Podatnik ma prawo do uzyskania takiej korzyści podatkowej. Do czynności (...)
str. 22
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Nieodpłatne udostępnienie telefonu służbowego członkowi rady nadzorczej
Członkowi rady nadzorczej spółka udostępniła firmowy telefon komórkowy, który będzie przez niego używany wyłącznie do rozmów służbowych. Czy w tej sytuacji u członka rady nadzorczej (...)
str. 24
2.
Sfinansowanie pracownikom karnetów sportowych
Pracodawca zamierza przekazać pracownikom karnety sportowe. Ich zakup sfinansuje ze środków obrotowych. Następnie pracownikowi w liście płac zostanie potrącona symboliczna kwota stanowiąca częściową wartość karnetu. (...)
str. 25
2.1.
Opodatkowanie świadczenia
Przychodem ze stosunku pracy są nie tylko wypłacone podatnikowi wynagrodzenia, ale również inne otrzymane przez niego świadczenia, zarówno te o charakterze pieniężnym, jak i niepieniężnym (...)
str. 25
2.2.
Oskładkowanie karnetów
Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne pracownika stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych osiągany z tytułu zatrudnienia (...)
str. 26
3.
Wysokość stawki podatku dla dochodów z pracy, gdy podatnik otrzymuje należności z innych tytułów
Jeżeli dochód pracownika przekroczy pierwszy próg podatkowy (85.528 zł), pracodawca obowiązany jest stosować dwie stawki podatku. Czy przy ustalaniu limitu tego dochodu należy brać pod (...)
str. 28
4.
Termin wystawienia PIT-11 zleceniobiorcy
Umowa zlecenia zawarta z osobą fizyczną niebędącą pracownikiem płatnika zakończyła się w sierpniu 2020 r. Czy byłemu zleceniobiorcy można wystawić informację PIT-11 w trakcie roku (...)
str. 29
5.
Z interpretacji indywidualnych organu podatkowego
5.1.
Środki higieny przekazane pracownikom do wykorzystania przez nich poza pracą
Przekazanie pracownikom środków higieny do wykorzystania przez nich poza pracą do celów ochrony osobistej nie generuje u nich przychodu z nieodpłatnych świadczeń. Tak wynika z (...)
str. 30
5.2.
Stosowanie kosztów u pracownicy otrzymującej dodatek za wysługę lat i zasiłek chorobowy
Jeżeli pracownica obok zasiłku chorobowego otrzymała dodatek za wysługę lat, to pracodawca przy obliczaniu zaliczki na podatek dochodowy powinien uwzględnić koszty uzyskania przychodów tylko w (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja środków trwałych otrzymanych aportem
Spółka z o.o. wniosła w drodze aportu do innej spółki z o.o. zorganizowaną część przedsiębiorstwa. Czy spółka otrzymująca aport ma możliwość zaliczania do kosztów uzyskania (...)
str. 32
2.
Odsetki i prowizja od kredytu na ulepszenie środka trwałego
Spółka planuje zmodernizować budynek wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. By zrealizować ten projekt, stara się o kredyt bankowy. Czy odsetki (...)
str. 33
3.
Obniżenie stawek amortyzacyjnych w okresie korzystania ze zwolnienia od podatku - opinia zabezpieczająca
Podatnik uzyskujący dochód zwolniony od podatku w okresie korzystania z pomocy publicznej może obniżyć stawkę amortyzacyjną środka trwałego. Po wykorzystaniu limitu przyznanej pomocy publicznej (lub (...)
str. 34
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Koszty mediów i przychody z ich refakturowania w podatkowej księdze
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie wynajmu nieruchomości (lokali użytkowych). Na rzecz najemców wystawiam faktury dokumentujące usługę najmu i dodatkowo refaktury dotyczące kosztów mediów zużytych w (...)
str. 36
1.1.
Powstanie przychodu
Refakturowanie kosztów usług uznawane jest za odsprzedaż usługi przez nabywcę, bez doliczania marży, na rzecz ostatecznego odbiorcy. Przyjmuje się bowiem, że w takim przypadku mamy (...)
str. 36
1.2.
Ewidencja kosztów zakupu mediów
W rozumieniu art. 22 ust. 1 updof, kosztami uzyskania przychodów są koszty, niewymienione w art. 23 updof, ponoszone w celu uzyskania przychodów lub zachowania albo (...)
str. 37
2.
Przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Przedsiębiorstwo zamierzam przekazać małżonce lub synowi w formie darowizny. Proszę o wyjaśnienie, w jaki sposób należy dokonać przekazania firmy i jakie (...)
str. 38
2.1.
Forma przekazania
Przekazanie przedsiębiorstwa członkowi rodziny pod tytułem darmym zwykle odbywa się na podstawie umowy darowizny. W ten sposób podatnik prowadzący działalność gospodarczą może przekazać przedsiębiorstwo dzieciom, (...)
str. 38
2.2.
Udokumentowanie przeniesienia
Pojęcie przedsiębiorstwa oraz formy czynności prawnych mających za przedmiot przedsiębiorstwo są uregulowane w Kodeksie cywilnym. W myśl art. 55 1 K.c., za przedsiębiorstwo uważa się (...)
str. 39
2.3.
Skutki podatkowe przekazania przedsiębiorstwa
Przekazanie przedsiębiorstwa małżonkowi, z którym podatnika łączy wspólność majątkowa lub w formie darowizny innym członkom rodziny, w tym małżonkowi, z którym podatnik pozostaje w rozdzielności (...)
str. 40
2.4.
Konsekwencje w PIT przejęcia przedsiębiorstwa
Podatnicy, którzy w oparciu o przejęte przedsiębiorstwo będą prowadzić własną działalność gospodarczą, muszą dokonać wyboru formy opodatkowania. W razie wyboru zasad określonych w ustawie o (...)
str. 41
3.
Rozliczenie składek opłaconych nienależnie otrzymanych z ZUS po likwidacji działalności gospodarczej - interpretacja organu podatkowego
Zwrot nienależnie opłaconych składek społecznych i zdrowotnych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, które zostały odliczone od przychodu/podatku, należy rozliczyć w zeznaniu za rok, w którym (...)
str. 42
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.1.
Konwencja zawarta między Polską i Portugalią
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 993 opublikowano obwieszczenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 2 czerwca 2020 r. o sprostowaniu błędów. Z obwieszczenia (...)
str. 44
1.2.
Konwencja zawarta między Polską a Kazachstanem
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 1260 opublikowano obwieszczenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 16 lipca 2020 r. o sprostowaniu błędów. Chodzi tu (...)
str. 44
1.3.
Umowa zawarta między Polską oraz Bułgarią
W Dz. U. z 2020 r. pod poz. 1416 opublikowano obwieszczenie Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 5 sierpnia 2020 r. o sprostowaniu błędów. Z obwieszczenia (...)
str. 47
2.
Opodatkowanie wynagrodzenia za korzystanie ze sprzętu budowlanego
Spółka cywilna realizowała prace budowlane na terytorium Rumunii. W związku z nimi wynajęła od spółki mającej siedzibę w Rumunii podnośniki. Czy od wypłacanych należności z (...)
str. 48
2.1.
Obowiązek poboru podatku u źródła
Zgodnie z art. 3 ust. 2 updop, podatnicy, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów, które (...)
str. 48
2.2.
Urządzenie przemysłowe - wyjaśnienie pojęcia
Brak definicji pojęcia "urządzenie przemysłowe", zarówno w prawodawstwie krajowym, jak i międzynarodowym, doprowadza do sytuacji, w której płatnicy podatku dochodowego od osób prawnych, stoją przed (...)
str. 49
2.3.
Postanowienia umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
Gdy należność, o której mowa w art. 21 ust. 1 updop płacona jest na rzecz podmiotu zagranicznego będącego rezydentem podatkowym państwa, z którym Polska zawarła (...)
str. 50
2.4.
Obowiązki płatnika
Pobrany podatek u źródła podlega wpłacie na rachunek urzędu skarbowego właściwego w sprawach opodatkowania osób zagranicznych do 7 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Odliczenie darowizny przekazanej w ramach zbiórki środków na określony cel
Spółka z o.o. w ramach zbiórki wpłaciła na wskazany rachunek bankowy darowiznę na określony cel z zakresu działalności pożytku publicznego. Przed dokonaniem wpłaty uzyskała informację, (...)
str. 52
1.1.
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darczyńca będący podatnikiem CIT, ma możliwość odliczenia wartości darowizny od dochodu, ale skorzystanie z tej preferencji może nastąpić tylko pod pewnymi warunkami. Ustalając podstawę opodatkowania, (...)
str. 52
1.2.
Udokumentowanie darowizny i moment jej odliczenia
Jednym z podstawowych warunków, od którego zależy możliwość skorzystania z odliczenia darowizny, jest jej właściwe udokumentowanie. Wymogi obowiązujące w tym zakresie określa art. 18 ust. (...)
str. 53
1.3.
Informowanie o przekazanej darowiźnie
Podatnicy CIT korzystający z odliczenia omawianej darowizny są obowiązani wykazać z zeznaniu: kwotę przekazanej darowizny, kwotę dokonanego odliczenia, dane pozwalające na identyfikację obdarowanego, w szczególności (...)
str. 53
2.
Zakres ulgi dla młodych w świetle wyjaśnień organu podatkowego
Ulga dla młodych polega na zwolnieniu od podatku dochodowego od osób fizycznych określonych przychodów otrzymanych przez podatnika do ukończenia 26 roku życia. Jest przy tym (...)
str. 54
2.1.
Nagroda otrzymana od kontrahenta pracodawcy
Kwalifikacja podatkowa nagród, dla celów opodatkowania podatkiem dochodowym, nie jest jednolita. Co do zasady, nagrody stanowią przychód z tzw. innych źródeł przychodów, o których mowa (...)
str. 54
2.2.
Stypendium aplikanta sądowego
Ulga dla młodych została wprowadzona w celu aktywizacji zawodowej osób młodych, które nie ukończyły 26 roku życia. Aby zachęcić je do wejścia na rynek pracy, (...)
str. 55
2.3.
Przychód z tytułu udziału w rolniczej spółdzielni produkcyjnej
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 14 lipca 2020 r., nr 0113-KDIPT2-2.4011.430.2020.1.DA przypomniał, że ulgi i zwolnienia podatkowe są odstępstwem od zasady powszechności (...)
str. 55
3.
Darowizny na wsparcie oświaty dokonane do 30 września 2020 r. - specjalne zasady odliczania
W ramach Tarczy 4.0 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1086) wprowadzone zostały przepisy art. 52x updof, art. 57e ustawy z dnia 20 listopada 1998 (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Sprzedaż udziału w nieruchomości
Od 2018 r. jestem właścicielem miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym położonego w budynku mieszkalnym, które nabyłem odpłatnie. Garaż, w którym znajduje się to miejsce, ma (...)
str. 58
1.1.
Źródło przychodu podatkowego
Z punktu widzenia przepisów prawa podatkowego źródłem przychodu podatkowego, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a updof, jest odpłatne zbycie: (...)
str. 58
1.2.
Rozliczenie odpłatnego zbycia udziału
Jeżeli podatnik w 2020 r. zdecyduje się sprzedać udział w garażu wielostanowiskowym nabyty w 2018 r., to będzie musiał rozliczyć podatek dochodowy na zasadach i (...)
str. 59
1.3.
Prawo do ulgi mieszkaniowej
W sytuacji gdy z odpłatnego zbycia udziału w garażu wielostanowiskowym podatnik uzyska dochód, to możliwe będzie zastosowanie zwolnienia od podatku dochodowego przewidzianego w art. 21 (...)
str. 59
2.
Skutki wydatkowania środków na cele niestatutowe w sytuacji poniesienia straty podatkowej - interpretacja organu podatkowego
Podatnik korzystający ze zwolnienia z art. 17 ust. 1 pkt 4 updop, który poniósł stratę podatkową, nie zapłaci podatku od równowartości wydatków poniesionych na cele (...)
str. 60
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Czy można odliczyć stratę na etapie ustalania miesięcznych zaliczek CIT?
Spółka z o.o., której rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, w 2019 r. poniosła stratę podatkową. Strata nie przekroczyła 5.000.000 zł. W bieżącym roku (...)
str. 62
2.
Dobrowolne składki członkowskie a koszty podatkowe
Spółka aby zapewnić sobie ochronę praw i reprezentowanie interesów oraz wsparcie w prowadzonej działalności, jest członkiem różnych organizacji działających na podstawie ustawy - Prawo o (...)
str. 63
3.
Odszkodowanie otrzymane od firmy ubezpieczeniowej za zalanie firmowego budynku
Od firmy ubezpieczeniowej przedsiębiorca otrzymał środki pieniężne tytułem wypłaty odszkodowania za zalanie magazynu. Czy odszkodowanie to stanowi przychód podatkowy? Otrzymane odszkodowanie stanowi u przedsiębiorcy przychód (...)
str. 64
4.
Koszty upomnienia od niezapłaconego podatku od nieruchomości
Przedsiębiorca nie zapłacił należnego podatku od nieruchomości dotyczącego firmowych budynków. W związku z tym otrzymał upomnienie z wezwaniem do zapłaty zaległości podatkowej. Obciążono go także (...)
str. 64
5.
Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów wydatków na zakup smartwatcha
Podatnik prowadzący indywidualną działalność gospodarczą poniósł wydatek na zakup smartwatcha. Czy zakup takiego zegarka może być uwzględniony w kosztach uzyskania przychodów? Wydatek na zakup zegarka (...)
str. 65
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - PAŹDZIERNIK 2020 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.10.2020 r. (środa) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za wrzesień 2020 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.