Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 22 (478) z dnia 20.11.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Od 2019 r. należy ograniczać koszty używania leasingowanych samochodów osobowych - odpowiedź MF na pytanie naszego Wydawnictwa
23 października 2018 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych (...)
str. 4
2.1.
Kwalifikacja zdarzeń gospodarczych do odpowiedniego źródła przychodów
Począwszy od 1 stycznia 2018 r. podatnicy CIT wyodrębniają przychody z zysków kapitałowych i koszty ich uzyskania z ogółu przychodów oraz kosztów podatkowych. Katalog przysporzeń (...)
str. 5
2.2.
Przychody z zysków kapitałowych
Licencje na korzystanie z receptury Stosownie do art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a updop, za przychody z zysków kapitałowych uważa się przychody z (...)
str. 6
2.3.
Przychody z innych źródeł
Przeniesienie praw autorskich do wytworzonego oprogramowania Jak wynika z art. 7b ust. 1 pkt 6 lit. a updop, do przychodów z zysków kapitałowych zalicza się (...)
str. 7
2.4.
Przypisanie kosztów pośrednich do poszczególnych źródeł przychodów
W przypadku gdy podatnik uzyskuje przychody z zysków kapitałowych oraz przychody z innych źródeł przychodów, przypisywanie do każdego z tych źródeł kosztów innych niż bezpośrednio (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Podatkowe skutki zbywania udziałów w spółdzielniach rolników
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 2073 opublikowano ustawę z dnia 4 października 2018 r. o spółdzielniach rolników, która wprowadziła też zmiany do (...)
str. 11
2.
Zwolnienie od podatku stypendiów otrzymywanych w ramach unijnego programu "Erasmus+"
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 2114 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 15 października 2018 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego (...)
str. 12
3.
Uproszczona ewidencja rachunkowa dla niektórych organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 2050 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 22 października 2018 r. w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przychodów (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Samochód w firmie
1.1.
Sprzedaż auta po wycofaniu go z ewidencji środków trwałych
Przedsiębiorca (podatnik PIT) w 2012 r. wprowadził do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych używany samochód osobowy i amortyzował go przez 2,5 roku. (...)
str. 13
1.2.
Samochód niezaliczony do środków trwałych
Czy przedsiębiorca (podatnik PIT) ma prawo wykorzystywania w działalności gospodarczej własnego samochodu ciężarowego niewprowadzonego do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych? Czy wydatki (...)
str. 15
2.
Limit kosztów usług niematerialnych bez VAT
Spółka z o.o. nabywa od podmiotu powiązanego usługi niematerialne. Zgodnie z przepisami ustawy o CIT koszty tych usług podlegają limitowaniu w zaliczaniu ich do kosztów (...)
str. 15
3.
Wydatki na zorganizowanie w firmie imprezy jubileuszowej
Spółka z o.o. zamierza zorganizować imprezę jubileuszową w firmie z udziałem pracowników, wybranych kontrahentów i przedstawicieli władz miasta. Impreza będzie mieć charakter zamknięty. Z tytułu (...)
str. 17
4.
Zajęta wierzytelność dłużnika w kosztach uzyskania przychodów
Nasza spółka z o.o. otrzymała zajęcie wierzytelności dłużnika (kontrahenta, który współpracuje ze spółką w ramach działalności gospodarczej). Czy spółka postępuje prawidłowo, zaliczając w koszty uzyskania (...)
str. 20
5.
Udokumentowanie nieściągalności wierzytelności protokołem sporządzonym przez podatnika - wyrok NSA
Podatnik dokonując oszacowania kosztów, jakie musiałby ponieść, gdyby chciał dochodzić swoich należności na drodze sądowej, może uwzględnić w kalkulacji także wydatki na obsługę prawną. Wydatki (...)
str. 22
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Opodatkowanie i oskładkowanie wynagrodzenia wypłacanego członkowi rady nadzorczej
Do końca października 2018 r. członkowie rady nadzorczej spółki z o.o. pełnili swoje funkcje nieodpłatnie. Od listopada br. osoby te będą otrzymywały z tego tytułu (...)
str. 24
2.
Bezpłatny udział pracowników w wycieczce integracyjnej
Zamierzamy zorganizować wycieczkę dla pracowników firmy. Wyjazd będzie miał charakter integracyjny, zostanie sfinansowany ze środków ZFŚS. Uczestnictwo pracowników w wycieczce jest dobrowolne. Czy taki sposób (...)
str. 26
2.1.
Finansowanie wycieczki z ZFŚS
Zasady tworzenia przez pracodawców zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (zwanego dalej Funduszem) i gospodarowania jego środkami reguluje ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym (...)
str. 26
2.2.
Uczestnictwo w wycieczce - skutki podatkowe
Za ugruntowany należy uznać pogląd, że udział pracownika w spotkaniu integracyjnym nie przynosi mu korzyści i wobec tego nie skutkuje powstaniem przychodu podatkowego. Przykładowo Dyrektor (...)
str. 28
3.
Zaprzestanie w trakcie roku stosowania kwoty zmniejszającej podatek
Pracodawca zmniejsza zaliczkę na podatek o kwotę stanowiącą 1/12 kwoty zmniejszającej podatek, o której mowa w art. 27 ust. 1b pkt 1 updof (w 2018 (...)
str. 28
3.1.
Zmiana stanu faktycznego wynikającego z PIT-2
Zakład pracy zaprzestaje stosowania kwoty zmniejszającej podatek, jeżeli podatnik (pracownik) powiadomi go o zmianach stanu faktycznego wynikającego z oświadczenia. Takie powiadomienie nie musi mieć miejsca (...)
str. 29
3.2.
Uzyskanie dochodu w wysokości przekraczającej 85.528 zł
Pracownikom, których dochody przekroczyły kwotę stanowiącą górną granicę pierwszego przedziału skali podatkowej, przy obliczaniu miesięcznej zaliczki na podatek nie uwzględnia się kwoty zmniejszającej podatek. Tak (...)
str. 29
3.3.
Zaniechanie stosowania kwoty zmniejszającej na wniosek pracownika
Zaprzestanie stosowania kwoty zmniejszającej podatek może być także konsekwencją złożenia przez pracownika oświadczenia, o którym mowa w art. 32 ust. 1e updof. Przepis ten stanowi, (...)
str. 30
4.
Opodatkowanie wynagrodzenia wypłacanego prokurentowi
Zatrudniony w spółce z o.o. na umowę o pracę dyrektor został powołany uchwałą zarządu tej spółki do pełnienia funkcji prokurenta. Z tytułu prokury z osobą (...)
str. 30
5.
50% koszty uzyskania przychodów gdy w umowie o pracę nie wyodrębniono wysokości honorarium - wyrok WSA
Na potrzeby stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów, honorarium za prace twórcze powinno być wyodrębnione w sposób jednoznaczny i precyzyjny. Nie ma jednak wymogu, aby wyodrębnienie (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Rozliczenie wydatku na zakup fabrycznie nowego środka trwałego częściowo sfinansowanego z dotacji
Nasza firma planuje zakupić w 2019 r. fabrycznie nową tokarkę o wartości netto 500.000 zł. Zakup będzie sfinansowany w 60% z dotacji, którą otrzymamy w (...)
str. 33
1.1.
Zaliczka na nabycie
W myśl art. 22 ust. 1s updof i art. 15 ust. 1zd updop, w przypadku dokonania wpłaty na poczet nabycia fabrycznie nowego środka trwałego, o (...)
str. 33
1.2.
Koszty z tytułu amortyzacji po uwzględnieniu wpłaconej zaliczki i otrzymanej dotacji
Dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków poniesionych przez podatnika na zakup lub wytworzenie we własnym zakresie (...)
str. 34
2.
Ustalanie wartości początkowej zakupionego środka trwałego
Wartość początkową środka trwałego nabytego odpłatnie ustala się według jego ceny nabycia (art. 16g ust. 1 pkt 1 updop). Za cenę tę - jak wynika (...)
str. 36
3.
Podwyższenie stawki amortyzacyjnej ze względu na szybki postęp techniczny składnika majątku
Spółka z o.o. została zawiązana we wrześniu 2018 r. Jej rokiem podatkowym jest rok kalendarzowy, przy czym pierwszy rok podatkowy zakończy się 31 grudnia 2019 (...)
str. 37
4.
Koszt usługi niematerialnej podwyższający wartość początkową środka trwałego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W przypadku gdy na wartość początkową amortyzowanego środka trwałego składają się również koszty wymienione w art. 15e updop, do odpisów amortyzacyjnych dokonywanych od tego środka (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Ujęcie w księdze kosztów prenumeraty czasopism i dostępu online do baz danych na następny rok
Podatnik skorzystał z oferty nadesłanej przez wydawnictwo branżowe i wykupił na 2019 r. prenumeratę czasopism tego wydawnictwa oraz dostęp online do jego baz danych. Opłaty (...)
str. 40
2.
Działania podejmowane w razie spadku wartości towarów handlowych
W związku ze spadkiem wartości towarów spowodowanym np. krótkim terminem ważności, uszkodzeniem towaru albo zakończeniem sezonu, przedsiębiorcy niejednokrotnie mają dylemat, czy mogą dokonać sprzedaży takich (...)
str. 42
2.1.
Posezonowa przecena
Prowadzę sklep ogrodniczy, który rozliczam na podstawie podatkowej księgi. Na stanie sklepu pozostaje znaczna ilość towarów. Aby zachęcić klientów do zakupów, zamierzam dokonać przeceny niektórych (...)
str. 42
2.2.
Przekazanie do tzw. outletu
Posiadam kilka sklepów odzieżowych. W jednej z placówek (tzw. outlecie) zamierzam sprzedawać odzież wycofaną z pozostałych sklepów, np. niesprzedaną w sezonie, pochodzącą ze zwrotów, czy (...)
str. 43
2.3.
Wycofanie do magazynu
Prowadzę sklep obuwniczy. Wraz z nastaniem sezonu jesienno-zimowego wycofałem ze sprzedaży do magazynu obuwie letnie, które zamierzam ponownie sprzedawać w sezonie letnim w przyszłym roku. (...)
str. 44
3.
Rodzaj prowadzonej działalności a prawo wyboru ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Prowadzę indywidualnie działalność gospodarczą w zakresie rejestracji pacjentów w przychodni lekarskiej oraz przygotowania dokumentacji do Narodowego Funduszu Zdrowia (działalność oznaczona w PKD - 82.11.Z oraz (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Podatek zapłacony za zagranicznego kontrahenta jako koszt podatkowy
Spółka w ramach swojej działalności gospodarczej zawarła umowę leasingu maszyny produkcyjnej z firmą (spółką GmbH), która ma siedzibę w Niemczech. Umowa ta zawiera klauzulę net (...)
str. 46
2.
Oprogramowanie na własny użytek bez podatku u źródła
Uczelnia publiczna nabywa od podmiotów zagranicznych oprogramowania komputerowe na własne potrzeby. Oprogramowania nabywane są na zasadzie licencji na korzystanie z programu komputerowego przez końcowego użytkownika. (...)
str. 48
2.1.
Obowiązek podatkowy i pobór podatku
Stosownie do art. 3 ust. 2a updof i art. 3 ust. 2 updop, podatkiem u źródła mogą zostać objęte tylko te dochody uzyskane przez podmiot (...)
str. 48
2.2.
Uwzględnienie postanowień umów w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu
Przepisy dotyczące podatku u źródła należy stosować z uwzględnieniem umów w sprawie zapobieżenia podwójnemu opodatkowaniu, których stroną jest Rzeczpospolita Polska (art. 29 ust. 2 updof (...)
str. 49
3.
Rozliczanie zwrotu zagranicznego podatku - wyrok NSA
Jeśli podatnik najpierw odliczył od podatku płaconego w Polsce podatek uiszczony za granicą, a potem uzyskał jego zwrot, musi dokonać doliczenia tego podatku w zeznaniu (...)
str. 50
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Czy odpłatność za usługi medyczne daje prawo do ulgi rehabilitacyjnej?
Długi czas oczekiwania na wizyty u lekarzy specjalistów, badania czy zabiegi powoduje, że choć w Polsce funkcjonuje system opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych, to (...)
str. 51
1.1.
Ogólne warunki korzystania z ulgi
W zeznaniu podatkowym ( PIT-36 , PIT-37 lub PIT-28 ) możliwe jest odliczenie od dochodu (przychodu) poniesionych w roku podatkowym wydatków na cele rehabilitacyjne. Uprawnienie (...)
str. 51
1.2.
Zabiegi rehabilitacyjne a koszty prywatnego leczenia
Przed zastosowaniem ulgi rehabilitacyjnej osoby uprawnione muszą ustalić, czy poniesione wydatki dają prawo do ich odliczenia. Należy bowiem mieć na uwadze, że nawet jeżeli dany (...)
str. 52
2.
Wynagrodzenie osób pełniących funkcje w komisjach wyborczych wolne od podatku dochodowego
Osobom pełniącym określone funkcje w komisjach wyborczych w wyborach samorządowych, należą się zryczałtowane diety. Diety te przysługują: członkom terytorialnych komisji wyborczych - za czas związany (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Wykazanie w zeznaniu podatkowym dochodu z działalności w specjalnej strefie ekonomicznej
Spółka uzyskała w grudniu 2017 r. zezwolenie na prowadzenie działalności w specjalnej strefie ekonomicznej. Czy ze zwolnienia od podatku dochodu z działalności prowadzonej w strefie, (...)
str. 56
2.
Zasady opodatkowania działów specjalnych produkcji rolnej
Podatnik (osoba fizyczna) zamierza rozpocząć prowadzenie działów specjalnych produkcji rolnej. Jakie zasady obowiązują w zakresie opodatkowania tej działalności podatkiem dochodowym? Obowiązki podatnika i sposób rozliczenia (...)
str. 57
2.1.
Prowadzenie ksiąg podatkowych
Rodzaj prowadzonych ksiąg Podatnik prowadzący działy specjalne produkcji rolnej może prowadzić księgi rachunkowe lub podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wówczas sposób rozliczenia podatku dochodowego przebiega (...)
str. 58
2.2.
Stosowanie norm szacunkowych
Z możliwości ustalania dochodu z działów specjalnych produkcji rolnej przy zastosowaniu norm szacunkowych mogą korzystać podatnicy, którzy: rozpoczynają prowadzenie działów specjalnych produkcji rolnej w trakcie (...)
str. 60
3.
Świadczenie motywacyjne to nie nagroda - wyrok NSA
Przedsięwzięcia mającego na celu zwiększenie sprzedaży produktów kontrahenta, poprzez motywowanie w tym celu zatrudnianych przez niego handlowców, nie można uznać za konkurs, wobec czego świadczenia (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Nieodliczony VAT od usługi leasingu może być kosztem
Spółka z o.o. planuje rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług w zakresie ochrony zdrowia. Budynek, w którym będzie prowadzić tę działalność, zostanie jej (...)
str. 63
2.
Wydatki na dojazdy na posiedzenia rady nadzorczej
Spółka z o.o. ponosi wydatki tytułem zwrotu członkom rady nadzorczej kosztów dojazdów z miejscowości zamieszkania do siedziby spółki na posiedzenia rady. Czy wydatki te może (...)
str. 63
3.
Rozliczenie zakupu składnika majątku, którego wartość początkowa wynosi 10.000 zł
Podatnik zakupił maszynę produkcyjną. Spełnia ona kryteria do uznania jej za środek trwały, a jej wartość początkowa wynosi 10.000 zł. Czy maszynę tę podatnik musi (...)
str. 64
4.
Faktura korygująca wystawiona z powodu wykazania błędnej ceny
Podatnik otrzymał wystawioną w listopadzie 2018 r. fakturę korygującą dotyczącą faktury wystawionej w październiku br. Powodem korekty była omyłkowo wpisana błędna cena na fakturze pierwotnej. (...)
str. 65
5.
Ujęcie w księdze towarów, których zakup dokumentuje faktura wystawiona w miesiącu następnym
W prowadzonej działalności gospodarczej zakupione towary otrzymałem 30 października 2018 r., a fakturę dokumentującą ten zakup wystawiono 2 listopada br. i wtedy też wpłynęła do (...)
str. 65
6.
Moment zaliczenia do kosztów pracowniczych składek ZUS zapłaconych po likwidacji działalności gospodarczej
Pracownikom wypłacamy wynagrodzenie ostatniego dnia miesiąca, za który jest ono należne. Wynagrodzenia za listopad 2018 r. zostaną wypłacone 30 listopada 2018 r., a składki ZUS (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - GRUDZIEŃ 2018 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.12.2018 r. (piątek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za listopad 2018 r. - 20.12.2018 r. (czwartek) wpłacenie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.