Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 20 (476) z dnia 20.10.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Samochód osobowy w kosztach podatkowych firmy - planowane zmiany przepisów o PIT i CIT na 2019 r.
PROJEKT USTAWY W Sejmie trwają prace nad przygotowanym przez Ministerstwo Finansów projektem ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku (...)
str. 4
1.1.
Samochód wprowadzony do ewidencji środków trwałych
Wydatki na nabycie pojazdu Wydatki poniesione na nabycie samochodów osobowych wykorzystywanych przez podatnika na potrzeby związane z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, co do zasady, (...)
str. 4
1.2.
Samochód używany na podstawie umowy leasingu, najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze
W aktualnym stanie prawnym opłaty ustalone w umowie leasingu operacyjnego, w tym opłata wstępna (tzw. czynsz inicjalny) i raty leasingowe, ponoszone w podstawowym okresie umowy, (...)
str. 5
1.3.
Składki na ubezpieczenie samochodów
Obecnie - stosownie do art. 23 ust. 1 pkt 47 updof i art. 16 ust. 1 pkt 49 updop - nie uważa się za koszty (...)
str. 7
1.4.
Auto stanowiące własność podatnika PIT
W zakresie zaliczania do kosztów podatkowych wydatków związanych z używaniem samochodu osobowego stanowiącego własność podatnika prowadzącego działalność gospodarczą (niebędącego składnikiem firmowego majątku), m.in. napraw pojazdu, (...)
str. 8
1.5.
Samochód pracownika używany na potrzeby firmy
Omawiany projekt ustawy nie przewiduje zmian w zakresie zaliczania do kosztów wydatków ponoszonych przez pracodawcę z tytułu używania przez pracowników samochodów na potrzeby firmy. Stosownie (...)
str. 8
2.
Limity na 2019 r. dla podatników PIT i CIT
Podatnicy chcąc prawidłowo rozliczać podatek dochodowy, zobowiązani są przestrzegać kwot limitów wyznaczonych przez ustawodawcę. Niektóre z nich wyrażone są w walucie euro i do ich (...)
str. 9
2.1.
Status małego podatnika
Małym podatnikiem w rozumieniu art. 5a pkt 20 updof i art. 4a pkt 10 updop, jest podatnik, u którego wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z (...)
str. 9
2.2.
Jednorazowa amortyzacja
W odniesieniu do środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 KŚT (z wyłączeniem samochodów osobowych) prawo do jednorazowej amortyzacji, dokonywanej na zasadach określonych w art. 22k (...)
str. 10
2.3.
Prowadzenie ksiąg rachunkowych przez podatników PIT
Obowiązek zaprowadzenia ksiąg u przedsiębiorcy Obowiązek prowadzenia ksiąg rachunkowych dotyczy osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych, spółek cywilnych osób fizycznych i przedsiębiorstwa w spadku, spółek (...)
str. 10
2.4.
Opłacanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych
Dopuszczalność stosowania zryczałtowanej formy opodatkowania Od 25 listopada 2018 r. w zmienionym brzmieniu zacznie obowiązywać art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 20 listopada 1998 (...)
str. 11
3.
Dokonywanie płatności za pośrednictwem komornika z pominięciem rachunku płatniczego - odpowiedź MF na pytanie naszego Wydawnictwa
Na podstawie art. 22p ust. 1 updof i art. 15d ust. 1 updop, podatnik prowadzący pozarolniczą działalność gospodarczą nie może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów (...)
str. 12
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Zmiany w rozporządzeniu w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1779 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 września 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej (...)
str. 13
2.1.
Dochody uzyskane w następstwie wykonania umów offsetowych
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1778 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 września 2018 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego (...)
str. 15
2.2.
Nagrody otrzymane przez żołnierzy Powstania Warszawskiego
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1781 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 września 2018 r. w sprawie zaniechania poboru podatku dochodowego (...)
str. 16
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Zwrot zaliczki pobranej w walucie obcej a różnice kursowe
Spółka z o.o. działa w branży handlowej. Rozlicza różnice kursowe na zasadach określonych w ustawie o CIT. W związku z tym, że jedna z transakcji (...)
str. 17
2.
Rozliczenie kosztów używania samochodu przez prezesa spółki z o.o. zarządzającej spółką komandytową
Spółka komandytowa zamierza zawrzeć umowę leasingu operacyjnego, której przedmiotem będzie samochód osobowy. Pojazd będzie używany przez prezesa spółki z o.o., która jest komplementariuszem spółki komandytowej (...)
str. 18
3.
Prace rozwojowe
3.1.
Moment uznania wydatków na prace rozwojowe za koszty podatkowe
Spółka z o.o. poniosła koszty z tytułu prowadzenia prac rozwojowych. Koszty te były gromadzone na koncie rozliczeń międzyokresowych czynnych. W 2018 r. prace zakończyły się (...)
str. 20
3.2.
Dofinansowanie kosztów prac rozwojowych
Spółka z o.o. otrzymała w 2018 r. dotację z funduszu UE. Została ona przyznana na dofinansowanie prowadzonych przez spółkę prac rozwojowych. W przyszłości prace te (...)
str. 21
4.
Czy dotację wolną od podatku uwzględnia się przy wyznaczaniu limitu kosztów z tytułu nabywania usług niematerialnych?
Spółka z o.o. otrzymała dotację, która korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego. Czy kwota tej dotacji będzie miała wpływ na ustalenie limitu służącego wyznaczeniu wysokości (...)
str. 22
5.
Opłaty za czynności kontrolne sanepidu
Świadczymy usługi gastronomiczne w związku z tym podlegamy okresowym kontrolom prowadzonym przez stację sanitarno-epidemiologiczną. W wyniku jednej z kontroli stacja wystawiła nam fakturę za badanie (...)
str. 23
6.
Darowizna produktów spożywczych w kosztach uzyskania przychodów
Podatnik PIT prowadzi działalność gastronomiczną. Jest zwolniony z VAT ze względu na wielkość obrotów. Chciałby przekazywać fundacji posiadającej status organizacji pożytku publicznego niesprzedane pieczywo. Czy (...)
str. 24
7.
Powstanie przychodu w związku z likwidacją spółki i przeniesieniem majątku na jej wspólników - interpretacja organu podatkowego
W przypadku przekazania nieruchomości należącej do likwidowanej spółki w drodze przeniesienia na jej wspólników prawa własności tej nieruchomości, powstanie po stronie spółki przychód na podstawie (...)
str. 25
8.
Przekształcenie spółki a sukcesja praw do rozliczania kosztów podatkowych - wyrok NSA
Przepisy Ordynacji podatkowej normujące zasady następstwa prawnego w prawie podatkowym, nie modyfikują zasad zaliczania kosztów do kosztów uzyskania przychodów wynikających z ustaw podatkowych. Następca prawny (...)
str. 26
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Skorzystanie przez pracowników ze szczepień przeciw grypie finansowanych przez pracodawcę
Jesienią pracodawcy często finansują lub dofinansowują pracownikom szczepienia chroniące ich przed grypą, chociaż, z wyjątkiem pewnych grup zawodowych, nie mają takiego obowiązku. Różne są zatem (...)
str. 28
2.
Koszty uzyskania przychodów u pracownika świadczącego pracę na podstawie dwóch umów o pracę
1) Zatrudniliśmy pracownika na część etatu, który jest także zatrudniony na umowę o pracę na część etatu w innym zakładzie pracy. Czy przy obliczaniu zaliczki (...)
str. 29
3.
Sfinansowanie zleceniobiorcy wstępnych badań lekarskich
Zleceniodawca skierował zleceniobiorcę na wstępne badanie lekarskie, które sfinansował. Czy u zleceniobiorcy powstanie z tego tytułu przychód? Sfinansowanie przez zleceniodawcę wstępnych badań lekarskich zleceniobiorcy spowoduje (...)
str. 30
4.
Data płatności zaliczki na podatek do urzędu skarbowego po zmianie terminu wypłaty wynagrodzeń
Zakład pracy dotychczas wypłacał pracownikom wynagrodzenia za dany miesiąc ostatniego dnia każdego miesiąca. Termin wypłaty wynagrodzeń przesunięto jednak na 10 dzień miesiąca następnego. Tym samym (...)
str. 31
5.
Pobór zaliczki na podatek oraz składek ZUS od wynagrodzenia wyegzekwowanego przez komornika
Komornik we wrześniu 2018 r. zajął rachunek bankowy spółki i ściągnął z niego wynagrodzenie należne byłemu pracownikowi. Czy w tej sytuacji spółka jako były pracodawca (...)
str. 32
6.
"Kilometrówka" z tytułu wyjazdów w ramach świadczenia usług wynikających z umowy zlecenia - interpretacja organu podatkowego
Jeżeli wyjazdy zleceniobiorcy poza stałe miejsce pracy stanowią świadczenie usług w ramach umowy zlecenia i nie mają one charakteru incydentalnego, tymczasowego, czy krótkotrwałego, to "kilometrówka" (...)
str. 34
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Wydatki na stworzenie strony internetowej
Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga obecności firmy w internecie. Wydatki związane z utworzeniem firmowej strony internetowej podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w dacie ich poniesienia (...)
str. 35
1.1.
Przeniesienie praw majątkowych
Spółka z o.o. świadcząca usługi budowlane podpisała umowę z firmą informatyczną na wykonanie strony internetowej umożliwiającej m.in. składanie zamówień, prowadzenie bezpośredniej korespondencji mailowej oraz uzyskiwanie (...)
str. 35
1.2.
Wytworzenie we własnym zakresie
Spółka z o.o. świadczy usługi informatyczne. Pracownicy stworzyli na potrzeby spółki stronę internetową. Koszty z tym związane znacznie przekroczyły 10.000 zł. Czy wytworzoną we własnym (...)
str. 36
2.
Klasyfikacja środków trwałych według KŚT
Firma zamontowała klimatyzatory składające się z jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku i kilku klimatyzatorów zawieszonych wewnątrz budynku w pomieszczeniach biurowych. Wszystkie części zostały zamontowane w (...)
str. 37
3.
Amortyzacja środków trwałych wykorzystywanych w działalności gospodarczej i rolniczej - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Amortyzacja środków trwałych służących zarówno działalności gospodarczej, jak i rolniczej w całości stanowi koszt uzyskania przychodów w działalności gospodarczej. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora (...)
str. 39
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zwiększenie VAT do odliczenia w związku ze zbyciem samochodu
Prowadzę indywidualną działalność gospodarczą, z której dochód ustalam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Do majątku firmy wprowadziłem samochód osobowy, który wykupiłem po zakończeniu (...)
str. 40
1.1.
Odliczanie VAT i system korekty
Z uregulowań ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r. poz. 1221 ze zm.), zwanej (...)
str. 40
1.2.
Korekta zwiększająca VAT naliczony objęty odliczeniem - konsekwencje na gruncie podatku dochodowego
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, co do zasady, VAT nie jest uwzględniany w wartości początkowej nabywanych środków trwałych. Jeżeli jednak w (...)
str. 41
2.
Jak ująć umorzony podatek od nieruchomości w podatkowej księdze?
W podatkowej księdze przychodów i rozchodów, jako koszt podatkowy ująłem podatek od nieruchomości, który został umorzony. Czy w związku z tym muszę dokonać korekty zmniejszającej (...)
str. 42
3.
Przychody z tytułu usług świadczonych przez biegłego na zlecenie sądu
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, którą rozlicza w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jako ekspert w swojej dziedzinie będzie świadczył usługi biegłego na zlecenie (...)
str. 44
4.
Rozszerzenie zakresu działalności opodatkowanej ryczałtem
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży sprzętu medycznego opodatkowaną 3% stawką ryczałtu ewidencjonowanego. Z uwagi na zainteresowanie klientów wynajmem sprzętu, w tym z możliwością jego (...)
str. 45
4.1.
Kiedy rozszerzenie działalności wyklucza z opodatkowania ryczałtem?
Podatnik w każdym czasie może rozszerzyć zakres prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Przy czym jeżeli dotychczasową i nową działalność prowadzi indywidualnie, to dla celów podatku (...)
str. 46
4.2.
Świadczenie usług wynajmu/leasingu operacyjnego
Jak wynika z okoliczności stanu faktycznego opisanych w pytaniu, od przychodów ze sprzedaży sprzętu medycznego podatnik płaci ryczałt według stawki 3% (art. 12 ust. 1 (...)
str. 46
4.3.
Sprzęt przeznaczony do działalności z zakresu wynajmu/leasingu
W myśl przepisów ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne podatnicy stosujący opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych mają obowiązek m.in.: (...)
str. 47
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne opłacone za granicą
Polska firma ma zamiar zatrudnić osobę mającą miejsce zamieszkania w Niemczech. Zgodnie z umową o pracę pracownik ten będzie pracował w Niemczech (85% czasu pracy) (...)
str. 48
1.1.
Ograniczony obowiązek podatkowy
Zgodnie z art. 3 ust. 2a updof, osoby fizyczne, które nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej miejsca zamieszkania, podlegają obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) (...)
str. 48
1.2.
Odliczenie składek przy ustalaniu zaliczki na podatek
Odliczeniu od dochodu i odpowiednio od podatku dochodowego m.in. podlegają składki zapłacone w roku podatkowym ze środków podatnika na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne (...)
str. 49
1.3.
Przekazanie zaliczki na podatek i obowiązki informacyjne
Stosownie do art. 38 ust. 1 updof, kwoty pobranych zaliczek na podatek płatnik przekazuje w terminie do dnia 20 miesiąca następującego po miesiącu, w którym (...)
str. 50
2.
Zagraniczne przychody podatnika CIT
Spółka akcyjna wystawiła niemieckiemu kontrahentowi fakturę na należności licencyjne. Kontrahent przy zapłacie zobowiązania potrącił spółce podatek dochodowy "u źródła". Czy przychód osiągnięty za granicą uwzględnia (...)
str. 51
3.
Usługi zakupione od zagranicznego podmiotu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wynagrodzenie wypłacane przez urząd miasta na rzecz holenderskiej firmy z tytułu zakupu usługi dostępu do przestrzeni adresowej IPv4 nie mieści się w dyspozycji normy prawnej (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Czy w ramach ulgi na działalność badawczo-rozwojową można odliczyć koszty wynagrodzeń pracowników wdrażających program księgowy?
Spółka z o.o. zamierza skorzystać z ulgi badawczo-rozwojowej. Czy w jej ramach może odliczyć koszty wynagrodzeń pracowników zatrudnionych przy wdrożeniu programu księgowego nabytego przez spółkę? (...)
str. 54
2.
Podatkowe konsekwencje opłacenia przez przedsiębiorcę zawyżonych składek ZUS
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym. Z tytułu tej działalności opłaca składki na własne ubezpieczenia społeczne, które odlicza od dochodu. Z ZUS otrzymał informację, (...)
str. 55
3.
Zakup leku za pośrednictwem fundacji a prawo do ulgi rehabilitacyjnej - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wysokość wydatków na leki dla osoby niepełnosprawnej musi potwierdzać dokument, z którego wynikają dane identyfikujące kupującego i sprzedającego oraz wartość zakupionych leków. Wymogów tych nie (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Czy spółkę z o.o. należy uznać za podmiot powiązany z jej kontrahentem?
Jeden ze wspólników spółki z o.o. posiada w tej spółce udziały w wysokości 20% i nie uczestniczy w jej zarządzaniu. Brat tego wspólnika prowadzi jednoosobową (...)
str. 58
2.
Dokumentacja cen transferowych dla podatkowych grup kapitałowych - wyjaśnienie Ministra Finansów
Na stronie internetowej Sejmu (www.sejm.gov.pl) opublikowana została odpowiedź Ministra Finansów z 11 września 2018 r., nr DCT1.054.1.2018 na interpelację poselską nr 25506 w sprawie zakresu (...)
str. 59
3.
Ministerstwo Finansów chce uchylić zastrzeżenie dotyczące terminu składania wniosku o preferencyjne opodatkowanie
Na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych zasadą jest, że podatnicy podlegają opodatkowaniu od osiągniętych przez siebie dochodów. Jednak dla niektórych podatników, spełniających (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Zaliczka na podatek o wartości nieprzekraczającej 1.000 zł
Podatnik CIT za kwiecień 2018 r. ustalił miesięczną zaliczkę na podatek dochodowy w kwocie 742 zł. Ponieważ nie przekraczała 1.000 zł, nie dokonał jej wpłaty. (...)
str. 63
2.
Ujęcie w kosztach i rozliczenie różnic kursowych z tytułu prowizji pobranej z rachunku walutowego
Bank z firmowego konta walutowego pobrał prowizję za jego prowadzenie. Według jakiego kursu walut przeliczyć wartość prowizji na złote w celu ujęcia jej w kosztach? (...)
str. 63
3.
Obciążanie kosztów podatkowych nieściągalnymi wierzytelnościami
Spółka z o.o. otrzymała od komornika pisma o bezskutecznym poszukiwaniu majątku dłużnika i zawieszeniu postępowania egzekucyjnego. Po pewnym czasie komornik wydał postanowienie o umorzeniu postępowania (...)
str. 64
4.
Moment powstania przychodu gdy przedsiębiorca otrzymał zaliczkę na poczet przyszłych usług
Prowadzę działalność gospodarczą. We wrześniu 2018 r. otrzymałem zaliczkę na poczet usługi zrealizowanej w następnym okresie sprawozdawczym. Fakt otrzymania zaliczki udokumentowałem fakturą. W październiku wykonałem (...)
str. 65
5.
Zastosowanie jednorazowego odpisu amortyzacyjnego do nieruchomości
Podatnik zakupił nieruchomość (budynek magazynowy), o wartości nieprzekraczającej 10.000 zł. Czy w przypadku takiej nieruchomości można zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny? W przypadku budynku o wartości (...)
str. 66
6.
Otwarcie nowego sklepu a sporządzenie spisu z natury
Podatnik prowadzi sklep, który rozlicza w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Niedługo zamierza otworzyć drugi sklep w innej miejscowości. Czy w związku z (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LISTOPAD 2018 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.11.2018 r. (środa) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za październik 2018 r. - 20.11.2018 r. (wtorek) wpłacenie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.