Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Poradnik VAT
nr 9 (345) z dnia 10.05.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Spór o opodatkowanie biletów wstępu nadal nierozstrzygnięty
Opodatkowaniu stawką podatku w wysokości 8% podlegają towary i usługi wymienione w załączniku nr 3 do ustawy. I tak w załączniku tym znajdują się: w (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Zasady zaokrąglania kwot przy rozliczaniu podatku VAT
Wśród obowiązków podatników VAT czynnych należy wymienić m.in. prowadzenie ewidencji sprzedaży, ewidencji zakupu, a także wystawianie faktur i składanie deklaracji dla potrzeb podatku VAT. W (...)
str. 7
1.
Jakie wartości wpisuje się na fakturach i w ewidencjach VAT?
Szczegółowe zasady wystawiania faktur określa rozporządzenie w sprawie faktur. Zgodnie z treścią § 5 ust. 7 tego rozporządzenia, kwoty wykazane w fakturze zaokrągla się do (...)
str. 7
2.
Zaokrąglenia kwot w deklaracjach VAT
Aby określić prawidłową wartość zobowiązania podatkowego (bądź nadwyżki podatku naliczonego nad należnym) za dany okres rozliczeniowy, podatnicy na koniec tego okresu rozliczeniowego odpowiednio sumują dane (...)
str. 7
3.
Czy odsetki od zaległości podlegają zaokrągleniu?
Podatnik, który nieterminowo reguluje zobowiązania podatkowe naraża się na konsekwencje finansowe w postaci konieczności zapłaty odsetek od tych zaległości. Wpłacane przez podatników odsetki także - (...)
str. 8
III.
Termin odliczenia podatku naliczonego w przypadku zmiany sposobu rozliczeń VAT
Jestem małym podatnikiem rozliczającym VAT metodą kasową. Od dnia 1 kwietnia 2013 r. zrezygnowałem z tej metody i będę rozliczał VAT miesięcznie. W jaki sposób (...)
str. 9
1.
Zasady rozliczania VAT należnego przy metodzie kasowej
Stosowanie kasowej metody rozliczeń wiąże się z rozliczaniem podatku VAT za okresy kwartalne na formularzu VAT-7K, w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym (...)
str. 9
2.
Odliczanie VAT uzależnione od zapłaty
Zasady odliczania VAT przez małych podatników stosujących kasową metodę rozliczania tego podatku reguluje art. 86 ust. 16 ustawy o VAT. Wynika z niego, iż ww. (...)
str. 10
3.
Rozliczanie VAT po rezygnacji z metody kasowej
W sytuacji przedstawionej w pytaniu podmiot będący małym podatnikiem rozliczającym podatek VAT metodą kasową podjął decyzję o rezygnacji z tej metody z początkiem kwietnia 2013 (...)
str. 11
1.
Opodatkowanie sprzedaży towaru zakupionego bez podatku VAT
Spółdzielnia mleczarska w 2003 r. na potrzeby prowadzonej działalności zakupiła ciągniki rolnicze ze stawką VAT 0%. Obecnie zamierzamy je sprzedać. Czy sprzedaż tę powinniśmy opodatkować (...)
str. 12
2.
Sprzedaż samochodu osobowego
W 2011 r. zakupiłem samochód osobowy i odliczyłem 60% podatku naliczonego. Czy sprzedaż tego samochodu w świetle obowiązujących przepisów może korzystać ze zwolnienia z VAT? Sprzedaż towarów używanych korzysta ze (...)
str. 13
3.
Modernizacja towarów używanych a VAT
Podatnik zakupił w 2010 r. maszynę, przy nabyciu której nie przysługiwało mu prawo do odliczenia podatku naliczonego. Maszynę tę ulepszał w 2011 r. i od (...)
str. 13
4.
Jak liczyć półroczny okres używania?
Na potrzeby działalności gospodarczej użytkuję samochód ciężarowy. Przy jego nabyciu nie odliczyłem podatku (zakup na umowę kupna-sprzedaży z dnia 15 grudnia 2012 r.). Jak należy (...)
str. 14
V.
Pozwolenie na budowę a zwrot części VAT za materiały budowlane
Zamierzam rozpocząć budowę domu mieszkalnego. Nie posiadam jeszcze pozwolenia na budowę, ponieważ projekt domu jest w trakcie realizacji. W międzyczasie zakupiłem jednak część materiałów budowlanych (...)
str. 15
VI.
Kompleksowa usługa noclegowa
Zasadą jest, że jeśli dana usługa stanowi usługę kompleksową obejmującą kilka świadczeń pomocniczych, nie powinna ona być sztucznie dzielona dla celów podatkowych. Jak orzekł bowiem (...)
str. 17
VII.
VAT w orzecznictwie
1.
Działalność w zakresie odsprzedaży samochodów
O prowadzeniu działalności w zakresie odsprzedaży samochodów nie decyduje sama deklaracja prowadzenia takiej działalności czy odpowiedni wpis w organach ewidencyjnych. Aby podatnik mógł odliczyć cały (...)
str. 19
2.
Refakturowanie mediów z obniżoną stawką VAT
Jeżeli z umowy najmu wynika jednoznacznie, że należności za media są regulowane przez najemcę na rzecz wynajmującego odrębnie od czynszu, to media można rozliczać odrębnie, (...)
str. 20
3.
Wykorzystywanie w działalności gospodarczej samochodu o przeznaczeniu specjalnym
Aby podatnikowi przysługiwało pełne prawo do odliczenia podatku naliczonego od zakupu samochodu o specjalnym przeznaczeniu (bankowozu), jak też paliwa służącego do jego napędu, musi wystąpić związek (...)
str. 20
VIII.
Obrót krajowy na forum (www.forum.gofin.pl)
1.
Wniosek o przeksięgowanie VAT złożony w trakcie kontroli
W mojej firmie trwa kontrola w zakresie rozliczeń VAT za okres od listopada 2012 r. do lutego 2013 r. Czy mogę w trakcie trwania tej (...)
str. 21
2.
Likwidacja działalności a VAT do przeniesienia
Czy osoba fizyczna, która likwiduje działalność gospodarczą i nie wykazuje w ostatniej deklaracji żadnej sprzedaży może wykazać VAT z faktur zakupowych do zwrotu, czy musi (...)
str. 22
3.
Korekta podatku naliczonego przez dłużnika
W dniu 26 kwietnia minął 150. dzień od terminu płatności ustalonego w umowie. Czy w deklaracji za kwiecień muszę skorygować podstawę opodatkowania i VAT naliczony, (...)
str. 23
C.
KASY REJESTRUJĄCE
IX.
Kiedy należy zaewidencjonować sprzedaż w kasie fiskalnej?
Co do zasady, podatnicy prowadzący ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej mają obowiązek dokonywać wydruku paragonu fiskalnego lub faktury z każdej (...)
str. 24
1.
Moment ewidencjonowania sprzedaży
Dostawa towarów i świadczenie usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych, jeżeli nie żądają oni potwierdzenia sprzedaży fakturą, dokumentowana jest - (...)
str. 24
2.
Zaliczki na poczet przyszłej dostawy towarów (usług)
Obowiązek podatkowy powstaje - co do zasady - z chwilą wydania towaru lub wykonania usługi, a jeżeli przed wydaniem towaru lub wykonaniem usługi otrzymano część (...)
str. 25
3.
Ewidencjonowanie obrotu w kasie przy sprzedaży wysyłkowej
W przypadku krajowej sprzedaży wysyłkowej za zaliczeniem pocztowym, stosownie do art. 19 ust. 13 pkt 6 obowiązek podatkowy powstaje z chwilą otrzymania zapłaty. Nie ma (...)
str. 26
X.
Czytelnicy pytają
1.
Czy sprzedaż mieszkań podlega ewidencji w kasie?
Firma deweloperska zajmuje się sprzedażą mieszkań. Czy aby skorzystać w 2013 r. ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotu w kasie rejestrującej wszystkie wpłaty muszą być (...)
str. 28
2.
Zmiana miejsca używania kasy
Prowadzę dwa sklepy z drobnym sprzętem gospodarstwa domowego, w których ewidencjonuję obrót przy zastosowaniu kas rejestrujących. Ze względów ekonomicznych muszę zrezygnować z prowadzenia jednego z (...)
str. 28
3.
Rozszerzenie działalności a ulga na zakup kasy
W 2012 r. rozpoczęliśmy ewidencjonowanie obrotu za pomocą dwóch kas rejestrujących. Z tytułu ich zakupu odliczyliśmy przysługującą nam ulgę. Obecnie zamierzamy rozszerzyć naszą działalność o (...)
str. 29
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
1.
Warunki zastosowania stawki VAT 0%
Podatnicy mają prawo do zastosowania obniżonej stawki VAT 0% dla dostaw wewnątrzwspólnotowych, wtedy gdy spełnią warunki określone w art. 42 ust. 1 ustawy. Do końca (...)
str. 30
2.
Dokumenty potwierdzające WDT
Dowodami potwierdzającymi fakt dokonania WDT, są dokumenty wymienione w art. 42 ustawy: dokumenty przewozowe otrzymane od przewoźnika (spedytora) odpowiedzialnego za wywóz towarów z terytorium kraju, (...)
str. 31
3.
Obowiązek podatkowy
Od 1 stycznia 2013 r., tak jak w 2012 r. obowiązek podatkowy w wewnątrzwspólnotowej dostawie i w wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów powstaje z chwilą wystawienia faktury, (...)
str. 31
4.
Deklarowanie WDT
Podatnicy, którzy nie posiadają dokumentów potwierdzających dostarczenie towarów do nabywcy do dnia złożenia deklaracji za okres miesięczny, w którym powstał obowiązek podatkowy (najczęściej jest to (...)
str. 32
XII.
Czytelnicy pytają
1.
Przywóz towarów do Polski zakupionych poza terytorium Wspólnoty
Prezes spółki zakupił w Szwajcarii etui na laptopy i inne akcesoria biurowe dla pracowników firmy, które przywiózł do Polski własnym samochodem. Na fakturze sprzedawca doliczył (...)
str. 33
2.
Kurs walut stosowany do przeliczenia kwot z faktury obejmującej kilka usług
Nabywamy usługi mycia naczep, które wykonuje firma unijna. Traktujemy to nabycie jako import usług. Na fakturze usługodawca wykazuje kilka usług wykonanych w różnych dniach. Czy w związku (...)
str. 34
3.
Rozliczenie wewnętrznej faktury korygującej WNT
Spółka otrzymała od zagranicznego kontrahenta fakturę dokumentującą dostawę towarów i w tym samym miesiącu wystawiła fakturę wewnętrzną i rozliczyła WNT. W następnym miesiącu dostawca wystawił (...)
str. 36
4.
Nabycie usług w zakresie organizacji targów od podmiotu spoza UE
Podpisaliśmy umowę z kontrahentem z Chin, który jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej. Zgodnie z umową będzie on wykonywał za wynagrodzeniem usługę polegającą na pomocy (...)
str. 37
5.
Świadczenie usług transportu osób na terytorium UE
Wykonaliśmy usługę przewozu osób z Polski do Belgii na zlecenie belgijskiego kontrahenta. Gdzie należy opodatkować tę czynność? Czy mamy obowiązek rejestracji jako podatnik VAT UE? (...)
str. 38
6.
Sposób opodatkowania dostawy towarów w ramach transakcji trójstronnej
Wykonujemy konstrukcje stalowe na zamówienie kontrahenta z Niemiec. Towary te są wywożone przez niemieckiego kontrahenta do Danii, gdzie ma siedzibę ich końcowy nabywca. Dotychczas traktowaliśmy (...)
str. 39
XIII.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Miejsce opodatkowania usług projektowych
Czy usługa przygotowania projektu budynku mieszkalnego, który będzie położony w Niemczech podlega opodatkowaniu w Polsce? Generalnie, zgodnie z zasadą wyrażoną w art. 28b ust. 1 (...)
str. 41
2.
Dokumentowanie wypłaty premii pieniężnej
Wypłaciliśmy zagranicznemu kontrahentowi premię pieniężną za osiągnięcie określonego poziomu zakupów za ubiegły rok. Czy należy w takiej sytuacji wystawić fakturę korygującą? Przede wszystkim należy wyjaśnić, (...)
str. 42
3.
Nabycie i dostawa towarów poza terytorium kraju
Dokonaliśmy zakupu towarów na terytorium Holandii od holenderskiego sprzedawcy. Jednak nie będziemy ich przewozić do Polski. Zamierzamy te towary sprzedać innemu holenderskiemu podatnikowi. Czy sprzedaż (...)
str. 43
4.
Moment powstania obowiązku podatkowego dla importu usług edukacyjnych
Zgodnie z zawartą umową wpłaciliśmy w styczniu zaliczkę (100%) za organizację szkolenia, które odbyło się w lutym, na terytorium Włoch a usługodawcą była włoska firma. (...)
str. 43
5.
Nabycie patentu od firmy z UE
Jesteśmy zarejestrowani jako podatnik VAT UE i zakupiliśmy od niemieckiej firmy patent. W fakturze wystawionej przez kontrahenta podana jest kwota należności bez podatku VAT. Czy (...)
str. 44
E.
PORADY I KOMENTARZE
XIV.
Rejestracja działalności polegającej na handlu używanymi samochodami
Zamierzam rozpocząć działalność gospodarczą polegającą na handlu używanymi przyczepami kempingowymi i samochodami, które będę sprowadzał z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Zakupu będę dokonywał zarówno od unijnych podatników, jak (...)
str. 45
1.
Podatnicy zwolnieni podmiotowo z opodatkowania
Podatnikami podatku VAT - w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o VAT - są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, (...)
str. 45
2.
Wyłączenie podatników dokonujących WNT z prawa do zwolnienia
Należy zwrócić uwagę na art. 113 ust. 13 ustawy o VAT, który wskazuje, że zwolnienia z opodatkowania ze względu na obroty nie stosuje się m.in. (...)
str. 46
3.
Dostawa towarów opodatkowanych akcyzą
Ustawa o VAT przewiduje również wyłączenie ze względu na obroty w stosunku do podatników, którzy dokonują dostawy towarów opodatkowanych podatkiem akcyzowym (art. 113 ust. 13 pkt 1 lit. b) (...)
str. 46
4.
Stanowisko organów podatkowych
Wydaje się więc, że zasadnym byłoby przyjęcie, że wyłączenie ze zwolnienia z opodatkowania ze względu na obroty dotyczy transakcji, które w danej sytuacji opodatkowane są (...)
str. 47
5.
Handel używanymi samochodami ciężarowymi
Warto podkreślić, że gdyby jednak przedmiotem działalności podatnika była sprzedaż samochodów, które nie są zaliczane do osobowych (np. samochody ciężarowe), wówczas prawo do zwolnienia przysługujące (...)
str. 48
F.
VAT OD PODSTAW
XV.
Błędnie wykazany obowiązek podatkowy - skutki dla dostawcy
Podatek VAT podlega sformalizowanym zasadom dokumentowania a także rozliczania. Podatnik nie może zatem dowolnie dokumentować wykonywanych przez siebie czynności podlegających opodatkowaniu VAT. Nie może także (...)
str. 49
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
1.
Mały podatnik - definicja ustawowa
Na mocy art. 2 pkt 25 ustawy o VAT status małego podatnika przysługuje podmiotom: u których o wartość sprzedaży (wraz z kwotą podatku) nie przekroczyła (...)
str. 52
2.
Dokumentowanie sprzedaży przez małego podatnika
Od dnia 1 stycznia 2013 r. w wyniku nowelizacji rozporządzenia w sprawie faktur, zmianie uległy zasady dotyczące faktur wystawianych przez małych podatników stosujących kasową metodę (...)
str. 52
H.
PODATEK AKCYZOWY
XVII.
Projekt zmian do rozporządzenia w sprawie kontroli niektórych wyrobów akcyzowych
Znaki akcyzy uszkodzone lub zniszczone, zgodnie z art. 133 ust. 1 ustawy z dnia 6 grudnia 2008 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. z 2011 (...)
str. 54
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Odliczenie VAT z faktury za dzierżawę
W kwietniu 2013 r. otrzymałem fakturę dokumentującą dzierżawę. Faktura wystawiona jest "z dołu" i obejmuje czynsz dzierżawny za marzec 2013 r. Na fakturze określono datę (...)
str. 55
2.
Korekta faktury VAT RR przez nabywcę
Jako nabywca produktów rolnych wystawiłem fakturę korygującą do faktury VAT RR. Jak należy rozliczyć VAT z takiej faktury? Rozliczanie podatku VAT z faktur oznaczonych jako (...)
str. 55
3.
Warunki otrzymania zwrotu VAT przez byłych wspólników spółki cywilnej
Z końcem kwietnia 2013 r. zlikwidowaliśmy spółkę cywilną. W ostatniej składanej deklaracji wykazaliśmy nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym. Czy mimo likwidacji działalności możemy wystąpić o (...)
str. 56
4.
Termin złożenia deklaracji i zapłaty podatku VAT
Rozpoczynam działalność gospodarczą jako czynny podatnik VAT. Jaki cykl rozliczeń powinienem wybrać - kwartalny czy miesięczny? Czy każdy podatnik ma możliwość wyboru kwartalnego sposobu rozliczeń? (...)
str. 57
5.
Zmiana współwłaściciela nieruchomości wykorzystywanej na potrzeby działalności gospodarczej
W budynku usługowym będącym współwłasnością małżonków od 2010 r. żona prowadziła działalność opodatkowaną. Po śmierci męża, syn (nieprowadzący działalności gospodarczej) w drodze dziedziczenia stał się (...)
str. 58
6.
Czy nabywca może odliczyć VAT z faktury zawierającej błędną stawkę podatku?
W marcu 2013 r. otrzymałem fakturę za usługi z 23% stawką VAT. Uregulowałem należność z tej faktury. Dowiedziałem się jednak, że w stosunku do usług (...)
str. 59
7.
Nieodpłatne przekazanie odpadów budowlanych na rzecz osób fizycznych niebędących przedsiębiorcami
Jesteśmy przedsiębiorstwem budowlanym. W wyniku wykonywanych przez nas robót budowlanych powstają odpady, takie jak gleba czy gruz, które zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska można przekazywać (...)
str. 60
8.
Spotkanie firmowe a odliczanie VAT od nabywanych usług
Czy w przypadku zorganizowanego przez spółkę spotkania członków zarządu, pracowników i osób współpracujących z firmą, podczas którego omawiane są nowe projekty i strategia rozwoju firmy, (...)
str. 62
9.
Jak liczyć okres korekty przy sprzedaży środka trwałego?
W grudniu 2009 r. kupiliśmy i oddaliśmy do użytkowania maszynę (środek trwały). Od zakupu odliczyliśmy podatek naliczony. Maszyna została sprzedana w lutym 2013 r. Sprzedaż (...)
str. 63
10.
Dostawa towarów, dla której obowiązek podatkowy powstał po zmianie stawki VAT
Dokonaliśmy w marcu 2013 r. dostawy towarów opodatkowanych 8% stawką VAT. Jest to sprzedaż wysyłkowa za zaliczeniem pocztowym. Przesyłka została dostarczona w kwietniu i w (...)
str. 64
11.
Korekta odliczonego VAT przy wynajmie lokali mieszkalnych
Podatnik (spółka) wybudował budynek mieszkalny (środek trwały) z myślą o jego sprzedaży. Do sprzedaży jednak jeszcze nie doszło, w związku z czym spółka zamierza wynajmować (...)
str. 64
12.
Złożenie VAT-ZD w formie elektronicznej
W deklaracji za kwiecień br. zamierzam skorzystać z ulgi na złe długi. Czy zawiadomienie o korekcie podatku należnego mogę złożyć w formie elektronicznej? W myśl (...)
str. 65
13.
Obowiązek podatkowy przy najmie
Nasza firma zamierza wynająć pawilon handlowy na rzecz spółki z o.o. Zgodnie z zawartą umową, spółka płacić będzie czynsz z góry do dnia 15. każdego (...)
str. 66
14.
Zakres opodatkowania prywatnych rozmów telefonicznych
Pracownicy naszej firmy korzystają z telefonów służbowych i są obciążani za rozmowy prywatne. Czy jest to działanie prawidłowe? Czy możemy wystawić jedną fakturę za wszystkie (...)
str. 66
15.
Faktura korygująca zmniejszająca kwotę podatku naliczonego
Otrzymałem fakturę korygującą zmniejszającą kwotę podatku naliczonego. Korekta wystawiona została w marcu 2013 r., ale otrzymałem ją dopiero w dniu 25 kwietnia 2013 r. W (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.