Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 24 (360) z dnia 20.12.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
Informacja dla Czytelników
Szanowni Państwo! Przekazując na Państwa ręce ostatni w tym roku numer PORADNIKA VAT, pragniemy serdecznie podziękować za okazane zaufanie i kontynuowanie prenumeraty naszego czasopisma. Już od kilkunastu (...)
str. 4
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Nowe rozporządzenie w sprawie wystawiania faktur
Z dniem 1 stycznia 2014 r. wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 grudnia 2013 r. w sprawie wystawiania faktur (Dz. U. poz. (...)
str. 5
II.
Towary używane warto sprzedać do końca 2013 r.
Z początkiem 2014 r. w istotny sposób zmienią się zasady opodatkowania podatkiem VAT towarów używanych. Mowa tu o towarach używanych, które obecnie zdefiniowane są w (...)
str. 6
B.
OBRÓT KRAJOWY
1.
Obowiązek podatkowy przy dostawie mediów - co się zmieni w 2014 r.?
Obecnie obowiązek podatkowy przy dostawie mediów powstaje z chwilą upływu terminu płatności, jeżeli został on określony w umowie dotyczącej rozliczeń z tytułu ich wykonania (art. (...)
str. 9
2.
Odliczanie podatku naliczonego przez nabywcę mediów
W przypadku mediów ustawodawca termin odliczenia VAT określił w sposób szczególny. Zgodnie z art. 86 ust. 10 pkt 3 ustawy o VAT, prawo do odliczenia (...)
str. 10
3.
Rozliczanie mediów na przełomie roku 2013 i 2014 - przepisy przejściowe
Aby uniknąć wątpliwości w kwestii rozliczania podatku VAT od mediów na przełomie roku 2013 i 2014, w art. 7 ustawy z dnia 7 grudnia 2012 (...)
str. 11
1.
Podmioty wystawiające faktury
Jestem podatnikiem zwolnionym z VAT ze względu na obroty. Nie złożyłem zgłoszenia rejestracyjnego. Czy w 2014 r. będę mógł wystawiać faktury? Tak, od 1 stycznia (...)
str. 11
2.
Terminy sporządzania faktur
Czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2014 r. będę mógł wystawić fakturę przed wykonaniem usługi i otrzymaniem zaliczki? Tak, faktury będą mogły być (...)
str. 12
3.
Faktury zbiorcze i korygujące
Czy w 2014 r. będzie można nadal wystawiać faktury zbiorcze? Obecnie na podstawie § 9 ust. 3 rozporządzenia w sprawie faktur, fakturę zbiorczą wystawia się (...)
str. 13
V.
Limity zwrotu wydatków mieszkaniowych w I kwartale 2014 r.
Od 1 stycznia 2014 r. będzie obowiązywać ustawa z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. (...)
str. 14
VI.
Czy należy stosować się do otrzymanej interpretacji podatkowej?
Wynajmuję lokale użytkowe. Wystąpiłam z wnioskiem o interpretację indywidualną dotyczącą stosowania właściwej stawki VAT dla refakturowania na rzecz najemców kosztów związanych z wodą, ściekami i (...)
str. 16
1.
Interpretacja indywidualna a decyzja podatkowa
W tym miejscu trzeba wskazać na odrębność postępowania zmierzającego do wydania interpretacji indywidualnej oraz postępowania kończącego się wydaniem decyzji podatkowej (wymiarowej). Albowiem w postępowaniu dotyczącym (...)
str. 17
2.
Ochrona prawna tylko dla podatnika, który otrzymał interpretację indywidualną
Trzeba też podkreślić, że ochrona prawna podatnika, który zastosowałby się do interpretacji ograniczona jest do interpretacji właściwego organu podatkowego, wydanej wobec podmiotu, który wystąpił z (...)
str. 18
3.
Czy i jak zastosować otrzymaną interpretację indywidualną?
Odnosząc powyższe rozważania do stanu faktycznego przedstawionego w pytaniu należy stwierdzić, że zastosowanie się Czytelnika do interpretacji wydanej przez Ministra Finansów oznacza wykazywanie podatku należnego (...)
str. 18
VII.
Zmiana przeznaczenia lokalu przed jego oddaniem do użytkowania - korekta podatku naliczonego
Szczególnym rodzajem korekty podatku naliczonego jest korekta dokonywana w trybie art. 91 ust. 8 ustawy o VAT. Przepis ten stanowi, że korekty dokonuje się, jeżeli (...)
str. 19
C.
KASY REJESTRUJĄCE
1.
Czynności dokumentowane rachunkiem
Od 2012 r. świadczę usługi montażu mebli głównie na rzecz osób fizycznych i jestem zwolniony podmiotowo z VAT. Czy sprzedaż dokumentowana rachunkami uprawnia mnie do korzystania ze zwolnienia (...)
str. 21
2.
Od kiedy należy stosować kasę fiskalną przy przekroczeniu limitu usług?
Od maja br. świadczę usługi remontowe zarówno dla firm, jak i dla osób fizycznych. Na wszystkie usługi wystawiam faktury. Pomimo przekroczenia limitu obrotów zwalniających z (...)
str. 22
3.
Określenie liczby odbiorców i transakcji dla celów ustalenia prawa do zwolnienia
W prowadzonej działalności świadczę usługi renowacji sprzętu muzycznego m.in. dla osób fizycznych. Korzystam ze zwolnienia z ewidencjonowania za pomocą kasy z tytułu niewielkiej liczby odbiorców (...)
str. 23
4.
Zaliczki na poczet przyszłych czynności
Czy przyjęcie zaliczki od osoby fizycznej na poczet przyszłej usługi należy uwzględniać w limitach zwolnienia z ewidencjonowania obrotu w kasie, o których mowa w poz. (...)
str. 23
IX.
Czytelnicy pytają
1.
Wydanie paragonu nabywcy
Czy możemy wyrzucić do kosza wydrukowany paragon, który nie został zabrany przez nabywcę towaru? Konieczność zapewnienia konsumentowi prawa do otrzymania dowodu nabycia towaru (paragonu) wynika (...)
str. 23
2.
Obowiązek ewidencji sprzedaży w kasie po przekroczeniu limitu obrotów
Firma świadcząca usługi głównie na rzecz podmiotów gospodarczych w 2012 r. dokonała także sprzedaży towaru na kwotę 16.000 zł osobie prywatnej. W listopadzie br. na (...)
str. 24
3.
Ponowne rozpoczęcie działalności a kasa rejestrująca
W 2009 r. prowadziłem działalność usługową (naprawa sprzętu AGD), w której, pomimo nieprzekroczenia limitów obrotów stosowałem kasę fiskalną. W 2011 r. zlikwidowałem tę działalność, a (...)
str. 26
4.
Ewidencja sprzedaży dokonywanej przez agenta turystycznego
Jako agent na podstawie zawartej umowy agencyjnej pośredniczę w zawieraniu umów o świadczenie usług turystycznych na rzecz organizatorów (biur podróży). Z tego tytułu otrzymuję od (...)
str. 27
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
X.
Opodatkowanie usług transportu towarów
Prawidłowe opodatkowanie usług transportu towarów, w szczególności w sytuacji gdy trasa transportu przebiega pomiędzy różnymi krajami uzależnione jest od kilku czynników, w tym m.in. od (...)
str. 29
1.
Rodzaje usług transportowych
Transport towarów może odbywać się na terytorium jednego państwa lub przebiegać przez terytorium kilku państw. Dla potrzeb podatku VAT usługi transportowe można podzielić na: krajowe (...)
str. 29
2.
Miejsce opodatkowania
Usługa wykonywana na rzecz podatnika opodatkowana jest w miejscu siedziby usługobiorcy, lub też - jeśli wykonywana jest dla stałego miejsca prowadzenia działalności - w stałym (...)
str. 30
3.
Stawka VAT
Stawka VAT uzależniona jest od rodzaju wykonywanego transportu. Jeśli jest to transport międzynarodowy, wówczas obowiązuje stawka VAT 0% (art. 83 ust. 1 pkt 23 ustawy (...)
str. 31
4.
Sposoby opodatkowania usług transportowych
Usługi transportu towarów świadczone dla podatników Nabywca Miejsce świadczenia Stawka VAT Transport krajowy podatnik PLart. 28b - siedziba nabywcy - Polska23% lub 0% (§ 9 (...)
str. 32
XI.
Czytelnicy pytają
1.
Wywóz towarów z Polski poza terytorium UE przez unijną firmę
Holenderska spółka kupiła towar od polskiej firmy. Towar ten został przewieziony bezpośrednio z Polski na Ukrainę (do finalnego nabywcy) a organizacją transportu zajął się holenderski (...)
str. 33
2.
Rezerwacja pokoi hotelowych za pośrednictwem portalu internetowego
Pracownicy naszej spółki dokonali rezerwacji pokoi hotelowych w Warszawie za pośrednictwem portalu należącego do amerykańskiej firmy. Po opłaceniu noclegów otrzymali potwierdzenie rezerwacji, z którego wynika, że właściciel (...)
str. 35
3.
Usługi na majątku ruchomym świadczone dla podmiotów z UE i z terytorium wyłączonego z Unii
Wykonujemy usługi montażu instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych na nowo budowanych statkach w polskim porcie morskim na rzecz zagranicznych armatorów. Większość naszych nabywców to podatnicy unijni, (...)
str. 36
4.
Usługi przechowywania towarów należących do zagranicznych firm
Planujemy przyjąć do depozytu towary zagranicznych spółek powiązanych z naszą firmą kapitałowo. Towary zostaną przywiezione z innych państw unijnych do Polski i złożone w magazynie, (...)
str. 38
5.
Data wystawienia faktury dokumentującej comiesięczne dostawy towarów
Dokonujemy regularnie, co miesiąc zakupu towarów handlowych od unijnego dostawcy. Towary te dostarczane są bezpośrednio do naszego kontrahenta w Polsce. Organizacją transportu zajmuje się zagraniczny (...)
str. 39
6.
Świadczenie usług niematerialnych dla podmiotów spoza UE
Podatnik zwolniony podmiotowo z VAT sprzedaje druki CV w formie elektronicznej podmiotom spoza UE, nieprowadzącym działalności gospodarczej. Czy mimo zwolnienia z opodatkowania istnieje konieczność rozliczenia (...)
str. 41
XII.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Faktura za przejazd autostradą poza granicami kraju
Czy w związku z otrzymaniem faktury dokumentującej przejazd autostradą w Niemczech powinnam rozliczyć import usług? Import usług to - w myśl art. 2 pkt 9 (...)
str. 42
2.
Obowiązek podatkowy w przypadku importu usług doradczych
Korzystamy z usług doradczych świadczonych przez włoskiego podatnika VAT nieposiadającego w Polsce siedziby ani stałego miejsca prowadzenia działalności. Za wykonane przez niego usługi otrzymujemy faktury. (...)
str. 42
3.
Pisownia nazw zagranicznych kontrahentów na fakturach
Wystawiamy faktury m.in. dla niemieckich klientów. Czy w adresach i nawach firm muszę koniecznie umieszczać niemieckie znaki specjalne w postaci umlautów? Czy brak znaków specjalnych (...)
str. 43
4.
Deklarowanie usług wykonywanych poza terytorium kraju
Nasza firma jest zarejestrowana dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych w Polsce i w Holandii. Czy w sytuacji gdy wykonamy usługę transportu towarów na terenie Holandii i (...)
str. 43
5.
Usługi dzierżawy maszyn świadczone dla zagranicznych podatników
Podpisaliśmy umowę z rosyjską firmą, której dzierżawimy maszyny produkcyjne. Gdzie należy opodatkować tę usługę? Miejsce świadczenia, a zatem i miejsce opodatkowania usług polegających na dzierżawie (...)
str. 44
6.
Odliczenie VAT od zakupów związanych z czynnościami niepodlegającymi opodatkowaniu
Świadczymy usługi informatyczne na zlecenie podatnika z Rosji. Na fakturze dokumentującej wykonane świadczenie nie wykazuję podatku VAT, uznając, że jest to usługa niepodlegająca opodatkowaniu. Czy (...)
str. 44
7.
Rozliczenie transportu towarów zakupionych w ramach WNT
Otrzymaliśmy fakturę za transport towarów, które nabyliśmy w ramach WNT. Fakturę wystawił nam dostawca materiałów. Czy koszty transportu powinny być wykazane w deklaracji podatkowej w (...)
str. 45
E.
PORADY I KOMENTARZE
1.
Termin ubiegania się o zwrot części wydatków
Poniosłam wydatki na budowę domu. Pierwszy wniosek o zwrot części VAT za materiały budowlane złożyłam w lipcu 2013 r. Czy po 1 stycznia 2014 r. będę mogła ubiegać się (...)
str. 46
2.
Wydatki na budowę budynku wykorzystywanego do celów firmowych i prywatnych
Pod koniec 2013 r. zamierzam nabyć działkę, na której zbudowany będzie dom jednorodzinny. Część powierzchni domu przeznaczę do prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Czy możliwe będzie (...)
str. 46
3.
Data pozwolenia na budowę
Czy uzyskanie pozwolenia na budowę domu w 2013 r. i poniesienie pierwszych wydatków na materiały budowlane do końca br., a następnych po 1 stycznia 2014 r. będzie wystarczające, aby ubiegać (...)
str. 48
F.
VAT OD PODSTAW
XIV.
Rozliczenie VAT przy leasingu operacyjnym i kapitałowym
Umowa leasingu należy do umów cywilnoprawnych, zdefiniowanych w przepisach ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.). Przez umowę leasingu finansujący (leasingodawca) (...)
str. 49
1.
Zasady rozliczania leasingu operacyjnego
Powstanie obowiązku podatkowego u leasingodawcy Wydanie towaru leasingobiorcy na podstawie umowy leasingu operacyjnego należy traktować w świetle przepisów ustawy o VAT jak świadczenie usług. Na (...)
str. 49
2.
Leasing kapitałowy opodatkowany jak dostawa towaru
Wydanie towaru leasingobiorcy na podstawie umowy leasingu kapitałowego (finansowego) na gruncie przepisów dotyczących podatku VAT uznawane jest za dostawę towaru. W art. 7 ust. 9 (...)
str. 51
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XV.
Jakie elementy powinna zawierać nota korygująca wystawiana w 2014 r.?
W przypadku gdy otrzymana przez nabywcę towaru czy usługi faktura zawiera pomyłkowe dane, nie zawsze konieczne jest zwrócenie się do wystawcy faktury o sporządzenie faktury (...)
str. 53
H.
PODATEK AKCYZOWY
XVI.
Zasady funkcjonowania składu podatkowego
Ustawa o podatku akcyzowym w art. 2 pkt 10 definiuje skład podatkowy jako miejsce, w którym określone wyroby akcyzowe są: produkowane, magazynowane, przeładowywane lub do (...)
str. 55
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Ujemna wartość podatku naliczonego w deklaracji
W listopadzie br. otrzymałem fakturę korygującą, dotyczącą zakupu towaru dokonanego w sierpniu 2013 r. Faktura ta zmniejsza podatek naliczony o 5.000 zł. Czy mogę ją (...)
str. 59
2.
Sprzedaż środka trwałego sfinansowanego z dotacji
Z dotacji otrzymanej z urzędu pracy kupiłem na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej komputer i samochód ciężarowy. Z tego tytułu odliczyłem podatek naliczony oraz przelałem do (...)
str. 59
3.
Uzasadnienie do korekty deklaracji
Czy wystarczającym jest, że na druku deklaracji, którą złożę w urzędzie skarbowym zaznaczę, iż jest to korekta deklaracji, czy też muszę napisać odrębne pismo informujące, (...)
str. 61
4.
Termin odliczenia podatku VAT przy odwrotnym obciążeniu
Jesteśmy czynnym podatnikiem VAT i dokonaliśmy w listopadzie zakupu odpadów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT. W tym samym miesiącu dostawca (czynny (...)
str. 61
5.
Wynajem lokalu spółce cywilnej przez jej wspólnika
Osoba fizyczna prowadzi jednoosobowo działalność gospodarczą. Jednocześnie jest wspólnikiem nowo powstałej spółki cywilnej. Osoba fizyczna posiada na własność lokal, który chciałaby wynajmować spółce na potrzeby (...)
str. 62
6.
Jak rozumieć pojęcie "dokonanie dostawy towarów"?
Jak należy prawidłowo określić dokonanie dostawy towarów od 1 stycznia 2014 r.? Czy jest to fizyczne dostarczenie towarów do dostawcy, wydanie przewoźnikowi, czy odbiór osobisty? (...)
str. 63
7.
Odwrotne obciążenie przy sprzedaży zużytych tonerów
Spółka sprzedaje zużyte tonery podatnikom VAT. Czy sprzedaż taką powinna rozliczyć w ramach "odwrotnego obciążenia"? W przypadku transakcji, której przedmiotem są towary wymienione w załączniku (...)
str. 63
8.
Rozliczenie VAT przy udostępnieniu odzieży roboczej
Agent na podstawie zawartej umowy agencyjnej dokonuje na rzecz spółki sprzedaży towarów opodatkowanej VAT. Z zapisów umowy wynika, że pracownicy magazynowi podatnika mają użytkować zakupioną (...)
str. 62
9.
Odliczenie VAT od zakupu gruntu związanego z działalnością mieszaną
Spółdzielnia prowadzi działalność opodatkowaną i zwolnioną z VAT. Podatek, który dotyczy obu rodzajów działalności odlicza proporcjonalnie. Obecnie spółdzielnia zamierza zakupić grunt niezabudowany, przeznaczony pod zabudowę (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XVII.
Kronika legislacyjna
1.
Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego na rok 2014
W Dzienniku Ustaw z dnia 29 listopada 2013 r., pod poz. 1408, opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 22 listopada 2013 r. w sprawie (...)
str. 67
2.
Nowe rozporządzenie w sprawie faktur obowiązujące w 2014 r.
W Dzienniku Ustaw z dnia 9 grudnia 2013 r., pod poz. 1485, opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 3 grudnia 2013 r. w sprawie (...)
str. 67
1.
Wyroby akcyzowe, których produkcja musi odbywać się w składzie podatkowym
Wyroby akcyzowe, których produkcja może odbywać się wyłącznie w składzie podatkowym, zgodnie z art. 47 ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, zostały określone w załączniku (...)
str. 55
2.
Wyłączenia z obowiązku produkcji w składzie podatkowym
Produkcja wyrobów akcyzowych wymienionych w załączniku nr 2 do ustawy oraz wyrobów tam niewymienionych, objętych stawką akcyzy inną niż stawka zero, co do zasady może (...)
str. 56
3.
Dodatkowe czynności, które mogą odbywać się w składzie podatkowym
Oprócz obowiązku produkcji wyrobów akcyzowych, w składzie podatkowym, przepisy ustawy określają również inne czynności, które mogą odbywać się w składzie podatkowym w procedurze zawieszenia poboru (...)
str. 57
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.