Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 18 (402) z dnia 20.09.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Ułatwienia dla podatników wynikające z nowej ustawy o administracji podatkowej
Mając na uwadze konieczność wspierania podatników w prawidłowej realizacji obowiązków podatkowych oraz podniesienie sprawności i efektywności działania organów podatkowych, od 1 stycznia 2016 r. wejdzie (...)
str. 4
1.
Dyrektor Biura KIP jako organ odpowiedzialny za interpretacje podatkowe
Z dniem 1 stycznia 2016 r. zmieniona zostanie organizacja administracji podatkowej. Organami administracji podatkowej będą: Minister Finansów, dyrektor izby skarbowej, dyrektor Biura Krajowej Informacji Podatkowej (...)
str. 4
2.
Centrum obsługi podatników już od września 2015 r.
Część przepisów ustawy o administracji podatkowej weszła w życie już od 1 września 2015 r. Na szczególną uwagę w tym zakresie zasługują tzw. centra obsługi (...)
str. 5
3.
Obsługa i wsparcie podatnika – instytucja asystenta podatnika
Ustawa o administracji podatkowej wprowadza system obsługi i wsparcia podatnika, którego celem jest pomoc administracji podatkowej w realizacji obowiązków podatkowych w konkretnej sytuacji podatnika czy (...)
str. 5
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Zasady wystawiania faktur elektronicznych
W obrocie gospodarczym coraz powszechniejszą formą dokumentowania transakcji przez podatników VAT stały się e-faktury. W świetle definicji ustawowej (art. 2 pkt 31 ustawy o VAT) (...)
str. 6
1.
Zasady przesyłania i udostępniania e-faktur
Faktury - w myśl art. 106g ustawy o VAT - wystawia się co najmniej w dwóch egzemplarzach, z których jeden otrzymuje nabywca, a drugi zachowuje (...)
str. 6
2.
Sposoby akceptacji e-faktur
Stosowanie faktur elektronicznych - jak wynika z art. 106n ust. 1 ustawy o VAT - wymaga akceptacji odbiorcy faktury. Warto jednak podkreślić, że w przypadku (...)
str. 8
3.
Moment otrzymania faktury elektronicznej
Wśród podatników, którzy dokumentują czynności opodatkowane podatkiem VAT przy pomocy e-faktur pojawiają się często wątpliwości w zakresie ustalenia w sposób prawidłowy terminu ich otrzymania. Przykład (...)
str. 8
III.
Przyczyny złożenia korekty deklaracji VAT
Jednym z podstawowych obowiązków czynnych podatników VAT, jest obowiązek rozliczania podatku w miesięcznych bądź kwartalnych deklaracjach. Realizacja obowiązku składania deklaracji jest niezależna od tego, czy (...)
str. 9
1.
Błędy i pomyłki w złożonej deklaracji
W praktyce najczęstszą przyczyną korygowania deklaracji są błędy i różnego rodzaju pomyłki w złożonej przez podatnika deklaracji. Niektóre błędy mogą zostać poprawione przez organ podatkowy (...)
str. 9
2.
Korekta deklaracji w związku z wystawioną lub otrzymaną fakturą korygującą
Faktury korygujące to dokumenty, przy pomocy których możliwe jest skorygowanie pierwotnie wystawionej faktury. Głównym celem wystawienia faktury korygującej jest takie poprawienie błędów, czy pomyłek bądź (...)
str. 10
3.
Odliczenie VAT naliczonego poprzez korektę deklaracji
Jednym z podstawowych praw czynnych podatników VAT jest prawo do odliczenia VAT naliczonego od zakupów towarów i usług związanych z wykonywanymi przez podatnika czynnościami opodatkowanymi. (...)
str. 12
4.
Korekta deklaracji w związku z ulgą na złe długi
Ulga na złe długi to najogólniej ujmując prawo podatnika VAT do korekty podstawy opodatkowania i podatku należnego w sytuacji gdy nie otrzymał on w odpowiednim (...)
str. 13
5.
Korygowanie deklaracji po zakończeniu działalności gospodarczej
Kwestię praw i obowiązków podatników VAT likwidujących działalność gospodarczą reguluje art. 14 ustawy o VAT. Poza obowiązkami ustawowymi w tym zakresie, dotyczącymi rozliczenia podatku należnego (...)
str. 14
IV.
VAT w orzecznictwie
1.
Działalność rolnicza – kto może być podatnikiem VAT?
W przypadku osób fizycznych, o których mowa w art. 15 ust. 4 i 5 ustawy o VAT zgłoszenie rejestracyjne może być dokonane wyłącznie przez jedną osobę, na którą będą wystawiane faktury przy (...)
str. 14
2.
Wydatki na cele edukacyjne a odliczenie VAT
Dla możliwości obniżenia podatku należnego o podatek naliczony konieczny jest związek wydatków z działalnością opodatkowaną podatnika, jednak związek ten nie musi być bezpośredni wobec czynności (...)
str. 15
V.
Opodatkowanie VAT opłat wnoszonych przez członków spółdzielni mieszkaniowych
Z zasobów spółdzielni mieszkaniowej powstały trzy wspólnoty mieszkaniowe. Właściciele lokali mieszkalnych i użytkowych, będący we wspólnocie, w dalszym ciągu są członkami spółdzielni mieszkaniowej. Czy spółdzielnia (...)
str. 16
1.
Spółdzielnia mieszkaniowa na gruncie ustawy o VAT
Celem spółdzielni mieszkaniowej jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin, przez dostarczanie członkom samodzielnych lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych, a także (...)
str. 16
2.
Kiedy dochodzi do świadczenia usługi?
W myśl art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy o VAT opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju, a usługa na gruncie (...)
str. 17
VI.
Limity zwrotu wydatków mieszkaniowych w IV kwartale 2015 r.
W Dzienniku Urzędowym Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 27 sierpnia 2015 r., pod poz. 34, opublikowany został komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 25 (...)
str. 19
C.
KASY REJESTRUJĄCE
VII.
Jakie prawa i obowiązki ma podatnik rozpoczynający użytkowanie kasy fiskalnej?
W sierpniu br. rozpocząłem działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT rozliczającym VAT miesięcznie. Prowadzę hurtownię z artykułami przeciwpożarowymi. Od kiedy powinienem stosować kasę rejestrującą (...)
str. 22
1.
Termin rozpoczęcia ewidencjowania sprzedaży w kasie
Zgodnie z § 3 ust. 1 pkt 2 ww. rozporządzenia w sprawie zwolnień, z obowiązku prowadzenia ewidencji za pomocą kasy do dnia 31 grudnia 2016 (...)
str. 22
2.
Możliwość otrzymania zwrotu ulgi na zakup kasy fiskalnej
Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej pozwala na skorzystanie z prawa do odzyskania części kwoty wydatkowanej na jej zakup. Zgodnie z art. 111 (...)
str. 23
3.
Obowiązki podatnika stosującego kasę rejestrującą
W myśl art. 111 ust. 3a ustawy o VAT podatnicy prowadzący ewidencję przy zastosowaniu kas rejestrujących są obowiązani do: dokonywania wydruku paragonu fiskalnego lub faktury (...)
str. 24
VIII.
Czynności wykonywane przez komorników a obowiązek stosowania kasy fiskalnej – projekt rozporządzenia
Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego czasopisma, Minister Finansów w dniu 9 czerwca 2015 r. wydał interpretację ogólną nr PT1.050.1.2015.LJU.19 (Dz. Urz. Min. Fin. (...)
str. 25
IX.
Czytelnicy pytają
1.
Kasa fiskalna przy przekształceniu podmiotów
Spółka cywilna prowadząca działalność gospodarczą dokonała przekształcenia w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością (NIP nie uległ zmianie). Spółka cywilna sprzedaż ewidencjonowała w kasie fiskalnej, natomiast spółka (...)
str. 26
2.
Sprzedaż wysyłkowa a kasa fiskalna
Prowadzimy sprzedaż hurtową i detaliczną artykułów wentylacyjnych. Posiadamy kasę fiskalną, na której ewidencjonujemy sprzedaż dla osób fizycznych. Sporadycznie dokonujemy również sprzedaży wysyłkowej dla tych osób (...)
str. 28
2.1.
Zwolnienie sprzedaży wysyłkowej z ewidencjonowania w kasie
Co do zasady, sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych podlega ewidencji w kasie rejestrującej. Jednak na mocy § 2 ust. (...)
str. 28
2.2.
Dokonywanie sprzedaży wysyłkowej z terytorium kraju
Dostawa towarów wysyłanych lub transportowanych przez podatnika VAT lub na jego rzecz z terytorium kraju na terytorium innego państwa członkowskiego, które jest państwem przeznaczenia wysyłanego (...)
str. 29
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
1.
Warunki zastosowania procedury zwrotu VAT podróżnym
Zwrot podatku zapłaconego przy nabyciu towarów na terytorium kraju przysługuje wyłącznie osobom fizycznym niemającym stałego miejsca zamieszkania na terytorium Unii Europejskiej, zwanymi "podróżnymi", które wywiozły (...)
str. 31
2.
Podmioty uprawnione do zwrotu podatku
Zwrot podatku zapłaconego przez podróżnego przy nabyciu towarów na terytorium Polski dokonywany jest przez sprzedawcę towaru, lub przez podmiot, którego przedmiotem działalności jest dokonywanie takiego (...)
str. 32
3.
Formalności związane z dokonywaniem zwrotu w systemie Tax Free
Przede wszystkim należy podkreślić, że zwrot podatku może być dokonany, jeżeli podróżny wywiózł zakupiony towar poza terytorium Unii Europejskiej nie później niż w ostatnim dniu (...)
str. 33
4.
Stawka VAT stosowana do dostawy na rzecz podróżnych
Dostawa towarów podróżnym spoza Wspólnoty z zastosowaniem procedury zwrotu podatku, opodatkowana jest stawką podatku 0%, co wynika z art. 129 ustawy o VAT. Stawka ta (...)
str. 34
XI.
Czytelnicy pytają
1.
Obowiązek podatkowy w imporcie usług reklamowych
Otrzymaliśmy od zagranicznego kontrahenta fakturę wystawioną 25 czerwca 2015 r. za usługi reklamowe, które świadczone są w okresie od sierpnia do października 2015 r. Płatność za fakturę - (...)
str. 35
2.
Dostawa towarów do polskiego oddziału zagranicznej firmy
Klient z Francji kupił od nas towary (dla potrzeb tej transakcji posłużył się francuskim numerem VAT UE) i zlecił przetransportowanie ich do swojego polskiego oddziału, (...)
str. 36
3.
Świadczenie usług niepodlegających opodatkowaniu w Polsce przez podatnika zwolnionego z opodatkowania
Świadczę usługi transportowe na rzecz unijnego kontrahenta. Usługę wykonuję poza terytorium naszego kraju. Czy w tej sytuacji mam możliwość korzystania ze zwolnienia z opodatkowania z (...)
str. 37
XII.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Świadczenie usług przechowywania towarów
Świadczymy usługi przechowywania towarów na rzecz unijnych firm, które nie mają w Polsce swojej siedziby. Magazyny, w których składowane są towary należą do naszej firmy (...)
str. 38
2.
Obowiązek podatkowy w eksporcie
Dokonaliśmy eksportu towarów na rzecz firmy spoza terytorium UE, która wywiozła je własnym transportem. Nabywca odebrał towary 28 sierpnia br. i z tą samą datą (...)
str. 39
3.
Zakup towarów na terytorium UE potwierdzony paragonem
Jestem czynnym podatnikiem VAT zarejestrowanym dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych. W trakcie podróży służbowej kupiłem we Włoszech monitor komputerowy, który będzie wykorzystywany do prowadzonej działalności gospodarczej. (...)
str. 40
4.
Stawka VAT na usługę transportową stanowiącą część transportu międzynarodowego
Na zlecenie polskiej firmy wykonaliśmy usługę transportową z Polski do Holandii. Chcieliśmy opodatkować tę usługę stawką VAT 23%, jednak nasz zleceniodawca uważa, że mamy prawo (...)
str. 41
E.
PORADY I KOMENTARZE
XIII.
Problemy związane z prawidłowym opodatkowaniem WDT
Przez opodatkowaną wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (WDT) rozumie się wywóz towarów z terytorium kraju, w wykonaniu czynności określonych w art. 7, na terytorium państwa członkowskiego inne (...)
str. 42
1.
Status podatkowy nabywcy
Wymóg rejestracji nabywcy dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych nie wynika wprost z dyrektywy w sprawie VAT. Jest to dodatkowy warunek wprowadzony przez polskiego ustawodawcę. Generalnie przepisy (...)
str. 42
2.
Dowody potwierdzające wywóz towarów
Kolejnym warunkiem, który należy spełnić, aby daną dostawę opodatkować według stawki 0%, jest posiadanie, przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, (...)
str. 45
F.
VAT OD PODSTAW
XIV.
Wyłączenia z zakresu opodatkowania VAT
Katalog czynności, które podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT określony został w art. 5 ust. 1 ustawy o VAT. Zgodnie z tym przepisem opodatkowaniu tym podatkiem podlegają: (...)
str. 47
1.
Zbycie przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części
Przepisy ustawy o VAT nie definiują pojęcia "przedsiębiorstwo", dlatego też konieczne jest odniesienie się do prawa cywilnego. W myśl art. 551 ustawy z dnia 23 (...)
str. 47
2.
Czynności, które nie mogą być przedmiotem prawnie skutecznej umowy
W orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości UE, jak również sądów administracyjnych przyjmuje się, że przesłanką wyłączenia z opodatkowania VAT jest m.in. działalność prowadzona poza ramami prawa, ale (...)
str. 48
3.
Nieodpłatne przekazanie towarów
Opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatna dostawa towarów. Ponadto ustawodawca określił przypadki, w których pomimo że towary są przekazywane nieodpłatnie, to czynności te rodzą obowiązek podatkowy (...)
str. 49
4.
Kary umowne
Zagadnienie kar umownych regulują przepisy Kodeksu cywilnego. Z art. 483 § 1 tej ustawy wynika, że w umowie można zastrzec, iż naprawienie szkody wynikłej z (...)
str. 51
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XV.
Wzór wniosku w sprawie zwrotu kaucji gwarancyjnej przy obrocie towarami wrażliwymi
Od 1 lipca 2015 r. weszły w życie zmiany do ustawy o VAT, wprowadzone mocą ustawy z dnia 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy (...)
str. 52
1.
Solidarna odpowiedzialność nabywców towarów wrażliwych
Na podstawie art. 105a ust. 1 ustawy o VAT, podatnik, na rzecz którego dokonano dostawy towarów wrażliwych (tj. towarów wymienionych w załączniku nr 13 do (...)
str. 52
2.
Forma złożenia kaucji gwarancyjnej
Kaucja gwarancyjna może być złożona w jednej z następujących form: 1) depozyt pieniężny złożony na wyodrębniony rachunek urzędu skarbowego, 2) gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa, 3) (...)
str. 53
3.
Zasady zwrotu kaucji
W myśl art. 105b ust. 6 ustawy o VAT, kaucja gwarancyjna jest zwracana, odpowiednio w całości lub w części: 1) nie później niż po upływie (...)
str. 53
4.
Jak wypełnić wniosek VAT-28?
Minister Finansów upoważniony został na mocy art. 105b ust. 12 ustawy o VAT do określenia, w drodze rozporządzenia, wzoru wniosku w sprawie kaucji gwarancyjnej składanego (...)
str. 54
5.
Kiedy kaucja nie podlega zwrotowi?
Zwrotu kaucji gwarancyjnej nie dokonuje się w sytuacji: 1) wszczęcia, zgodnie z przepisami Ordynacji podatkowej: a) postępowania podatkowego w zakresie rozliczenia, którego dotyczy kaucja gwarancyjna (...)
str. 57
H.
PODATEK AKCYZOWY
XVI.
Zwolnienie od akcyzy wyrobów akcyzowych niszczonych pod nadzorem administracyjnym
Zwolnienie od akcyzy wyrobów akcyzowych niszczonych pod nadzorem administracyjnym jest zwolnieniem fakultatywnym zawartym w przepisach wspólnotowych. Krajowy ustawodawca od momentu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (...)
str. 58
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Nieodpłatne przekazanie usług
Firma kupiła usługę turystyczną (na fakturę VAT marża) i przekazała ją nieodpłatnie pracownikowi (wystąpiła marża zerowa). Czy taką transakcję należy ująć w ewidencji i deklaracji (...)
str. 62
2.
W jaki sposób opodatkować sprzedaż samochodu wycofanego z eksploatacji?
W prowadzonej jednoosobowej działalności gospodarczej (opodatkowanej) wykorzystuję samochód (środek trwały). Samochód został zakupiony od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej na umowę kupna-sprzedaży. Ponieważ samochód jest (...)
str. 63
3.
Jak ustalić moment powstania obowiązku podatkowego przy metodzie kasowej?
Jesteśmy spółką z o.o. i rozliczamy VAT metodą kasową. W dniu 3 sierpnia 2015 r. sprzedaliśmy kontrahentowi towar o wartości 20.000 zł. Kontrahent w sierpniu (...)
str. 65
4.
Odliczenie VAT naliczonego przed wykonaniem usługi
Spółka zamówiła prezentację na łamach albumu książkowego. Termin jego wydania przypada w trzecim kwartale 2015 r. W sierpniu otrzymaliśmy fakturę za rezerwację powierzchni w albumie (...)
str. 65
5.
Obowiązek składania informacji podsumowującej w obrocie krajowym
W prowadzonej działalności gospodarczej dokonuję sprzedaży towarów wymienionych w załączniku nr 11 do ustawy, czyli na zasadzie odwrotnego obciążenia. Kto ma obowiązek składania informacji podsumowanej (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XVII.
Kronika legislacyjna
1.
Zmiana ustawy o podatku akcyzowym
W Dzienniku Ustaw z dnia 31 sierpnia 2015 r., pod poz. 1269, opublikowana została ustawa z dnia 10 lipca 2015 r. o administracji podatkowej. Ustawą (...)
str. 67
2.
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego
W Dzienniku Ustaw z dnia 1 września 2015 r., pod poz. 1285, opublikowane zostało rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 4 sierpnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.