Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Poradnik VAT
nr 18 (354) z dnia 20.09.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Zmiany w ustawie o VAT już od 1 października 2013 r.
Już 1 października 2013 r. wejdą w życie istotne zmiany w ustawie o VAT, wprowadzone ustawą z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy (...)
str. 4
1.
Darowizna żywności - rozszerzenie zwolnienia
Darowizna produktów spożywczych korzysta ze zwolnienia z VAT, pod warunkiem, że jest ona dokonywana przez producenta, a jej przedmiotem nie są napoje alkoholowe o zawartości (...)
str. 4
2.
Obrót towarami wrażliwymi - odwrotne obciążenie
Zakres towarów ujętych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT, do których stosuje się mechanizm "odwrotnego obciążenia", rozszerzono m.in. o dodatkowe towary z grupy (...)
str. 5
3.
Obowiązek miesięcznego rozliczania podatku VAT
W wyniku nowelizacji, podatnicy, którzy będą dokonywali dostaw towarów o znaczącym ryzyku wyłudzeń (wymienionych w załączniku nr 13 do ustawy o VAT wyrobów stalowych, paliwa, (...)
str. 5
4.
Odpowiedzialność nabywcy za zobowiązania podatkowe sprzedawcy
W odrębnym dziale Xa wprowadzono do ustawy o VAT regulacje dotyczące odpowiedzialności podatkowej nabywcy za zobowiązania podatkowe sprzedawcy. Jest to zupełnie nowa instytucja, stanowiąca implementację art. 2055 dyrektywy (...)
str. 6
5.
Obowiązek podatkowy w VAT
Omawiana ustawa nowelizacyjna zmieniła w pewnym zakresie zasady ustalania obowiązku podatkowego w VAT, jakie wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. i określone (...)
str. 7
II.
Od 1 listopada 2013 r. akcyza na gaz ziemny przeznaczony do celów opałowych
Z dniem 31 października 2013 r. przestanie obowiązywać zwolnienie z opodatkowania akcyzą gazu ziemnego przeznaczonego do celów opałowych, unormowane w art. 163 ust. 2-4 ustawy (...)
str. 7
B.
OBRÓT KRAJOWY
III.
Terminy wystawiania faktur w 2014 r.
Już od początku 2014 r. podatników VAT czekają zasadnicze zmiany w sposobie dokumentowania dokonywanych przez nich transakcji. Nie będą już bowiem obowiązywały przepisy rozporządzenia w (...)
str. 8
1.
Podstawowy termin wystawienia faktury
W obecnym stanie prawnym - zgodnie z art. 19 ust. 4 ustawy o VAT - jeżeli dostawa towaru lub wykonanie usługi powinno być potwierdzone fakturą, (...)
str. 8
2.
Faktury zaliczkowe
W 2014 r. zachowana zostanie generalna zasada, zgodnie z którą fakturą dokumentować należy każdą otrzymaną zaliczkę. Obecnie przepis § 10 ust. 1 rozporządzenia w sprawie (...)
str. 8
3.
Szczególne unormowania dotyczące terminów wystawiania faktur
Podobnie jak obecnie, także i w przyszłym roku w odniesieniu do niektórych czynności terminy wystawiania faktur zostały uregulowane w sposób szczególny. Na podstawie art. 106i (...)
str. 9
IV.
Konsekwencje uchwały NSA w sprawie gmin
Gmina jako organ władzy publicznej, realizuje zadania nałożone na nią na mocy odrębnych przepisów, za pomocą jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, m.in. szkół, domów (...)
str. 10
1.
Jednostki budżetowe gmin nie są podatnikami VAT - uchwała NSA
Sprawa trafiła jednak do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowieniem z 30 stycznia 2013 r., sygn. akt I FSK 311/12 przedstawił zagadnienie prawne budzące poważne wątpliwości (...)
str. 11
2.
Uzasadnienie do uchwały NSA - wątpliwości dotyczące rozliczania podatku VAT przez gminy
Omawiana uchwała NSA doczekała się obszernego uzasadnienia. Skupiono się w nim przede wszystkim na analizie głównych cech gminnych jednostek budżetowych. Według NSA, mimo wyodrębnienia organizacyjnego (...)
str. 11
V.
Wysokość stawek VAT bez zmian do końca 2016 r.
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji (http://legislacja.rcl.gov.pl) zamieszczony został projekt ustawy z dnia 27 sierpnia 2013 r. zmieniający ustawę o podatku od towarów i usług (...)
str. 12
VI.
Zwrot VAT w prywatnym budownictwie mieszkaniowym - informacja dla składających wnioski w IV kwartale 2013 r.
W Dzienniku Urzędowym Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 26 sierpnia 2013 r., pod poz. 34, zamieszczono komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z dnia 22 sierpnia 2013 r. w sprawie ceny 1 m2 (...)
str. 13
1.
Kiedy odliczyć VAT z faktury za media?
Z treści faktury za media wynika, że termin płatności przypada w dniu 20 września 2013 r. Zapłaty należności dokonałem 30 sierpnia. Czy mogę odliczyć VAT (...)
str. 15
2.
Rozliczenie VAT przy refakturowaniu mediów
Czy do podstawy opodatkowania przy najmie powinienem wliczyć koszty mediów? Czy jest już jednolite stanowisko organów podatkowych i sądów w tej sprawie? Organy podatkowe uznają, (...)
str. 16
3.
Odliczenie VAT z faktury za media bez terminu płatności
Otrzymałem we wrześniu 2013 r. fakturę za wywóz nieczystości, w której nie wskazano terminu płatności. Należność z niej wynikającą uregulowałem gotówką 9 września w kasie (...)
str. 17
4.
Obowiązek podatkowy przy dostawie mediów
Jak ustalić moment powstania obowiązku podatkowego przy dostawie mediów? Czy jest on uzależniony od terminu otrzymania zapłaty za usługę? Obowiązek podatkowy z tytułu dostawy mediów (...)
str. 17
5.
Duplikat faktury za media
Otrzymałem duplikat faktury za media. Wskazuje on termin płatności. W rozliczeniu za jaki okres mogę odliczyć VAT z duplikatu? Zasady wystawiania duplikatów faktur reguluje § (...)
str. 17
6.
Kiedy dostawca mediów wystawia fakturę?
Czy mogę wystawić fakturę za media za cały rok "z góry"? Czy mogę w fakturze tej określić przypadające na kolejne miesiące terminy płatności? Z przepisu (...)
str. 18
VIII.
Sprzedaż majątku prywatnego przez podatnika VAT
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie doradztwa gospodarczego i jestem czynnym podatnikiem VAT. W 1999 r., tj. przed założeniem firmy i rejestracją dla potrzeb VAT, kupiłem (...)
str. 18
C.
KASY REJESTRUJĄCE
IX.
Obowiązujące od 1 października 2013 r. nowe zasady stosowania kas rejestrujących
Rozporządzenie w sprawie kas, które weszło w życie 1 kwietnia br., określa szereg przepisów przejściowych dających podatnikom czas do 1 października 2013 r. na wdrożenie (...)
str. 21
X.
Nazwa usługi na paragonie fiskalnym
Spółka wykonuje usługi budowlane na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, które ewidencjonuje w kasie fiskalnej. Na życzenie klientów wystawia również faktury, na których nazwę (...)
str. 24
XI.
Zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania obrotów w kasie w pytaniach i odpowiedziach
 ?  W 2010 r. przekroczyliśmy limit obrotu w wysokości 40.000 zł zwalniający z obowiązku ewidencjonowania obrotów za pomocą kasy, ale korzystaliśmy ze zwolnienia z tytułu niewielkiej liczby świadczonych usług (poz. 34 załącznika (...)
str. 25
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
XII.
Usługi na ruchomym majątku rzeczowym
Pojęcie usług na ruchomym majątku rzeczowym jest bardzo szerokie. Do typowych usług wykonywanych na majątku ruchomym zaliczamy przerób uszlachetniający. Przerób uszlachetniający dotyczy jednak towarów niewspólnotowych. (...)
str. 29
1.
Usługi wykonywane z wykorzystaniem własnych materiałów
Problem może pojawić się wówczas, gdy usługa na ruchomym majątku rzeczowym będzie polegała na przetworzeniu lub obróbce towarów z użyciem materiałów należących do usługodawcy. Pojawiają (...)
str. 29
2.
Skutki uznania czynności przerobu towarów za dostawę towarów bądź świadczenie usług
Sytuacja komplikuje się jeśli część materiałów jest własnością zleceniodawcy a część - własnością zleceniobiorcy. Kiedy przyjąć, że mamy do czynienia z dostawą towarów, a kiedy (...)
str. 30
3.
Kryteria kwalifikacyjne do oceny świadczenia - wyrok NSA i stanowisko organów podatkowych
NSA w dniu 17 maja 2012 r. wydał wyrok (sygn. akt I FSK 1154/11) dotyczący opodatkowania czynności polegających na wytworzeniu wyrobu z materiałów powierzonych oraz (...)
str. 31
XIII.
Kradzież towarów objętych procedurą składu celnego - wyrok TSUE
Obowiązek podatkowy w imporcie towarów powstaje zasadniczo z chwilą powstania długu celnego (art. 19 ust. 7 ustawy o VAT) i jest on ściśle związany z (...)
str. 33
XIV.
Dostawa towarów na rzecz nabywcy nieposiadającego numeru VAT UE
Otrzymałem zamówienie od brytyjskiego kontrahenta na produkowane przeze mnie towary, które zostaną wywiezione do Wielkiej Brytanii. Nabywca podał nam swoje dane do faktury, ale nie (...)
str. 35
1.
Wymogi niezbędne do uznania dostawy za WDT
Aby dokonać odpowiedniej kwalifikacji danej dostawy należy zwrócić uwagę na warunki, które muszą być spełnione aby dostawa mogła być uznana za wewnątrzwspólnotową. Są to przede (...)
str. 36
2.
Skutki braku rejestracji kontrahenta
Z pytania Czytelnika nie wynika z jakiego powodu nie posiada on numeru identyfikacyjnego brytyjskiego nabywcy. Zakładamy jednak, że nabywca ten posiada numer identyfikacji podatkowej, gdyż (...)
str. 37
3.
Sprzedaż wysyłkowa z terytorium kraju
Jeśli okaże się, że brytyjski nabywca nie musiał rejestrować się dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych, gdyż nie miał obowiązku rozliczania WNT, polski dostawca nie będzie mógł (...)
str. 38
4.
Ewidencjonowanie dostawy w kasie rejestrującej
W związku z tym, że zobowiązani do ewidencjonowania obrotu przy użyciu kasy są podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników (...)
str. 39
XV.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Refakturowanie dostawy towarów
Jaką stawkę VAT należy zastosować na refakturze dla polskiego kontrahenta, jeśli pierwotną fakturę za materiał wystawiono w Czechach ze stawką VAT 0%? Czy na refakturze (...)
str. 39
2.
Czasowy wywóz towarów z terytorium kraju
Firma przewiozła czasowo do Francji swój sprzęt w celu świadczenia usług budowlanych. Czy rodzi to jakieś obowiązki w podatku VAT? Generalnie, wywóz towarów z terytorium (...)
str. 39
3.
Obowiązek podatkowy i kurs walut w WNT
Dostałam fakturę dokumentującą WDT wystawioną 2 września br. Powinnam w związku z tym rozliczyć w deklaracji WNT. Na fakturze zaznaczono jednak, że dostawa miała miejsce (...)
str. 40
4.
"Zerowe" informacje podsumowujące
Czy mamy obowiązek złożenia "zerowej" informacji podsumowującej, jeżeli w danym miesiącu nie dokonujemy żadnych transakcji wewnątrzwspólnotowych? Nałożony na podatników mocą art. 99 ust. 1-3 ustawy (...)
str. 41
E.
PORADY I KOMENTARZE
XVI.
Rozliczenie transakcji trójstronnej
Kupiliśmy towary od niemieckiego producenta a następnie sprzedaliśmy je czeskiemu nabywcy. Zwykle towary przywożone były najpierw do Polski a dopiero później wywożone były do Czech. Tym razem (...)
str. 42
1.
Metoda uproszczona
W celu ułatwienia rozliczania podatku VAT przez drugiego uczestnika transakcji trójstronnej, wprowadzona została uproszczona metoda rozliczania transakcji trójstronnych. Aby jednak uznać, że mamy do czynienia (...)
str. 43
2.
Obowiązki dokumentacyjne drugiego uczestnika transakcji
W sytuacji opisanej w pytaniu, polska firma jest drugim uczestnikiem transakcji trójstronnej. NP* - dostawa niepodlegająca opodatkowaniu Zgodnie z art. 136 ust. 1 ustawy o VAT, w przypadku gdy w procedurze uproszczonej drugim (...)
str. 44
3.
Deklarowanie dostawy i nabycia w procedurze uproszczonej
Zgodnie z objaśnieniami do deklaracji VAT-7, VAT-7K i VAT-7D stanowiącymi załącznik nr 4 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 18 marca 2013 r. w sprawie (...)
str. 45
F.
VAT OD PODSTAW
1.
Obowiązek rejestracji warunkiem odliczenia VAT naliczonego
Prawo do odliczenia podatku naliczonego przysługuje, zgodnie z art. 88 ust. 4 ustawy o VAT, wyłącznie podmiotom zarejestrowanym jako podatnicy VAT czynni. Aby zatem zrealizować (...)
str. 47
2.
Moment dokonania odliczenia
Co do zasady, odliczenia VAT naliczonego dokonuje się w okresie rozliczeniowym, w którym otrzymano fakturę, lub w jednym z dwóch kolejnych okresów rozliczeniowych. Problem "prawidłowego (...)
str. 47
3.
Termin zwrotu podatku naliczonego
Wskazać należy, iż w przypadku gdy podatnik dokonuje zakupów towarów i usług związanych z planowaną w przyszłości działalnością gospodarczą, w składanej przez niego deklaracji (lub (...)
str. 49
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
1.
Obowiązek terminowego składania deklaracji
Jednym z podstawowych obowiązków, jakie ustawodawca nałożył na podatników VAT, jest obowiązek terminowego rozliczania podatku VAT na podstawie składanych przez nich deklaracji VAT. Obowiązek ten (...)
str. 50
2.
Jak uniknąć konsekwencji nieterminowego rozliczenia VAT?
Brak spełnienia przez podatnika obowiązku terminowego złożenia deklaracji i terminowej zapłaty podatku skutkuje konsekwencjami finansowymi w postaci odsetek za zwłokę od powstałej w ten sposób (...)
str. 50
3.
Wzór wniosku o odroczenie terminu złożenia deklaracji
Składając wniosek o odroczenie terminu płatności poza informacjami o podatniku i danymi dotyczącymi organu (urzędu skarbowego właściwego dla podatnika), do którego jest kierowany, należy wskazać (...)
str. 51
4.
Skutki wydania pozytywnej decyzji organu podatkowego
W przypadku gdy organ podatkowy wyda pozytywną decyzję o odroczeniu terminu do złożenia deklaracji i płatności podatku VAT, w decyzji tej organ podatkowy wyznacza nowy (...)
str. 52
H.
PODATEK AKCYZOWY
1.
Warunki zwolnienia z akcyzy towarów przemieszczanych z państw unijnych
Zgodnie z art. 32 ust. 1 dyrektywy Rady 2008/118/WE z dnia 16 grudnia 2008 r. w sprawie ogólnych zasad dotyczących podatku akcyzowego, uchylająca dyrektywę 92/12/EWG (...)
str. 53
2.
Import wyrobów tytoniowych i alkoholu przez podróżnych
Zwolnienie od importu napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych stanowi implementację przez Polskę art. 8 i 10 dyrektywy Rady 2007/74/WE z dnia 20 grudnia 2007 r. (...)
str. 55
XX.
Projekty nowych rozporządzeń w sprawie podatku akcyzowego
W związku z planowaną od 1 listopada 2013 r. nowelizacją ustawy o podatku akcyzowym dotyczącą zasad opodatkowania gazu ziemnego przeznaczonego do celów opałowych, Ministerstwo Finansów (...)
str. 56
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Nieterminowe wystawienie faktury a prawo do odliczenia podatku naliczonego
W maju 2013 r. kupiłem towary, które otrzymałem w tym samym miesiącu. Właściciel firmy wyjechał jednak na pewien czas z kraju i fakturę dokumentującą tę (...)
str. 57
2.
Kiedy można złożyć korektę deklaracji VAT-7?
W maju 2013 r. otrzymałam fakturę za zakup towarów. Dokonując rozliczenia podatku VAT za maj przeoczyłam otrzymaną fakturę i nie ujęłam jej w składanej deklaracji. (...)
str. 57
3.
Jak rozliczyć fakturę korygującą wystawioną przed powstaniem obowiązku podatkowego?
Firma wystawiła 20 sierpnia fakturę za usługi budowlane. W tym samym dniu wystawiła fakturę korygującą zmniejszającą należność. Odbiór faktury potwierdzono w dniu 28.08.2013 r. W (...)
str. 58
4.
Wymiana towarów nienadających się do sprzedaży
Spółka produkująca artykuły spożywcze dostarcza swoje towary do sklepów a w ramach zawartej umowy zobowiązana jest do wymiany towarów, które nie nadają się już do (...)
str. 59
5.
Termin rozliczenia faktury wystawionej przez małego podatnika
Spółka rozliczająca VAT na zasadach ogólnych, w czerwcu 2013 r. otrzymała fakturę "metoda kasowa" i w tym samym miesiącu uregulowała w całości zobowiązanie z niej (...)
str. 60
6.
Czy wspólnik spółki cywilnej może wystawić fakturę na swoje nazwisko?
Jestem wspólnikiem spółki cywilnej. Chcemy rozszerzyć działalność o usługi transportowe samochodem ciężarowym. Aby spółka cywilna mogła takie usługi świadczyć, każdy z jej wspólników musi posiadać (...)
str. 62
7.
Zerowa deklaracja VAT
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i jestem czynnym podatnikiem VAT. Czy w sytuacji, gdy w danym miesiącu nie wystąpi u mnie sprzedaż, mam obowiązek złożenia deklaracji (...)
str. 63
8.
Stawka VAT na fakturze zaliczkowej
Czy w stosunku do zaliczki ma zastosowanie obniżona stawka VAT, w przypadku gdy wystawiona jest faktura zaliczkowa na usługę opodatkowaną stawką VAT 8%? Kiedy powinienem (...)
str. 64
9.
Usługi sprzątania na zewnątrz obiektów
Spółka z o.o. świadczy usługi sprzątania posesji oraz koszenia trawnika. Jaką stawkę VAT powinniśmy zastosować na te usługi? W załączniku nr 3 do ustawy o (...)
str. 64
10.
Stawka VAT na usługi budowlane
Świadczymy usługi budowlane polegające na "wyprowadzeniu odpowietrzenia kanalizacji ponad czapy kominowe na budynku mieszkalnym". Jaką stawką VAT należy opodatkować ww. usługi? Podstawowa stawka VAT na (...)
str. 65
11.
Ogólne zasady rozliczania VAT przez rolnika
Czy rolnicy zarejestrowani jako podatnicy VAT czynni rozliczają VAT na zasadach ogólnych? Podmiot, który dokonuje dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczy (...)
str. 66
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
1.
Zmiana ustawy o VAT
W Dzienniku Ustaw z dnia 5 września 2013 r., pod poz. 1027, opublikowano ustawę z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.