Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Poradnika VAT
Rocznik
BIAŁA LISTA
wykaz podatników VAT
Poradnik VAT
nr 14 (470) z dnia 20.07.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Obniżenie zobowiązania w VAT o skonto już od rozliczenia za lipiec 2018 r.
W związku z wprowadzoną od 1 lipca 2018 r. możliwością zapłaty za nabyte towary i usługi przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, zmieniły się druki deklaracji (...)
str. 4
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Sukcesja przedsiębiorstwa osoby fizycznej - nowe regulacje w ustawie o VAT
W obecnie obowiązującym stanie prawnym przedsiębiorstwa prowadzone przez osoby fizyczne z chwilą śmierci przedsiębiorcy z reguły są likwidowane. Zachowanie bowiem ciągłości działalności przedsiębiorstwa w takich (...)
str. 5
1.
Definicja przedsiębiorstwa w spadku
Ustawą tą wprowadzone zostaną przede wszystkim zmiany związane z definicją podatnika (art. 15 i art. 17 ustawy o VAT). Uznano, iż "przedsiębiorstwo w spadku" - (...)
str. 5
2.
Sukcesja praw i obowiązków przy kontynuacji działalności prowadzonej przez osobę fizyczną
W ustawie o VAT przyjęta zostanie zasada pełnej kontynuacji rozliczeń na gruncie VAT przez przedsiębiorstwo w spadku. Z chwilą śmierci przedsiębiorcy, przedsiębiorstwo w spadku stanie (...)
str. 6
1.
Zapłata za kilka faktur od jednego kontrahenta
Czy w systemie podzielonej płatności mogę dokonać zapłaty należności z kilku faktur na rzecz jednego kontrahenta za pomocą jednego komunikatu przelewu? Aby podatnik mógł dokonać (...)
str. 7
2.
Podzielona kwota zwrotu
Czy mogę w deklaracji VAT wykazać część nadwyżki podatku naliczonego nad należnym jako kwotę do zwrotu na rachunek VAT, a część na zwykły rachunek? Czy (...)
str. 7
3.
Rachunki VAT w różnych bankach
Posiadam rachunki firmowe w różnych bankach, co oznacza, że w każdym z nich mam otwarty rachunek VAT. Czy mogę swobodnie przelewać środki pomiędzy tymi rachunkami? (...)
str. 8
4.
Termin przekazania środków zgromadzonych na rachunku VAT
W jakim terminie bank dokona przelewu środków zgromadzonych na rachunku VAT na mój rachunek bankowy, jeżeli urząd skarbowy wyrazi zgodę na przekazanie tych środków? W (...)
str. 8
5.
Postanowienia umowne wykluczające split payment
Czy w drodze umów zawieranych z kontrahentami, możemy wykluczyć stosowanie wobec naszej firmy podzielonej płatności? Czy postanowienia umowne będą wiążące dla naszych kontrahentów? Nie ma (...)
str. 8
6.
Czy w systemie split payment można zapłacić tylko VAT?
Chciałbym uregulować w systemie podzielonej płatności tylko kwotę podatku VAT wynikającą z otrzymanej faktury, natomiast kwotę netto wpłacić gotówką w siedzibie firmy. Czy taki podział (...)
str. 9
7.
Pomyłkowo wykonany przelew - skutki w VAT
Czy w sytuacji gdy przez pomyłkę wysłałem przelew w podzielonej płatności do podmiotu, do którego w ogóle nie miałem dokonać zapłaty, grożą mi z tego (...)
str. 10
8.
Zaliczki i faktury pro forma - jak zapłacić kontrahentowi w systemie split payment?
Płacę należność kontrahentowi przed dostawą towarów na podstawie wystawianych przez niego dokumentów pro forma. Dopiero po otrzymaniu należności wystawiana jest faktura zaliczkowa. Czy będę mógł (...)
str. 10
IV.
Zmiana sposobu wykorzystywania pojazdu samochodowego - jak skorygować VAT?
Podatnik ponoszący wydatki na zakup i użytkowanie pojazdów samochodowych o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, może odliczyć 50% kwoty podatku VAT, wykazanej w fakturze (...)
str. 11
1.
Sprzedaż pojazdu samochodowego wykorzystywanego do celów mieszanych
Jeżeli w okresie korekty pojazd wykorzystywany do celów służbowych i prywatnych zostanie sprzedany, wówczas przyjmuje się, że do końca okresu korekty samochód ten wykorzystywany jest (...)
str. 12
2.
Samochód przeznaczony do celów prywatnych i służbowych
Podatnik posiadający pełne prawo do odliczenia podatku VAT przy nabyciu samochodu, który został zakupiony wyłącznie do działalności gospodarczej może w okresie korekty zmienić jego przeznaczenie (...)
str. 14
V.
Przeznaczenie usługi budowlanej a zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia
W myśl art. 17 ust. 1 pkt 8 ustawy o VAT podatnikami są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne nabywające usługi (...)
str. 15
1.
Podstawa opodatkowania usług turystyki
Przepis art. 119 ustawy o VAT wprowadza szczególny sposób opodatkowania usług turystycznych, którego istotą jest opodatkowanie marży stanowiącej wynagrodzenie podatników świadczących usługi turystyki. Przez marżę (...)
str. 17
2.
Problemy z ustaleniem obowiązku podatkowego
W przepisach dotyczących VAT nie zawarto szczególnych regulacji dotyczących momentu powstania obowiązku podatkowego dla usług turystyki. Oznacza to konieczność stosowania w tym zakresie ogólnych zasad (...)
str. 17
3.
Określenie stawki VAT na usługi turystyki
Co do zasady stawką właściwą dla świadczenia usług turystycznych jest stawka podstawowa - 23%. Natomiast w przypadku, gdy podatnik część świadczeń w ramach usługi turystyki (...)
str. 19
4.
Zasady odliczania podatku naliczonego
W myśl ogólnej zasady wyrażonej w art. 86 ust. 1 ustawy o VAT, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (...)
str. 19
5.
Dokumentowanie usług turystycznych
Podatnik świadczący usługi turystyczne zobowiązany jest wystawić fakturę na rzecz innego podatnika podatku, podatku od wartości dodanej lub podatku o podobnym charakterze lub na rzecz (...)
str. 20
6.
Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny a procedura VAT marża
Zasady funkcjonowania Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG) określa obecnie ustawa z dnia 24 listopada 2017 r. o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych (Dz. U. poz. (...)
str. 20
1.
Zasady rozliczania podatku VAT przez rolników ryczałtowych
Rolnik, który dokonuje dostawy produktów rolnych pochodzących z własnej działalności rolniczej lub świadczy usługi rolnicze, może korzystać ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 (...)
str. 21
2.
W jaki sposób sprawdzić status rolnika ryczałtowego?
Jesteśmy podatnikiem VAT czynnym, dokonującym zakupu produktów rolnych. W związku z wystawieniem przez nas faktury VAT RR dostawca składa oświadczenie, w którym deklaruje, że jest (...)
str. 22
VIII.
Relacja z dyżuru telefonicznego
1.
Zakup artykułów spożywczych przekazywanych nieodpłatnie kontrahentom
W prowadzonej działalności obecnym i potencjalnym kontrahentom przekazujemy prezenty w postaci artykułów spożywczych, głównie alkoholu. Czy możemy odliczyć VAT od tego zakupu? Zasadą jest, że (...)
str. 24
2.
Odliczenie VAT przez warsztat samochodowy
Prowadzimy warsztat samochodowy (jesteśmy czynnym podatnikiem VAT). Podczas usługi naprawy zamka w samochodzie klienta uszkodziliśmy lakier na drzwiach tego pojazdu. Aby naprawić tę szkodę zleciliśmy (...)
str. 24
3.
Usługi konserwacji urządzeń dźwigowych
Świadczymy usługi konserwacji urządzeń dźwigowych (wind, schodów ruchomych) w budynkach mieszkalnych, galeriach handlowych itp., również jako podwykonawcy. Czy wystawiając fakturę jako podwykonawca powinniśmy zastosować odwrotne (...)
str. 25
C.
KASY REJESTRUJĄCE
IX.
Nowe rozporządzenie w sprawie warunków technicznych
W Dzienniku Ustaw z dnia 22 czerwca 2018 r., pod poz. 1206, opublikowano rozporządzenie Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 28 maja 2018 r. w (...)
str. 26
1.
Definicje nowych pojęć
Przepis § 2 rozporządzenia utrzymuje definicje zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 27 sierpnia 2013 r. Na potrzeby nowych regulacji w rozporządzeniu określono jednak (...)
str. 27
2.
Zmiana warunków i kryteriów technicznych
W § 6-18 rozporządzenia określono kryteria, którym muszą odpowiadać kasy w zakresie ich konstrukcji. W § 6 pkt 7 zapisano, iż kasa rejestrująca powinna być (...)
str. 28
3.
Regulacje przejściowe
Nowe rozporządzenie zawiera również przepisy przejściowe, na mocy których m.in.: kasy wyposażone w funkcję stałą wydruku na paragonie fiskalnym przy danych dotyczących wartości, oznaczenia waluty (...)
str. 28
X.
Czytelnicy pytają
1.
Zwrot ulgi otrzymanej z tytułu zakupu kasy fiskalnej przez następcę prawnego
Jestem spadkobiercą mojej zmarłej żony, która prowadziła jednoosobową działalność gospodarczą. W działalności tej sprzedaż na rzecz osób prywatnych była ewidencjonowana w kasie fiskalnej. Jakich czynności (...)
str. 29
2.
Podatnik zwolniony z VAT a kwota przysługującej ulgi na zakup kasy
Prowadzę działalność gospodarczą i korzystam ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Przekroczyłem limit obrotów zwalniający z obowiązku stosowania kasy fiskalnej. Czy we wniosku o zwrot kwoty (...)
str. 31
3.
Konsekwencje niedokonania odczytu zawartości pamięci kasy
Zlikwidowałem działalność gospodarczą, w której użytkowałem kasę fiskalną. Czy w przypadku braku dokonania odczytu zawartości pamięci kasy grożą mi jakieś sankcje z tego tytułu? Czynności, (...)
str. 32
4.
Kasa fiskalna przy sprzedaży przedmiotowo zwolnionej z VAT
Świadczę usługi medyczne jako lekarz stomatolog i jestem zobowiązany do rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy. W jaki sposób należy rejestrować w kasie sprzedaż usług (...)
str. 33
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
XI.
Komu należy przyporządkować transport towarów w łańcuchu dostaw?
Przyjmuje się, iż w łańcuchu dostaw, każda z transakcji rozpatrywana jest odrębnie i dla każdej z nich miejsce opodatkowania ustala się w inny sposób. Podstawowa (...)
str. 34
XII.
Jak prawidłowo rozliczyć podatek od importu usług?
Co do zasady podatek należny od wykonanej usługi jest rozliczany przez usługodawcę, ale w szczególnych przypadkach podatek ten rozlicza nabywca usługi. Z taką sytuacją mamy (...)
str. 36
1.
Wykazanie importu usług w deklaracji VAT
W sytuacji, gdy miejsce świadczenia danej usługi określone zgodnie z art. 28b-28o ustawy o VAT, znajduje się w Polsce, to podatek należny od importu usług (...)
str. 37
2.
Nabycie przez polskiego podatnika usługi reklamy i usługi pośrednictwa w dostawie towarów od kontrahenta z UE
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której m.in. zakupuję towary od producenta ze Słowacji, a następnie sprzedaję te towary za pośrednictwem platformy Amazon i wysyłam (...)
str. 38
XIII.
Brak nabywcy towarów - stawka VAT w eksporcie
Generalnie w eksporcie stosuje się stawkę VAT 0%, pod warunkiem jednak, że podatnik posiada przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, (...)
str. 39
1.
Pojęcia zdefiniowane w ustawie o VAT
W obrocie z zagranicą ogromne znaczenie ma prawidłowe ustalenie miejsca opodatkowania danej usługi lub dostawy towarów. Od tego zależy bowiem, w którym państwie określone świadczenie (...)
str. 42
2.
Stanowisko organów podatkowych i sądów
Niestety, organy podatkowe dość szeroko interpretują pojęcie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, co wzbudza zaniepokojenie wśród podatników. Dla zagranicznych firm, które korzystają w Polsce z (...)
str. 43
3.
Pytania prejudycjalne skierowane do TSUE
Organy podatkowe w naszym kraju, kierując się przesłankami wskazanymi przez TSUE i korzystając z bogatego orzecznictwa w tym zakresie, szczegółowo analizują zakres i sposób działań (...)
str. 44
1.
Korekta wartości celnej zaimportowanego towaru
Spółka zakupiła towar handlowy od kontrahenta z Izraela. Dokonała odprawy celnej (SAD) na podstawie otrzymanej faktury od dostawcy. Po przyjęciu towaru na stan magazynowy dostawca (...)
str. 45
2.
Import uproszczony w pliku JPK_VAT
Importujemy towary w procedurze uproszczonej, na podstawie art. 33a ustawy o VAT. Obsługujący spółkę agent celny dokonuje odpraw według zasady "jeden dokument SAD do jednego (...)
str. 46
E.
PORADY I KOMENTARZE
XVI.
Przeniesienie własności nieruchomości należącej do gminy na rzecz Skarbu Państwa - wyrok TSUE
Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 13 czerwca 2018 r. w sprawie C-665/16 Minister Finansów przeciwko Gminie Wrocław orzekł iż: Przeniesienie własności nieruchomości należącej (...)
str. 48
1.
Spór między Ministrem Finansów a Gminą Wrocław
Gmina Wrocław będąca miastem na prawach powiatu, wystąpiła do Ministra Finansów z wnioskiem o wydanie interpretacji indywidualnej. Wątpliwość dotyczyła ustalenia, czy przeniesienie z mocy prawa (...)
str. 48
2.
Uzasadnienie wyroku TSUE
W wydanym wyroku TSUE uznał stanowisko Ministra Finansów stwierdzając, iż czynność przeniesienia własności nieruchomości należącej do podatnika VAT na rzecz Skarbu Państwa, jest transakcją podlegającą (...)
str. 49
F.
VAT OD PODSTAW
XVII.
JPK u podatników rozpoczynających opodatkowaną działalność gospodarczą
» Czym jest Jednolity Plik Kontrolny? Jednolity Plik Kontrolny to zestaw informacji o operacjach gospodarczych przedsiębiorcy za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji (...)
str. 50
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XVIII.
Wzór wniosku o przekazanie środków zgromadzonych na rachunku VAT na rachunek bankowy podatnika
Od 1 lipca 2018 r. kontrahenci podatnika mogą płacić należności wynikające z otrzymanych od niego faktur przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności. Zadeklarowana w komunikatach przelewu (...)
str. 53
H.
PODATEK AKCYZOWY
XIX.
Jak rozliczyć energię elektryczną wyprodukowaną z generatorów o łącznej mocy nieprzekraczającej 1 MW?
Spółka posiada koncesję na wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł (biogazu). Z biogazu spółka produkuje energię przy pomocy dwóch agregatów o łącznej mocy nieprzekraczającej 1MW i (...)
str. 56
1.
Warunki zwolnienia z akcyzy energii elektrycznej wyprodukowanej na własne potrzeby
Stosownie do § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 24 lutego 2017 r. w sprawie zwolnień od podatku akcyzowego (Dz. U. (...)
str. 56
2.
Obowiązek prowadzenia ewidencji
Stosownie do art. 138h ust. 1 ustawy o podatku akcyzowym, ewidencję ilościową zużytej energii elektrycznej prowadzą podatnicy posiadający koncesję na wytwarzanie, przesyłanie, dystrybucję lub obrót (...)
str. 57
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Błąd w nazwie kontrahenta a obowiązek sporządzenia korekty pliku JPK_VAT
W związku z dużą ilością faktur, które wystawiamy naszym klientom, w programie księgowym zdefiniowaliśmy zbiorczego kontrahenta o nazwie "paliwo". Powyższe słowo (pomimo zastosowania na fakturze (...)
str. 58
2.
Split payment dla jednostek samorządu terytorialnego
Samorządowy zakład budżetowy świadczy usługi m.in. związane z dostawą wody, odbiorem ścieków dla mieszkańców gminy, jak i firm. Po centralizacji VAT podatnikiem jest gmina. Czy (...)
str. 59
3.
Korekta podatku naliczonego w związku z zawieszeniem działalności gospodarczej
Podatnik zakupił apartament w miejscowości turystycznej w celu świadczenia usług krótkoterminowego zakwaterowania. Zarejestrował się dla celów VAT i uzyskał zwrot tego podatku z tytułu zakupu (...)
str. 60
4.
Kwota z przeniesienia a zwrot w terminie 25 dni
Wykazujemy w miesięcznych deklaracjach VAT nadwyżkę VAT naliczonego nad należnym jako kwotę do przeniesienia na następny miesiąc. Nadwyżka ta od początku 2018 r. kumuluje się. (...)
str. 61
5.
Sprzedaż gruntu wycofanego uprzednio z działalności gospodarczej
Osoba fizyczna w latach 2009-2015 prowadziła działalność gospodarczą. W tym okresie na potrzeby działalności zakupiła grunt (środek trwały) i od tego nabycia odliczyła podatek VAT. (...)
str. 62
6.
Świadczenie usług na zlecenie sądów
Świadczę usługi na rzecz sądów związane z postępowaniem sądowym. Za wykonane usługi (w postaci opinii specjalistycznych) wystawiam faktury. Kiedy w tej sytuacji powinienem wykazać VAT (...)
str. 63
7.
Opodatkowanie podatkiem VAT dopłat na wyrównanie kwoty dochodu otrzymywanych przez rolników
Rolnik będący czynnym podatnikiem VAT otrzymał od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa decyzję o przyznaniu pomocy finansowej. Rekompensata jest przeznaczona na wyrównanie kwoty dochodu uzyskanej (...)
str. 63
8.
Usługa kompleksowa czy świadczenia odrębne?
Spółka zawarła z jednostką samorządu terytorialnego umowę o administrowanie terenami i obiektami położonymi w sąsiedztwie ogólnodostępnego miejsca wypoczynku i rekreacji mieszkańców. Większość wykonywanych czynności stanowi (...)
str. 65
J.
ZMIANY W PRZEPISACH
XX.
Kronika legislacyjna
1.
Zmiana rozporządzeń akcyzowych
W Dzienniku Ustaw z dnia 30 maja 2018 r., pod poz. 1043, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 28 maja 2018 r. zmieniające rozporządzenie w (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.