Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 7 (798) z dnia 01.03.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Wyjaśnienie Ministerstwa Finansów na temat stosowania "nowych" przepisów o VAT
Na stronie Ministerstwa Finansów (www.mf.gov.pl) pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące zmian, jakie obowiązują w VAT od 1 stycznia 2013 r. Prezentujemy je (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Opublikowano jednolite teksty rozporządzeń
W Dz. U. z 4 lutego 2013 r., pod poz. 163, opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2012 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 8
2.
Poszerzono katalog zgłoszeń, które mogą być składane przez internet
W Dz. U. z 13 lutego 2013 r., pod poz. 203, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z 31 stycznia 2013 r. w sprawie określenia rodzajów zgłoszeń, (...)
str. 9
3.
Zmiany w podatku akcyzowym
W Dz. U. z 14 lutego 2013 r., pod poz. 212, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 8 lutego 2013 r. w sprawie zwolnień od (...)
str. 9
4.
Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, środków pochodzących ze źródeł zagranicznych
W Dz. U. z 14 lutego 2013 r., pod poz. 215, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 11 lutego 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie (...)
str. 10
5.
Nowe rozporządzenie w sprawie deklaracji na podatek od środków transportowych składanych drogą elektroniczną
W Dz. U. z 15 lutego 2013 r., pod poz. 221, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 lutego 2013 r. w sprawie deklaracji na (...)
str. 10
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Czynsz za najem zapłacony "z góry"- rozliczenie podatkowe i ewidencja księgowa u wynajmującego i najemcy
Kwestie związane z najmem zostały uregulowane w art. 659-692 Kodeksu cywilnego. Strony mogą w umowie najmu dowolnie określać termin płatności czynszu, mogą się m.in. umówić, (...)
str. 10
1.1.
Obowiązek podatkowy u wynajmującego i odliczenie VAT u najemcy
Zasadniczo obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą wykonania usługi, a jeśli wykonanie usługi powinno być potwierdzone fakturą - z chwilą wystawienia faktury, nie później (...)
str. 10
1.2.
Moment powstania przychodu i zaliczenia najmu w koszty
W usługach najmu zazwyczaj jest tak, że strony ustalają, iż jest on rozliczany w okresach rozliczeniowych, np. miesięcznych, kwartalnych, półrocznych, itd. W takim przypadku moment (...)
str. 12
1.3.
Ewidencja księgowa u wynajmującego i u najemcy
Ewidencja u wynajmującego Jeśli najem wchodzi do podstawowej działalności wynajmującego, to przychody z najmu ewidencjonuje się na koncie 70-0 "Sprzedaż usług". W pozostałych przypadkach ujmuje (...)
str. 13
2.
Darowizna udziału we współwłasności
W tym artykule przeanalizujemy skutki podatkowe, jakie powstają u darczyńcy w związku z darowizną udziału we współwłasności - na przykładzie darowizny udziału w samochodzie osobowym, (...)
str. 14
2.1.
Skutki w VAT
Zakup towaru na współwłasność a prawo do odliczenia VAT Generalnie przy zakupie towaru na współwłasność podatnikowi przysługuje prawo do odliczenia VAT w takiej części, w (...)
str. 14
2.2.
Zbycie środka trwałego w drodze darowizny - skutki w podatku dochodowym
W przypadku, gdy środek trwały stanowi współwłasność podatnika, jego wartość początkową ustala się w takiej proporcji, w jakiej pozostaje udział podatnika w jego współwłasności (art. (...)
str. 16
2.3.
Ujęcie darowizny w księgach rachunkowych darczyńcy
W ewidencji księgowej wycofanie z działalności gospodarczej (np. w związku z darowizną) środka trwałego będącego własnością lub współwłasnością podatnika ujmuje się następująco: 1) wartość początkowa (...)
str. 17
IV.
PODATEK VAT
1.
NIP-7 potwierdza adres osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów na interpelację poselską
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą może na fakturach podawać adres głównego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej (inny niż adres zamieszkania), jeżeli adres ten podała w zgłoszeniu (...)
str. 18
2.
Rozbiórka budynku w ramach kompleksowej inwestycji a prawo do odliczenia VAT - wyrok TSUE
Wyburzenie budynku w celu wybudowania nowego kompleksu nie powoduje konieczności korekty VAT odliczonego od zakupu tego budynku, jeżeli ostateczny efekt inwestycji (tj. nowy obiekt) będzie (...)
str. 19
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Czy na fakturze trzeba podawać termin zapłaty?
Obecnie dłużnik, który nie ureguluje zobowiązania w terminie 150. dni od upływu terminu płatności, musi skorygować VAT naliczony. Czy w związku z tym na fakturze (...)
str. 20
3.2.
Wystawienie faktury korygującej do sprzedaży z 2012 r.
Czy fakturę korygującą do faktury wystawionej w 2012 r. (np. w związku z udzieleniem rabatu) należy wystawić według "nowych", czy "starych" zasad (dotyczy np. oznaczania (...)
str. 21
3.3.
Zwolnienia ze stosowania kasy rejestrującej w 2013 r.
W 2011 r. sprzedaliśmy samochód dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Sprzedaż nie spowodowała przekroczenia limitu zwolnienia podmiotowego z ewidencjonowania, stąd do tej pory nie (...)
str. 22
3.4.
Odliczenie VAT od wydatków związanych z umorzeniem udziałów
W związku z umorzeniem udziałów ponieśliśmy koszty obsługi prawnej, doradztwa podatkowego, itp. Czy od tych wydatków możemy odliczyć VAT? VAT od wydatków związanych z umorzeniem (...)
str. 24
3.5.
Stawka VAT dla usług odśnieżania dachów
Jaką stawkę VAT zastosować przy odśnieżaniu ręcznym dachu na budynku biurowym? Stawka VAT dla usług polegających na usuwaniu śniegu wynosi 8%. Zgodnie z art. 41 (...)
str. 24
3.6.
Udzielenie licencji - ustalenie terminu powstania obowiązku podatkowego w VAT
W grudniu 2012 r. udzieliliśmy licencji na użytkowanie kodów do programu komputerowego, z terminem płatności 30 dni, przypadającym w styczniu 2013 r. Płatność ma być (...)
str. 25
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Spłata w walucie obcej pożyczki, przewalutowanej na złotówki, może powodować powstanie podatkowych różnic kursowych - wyrok NSA
Samo przewalutowanie pożyczki udzielonej w walucie obcej na złotówki nie powoduje powstania podatkowych różnic kursowych. Różnice kursowe mogą jednak powstać, jeśli po przewalutowaniu pożyczka zostanie (...)
str. 28
1.2.
Częściowy zwrot przez spółkę osobową wkładu dla wspólnika będącego spółką z o.o. a koszty uzyskania przychodu
W przypadku częściowego otrzymania wkładu przez spółkę z o.o. ze spółki osobowej, w spółce z o.o. powstaje przychód podatkowy na zasadach ogólnych. Powoduje to, że (...)
str. 29
2.
Rozszerzony skład siedmiu sędziów wypowie się na temat kosztów reprezentacji
Od dłuższego już czasu trwa spór o to, czy wydatki na poczęstunek, serwowany kontrahentom w siedzibie firmy lub poza nią (np. w restauracji), należy uznać (...)
str. 31
3.
Co należy rozumieć przez "dzień poniesienia koszu uzyskania przychodu"? - w orzecznictwie sądów administracyjnych
Za dzień poniesienia kosztu uzyskania przychodów (z nieistotnym tu zastrzeżeniem) uważa się dzień, na który ujęto koszt w księgach rachunkowych (zaksięgowano) na podstawie otrzymanej faktury (...)
str. 32
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Długi termin płatności a obowiązek korekty kosztów
Spółka z o.o. większość towarów handlowych kupuje od rolników ryczałtowych. Na podstawie umów z rolnikami, termin płatności za dokonane zakupy często wynosi ponad 150 dni. (...)
str. 34
4.2.
Likwidacja towarów handlowych a koszty uzyskania przychodów
Spółka posiada w magazynie towary handlowe, które nie nadają się już do sprzedaży. Czy jeśli towary te zostaną zlikwidowane, ich wartość spółka będzie mogła zaliczyć (...)
str. 35
4.3.
Do którego roku ująć korekty przychodów dotyczące 2012 r.?
Czy korekty z 2013 r. zmniejszające bądź zwiększające przychody z tytułu zmiany ceny na skutek reklamacji bądź zwrotu towaru, które dotyczą sprzedaży dokonanej w roku (...)
str. 37
5.
Zmiana polsko-indyjskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania - komunikat Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów poinformowało na swojej stronie internetowej (www.mf.gov.pl), że 29 stycznia 2013 r. został podpisany Protokół między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Indii o (...)
str. 39
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Wybrane orzecznictwo WSA
1.1.
Wydatki na zabiegi rehabilitacyjne trzeba uprawdopodobnić, aby skorzystać z ulgi w PIT
Przedłożenie orzeczenia o niepełnosprawności i dowodu rejestracyjnego pojazdu nie jest wystarczające, aby w zeznaniu rocznym można było odliczyć ulgę z tytułu przejazdów samochodem osobowym na (...)
str. 40
1.2.
Zapewnienie pracownikom dojazdu do pracy a powstanie przychodu
Jeżeli wartości nieodpłatnego świadczenia (tu: zapewnienia pracownikom dojazdu do pracy) nie można przypisać do konkretnego pracownika, to brak jest podstaw do ustalania przychodu z tego (...)
str. 41
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Zmiana rozporządzenia w sprawie podróży - wpływ na koszty podatkowe
Od 1 marca 2013 r. obowiązują przepisy nowego rozporządzenia z dnia 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży (...)
str. 42
2.2.
Zaliczka na podatek dochodowy z tytułu dwóch odrębnych działalności
Jestem osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą oraz uzyskuję przychody z tytułu udziałów w spółce osobowej. Czy ustalając zaliczkę na podatek dochodowy, obliczany według skali, należy połączyć koszty (...)
str. 43
2.3.
Identyfikator podatkowy u osoby uzyskującej przychody z najmu prywatnego
Poza przychodami ze stosunku pracy uzyskuję również przychody z najmu prywatnego. Czy moim identyfikatorem podatkowym jest NIP, czy PESEL? Który z tych numerów powinienem podać składając PIT (...)
str. 44
2.4.
Zakup kasy rejestrującej oraz rozliczenie ulgi na jej nabycie u podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów
Jak rozliczyć zakup kasy fiskalnej przy założeniu skorzystania z ulgi na jej zakup? Czy ulga stanowi przychód podatkowy podlegający wpisaniu do PKPiR? Wydatek na nabycie (...)
str. 45
2.5.
Rozliczenie straty z lat ubiegłych przez przedsiębiorcę uzyskującego przychody z różnych źródeł
Osoba fizyczna uzyskiwała w 2012 r. dochody z działalności gospodarczej oraz z umowy o pracę. Czy w zeznaniu podatkowym za 2012 r. może odliczyć stratę z działalności gospodarczej, poniesioną w 2011 r.? Jeśli tak, to (...)
str. 46
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Brak części dachu a podatek od nieruchomości
Czy budynek pozbawiony wskutek pożaru części dachu podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości? Budynkiem - zgodnie z art. 1a ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia (...)
str. 48
2.
Dopłaty na kapitał zapasowy a PCC
Spółka z o.o. miała trudności z płynnością, udziałowcy podjęli więc uchwałę o podwyższeniu kapitału zapasowego i wpłacili pieniądze na konto spółki. Czy powinno się tę (...)
str. 48
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Amortyzacja środka trwałego otrzymanego jako nagroda rzeczowa
Jeżeli otrzymany nieodpłatnie jako nagroda środek trwały stanowił, podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym, przychód z działalności gospodarczej, to odpisy amortyzacyjne naliczane od jego wartości początkowej mogą (...)
str. 49
2.
Darowizna przedsiębiorstwa a dotychczasowe odpisy amortyzacyjne
Przekazanie przedsiębiorstwa w formie darowizny nie powoduje konieczności korekty odpisów amortyzacyjnych dokonanych od przekazywanych środków trwałych. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi z 15 (...)
str. 50
3.
Opłata za aktualizację programu komputerowego
Jak rozliczyć dla celów podatkowych i bilansowych wydatek na aktualizację wykorzystywanego przez nas oprogramowania komputerowego? Wydatki na aktualizację oprogramowania odnoszone są bezpośrednio w koszty uzyskania (...)
str. 52
4.
Amortyzacja pensjonatu z zapleczem konferencyjno-szkoleniowym
Spółka z o.o., na potrzeby prowadzonej działalności, buduje pensjonat z zapleczem konferencyjno-szkoleniowym. Wybudowany obiekt, zgodnie z KŚT, zostanie zakwalifikowany do grupy 1, podgrupy 10 w (...)
str. 53
5.
Ulepszenie inwestycji w obcym środku trwałym
Kilka lat temu Spółka poniosła nakłady na dostosowanie wynajmowanego lokalu do naszych potrzeb i zakwalifikowała poniesione nakłady do "inwestycji w obcym środku trwałym". Nakłady te (...)
str. 54
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Jak członek rady nadzorczej ubezpiecza się w ZUS?
Osoba sprawująca funkcję członka rady nadzorczej podlega z tego tytułu obowiązkowo wyłącznie obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu. Ubezpieczenie to jest dla niej obowiązkowe wtedy, gdy jej miejsce (...)
str. 55
2.
Zapłata bieżących i zaległych składek do ZUS na jednym dokumencie płatniczym
Dokonując zapłaty składek na ubezpieczenia społeczne za luty br. zamierzam jednocześnie uregulować w całości zaległe składki na te ubezpieczenia za grudzień 2012 r. i styczeń (...)
str. 58
3.
Wypłata premii za okresy choroby a najniższa podstawa wymiaru zasiłku
Pracownik zatrudniony na cały etat otrzymuje wynagrodzenie, którego wysokość wraz z premią kształtuje się na poziomie minimalnego wynagrodzenia. W myśl przepisów płacowych, premia jest wypłacana (...)
str. 58
4.
Zasiłek macierzyński w przypadku zatrudnienia na zastępstwo
Pracownica, z którą zawarto umowę na zastępstwo, dostarczyła zaświadczenie lekarskie stwierdzające ciążę. Czy po urodzeniu dziecka będzie przysługiwało jej prawo do zasiłku macierzyńskiego? Tak, pod (...)
str. 60
X.
PRAWO PRACY
1.
Świadczenia z ZFŚS a zajęcie wynagrodzenia za pracę
Do pracodawcy wpłynęło pismo komornika o zajęciu wynagrodzenia za pracę. Czy zajęcie wynagrodzenia na podstawie takiego pisma obejmuje także świadczenia wypłacone z Zakładowego Funduszu Świadczeń (...)
str. 61
2.
Rozwiązanie umowy z nieobecnym pracownikiem
Pracownik, który nie pojawił się w pracy od 2 tygodni, nie usprawiedliwił się i nie powiadomił nas o przyczynach tej nieobecności. Czy w tej sytuacji (...)
str. 62
3.
Przejście pracownika do innego pracodawcy na podstawie porozumienia między zakładami pracy
Zatrudniamy pracownika, dla którego przez kilka miesięcy nie będzie pracy w naszym zakładzie. Nie chcemy mu jednak wypowiadać umowy, bo w dalszej perspektywie będzie on nam potrzebny. (...)
str. 62
4.
Ustalanie wymiaru urlopu dla pracownika niepełnoetatowego
Zatrudniamy na pół etatu pracownika, który świadczy pracę od poniedziałku do piątku po 4 godziny dziennie. Posiada on ponad 10-letni staż pracy. Ile urlopu wypoczynkowego (...)
str. 64
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
1.1.
Płatność gotówką a obowiązki wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
Spółka z o.o. sprzedała i kupiła towar za kwotę przewyższającą 15 tys. euro. Faktury (sprzedaży i zakupu) wystawiane są w PLN. Zarówno klient, jak i Spółka płacą gotówką również w PLN. Zapłaty są (...)
str. 65
1.2.
Inwentaryzacja elektroniczna
Proszę o wyjaśnienia na temat inwentaryzacji elektronicznej, tj. za pomocą czytników z kodów kreskowych. Metoda ta zastępuje tradycyjny spis z natury i ręczne wypisywanie arkusza spisu z natury. Wydruki z systemu (...)
str. 67
1.3.
Sprawozdanie finansowe spółki z o.o. powstałej z przekształcenia niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej
Niepubliczny zakład opieki zdrowotnej (NZOZ) przekształcił się w 2012 r. w spółkę kapitałową (spółkę z o.o.) Rokiem obrotowym spółki jest rok kalendarzowy. Czy sporządzając bilans i rachunek zysków i strat spółki (...)
str. 69
1.4.
Przeksięgowanie kwot ujętych na funduszu założycielskim samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej na rozliczenia międzyokresowe przychodów
Czy przeksięgowaniu na rozliczenia międzyokresowe przychodów podlega również niezamortyzowana część wartości nieruchomości (budynków), które samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej (SP ZOZ) otrzymał nieodpłatnie na własność? (...)
str. 72
1.5.
Noty odsetkowe wystawione w 2013 r., a dotyczące zobowiązań z 2012 r.
W jaki sposób zaksięgować noty odsetkowe wystawione przez kontrahentów w roku 2013, a dotyczące niezapłaconych zobowiązań z 2012 r.? Noty odsetkowe wystawione w 2013 r., w części dotyczącej niezapłaconych na dzień bilansowy zobowiązań, (...)
str. 73
1.6.
Uregulowanie kary umownej świadczeniami niepieniężnymi
Obciążyliśmy kontrahenta karą umowną. W ramach ugody sądowej uzgodniono, że kara zostanie uregulowana poprzez wydanie nam voucherów uprawniających do pobytów w hotelach kontrahenta. Ich wartość opiewa na (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.