Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 33 (788) z dnia 20.11.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Zakończenie działalności spółki z o.o. - aspekt podatkowy
Kwestie związane z rozwiązaniem i likwidacją spółki z o.o. regulują przepisy art. 270-290 Kodeksu spółek handlowych. Wynika z nich m.in., że w trakcie likwidacji spółka (...)
str. 4
1.1.
Likwidacja działalności spółki z o.o. - skutki w VAT
Z art. 14 ustawy o VAT wynika, że opodatkowaniu VAT podlegają towary własnej produkcji oraz towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy, w przypadku: (...)
str. 4
1.2.
Termin złożenia zeznania CIT-8 przez zlikwidowaną spółkę
Zasadniczo podatnicy są zobowiązani składać urzędom skarbowym zeznanie podatkowe o wysokości dochodu (straty) osiągniętego w roku podatkowym - w terminie do końca trzeciego miesiąca roku (...)
str. 6
1.3.
Konsekwencje otrzymania majątku likwidowanej spółki - u wspólników
Wartość majątku otrzymanego przez wspólników w związku z likwidacją osoby prawnej zaliczana jest do dochodów (przychodów) z udziału w zyskach osób prawnych. Od tego dochodu (...)
str. 6
2.1.
Obiady dla pracowników w świetle przepisów prawa pracy
Obiady jako posiłki profilaktyczne W niektórych przypadkach pracodawca, realizując obowiązek z zakresu bhp, jest zobowiązany zapewnić pracownikom nieodpłatnie posiłki (np. obiady) i napoje, jeśli jest (...)
str. 7
2.2.
Przychód pracowników z tytułu obiadów od pracodawcy
Wartość obiadów zapewnionych przez pracodawcę, co do zasady, stanowi przychód ze stosunku pracy. Przychód ten niekiedy może korzystać ze zwolnienia od podatku. Tak będzie np. (...)
str. 8
2.3.
Składki ZUS od obiadów dla pracowników
Jeżeli obiady wydawane są pracownikom w ramach realizacji obowiązków pracodawcy w zakresie bhp (posiłki profilaktyczne), to wartość tego świadczenia nie podlega oskładkowaniu, na podstawie § (...)
str. 9
2.4.
VAT od wydatków na zakup obiadów dla pracowników
Zasadą jest, że podatnicy nie mają prawa do odliczenia VAT naliczonego od zakupu usług gastronomicznych (z wyjątkiem nabycia gotowych posiłków przeznaczonych dla pasażerów przez podatników (...)
str. 9
2.5.
Wydatki na obiady dla pracowników a koszty uzyskania przychodów pracodawcy
Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów wydatków na obiady dla pracowników uzależnione jest od tego, jakiemu celowi służyło przekazanie tych obiadów. Jeżeli przykładowo było ono związane (...)
str. 10
2.6.
Ewidencja księgowa nabycia obiadów dla pracowników
Ewidencję księgową operacji związanych z zakupem obiadów dla pracowników przedstawimy na przykładzie liczbowym. Przykład Pracownikom oddelegowanym do pracy w innej miejscowości spółka zapewniła obiady w (...)
str. 10
II.
PODATEK VAT
1.
Proponowane zmiany w zakresie wysokości opodatkowania VAT
1.1. Zmiany w zakresie zwolnień z VAT • Dostawa towarów używanych Obecnie dostawa towarów używanych jest zwolniona z VAT, jeżeli w stosunku do nich podatnikowi (...)
str. 11
2.
Wybrane orzecznictwo
2.1.
Częstotliwa sprzedaż na aukcjach internetowych może być uznana dla celów VAT za działalność gospodarczą - wyrok NSA
Osoba, która często sprzedaje rzeczy na aukcjach internetowych, może być uznana za podatnika prowadzącego działalność gospodarczą, zobowiązaną do rozliczania VAT. Może to w określonych okolicznościach (...)
str. 14
2.2.
Opodatkowanie świadczeń złożonych - wyrok NSA
Co do zasady, każde świadczenie powinno być opodatkowane odrębnie. Traktowanie kilku świadczeń jako jednego świadczenia złożonego powinno mieć charakter wyjątkowy i może wystąpić tylko w (...)
str. 15
3.
Rozliczenie zaliczki otrzymanej na poczet eksportu od osoby nieprowadzącej działalności gospodarczej
Obowiązek podatkowy od zaliczki otrzymanej na poczet eksportu Generalnie otrzymanie zaliczki (przedpłaty, raty, itp.) powoduje powstanie obowiązku podatkowego w VAT i zobowiązuje do rozliczenia VAT. (...)
str. 16
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Jaki kurs stosować do przeliczenia należności za najem wyrażonej w walucie obcej?
Wynajmujemy biuro dla polskiej firmy. Za najem za dany miesiąc najemca zobowiązany jest zapłacić do końca tego miesiąca. Należność wyrażona jest w walucie obcej. Jaki (...)
str. 19
4.2.
Moment powstania obowiązku podatkowego przy przedwstępnej umowie sprzedaży nieruchomości
Spółka sprzedaje prawo użytkowania wieczystego nieruchomości wraz ze zlokalizowanym na niej budynkiem. Sporządzone zostały dwa akty notarialne: pierwszy akt dotyczy warunkowej umowy sprzedaży, drugi zaś (...)
str. 20
4.3.
Sprzedaż licencji - ustalenie terminu powstania obowiązku podatkowego w VAT
Sprzedajemy licencje na programy komputerowe. Czy obowiązek podatkowy dla tego typu czynności zależy od terminu i daty zapłaty, bez względu na to, kto jest nabywcą? (...)
str. 21
4.4.
Odszkodowanie za przedwczesne rozwiązanie umowy leasingu - skutki w VAT
Użytkowaliśmy samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Podpisaliśmy porozumienie w sprawie rozwiązania tej umowy przed jej zakończeniem. W związku z tym leasingodawca obciążył nas (...)
str. 22
4.5.
Jaka stawka VAT na media związane z najmem nieruchomości?
Dzierżawimy budynek. Za zużytą przez nas wodę dzierżawca wystawia refakturę (na podstawie wskazań licznika), stosując stawkę 8%. Część pomieszczeń biurowych będziemy podnajmować innemu podmiotowi. Jaką (...)
str. 24
III.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Kara umowna za niewykonanie umowy może być kosztem podatkowym - wyrok NSA
Kara umowna za odstąpienie od umowy, zapłacona w celu wyeliminowania ryzyka zapłaty wyższego odszkodowania, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów. Są to bowiem wydatki (...)
str. 25
2.
Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - wierzytelności odpisane jako nieściągalne
Zasadniczo wierzytelności (należności) odpisane jako nieściągalne nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Od zasady tej ustawodawca przewidział wyjątki, m.in. w odniesieniu do tych należności, które uprzednio (...)
str. 26
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Czy otrzymanie zabezpieczenia należytego wykonania umowy podlega opodatkowaniu CIT?
Spółka (inwestor) zawarła umowę z wykonawcą inwestycji. W umowie podano, że wykonawca wpłaci określoną kwotę tytułem zabezpieczenia należytego wykonania przedmiotu umowy (kaucję gwarancyjną) z podanym (...)
str. 28
3.2.
Zakup od syndyka zorganizowanej części przedsiębiorstwa
Jesteśmy Spółką z o.o. i zamierzamy kupić od syndyka Spółdzielnię, w której strata jest bardzo znaczna. Spółdzielnia ta jest obecnie w likwidacji, a okres wypowiedzenia umowy pracownikom kończy się z ostatnim (...)
str. 30
3.3.
Umorzenie/przedawnienie zaległości podatkowej - czy powstanie przychód podatkowy?
Spółka z o.o. posiadała zaległość podatkową z poprzedniego roku z tytułu VAT, która została w tym roku umorzona przez organ podatkowy. Czy w związku z (...)
str. 31
3.4.
Obowiązki płatnika w przypadku wypłaty kontrahentowi zagranicznemu odsetek za zwłokę
W związku z zaległościami w zapłacie faktur kontrahentowi niemieckiemu Spółka z o.o. zobowiązana będzie zapłacić odsetki za zwłokę. Czy od płaconych odsetek mamy obowiązek potrącić podatek dochodowy? Jeżeli Spółka (...)
str. 33
IV.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Obowiązki podatnika w związku z likwidacją jednoosobowej działalności gospodarczej
Likwidację działalności gospodarczej osoba fizyczna powinna zgłosić na formularzu CEIDG-1, składając wniosek o wykreślenie wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Wniosek ten (...)
str. 34
2.
Polisa OC dla członków zarządu i pracowników pełniących funkcje zarządcze - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Spółka zawarła umowy OC w celu zminimalizowania ewentualnych negatywnych skutków finansowych dla spółki mogących wynikać z błędnych decyzji podejmowanych przez osoby zarządzające (członków zarządu i (...)
str. 38
3.
Ministerstwo Finansów nie przewiduje podwyższenia kwoty stypendium wolnej od podatku - odpowiedź na interpelację poselską
Nie jest planowane podwyższenie kwoty limitu stypendiów dla uczniów i studentów zwolnionej od podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 40b ustawy o PDOF. (...)
str. 39
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Niedopłata składek na ubezpieczenia społeczne pracownika - skutki w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych
Na skutek błędu naliczyliśmy i potrąciliśmy pracownikom zbyt niskie składki na ubezpieczenia społeczne. W rezultacie odprowadziliśmy za wysokie składki na ubezpieczenia zdrowotne oraz zaliczki na (...)
str. 40
4.2.
Odszkodowania wypłacone za zniszczenia spowodowane budową sieci CO
Przy budowie sieci CO zostały zniszczone działki rekreacyjne i warzywne. Właścicielom tych działek nasza firma wypłaciła odszkodowania. Czy w związku z wypłatą odszkodowań powinniśmy dla tych osób wystawić (...)
str. 42
4.3.
Faktury kosztowe u ryczałtowca
Czy przy opodatkowaniu prowadzonej działalności na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego należy zbierać i przechowywać faktury kosztowe? Tak. Podatnicy oraz spółki, których wspólnicy są opodatkowani w formie ryczałtu od (...)
str. 44
4.4.
Ujęcie wydatków w księdze przychodów i rozchodów, gdy podatnik prowadzi działalność mieszaną
Jestem czynnym podatnikiem VAT, lecz obecnie wykonuję tylko czynności zwolnione z VAT. W księdze przychodów i rozchodów (PKPiR) wydatki ujmuję w kwocie brutto. Zamierzam rozpocząć (...)
str. 46
V.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Nieruchomość obciążona hipoteką a podatek od czynności cywilnoprawnych
Zawarłem przedwstępną umowę sprzedaży nieruchomości obciążonej hipoteką. Z tego względu cena kupna była niższa. Czy okoliczność ta ma wpływ na wysokość podatku od czynności cywilnoprawnych? (...)
str. 47
2.
Podatek od części nieruchomości wynajętej przez ZPChr
Prowadzimy zakład pracy chronionej. Część budynku jest zajęta na prowadzenie tego zakładu, a część wynajmujemy prywatnemu przedsiębiorcy. Czy budynek ten jest zwolniony od podatku od (...)
str. 48
3.
Opodatkowanie budynku wpisanego do rejestru zabytków
Planujemy nabyć budynek, który jest wpisany do rejestru zabytków. Zamierzamy przenieść tam siedzibę naszej firmy. Czy w takim przypadku nieruchomość ta nadal będzie zwolniona z (...)
str. 48
VI.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Jednorazowa amortyzacja w spółce osobowej rozpoczynającej działalność - wyrok WSA
Wspólnik nowopowstałej spółki komandytowej, który prowadził działalność gospodarczą, nie ma prawa do skorzystania z jednorazowego odpisu amortyzacyjnego w roku założenia tej spółki. Przy czym brak (...)
str. 49
2.
Czy grunty prywatne należy wprowadzić do firmowej ewidencji? - odpowiedź Ministerstwa Finansów
Jeżeli tylko część nieruchomości, w tym budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, jest wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej bądź wynajmowana lub wydzierżawiana - odpisów amortyzacyjnych dokonuje (...)
str. 50
3.
Amortyzacja środka trwałego otrzymanego przy wystąpieniu wspólnika ze spółki jawnej
W związku z wystąpieniem ze spółki jawnej wspólnik otrzymał środek trwały (maszynę). Następnie wprowadził go do ewidencji środków trwałych prowadzonej działalności gospodarczej. Jak w takim (...)
str. 51
4.
Koszty podróży służbowej oraz usługa pośrednictwa a wartość początkowa środka trwałego
Nabyliśmy poza granicami kraju pojazd specjalistyczny. Czy koszty delegacji pracowników, którzy dokonali oględzin, prób funkcjonowania oraz załatwienia formalności związanych ze sprowadzeniem pojazdu do firmy powinny (...)
str. 52
5.
Amortyzacja samochodu zakupionego za kredyt zabezpieczony przewłaszczeniem
Zakup samochodu osobowego sfinansowaliśmy kredytem. Jako zabezpieczenie jego spłaty bank ustanowił przewłaszczenie na zabezpieczenie. Zgodnie z umową, do czasu spłaty kredytu bank staje się współwłaścicielem (...)
str. 53
6.
Amortyzacja środków trwałych przy zawieszeniu wykonywania działalności
Czy w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej dokonuje się odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych? W okresie zawieszenia działalności gospodarczej podatnicy nie dokonują odpisów amortyzacyjnych dla (...)
str. 55
VII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Składki ZUS od umowy zlecenia ze studentem będącym pracownikiem
24-letni student jest zatrudniony w mojej firmie na podstawie umowy o pracę i podlega z tego tytułu ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu w sposób przewidziany (...)
str. 56
2.
Członkiem zarządu - osoba zatrudniona na umowę o pracę
Członek zarządu spółki z o.o. pełni w niej funkcję prezesa na podstawie powołania. Na koniec każdego miesiąca wypłacamy mu z tego tytułu wynagrodzenie. Od listopada (...)
str. 58
3.
W podstawie wymiaru zasiłków uwzględnia się wynagrodzenie wypłacone za określone miesiące
Zgodnie z regulaminem, wynagrodzenie za dany miesiąc wypłacamy pracownikom 10 dnia następnego miesiąca kalendarzowego. W związku z tym, przy ustalaniu podstawy wymiaru zasiłków, wynagrodzenie np. (...)
str. 59
4.
Potrącenie części zasiłku obliczonego od najniższej podstawy wymiaru w razie nieterminowego dostarczenia zwolnienia
1) Czy można potrącić 25% wysokości zasiłku za nieterminowe dostarczenie zwolnienia lekarskiego, jeżeli podstawę wymiaru tego zasiłku stanowi kwota najniższa? Tak. Przepisy ustawy zasiłkowej nie (...)
str. 59
VIII.
PRAWO PRACY
1.
Wartość współczynnika do obliczenia ekwiwalentu za urlop w 2013 r.
Kilku pracowników firmy jest na wypowiedzeniach. Niektóre z nich upłyną w 2013 r. Pracownicy mają niewykorzystane urlopy wypoczynkowe, za które będzie im przysługiwał ekwiwalent pieniężny. (...)
str. 61
2.
Dodatki za pracę w porze nocnej w 2013 r.
Pracownicy zatrudnieni w naszej firmie wykonują też pracę w nocy. Za pracę tę otrzymują dodatki ustalane zgodnie z przepisami Kodeksu pracy. Jaka wysokość dodatków nocnych (...)
str. 62
3.
Wysokość kwot wolnych od potrąceń w 2013 r.
W zakładzie zatrudniamy pracowników zarówno w pełnym, jak i niepełnym wymiarze czasu pracy, którzy otrzymują minimalne wynagrodzenie za pracę. W razie dokonywania egzekucji komorniczych na (...)
str. 63
4.
Zasady potrącania ze świadczeń chorobowych
Jesteśmy płatnikiem zasiłku chorobowego. Jeden z naszych pracowników ma zajęcie alimentacyjne. Czy zasady potrącania ze świadczeń chorobowych wypłacanych pracownikom są identyczne, jak w przypadku wynagrodzeń (...)
str. 65
IX.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Wniesienie aportu do spółki kapitałowej
Spółdzielnia posiada 100% udziałów w spółce z o.o. A. W księgach rachunkowych są one ewidencjonowane jako inwestycje długoterminowe - Wn konto 030 460.000 zł (wartość w cenie nabycia). We wrześniu (...)
str. 66
2.
Przejście na księgi rachunkowe - zasady ustalania kapitału własnego
Spółka jawna osób fizycznych przejdzie od 1 stycznia 2013 r. z podatkowej księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe. Czy za kapitał podstawowy można przyjąć nadwyżkę aktywów nad (...)
str. 67
3.
Odpisy aktualizujące wartość środków trwałych
W jakim przypadku należy dokonywać odpisów aktualizujących wartość środków trwałych? Co brać pod uwagę? Na podstawie art. 32 ust. 4 ustawy o rachunkowości, w przypadku zmiany technologii produkcji, przeznaczenia do (...)
str. 68
4.
Brak zatwierdzenia sprawozdania finansowego
Co musimy zrobić, jeżeli sprawozdanie finansowe spółki z o.o. za 2011 r. nie zostało jeszcze zatwierdzone? Czy przewidziano z tego tytułu jakieś sankcje? Przepisy ustawy (...)
str. 69
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego z rachunkowości
5.1.
Potwierdzenie sald sporządzone w innym terminie niż dzień bilansowy
Czy termin inwentaryzacji można uznać za dotrzymany, jeżeli potwierdzenie sald zostanie sporządzone na 30 listopada? Tak. Potwierdzenia sald należności dokonuje się na ostatni dzień każdego (...)
str. 70
5.2.
Zapłata i rozliczenie zaliczki na poczet kosztów czynności komorniczych
W związku z rozpoczęciem egzekucji należności wypłacono komornikowi zaliczkę na koszty własne. Jak zaewidencjonować taką wypłatę w księgach rachunkowych? Co do zasady, zaliczka na poczet czynności komorniczych nie (...)
str. 70
5.3.
Ewidencja księgowa sprzedaży własnych wierzytelności
Jak należy księgować sprzedaż własnych wierzytelności? Dla celów bilansowych sprzedaż wierzytelności traktowana jest analogicznie jak sprzedaż papierów wartościowych. Przychód ze sprzedaży wierzytelności (w cenie określonej w umowie (...)
str. 71
5.4.
Przedawnienie należności wyrażonej w walucie obcej
Posiadamy przedawnioną należność od kontrahenta zagranicznego. W jakiej wartości ją wyksięgować z ksiąg rachunkowych? Czy będzie można zaliczyć ją do kosztów? Odpisanie uznanych za przedawnione należności wyrażonych (...)
str. 72
5.5.
Korekta kosztów i podatku dochodowego za rok ubiegły
W księgach rachunkowych (sp. z o.o.) ubiegłego roku (sprawozdanie finansowe zatwierdzone) odkryto błąd w księgowaniu faktury dotyczącej ulepszenia środka trwałego. Koszt wykonanych prac, zamiast zwiększyć wartość początkową modernizowanej (...)
str. 73
5.6.
Uregulowanie zobowiązania pieniężnego poprzez wydanie towaru
Podmiot chce uregulować zobowiązanie wobec dostawcy poprzez wydanie towaru z własnego magazynu. Jak rozliczyć w księgach rachunkowych taką zamianę długu na towar? Uregulowanie zobowiązania poprzez wydanie własnych (...)
str. 74
X.
KOMUNIKATY - WSKAŹNIKI
1.
Zaliczka na podatek dochodowy za grudzień (IV kwartał) 2012 r.
Na temat ustalania zaliczek za ostatni miesiąc (kwartał) roku podatkowego pisaliśmy w Biuletynie Informacyjnym nr 31 z 1 listopada 2012 r., w artykule pt. "W (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.