Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 25 (816) z dnia 01.09.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Jednoznaczna identyfikacja towarów i usług na paragonie fiskalnym - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Od 1 kwietnia 2013 r. obowiązuje "nowe" rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących (rozporządzenie z dnia 14 marca 2013 r., Dz. U. poz. 363), zwane dalej (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Protokół zmieniający Konwencję między Polską a Luksemburgiem w sprawie unikania podwójnego opodatkowania
Z dniem 25 lipca 2013 r. wszedł w życie Protokół zmieniający Konwencję między Rzecząpospolitą Polską a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w (...)
str. 6
2.
Zmiany w akcyzie
W Dzienniku Ustaw z 20 sierpnia 2013 r., pod poz. 939, opublikowano ustawę z dnia 12 lipca 2013 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym. (...)
str. 6
3.
Uproszczenia dla małych jednostek - projekt zmian ustawy o rachunkowości
Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji: http://legislacja.rcl.gov.pl zamieszczono projekt z dnia 22 lipca 2013 r. ustawy o zmianie ustawy o rachunkowości. Najistotniejszą zmianą jest wprowadzenie (...)
str. 7
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Ewidencjonowanie faktur korygujących - w świetle aktualnych interpretacji organów podatkowych
W praktyce życia gospodarczego zwrot zakupionych towarów, udzielenie rabatu bądź też inne okoliczności, w których dostawca ma obowiązek wystawić fakturę korygującą, jest dość powszechnym zjawiskiem. (...)
str. 8
1.1.
Jakich zapisów powinien dokonać podatnik, który wystawił fakturę korygującą?
Korekta przychodów Przychodami z działalności gospodarczej są kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych bonifikat i skont. Przy czym (...)
str. 8
1.2.
Jak ująć fakturę korygującą otrzymaną od dostawcy?
Również w przypadku, gdy podatnik (nabywca) otrzymał od dostawcy fakturę korygującą, to zdaniem większości organów podatkowych, korektę kosztów należy odnieść do tego okresu rozliczeniowego, w (...)
str. 11
1.3.
Jak dokonać korekty zapisów w księdze podatkowej, jeżeli dany okres rozliczeniowy został już zamknięty?
Naszym zdaniem, w świetle przepisów rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów, w sytuacji gdy księga za dany miesiąc, w którym została wpisana (...)
str. 12
1.4.
Czy faktura korygująca może spowodować powstanie zaległości w podatku dochodowym?
Tak. Cofanie się do momentu ujęcia faktury pierwotnej z reguły powoduje zmianę wysokości zaliczek na podatek dochodowy za poprzednie miesiące, a niekiedy również konieczność złożenia (...)
str. 12
1.5.
Komentarz redakcji
Omawiana aktualna wykładnia organów podatkowych wymaga dokonywania wielu żmudnych przeliczeń podatku dochodowego za poprzednie okresy rozliczeniowe. Nie wiemy, czy taka byłaby wola ustawodawcy - obowiązujące (...)
str. 13
2.
Wydatki firmy na usługi doradcze - koszty uzyskania, prawo do odliczenia VAT, ewidencja księgowa
Niekiedy prowadzenie działalności gospodarczej wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy, którą dany podmiot gospodarczy nie dysponuje. Wobec tego jest on zmuszony skorzystać z pomocy firm zewnętrznych, świadczących (...)
str. 13
2.1.
Prawo do odliczenia VAT
Ustawodawca nie zawarł żadnych szczególnych regulacji w zakresie prawa do odliczenia VAT naliczonego z faktury dokumentującej zakup usługi doradczej, prawo to przysługuje zatem na zasadach (...)
str. 14
2.2.
Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów
Wydatki na zakup usług doradczych kwalifikowane są do kosztów podatkowych na zasadach ogólnych. Mogą być one zatem kosztem uzyskania przychodów, jeżeli celem ich poniesienia było (...)
str. 14
2.3.
Ewidencja księgowa
Usługi doradcze są związane z działalnością operacyjną jednostki, dlatego w księgach rachunkowych ujmowane są one w koszty rodzajowe (usługi obce) oraz na odpowiednie konto w (...)
str. 17
IV.
PODATEK VAT
1.
Transakcje zawierane z nieuczciwymi kontrahentami a ryzyko w rozliczaniu VAT - w orzecznictwie NSA
Obecnie w orzecznictwie sądowym dominuje pogląd, że jeżeli podatnik dochowa należytej staranności przy zawieraniu transakcji i nie ma świadomości uczestniczenia w przestępstwie, nie powinien z (...)
str. 18
2.
Rozliczanie VAT od usług transportowych i spedycyjnych po wyroku TSUE - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 2 lit. a) i b) ustawy o VAT, w przypadku świadczenia usług transportowych, spedycyjnych i przeładunkowych, obowiązek podatkowy (...)
str. 20
3.
Sprzedaż eksportowa dla klienta, którego nie można zidentyfikować - wyrok WSA
Jeżeli sprzedaży dokonano na rzecz kontrahenta, którego nie można zidentyfikować, do transakcji nie można zastosować stawki 0%. (wyrok WSA w Rzeszowie z 21 maja 2013 (...)
str. 21
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Zakupy dokonywane na poczet przyszłej działalności zwolnionej z VAT
Obecnie jestem czynnym podatnikiem VAT, ale od 2014 r. zamierzam powrócić do zwolnienia podmiotowego. Kupiłam lokal użytkowy (przy zakupie VAT nie wystąpił). Lokal wymaga remontu, (...)
str. 22
4.2.
Sklep internetowy a obowiązek posiadania kasy fiskalnej
W lutym 2013 r. otworzyłem sklep internetowy (sprzedaż odzieży i obuwia sportowego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej). Zapłata za dokonane zakupy dokonywana jest (...)
str. 24
4.3.
Korekty faktur VAT na podstawie wyroku sądowego
Spółka wystawiła faktury VAT dotyczące dostawy ścieków w 2012 r. na podstawie zatwierdzonych taryf przez radę miejską wg III grupy taryfowej, za które nie otrzymała (...)
str. 25
4.4.
Zasady rozliczania VAT od niedoborów towarów
Czy spółka może wprowadzić wewnętrzne limity dla magazynowanych towarów handlowych, poniżej których ubytki w towarach handlowych uznawane byłyby za niedobory niezawinione, a powyżej - jako (...)
str. 26
4.5.
Korekta VAT w jednostkach w upadłości
W 2012 r. po ogłoszeniu upadłości spółka otrzymywała faktury dotyczące kosztów sprzed daty ogłoszenia upadłości. Podatek VAT od tych faktur został odliczony w okresie, w (...)
str. 27
4.6.
Nieodpłatne przekazanie braków produkcyjnych
Zajmujemy się produkcją flag oraz wykonywaniem różnych nadruków. W ramach tej działalności powstają braki materiałowe spowodowane np. błędami drukarskimi oraz odpady. Przekazujemy je nieodpłatnie na (...)
str. 28
4.7.
Ustalanie marży od usług turystycznych
Świadczymy usługi turystyczne opodatkowane na zasadzie marży. Czy ustalając kwotę podatku można uwzględniać marże ujemne (czyli wycieczki, na których de facto poniesiono stratę)? Zgodnie z (...)
str. 30
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Nagrody dla pracowników wypłacone z zysku netto nie są kosztem podatkowym - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Wypłaty dla pracowników sfinansowane z zysku netto nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów, gdyż wydatki te nie mają charakteru kosztowego. (interpretacja indywidualna Ministra Finansów z (...)
str. 31
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Zakładamy spółkę z o.o. - jakie oświadczenia złożyć w urzędzie skarbowym?
Jesteśmy "świeżo upieczonymi" wspólnikami spółki z o.o. Nasze pytanie dotyczy składania pierwszych oświadczeń i rejestracji. Mamy już wpis do KRS, decyzję o nadaniu NIP i REGON, złożyliśmy zgłoszenie rejestracyjne (...)
str. 33
2.2.
Nie trzeba korygować kosztów uzyskania przychodów, gdy zobowiązanie zostanie uregulowane poprzez kompensatę
Spółka z o.o. nabyła od swojego kontrahenta usługę, którą zaliczyła do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu wykonania tej usługi (termin zapłaty za fakturę był krótszy (...)
str. 35
2.3.
Różnice kursowe na rachunku walutowym
Spółka posiada rachunek walutowy. Stosowana metoda wyceny rozchodu waluty - FIFO. Jaki kurs zastosować w przypadku założenia lokaty w walucie obcej, a następnie wpływu środków (...)
str. 37
2.4.
Rozliczenie wstępnej opłaty leasingowej u podnajmującego samochód osobowy
Spółka z o.o. wzięła w leasing operacyjny (podatkowo i bilansowo) samochód osobowy, w celu jego dalszego podnajmu innym podmiotom. Czy wstępna opłata leasingowa jest w tym przypadku kosztem bezpośrednio związanym (...)
str. 38
2.5.
Kiedy zagraniczny odbiorca należności licencyjnych jest ich właścicielem?
Kupiliśmy licencję na patent z Włoch. W jakiej wysokości powinnam potrącać podatek u źródła? Według ustawy o PDOP, powinnam potrącić 20%, lecz w umowie międzynarodowej o unikaniu podwójnego opodatkowania w art. 12 ust. 2 (...)
str. 40
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
1.1.
Nieodpłatne świadczenia na rzecz spółki osobowej wykonane przez jej wspólnika
Dotychczas zazwyczaj stawiana była teza, że jeżeli wspólnik spółki osobowej (osoba fizyczna) wykonuje pewne świadczenie dla tej spółki nieodpłatnie (np. udziela spółce pożyczki czy użycza (...)
str. 41
1.2.
Kwoty otrzymane przez bezrobotnego na podjęcie działalności gospodarczej jako przychód z tej działalności
Na podstawie art. 46 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z (...)
str. 43
1.3.
Zwrot wkładu na skutek zmniejszenia udziału kapitałowego wspólnika spółki osobowej
Zapytaliśmy Ministerstwo Finansów również o to, do jakiego źródła przychodów należy zaliczyć przychód uzyskany w związku ze zwrotem wkładu dokonanego na skutek zmniejszenia udziału kapitałowego (...)
str. 44
2.
Odszkodowania i rekompensaty w orzecznictwie
2.1. Kwota pieniężna otrzymana w związku z przewlekłym postępowaniem sądowym jako przychód podatkowy Osoba, która otrzymuje określoną kwotę pieniężną w związku z przewlekłym postępowaniem sądowym, (...)
str. 45
3.
Ubezpieczenie od ryzyka utraty dochodu nie jest kosztem podatkowym - interpretacja indywidualna
Ubezpieczenie od ryzyka niemożliwości uzyskiwania dochodu z działalności gospodarczej na skutek choroby czy wypadku, nie może być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Są to bowiem (...)
str. 46
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Czy wypłacany pracownikowi ekwiwalent za pranie odzieży roboczej podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym i oskładkowaniu?
Obowiązujące w naszym zakładzie pracy przepisy wewnętrzne stanowią, że osobie zatrudnionej na stanowisku sprzątaczki wypłaca się ekwiwalent za pranie odzieży roboczej, w wysokości określonej miesięcznie, który obejmuje (...)
str. 48
4.2.
Jakie wydatki poniesione w podróży służbowej przedsiębiorca może zaliczyć w koszty?
Prowadzę działalność gospodarczą, a z podatku dochodowego rozliczam się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Wyjechałem w podróż służbową samochodem, który wynająłem od innej firmy (za wynajem (...)
str. 50
4.3.
Jak opodatkować zawarte z tą samą osobą dwie umowy zlecenia, każda z wynagrodzeniem do 200 zł?
Nasza firma z tą samą osobą zawarła dwie umowy zlecenia z kwotą do 200 zł. Czy w takiej sytuacji od tych umów musimy pobrać zryczałtowany (...)
str. 52
4.4.
Częściowe umorzenie kredytu studenckiego a podatek dochodowy od osób fizycznych
Czy częściowe umorzenie kredytu studenckiego z tytułu dobrych wyników w nauce stanowi u studenta przychód opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych? Nie. Kwota umorzonego kredytu studenckiego, o którym mowa (...)
str. 53
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Kontrola prawidłowości danych wykazanych w deklaracji na podatek od nieruchomości
Wójt gminy zarządził przeprowadzenie kontroli podatkowej na terenie gminy. Kontrola ma na celu sprawdzenie m.in., czy podatnicy podają prawidłowe dane odnośnie powierzchni budynków mieszkalnych. Czy (...)
str. 54
2.
Nadbudowa budynku a podatek od nieruchomości
Do istniejącego budynku zamierzamy dobudować jedną kondygnację. Zwiększy się zatem powierzchnia użytkowa budynku. Od jakiego momentu będziemy płacić wyższy podatek od nieruchomości? Podatkowi od nieruchomości (...)
str. 54
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Sposób naliczania amortyzacji samochodu osobowego o wartości powyżej 20.000 euro - wyrok NSA
Do kosztów uzyskania przychodów zalicza się każdorazowo tylko tę część odpisu amortyzacyjnego, która dotyczy wartości samochodu nieprzekraczającej 20.000 euro. (wyrok NSA z 27 czerwca 2013 (...)
str. 55
2.
Niezamortyzowana wartość budynku likwidowanego w związku z budową nowego obiektu - interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej
Podatnik ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowaną wartość początkową likwidowanych środków trwałych, jeżeli ich likwidacja związana jest z działaniami inwestycyjnymi podatnika, a nie (...)
str. 56
3.
Jednorazowy odpis amortyzacyjny i korekta związana z niezapłaconym zobowiązaniem
1) Czy w przypadku jednoczesnego zakupu kilku środków trwałych podatnik może zastosować jednorazowy odpis amortyzacyjny tylko do jednego środka trwałego, a do pozostałych stosować liniową (...)
str. 57
4.
Nabycie środka trwałego w związku z budową innego środka trwałego
Czy wydatki na nabycie środków trwałych w związku z prowadzoną budową innego środka trwałego (budynku użytkowego) powinny zwiększyć jego koszt wytworzenia, czy też należy je (...)
str. 58
5.
Dotacja do zakupu środka trwałego otrzymana przed jego oddaniem do użytkowania
Umowę o dofinansowanie inwestycji zawarto w 2011 r. Zakup środka trwałego oraz wpływ dotacji nastąpił w bieżącym roku. Ponieważ prowadzona inwestycja jest w toku, mamy (...)
str. 59
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Zapomoga dla pracownika na wyprawkę szkolną jego dziecka
Trzech pracowników naszej firmy wystąpiło do pracodawcy o wypłatę zapomogi na wyprawkę szkolną ich dzieci. Wysokość przyznanych im świadczeń pracodawca uzależnił od sytuacji materialnej każdego (...)
str. 61
2.
ZUS za pracownika pełniącego funkcję prokurenta
W spółce z o.o. pracownik dodatkowo pełni funkcję prokurenta. Z racji jej pełnienia otrzymuje należne wynagrodzenie. Czy od wypłacanej mu z tego tytułu w każdym (...)
str. 62
3.
Nieusprawiedliwiona nieobecność pracownika w raportach ZUS
Pracownik przez dwa dni był nieobecny w pracy. Pierwszym dniem jego nieobecności był 23 sierpnia br. (piątek), drugim 26 sierpnia 2013 r. (poniedziałek). Pracownik nie (...)
str. 63
X.
PRAWO PRACY
1.
Wprowadzenie ruchomego czasu pracy na podstawie nowych przepisów Kodeksu pracy
Jestem zatrudniony w podstawowym systemie czasu pracy, w godzinach od 800 do 1600. Jednak jestem zainteresowany zmianą pory rozpoczynania pracy (od godz. 700 albo w przedziale godzin od (...)
str. 64
2.
Warunki stosowania rocznego okresu rozliczeniowego po zmianie przepisów
Jesteśmy zakładem, w którym nie funkcjonują związki zawodowe, jednak chcielibyśmy wprowadzić roczne okresy rozliczeniowe. Jakie są warunki formalne jego stosowania i czy w razie zawarcia (...)
str. 65
3.
Ochrona zatrudnienia na urlopie wychowawczym
Zamierzamy przeprowadzić redukcję zatrudnienia, która ma objąć pracownicę przebywającą na urlopie wychowawczym. Podjęliśmy decyzję o wypowiedzeniu jej umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, z przyczyn dotyczących zakładu (...)
str. 67
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Obowiązek posiadania dokumentacji opisującej przyjęte zasady rachunkowości
Czy rzeczywiście istnieje bezwzględny obowiązek ustalenia zasad (polityki) rachunkowości, gdyż w art. 10 ustawy o rachunkowości jest napisane, że "jednostka powinna posiadać dokumentację..."? Każda jednostka prowadząca księgi rachunkowe (...)
str. 68
2.
Zasady kontroli dowodów księgowych
Prowadzę księgowość spółki, której zarząd (tu kierownik jednostki) przebywa stale za granicą i wobec braku pełnomocnika w Polsce nie mam możliwości uzyskiwania na bieżąco podpisów pod kwalifikację (...)
str. 69
3.
Czy zmianę stanu produktów trzeba ustalać co miesiąc?
Prowadzimy pełną ewidencję kosztów i przyjęliśmy porównawczy rachunek zysków i strat. Zmianę stanu produktów ustalamy zawsze na dzień bilansowy. Nie robimy tego w ciągu roku. Czy postępujemy prawidłowo? (...)
str. 70
4.
Ujęcie w księgach polisy ubezpieczeniowej na lata 2013-2014
Czy polisę ubezpieczeniową za okres od 1 sierpnia 2013 r. do 31 lipca 2014 r. opłaconą w całości należy dzielić na poszczególne lata, czy można (...)
str. 72
5.
Ewidencja księgowa funduszu rekultywacyjnego
Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach nakłada na zarządzających składowiskiem odpadów tworzenie funduszu rekultywacyjnego. Czy w świetle art. 137 ust. 7 tej ustawy zarządzający własnym wysypiskiem są również (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.