Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 25 (780) z dnia 01.09.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.1.
Czy wydatki na alkohol podawany podczas spotkań z pracownikami i kontrahentami mogą zostać ujęte w kosztach podatkowych? - wyrok NSA
Wydatki na alkohol serwowany podczas spotkań z kontrahentami to wydatki na reprezentację, niestanowiące kosztów uzyskania przychodów. Nie ma żadnego znaczenia, czy wydatki te mają charakter (...)
str. 4
1.2.
Wszelkie wydatki na poczęstunek dla kontrahentów to koszty reprezentacji - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Wydatki na zakup żywności, napojów oraz usług gastronomicznych podawanych i świadczonych w trakcie spotkań z kontrahentami, niezależnie od miejsca podawania zakupionych artykułów żywnościowych i napojów (...)
str. 5
2.
Do wpływów i rozchodów z własnego rachunku walutowego należy przyjmować kurs średni - kolejny wyrok NSA
Faktycznie zastosowany kurs waluty to taki, który był rzeczywiście, naprawdę zastosowany, czyli gdy doszło do przewalutowania. Gdy nie dochodzi do operacji przewalutowania w następstwie sprzedaży (...)
str. 7
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
Od 1 września br. "odmrożenie" podstawy dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników
Począwszy od okresu sprawozdawczego za wrzesień br. pracodawcy osób niepełnosprawnych otrzymają dofinansowanie do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników w wyższej kwocie. Nastąpi to w efekcie "odmrożenia" podstawy (...)
str. 8
2.
Wyższe kwoty zastawu i kar porządkowych w 2013 r.
W Monitorze Polskim z 13 sierpnia 2012 r., opublikowano obwieszczenia Ministra Finansów z 8 sierpnia 2012 r.: Pod poz. 583 - w sprawie wysokości kwoty (...)
str. 10
3.
Wzrost górnych stawek podatków i opłat lokalnych
W Monitorze Polskim z 14 sierpnia 2012 r., pod poz. 587 opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z 2 sierpnia 2012 r. w sprawie górnych granic stawek (...)
str. 10
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Dodatkowe świadczenia zleceniodawcy na rzecz zleceniobiorców
Spółka z o.o. zatrudniła na umowy zlecenia osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Osobom tym finansuje szkolenia z zakresu bhp, ubrania robocze oraz badania z (...)
str. 11
1.1.
Podatek dochodowy zleceniobiorcy
Na gruncie ustawy o PDOF, przychody z tytułu wykonywania umowy zlecenia, uzyskane od osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą bądź od osoby prawnej przez zleceniobiorców, którzy (...)
str. 11
1.2.
Koszty uzyskania przychodów zleceniodawcy
Zgodnie z ogólną regułą wyrażoną w art. 22 ust. 1 ustawy o PDOF (art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP), kosztami uzyskania przychodów są koszty (...)
str. 13
1.3.
Wydatki związane z zatrudnieniem zleceniobiorcy a VAT
Zasadą jest, że nieodpłatne przekazanie towarów jest czynnością opodatkowaną, jeżeli przy nabyciu tych towarów podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Wynika to z art. 7 (...)
str. 13
2.
Sprzedaż przez Internet na terytorium kraju - rozliczenie dla celów podatkowych i bilansowych
Kiedy powstaje przychód podatkowy oraz obowiązek podatkowy w VAT w przypadku sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem Internetu (sprzedaż wysyłkowa) na terytorium kraju?
str. 14
2.1.
Obowiązek podatkowy w VAT przy sprzedaży przez Internet
Zasadniczo obowiązek podatkowy w VAT powstaje z chwilą wydania towaru, a gdy dostawa powinna być potwierdzona fakturą - z chwilą wystawienia faktury, nie później niż (...)
str. 14
2.2.
Data powstania przychodu z tytułu sprzedaży internetowej
Sprzedaż przez Internet nie została szczególnie uregulowana w ustawach o podatku dochodowym, dlatego jej rozliczenie dokonywane jest na zasadach ogólnych. Zasadniczo, za datę powstania przychodu (...)
str. 15
2.3.
Ewidencja księgowa sprzedaży dokonywanej za pośrednictwem Internetu
W ustawie o rachunkowości nie zawarto szczególnych regulacji w zakresie rozliczania sprzedaży przez Internet (sprzedaży wysyłkowej), stosuje się zatem zasady ogólne. Przepisy bilansowe nie określają, (...)
str. 16
3.
Składki z tytułu ubezpieczenia pracownika na życie - rozliczenie podatkowe i ewidencja księgowa
Nasza firma zamierza zawrzeć umowę na życie z kapitałowym funduszem inwestycyjnym - dla grupy wybranych pracowników, za których przez siedem lat będziemy opłacać należne z (...)
str. 17
3.1.
Podatek dochodowy pracownika
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, każde przysporzenie majątkowe uzyskane przez pracownika od pracodawcy w związku z zawartą umową o pracę (w (...)
str. 17
3.2.
Składki ZUS
Podstawę wymiaru składek ZUS pracownika, co do zasady, stanowi przychód w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, osiągany przez tę osobę z tytułu (...)
str. 18
3.3.
Koszty uzyskania przychodów pracodawcy
Zgodnie z dyspozycją art. 22 ust. 1 ustawy o PDOF (i odpowiednio art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP), kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione (...)
str. 19
3.4.
Ewidencja księgowa
Składka dotycząca ubezpieczenia pracowników (zarówno w części związanej z ubezpieczeniem na życie pracownika, jak i w części inwestycyjnej), o ile dotyczy jednego okresu rozliczeniowego, może (...)
str. 20
IV.
PODATEK VAT
1.
Prawo do odliczenia VAT, gdy zakupu towaru dokonał bezpośrednio ostateczny jego nabywca - wyrok NSA
Podatnik, który faktycznie nie dokonał zakupu towaru (gdyż dokonał tego klient, na rzecz którego świadczy on usługę), nie może odliczyć VAT z faktury zakupu tego (...)
str. 20
2.
Kiedy sprzedaż towarów używanych może być zwolniona z VAT? - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Zwolniona z VAT jest dostawa towarów używanych, pod warunkiem, że w stosunku do tych towarów nie przysługiwało dokonującemu ich dostawy prawo do obniżenia kwoty podatku (...)
str. 21
3.
Inwestycje w obcych środkach trwałych a rozliczenie VAT - w wyjaśnieniach organów podatkowych i orzecznictwie sądów
Podstawową zasadą w VAT jest prawo do odliczania podatku naliczonego od wydatków związanych z czynnościami opodatkowanymi. Jeżeli jednak po zakupie towaru lub usługi zmienia się (...)
str. 24
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Ustalenie podstawy opodatkowania VAT przy usługach nieodpłatnych
Świadczę nieodpłatnie usługi na cele inne niż firmowe. Usługi te są opodatkowane VAT. Jak ustalić podstawę opodatkowania tych usług? W przypadku usług nieodpłatnych, które na (...)
str. 28
4.2.
Termin zwrotu VAT, gdy w deklaracji wykazano podatek tylko od transakcji rozliczanych w ramach samoopodatkowania
Jestem czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym na potrzeby transakcji unijnych. Zdarza się, że w danym okresie rozliczeniowym dokonuję zakupu od kontrahenta unijnego, rozliczanego w ramach WNT (...)
str. 29
4.3.
Usługi lekarzy a stosowanie kasy fiskalnej
Prowadzę praktykę lekarską dentystyczną. Większość obrotu stanowią usługi realizowane w ramach kontraktu z NFZ. Czy do limitu obrotu dla zwolnienia z kasy fiskalnej należy wliczyć (...)
str. 31
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Różnice kursowe od należności walutowych przejętych w ramach aportu zorganizowanej części przedsiębiorstwa - wyrok WSA
Podatkowe różnice kursowe obliczane są również od należności i zobowiązań w walucie obcej, nabytych w drodze aportu w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa. (wyrok Wojewódzkiego Sądu (...)
str. 32
1.2.
Przekazanie wyrobu/towaru, na którym brak jest logo podatnika nie może zostać uznane za reklamę - wyrok WSA
Gdy towary/wyroby wydawane jako próbki nie posiadają oznaczenia (logo) podatnika, to wydatki związane z ich zakupem/wytworzeniem nie mogą zostać uznane za reklamę, gdyż nie promują (...)
str. 34
2.
Kurs waluty obcej przyjęty do obliczania podatku u źródła od należności wypłacanych kontrahentom zagranicznym
W celu obliczenia wartości podatku u źródła, przychód, od którego podatek ten jest obliczany i pobierany, powinien zostać przeliczony na złote według średniego kursu NBP (...)
str. 35
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Przychody i koszty wspólników spółki komandytowej
W 2012 r. utworzono spółkę komandytową, której wspólnikami są spółka z o.o. (komplementariusz) oraz dwie osoby fizyczne (komandytariusze). Komandytariusze wyłączeni są od udziału w stratach (...)
str. 36
3.2.
Odszkodowanie za niezgodne z przepisami rozwiązanie umowy o pracę nie stanowi kosztu podatkowego
Na mocy zawartej ugody sądowej spółka wypłaciła na rzecz byłego pracownika odszkodowanie z tytułu rozwiązania z nim umowy o pracę z naruszeniem przepisów prawa. Czy (...)
str. 38
3.3.
Jak kwalifikować koszty zakupu certyfikatu zgodności?
Spółka w czerwcu 2012 r. zakupiła od firmy zagranicznej certyfikat zgodności. Jest to związane z zakupem surowca - substancji czynnej. Czy taki koszt można zaksięgować jednorazowo w koszty? Tak. (...)
str. 39
3.4.
Kiedy otrzymana kara umowna jest przychodem?
Spółka z o.o. w 2011 r. wystawiła notę obciążeniową z tytułu kary umownej, nie zaliczając jej do przychodów. Ostatecznie, po negocjacjach, kontrahent karę umowną zapłacił (...)
str. 41
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Ujęcie duplikatu faktury w podatkowej księdze przychodów i rozchodów
Przypadki, kiedy wystawia się duplikat faktury, określa § 20 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie m.in. wystawiania faktur (Dz. U. (...)
str. 42
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Przychody z kapitałów pieniężnych u małżonków
Na początku tego roku kupiłem za gotówkę udziały spółki z o.o. Obecnie zamierzam je sprzedać. Udziały zostały nabyte w czasie trwania małżeństwa (wspólność majątkowa). Czy w związku z tym (...)
str. 43
2.2.
Zapłata za byłego zleceniobiorcę zaległych składek ZUS a zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych
Na skutek pomyłki nasza firma nie naliczyła i nie potrąciła składek ZUS od zleceniobiorcy. Po wykryciu tego błędu skorygowaliśmy dokumenty rozliczeniowe oraz z własnych środków (...)
str. 44
2.3.
Podział przez wydzielenie oraz przekształcenie spółki z o.o. w spółkę osobową - skutki w PIT
Zamierzamy dokonać podziału spółki z o.o. przez przeniesienie części jej majątku na nowo zawiązaną spółkę z o.o. Podział nastąpi przez wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa i kapitału zapasowego. Udziały (...)
str. 47
2.4.
Opodatkowanie i oskładkowanie wypłaty świadczenia urlopowego
Jesteśmy uprawnieni do wypłaty świadczeń urlopowych. Czy wypłata takiego świadczenia podlega opodatkowaniu i ozusowaniu, przy założeniu, że jego wysokość ustalono na kwotę 1.500 zł? Świadczenie (...)
str. 51
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Pożyczka wpłacona na konto wierzyciela a PCC
Moja firma ma dług. Ojciec zamierza udzielić mi pożyczki w ten sposób, że pożyczoną kwotę od razu przeleje na konto mojego wierzyciela z zaznaczeniem, że (...)
str. 52
2.
Wynajęcie budynku dla przedsiębiorcy a podatek od nieruchomości
Właściciel gruntu rolnego zabudowanego budynkiem niemieszkalnym nie prowadzi działalności gospodarczej, lecz wynajmuje budynek osobie, która budynek ten wykorzystuje w działalności handlowej. Kto i jaki podatek (...)
str. 53
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Zasady amortyzowania programu antywirusowego
Nabyliśmy program antywirusowy. Okres ochrony komputera ustalono na 24 miesiące. Jak rozliczyć takie nabycie dla celów podatkowych i bilansowych? Zakupiony na okres 24 miesięcy program (...)
str. 54
2.
Odpisy amortyzacyjne od środków trwałych otrzymanych aportem
W ramach aportu jeden z udziałowców przekazał spółce środek trwały. Ponieważ jego wartość rynkowa przewyższa wartość nominalną wydanych w zamian udziałów, mamy wątpliwość, jak ustalić (...)
str. 55
3.
Amortyzacja środków trwałych otrzymanych nieodpłatnie
Spółka z o.o. (wodociągi miejskie) otrzymała nieodpłatnie od inwestora sieć wodociągową i kanalizacyjną. Ponieważ budowa sieci była dofinansowana z funduszy unijnych, powstała wątpliwość, czy całość (...)
str. 56
IX.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Czy zapomoga na wyprawkę szkolną dla dzieci pracowników podlega składkom ZUS?
Kilku pracowników naszej firmy wystąpiło do nas o wypłatę zapomogi na wyprawkę szkolną ich dzieci. Wysokość przyznanych im świadczeń uzależniliśmy od sytuacji materialnej każdego pracownika. (...)
str. 57
2.
Ubezpieczenie zdrowotne w ZUS członków rodziny osób ubezpieczonych
Definicja członka rodziny - dla celów ubezpieczenia zdrowotnego - zawarta została w ustawie zdrowotnej. Zgodnie z art. 5 pkt 3 wymienionej ustawy, za członka rodziny (...)
str. 58
3.
Składki ZUS od wynagrodzenia wypłaconego pracownikowi pełniącemu funkcję prokurenta
W spółce z o.o. pracownik dodatkowo pełni funkcję prokurenta. Z tego tytułu w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca jest mu wypłacane należne wynagrodzenie. Czy od (...)
str. 60
4.
Czy po likwidacji składnika wynagrodzenia zawsze przelicza się podstawę wymiaru zasiłku?
Od września 2012 r. likwidujemy dodatek stażowy, który uwzględnialiśmy w podstawie wymiaru świadczeń chorobowych (był pomniejszany za okresy choroby). Czy kwotę dodatku powinniśmy wyłączyć z (...)
str. 60
5.
Zasiłek chorobowy za miesiąc, w którym pracownik wypracował obowiązujący czas pracy
1) Pracownik, który jest zatrudniony na 1/2 etatu, po wypracowaniu obowiązującego w sierpniu br. czasu pracy dostarczył zwolnienie lekarskie. Czy przysługuje mu prawo do wynagrodzenia (...)
str. 61
X.
PRAWO PRACY
1.
Umowy naruszające limit z ustawy antykryzysowej nie ulegają przekształceniu - uchwała SN
W naszym zakładzie zawarto wiele umów na czas określony, które przekroczyły limit zatrudnienia terminowego określony w ustawie antykryzysowej. Umowy te zostały podpisane przed wejściem w (...)
str. 63
2.
Termin udzielenia zaległego urlopu za 2011 r. i lata wcześniejsze
Kilku naszych pracowników ma zaległy urlop z 2011 r., a jeden z nich także za 2009 r. i 2010 r. Czy wrześniowy termin wykorzystania zaległego (...)
str. 64
3.
Stałe miesięczne wynagrodzenie przy podjęciu pracy w trakcie miesiąca
Z dniem 6 sierpnia 2012 r. zatrudniliśmy pracownika w pełnym wymiarze czasu pracy, który wcześniej był zatrudniony w innym zakładzie. Pod koniec tego miesiąca pracownik (...)
str. 65
XI.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Ewidencja księgowa wkładów i podziału zysku w spółce komandytowej oraz w spółce z o.o. - wspólnika tej spółki
W spółce komandytowej, jako spółce osobowej, ustalony w księgach rachunkowych wynik finansowy brutto jest równy zyskowi netto. Podatnikiem w tym przypadku nie jest spółka, tylko (...)
str. 67
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Data ujęcia operacji gospodarczej w księgach rachunkowych
Czy niżej przedstawione zasady ujmowania dowodów księgowych w księgach rachunkowych nie naruszają przepisów ustawy o rachunkowości? 1) Faktura zakupu mediów, dotycząca usług wykonywanych w sposób ciągły, nie posiada (...)
str. 69
2.2.
Zasady rachunkowości w spółce utworzonej na czas określony
Nasza spółka z o.o. została utworzona w tym roku, na tzw. czas określony - do 31 grudnia 2017 r., w celu realizacji konkretnego zadania produkcyjnego. Według jakich zasad wyceny (...)
str. 70
2.3.
Prezentacja lokat środków pieniężnych w sprawozdaniu finansowym stowarzyszenia
Jesteśmy stowarzyszeniem, które stosuje przepisy rozporządzenia w sprawie szczególnych zasad rachunkowości dla niektórych jednostek niebędących spółkami handlowymi, nieprowadzących działalności gospodarczej. Posiadamy wkłady pieniężne na rachunku bankowym (...)
str. 71
2.4.
Faktura otrzymana po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego
Po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego naszej spółki z o.o. otrzymaliśmy fakturę dotyczącą kosztów usług obcych wykonanych w roku ubiegłym. Czy koszty te należy odnieść do kosztów bieżąco, czy (...)
str. 72
2.5.
Przesunięcie waluty z rachunku walutowego w euro na rachunek walutowy w dolarach
W jaki sposób zaksięgować operację wymiany euro na dolary pomiędzy rachunkami walutowymi? Na wyciągu bankowym mamy podany wyłącznie kurs wymiany, nie ma przeliczenia na złote. Czy na (...)
str. 73
2.6.
Wydatkowanie środków ZFRON na wynagrodzenie pielęgniarki
Prowadzimy zakład pracy chronionej (ZPChr). Czy ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) można sfinansować wynagrodzenie zatrudnionej w ZPChr pielęgniarki? Prowadzący zakład pracy chronionej tworzy (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.