Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 50.994 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 15 (770) z dnia 20.05.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
INFORMACJE BIEŻĄCE
1.
Opublikowano ustawę o ratyfikacji polsko-czeskiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania
W Dzienniku Ustaw z 20 kwietnia 2012 r., pod poz. 430, opublikowano ustawę z dnia 2 marca 2012 r. o ratyfikacji Umowy między Rzecząpospolitą Polską (...)
str. 4
2.
Wyłączenie stosowania zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych wobec alimentów ustalonych w ugodach sądowych niezgodne z Konstytucją
W Dzienniku Ustaw z 23 kwietnia 2012 r., pod poz. 440, opublikowano wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 29 marca 2012 r., sygn. akt K 27/08, (...)
str. 4
3.
Opublikowano znowelizowany Krajowy Standard Rachunkowości nr 4 "Utrata wartości aktywów"
W Dzienniku Urzędowym Ministra Finansów z 23 kwietnia 2012 r., pod poz. 15, opublikowano komunikat nr 2 Ministra Finansów z dnia 29 marca 2012 r. (...)
str. 4
II.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Organizacja imprezy kulturalno-sportowej - PIT u uczestników, skutki podatkowe u organizatora i ewidencja księgowa
Jesteśmy samorządową instytucją kultury. W ramach imprezy kulturalno-sportowej, którą organizujemy na zlecenie jednej z firm, odbędzie się bieg, w którym będzie można uczestniczyć po dokonaniu (...)
str. 5
1.1.
"Pakiet startowy" i poczęstunek dla uczestników biegu
Zgodnie z ogólną regułą wyrażoną w art. 11 ust. 1 ustawy o PDOF, przychodami są - co do zasady - otrzymane lub postawione do dyspozycji (...)
str. 5
1.2.
Opodatkowanie nagród
Nagrody dla zwycięzców biegu Na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PDOF, wolna od podatku dochodowego jest wartość wygranych m.in. w konkursach (...)
str. 6
1.3.
Organizacja imprezy promocyjnej o charakterze kulturalno-sportowym a realizacja celów statutowych
Zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o PDOP, wolne od podatku są dochody podatników, których celem statutowym jest m.in. działalność kulturalna - (...)
str. 7
1.4.
Organizacja imprezy promocyjnej z nagrodami - skutki w VAT
Zasadą jest, że nieodpłatne wydania towarów są opodatkowane (jeżeli przy nabyciu tych towarów podatnikowi przysługiwało prawo do odliczenia VAT). Wynika to z art. 7 ust. (...)
str. 7
1.5.
Organizacja imprezy promocyjnej - ewidencja księgowa
Jeżeli organizowanie różnego rodzaju imprez stanowi przedmiot działalności organizatora imprezy promocyjnej, to zarówno przychody, jak i koszty związane z organizacją ww. imprezy należą do przychodów (...)
str. 9
2.1.
Skutki w VAT
Ulga na zakup kasy rejestrującej - rozliczenie w deklaracji VAT Podatnicy, którzy rozpoczynają ewidencjonowanie obrotu i kwot podatku należnego za pomocą kas rejestrujących w obowiązujących (...)
str. 10
2.2.
Ulga na zakup kasy rejestrującej - podatek dochodowy
Dla celów podatku dochodowego ulga na zakup kasy rejestrującej pozostaje neutralna podatkowo. Podatnik, który skorzystał z przedmiotowej ulgi nie wykazuje z tego tytułu przychodu podatkowego. (...)
str. 12
2.3.
Ulga na zakup kasy rejestrującej - ewidencja księgowa
Z kolei dla celów bilansowych wartość ulgi na zakup kasy rejestrującej jest wykazywana po stronie przychodów, przy czym będą to pozostałe przychody operacyjne. Sposób ujęcia (...)
str. 13
3.
Polisa NNW wykupiona dla członka zarządu spółki
Nasza spółka wykupiła polisę NNW w zakresie podstawowym, na nazwisko prezesa zarządu. Czy w takiej sytuacji po stronie ubezpieczonego powstaje przychód opodatkowany podatkiem dochodowym i (...)
str. 13
3.1.
Przychód członka zarządu podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod pojęciem przychodów, co do zasady, rozumie się otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika pieniądze i (...)
str. 14
3.2.
Składki ZUS
W sytuacji przedstawionej w pytaniu kwestia oskładkowania do ZUS zależy od tego, na jakiej podstawie prawnej konkretna osoba pełni funkcję członka zarządu. Jeżeli bowiem członek (...)
str. 15
3.3.
Koszty uzyskania przychodów spółki
Zgodnie z ogólną regułą określoną w art. 15 ust. 1 ustawy o PDOP, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania (...)
str. 15
3.4.
Polisa NNW wykupiona dla członka zarządu spółki - ewidencja księgowa
Koszt wykupionej polisy ubezpieczeniowej NNW dla członka zarządu spółki obciąża koszty jej działalności operacyjnej i jest odnoszony na konto 40-9 "Pozostałe koszty rodzajowe - ubezpieczenia". (...)
str. 16
4.
Wydatki na utworzenie i obsługę strony internetowej
Obecnie funkcjonowanie firmy (nawet niewielkich rozmiarów) bez własnej strony internetowej, czyli własnego "www", należy do rzadkości. Własna strona internetowa jest narzędziem ułatwiającym, a czasami wręcz (...)
str. 16
III.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Prawo do odliczenia VAT uzależnione jest od posiadania faktury - wyrok NSA
Do odliczenia VAT u nabywcy nie jest wystarczające, aby podatek, który podlega odliczeniu, był wymagalny u sprzedawcy. Istotne jest również, aby podatnik (nabywca) posiadał fakturę. (...)
str. 19
1.2.
Odliczenie VAT od aportu, którego wartość została zawyżona - wyrok WSA
Spółka może odliczyć VAT z faktury dokumentującej aport, nawet jeżeli cena towaru (usługi) wykazana w tej fakturze nie odpowiada wycenie rynkowej. (wyrok WSA w Łodzi (...)
str. 20
1.3.
Z ulgi na złe długi skorzysta następca prawny - wyrok WSA
Następca prawny podatnika może skorzystać z ulgi na złe długi, jeżeli spełnione są ustawowe warunki do tej ulgi. (wyrok WSA w Warszawie z 13 grudnia (...)
str. 21
2.
Sprzedaż gotowych posiłków i napojów "na wynos" - dostawa towarów czy świadczenie usług?
Ustawa o VAT nie precyzuje, czy sprzedaż gotowych posiłków i napojów, które przeznaczone są do natychmiastowego spożycia (np. hot-dogi, hamburgery, lody, kawa w kubeczkach, itp.), (...)
str. 22
3.
Czy nieodpłatne przekazania towarów należy ewidencjonować w kasie fiskalnej?
Co do zasady - nieodpłatne przekazania towarów nie muszą być ewidencjonowane w kasie fiskalnej. Od tej zasady są jednak pewne wyjątki, które opisujemy w tym (...)
str. 25
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Kiedy rozliczyć VAT z faktury korygującej?
W lutym br. wystawiliśmy fakturę korygującą "in minus". Podpisaną kopię tej korekty otrzymaliśmy na początku marca br., tj. przed złożeniem deklaracji VAT za luty. Czy mogliśmy (...)
str. 27
4.2.
Jaki kurs zastosować do przeliczenia należności za usługę transportową?
Świadczę usługi transportowe zarówno dla kontrahentów krajowych, jak i zagranicznych. Należności wykazywane są w euro. Faktury wystawiamy po kilku dniach od wykonania usługi. Jaki kurs zastosować do przeliczenia (...)
str. 28
4.3.
Przeniesienie własności nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu
Kilka lat temu spółka zaciągnęła pożyczki od udziałowców. Ponieważ spółka nie ma środków na spłatę tych pożyczek, w zamian za uwolnienie się z długu zamierza przekazać na (...)
str. 30
4.4.
Jakie elementy musi zawierać faktura za usługę remontową?
Czy na fakturze za usługi remontowe należy określać towary zużyte do wykonania tej usługi? Nie. Na fakturze za usługi remontowe nie trzeba podawać nazw towarów, które (...)
str. 32
4.5.
Zwrot VAT za materiały budowlane, gdy nieruchomość objęta jest współwłasnością
Mieszkam w domu, który należy do mnie i do mojego brata (współwłasność). Poniosłem wydatki na remont tego domu. Faktury za zakup materiałów budowlanych wystawione są (...)
str. 32
IV.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Różnice kursowe na kwocie VAT nie są uwzględniane w rachunku podatkowym - wyrok NSA
Różnice powstałe na kwocie VAT, wykazanej na fakturach wystawionych w walutach obcych, nie stanowią podatkowych różnic kursowych i nie mogą być uwzględniane w rachunku podatkowym. (...)
str. 34
2.
Wydatki niestanowiące kosztów uzyskania przychodów - odpisy i wpłaty na różnego rodzaju fundusze
Odpisy i wpłaty na różnego rodzaju fundusze tworzone przez podatnika, co do zasady, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Kosztem podatkowym mogą być jednak (art. 16 (...)
str. 35
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Moment ujęcia w kosztach podatkowych wynagrodzeń z tytułu umowy zlecenia oraz składek ZUS od tego wynagrodzenia
Wynagrodzenia z tytułu umowy zlecenia wypłacamy w miesiącu, za który są należne. Składki ZUS od tych wynagrodzeń opłacamy do 15-go następnego miesiąca. Czy wynagrodzenia te (...)
str. 38
3.2.
Wydatki na wynajem sali gimnastycznej dla pracowników a koszty uzyskania przychodów
Spółka ponosi wydatki na wynajem sali gimnastycznej dla pracowników, którzy korzystają z niej nieodpłatnie (nie jest prowadzona żadna ewidencja, z której wynikałoby, którzy konkretnie pracownicy (...)
str. 39
3.3.
Moment ujęcia w kosztach wynagrodzenia dla członka zarządu pełniącego swoją funkcję na podstawie aktu powołania
Jeden z członków zarządu spółki z o.o. pełni swoją funkcję na podstawie aktu powołania i pobiera z tego tytułu - zgodnie z uchwałą zgromadzenia wspólników (...)
str. 40
3.4.
Kompensata odsetek od należności z zobowiązaniami a przychody podatkowe
Spółka z o.o. naliczyła swojemu kontrahentowi odsetki od niezapłaconej należności. Należność ta, wraz z odsetkami, zostanie skompensowana z zobowiązaniami wobec tego kontrahenta. Czy w dacie (...)
str. 41
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Wydatki na szkolenia oraz prasę specjalistyczną z zakresu inwestowania na giełdzie nie stanowią kosztów związanych z nabyciem papierów wartościowych - wyrok WSA
Poniesione przez podatnika wydatki na zakup publikacji specjalistycznych o tematyce giełdowej oraz na szkolenia z zakresu inwestycji giełdowych nie mogą być uznane za koszt związany (...)
str. 43
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Sprzedaż nieruchomości, która nie była wykorzystywana na potrzeby prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej
Jako osoba fizyczna prowadzę działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem dochodowym na zasadach ogólnych. Kilka lat temu nabyłem wraz z małżonką niezabudowany grunt, który zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania (...)
str. 44
2.2.
Czy wydawane nieodpłatnie w ramach sprzedaży premiowej nagrody stanowią koszt podatkowy?
Jesteśmy firmą handlową. Aby zmaksymalizować nasze przychody, zorganizowaliśmy promocję mającą cechy sprzedaży premiowej. W ramach promocji wydajemy nieodpłatnie każdemu nabywcy, który spełnia warunki zakupu określone (...)
str. 46
2.3.
Podatek od nieruchomości w podatkowej księdze
Czy podatek od nieruchomości należy ujmować w podatkowej księdze prowadzonej metodą uproszczoną w całości, w dacie otrzymania decyzji, czy w częściach, tak jak płacone są (...)
str. 47
2.4.
Opłaty za czynsz z tytułu umowy najmu w okresie zawieszenia działalności a koszty uzyskania przychodów
Podatnik zawiesił działalność gospodarczą w związku ze spadkiem sprzedaży i rosnącą stratą z działalności gospodarczej. W okresie zawieszenia działalności poniósł jednak koszty związane z czynszem (...)
str. 48
2.5.
Określenie przychodu ze sprzedaży akcji w spółce komandytowo-akcyjnej
Czy przychód ze sprzedaży akcji posiadanych przez akcjonariusza w spółce komandytowo-akcyjnej (powstałej z przekształcenia spółki komandytowej) należy zakwalifikować do przychodów z kapitałów pieniężnych? Tak, w wyniku sprzedaży akcji w spółce komandytowo-akcyjnej (...)
str. 49
VI.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Budowla na cudzym gruncie - podatek od nieruchomości
Spółka wydzierżawiła swoją działkę przedsiębiorcy transportowemu. Ten wybudował na działce plac postojowy, który jako środek trwały amortyzuje. Czy i kto powinien płacić podatek od nieruchomości? (...)
str. 50
2.
Opodatkowanie działek rolnych przedsiębiorców
Prowadzę działalność gospodarczą. Zamierzam zakupić kilka działek rolnych, które w przyszłości zgodnie z zapisami zawartymi w planie zagospodarowania przestrzennego mają zostać przeznaczone pod zabudowę i (...)
str. 50
VII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Częstotliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych
1) Dotychczas odpisów amortyzacyjnych dokonywaliśmy jednorazowo na koniec roku. W związku ze zwiększeniem obrotów, a tym samym możliwością wystąpienia podatku dochodowego, obecnie chcemy dokonać zmiany (...)
str. 52
2.
Amortyzacja używanego samochodu osobowego sprowadzonego z zagranicy przez krajowego dostawcę
Nabyliśmy od krajowego dostawcy sprowadzony z zagranicy używany samochód osobowy. Jak ustalić jego wartość początkową i jak go amortyzować? Czy można uznać go za używany, (...)
str. 53
3.
Amortyzacja spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego
Odpisów amortyzacyjnych od spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego dokonuje się przy zastosowaniu rocznej stawki amortyzacyjnej w wysokości 2,5% lub 1,5% w przypadku ustalania wartości (...)
str. 54
4.
Likwidacja środka trwałego w budowie
Kilka lat temu zakupiono budowle i zaliczono je do "Środków trwałych w budowie". Nie były one zdatne do użytku, wymagały modernizacji i remontów. Jednak prac (...)
str. 55
5.
Oddanie do używania budynku wraz z obiektami pomocniczymi
Podatnik wybudował budynek produkcyjno-magazynowy wraz z parkingiem i ogrodzeniem. Czy przyjmując wymienione obiekty do używania, należy każdy potraktować jako oddzielny środek trwały, czy też przyjąć (...)
str. 56
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Okres zwolnienia z opłacania składek na FP i FGŚP za zatrudnionego bezrobotnego
Oprócz składek na ubezpieczenia społeczne oraz na ubezpieczenie zdrowotne, pracodawcy są zobowiązani do opłacania za swoich pracowników również składki na Fundusz Pracy (FP) i Fundusz (...)
str. 58
2.
Umowa zlecenia w czasie zawieszenia działalności
Na okres kilku miesięcy zawiesiłam prowadzenie działalności gospodarczej w ZUS. Obecnie otrzymałam propozycję zawarcia umowy zlecenia. Czy umowa ta będzie powodowała dla mnie obowiązek ubezpieczeń (...)
str. 59
3.
Oskładkowanie napojów przekazanych pracownikom
Począwszy od czerwca do końca września br. wszystkim zatrudnionym w naszym zakładzie pracownikom będziemy wydawali wodę mineralną. Czy od wartości przekazanego tym osobom napoju mamy (...)
str. 60
4.
Wpływ zmiany wymiaru czasu pracy na ustalenie podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego
Pracownikowi zatrudnionemu na cały etat obniżyliśmy wymiar czasu pracy na okres jednego roku. W jaki sposób obliczyć podstawę wymiaru wynagrodzenia chorobowego należnego za okres po (...)
str. 60
5.
Osoby upoważnione do wystawiania zaświadczeń lekarskich
Pracownik przedłożył zaświadczenie na druku ZUS ZLA z podpisem i pieczątką felczera, a nie lekarza. Czy na tej podstawie możemy dokonać wypłaty wynagrodzenia chorobowego? Zwolnienie (...)
str. 62
IX.
PRAWO PRACY
1.
Obowiązki pracodawcy po wystąpieniu wypadku przy pracy
1) Nasz pracownik doznał niegroźnego urazu podczas wykonywania pracy. Obrażenia ograniczyły się tylko do powierzchownych potłuczeń. Czy musimy zgłosić ten wypadek w Państwowej Inspekcji Pracy? (...)
str. 62
2.
Obliczanie wynagrodzenia w miesiącu korzystania z czasu wolnego za nadgodziny
Pracownik świadczy pracę w trzymiesięcznych okresach rozliczeniowych, obecnie w okresie przypadającym od kwietnia do czerwca 2012 r. W kwietniu br. pracownik przepracował 12 nadgodzin, za (...)
str. 64
3.
Forma sporządzenia informacji dodatkowej
Podpisaliśmy umowy o pracę z kilkoma nowymi osobami. Ich warunki zatrudnienia będą standardowe, tj. zatrudnienie w ramach podstawowych norm czasu pracy, na pełny etat. Umowy (...)
str. 65
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Polityka rachunkowości i jej zmiany w trakcie roku
Przez zasady (politykę) rachunkowości należy rozumieć wybrane i stosowane przez jednostkę rozwiązania dopuszczone ustawą, w tym także określone w MSR, zapewniające wymaganą jakość sprawozdań finansowych (...)
str. 67
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Operacje na rachunku walutowym
Otrzymanie zaliczki w walucie obcej i jej częściowy zwrot Otrzymaliśmy od kontrahenta zaliczkę na zakup towarów. Zaliczka jest w euro, z tym że część zaliczki wpłynęła na rachunek walutowy (...)
str. 69
2.2.
Zapłata za zobowiązanie z kasy walutą pobraną z rachunku walutowego
Od 1 stycznia 2012 r. rozchód waluty z rachunku walutowego należy wyceniać po średnim kursie NBP obowiązującym w dniu poprzedzającym dzień rozchodu waluty. Czy chodzi tu również o sytuację, (...)
str. 72
2.3.
Data ponownego sporządzenia sprawozdania finansowego
Sprawozdanie finansowe naszej spółki z o.o. zostało sporządzone z datą marcową. Ponieważ obecnie, jeszcze przed jego zatwierdzeniem, musimy dokonać zmian w niektórych pozycjach przychodów i (...)
str. 73
2.4.
Podatek od odsetek z tytułu posiadanych obligacji
Spółka z o.o. zakupiła w biurze maklerskim obligacje. Przelew z tytułu wypłacanych odsetek zostanie pomniejszony o potrącony podatek dochodowy. Jak wykazać w księgach rachunkowych przychód z tytułu odsetek - czy w wartości (...)
str. 74
2.5.
Faktura korygująca otrzymana po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego
Kilka dni po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za 2011 r. otrzymaliśmy fakturę korygującą dotyczącą kosztów 2011 r. Ponieważ kwota jest istotna, a zatwierdzenia dokonaliśmy przed terminem ustawowym, mamy wątpliwość, (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.