Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 12:07 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 56.497 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 16 (496) z dnia 20.08.2019
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zasady rozliczania przychodów otrzymanych przez podatnika do ukończenia 26. roku życia
Ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki (...)
str. 4
1.1.
Zasady stosowania zwolnienia w 2019 r.
Zasadą jest, że do przychodów uzyskanych od 1 sierpnia 2019 r. płatnik przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy nie stosuje zwolnienia od podatku. Podatnik uwzględni (...)
str. 5
1.2.
Stosowanie zwolnienia począwszy od 2020 r.
W latach następnych, tj. począwszy od 2020 r. płatnik będzie stosował zwolnienie, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 148 updof z mocy (...)
str. 6
1.3.
Koszty uzyskania przychodu
Nadwyżka przychodu, tj. kwota przekraczająca limit przychodów wolnych od podatku (35.636,67 zł w 2019 r. i 85.528 zł w kolejnych latach) podlega opodatkowaniu na zasadach (...)
str. 7
1.4.
Odliczanie składek na ubezpieczenia społeczne i składki na ubezpieczenie zdrowotne
Zwolnienie od podatku przychodów ze stosunku pracy czy ze zlecenia nie zmienia zasad rozliczania składek ZUS. Przy czym stosownie do znowelizowanego art. 83 ust. 2a (...)
str. 7
1.5.
Preferencyjne opodatkowanie i ulga na dzieci
Osoby samotnie wychowujące dzieci mogą korzystać z preferencyjnego opodatkowania uzyskanych dochodów. Jednym z warunków jest, by pełnoletnie (do 25. roku życia), uczące się dziecko nie (...)
str. 8
1.6.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
1) Proszę o podanie przykładu, w jaki sposób obliczyć kwotę do wypłaty, gdy wynagrodzenie ze stosunku pracy korzysta ze zwolnienia od podatku? Chodzi o koszty (...)
str. 8
2.
Ministerstwo Finansów odpowiada na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Limit 225.000 zł dla samochodów elektrycznych
Ustawą z dnia 23 października 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych (...)
str. 13
2.2.
W przypadku świadczeń niepieniężnych płatnik może odstąpić od poboru zaliczki na podatek
W związku z przepisami ustawy z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. poz. 2215 ze zm.) część pracodawców zobligowana jest (...)
str. 14
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
1 sierpnia 2019 r. weszły w życie przepisy wprowadzające tzw. zerowy PIT dla młodych pracowników i zleceniobiorców
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1394 opublikowano ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 15
2.
Opublikowano jednolity tekst ustawy o PIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1387 opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 5 lipca 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 15
3.
Udogodnienia dla kredytobiorców w trudnej sytuacji finansowej
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1358 opublikowano ustawę z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o wsparciu kredytobiorców znajdujących się (...)
str. 15
4.
Nowa umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania zawarta z Sri Lanką
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1333 opublikowano umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Demokratyczno-Socjalistycznej Republiki Sri Lanki w sprawie unikania podwójnego (...)
str. 16
5.
Krajowy Zasób Nieruchomości został zwolniony od CIT
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1309 opublikowano ustawę z dnia 13 czerwca 2019 r. o zmianie ustawy o Krajowym Zasobie Nieruchomości oraz (...)
str. 17
6.
Ministerstwo Finansów opublikowało wzory elektronicznych informacji o cenach transferowych w zakresie PIT i CIT
Ministerstwo Finansów na stronie www.podatki.gov.pl zamieściło informację pt. "Publikacja wzorów dokumentów elektronicznych TPR", z której wynika, że na stronach Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów zostały (...)
str. 17
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Koszty związane ze sprzedażą samochodu
Od 1 stycznia 2019 r. koszty używania samochodów osobowych podlegają limitowaniu do wysokości 75%. Czy koszty związane ze sprzedażą samochodu osobowego również należy limitować do (...)
str. 18
2.
Niekiedy opłata parkingowa jest kosztem podatkowym tylko w części
Pracownik odbył krajową podróż służbową samochodem osobowym pracodawcy (środek trwały w firmie wykorzystywany do celów mieszanych). Przedłożył pracodawcy paragon fiskalny za opłatę parkingową. Z uwagi (...)
str. 19
3.
Cena rynkowa - kwota brutto czy netto?
Spółka z o.o. otrzymała od dostawcy towary gratis. Są to towary, którymi handluje. Zgodnie z przepisami, wyceny tych towarów należy dokonać według cen rynkowych. Czy (...)
str. 20
4.
Spłata odsetek od pożyczki przekraczających 15.000 zł a koszty podatkowe
Spółka z o.o. zaciągnęła pożyczkę od indywidualnego przedsiębiorcy, który udzielił jej w ramach prowadzonej w tym zakresie działalności gospodarczej. Z umowy pożyczki wynika, że łączna (...)
str. 21
5.
Rozliczenie kosztów z tytułu nadpłaty za zużycie energii
Spółka z o.o. była obciążana fakturami za prognozowane zużycie energii elektrycznej. Koszty wynikające z tych faktur zaliczała do kosztów uzyskania przychodów. Po zakończeniu okresu rozliczeniowego (...)
str. 22
6.
Zaliczka na poczet wynagrodzenia w kosztach uzyskania przychodów - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[1236134] Ostatniego dnia miesiąca wypłacono zaliczki na wynagrodzenia (około 70% z całości). Pozostała część wynagrodzeń została wypłacona w miesiącu kolejnym, po terminie wypłat przewidzianym regulaminem. (...)
str. 24
7.
Przychody i koszty z tytułu realizacji kart podarunkowych - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Koszty zakupu towaru, który będzie nabywany przez klienta w wyniku realizacji karty podarunkowej, powinny być uznane za koszty podatkowe w momencie sprzedaży towaru na podstawie (...)
str. 26
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Stosowanie 32% stawki podatku po przekroczeniu przez dochód pracownika pierwszego progu podatkowego
Dochód pracownika przekroczył w sierpniu 2019 r. pierwszy próg podatkowy. Czy w celu stosowania mu od września 2019 r., przy obliczaniu zaliczki na podatek, 32% (...)
str. 28
2.
Wypłata udziałowcowi odsetek od udzielonej pożyczki
Udziałowiec będący osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej udzielił w styczniu 2019 r. spółce z o.o. pożyczki. W sierpniu 2019 r. nastąpiła spłata tej pożyczki wraz (...)
str. 29
3.
Opodatkowanie dwóch umów zlecenia na niewielką kwotę zawartych i wypłaconych w tym samym dniu
Osobom niebędącym naszymi pracownikami wypłacamy wynagrodzenia z tytułu umów zlecenia. Zdarza się, że w tym samym dniu podpisujemy z daną osobą dwie umowy zlecenia na (...)
str. 30
4.
Pobór podatku od dywidendy wypłacanej spółce
Spółka z o.o. (zwana dalej spółką A) będzie wypłacać dywidendę na rzecz jedynego swojego udziałowca - spółki jawnej. Wspólnikami spółki jawnej są osoba fizyczna i (...)
str. 31
5.
Czy udostępnienie pracownikom produktów spożywczych w formie bufetu rodzi przychód?
Spółka z o.o. w sezonie letnim prowadzi pensjonat. Pracownikom w trakcie ich pracy zapewnia bufet zaopatrzony w artykuły spożywcze i napoje bezalkoholowe. Bufet jest dostępny (...)
str. 32
6.
Wręczenie okolicznościowych nagród - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Otrzymane przez nauczycieli pióra z grawerem z okazji Dnia Edukacji Narodowej nie stanowią przysporzenia majątkowego mającego konkretny wymiar finansowy, a co za tym idzie nie (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Opłata z tytułu przekształcenia gruntu a wartość początkowa środka trwałego
Spółka z o.o. posiada lokale mieszkalne wraz z udziałem w prawie użytkowania wieczystego gruntu. Od 1 stycznia 2019 r., na podstawie ustawy o przekształceniu, prawa (...)
str. 34
2.
Koszty związane z pozyskaniem pożyczki na ulepszenie środka trwałego
Spółka planuje zmodernizować budynek zakładu produkcyjnego. By zrealizować ten projekt stara się o pożyczkę z Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego. Warunkiem pozyskania pożyczki jest wykonanie audytu (...)
str. 36
3.
Obiekt zbiorczy zamiast pojedynczych środków trwałych - skutki podatkowe błędnej klasyfikacji
Podatnik ujawnił, że dwa lata temu nieprawidłowo wprowadził do ewidencji jeden środek trwały, jako obiekt zbiorczy, zamiast kilku środków trwałych. Czy teraz podatnik powinien dokonać (...)
str. 37
4.
Wydatki na nabycie praw autorskich
Podatnik CIT zlecił zewnętrznemu podmiotowi zaprojektowanie opakowania do produktu. Faktura za wykonane zlecenie obejmuje dwie pozycje, tj. projekt opakowania oraz przekazanie praw autorskich. Projekt będzie (...)
str. 39
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zasady rozliczenia faktury korygującej koszty podatkowe
W czerwcu 2019 r. zakupiliśmy towar handlowy. Koszt zakupu w kwocie wynikającej z faktury został wpisany do podatkowej księgi. Mimo że obowiązuje nas 60-dniowy termin (...)
str. 41
2.
Angażowanie się przedsiębiorców w akcje charytatywne
2.1.
Charytatywne SMS-y z telefonów służbowych
Z billingów otrzymywanych od operatora telefonów komórkowych, wystawianych do faktur, wynika, że pewna część kosztów związana jest z usługami Premium Rate, w tym m.in. charytatywnymi (...)
str. 42
2.2.
Koszty związane z udziałem w charytatywnym projekcie
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Rozważa możliwość przyłączenia się do projektu (akcji) organizowanego przez organizację pozarządową (fundację), polegającego na zbiórce książek, które (...)
str. 43
3.
Naruszenie zasad ujęcia kosztów zakupu towarów handlowych w podatkowej księdze
Podatek dochodowy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej rozliczam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Zdarzają się sytuacje, gdy fakturę dokumentującą zakup towaru handlowego odnajduję (...)
str. 44
4.
Projekt objaśnień w zakresie wyborów formy opodatkowania i innych uproszczeń w PIT i CIT
Ministerstwo Finansów opublikowało na stronie internetowej www.gov.pl projekt objaśnień dotyczący zmian w zakresie wyboru formy opodatkowania oraz innych uproszczeń dla podatników PIT oraz podatników CIT (...)
str. 46
4.1.
Forma opodatkowania przychodów/dochodów z pozarolniczej działalności gospodarczej
Podatnicy PIT chcący od dochodu z działalności gospodarczej płacić podatek liniowy lub ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, muszą złożyć w tej sprawie pisemne oświadczenie. Przy czym (...)
str. 47
4.2.
Opodatkowanie tzw. prywatnego najmu
Małżonkowie, między którymi istnieje wspólność majątkowa, mają możliwość wyboru opodatkowania całości przychodów/dochodów z prywatnego najmu rzeczy objętych wspólnością, tylko przez jednego z małżonków. Od 2019 (...)
str. 47
4.3.
Sposób ustalania daty powstania przychodu z zaliczek rejestrowanych w kasie rejestrującej
Podatnicy PIT i CIT, którzy przy zastosowaniu kas rejestrujących ewidencjonują wpłaty pobrane na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych, (...)
str. 48
4.4.
Ustalanie różnic kursowych na podstawie przepisów o rachunkowości
Podatnicy PIT prowadzący księgi rachunkowe mogą wybrać i zrezygnować z ustalania różnic kursowych na podstawie ustawy o rachunkowości. Od 2019 r. nie mają jednak obowiązku (...)
str. 48
4.5.
Sposób wpłacania zaliczek/ryczałtu ewidencjonowanego
W stanie prawnym obowiązującym od 2019 r. nie jest konieczne składanie do urzędu skarbowego przez podatników PIT i CIT oraz ryczałtowców odrębnych zawiadomień o wyborze: (...)
str. 49
4.6.
Wybór prowadzenia ksiąg rachunkowych
Podatnicy PIT, których przychody z działalności gospodarczej w poprzednim roku nie wyniosły co najmniej 2 mln euro, mogą dobrowolnie prowadzić księgi rachunkowe. Od 2019 r. (...)
str. 49
4.7.
Rok podatkowy inny niż rok kalendarzowy
Począwszy od 2019 r. podatnicy CIT dopiero w zeznaniu, a nie jak wcześniej odrębnym zawiadomieniem, będą informować urząd skarbowy o wyborze roku podatkowego innego niż (...)
str. 49
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Podatek od dochodu z pracy sezonowej za granicą
Pracowałem w okresie wakacji za granicą (praca sezonowa). Jak rozliczyć zagraniczny dochód w Polsce? Aby ocenić, czy dochód ten podlega opodatkowaniu w Polsce, należy się (...)
str. 50
2.
Przedłożenie przez obcokrajowca-nierezydenta certyfikatu rezydencji
Polska firma zatrudnia na podstawie umowy zlecenia obywateli Ukrainy. Osoby te dostarczyły jej swoje certyfikaty rezydencji. Nie posiadają one na terytorium Polski stałej placówki (zakładu), (...)
str. 53
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Udział w sponsorowanych konferencjach - świadczenia wolne od PIT i opodatkowane
W niektórych branżach (np. farmaceutycznej, medycznej) organizacja konferencji, kongresów czy sympozjów (zwanych dalej łącznie konferencjami) to sprawdzona strategia marketingowa. Jest ona wykorzystywana do rozreklamowania przez (...)
str. 55
2.
Przegląd interpretacji w sprawie stosowania ulg podatkowych
Ulgi podatkowe przewidziane w ustawie o PIT pozwalają na zmniejszenie zobowiązania podatkowego m.in. wskutek obniżenia dochodu albo podatku dochodowego o określone wydatki. Nie dziwi zatem (...)
str. 57
2.1.
Odliczanie wydatków rehabilitacyjnych dotyczących niepełnosprawnych dzieci
Podstawę stosowania ulgi rehabilitacyjnej stanowi art. 26 ust. 1 pkt 6 updof. Z jego treści wynika, że przy ustalaniu podstawy obliczenia podatku według skali podatkowej, (...)
str. 57
2.2.
Zmiana zasad rozliczania ulgi prorodzinnej przez rozwiedzionych rodziców po uzyskaniu przez dziecko pełnoletności
Do ulgi na dzieci, zwanej inaczej prorodzinną, odnoszą się regulacje zawarte w art. 27f updof. Wynika z nich m.in., że kwotę odliczenia ustala się na (...)
str. 58
2.3.
Montaż instalacji fotowoltaicznej na działce
Zasady i warunki korzystania z ulgi termomodernizacyjnej określa art. 26h updof. Z jego uregulowań wynika, że podatnik będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego ma (...)
str. 59
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Przejęcie spółki z dłuższym rokiem podatkowym
Jak wykazać przychody i koszty oraz opłacone zaliczki CIT w sytuacji połączenia spółek z różną długością roku podatkowego? Spółka A przejęła w grudniu 2018 r. (...)
str. 60
2.
Korekta zeznania, na podstawie którego ustalono uproszczone zaliczki
Spółka z o.o. (posiadająca status małego podatnika) opłaca w 2019 r. zaliczki na podatek dochodowy w uproszczonej formie. Zeznanie za 2017 r., na podstawie którego (...)
str. 62
3.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej
Prezes zarządu spółki z o.o. (wspólnik posiadający 100% udziałów), jednocześnie jako osoba fizyczna prowadzi indywidualną działalność gospodarczą. Transakcje pomiędzy spółką a tą osobą obejmują usługi (...)
str. 63
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Przychody uwzględniane przy ustalaniu statusu małego podatnika
Biblioteka publiczna w 2018 r. uzyskała przychody ze sprzedaży usług wynajmu, z dotacji, darowizn, dofinansowań i z tytułu odsetek bankowych. Czy do wyliczenia wartości przychodu (...)
str. 66
2.
Opłata za przesyłkę, która nie dotarła do adresata
Spółka z o.o. wysłała do kontrahenta paczkę z towarem. Przesyłka zaginęła. Usługę reklamowaliśmy. Czy opłata poniesiona za tę przesyłkę stanowi koszt uzyskania przychodów spółki? Tak. (...)
str. 66
3.
Data powstania przychodu ze sprzedaży nieruchomości
Spółka z o.o. sprzedaje lokale mieszkalne. Obecnie zawierane są z kupującymi przedwstępne umowy sprzedaży na poszczególne lokale wraz z udziałem w nieruchomości i urządzeniach wspólnych. (...)
str. 67
4.
Koszty zakupu odkurzacza samochodowego i myjki ciśnieniowej
Podatnik prowadzi firmę transportową. Zamierza kupić odkurzacz samochodowy i myjkę ciśnieniową, które będą wykorzystywane do utrzymania czystości samochodów. Czy koszty ich zakupu może zaliczyć do (...)
str. 68
5.
Odsetki od firmowej zaliczki na podatek dochodowy
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą zaliczkę na podatek od firmowych dochodów należną za czerwiec 2019 r. wpłacił do urzędu skarbowego z opóźnieniem. Czy zapłacone w związku (...)
str. 68
6.
Nakłady na naprawę dzierżawionego placu
Podatnik prowadzi szkołę nauki jazdy. Na potrzeby działalności dzierżawi plac parkingowy i manewrowy. Oba place wymagają naprawy (wyrównania nawierzchni). Czy jeśli podatnik z własnych środków (...)
str. 69
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - WRZESIEŃ 2019 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 9.09.2019 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za sierpień 2019 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 70
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.