Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 12:07 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 56.497 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (494) z dnia 20.07.2019
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Samochód osobowy w firmie w najnowszych wyjaśnieniach resortu finansów
Obowiązujące od 1 stycznia 2019 r. przepisy podatkowe dotyczące rozliczeń wydatków związanych z samochodami osobowymi budzą szereg wątpliwości w zakresie ich prawidłowej interpretacji. Wobec tego (...)
str. 4
1.1.
Wydatki z tytułu używania
Wydatki na miejsce postojowe Wydatki z tytułu używania firmowego samochodu osobowego do tzw. celów mieszanych, czyli zarówno na potrzeby firmowe, jak i prywatne podlegają limitowaniu (...)
str. 4
1.2.
Odpisy amortyzacyjne a samochód we współwłasności
W określonej sytuacji odpisy amortyzacyjne w przypadku amortyzacji samochodu osobowego podlegają limitowaniu. Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 4 updof i art. 16 ust. (...)
str. 6
1.3.
Rozliczanie leasingu
Przepisy przejściowe umożliwiające rozliczenie leasingu na podstawie przepisów obowiązujących do końca 2018 r. Do końca 2018 r. w ustawach o podatku dochodowym brak było regulacji, (...)
str. 6
1.4.
Koszty ubezpieczenia
Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 47 updof i art. 16 ust. 1 pkt 49 updop, z kosztów uzyskania przychodów wyłączone są składki na (...)
str. 9
2.
Projekt objaśnień podatkowych dotyczących zasad poboru podatku u źródła
Ministerstwo Finansów opublikowało na stronie internetowej www.gov.pl projekt objaśnień dotyczący stosowania przepisów związanych z zasadami poboru podatku u źródła. Chodzi o przepisy dotyczące zasad poboru (...)
str. 10
3.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
3.1.
Wydatki na powypadkową naprawę samochodu osobowego
Na podstawie art. 23 ust. 1 pkt 48 updof i art. 16 ust. 1 pkt 50 updop, wykluczeniu z kosztów uzyskania przychodów podlegają straty powstałe (...)
str. 11
3.2.
Podatek od przychodów z budynków wynajętych na kilka godzin lub dni w miesiącu
Z art. 24b updop i art. 30g updof wynika, że podatnik jest zobowiązany opłacać podatek od przychodu ze środka trwałego będącego budynkiem, który: 1) stanowi (...)
str. 12
3.3.
Umorzenie zobowiązań odsetkowych skutkuje powstaniem przychodu
Do niedawna organy podatkowe zajmowały stanowisko, że umorzenie lub przedawnienie zobowiązań odsetkowych nie skutkuje powstaniem przychodu u dłużnika (por. interpretację indywidualną Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (...)
str. 13
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Preferencje podatkowe dla pracowników i zleceniobiorców do 26 roku życia - zwolnienie od podatku
Sejm uchwalił ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków (...)
str. 14
2.
Kolejne przedłużenie wejścia w życie części przepisów o poborze podatku u źródła
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1203 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 czerwca 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia lub (...)
str. 15
3.
Więcej czasu na wpłatę podatku z niezrealizowanych zysków
W Dz. U. z 2019 r. pod poz. 1204 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 27 czerwca 2019 r. w sprawie przedłużenia terminu do wpłaty (...)
str. 16
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Podatkowe rozliczenie "wątpliwych" należności - wybrane problemy
Z pewnością większość przedsiębiorców zetknęło się w swojej praktyce gospodarczej z należnościami, co do których nie było pewności, czy zostaną zapłacone. Na gruncie podatku dochodowego (...)
str. 17
2.
Wydatki na szkolenie zleceniobiorcy w firmowych kosztach
Spółka z o.o. skierowała na specjalistyczne szkolenie osobę, z którą ma zawartą umowę zlecenia. Tematyka szkolenia pokrywa się z zakresem usług świadczonych przez zleceniobiorcę na (...)
str. 20
3.
Nie każdy aneks do umowy leasingu ogranicza koszty rat leasingowych
Spółka jawna osób fizycznych zawarła w 2018 r. umowę leasingu samochodu osobowego o wartości przekraczającej 150.000 zł. W 2019 r. planowana jest zmiana składu osobowego (...)
str. 21
4.
Koszty paliwa do samochodu zastępczego
W sytuacji uszkodzeń pojazdów będących własnością spółki z o.o. jej pracownicy korzystają z zastępczych samochodów osobowych otrzymanych od ubezpieczyciela. Czy koszty poniesione na paliwo do (...)
str. 22
5.
Z interpretacji indywidualnych organu podatkowego
5.1.
Odszkodowanie z AC a przychód podatkowy
Kwota otrzymanego od ubezpieczyciela odszkodowania autocasco (AC), związana z naprawą powypadkową samochodu, stanowi w pełnej wysokości przychód z działalności gospodarczej. Tak wynika z interpretacji indywidualnej (...)
str. 23
5.2.
Przychód ze sprzedaży nakładów poczynionych na cudzym gruncie
Sprzedaż nakładów poniesionych na cudzym gruncie skutkuje powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 4 czerwca 2019 r., (...)
str. 24
6.
Przedawnienie zobowiązania nie modyfikuje zasad ustalania przychodu podatkowego - wyrok NSA
Upływ terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego za okres, w którym nie wykazano przychodu należnego, nie daje podstaw do zmiany zasad ustalania momentu powstania przychodu, a w (...)
str. 25
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Zasady wypłaty
Zasady i warunki wypłaty świadczenia urlopowego reguluje ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 2018 r. poz. (...)
str. 27
1.2.
Opodatkowanie świadczenia
Świadczenie urlopowe jest wypłacane w pieniądzu, a podstawą jego wypłaty jest stosunek pracy łączący pracownika z pracodawcą. Należy je więc zakwalifikować do przychodów ze stosunku (...)
str. 27
1.3.
Składki ZUS
Nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne świadczenie urlopowe wypłacone na podstawie art. 3 ust. 4 ustawy o ZFŚS - do wysokości nieprzekraczającej rocznie (...)
str. 28
2.
Podatek od dywidendy wypłacanej osobom fizycznym
Spółka z o.o. po raz pierwszy będzie wypłacać dywidendy udziałowcom będącym osobami fizycznymi i polskimi rezydentami. Jak opodatkować takie wypłaty oraz jakie obowiązki płatnika ciążą (...)
str. 29
3.
Zwolnienie z długu osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej
Ze względu na bezskuteczność egzekucji, spółka wodno-kanalizacyjna "umarza" należności nieściągalne od niektórych osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Dokumentem potwierdzającym "umorzenie" długu jest decyzja zarządu spółki (...)
str. 30
3.1.
Zwolnienie z długu w świetle przepisów Kodeksu cywilnego
W myśl art. 508 Kodeksu cywilnego, zobowiązanie wygasa, gdy wierzyciel zwalnia dłużnika z długu, a dłużnik zwolnienie przyjmuje. Zatem zwolnienie z długu nie jest jednostronną (...)
str. 30
3.2.
Kwestia powstania przychodu w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych przychodami - co do zasady - są otrzymane lub postawione do dyspozycji podatnika pieniądze i wartości (...)
str. 31
4.
Umowa zlecenia zawarta między osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej
Osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej zawarły umowę zlecenia. Czy w trakcie roku od uzyskanych z tego tytułu dochodów zleceniodawca powinien pobierać zaliczki na podatek? W (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Ulepszenie środka trwałego częściowo sfinansowanego z dotacji
Firma amortyzuje środek trwały, którego zakup był częściowo sfinansowany z dotacji. W tym roku poniosła nakłady na jego modernizację. Jak naliczać odpisy amortyzacyjne po ulepszeniu (...)
str. 33
2.
Elementy wyposażenia budynku jako środki trwałe podlegające amortyzacji
Podatnik zamierza wyremontować hotel (pomalować pomieszczenia, wymienić płytki w łazienkach). Przy okazji wyposaży pokoje hotelowe w klimatyzatory, a hol w lustra. Pojedynczy klimatyzator będzie zamontowany (...)
str. 35
3.
Amortyzacja składników majątku trwałego oraz wartości firmy nabytych w ramach przedsiębiorstwa
Spółka z o.o. planuje kupić przedsiębiorstwo należące do osoby fizycznej. Czy jest uprawniona amortyzować środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne nabyte w ramach przedsiębiorstwa? (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Koszty noclegów przedsiębiorcy
1.1.
Wyjazd na szkolenie zawodowe
Podatnik prowadzi samodzielnie działalność gospodarczą. W czerwcu 2019 r. uczestniczył nieodpłatnie w szkoleniu zorganizowanym i sfinansowanym przez organ samorządu zawodowego. Z powodu udziału w szkoleniu (...)
str. 38
1.2.
Ryczałt za nocleg
W ramach działalności gospodarczej podatnik świadczy usługi transportu międzynarodowego. W czasie podróży nocuje w dostosowanej do tego kabinie pojazdu. Czy może naliczać koszt w postaci (...)
str. 38
2.
Wartość usługi transportowej w podatkowej księdze
Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej podatnicy mogą korzystać z usług transportowych świadczonych przez inne podmioty. Sposób wykazania w podatkowej księdze kosztów transportu może być różny, (...)
str. 39
2.1.
Zakup towarów handlowych
Zakupiony towar handlowy został dostarczony do zakładu podatnika przez kontrahenta. Na otrzymanej fakturze w odrębnych pozycjach wykazana jest wartość towaru oraz koszt usługi transportowej. Jak (...)
str. 39
2.2.
Nabycie środka trwałego
Kontrahent obciążył podatnika kosztami transportu urządzenia, które stanowić będzie środek trwały w firmie. Czy koszty te można ująć w kolumnie 13 podatkowej księgi, skoro nie (...)
str. 40
3.
Towary przeznaczone do demonstracji - ujęcie w księdze i sposób rozliczania kosztów
Prowadzę działalność handlową rozliczaną w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Pewną część (ilość) towarów handlowych przeznaczam do celów demonstracyjnych. Takie egzemplarze demonstracyjne kupuję (...)
str. 41
4.
Wydatki związane z ustanowieniem stypendium dla dzieci
Podatnik prowadzi niepubliczną szkołę podstawową. Za przyjęcie dzieci w poczet uczniów oraz za kształcenie pobierane są opłaty (wpisowa i czesne). Przychodem z tej działalności jest (...)
str. 42
5.
Rozliczanie przez ryczałtowca przychodów z usług wykonywanych za granicą
Podatnik jest polskim rezydentem podatkowym i prowadzi w kraju działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Z uwagi na pozyskanie zlecenia od kontrahenta zagranicznego będzie (...)
str. 44
5.1.
Świadczenie usług poprzez zakład położony za granicą
W rozumieniu konwencji określenie "zakład" oznacza stałą placówkę (w szczególności: miejsce zarządu, filię, biuro, fabrykę, warsztat), przez którą całkowicie lub częściowo prowadzona jest działalność gospodarcza (...)
str. 44
5.2.
Usługi wykonywane przez przedsiębiorstwo z siedzibą w Polsce
Jeżeli podatnik ma miejsce zamieszkania w Polsce i prowadzi działalność gospodarczą, a usługi wykonywane na terytorium Holandii świadczy bez pośrednictwa położonego tam zakładu, to jego (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Wynagrodzenie pobierane przez zagraniczny bank a pobór podatku
Spółka akcyjna produkuje i sprzedaje wyroby chemiczne. Jednym z klientów strategicznych spółki kupujących jej wyroby jest firma mająca siedzibę w Holandii. Faktury sprzedaży wystawiane dla (...)
str. 46
2.1.
Weryfikacja kontrahentów przy wypłacie dywidendy
Pewne sugestie co trzeba zrobić, aby dochować należytej staranności, znajdziemy w interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 11 czerwca 2019 r., nr 0111-KDIB1-2.4010.91.2019.2.MS, wydanej (...)
str. 48
2.2.
Dochowanie należytej staranności według Ministerstwa Finansów
Z zamieszczonego przez Ministerstwo Finansów na stronie internetowej www.gov.pl projektu objaśnień dotyczących stosowania przepisów związanych z zasadami poboru podatku u źródła wynika, że obowiązek dochowania (...)
str. 49
2.3.
Konsekwencje niedochowania należytej staranności
Gdyby płatnik nie dochował należytej staranności lub podjęta przez niego weryfikacja nie była adekwatna do charakteru i skali działalności, wówczas może zostać zobowiązany do zapłaty (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Korekta zeznania w celu zastosowania ulgi rehabilitacyjnej
Małżonkowie mają na utrzymaniu niepełnosprawne dziecko (pobiera ono rentę socjalną). W złożonym wspólnie zeznaniu za 2017 r. nie odliczyli wydatków z tytułu używania na potrzeby (...)
str. 52
2.1.
Zasady nabycia prawa do ulgi
Uwagi ogólne Na zasadach określonych w art. 30e updof osoby fizyczne (podatnicy) muszą rozliczyć dochody uzyskane z odpłatnego zbycia nieruchomości oraz praw majątkowych, o których (...)
str. 53
2.2.
Przegląd interpretacji i orzecznictwa
Wątpliwości podatników dotyczące uznania wydatków finansowanych przychodem ze zbycia nieruchomości lub praw majątkowych za poniesione na własne cele mieszkaniowe, są przedmiotem licznych interpretacji wydawanych przez (...)
str. 55
3.
Brak zapłaty podatku za granicą wyklucza korzystanie z ulgi abolicyjnej - wyrok NSA
Jeżeli podatnik będący polskim rezydentem podatkowym uzyskuje dochody w państwie obcym, z którym Polska nie ma podpisanej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, a od dochodów (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych za 2019 r.
Trzy podmioty: spółka z o.o. X, spółka z o.o. spółka komandytowa Y i firma prowadzona jednoosobowo przez osobę fizyczną Z - są powiązane poprzez właściciela (...)
str. 58
1.1.
Podmioty powiązane w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym
Na gruncie przepisów obowiązujących od 1 stycznia 2019 r. kwestię istnienia powiązań pomiędzy podmiotami należy rozpatrywać w świetle art. 11a updop i art. 23m updof. (...)
str. 58
1.2.
Powstanie obowiązku dokumentacyjnego od 1 stycznia 2019 r.
W stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2019 r., o powstaniu obowiązku w zakresie sporządzenia przez podmiot powiązany lokalnej dokumentacji cen transferowych decyduje przekroczenie w (...)
str. 59
1.3.
Transakcje wyłączone z obowiązku sporządzania dokumentacji lokalnej
Obowiązek sporządzenia lokalnej dokumentacji cen transferowych nie ma zastosowania do transakcji kontrolowanych, które zostały wymienione w art. 11n updop oraz art. 23z updof. W szczególności (...)
str. 60
2.
Podatek od przychodów z budynków w wyjaśnieniach Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej
Podatek od przychodów z budynków jest daniną, która została wprowadzona do ustawy o PIT oraz ustawy o CIT 1 stycznia 2018 r. Zasady opodatkowania tym (...)
str. 60
2.1.
Wynajęcie lokalu
Podatnik zapytał organ podatkowy, czy podatkowi od przychodów z budynków podlegają również obiekty sklasyfikowane jako lokale własne oraz spółdzielcze prawo do lokalu? Wyrażając własne stanowisko (...)
str. 61
2.2.
Przychód w przypadku oddania w najem części powierzchni
W ramach prowadzonej działalności podatnik wykorzystuje liczne budynki i budowle stanowiące jego własność. Ujęte są one w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. (...)
str. 62
2.3.
Użyczenie budynku
Podatnik zwrócił się do organu podatkowego o rozstrzygnięcie, czy wystąpi obowiązek uiszczenia podatku od przychodów z budynków, w sytuacji gdy budynki zostaną oddane do nieodpłatnego (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Przekazanie na potrzeby działalności gospodarczej materiałów pochodzących z własnej produkcji
Spółka z o.o. prowadzi działalność usługową w zakresie obsadzania klombów i parków oraz działalność rolniczą (produkcja sadzonek). Czy wykorzystanie roślin pochodzących z własnej produkcji roślinnej (...)
str. 63
2.
Moment powstania przychodu w samorządowym zakładzie budżetowym
Jesteśmy samorządowym zakładem budżetowym. Podlegamy centralizacji dla celów VAT. W związku z tym gminie i pozostałym jednostkom gminy po wykonaniu usług wystawiamy noty księgowe. Jak (...)
str. 63
3.
Zakup dla przedsiębiorcy odzieży ochronnej niezbędnej przy wykonywaniu działalności gospodarczej
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której świadczę usługi spawalnicze. Czy wydatki na zakup odpowiedniej odzieży ochronnej mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? Wydatki na (...)
str. 64
4.
Koszty uzyskania przychodów przy niskim wynagrodzeniu
Pracownik został zatrudniony w lipcu 2019 r. Jego wynagrodzenie należne za ten miesiąc wyniesie 97,52 zł. W jakiej wysokości należy uwzględnić mu koszty uzyskania przychodów (...)
str. 65
5.
Przechowywanie podatkowej księgi przychodów i rozchodów po likwidacji działalności
W czerwcu 2019 r. zlikwidowałem indywidualną działalność gospodarczą, którą rozliczałem na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Czy po likwidacji działalności mogę zniszczyć podatkową księgę (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2019 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2019 r. (środa) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za lipiec 2019 r., - złożenie deklaracji o (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.