otwórz artykuł w nowym oknie
drukuj artykuł
następny artykuł
poprzedni artykuł
       Ostatnia aktualizacja: 21.08.2019 r., godz. 07:39
        Ilość wizyt w ciągu ostatnich 30 dni - 65.414
Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40, Formularz kontaktowy »
Wyszukiwarka - czasopismaksiegowych.pl
Aktualnie jesteś: Czasopisma Księgowych (strona główna)  »  Ubezpieczenia i Prawo Pracy  »  Nr 21 (471) z dnia 1.11.2018   »  Szczegółowy spis treści
UiPP
Szczegółowy spis treści

Ubezpieczenia i Prawo Pracy

pokaż fragmenty artykułów

TO MUSISZ PRZECZYTAĆ!

1.
Rozliczenie dodatkowej pracy przypadającej po nocnej zmianie w niedzielę
str. 4
2.
Stosowanie przepisów RODO w sprawach pracowniczych - zasady powierzania danych osobowych pracownika innej firmie
str. 5
A.

UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

I.
Zagadnienia dotyczące rozliczania i opłacania składek
1.
Za listopad 2018 r. wyższa składka zdrowotna dla osób korzystających z urlopu wychowawczego
str. 8
2.
Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej byłemu pracownikowi
str. 10
3.
Zapłata zaległych składek na ubezpieczenia społeczne zleceniobiorców po kontroli ZUS
str. 11
II.
Rozstrzyganie obowiązku ubezpieczeń
1.
Pracownik na zwolnieniu lekarskim w liczbie ubezpieczonych wykazywanej w deklaracji ZUS DRA
str. 13
2.
Od kiedy powstaną obowiązkowe ubezpieczenia społeczne dla doktorantów?
str. 14
B.

ZASIŁKI CHOROBOWE I INNE ŚWIADCZENIA

III.
Problematyka ustalania podstawy wymiaru zasiłków
1.
Ustalenie podstawy wymiaru świadczenia chorobowego po zmianie terminu wypłat wynagrodzeń
str. 15
2.
Zasady obliczania zasiłku chorobowego przysługującego przedsiębiorcy
str. 16
2.1.
Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne, w tym chorobowe str. 16
2.2.
Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego, gdy ubezpieczenie chorobowe trwa dłużej niż 12 miesięcy kalendarzowych str. 17
2.3.
Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego, gdy ubezpieczenie chorobowe jest krótsze niż 12 miesięcy kalendarzowych str. 18
3.
Zasiłek chorobowy dla zleceniobiorcy niezdolnego do pracy w pierwszym miesiącu wykonywania zlecenia
str. 21
IV.
Zasady wypłaty zasiłków
1.
Liczba osób zgłoszonych do ubezpieczenia chorobowego - na dzień 30 listopada br. - dla celów wypłaty zasiłków w 2019 r.
str. 23
2.
Przerwa w pobieraniu zasiłku macierzyńskiego na czas pobytu dziecka w szpitalu
str. 24
V.
Emerytury i renty
1.
Ponowne obliczenie okresowej emerytury kapitałowej
str. 27
C.

PRAWO PRACY

VI.
Nawiązywanie i rozwiązywanie stosunku pracy
1.
Umowy na czas określony, do których nie stosuje się limitów 3/33
str. 28
2.
Zatrudnianie pracowników w powiązanych spółkach kapitałowych
str. 30
3.
Skutki naruszenia maksymalnego okresu zatrudnienia pracownika tymczasowego
str. 31
VII.
Rozliczanie czasu pracy
1.
Kompensata dodatkowej pracy czasem wolnym
str. 33
2.
Organizacja rozkładu ruchomego i konsekwencje jego wprowadzenia
str. 35
3.
Godziny pozaplanowe pracownika korzystającego z obniżonego wymiaru zamiast z urlopu wychowawczego
str. 38
VIII.
Wynagrodzenia i inne należności pracownicze
1.
Wypłata ekwiwalentu za niewykorzystany urlop
str. 39
2.
Dodatek stażowy dla zatrudnionego w trakcie miesiąca pracownika instytucji kultury
str. 41
3.
Odprawa ekonomiczna w razie rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron
str. 42
4.
Potrącenie składki związkowej z wynagrodzenia pracownika i zleceniobiorcy
str. 43
IX.
Rozstrzyganie wątpliwości dotyczących urlopów
1.
Udzielanie urlopu wypoczynkowego pracownikowi niepełnoetatowemu
str. 45
2.
Łączenie urlopu wychowawczego i pracy w obniżonym wymiarze
str. 46
X.
Wyjaśnienia dotyczące wybranych zagadnień
1.
Obowiązek uzgadniania regulaminu płacowego ze związkami zawodowymi
str. 47
2.
Obliczanie utraconego zarobku w celu sporządzenia zaświadczenia do sądu
str. 49
3.
Przechowywanie dokumentów związanych ze szkoleniami bhp i badaniami lekarskimi
str. 50
XI.
Obowiązki pracodawcy w zakresie bhp
1.
Zapewnienie pracownikom okularów korygujących wzrok
str. 51
D.

ROZLICZENIA Z PFRON

1.
Nowe informacje o kwocie obniżenia wpłat na PFRON
str. 53
1.1.
Zasady ogólne
str. 53
1.2.
Sporządzenie informacji INF-U
str. 53
1.3.
Sporządzenie miesięcznej informacji INF-1-u
str. 59
1.4.
Prowadzenie ewidencji wystawionych informacji o kwocie obniżenia
str. 60
E.

VADEMECUM KADROWCA

XII.
Zasady zatrudniania obywatela Ukrainy
str. 61
1.
Wybór dokumentu legalizującego pracę
str. 61
2.
Złożenie oświadczenia do rejestracji lub wniosku o wydanie zezwolenia
str. 62
2.1.
Wniesienie opłaty jednorazowej str. 62
2.2.
Weryfikacja przedłożonych dokumentów str. 62
2.3.
Terminy oczekiwania na decyzję str. 63
3.
Obowiązki pracodawcy w procedurze legalizacji zatrudnienia
str. 63
F.

NOWOŚCI W UBEZPIECZENIACH I PRAWIE PRACY

1.
Rozszerzenie kręgu osób uprawnionych do wystawiania zwolnień lekarskich
str. 65
2.
Zaświadczenie zespołu orzekającego o symbolu przyczyny niepełnosprawności 02-P
str. 66
3.
Nowe wzory deklaracji składanych do PFRON
str. 66
4.
Przekazywanie składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe funkcjonariuszy Służby Więziennej zwolnionych ze służby
str. 67
5.
Zmiany do przepisów z zakresu wynagrodzenia zasadniczego pracowników podmiotów leczniczych
str. 67
6.
Składka na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w IV kwartale br.
str. 68
Fachowe czasopisma dla księgowych - PoznajProdukty.gofin.pl