Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.03.2024 r., godz. 12:09 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 18 (474) z dnia 20.09.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Nieodpłatne świadczenia jako firmowe przychody
Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą mogą otrzymać świadczenie nieodpłatnie lub za częściową odpłatnością. Każda taka sytuacja powinna być analizowana pod kątem powstania przychodu podatkowego. Ustawa o (...)
str. 4
1.1.
Pojęcie "nieodpłatne świadczenia"
Pojęcie nieodpłatnego świadczenia nie jest zdefiniowane w ustawach o podatku dochodowym. Jednak w praktyce zostało określone w orzecznictwie sądów administracyjnych. Wynika z niego, że określenie (...)
str. 4
1.2.
Świadczenia niestanowiące przychodu
Nie zawsze otrzymanie rzeczy lub usługi bez obowiązku uiszczenia zapłaty oznacza powstanie przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń. W przypadku podatników CIT do przychodów nie zalicza (...)
str. 5
1.3.
Ustalanie wartości przychodu
Jeśli podatnik otrzymał nieodpłatnie rzeczy (lub prawa), to przychodem będzie ich wartość rynkowa, uwzględniająca w szczególności ich stan i stopień zużycia oraz czas i miejsce (...)
str. 7
1.4.
Sprzedaż rzeczy lub praw otrzymanych nieodpłatnie
Stosownie do art. 22 ust. 1d updof, w przypadku odpłatnego zbycia rzeczy lub praw otrzymanych nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie, a także innych nieodpłatnych lub częściowo (...)
str. 8
2.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Moment kwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów wynagrodzeń z umów zlecenia
Stosownie do art. 23 ust. 1 pkt 55 updof i art. 16 ust. 1 pkt 57 updop, nie uważa się za koszty uzyskania przychodów niewypłaconych, (...)
str. 8
2.2.
Ubezpieczenie dobrowolne samochodu a ulga rehabilitacyjna
Zgodnie z aktualnym brzmieniem art. 26 ust. 7a pkt 14 updof, za wydatki na cele rehabilitacyjne podlegające odliczeniu od dochodu uważa się wydatki poniesione na (...)
str. 9
2.3.
Środki z programu "Mobilność Plus" wolne od PIT
W ramach programu "Mobilność Plus" młodzi naukowcy, w tym uczestnicy studiów doktoranckich, w związku z uczestnictwem w badaniach naukowych prowadzonych w zagranicznych ośrodkach naukowych, mają (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Przedsiębiorstwo w spadku podatnikiem PIT - część I
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1629 opublikowano ustawę z dnia 5 lipca 2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (zwaną dalej (...)
str. 10
2.
Nowelizacja ustaw o podatku dochodowym w związku z nową ustawą - Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1669 opublikowano ustawę z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo o szkolnictwie wyższym (...)
str. 14
2.1.
Nowe pojęcia w słowniczku
W obu ustawach zmieniono brzmienie pojęcia badania naukowe i prace rozwojowe. W myśl nowego brzmienia tych definicji: 1) badania naukowe - to: a) badania podstawowe (...)
str. 14
2.2.
Zwolnienia od podatku
Nowelizacji uległy też przepisy ustawy o PIT w zakresie stypendiów i innych świadczeń dla uczniów i studentów (patrz tabele). Zmienione zwolnienia podatkowe podstawa prawna (updof) (...)
str. 14
2.3.
Ulga B+R
Nowelizacji uległy również przepisy w zakresie stosowania ulgi B+R. Na podstawie art. 26e ust. 1 updof, podatnik uzyskujący przychody z pozarolniczej działalności gospodarczej ma prawo (...)
str. 16
2.4.
Inne zmiany
W art. 22 ust. 9b updof rozszerzono katalog przychodów, których uzyskiwanie uprawnia do stosowania 50% kosztów uzyskania przychodów z art. 22 ust. 9 pkt 3 (...)
str. 16
2.5.
Wejście w życie
Ustawa z pewnymi wyjątkami wchodzi w życie 1 października 2018 r. Z tym dniem wchodzą też w życie przepisy ustaw o podatku dochodowym, z wyjątkiem (...)
str. 17
3.
Doprecyzowanie przepisów ustaw o podatku dochodowym na skutek nowelizacji ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1693 opublikowano ustawę z dnia 5 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym oraz niektórych (...)
str. 17
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Koszty usług doradczych, prawnych, księgowych ponoszone z tytułu restrukturyzacji spółki
Spółki z o.o. podejmujące działania restrukturyzacyjne polegające np. na dokonaniu podziału przez przeniesienie części majątku (zorganizowanej części przedsiębiorstwa) na inną spółkę (spółkę przejmującą) ponoszą szereg (...)
str. 18
2.
Kwalifikacja przychodów z tytułu opłat licencyjnych do właściwego źródła przychodów
Spółka z o.o. osiąga przychody z tytułu opłat licencyjnych. Czy przychody z tego tytułu należy zaliczyć do przychodów z zysków kapitałowych? Jak ustalić koszty pośrednie (...)
str. 19
3.
Koszty pośrednie dotyczące przychodów z zysków kapitałowych
Spółka akcyjna w związku z zamiarem zakupu udziałów spółki z o.o. przeprowadziła badanie due diligence. W rezultacie doszło do zakupu tych udziałów. Wydatki na to (...)
str. 22
3.1.
Moment zaliczenia do kosztów podatkowych wydatków związanych z nabyciem udziałów
W przypadku nabycia udziałów za wkład pieniężny wydatki poniesione na nabycie udziałów są generalnie odroczone w czasie, tzn. stają się kosztami uzyskania przychodów w momencie (...)
str. 22
3.2.
Kwalifikacja kosztów do źródła przychodów
Od 1 stycznia 2018 r. w ustawie o CIT nastąpił podział przychodów na przychody z zysków kapitałowych i innych źródeł przychodów. Do przychodów z zysków (...)
str. 23
4.
Wpływ i wypływ waluty skutkuje powstaniem różnicy kursowej
Spółka nabyła w kantorze walutę w euro, którą przekazała pracownikowi udającemu się w zagraniczną podróż służbową. Po powrocie pracownik zwrócił część pobranej kwoty w tej (...)
str. 23
5.
Rozliczenie zagranicznej diety wspólnika
Wspólnik spółki cywilnej w celu pozyskania nowych kontrahentów udał się w podróż służbową do Niemiec. Z tytułu podróży przysługują mu diety. Według jakiego kursu waluty (...)
str. 24
6.
Ograniczenie kosztów podatkowych z tytułu zakupu licencji od podmiotu powiązanego - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Pojęcie kosztów "bezpośrednio związanych" z wytworzeniem lub nabyciem przez podatnika towaru lub świadczeniem usługi, o których mowa w art. 15e ust. 11 pkt 1 updop (...)
str. 25
7.
Koszty służące minimalizowaniu strat z działalności mogą być kosztami uzyskania przychodu - wyrok NSA
Wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu spowodowane minimalizowaniem strat może być kosztem podatkowym. Tak wynika z wyroku NSA z 12 kwietnia 2018 r., sygn. akt (...)
str. 26
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Stosowanie kwoty zmniejszającej podatek u pracownika będącego członkiem zarządu w innej spółce
Spółka z o.o. zatrudnia pracownika, któremu na podstawie złożonego przez niego oświadczenia PIT-2 uwzględnia przy obliczaniu zaliczki na podatek kwotę zmniejszającą podatek. Pracownik ten zgłosił (...)
str. 28
2.
Przychód u pracowników przewożonych nieodpłatnie przez pracodawcę do pracy i z powrotem
Zakład pracy zapewnia pracownikom nieodpłatny dowóz z miejsca zamieszkania do pracy (i z powrotem). Czy tego rodzaju świadczenie jest u pracownika przychodem podlegającym opodatkowaniu? Zapewnienie (...)
str. 29
3.
Sprzedaż pracownikowi towaru po cenie jego nabycia przez pracodawcę
Mam zamiar sprzedać pracownikowi towar handlowy po preferencyjnej cenie, tj. po cenie jego nabycia przeze mnie. Czy u pracownika taka transakcja wywoła skutki podatkowe? U (...)
str. 30
4.
Czy umorzone lub przedawnione należności od osób fizycznych za wodę i ścieki są ich przychodem podatkowym?
Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sporadycznie umarza osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej należności za dostawę wody i odbiór ścieków oraz wód opadowych (tzw. deszczówki). Ponadto (...)
str. 32
5.
Otrzymane od gminy dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Udzielane przez gminę - jednostkę samorządu terytorialnego - dotacje celowe (w rozumieniu ustawy o finansach publicznych) na dofinansowanie wymiany źródeł ciepła są wolne od podatku (...)
str. 34
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Jednorazowa amortyzacja a działalność małżonka
Z końcem 2017 r. moja żona zlikwidowała działalność gospodarczą. Przejąłem jej firmę i od początku 2018 r. rozpocząłem działalność gospodarczą. W sierpniu br. nabyłem maszynę (...)
str. 35
2.
Zastosowanie indywidualnej stawki amortyzacyjnej dla lokalu i inwestycji w obcym środku trwałym
W 2018 r. kupiłem lokal mieszkalny w budynku przedwojennym. Od swojego ojca otrzymałem do bezpłatnego używania (umowa użyczenia na czas nieokreślony) drugi lokal znajdujący się (...)
str. 36
2.1.
Amortyzacja lokalu mieszkalnego
Niezależnie od tego czy podatnik poniósł wydatki na remont czy ulepszenie zakupionego na własność lokalu, to powinny one zwiększyć wartość początkową środka trwałego, ponieważ poniósł (...)
str. 37
2.2.
Inwestycja w obcym środku trwałym
Rozróżnienie remontu od ulepszenia ma istotne znaczenie w przypadku lokalu wykorzystywanego na potrzeby działalności na podstawie umowy użyczenia, gdyż decyduje o sposobie rozliczenia poniesionych kosztów. (...)
str. 38
3.
W limicie jednorazowej amortyzacji fabrycznie nowych środków trwałych nie uwzględnia się limitu 10.000 zł - interpretacja organu podatkowego
Jednorazowa amortyzacja środków trwałych o wartości początkowej nieprzekraczającej 10.000 zł nie wchodzi do limitu 100.000 zł jednorazowej amortyzacji fabrycznie nowych środków trwałych. Tak wynika z (...)
str. 39
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Rozliczenie podatkowe zapłaconej kary umownej
Podatnik kupił od dostawców mniej produktów rolnych niż to wynikało z umów kontraktacji. Za ten stan rzeczy odpowiadały złe warunki pogodowe, które spowodowały spustoszenie w (...)
str. 41
2.
Skutki dofinansowania działalności pożyczką waloryzowaną kursem waluty obcej
Podatnik ustala dochód z działalności gospodarczej na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W celu dofinansowania kosztów bieżących tej działalności zamierza zaciągnąć pożyczkę waloryzowaną kursem (...)
str. 43
3.
Okolicznościowa wiązanka dla pracownika odchodzącego na emeryturę
W związku z pożegnaniem pracownika odchodzącego na emeryturę firma poniosła wydatek na zakup okolicznościowej wiązanki. Czy wydatek ten można wpisać do podatkowej księgi jako koszt (...)
str. 45
4.
Wyprzedaż przedmiotów kolekcjonerskich przez osobę fizyczną
Od kilku lat, w ramach hobby, gromadziłem przedmioty kolekcjonerskie (militaria), które obecnie zamierzam sprzedać. Czy będę obowiązany zapłacić podatek dochodowy jak od działalności gospodarczej? Czy (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Dochód z działalności gospodarczej prowadzonej w Polsce i za granicą
Przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą świadczy usługi budowlane w kraju i na terytorium Niemiec. Miejsce zamieszkania do celów podatkowych ma w Polsce. Czy ma obowiązek (...)
str. 48
1.1.
Osiąganie dochodów za pośrednictwem zagranicznego zakładu
W stosunku do osób fizycznych, które mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ustawodawca przewidział nieograniczony obowiązek podatkowy. Polega on na tym, że osoby te, (...)
str. 48
1.2.
Dochód z zagranicznej działalności a podatek liniowy
Polsko-niemiecka umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania przewiduje stosowanie metody wyłączenia z progresją w celu uniknięcia podwójnego opodatkowania. Oznacza to, że dochody osiągane w Niemczech, które (...)
str. 49
2.
Zwolnienie od podatku dywidendy wypłacanej zagranicznej spółce
Jednym z udziałowców spółki z o.o. jest słowacka spółka komandytowa (komanditná spoločnost), posiadająca 35% udziałów. Czy dywidenda wypłacana tej spółce może korzystać ze zwolnienia od (...)
str. 50
3.
Leasing sprzętu biurowego bez podatku u źródła - wyrok NSA
Spółka korzystająca na podstawie umowy leasingu zawartej z niemieckim rezydentem ze sprzętu komputerowego wykorzystywanego w pracy biurowej, nie powinna pobierać z tego tytułu zryczałtowanego podatku (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ekwiwalenty dla pracowników za używanie własnej odzieży i obuwa roboczego oraz za pranie odzieży
Przychodami ze stosunku pracy, w rozumieniu art. 12 ust. 1 updof, są wszelkiego rodzaju wypłaty pieniężne oraz wartość pieniężna świadczeń w naturze bądź ich ekwiwalenty, (...)
str. 53
1.1.
Regulacje kodeksowe
W myśl art. 207 § 2 Kodeksu pracy, pracodawca jest zobligowany chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim (...)
str. 53
1.2.
Przychód wolny od podatku
W sytuacji gdy pracodawca na podstawie przepisów Kodeksu pracy, realizuje wspomniane obowiązki, to przyznane pracownikom świadczenia rzeczowe lub ekwiwalenty za te świadczenia, przysługujące na podstawie (...)
str. 54
2.
Rozliczenie przez nierezydenta sprzedaży nieruchomości położonej w Polsce
Polka od kilku lat mieszka z rodziną w Anglii (nie zamierza wracać do Polski). W 2018 r. odziedziczyła w spadku po matce dom mieszkalny położony (...)
str. 55
2.1.
Obowiązek podatkowy
Osoba fizyczna, pomimo posiadania polskiego obywatelstwa, dla celów opodatkowania podatkiem dochodowym w Polsce może być uznawana za nierezydenta. Ma to miejsce, w sytuacji gdy taka (...)
str. 55
2.2.
Zasady opodatkowania i rozliczenia podatku
Odnosząc się do sytuacji opisanej w pytaniu, należy stwierdzić, że chociaż od kilku lat podatniczka mieszka w Anglii, to będzie musiała rozliczyć w Polsce sprzedaż (...)
str. 56
2.3.
Warunki zwolnienia z PIT dochodu ze sprzedaży
W opisanym przypadku podatniczka będzie mogła uniknąć zapłaty podatku po zbyciu odziedziczonej nieruchomości, o ile spełni warunki do zastosowania zwolnienia od podatku określonego w art. (...)
str. 56
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Do 1 października 2018 r. niektórzy podatnicy powinni wywiązać się z obowiązków w zakresie dokumentacji podatkowej
Podatnicy PIT oraz podatnicy CIT w określonych przez ustawodawcę sytuacjach zobowiązani są do: sporządzania dokumentacji podatkowej, złożenia urzędowi skarbowemu oświadczenia o sporządzeniu dokumentacji podatkowej oraz (...)
str. 58
2.
Dokumentacja podatkowa transakcji z podmiotami powiązanymi
Jesteśmy stowarzyszeniem, które składa się z 44 jednostek terenowych, posiadających odrębną osobowość prawną (czyli jednostek o oddzielnym statusie podatnika CIT). Członkowie zarządu głównego są jednocześnie (...)
str. 59
3.
Najem kilku lokali może być uznany za działalność gospodarczą
Odziedziczone w spadku pieniądze zainwestowałem w lokale mieszkalne, które zamierzam wynajmować na cele mieszkaniowe osobom fizycznym. Czy od przychodów z najmu kilku lokali będę mógł (...)
str. 60
4.
Odsetki od zaległych alimentów są opodatkowane
Alimenty, na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, stanowią przychód z innych źródeł przychodów i podlegają opodatkowaniu na zasadach określonych w art. (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Wniesienie dopłat do spółki z o.o. - skutki podatkowe
Wspólnicy spółki z o.o. w celu pokrycia straty bilansowej za 2017 r. planują wnieść dopłaty. Czy z tytułu ich wniesienia w spółce powstanie przychód podatkowy? (...)
str. 63
2.
Odsetki od nieterminowo uregulowanej opłaty za zajęcie pasa drogowego
Spółka z o.o., aby zamontować billboard ze swoją reklamą, musiała uzyskać zezwolenie na zajęcie pasa drogowego. Odbyło się to poprzez wydanie decyzji, w której wskazana (...)
str. 63
3.
Moment powstania przychodu w przypadku usługi wykonanej na przełomie miesięcy
Przedsiębiorca wykonywał usługę transportową w okresie od 27 sierpnia do 10 września 2018 r. Po jej wykonaniu wystawił fakturę oraz otrzymał zapłatę. W którym miesiącu (...)
str. 64
4.
Ujęcie w kosztach wydatków na rejestrację samochodu
Przedsiębiorca wykupił z leasingu samochód. W dniu zakupu wprowadził go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Natomiast po kilku dniach przerejestrował auto (...)
str. 65
5.
Koszty wynagrodzeń z tytułu zatrudnienia małżonka na umowę zlecenia
Właściciel firmy zamierza zawrzeć umowę zlecenia z żoną. Czy wynagrodzenie brutto z takiej umowy jest kosztem uzyskania przychodów? Wynagrodzenie z umowy zlecenia wypłacone małżonkowi właściciela (...)
str. 65
6.
Zapłata pierwszej zaliczki na podatek od dochodów z prywatnego najmu
Osiągam dochody z prywatnego najmu, które rozliczam według skali podatkowej. We wrześniu 2018 r. mój dochód z najmu przekroczy 3.089 zł. Czy w tej sytuacji (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - PAŹDZIERNIK 2018 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 1.10.2018 r. (poniedziałek) złożenie za 2017 r. urzędowi skarbowemu: - zeznania PIT-CFC i wpłata podatku należnego, - oświadczenia (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.