Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 11:05 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 17 (473) z dnia 01.09.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Wydatki ponoszone przez podatników CIT na niektóre usługi i prawa - limitowanie kosztów w praktyce
Od 1 stycznia 2018 r. podatników CIT obowiązuje ograniczenie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków na niektóre usługi niematerialne i prawa, nabywane bezpośrednio lub (...)
str. 4
1.1.
Reguły limitowania
Zakres podmiotowy Ograniczenie wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu wydatków na niektóre usługi i prawa odnosi się wyłącznie do usług i praw nabywanych bezpośrednio od: (...)
str. 4
1.2.
Różnice kursowe powstałe w związku z zakupem usług niematerialnych objętych limitem
Czy różnice kursowe powstałe w związku z usługami niematerialnymi, których dotyczy ograniczenie w odliczeniu kosztów, również podlegają temu ograniczeniu? Zapłata zobowiązania w walucie obcej może (...)
str. 6
1.3.
Związek kosztów z wytworzeniem towaru lub świadczeniem usługi
Spółka nabywa od podmiotów z grupy kapitałowej usługi niematerialne (w tym usługi refakturowane), których dotyczy ograniczenie w odliczaniu kosztów. Usługi te stanowią część bazy kosztowej (...)
str. 7
1.4.
Usługi doradcze podwyższające wartość początkową środka trwałego
Czy wydatki poniesione na usługi doradcze, podlegające zaliczeniu do kosztu wytworzenia środka trwałego, odnoszone w koszty uzyskania przychodów poprzez odpisy amortyzacyjne podlegają wyłączeniu z kosztów (...)
str. 9
1.5.
Wybrane interpretacje podatkowe
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z 12 kwietnia 2018 r., nr 0114-KDIP2-3.4010.49.2018.1.PS uznał, że wydatki ponoszone przez spółkę na usługi doradcze świadczone na (...)
str. 9
2.
Dochody nierezydenta uwzględniane przy uldze na jedno dziecko - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Podatnicy niebędący polskimi rezydentami podatkowymi, którzy są zobligowani opodatkować dochody uzyskane na terytorium Polski, mogą korzystać z ulgi na dzieci na zasadach określonych w art. (...)
str. 10
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Opublikowano jednolity tekst ustawy o PIT
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1509 opublikowano obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 20 lipca 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego (...)
str. 11
2.
Dopłaty do czynszu za najem mieszkania będą wolne od PIT
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1540 opublikowano ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w (...)
str. 11
3.
Świadczenie dla osób deportowanych do pracy przymusowej oraz osadzonych w obozach pracy
W Dz. U z 2018 r. pod poz. 1552 opublikowano ustawę z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom (...)
str. 12
4.
Jednolity tekst rozporządzenia w sprawie prowadzenia uproszczonej ewidencji przez niektóre organizacje pozarządowe oraz stowarzyszenia
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1350 opublikowano obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 19 czerwca 2018 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Czy strata ze sprzedaży przedawnionej wierzytelności jest kosztem uzyskania przychodów?
Wciąż nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy podatnik ma prawo rozliczyć w kosztach podatkowych stratę ze sprzedaży przedawnionych wierzytelności? Należy jednak zauważyć, że (...)
str. 13
2.
Różnice kursowe z tytułu spłaty pożyczki w walucie obcej, jako przychody i koszty podatkowe
Generalnie wydatki na spłatę pożyczek, z wyjątkiem skapitalizowanych odsetek od tych pożyczek, nie stanowią kosztów uzyskania przychodów. Przy czym, jeżeli pożyczka zaciągnięta jest w walucie (...)
str. 15
3.
Spłata wartości przedmiotu leasingu po jego utracie
Spółka kapitałowa (leasingodawca) udostępnia swoim klientom samochody osobowe na podstawie umowy leasingu finansowego. Przedmiot leasingu podlega ubezpieczeniu. Podmiotem, na rzecz którego zawierana jest umowa ubezpieczenia (...)
str. 17
4.
Nieodpłatne świadczenie usług na rzecz spółki przez jej wspólnika skutkuje przychodem w spółce
Wspólnicy spółki z o.o. w umowie spółki zostali zobowiązani do świadczenia na jej rzecz określonych usług związanych z przedmiotem działalności spółki. Z tego tytułu nie (...)
str. 18
5.
Wycofanie nieruchomości ze spółki cywilnej i przeniesienie do majątku osobistego wspólnika
Razem z bratem jesteśmy wspólnikami spółki cywilnej (z udziałami po 50%). W ubiegłych latach mój brat tytułem wkładu wniósł do spółki działkę niezabudowaną. Następnie ze (...)
str. 20
5.1.
Specyfika spółki cywilnej
Zasady funkcjonowania spółki cywilnej zostały unormowane w art. 860-875 Kodeksu cywilnego. Wynika z nich m.in., że spółka cywilna na gruncie prawa cywilnego nie posiada osobowości (...)
str. 20
5.2.
Przekształcenie współwłasności łącznej we współwłasność w częściach ułamkowych
Istotnymi cechami współwłasności łącznej wspólników spółki cywilnej są: bezudziałowy charakter (nie występuje tu ułamkowe ani procentowe określenie prawa wspólnika do własności rzeczy) oraz niepodzielność majątku. (...)
str. 21
5.3.
Nieodpłatne przekazanie nieruchomości na potrzeby jednego ze wspólników
Z pytania wynika, że nieruchomości wycofane ze wspólnego majątku wspólników spółki cywilnej zostaną następnie nieodpłatnie przekazane do majątku osobistego jednego ze wspólników, który stanie się (...)
str. 22
6.
Koszty remontu rozliczane w czasie - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Skoro wydatki remontowe zgodnie z przyjętą polityką rachunkowości są rozliczane przez podatnika w określonym z góry okresie, to powinny one w tym samym czasie być (...)
str. 22
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Podatkowe skutki niedopłaty składek ZUS pracownika
W przypadku korekty składek na ubezpieczenia społeczne i składki na ubezpieczenie zdrowotne pracownika za lata ubiegłe, płatnik ani podatnik nie korygują rozliczeń podatku dochodowego od (...)
str. 24
1.1.
Zapłata składek za pracownika
Pracodawca, który na skutek błędu potrąca z wynagrodzenia pracownika za niskie składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, czasami podejmuje decyzję, że z własnych środków (...)
str. 24
1.2.
Pobór zaległych składek z wynagrodzenia pracownika
W sytuacji gdy zaległe składki ZUS w części finansowanej przez pracownika nie zostaną opłacone przez pracodawcę z jego środków, lecz pracodawca pobierze je z wynagrodzenia (...)
str. 25
2.
Zakup biletu miesięcznego dla pracowników a stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów
Pracownikom dojeżdżającym do pracy do siedziby firmy z pobliskich miejscowości mam zamiar sfinansować bilety miesięczne. Czy fakt ten spowoduje, że przy obliczaniu miesięcznych zaliczek na (...)
str. 27
3.
Obowiązki płatnika likwidującego działalność gospodarczą w trakcie roku
We wrześniu 2018 r. zamierzam zlikwidować działalność gospodarczą, w której zatrudniałem jednego pracownika. Czy w związku z tym zaliczkę na podatek od ostatniego wynagrodzenia pracownika (...)
str. 28
4.
Opodatkowanie zasiłku chorobowego wypłaconego zleceniobiorcy
Przedsiębiorca wypłaci zleceniobiorcy zasiłek chorobowy. Czy zasiłek ten powinien opodatkować na takich samych zasadach jak wynagrodzenie z umowy zlecenia? Nie. Zasiłku chorobowego przedsiębiorca (zleceniodawca) nie (...)
str. 29
5.
Zwrot członkowi zarządu kosztów używania samochodu na potrzeby spółki jest u niego przychodem - interpretacja organu podatkowego
Zwrot członkowi zarządu (wiceprezesowi) kosztów używania prywatnego samochodu na potrzeby spółki jest u niego przychodem, który podlega opodatkowaniu. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej (...)
str. 31
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Przekwalifikowanie samochodu ciężarowego na samochód osobowy a koszty z tytułu jednorazowej amortyzacji
Dwa lata temu podatnik kupił samochód ciężarowy, który na podstawie przepisów o ruchu drogowym był klasyfikowany jako van. W roku jego nabycia dokonał jednorazowego odpisu (...)
str. 32
2.
Rozliczenie podatku od czynności cywilnoprawnych opłaconego od transakcji zakupu środka trwałego
Przedsiębiorca (podatnik PIT) nabył od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej samochód osobowy, który w tym samym dniu przekazał do używania. W umowie sprzedaży postanowiono, że (...)
str. 33
3.
Czy budynki połączone wspólną ścianą należy uznać za jeden czy odrębne środki trwałe?
Posiadam 46 letni budynek użytkowy, który wynajmuję w ramach działalności gospodarczej. W tym roku dokupiłem budynek wybudowany 16 lat temu. Oba budynki posiadają wspólną ścianę (...)
str. 34
4.
Amortyzacja środków trwałych nabytych w drodze darowizny - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Do amortyzacji środków trwałych otrzymanych w drodze darowizny przed 1 stycznia 2018 r., oraz zaliczania odpisów amortyzacyjnych do kosztów uzyskania przychodów, stosuje się przepisy obowiązujące (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zaliczenie do kosztów wynagrodzenia przekraczającego 15.000 zł wypłaconego w gotówce
Spółka zatrudnia pracownika, który jest jednocześnie przedsiębiorcą. Wypłacone mu w gotówce wynagrodzenie za pracę przekroczyło 15.000 zł. Czy w tej sytuacji jest ono kosztem uzyskania (...)
str. 38
2.
Rekompensata za koszty odzyskiwania należności
Nasza firma otrzymała od kontrahenta notę księgową, na podstawie której, w związku z opóźnieniem w zapłacie należności, zostaliśmy obciążeni zryczałtowaną opłatą w wysokości odpowiadającej kwocie (...)
str. 38
2.1.
Podstawa prawna obciążenia opłatą
Jednym z instrumentów prawnych, mających przeciwdziałać opóźnieniom płatniczym w obrocie gospodarczym jest zryczałtowana rekompensata za koszty odzyskiwania należności. Możliwość naliczania tej rekompensaty przez wierzycieli wprowadziła (...)
str. 38
2.2.
Uznanie wydatku za koszt podatkowy
Przy ocenie dopuszczalności uznania wydatku z tytułu wspomnianej rekompensaty za koszt uzyskania przychodów warto zwrócić uwagę na to, że ma ona pokrywać koszty odzyskiwania (windykacji) (...)
str. 39
3.
Ujęcie w podatkowej księdze zakupu towarów sfinansowanych bonem
W związku z dokonywaniem zakupu towarów handlowych podatnik otrzymał od dostawcy bon o określonej wartości nominalnej. Uprawnia on do częściowej zapłaty za kolejne zakupy dokonane (...)
str. 40
3.1.
Wartość otrzymanego bonu jako przychód
U podatników prowadzących działalność gospodarczą za przychód z tej działalności uważa się kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, udzielonych (...)
str. 40
3.2.
Koszt z tytułu zapłaty bonem za towar
Zakup towarów handlowych, tj. towarów, które bez przerobienia podlegają odsprzedaży w ramach działalności gospodarczej, stanowi koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. 1 updof. (...)
str. 41
4.
Ryczałt ewidencjonowany od przychodów opodatkowanych różnymi stawkami
W 2018 r. rozpocząłem prowadzenie działalności gospodarczej. Z tego tytułu opłacam podatek w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. W październiku br. zamierzam rozszerzyć działalność. Do (...)
str. 41
4.1.
Zasady obliczania ryczałtu
Rozliczanie ryczałtu - uwagi ogólne Podatnik, który decyduje się na opłacanie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, oblicza ten podatek według właściwej (...)
str. 42
4.2.
Korekta przychodów
Ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w art. 6 ust. 1 stanowi, że opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych podlegają (...)
str. 44
5.
Konsekwencje u ryczałtowca związane z przekroczeniem limitu przychodu po jego wstecznej korekcie - wyrok NSA
Podatnik stosujący opodatkowanie w formie ryczałtu ewidencjonowanego w razie przekroczenia w roku poprzedzającym rok podatkowy wysokości przychodu ponad ustawowy limit traci w roku podatkowym prawo (...)
str. 45
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Sprzedaż internetowa za pośrednictwem serwera zlokalizowanego za granicą
Podatek dochodowy od zysku ze sprzedaży internetowej przedsiębiorca mający polską rezydencję podatkową musi rozliczyć w Polsce. Jeżeli serwer jest położony w kraju, z którym Polska (...)
str. 47
2.
Opodatkowanie dochodów z wakacyjnej pracy za granicą
Zgodnie z przepisami ustawy o PIT osoby fizyczne mające miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu (...)
str. 49
3.
Stosowanie certyfikatu rezydencji bez określonego okresu ważności
Będziemy wypłacać amerykańskiemu kontrahentowi należności, które będą podlegać podatkowi u źródła. Kontrahent przedstawił nam certyfikat rezydencji wydany przez amerykańskie władze podatkowe. Nie określa on terminu (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Składki na ubezpieczenie samochodu a koszty jego używania przez osobę niepełnosprawną
W 2018 r. uległy zmianie zasady odliczania wydatków z tytułu używania samochodu na potrzeby osoby niepełnosprawnej. Czy w limicie odliczenia mieści się tylko opłacona składka (...)
str. 52
1.1.
Zasady odliczania wydatków na samochód
W myśl art. 26 ust. 7a pkt 14 updof, ponoszenie w roku podatkowym wydatków z tytułu używania samochodu osobowego daje prawo do skorzystania z ulgi (...)
str. 52
1.2.
Zakres wydatków objętych odliczeniem
Z uwagi na to, że przepisy podatkowe nie dają odpowiedzi na pytanie, jak na potrzeby stosowania ulgi rehabilitacyjnej rozumieć wyrażenie "wydatki na używanie samochodu osobowego", (...)
str. 53
2.
Inwestycja w budowę domu na gruncie należącym do współmałżonka też daje prawo do ulgi mieszkaniowej - interpretacja organu podatkowego
W sytuacji gdy podatnik pozostający w związku małżeńskim, w którym między małżonkami panuje ustrój wspólności ustawowej, przychód ze sprzedaży swojej nieruchomości wydatkuje na budowę domu (...)
str. 54
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.1.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej (www.finanse.mf.gov.pl) przedstawiło wyjaśnienia pt. "Obowiązki w zakresie sporządzania dokumentacji podatkowej - praktyczne wyjaśnienia" dotyczące najczęściej poruszanych zagadnień związanych z (...)
str. 56
1.2.
Transakcje z jednostką samorządu terytorialnego
Jesteśmy spółką z o.o., w której 97% udziałów posiada jednostka samorządu terytorialnego (miasto X). Czy nasza spółka jest zwolniona z obowiązku sporządzania dokumentacji cen transferowych (...)
str. 57
2.
Leasing zwrotny maszyny wykorzystywanej w specjalnej strefie ekonomicznej
Spółka po uzyskaniu zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej zakontraktowała u polskiego dostawcy zakup nowej maszyny. Cena z kontraktu jest płatna w 3 ratach. (...)
str. 58
3.
Samotne wychowywanie dziecka na gruncie przepisów o PIT
Okoliczność samotnego wychowywania dziecka ma niekiedy znaczenie na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych. Kryterium to stanowi bowiem warunek korzystania przez podatników z (...)
str. 60
3.1.
Preferencyjne rozliczenie dochodów
Sposób opodatkowania Ustawodawca przyznał prawo do preferencyjnego obliczenia podatku dochodowego rodzicom lub opiekunom prawnym (zwanym dalej podatnikami) samotnie wychowującym dzieci. Chodzi tu o dzieci, o (...)
str. 60
3.2.
Korzystanie z ulgi na dziecko
Wykonywanie władzy rodzicielskiej wobec małoletniego dziecka to przesłanka, od której spełnienia uzależnione jest prawo rodziców do tzw. ulgi prorodzinnej. Korzyści z jej stosowania polegają na (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Przyporządkowanie kosztów do źródła przychodów w CIT
Czy koszty dające się przypisać tylko do źródła przychodów zyski kapitałowe należy przyporządkować do tego źródła przychodów, w sytuacji gdy podatnik CIT w danym roku (...)
str. 63
2.
Wpłaty na PFRON sfinansowane z gminnej dotacji
Samorządowa jednostka kultury pokrywa swoje zobowiązania, w tym wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ze środków finansowych pochodzących z dotacji otrzymywanej od gminy. (...)
str. 63
3.
Koszty zakupu toreb z nadrukiem firmowym
Przedsiębiorca zakupił na potrzeby firmy torby z nadrukiem firmowym. Czy wydatek ten może uwzględnić w kosztach uzyskania przychodów? Wydatki na zakup toreb z nadrukiem firmowym (...)
str. 64
4.
Przeliczenie na złote kosztu podatkowego poniesionego w walucie obcej
Podatnik kupuje towary handlowe za granicą. Zdarza się, że data wystawienia faktury dokumentującej taki zakup jest inna niż data otrzymania towaru. Według jakiego kursu waluty (...)
str. 65
5.
Zbiorcza ewidencja faktur przychodowych u podatnika prowadzącego podatkową księgę
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów oraz ewidencję sprzedaży na potrzeby VAT. Faktury wystawiam za pomocą programu komputerowego. Czy mogę sporządzić miesięczne zestawienie tych faktur (...)
str. 65
6.
Pracownik odbywający podróż służbową prywatnym samochodem nie musi dostarczać pracodawcy faktur za paliwo
Pracownik odbędzie podróż służbową swoim prywatnym samochodem. Czy w celu rozliczenia kosztów tej podróży powinien dostarczyć pracodawcy faktury za paliwo tankowane do tego samochodu? Pracownik (...)
str. 66
7.
Stosowanie na wniosek pracownika 32% stawki podatku przy obliczaniu zaliczki na podatek od należności pracowniczych
Dochód pracownika dopiero w listopadzie 2018 r. przekroczy kwotę 85.528 zł. Pracownik chciałby jednak, żeby płatnik już teraz stosował mu 32% stawkę podatku. Czy jest (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.