Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (470) z dnia 20.07.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Odrębne źródła przychodów w CIT
Od 1 stycznia 2018 r. podatnicy CIT muszą wyodrębnić zyski kapitałowe i przyporządkować im koszty, zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie. Kilkumiesięczna praktyka pokazuje, że podatnicy (...)
str. 4
1.1.
Przychody z zysków kapitałowych
Katalog zysków kapitałowych Artykuł 7b updop określa zakres przedmiotowy źródła "zyski kapitałowe", wymieniając pełny katalog przysporzeń zaliczanych do tego źródła. Stosownie do ust. 1 tego (...)
str. 4
1.2.
Kwalifikacja przychodów do źródła "zyski kapitałowe"
Obowiązek ustalania odrębnego źródła przychodów z zysków kapitałowych, wymaga od podatnika analizy uzyskiwanych przez niego przychodów. W kontekście katalogu przychodów z zysków kapitałowych wątpliwości budzą (...)
str. 5
1.3.
Przypisanie kosztów do źródła przychodów
Stosownie do art. 15 ust. 1 updop, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów ze źródła przychodów lub w celu zachowania albo (...)
str. 7
1.4.
Opodatkowanie dochodów
Jeżeli podatnik w roku podatkowym osiągnie zarówno dochody z zysków kapitałowych, jak i dochody z pozostałej działalności, to wówczas przedmiotem opodatkowania podatkiem dochodowym jest łączny (...)
str. 9
1.5.
Rozliczanie strat z lat ubiegłych
Stosownie do art. 7 ust. 5 updop, w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r., o wysokość straty ze źródła przychodów, poniesionej w roku podatkowym, (...)
str. 10
2.
Odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Powstanie przychodu przy płatności za pośrednictwem PayU
Od kilku lat coraz bardziej popularne jest dokonywanie płatności za zakupione towary lub usługi za pośrednictwem systemów natychmiastowej płatności (typu PayU czy Przelewy 24). W (...)
str. 12
2.2.
Nowy, wyższy limit dla inwestycji w obcym środku trwałym
Od 1 stycznia 2018 r. podatnicy dokonują odpisów amortyzacyjnych obowiązkowo, gdy wartość początkowa środka trwałego albo wartości niematerialnej i prawnej w dniu przyjęcia do używania (...)
str. 13
2.3.
Wystąpienie wspólnika ze spółki osobowej bez rozliczenia udziału jest neutralne podatkowo
Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółek niebędących osobą prawną cieszy się dużą popularnością. Niestety, w przypadku wycofania się wspólnika z takiej spółki, gdy nie dochodzi (...)
str. 14
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Kolejna nowelizacja ustaw podatkowych
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1291 opublikowano ustawę z dnia 15 czerwca 2018 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób (...)
str. 15
2.
Nowe wzory formularzy CIT
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 1268 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 25 czerwca 2018 r. w sprawie określenia wzorów deklaracji, zeznania, (...)
str. 15
3.
Nowe wzory uproszczonych sprawozdań
W Dz. U. z 2018 r. pod: poz. 1301 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 2 lipca 2018 r. w sprawie określenia wzoru uproszczonego sprawozdania (...)
str. 16
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Czy zaległe składki ZUS opłacone za ubezpieczonych są kosztami uzyskania przychodów?
Przez nieuwagę spółka z o.o. z umowy zlecenia zawartej z własnym pracownikiem rozliczyła tylko składkę zdrowotną. Po stwierdzeniu nieprawidłowości dokonała korekty dokumentów rozliczeniowych i opłaciła (...)
str. 17
2.
Zawarcie pozornej umowy o pracę - skutki u pracodawcy
W maju 2018 r. nasza firma otrzymała z ZUS decyzję, że zawarta w 2017 r. umowa o pracę została uznana za pozorną, a zatem w (...)
str. 18
3.
Otrzymanie wpłat na poczet przyszłych usług
Spółka z o.o. świadczy usługi hotelowe i gastronomiczne. Bardzo często klienci wpłacają jej zaliczki na usługi hotelowe. W takim przypadku kwota zaliczki jest rejestrowana na (...)
str. 19
3.1.
Przychody należne
Stosownie do art. 12 ust. 3 updop, za przychody związane m.in. z działalnością gospodarczą osiągnięte w roku podatkowym, uważa się także należne przychody, choćby nie (...)
str. 19
3.2.
Zaliczki i przedpłaty
Do przychodów nie zalicza się pobranych wpłat lub zarachowanych należności na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych (art. 12 (...)
str. 20
3.3.
Przychody ewidencjonowane przy zastosowaniu kasy fiskalnej
W przypadku pobrania wpłat na poczet dostaw towarów i usług, które zostaną wykonane w następnych okresach sprawozdawczych, podlegających zarejestrowaniu przy zastosowaniu kasy rejestrującej zgodnie z (...)
str. 22
4.
Limit transakcji gotówkowych a wpłaty dokonywane na poczet zajęcia komorniczego
Wobec firmy została wszczęta egzekucja, w wyniku której komornik dokonał zajęcia składników majątku dłużnika na kwotę znacznie przekraczającą 15.000 zł. Na wartość zajęcia komorniczego składają (...)
str. 23
4.1.
Konsekwencje dokonywania płatności gotówkowych w rozliczeniu podatku dochodowego
Od początku 2017 r. dokonywanie lub przyjmowanie płatności związanych z wykonywaną działalnością gospodarczą powinno następować za pośrednictwem rachunku płatniczego przedsiębiorcy, w każdym przypadku gdy: stroną (...)
str. 23
4.2.
Spłata długu "do rąk" komornika
Jednym z podstawowych warunków zastosowania przepisów dotyczących limitu transakcji gotówkowych jest to, aby stroną transakcji, z której wynika płatność, był inny przedsiębiorca. Status prawny komornika (...)
str. 24
4.3.
Pojęcie "jednorazowa wartość transakcji"
Stosownie do art. 19 Prawa przedsiębiorców (wcześniej art. 22 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej), limit transakcji gotówkowych odnosi się do "jednorazowej wartości transakcji". Kwestia jak (...)
str. 24
5.
Minister Finansów odniósł się do problematyki powstawania przychodów z nieodpłatnych świadczeń
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów w piśmie nr DD5.054.3.2018.KSM udzielił odpowiedzi na zapytanie poselskie nr 7136 w sprawie podatku CIT z tytułu bezpłatnego użytkowania znaku (...)
str. 25
6.
Rozliczenie podatkowe kosztów imprezy integracyjnej z udziałem pracowników i osób towarzyszących - interpretacja organu podatkowego
Wydatki poniesione na organizację imprezy integracyjnej, która ma na celu podniesienie efektywności pracy, a przez to polepszenie wyników finansowych, mogą stanowić koszty uzyskania przychodów, zarówno (...)
str. 27
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Wypłata jednej osobie wynagrodzenia pracowniczego i za pełnienie funkcji członka zarządu
Spółka z o.o. tej samej osobie w jednym dniu wypłaci wynagrodzenie z tytułu pełnienia na podstawie powołania funkcji członka zarządu oraz wynagrodzenie z umowy o (...)
str. 28
2.
Zwrot pracownikom mobilnym kosztów używania samochodu w jazdach lokalnych
W umowach o pracę zawartych z pracownikami mobilnymi jest zapis, że miejscem ich pracy jest teren kilku województw. Pracownicy ci używają prywatne samochody na potrzeby (...)
str. 30
3.
Koszty uzyskania przychodów u pracownika samorządowego, któremu wypłacono sześciomiesięczną odprawę emerytalną
Pracownik samorządowy z tytułu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego odchodzi na emeryturę. W związku z tym wypłacimy mu sześciomiesięczną odprawę emerytalną. Czy przy obliczaniu zaliczki na (...)
str. 32
4.
Skutki zwrotu kosztów całkowitego wyżywienia pracownikowi będącemu w podróży służbowej - wyrok NSA
Zwrot pracownikom przebywającym w podróży służbowej kosztów wyżywienia jest u pracowników przychodem, który do wysokości diety jest wolny od podatku. Natomiast nadwyżka zwróconej kwoty podlega (...)
str. 33
5.
Zwrócona przez płatnika do ZUS nadpłata świadczenia rehabilitacyjnego nie jest przychodem - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Zwrócona przez płatnika do ZUS kwota nadpłaconego pracownikowi świadczenia rehabilitacyjnego nie stanowi dla byłego pracownika przysporzenia majątkowego. Nie jest więc jego przychodem ze stosunku pracy, (...)
str. 35
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Obniżenie stawki amortyzacyjnej do 0% nie oznacza rezygnacji z dokonywania odpisów amortyzacyjnych
W 2015 r. spółka z o.o. zakupiła kilka środków trwałych, które wprowadziła do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Spółka zrezygnowała jednak z (...)
str. 36
1.1.
Obniżenie rocznej stawki amortyzacyjnej i następnie jej podwyższenie
Obniżenie stawki amortyzacyjnej jest możliwe przy stosowaniu liniowej metody amortyzacji. O możliwości obniżania stawek amortyzacyjnych stanowi art. 16i ust. 5 updop. Zgodnie z tym przepisem, (...)
str. 36
1.2.
Podatnik nie może zrezygnować z amortyzacji
Definicja środków trwałych dla celów podatku dochodowego od osób prawnych określona została w art. 16a updop, przez wskazanie składników majątku, które przy spełnieniu określonych w (...)
str. 37
2.
Amortyzacja klimatyzatora
Podatnik zamontował klimatyzator w budynku magazynowym. Urządzenie to zostało zamontowane w ten sposób, że jednostka zewnętrzna została przymocowana do ściany zewnętrznej budynku, natomiast jednostka wewnętrzna (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Ustalenie zaliczki na podatek dochodowy na podstawie zapisów w podatkowej księdze
Od kilku lat prowadzę działalność usługowo-handlową opodatkowaną według skali podatkowej. Przez ostatnie cztery lata działalność przynosiła straty, ale w bieżącym roku podatkowym wystąpił dochód. Proszę (...)
str. 41
1.1.
Ujęcie przychodów i kosztów w księdze
Gdy podatnik dla celów rozliczenia podatku dochodowego prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów, to przychody z wykonywanej działalności gospodarczej podlegające opodatkowaniu oraz koszty uzyskania tych (...)
str. 41
1.2.
Sposoby podsumowania zapisów w księdze i ustalenie dochodu
Zasadniczo u podatników prowadzących podatkową księgę dochodem z działalności gospodarczej stanowiącym podstawę obliczenia zaliczki jest różnica pomiędzy wynikającym z tej księgi przychodem i kosztami jego (...)
str. 42
1.3.
Podstawa obliczenia zaliczek gdy sporządzany jest spis z natury
Przedstawiony wcześniej sposób ustalenia dochodu podlega modyfikacji w sytuacji, gdy podatnik na koniec miesiąca sporządza remanent (spis z natury) towarów, surowców i materiałów pomocniczych lub (...)
str. 42
1.4.
Obliczanie zaliczek
Jeżeli podatnik opodatkowuje dochody z działalności gospodarczej według skali podatkowej, to miesięczną zaliczkę na podatek oblicza na zasadach określonych w art. 44 ust. 3 updof. (...)
str. 44
2.
Czy zmiany w organizacji działalności gospodarczej wpływają na prawo do opłacania uproszczonych zaliczek?
Podatnik od kilku lat prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym i opłaca z tego tytułu zaliczki na podatek dochodowy w uproszczonej formie. W 2018 r. (...)
str. 46
3.
Sposób zatwierdzenia ewidencji przebiegu pojazdu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Wobec cyfryzacji obrotu gospodarczego, podpis z imienia i nazwiska upoważnionego pracownika spółki (podatnika), składany w formie elektronicznej i umieszczany automatycznie na ewidencji przebiegu pojazdu po (...)
str. 48
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Zmiana rezydencji podatkowej pracownika wykonującego pracę za granicą
W kilku poprzednich numerach naszego Czasopisma, począwszy od nr 9 z br., omawialiśmy kwestie związane z opodatkowaniem pracownika zatrudnionego w polskiej firmie, wykonującego pracę za (...)
str. 49
1.1.
Ograniczony i nieograniczony obowiązek podatkowy
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o PIT, osoby fizyczne mogą mieć w Polsce nieograniczony lub ograniczony obowiązek podatkowy. Uzależnione jest to od tego, czy dana (...)
str. 49
1.2.
Określenie rezydencji podatkowej
Polskie przepisy dotyczące rezydencji podatkowej stosuje się z uwzględnieniem umów w sprawie unikania podwójnego opodatkowania, których stroną jest Polska. Teksty umów o unikaniu podwójnego opodatkowania (...)
str. 50
1.3.
Opodatkowanie wynagrodzeń pracownika-nierezydenta
Jeśli oddelegowany za granicę pracownik stanie się rezydentem państwa, w którym wykonuje pracę, to jego wynagrodzenie będzie opodatkowane tylko tam. W takiej sytuacji bowiem podlega (...)
str. 51
2.
Usługa polegająca na kompleksowej obsłudze uczestnika targów a podatek u źródła
Spółka z o.o. z siedzibą w Polsce zgłosiła swój udział w międzynarodowych targach organizowanych w Niemczech. Od podmiotu zagranicznego organizującego targi zakupiła usługę polegającą na (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Praktyczne problemy stosowania ulgi abolicyjnej
Polscy rezydenci podatkowi, czyli podatnicy mający w Polsce miejsce zamieszkania w rozumieniu art. 3 ust. 1a updof, muszą rozliczyć w Polsce dochody uzyskane za granicą, (...)
str. 54
1.1.
Odliczenie podatku zapłaconego za granicą i jego zwrot
Z pracy za granicą osiągałem dochody, od których płaciłem podatek w państwie obcym. Zgodnie z przepisami wewnętrznymi tego państwa będzie mi przysługiwał zwrot tego podatku. (...)
str. 54
1.2.
Ulga abolicyjna przy braku zapłaty podatku za granicą
Jestem obywatelem polskim i mam w Polsce miejsce zamieszkania. Od 2018 r. pracuję za granicą. Zgodnie z umową o unikaniu podwójnego opodatkowania dochody zagraniczne będę (...)
str. 55
1.3.
Zagraniczna renta
W związku z wypadkiem przy pracy pobieram świadczenie rentowe z systemu ubezpieczeń społecznych Holandii i tam opłacam podatek. Czy w stosunku do tych dochodów, w (...)
str. 56
1.4.
Dochody uzyskane w dwóch państwach obcych, w tym w tzw. raju podatkowym
Jako polski rezydent podatkowy muszę opodatkować w Polsce dochody, które uzyskałem w dwóch obcych państwach. Jedno z państw znajduje się na liście państw i terytoriów (...)
str. 57
2.
Zwolnienia od PIT pomocy dla uczniów i studentów
2.1.
Stypendia studenckie od jednostki samorządu terytorialnego
Świadczenia pomocy materialnej dla uczniów, studentów, uczestników studiów doktoranckich i osób uczestniczących w innych formach kształcenia, stanowią przychód z innych źródeł, o którym mowa w (...)
str. 57
2.2.
Stypendia stażowe dla uczniów współfinansowane ze środków UE
W myśl art. 21 ust. 1 pkt 137 updof, wolne od podatku dochodowego są środki finansowe otrzymane przez uczestnika projektu jako pomoc udzielona w ramach (...)
str. 58
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej przy transakcjach jednego rodzaju
Prowadzę indywidualnie działalność gospodarczą w zakresie budowy i wynajmu własnych nieruchomości. Przychody, które uzyskałam z tej działalności, w ubiegłym roku przekroczyły limit 2.000.000 euro. Mój (...)
str. 59
1.1.
Ogólne przesłanki powstania obowiązku sporządzenia dokumentacji
Małżonkowie, z których każdy prowadzi odrębnie indywidualną działalność gospodarczą, niewątpliwie są podmiotami powiązanymi w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym. Wynika to z art. 25 ust. (...)
str. 59
1.2.
Kwestia sumowania wartości transakcji dokonanych z podmiotami powiązanymi
W praktyce kwestia ustalenia wartości transakcji z podmiotem lub podmiotami powiązanymi, którą należy odnieść do limitu "istotności", budzi wiele wątpliwości interpretacyjnych. Przede wszystkim trzeba zauważyć, (...)
str. 60
1.3.
Jak rozumieć sformułowanie transakcje "jednego rodzaju"?
Przepisy o podatku dochodowym nie precyzują, co należy rozumieć pod pojęciem "jednego rodzaju" transakcji lub "jednego rodzaju" innych zdarzeń. W rezultacie kwestia kryteriów, jakie należy (...)
str. 60
2.
Zbywający udziały w spółce jawnej ma przychód z praw majątkowych
Podatnik wystąpił ze spółki jawnej. Ogół praw i obowiązków (tzw. udział spółkowy) przysługujących mu w spółce zbył na rzecz osób trzecich. Dla celów podatkowych uznał, (...)
str. 61
3.
Wyrównanie majątków po rozwodzie
Małżonkowie, ze środków pieniężnych objętych wspólnością majątkową, sfinansowali budowę domu na gruncie należącym do męża. Po rozwodzie, na podstawie ugody, podatniczka otrzymała od byłego męża (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Ustalanie limitu małego podatnika
W 2017 r. spółka z o.o. otrzymała zaliczkę na poczet wykonania usługi w 2018 r. Płatność została udokumentowana fakturą zaliczkową. W br. chciałaby skorzystać z (...)
str. 63
2.
Wydatki ponoszone w celu nabycia udziałów w spółce kapitałowej
Zmarł jedyny udziałowiec spółki z o.o. Członkowie zarządu chcą odkupić od spadkobierców ich udziały w tej spółce. W związku z tym korzystają z porad prawnych (...)
str. 63
3.
Jednorazowa amortyzacja u podatnika rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej
Podatnik PIT w kwietniu 2018 r. rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej. W lipcu br. zakupił na potrzeby tej działalności samochód ciężarowy. Czy może on skorzystać z (...)
str. 64
4.
Rozliczenie kwoty z faktury korygującej dokumentującej przyznany rabat
W maju 2018 r. kupiłem towary handlowe, które zaewidencjonowałem w podatkowej księdze przychodów i rozchodów. W lipcu 2018 r. otrzymałem od sprzedawcy tych towarów fakturę (...)
str. 65
5.
Przychód ze sprzedaży całkowicie zamortyzowanego środka trwałego
Podatnik na stanie środków trwałych posiada całkowicie zamortyzowaną maszynę produkcyjną. Ostatni odpis amortyzacyjny został dokonany ponad 6 lat temu. W lipcu 2018 r. maszyna ta (...)
str. 65
6.
Podstawa zaprzestania stosowania pracownikowi podwyższonych kosztów uzyskania przychodów
Pracownik mieszkał poza miejscowością, w której znajduje się zakład pracy. Obecnie przeprowadził się do tej miejscowości. Na jakiej podstawie pracodawca ma zaprzestać stosowania mu podwyższonych (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2018 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2018 r. (wtorek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za lipiec 2018 r. - 20.08.2018 r. (poniedziałek) wpłacenie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.