Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 19 marca 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.03.2024 r., godz. 9:22 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 55.135 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
SPIS NUMERÓW Przeglądu Podatku Dochodowego
Rocznik
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 5 (461) z dnia 01.03.2018
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Najciekawsze interpretacje z zakresu PIT i CIT wydane w 2017 r.
Wybrane interpretacje organów podatkowych dotyczące praktycznych aspektów stosowania prawa podatkowego w zakresie PIT i CIT na bieżąco publikowaliśmy na łamach Przeglądu Podatku Dochodowego. Znajomość interpretacji (...)
str. 4
1.1.
Firmowe przychody
Pośrednictwo handlowe W przypadku pośrednictwa handlowego przychodem z działalności gospodarczej jest prowizja uzyskana z tego tytułu, czyli różnica pomiędzy kwotą przelaną od klienta na rachunek (...)
str. 4
1.2.
Koszty uzyskania przychodów
Zapłata gotówką Do kosztów podatkowych można zaliczyć opłacone gotówką wydatki na zakup towarów handlowych o wartości przekraczającej 15.000 zł, dokonany u osoby fizycznej nieprowadzącej działalności (...)
str. 5
1.3.
Kurs waluty stosowany dla celów PIT i CIT
Koszty podróży służbowych W celu rozliczenia kosztów podróży służbowych pracodawca w stosunku do wydatków udokumentowanych fakturą bądź rachunkiem (na podstawie których wydatek ujmowany jest w (...)
str. 6
1.4.
Przychody ze stosunku pracy
Samochód służbowy wykorzystywany na cele prywatne Jeżeli pracodawca sfinansuje zakup paliwa do służbowego samochodu wykorzystywanego przez pracowników na cele prywatne, wówczas powstaje dodatkowy przychód ze (...)
str. 7
1.5.
Dochody zagraniczne
Brak prawa do ulgi abolicyjnej Dochody osoby fizycznej uzyskane w państwie, z którym Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, od których nie pobrano (...)
str. 8
1.6.
Podatek u źródła
Płatnik podatku Stosownie do art. 26 ust. 1 updop, płatnikami podatku u źródła są osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne będące (...)
str. 8
2.
Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów na pytania naszego Wydawnictwa
2.1.
Prywatny samochód wspólnika udostępniony spółce osobowej
Wspólnicy spółki osobowej (np. cywilnej, jawnej) często wykorzystują na potrzeby działalności tej spółki swoje prywatne samochody osobowe. Spółka nie ma żadnego tytułu prawnego do dysponowania (...)
str. 9
2.2.
Limit 100 tys. zł dla przychodów z najmu dotyczy łącznie obojga małżonków niezależnie od małżeńskiego ustroju majątkowego
Od 1 stycznia 2018 r. zmienione zostały zasady opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym przychodów osiąganych z tytułu umów najmu zawieranych poza działalnością gospodarczą, Wprowadzono limit kwotowy 100 (...)
str. 10
2.3.
Trwają prace nad doprecyzowaniem przepisów dotyczących stosowania przez twórców 50% kosztów uzyskania przychodów
Od 1 stycznia 2018 r. obowiązują znowelizowane przepisy ustawy o PIT m.in. w zakresie stosowania przez twórców 50% kosztów uzyskania przychodów. Ustawodawca podwyższył do kwoty (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Samochody elektryczne z wyższym limitem odpisów amortyzacyjnych w kosztach podatkowych
7 lutego 2018 r. opublikowano ustawę z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. poz. 317), która znowelizowała m.in. przepisy (...)
str. 12
2.
Konwencja o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską a Etiopią
W Dz. U. z 2018 r. pod poz. 329 opublikowano konwencję między Rzecząpospolitą Polską a Federalną Demokratyczną Republiką Etiopii w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i (...)
str. 12
III.
PIT I CIT 2017 R. - ROZLICZENIE ROCZNE
1.1.
Zastosowanie PIT-36
Formularz PIT-36 jest przeznaczony dla podatników, którzy w 2017 r.: 1) prowadzili pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej, opodatkowane według skali podatkowej, 2) (...)
str. 13
1.2.
Sposoby opodatkowania
W zeznaniu PIT-36 podatnicy mogą swoje dochody opodatkować indywidualnie, na zasadach powszechnie obowiązujących. Możliwe jest również opodatkowanie na zasadach preferencyjnych, tj.: łącznie z małżonkiem (w (...)
str. 14
1.3.
Miejsce, termin i sposób złożenia zeznania
Podatnicy zamieszkali w Polsce składają PIT-36 za 2017 r. do urzędu skarbowego ustalonego według miejsca zamieszkania w ostatnim dniu tego roku podatkowego, a gdy zamieszkanie (...)
str. 15
1.4.
Dane wykazywane w zeznaniu
Celem sporządzenia zeznania jest ustalenie wysokości zobowiązania w podatku dochodowym za rok podatkowy i rozliczenie tego zobowiązania. W PIT-36 za 2017 r. podatnicy powinni zatem (...)
str. 15
1.5.
O czym warto wiedzieć wypełniając zeznanie?
Dochody częściowo wolne od podatku Co do zasady w zeznaniu wykazuje się przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Niektóre spośród obowiązujących zwolnień podatkowych określają jednak limity (...)
str. 16
IV.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Nagrody z zysku netto wykluczone z kosztów uzyskania przychodów
Przepisy ustawy o CIT w brzmieniu obowiązującym do końca 2017 r. nie regulowały kwestii kwalifikowania do kosztów uzyskania przychodów nagród wypłacanych pracownikom a finansowanych z (...)
str. 18
2.
Transfer środków z rachunku walutowego na rachunek złotowy
Spółka z o.o. przelała środki z rachunku w euro na rachunek podstawowy prowadzony w złotych. Bank przeliczył transakcję po kursie z dnia przelewu, niższym od (...)
str. 19
3.
Rozliczenie odszkodowania za uszkodzenie pojazdu
Samochód osobowy spółki z o.o. należący do jej składników majątku uległ wypadkowi. W związku z tym, że samochód był objęty ubezpieczeniem dobrowolnym (AC), ubezpieczyciel przyznał (...)
str. 20
3.1.
Powypadkowy koszt naprawy
Każda firma, by móc prawidłowo funkcjonować i osiągać przychody, wyposażona jest w odpowiednie dla niej składniki majątku. Wydatki na ich nabycie i związane z ich (...)
str. 20
3.2.
Odszkodowanie jako przychód podatkowy
Zgodnie z zasadą określoną w art. 12 ust. 3 updop, przychodem związanym z działalnością gospodarczą osiągniętym w roku podatkowym jest przychód należny, choćby nie został (...)
str. 21
4.
Wysokość kosztów uzyskania przychodów w przypadku stosowania uproszczeń w księgach rachunkowych
Podatnik PIT prowadzi działalność handlową i gastronomiczną. Na podstawie przepisów o rachunkowości koszt zakupu towarów ujmowany jest w kosztach w momencie ich nabycia. Czy w (...)
str. 21
5.
Moment powstania przychodu, gdy kwota należności wpływa na rachunek pełnomocnika
Spółka z o.o. posiadała nieuregulowaną należność od kontrahenta, na którą dokonała odpisu aktualizującego i zaliczyła jego wartość do kosztów uzyskania przychodów. Kancelaria prawna, która reprezentowała (...)
str. 23
6.
Składki opłacone na rzecz izby gospodarczej
Czy składki zapłacone przez komunalne przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji będące spółką z o.o. na rzecz Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie są kosztami uzyskania przychodów do wysokości (...)
str. 24
7.
Prowizja za wcześniejszą spłatę kredytu jest kosztem uzyskania przychodów - wyrok NSA
Prowizja za przedterminową spłatę kredytu polegającą na zamianie posiadanego kredytu na nowy - udzielony na korzystniejszych warunkach, jest kosztem uzyskania przychodów. Tak wynika z wyroku (...)
str. 26
8.
Koszty naprawy w ramach gwarancji - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Koszty naprawy wyrobu dokonanej w ramach udzielonej gwarancji stanowią koszty uzyskania przychodów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 26 stycznia 2018 (...)
str. 27
V.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Korekta informacji PIT-11
PIT-11 jest informacją o dochodach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy. Generalnie za 2017 r. informację tę płatnik obowiązany był przekazać w terminie do: (...)
str. 28
2.
Rozliczenie podatkowo-składkowe ekwiwalentu dla pracowników
Pracownikom świadczącym pracę w szkodliwych warunkach wypłacamy ekwiwalent pieniężny za mleko. Czy podlega on opodatkowaniu i oskładkowaniu? Ekwiwalent pieniężny za mleko podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu. (...)
str. 29
3.
Z interpretacji indywidualnych organu podatkowego
3.1.
Sfinansowanie zakwaterowania pracownikom i zleceniobiorcom wykonującym pracę na budowach na terenie całego kraju
U pracowników i zleceniobiorców wykonujących pracę na budowach na terenie całego kraju powstaje przychód z tytułu sfinansowania im przez pracodawcę i odpowiednio zleceniodawcę zakwaterowania w (...)
str. 31
3.2.
Brak przychodu z udziału w szkoleniach
U nauczycieli, pedagogów i pracowników gminnego ośrodka pomocy społecznej nie powstaje przychód z tytułu udziału w sfinansowanych ze środków samorządu szkoleniach i warsztatach w zakresie (...)
str. 33
VI.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Rozliczanie w 2018 r. wydatków na ulepszenie środka trwałego w praktyce
Stosownie do art. 22g ust. 17 updof i art. 16g ust. 13 updop (w brzmieniu obowiązującym od 1 stycznia 2018 r.), środki trwałe uważa się (...)
str. 34
1.1.
Środki trwałe oddane do używania przed 1 stycznia 2018 r.
Przykład W styczniu 2018 r. przedsiębiorca poniósł wydatek w kwocie 1.500 zł na adaptację środka trwałego przyjętego do używania w 2016 r. W związku z (...)
str. 34
1.2.
Środki trwałe oddane do używania po 31 grudnia 2017 r.
Przykład W grudniu 2017 r. przedsiębiorca zakupił środek trwały. W styczniu 2018 r. przyjął go do używania, a w marcu poniósł wydatek w kwocie 9.300 (...)
str. 35
2.
Zakup oprogramowania a wartość niematerialna i prawna
Spółka z o.o. zawarła z informatykiem umowę o dzieło na stworzenie programu komputerowego. Umowa nie przewidywała przeniesienia praw autorskich do dzieła. Oprogramowanie jest kompletne i (...)
str. 36
3.
Opłata za uzyskanie zezwolenia na działalność w SSE nie zwiększa wartości początkowej środka trwałego
Spółka z o.o. poniosła opłatę za rokowania związane z uzyskaniem zezwolenia na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej. W ramach zezwolenia zobowiązana jest m.in. do wybudowania (...)
str. 38
4.
Błędna klasyfikacja środka trwałego
Spółka z o.o. posiada od 1997 r. środek trwały, który jest w trakcie amortyzacji. Podczas weryfikacji środków trwałych stwierdzono, że był on błędnie zakwalifikowany do (...)
str. 39
5.
Prace remontowe i adaptacyjne przeprowadzane w ramach jednej inwestycji - wyrok NSA
Przepisy podatkowe nie zakazują "dzielenia" prac zrealizowanych w ramach jednej inwestycji na prace remontowe i adaptacyjno-modernizacyjne. Tak wynika z wyroku NSA z 27 października 2017 (...)
str. 40
VII.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Ujęcie kosztów ubezpieczeń majątkowych w podatkowej księdze
Przedsiębiorcy, w celu ochrony firmowego majątku, wykupują polisy ubezpieczeniowe. Koszty ponoszone z tego tytułu kwalifikują się do kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 22 ust. (...)
str. 41
1.1.
Znaczenie metody ewidencjonowania kosztów
1) Od niedawna prowadzę działalność gospodarczą jako osoba fizyczna. Dochód ustalam na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W marcu 2018 r. zamierzam wykupić ubezpieczenie (...)
str. 41
1.2.
Ograniczenia w ujmowaniu kosztów ubezpieczenia do kosztów uzyskania przychodów
Wykonuję działalność gospodarczą, z której dochód rozliczam na podstawie podatkowej księgi. Na potrzeby tej działalności zamierzam nabyć samochód osobowy o wartości przekraczającej 20.000 euro. Czy (...)
str. 43
2.
Zakup na raty telefonu komórkowego
Podpisałem umowę na usługi telefoniczne z operatorem telefonii komórkowej, dzięki czemu skorzystałem z możliwości zakupu na raty telefonu komórkowego o wartości 4.200 zł. Taka wartość (...)
str. 44
2.1.
Amortyzacja telefonu
Zasadniczo fakt nabycia telefonu na raty nie wpływa na sposób kwalifikacji tego składnika majątku dla celów podatkowych. Jeżeli telefon spełnia warunki określone w art. 22a (...)
str. 44
2.2.
Koszt wyposażenia
W kontekście omawianego zagadnienia należy też wspomnieć, że podatnicy mogą nie dokonywać odpisów amortyzacyjnych od składników majątku, o których mowa w art. 22a i 22b (...)
str. 45
3.
Spóźnione faktury od klienta biura rachunkowego
Biuro rachunkowe prowadzi na zlecenie podatkowe księgi przychodów i rozchodów z zastosowaniem technik informatycznych. Zdarza się, że klienci dostarczają faktury kosztowe po zamknięciu miesiąca i (...)
str. 46
VIII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Pobór podatku od płatności za wynajem środka transportu
Polski przedsiębiorca wynajmuje wagony towarowe od kontrahenta z Rumunii. Czy wystąpi konieczność poboru podatku u źródła od wynagrodzenia wypłacanego na rzecz nierezydenta z tytułu wynajmu (...)
str. 49
1.1.
Wynajem za granicą z podatkiem u źródła
Podatek u źródła W stosunku do niektórych dochodów uzyskiwanych na terytorium Polski przez podatników objętych ograniczonym obowiązkiem podatkowym (podmioty zagraniczne) ustawodawca wprowadził obowiązek poboru podatku (...)
str. 49
1.2.
Najem od nierezydentów prowadzących działalność poprzez położony na terytorium Polski zagraniczny zakład
Jak wynika z art. 12 ust. 4 umowy, jeżeli osoba uprawniona do należności licencyjnych, mająca miejsce zamieszkania lub siedzibę w umawiającym się państwie prowadzi w (...)
str. 51
2.
Certyfikat rezydencji uzyskany po wypłacie należności z tytułu umowy leasingu zawartej z polskim oddziałem zagranicznej firmy
Spółka z o.o. zawarła umowę leasingu operacyjnego, której przedmiotem jest samochód. Leasingodawcą jest oddział niemieckiej spółki (zakład zagraniczny) znajdujący się w Polsce. Co miesiąc spółka (...)
str. 52
IX.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Darowizna na cele krwiodawstwa
Dla podatników będących dawcami krwi ustawodawca przewidział preferencję podatkową. Polega ona na odliczeniu od dochodu darowizny przekazanej na cele krwiodawstwa realizowanego przez honorowych dawców krwi (...)
str. 54
2.
Świadczenia wypłacone po rezygnacji z tworzenia ZFŚS bez PIT
W spółce jawnej stan zatrudnienia na dzień 1 stycznia 2018 r. wynosił 10 osób. Wspólnicy zdecydowali o rezygnacji z tworzenia ZFŚS na ten rok. Na (...)
str. 56
3.
Wydatki za pobyt na leczeniu w sanatorium pozwolą zmniejszyć podatek - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Osoba niepełnosprawna może odliczyć od dochodu w ramach ulgi rehabilitacyjnej udokumentowane koszty pobytu na leczeniu w sanatorium, w tym koszty noclegów, wyżywienia i zabiegów rehabilitacyjnych, (...)
str. 58
X.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Kwalifikowanie odsetek od obligacji korporacyjnych do źródła przychodów
Zgodnie z obowiązującymi od 1 stycznia 2018 r. nowymi przepisami ustawy o CIT do przychodów z zysków kapitałowych podlegają zaliczeniu m.in. przychody z papierów wartościowych. (...)
str. 59
2.
Dokumentacja cen transferowych - powiązania osobowe
Prezes zarządu krajowej spółki z o.o. (a zarazem jej główny udziałowiec) ma kilka firm zagranicznych, w których również jest prezesem i właścicielem (posiada ponad 50% (...)
str. 60
2.1.
Podmioty powiązane
Obowiązek sporządzania dokumentacji cen transferowych, co do zasady, ciąży na podmiotach powiązanych. Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, podmioty uznaje się za (...)
str. 60
2.2.
Przesłanki powstania obowiązku dokumentacyjnego
Stosownie do obowiązujących od 1 stycznia 2017 r. unormowań art. 9a ust. 1 pkt 1 updop, na podatniku ciąży obowiązek sporządzenia dokumentacji cen transferowych, jeżeli (...)
str. 61
2.3.
Kwestia progu "istotności" transakcji
W myśl art. 9a ust. 1d updop, za transakcje lub inne zdarzenia mające istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika, uważa się - co do (...)
str. 62
2.4.
Zakres obowiązków dokumentacyjnych
Zakres obowiązków dokumentacyjnych wzrasta odpowiednio do wielkości uzyskanych przychodów lub poniesionych kosztów przez podatnika w roku poprzedzającym rok podatkowy, którego dotyczy dokumentacja podatkowa. Generalnie podatnicy, (...)
str. 63
XI.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Koszty organizacji imprezy integracyjnej
Spółka z o.o. zorganizowała imprezę dla pracowników i członków ich rodzin. Jej celem było zintegrowanie pracowników i poprawa komunikacji między nimi oraz wzmocnienie więzi łączących (...)
str. 64
2.
Odsetki od kredytu konsolidacyjnego w kosztach uzyskania przychodów
Spółka z o.o. spłaca kredyty bankowe, które w poprzednich latach zaciągnęła na sfinansowanie bieżących zobowiązań związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Odsetki od tych kredytów są (...)
str. 64
3.
Moment ujęcia w kosztach podatkowych składek ZUS od nieterminowo wypłaconych wynagrodzeń
W regulaminie wynagradzania dzień wypłaty wynagrodzenia ustalony jest na ostatni dzień roboczy miesiąca, za który wynagrodzenie to jest należne. Za luty 2018 r. wynagrodzenia zostaną (...)
str. 65
4.
Rozliczenie w kosztach rozmów służbowych z prywatnego telefonu przedsiębiorcy
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą opodatkowaną według skali podatkowej. Często rozmowy służbowe wykonuję z prywatnego telefonu komórkowego. Czy koszt rozmów przeprowadzonych dla potrzeb działalności mogę ustalić (...)
str. 66
5.
Samochód w leasingu operacyjnym a obowiązek prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu
Na potrzeby działalności gospodarczej opodatkowanej PIT wykorzystuję samochód osobowy objęty na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Czy wydatki związane z eksploatacją tego samochodu powinienem uwzględniać w (...)
str. 66
6.
Ewidencjonowanie w podatkowej księdze wynagrodzeń z umów zlecenia
Zleceniobiorcom w oparciu o przedstawione przez nich rachunki do umowy zlecenia wypłacam wynagrodzenia. Takich wypłat w każdym miesiącu mam kilkadziesiąt. Czy wynagrodzenia wypłacone tym osobom (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.