Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (446) z dnia 20.07.2017
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej transakcji oraz innych zdarzeń z udziałem podmiotów powiązanych
Od 1 stycznia 2017 r. obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej może dotyczyć: podatnika PIT prowadzącego pozarolniczą działalność gospodarczą lub działy specjalne produkcji rolnej, który w roku (...)
str. 4
1.1.
Ustalenie obowiązku dokumentacyjnego - kryterium podmiotowe
Dokumentację podatkową sporządza podatnik PIT albo podatnik CIT, w przypadku gdy dokonuje transakcji lub innych zdarzeń z podmiotem powiązanym. Takim podmiotem jest kontrahent, z którym (...)
str. 4
1.2.
Kontrahent z raju podatkowego
Kryterium podmiotowe, uzależnione od wielkości podatnika, mierzonej wartością przychodów lub kosztów za rok poprzedzający dany rok podatkowy, w rozumieniu przepisów o rachunkowości, ustalonych na podstawie (...)
str. 5
1.3.
Spółka osobowa
Na podatniku prowadzącym działalność gospodarczą w formie spółki niebędącej osobą prawną (np. spółki jawnej, komandytowej itp.) ciąży obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej, jeżeli łącznie są spełnione (...)
str. 6
1.4.
Podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą
U podatników PIT rozpoczynających prowadzenie działalności gospodarczej lub działów specjalnych produkcji rolnej oraz podatników CIT rozpoczynających działalność, którzy dokonują transakcji lub innych zdarzeń z podmiotami (...)
str. 7
1.5.
Transakcje i inne zdarzenia objęte obowiązkiem dokumentacyjnym
Ustalanie progu "istotności" Obowiązkiem dokumentacyjnym objęte są m.in. transakcje lub inne zdarzenia z podmiotami powiązanymi, mające istotny wpływ na wysokość dochodu (straty) podatnika (kryterium przedmiotowe). (...)
str. 7
1.6.
Zakres obowiązków dokumentacyjnych
Zakres obowiązków dokumentacyjnych zależy od wielkości przychodów lub kosztów osiągniętych przez podatnika w poprzednim roku podatkowym, tj. im większe przychody lub koszty osiągnął podatnik, tym (...)
str. 10
2.
Nagroda z udziału w sprzedaży premiowej przekazana pracownikowi - odpowiedź Ministerstwa Finansów na pytanie naszego Wydawnictwa
Bywa, że przedsiębiorcy otrzymują od swoich kontrahentów nagrody z tytułu sprzedaży premiowej, które następnie przekazują swoim pracownikom nieodpłatnie. Nasi Czytelnicy zapytali o skutki podatkowe takich czynności, a dokładnie: 1) czy (...)
str. 12
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe wzory formularzy CIT
W Dz. U. z 2017 r. pod poz. 1191 opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 maja 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie (...)
str. 14
2.
Opublikowano wzory uproszczonych sprawozdań dołączanych do zeznań podatkowych
Na podstawie obowiązującego od 1 stycznia 2017 r. art. 45 ust. 9 updof oraz art. 27 ust. 5 updop, podatnicy obowiązani do sporządzania dokumentacji podatkowej, (...)
str. 14
3.
Zaniechanie poboru CIT od dochodów uzyskanych w ramach wsparcia przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
W Dz. U. z 2017 r. pod poz. 1281 opublikowano rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 28 czerwca 2017 r. w sprawie zaniechania poboru (...)
str. 15
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Ograniczenia w kosztach podatkowych ze względu na wartość jednorazowej transakcji
1.1.
Zaliczka na poczet dostawy towaru
Czy do zaliczek wpłacanych na poczet dostawy towaru także stosuje się limit transakcji gotówkowych? Tak, bowiem wartość zaliczki jest zaliczana na poczet płatności za nabycie (...)
str. 16
1.2.
Faktura zbiorcza
Spółka świadczy usługi w zakresie robót budowlanych. W związku z tym posiada kilka firmowych samochodów ciężarowych i sprzęt budowlany. Paliwo do tych samochodów oraz maszyn (...)
str. 17
2.
Organy podatkowe zmieniają zdanie na temat rozliczania wstępnej opłaty leasingowej
W przypadku leasingu operacyjnego przedmiot umowy zaliczany jest do składników majątkowych leasingodawcy. To on dokonuje odpisów amortyzacyjnych od przekazanego składnika majątku, a leasingobiorcę obciąża, zgodnie (...)
str. 18
3.
Świadczenie wspólnika na rzecz spółki - skutki podatkowe
Wspólnik (osoba fizyczna) posiada 50% udziałów w spółce z o.o. Poza tym prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie usług projektowych. Spółka zamierza zawrzeć z nim (...)
str. 20
4.
Wydatek z tytułu opłacenia abonamentu RTV
Spółka z o.o. opłaca abonament radiowo-telewizyjny. W oparciu o jaki dokument należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów poniesiony z tego tytułu wydatek? Wydatek z tytułu (...)
str. 21
5.
Relacja z dyżuru telefonicznego CIT
5.1.
Wynagrodzenia na rzecz członków zarządu
20 czerwca 2017 r. sporządziliśmy listę wynagrodzeń członków zarządu pełniących swe funkcje na podstawie aktu powołania. Wypłaty tych wynagrodzeń dokonaliśmy 3 lipca 2017 r. W (...)
str. 23
5.2.
Kursy walut do przeliczenia zobowiązania
Nabywamy towary z zagranicy. Dostawca wystawił nam fakturę za towar w kwietniu 2017 r. Do firmy wpłynęła ona w maju 2017 r., a towar dotarł (...)
str. 23
5.3.
Rozliczenie kosztów używania prywatnego samochodu osobowego do celów służbowych
Członek zarządu spółki z o.o. pełniący tę funkcję na podstawie powołania, odbywa podróże w sprawach służbowych, korzystając w tym celu z własnego samochodu osobowego. Spółka (...)
str. 24
5.4.
Podatkowe różnice kursowe
Czy przelew środków z firmowego rachunku złotowego na firmowy rachunek walutowy spowoduje powstanie podatkowej różnicy kursowej? Nie, taka operacja nie skutkuje powstaniem podatkowej różnicy kursowej. (...)
str. 24
5.5.
Nieodpłatne świadczenie na rzecz spółki
W spółce z o.o. jeden z jej wspólników pełni nieodpłatnie funkcję prezesa zarządu. Jako wspólnikowi przysługuje mu natomiast prawo do udziału w zysku spółki. Czy (...)
str. 25
6.
Z interpretacji indywidualnych organów podatkowych
6.1.
Korekta VAT należnego a korekta kosztów
Korekta VAT należnego błędnie zaliczonego do kosztów uzyskania przychodów powinna być dokonana za okres, w którym ten podatek został ujęty w kosztach podatkowych. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji (...)
str. 26
6.2.
Przychód z usług pośrednictwa
W działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług w zakresie pośrednictwa handlowego, przychodem w rozumieniu art. 14 updof jest prowizja. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora (...)
str. 27
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Czy powstaje przychód do opodatkowania, gdy za ubezpieczonego składki ZUS finansuje płatnik?
Osobie, z którą nasza spółka zawarła kontrakt menedżerski sfinansowaliśmy szkolenie tematycznie związane z zakresem wykonywanej przez tę osobę pracy. W naszej ocenie poniesiona przez spółkę (...)
str. 28
2.
Podatek i składki ZUS od dopłaty do letniego wypoczynku
Zamierzamy w części sfinansować koszt pobytu na koloniach letnich małoletniego dziecka pracownika. Kwota dofinansowania wyniesie 1.500 zł i zostanie pokryta ze środków obrotowych firmy. Czy (...)
str. 30
3.
Rozliczenie podatkowo-składkowe nienależnie opłaconych składek ZUS
Pracownikowi zatrudnionemu w naszej firmie (spółce z o.o.) od wypłacanych wynagrodzeń potrącaliśmy składki na ubezpieczenia społeczne i składkę na ubezpieczenie zdrowotne. W 2017 r. pracownik (...)
str. 32
4.
Udział pracownika w wycieczce integracyjnej nie skutkuje powstaniem przychodu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Pracownik biorący udział w zorganizowanej przez pracodawcę wycieczce o charakterze integracyjnym, nie uzyskuje przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Nagrody w konkursie na opracowanie koncepcji zabudowy a wartość początkowa środka trwałego
Spółka z o.o. ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji budowy osiedla inwestycyjnego. Budowa będzie realizowana w oparciu o koncepcje nagrodzone w tym konkursie. Czy nagrody wypłacone (...)
str. 35
2.
Amortyzacja budynku częściowo oddanego w najem
Spółka posiada budynek użytkowy (środek trwały), który w części zamierza wynająć. Pozostałą część nadal będzie wykorzystywać w prowadzonej działalności. Czy wynajęcie części budynku wpłynie w (...)
str. 36
3.
Samodzielne ustalanie przez podatnika wartości początkowej nabytego środka trwałego
Czy wartość początkową zakupionego środka trwałego można określić na podstawie oświadczenia złożonego przez właściciela firmy lub pracownika tej firmy, z którego wynika, za jaką kwotę (...)
str. 37
4.
Moment korekty kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych po otrzymaniu dotacji - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Korekty kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych należy dokonać w momencie otrzymania dotacji. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 13 czerwca 2017 (...)
str. 38
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Zagraniczna podróż służbowa pracownika
Pracodawca może zlecić pracownikowi wykonanie zadania służbowego poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy lub poza stałym miejscem pracy. Pracownikowi odbywającemu w takim przypadku (...)
str. 40
1.1.
Rozliczenie kosztów podróży
Wysokość oraz warunki ustalania należności z tytułu podróży służbowej pracownikom zatrudnionym w sektorze budżetowym określa rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 29 stycznia (...)
str. 40
1.2.
Podatkowa wycena kosztów wyrażonych w walucie obcej
Zasady rozliczania kosztów zagranicznej podróży służbowej między pracodawcą a pracownikiem określa § 20 rozporządzenia w sprawie podróży służbowej. W myśl zawartych w nim unormowań, pracownik (...)
str. 40
2.
Wykup przez przedsiębiorcę leasingowanego samochodu
Osoba fizyczna na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej korzysta z samochodu osobowego na podstawie umowy leasingu operacyjnego. Umowa ta przewiduje możliwość wykupu samochodu do majątku prywatnego podatnika. Czy korzystając z tej (...)
str. 42
3.
Rozliczenie przez przedsiębiorcę usług świadczonych za granicą
W lutym 2017 r. podatnik rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej, wybierając opodatkowanie w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Swoje usługi (produkcja elementów z laminatów) świadczy bez (...)
str. 43
4.
Ewidencja opakowań w podatkowej księdze
Podatnik prowadzi sprzedaż detaliczną w placówce handlowej. Niektóre towary są dostarczane do sklepu w opakowaniach zwrotnych podlegających wymianie, inne opakowania są nabywane na własność i (...)
str. 45
4.1.
Klasyfikacja opakowań
Zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. U. z 2016 r. poz. (...)
str. 45
4.2.
Skutki podatkowe
Opakowania zwrotne na gruncie przepisów o VAT W obrocie gospodarczym towary mogą być sprzedawane w opakowaniach zwrotnych, jak butelki czy transportery. Wydanie takich opakowań może (...)
str. 46
4.3.
Ujęcie w księdze
Na sposób ewidencji opakowań w podatkowej księdze wpływają zarówno zasady obrotu opakowaniami zwrotnymi obowiązujące z poszczególnymi dostawcami podatnika oraz przeznaczenie tych opakowań, na co wskazują (...)
str. 47
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Obowiązki płatnika w związku z umowami zlecenia zawartymi z obcokrajowcami
Zatrudniając obcokrajowca na podstawie umowy zlecenia, przy obliczeniu podatku od wypłacanego mu wynagrodzenia istotne znaczenie ma to, czy taka osoba dostarczyła płatnikowi certyfikat rezydencji. Stosownie (...)
str. 48
1.1.
Certyfikat rezydencji przedłożony polskiemu zleceniodawcy
Co do zasady, podatek dochodowy od uzyskanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (dalej: RP) wynagrodzeń z umowy zlecenia przez obywateli niezamieszkałych w Polsce pobiera się w (...)
str. 48
1.2.
Brak certyfikatu rezydencji
Określenie miejsca zamieszkania Jak zostało wspomniane wcześniej, jeżeli obcokrajowiec dostarczy płatnikowi certyfikat rezydencji wydany przez zagraniczny organ podatkowy, to płatnik nie ustala jego rezydencji podatkowej (...)
str. 49
2.
Płatność za bilety wstępu na targi dokonywana na rzecz zagranicznego podmiotu a podatek u źródła
Spółka z o.o. zakupiła przez internet bilety wstępu na targi. Organizatorem targów jest firma (osoba prawna) z Niemiec i od niej zakupiono te bilety. Czy (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Kiedy wynajem pokoi gościnnych nie skutkuje powstaniem obowiązku zapłaty podatku dochodowego?
Najem może być prowadzony w warunkach określonych w art. 5a pkt 6 updof, a więc w ramach pozarolniczej działalności gospodarczej stanowiącej źródło przychodu określone w (...)
str. 53
2.
Potwierdzenie prawa do odliczenia wydatków na leki - odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację poselską
Osoby niepełnosprawne oraz podatnicy mający na utrzymaniu takie osoby, mogą odliczać od dochodu poniesione w roku podatkowym wydatki na cele rehabilitacyjne oraz związane z ułatwieniem (...)
str. 54
3.
Zagraniczne dochody rodzica wliczane do limitu warunkującego ulgę na dziecko - interpretacja indywidualna organu podatkowego
W limicie dochodów małżonków, warunkujących ich prawo do ulgi na jedno dziecko, należy uwzględniać dochody uzyskane za granicą również w sytuacji, gdy ma do nich (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Działalność pomocnicza w stosunku do działalności podstawowej prowadzonej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej
Spółka z o.o. działa w specjalnej strefie ekonomicznej, w której wytwarza wyroby (plastikowe sztućce). Oprócz zakładu umiejscowionego w strefie posiada stary zakład poza strefą (całość (...)
str. 57
2.
Koszty związane z obchodami jubileuszu
Zostały poniesione koszty związane z obchodami jubileuszu jednego z wydziałów wyższej uczelni (na te koszty składają się odrębnie takie składniki jak usługa cateringowa, gastronomiczna, noclegi (...)
str. 59
3.
NSA dopuszcza preferencyjne rozliczenie dochodu przez oboje rozwiedzionych rodziców samotnie wychowujących dzieci
Każdy z rozwiedzionych rodziców może być uznany za osobę samotnie wychowującą dziecko i korzystać z preferencyjnego rozliczenia dochodu. Tak wynika z wyroku NSA z 5 (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Świadczenia na rzecz menedżera
Spółka z o.o. podpisała kontrakt z menedżerem, który w zamian za wynagrodzenie zobowiązuje się do kierowania i podejmowania najważniejszych decyzji w przedsiębiorstwie. W oparciu o (...)
str. 63
2.
Bilety wstępu na targi branżowe - moment potrącenia kosztu
Spółka z o.o. kupiła bilety wstępu na targi branżowe, które odbędą się za kilka miesięcy. Kiedy spółka powinna zaliczyć ten wydatek do kosztów uzyskania przychodów, (...)
str. 63
3.
Opłata za udzielenie leasingodawcy informacji o użytkowniku pojazdu
Na potrzeby działalności użytkuję na podstawie umowy leasingu samochód. Firma leasingowa przysłała mi fakturę tytułem opłaty za udzielenie informacji o użytkowniku pojazdu w związku ze (...)
str. 64
4.
Czy po ustaniu w trakcie roku prawa do renty istnieje możliwość złożenia oświadczenia PIT-2?
Pracownik w czerwcu 2017 r. otrzymał ostatnią rentę (była przyznana na czas określony). Do tej pory kwotę zmniejszającą podatek stosował mu ZUS. Czy jeżeli po (...)
str. 65
5.
Zaliczenie do kosztów podatkowych wynagrodzenia członka rodziny
W prowadzonej działalności gospodarczej mam zamiar zatrudnić ojca na umowę o pracę. Czy wynagrodzenie ojca oraz dotyczące go składki na ubezpieczenia społeczne w części finansowanej (...)
str. 65
6.
Wydatki na zakup firmowego sprzętu
Działalność gospodarczą prowadzę w domu, w którym mieszkam, ale nie mam w nim wydzielonej powierzchni, którą wykorzystuję wyłącznie na firmowe cele. Na potrzeby prowadzonej działalności (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2017 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2017 r. (poniedziałek) wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za lipiec 2017 r. - 21.08.2017 r. (poniedziałek) wpłacenie: (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.