Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
sobota, 20 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 12:56 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 50.994 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 10 (394) z dnia 20.05.2015
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Podatek dochodowy w orzecznictwie sądowym
1.1.
Po otrzymaniu rabatu potransakcyjnego podatnik nie musi wstecznie korygować kosztów
W związku z otrzymaniem rabatu korekta wysokości kosztów uzyskania przychodów powinna obejmować okres rozliczeniowy, w którym podatnik otrzymał rabat. Podatnik nie musi cofać się do (...)
str. 4
1.2.
Pośredni koszt można rozliczyć dla celów podatkowych inaczej niż dla potrzeb bilansowych
Potrącenie wydatków pośrednich dla celów podatkowych jest niezależne od momentu ich zarachowania jako kosztów dla celów bilansowych. Tak wynika z wyroku NSA z 1 kwietnia (...)
str. 5
1.3.
Brak obowiązku zapłaty wynagrodzenia nie rodzi przychodu
Podatnik nie ma przychodu z tytułu nieodpłatnych świadczeń, jeśli zgodnie z umową wynagrodzenie za korzystanie ze znaku towarowego zostało ustalone jako określony procent zysku bilansowego (...)
str. 7
1.4.
Treść sprawozdania o przeznaczeniu darowizny na działalność charytatywno-opiekuńczą
Sprawozdanie przedłożone darczyńcy przez kościelną osobę prawną powinno być na tyle dokładne i konkretne, by na jego podstawie organ podatkowy w toku ewentualnego postępowania podatkowego miał możliwość ustalenia, że darowizna (...)
str. 8
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe rozporządzenia w sprawie określenia krajów i terytoriów stosujących szkodliwą konkurencję podatkową
Nowe listy krajów i terytoriów, w których występuje szkodliwa konkurencja podatkowa ogłoszono w rozporządzeniach Ministra Finansów z dnia 23 kwietnia 2015 r.: w sprawie określenia (...)
str. 9
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Resort finansów wyjaśnił zasady kwalifikowania do kosztów podatkowych wydatków na paliwo przeznaczone do prywatnych celów pracowników
W związku z licznymi pytaniami Czytelników o to czy wydatki pracodawcy na zakup paliwa do samochodów służbowych wykorzystywanych przez pracowników do celów prywatnych stanowią koszty (...)
str. 10
2.
Faktury dotyczące kosztów pośrednich dostarczone z opóźnieniem
W 2014 r. pracownik naszej firmy z własnych środków (nie pobierając na to zaliczki) poniósł wydatki na zakup materiałów biurowych i paliwa. Wymienione wydatki były (...)
str. 11
2.1.
Moment uwzględnienia wydatku w kosztach uzyskania przychodów
Regulacje zawarte w ustawach o podatku dochodowym Wydatki na zakup materiałów biurowych i paliwa, które zostały poniesione na potrzeby działalności firmy, spełniają przesłanki wskazane w (...)
str. 11
2.2.
Regulacje dotyczące zatorów płatniczych
Zgodnie z dyspozycją zawartą w art. 15b updop i art. 24d updof, na podatnikach, którzy zaliczyli do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikające z faktury, rachunku, (...)
str. 13
3.
Bezskuteczność egzekucji a koszty podatkowe
Spółka z o.o. zakupiła w 2014 r. materiał do produkcji, za który zapłaciła w terminie wynikającym z umowy. Część partii towaru okazała się jednak wadliwa (...)
str. 14
4.1.
Zasady rozliczania przychodów i kosztów z tytułu udziału w spółce
Spółka jawna nie jest podatnikiem podatku dochodowego. Dochody osiągane przez spółkę podlegają opodatkowaniu u jej wspólników. Sposób opodatkowania uzależniony jest od statusu wspólnika. Jeżeli wspólnikiem (...)
str. 15
4.2.
Wynagrodzenie za prowadzenie spraw spółki
Generalnie prowadzenie spraw spółki jawnej to obowiązek wszystkich wspólników. Jednak na podstawie art. 40 § 1 K.s.h. obowiązek ten może być powierzony jednemu lub kilku (...)
str. 16
4.3.
Umowa o pracę zawarta ze spółką
Nie ma przeszkód prawnych do tego, by wspólnik spółki jawnej świadczył na jej rzecz pracę w ramach np. umowy o pracę. Przy czym przedmiotem takiej umowy nie może być prowadzenie spraw spółki. (...)
str. 17
4.4.
Świadczenie usług na rzecz spółki w ramach samodzielnie prowadzonej działalności
Przepisy prawa cywilnego ani prawa handlowego nie zawierają ograniczeń w zawieraniu umów cywilnoprawnych pomiędzy spółką jawną a jej wspólnikiem występującym w roli podmiotu gospodarczego (przedsiębiorcy). (...)
str. 18
4.5.
Spółka i jej wspólnik jako podmioty powiązane
Świadczenie przez wspólnika usług na rzecz spółki (i odwrotnie) powinno odbywać się na warunkach rynkowych, gdyż spółka i jej wspólnik są w rozumieniu przepisów o (...)
str. 19
5.
Przydział bezpłatnych uprawnień do emisji gazów cieplarnianych
Jesteśmy spółką z o.o. zajmującą się m.in. produkcją ciepła. W procesie produkcji emitowany jest do środowiska dwutlenek węgla. W ramach krajowego planu rozdziału uprawnień otrzymaliśmy (...)
str. 20
6.
Opodatkowanie dochodu ze zbycia składnika majątku po wycofaniu go z działalności - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Sprzedaż prawa wieczystego użytkowania gruntów przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym grunty zostały wycofane z działalności gospodarczej, (...)
str. 21
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Składka zdrowotna opłacona za zleceniobiorcę
Podczas kontroli, ZUS zakwestionował umowę o dzieło zawartą w 2013 r. z osobą fizyczną. Uznał, że była to umowa zlecenia. Wobec tego na podstawie wydanej przez ZUS decyzji zgłosiliśmy byłego zleceniobiorcę do ubezpieczenia (...)
str. 23
2.
Opodatkowanie nieodpłatnych świadczeń otrzymanych przez przedsiębiorcę i prokurenta
Prowadzimy działalność gospodarczą w formie spółki komandytowej. Współpracujemy z inżynierami, którzy świadczą na rzecz naszej spółki usługi w ramach własnych przedsiębiorstw. Powołaliśmy też w firmie prokurenta. Powierzone mu obowiązki pełni (...)
str. 26
3.
Interpretacje indywidualne zmienione przez Ministra Finansów
3.1.
Przychód z praw majątkowych
Przychody uzyskane przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych, w rozumieniu odrębnych przepisów lub z rozporządzania przez nich tymi prawami zalicza (...)
str. 28
3.2.
Składki ZUS za byłych lub obecnych pracowników
Równowartość opłaconych przez zakład pracy składek ZUS za obecnych pracowników, w części, w której powinny być one sfinansowane przez tych pracowników, jest przychodem ze stosunku (...)
str. 29
3.3.
Opodatkowanie nieodpłatnych świadczeń
Świadczenia w naturze i inne nieodpłatne świadczenia, które nie zostały faktycznie otrzymane przez podatnika, nie stanowią przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o PIT, a co (...)
str. 29
3.4.
Dofinansowanie wypoczynku dzieci i młodzieży do lat 18
W celu zastosowania zwolnienia od podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 78 updof, istotny jest wiek dziecka w trakcie pobytu na (...)
str. 30
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Rozliczanie wydatków związanych z zakupem pojazdu
Z uwagi na niższe koszty eksploatacji, a przede wszystkim możliwość uniknięcia uciążliwych korków, coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wykorzystywanie motocykli na potrzeby związane z (...)
str. 32
1.2.
Podstawowe metody amortyzacji
Odpisów amortyzacyjnych dokonuje się począwszy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu, w którym motocykl zostanie wprowadzony do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Składnik majątku wprowadza się do ewidencji (...)
str. 33
1.3.
Amortyzacja jednorazowa
Regulacje dotyczące jednorazowej amortyzacji zawarte są w art. 22k ust. 7-13 updof i art. 16k ust. 7-13 updop. Tą preferencyjną metodą amortyzacji można objąć środki (...)
str. 35
1.4.
Pojazd wykorzystywany sezonowo
Warunki klimatyczne sprawiają, że często motocykl jest użytkowany tylko sezonowo (w okresie wiosenno-letnio-jesiennym). W takim przypadku jego amortyzacja powinna być dokonywana także sezonowo (art. 22h (...)
str. 36
2.
Ujawnienie środka trwałego a odsetki od kredytu inwestycyjnego zwiększające wartość początkową środka trwałego - wyrok WSA
Odsetki od kredytu naliczone po przekazaniu środka trwałego do używania, ale przed datą wprowadzenia go do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, nie (...)
str. 36
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Rozliczenie transakcji wyrażonych w walucie obcej
Podatnik prowadzi sklep odzieżowy i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Sprowadził towar z zagranicy (z obszaru UE). Płatności dokonał w walucie (...)
str. 38
1.1.
Przeliczanie na złote wartości towaru kupionego za granicą i ustalanie różnic kursowych
Wartość zakupionych towarów handlowych wpisuje się w podatkowej księdze do kolumny 10 "Zakup towarów handlowych i materiałów wg cen zakupu". W sytuacji gdy towar jest sprowadzany z zagranicy i dokumentuje go faktura, (...)
str. 38
1.2.
Ujęcie towarów kupionych za granicą w spisie z natury
Obowiązkiem podatnika prowadzącego podatkową księgę jest sporządzenie spisu z natury, z zachowaniem zasad określonych w § 27-29 rozporządzenia. Spisem tym obejmuje się m.in. towary handlowe (...)
str. 40
2.
Wykazanie w podatkowej księdze wynagrodzeń pracowniczych wypłacanych przelewem bankowym
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Wynagrodzenia pracownicze wypłacam przelewem do 10 dnia następnego miesiąca, po miesiącu przepracowanym. Na podstawie jakiego dokumentu mam ujmować koszty wynagrodzeń w księdze? W opisanym przypadku (...)
str. 41
3.
Sprzedaż środka trwałego pozostałego po likwidacji firmy
Z końcem 2013 r. zlikwidowałem działalność gospodarczą, z tytułu której opłacałem podatek dochodowy obliczany według skali podatkowej. W sporządzonym na ten dzień wykazie składników majątkowych (...)
str. 42
3.1.
Ustalenie dochodu do opodatkowania
Począwszy od 2011 r. podatnicy (osoby fizyczne) muszą sporządzać wykaz składników majątku pozostających w firmie na dzień likwidacji działalności gospodarczej (art. 24 ust. 3a updof). (...)
str. 43
3.2.
Rozliczenie podatku od osiągniętego dochodu
Rozliczenie w trakcie roku Przepisy podatkowe nie odnoszą się wprost do kwestii rozliczenia podatku dochodowego w razie odpłatnego zbycia składników majątku pozostałych na dzień zakończenia (...)
str. 43
4.
Przychód ze sprzedaży towarów używanych rozliczanej w systemie VAT marża
W podatkowej księdze przychodów i rozchodów do wpisywania przychodów ze sprzedaży towarów handlowych i usług przeznaczona jest kolumna 7 (por. zapis ust. 7 objaśnień do (...)
str. 44
5.
Kiedy przedsiębiorca nie musi opodatkować nieodpłatnie otrzymanego świadczenia?
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod wpływem wykładni sądowej, za nieodpłatne świadczenie przyjęło się uważać nie tylko świadczenia w cywilistycznym znaczeniu, (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Należności wypłacane podmiotowi zagranicznemu za usługi reklamowe
Kontrahent z Czech (osoba prawna) kupujący nasze towary, świadczy nam usługi polegające na promocji naszego logo na półkach z towarami, eksponowaniu naszych towarów, wykonywaniu druków i nadruków. Czy wypłacając należności (...)
str. 47
2.
Opodatkowanie przez polskiego rezydenta zasiłku rodzicielskiego otrzymanego z Niemiec
W 2014 r. uzyskałam dochód z Polski z tytułu umowy o pracę, dochód z Niemiec z tytułu umowy o pracę oraz zasiłek rodzicielski (Elterngeld) z Niemiec. Moim miejscem zamieszkania jest Polska i tu podlegam nieograniczonemu obowiązkowi (...)
str. 48
3.
Wypłata z pracowniczego programu emerytalno-rentowego prowadzonego za granicą
Od 1 stycznia 2014 r. jestem polskim rezydentem podatkowym (wcześniej byłem rezydentem niemieckim). W sierpniu 2014 r. otrzymałem z Niemiec wypłatę środków zgromadzonych w pracowniczym (...)
str. 50
3.1.
Miejsce opodatkowania
Osoba fizyczna, która ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, w rozumieniu art. 3 ust. 1a updof (jest polskim rezydentem podatkowym), podlega w naszym kraju nieograniczonemu (...)
str. 50
3.2.
Świadczenia zwolnione od podatku
Stosownie do dyspozycji art. 21 ust. 1 pkt 58 lit. b updof, wolne od podatku dochodowego są wypłaty środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym, dokonane (...)
str. 51
3.3.
Opodatkowanie 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym
Zwolnienie od podatku dochodowego nie ma natomiast zastosowania w przypadku zwrotu, tj. wycofania, środków zgromadzonych w pracowniczym programie emerytalnym (w związku z wypowiedzeniem przez uczestnika (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Wydatki rehabilitacyjne - wybrane zagadnienia
Wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych mogą być odliczane od dochodu (przychodu) przez uprawnionych podatników. Choć katalog tego rodzaju (...)
str. 53
1.1.
Komputer dla osoby niedowidzącej
Wymienione w art. 26 ust. 7a pkt 3 updof wydatki na zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego, (...)
str. 53
1.2.
Przewodnik dla niedowidzących małoletnich
Zgodnie z art. 26 ust. 7a pkt 7 updof, za wydatki na cele rehabilitacyjne uprawniające do ulgi podatkowej uważa się wydatki na opłacenie przewodników: osób (...)
str. 53
1.3.
Kamera z monitoringiem
Do wydatków na cele rehabilitacyjne, z którymi związane jest prawo do odliczenia od dochodu (przychodu), należą wydatki na adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych (...)
str. 54
1.4.
Rehabilitacja we własnym domu
W art. 26 ust. 7a pkt 6 updof wymienione zostały dwa rodzaje wydatków uznawanych za wydatki na cele rehabilitacyjne. Są to wydatki na odpłatność za: (...)
str. 54
2.
Wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu świadczeniem wolnym od podatku
Instytucja służebności przesyłu - zwolnienie podatkowe Przepisy art. 3051-3054 Kodeksu cywilnego regulują instytucję służebności przesyłu. Wynika z nich, że nieruchomość można obciążyć prawem na rzecz przedsiębiorcy, który zamierza wybudować (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Zakończenie roku podatkowego spółki z o.o. na skutek rozpoczęcia procesu jej likwidacji
Spółka z o.o. powstała 15 lipca 2014 r. Rokiem podatkowym przyjętym przez nią w momencie rozpoczęcia działalności jest rok kalendarzowy - kończący się 31 grudnia każdego roku. Przed końcem (...)
str. 56
2.
Stosowanie zaokrągleń przy obliczaniu zobowiązań w PIT
Niezależnie od tego, czy przepisy o podatku dochodowym od osób fizycznych nakładają obowiązek rozliczenia tego podatku na podatnika czy płatnika, właściwe ustalenie wartości zobowiązania podatkowego (...)
str. 57
3.
Koszty uzyskania przychodu ze zbycia auta wygranego w konkursie
Podatnik sprzedał samochód przed upływem sześciu miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym wygrał go w konkursie. Uzyskany przychód wykazał w zeznaniu podatkowym. Czy postąpił (...)
str. 59
4.
Zbycie nieruchomości nabytej na podstawie umowy o dożywocie
Odpłatne zbycie nieruchomości, dokonane poza działalnością gospodarczą, ale przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło jej nabycie lub wybudowanie, skutkuje co do zasady powstaniem (...)
str. 60
5.
Transakcje pomiędzy podmiotami sektora finansów publicznych bez dokumentacji podatkowej - interpretacja organu podatkowego
Nie ma obowiązku dokumentowania transakcji pomiędzy zakładem budżetowym a szkołami, przedszkolami oraz innymi podmiotami sektora finansów publicznych, a także pomiędzy zakładem budżetowym a urzędem gminy, (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Nagroda wygrana w konkursie organizowanym przez kontrahenta
Spółka z o.o. wygrała ekspres do kawy w konkursie organizowanym przez jednego z jej kontrahentów. Z ekspresu będą korzystać pracownicy spółki. Jakie wystąpią skutki podatkowe w spółce związane z otrzymaniem tej nagrody? (...)
str. 63
2.
Wydatki poniesione na uzyskanie certyfikatu jakości ISO
Jak rozliczyć wydatki poniesione na uzyskanie certyfikatu jakości ISO - amortyzować, czy w całości zaliczyć do kosztów? Wydatki poniesione na uzyskanie certyfikatu jakości ISO powinny być zaliczone bezpośrednio (...)
str. 63
3.
Dzień Dziecka w firmie
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przekażemy dzieciom naszych pracowników paczki, których zakup sfinansujemy ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Czy wartość tego świadczenia stanowi przychód pracownika, (...)
str. 64
4.
Reklama firmy na majowym festynie
Z okazji tzw. majówki firma zorganizowała festyn. Celem tej imprezy była reklama firmy i jej produktów. Festyn miał charakter ogólnodostępny. Czy koszty takiej imprezy (wynajęcie terenu, poczęstunek, (...)
str. 65
5.
Wynagrodzenie byłego małżonka wspólnika spółki jest kosztem uzyskania przychodów
Spółka komandytowa zatrudnia na umowę o pracę byłego męża wspólniczki tej spółki. Czy wynagrodzenie tego pracownika będzie u wspólników kosztem podatkowym? Wynagrodzenie pracownika spółki komandytowej (byłego męża wspólniczki (...)
str. 65
6.
Działalność gospodarcza a kwota zmniejszająca podatek
W okresie od czerwca do sierpnia br., w ramach działalności gospodarczej, będę prowadził lokal gastronomiczny nad morzem. Uzyskiwane z tego tytułu dochody będą opodatkowane według skali podatkowej. Do końca maja br. (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - CZERWIEC 2015 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 8.06.2015 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku w formie karty podatkowej za maj 2015 r. - 22.06.2015 r. (poniedziałek) - wpłacenie zaliczki na (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.