Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 24 (360) z dnia 20.12.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
Informacja dla Czytelników
Szanowni Państwo! Przegląd Podatku Dochodowego to czasopismo z wieloletnią już tradycją i ugruntowaną pozycją na rynku wydawniczym. Dziękujemy Państwu za te wszystkie lata spędzone z nami, bo to (...)
str. 4
I.
TEMAT NUMERU
1.
Kwota zwiększająca przychody w związku z zatorami płatniczymi a limit przychodów zobowiązujący do zaprowadzenia ksiąg rachunkowych
Na podstawie art. 24d ust. 5 updof, jeżeli w miesiącu, w którym podatnik ma obowiązek dokonać zmniejszenia kosztów (o kwoty kosztów nieuregulowanych w stosownym terminie), nie ponosi on kosztów uzyskania (...)
str. 5
2.
Zmiany w podatku dochodowym obowiązujące w 2014 r.
W poprzednim numerze Przeglądu Podatku Dochodowego w artykule pt. "Nowelizacja ustaw o PIT i CIT" przedstawiliśmy zmiany, które wprowadziła do obu ustaw o podatku dochodowym (...)
str. 5
2.1.
Nowa definicja samochodu osobowego
Od 1 stycznia 2014 r. kwalifikując pojazdy do kategorii samochodów osobowych na potrzeby podatku dochodowego, należy posługiwać się definicją samochodu osobowego zawartą w art. 5a pkt 19a i art. 5d updof (...)
str. 6
2.2.
Dodatkowa opłata produktowa wyłączona z kosztów podatkowych
Dodatkowa opłata produktowa, o której mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi (Dz. (...)
str. 7
2.3.
Kwoty otrzymane na nabycie lokalu/domu mieszkalnego wolne od podatku
Ustawą z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (Dz. U. poz. 1304) wprowadzono do ustawy o (...)
str. 7
2.4.
Nowa ulga dla kupujących materiały budowlane
Ustawą o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dodano z dniem 23 listopada 2013 (...)
str. 8
3.
Wybór formy opodatkowania działalności gospodarczej w 2014 r.
Osoby fizyczne mogą na 2014 r. wybrać lub zmienić formę rozliczenia podatku od dochodów (przychodów) z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej. Przepisy prawa podatkowego przewidują cztery (...)
str. 9
3.1.
Podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą
Podatnicy rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej mogą złożyć oświadczenie o wyborze formy opodatkowania lub wniosek o zastosowanie opodatkowania kartą podatkową już na etapie rejestracji działalności w (...)
str. 9
3.2.
Podatnicy kontynuujący działalność gospodarczą
Podatników prowadzących działalność gospodarczą obowiązuje zasada kontynuowania formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Wybór w tym zakresie wiąże bowiem w roku podatkowym i w latach następnych. Odstępstwem (...)
str. 10
3.3.
Zalety i wady poszczególnych form opodatkowania
Decydując się na zastosowanie w 2014 r. określonej formy opodatkowania, warto aby podatnicy ocenili, czy jej stosowanie będzie dla nich korzystne. Dokonując takiej oceny, należy uwzględnić m.in.: (...)
str. 10
4.
Wydatki na drobne poczęstunki oraz posiłki na spotkaniach biznesowych w kosztach podatkowych - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Nie podlegają wykluczeniu z kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 28 updop i art. 23 ust. 1 pkt 23 updof ponoszone (...)
str. 15
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowe wzory formularzy dla ryczałtowców
W Dz. U z 2013 r. pod poz. 1358 opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 listopada 2013 r. w sprawie określenia wzorów zeznania, deklaracji i informacji podatkowych obowiązujących w zakresie zryczałtowanego podatku dochodowego (...)
str. 17
2.
Stawki karty podatkowej na 2014 r.
W Mon. Pol. z 2013 r. pod poz. 956 opublikowane zostało obwieszczenie Ministra Finansów z dnia 14 listopada 2013 r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy (...)
str. 17
3.
Zmiany w umowach podatkowych z Kanadą i Islandią
W Dz. U. z 2013 r. pod poz. 1371 opublikowana została konwencja między Rzecząpospolitą Polską a Kanadą w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu wraz (...)
str. 17
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.1.
Faktury wystawiane w innym terminie niż dokonano dostawy towaru
W 2014 r. faktury będą mogły być wystawione 30 dni przed dokonaniem dostawy towaru, wykonaniem usługi czy otrzymaniem całości lub części zapłaty. Przy czym fakturę będzie należało (...)
str. 18
1.2.
Sprzedaż dokumentowana fakturą zbiorczą
W 2014 r. będzie można na jednej fakturze zawrzeć wszystkie transakcje dokonane w ciągu miesiąca kalendarzowego. Fakturę zbiorczą będzie się wystawiać najpóźniej do 15 dnia (...)
str. 19
2.
Świąteczne wydatki w firmie
Zbliżają się święta - czas, w którym wielu pracowników oraz członków ich rodzin otrzyma z zakładu pracy różnorodne bonusy i uczestniczyć będzie w zwyczajowych spotkaniach (...)
str. 19
2.1.
Prezent w kopercie lub przelewem na konto
Często stosowaną formą świadczenia okolicznościowego z okazji świąt jest przekazanie pracownikom pewnej kwoty pieniężnej mającej zrefundować zwiększone w tym okresie wydatki. Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 67 updof, wolna (...)
str. 20
2.2.
Bony, talony, karty przedpłacone
Ze zwolnienia uregulowanego w powołanym art. 21 ust. 1 pkt 67 updof nie korzystają świadczenia w postaci bonów, talonów i innych znaków uprawniających do ich (...)
str. 21
2.3.
Paczki dla dzieci
Paczki dla dzieci pracowników są świadczeniem rzeczowym, których - o ile zostały sfinansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych - dotyczy limit zwolnienia określony w art. (...)
str. 22
2.4.
Święta dla byłych pracowników
Co do zasady, prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z ZFŚS mają nie tylko pracownicy i ich rodziny, ale także byli pracownicy danego zakładu, obecnie pobierający (...)
str. 22
2.5.
Spotkanie opłatkowe
W oparciu o liczne interpretacje organów podatkowych (por. interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 21 maja 2013 r., nr IPPB2/415-211/13-2/MK), należy przyjąć, że (...)
str. 23
2.6.
Świąteczne wydatki w rachunku podatkowym
Jak stanowi art. 22 ust. 1 updof oraz art. 15 ust. 1 updop, kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania (...)
str. 24
3.1.
Spółka z o.o. w likwidacji
Likwidacja spółki z o.o. przebiega według ściśle określonych zasad wynikających z przepisów Kodeksu spółek handlowych. Rozwiązanie spółki z o.o. następuje po przeprowadzeniu likwidacji, z chwilą (...)
str. 24
3.2.
Otrzymanie majątku likwidowanej spółki
Co do zasady, majątek spółki, jaki został po zaspokojeniu/zabezpieczeniu wierzycieli, dzieli się między wspólników w stosunku do ich udziałów (art. 286 § 2 K.s.h.). Oznacza to, że kwota (...)
str. 25
3.3.
Przekazanie majątku polikwidacyjnego a przychód likwidowanej spółki
W ostatnim czasie fiskus dąży do opodatkowania przychodu likwidowanej spółki z tytułu przekazania majątku polikwidacyjnego. W obowiązującym stanie prawnym nie ma jednak przepisów, które nakazywałyby w takim przypadku ustalenie (...)
str. 27
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Nieodpłatne udostępnienie mieszkania pracownikom i zleceniobiorcom
Spółka z o.o. zamierza kupić mieszkanie w miejscowości, w której posiada siedzibę. Mieszkanie to będzie bezpłatnie udostępniane zatrudnionym w spółce pracownikom i zleceniobiorcom (nieprowadzącym działalności (...)
str. 28
1.1.
Opodatkowanie przychodu
Nieodpłatne udostępnienie lokalu mieszkalnego: pracownikowi - powoduje powstanie przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 updof, zleceniobiorcy - powoduje powstanie (...)
str. 28
1.2.
Składki ZUS
Wartość udostępnionego pracownikom zakwaterowania stanowi u nich przychód podlegający oskładkowaniu. W podstawie wymiaru składek ZUS wartość pieniężną tego świadczenia uwzględnia się w wysokości ekwiwalentu pieniężnego (...)
str. 29
2.
Rozliczenie podatkowo-składkowe wynagrodzenia i zapomogi z ZFŚS wypłaconych w jednym miesiącu
Wynagrodzenia za pracę wypłacamy 5 dnia roboczego każdego miesiąca. W listopadzie, już po wypłacie wynagrodzenia, przekazaliśmy pracownikowi zapomogę, którą sfinansowaliśmy ze środków ZFŚS. Jak ustalić i pobrać (...)
str. 30
3.
Pobór zaliczki na podatek od wypłacanych stypendiów
Urząd gminy na podstawie uchwały rady gminy ufundował stypendia dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Stypendia są wypłacane co miesiąc w kwocie 380 zł. Uzyskany z tego tytułu przychód korzysta (...)
str. 32
4.
Opodatkowanie wynagrodzenia za pomoc prawną z urzędu - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Jeżeli adwokat, radca prawny, doradca podatkowy czy rzecznik patentowy działalność zawodową wykonuje w ramach działalności gospodarczej, to wynagrodzenie z tytułu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej z urzędu powinien (...)
str. 33
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.1.
Leasing finansowy w świetle ustaw o podatku dochodowym
Stosownie do art. 23a pkt 1 updof i art. 17a pkt 1 updop, umowa leasingu to umowa nazwana w Kodeksie cywilnym, a także każda inna umowa, na mocy której finansujący oddaje do (...)
str. 35
1.2.
Wartość początkowa i amortyzacja przedmiotu leasingu
W przypadku umowy leasingu finansowego przedmiot leasingu amortyzuje korzystający. Korzystający musi więc środkowi trwałemu będącemu przedmiotem umowy leasingu przypisać wartość początkową i wykazać ją w ewidencji środków trwałych (...)
str. 35
1.3.
Korekta kosztów w związku z niezapłaconym zobowiązaniem
Podatnik, który rozpoczął dokonywanie amortyzacji, zobowiązany jest do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów zaliczonych uprzednio do nich odpisów amortyzacyjnych, w tej części, która odpowiada nieuregulowanym płatnościom z tytułu (...)
str. 36
2.
Amortyzacja składnika majątku wykorzystywanego w działalności gospodarczej i rolniczej
Osoba fizyczna prowadzi działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług rolniczych. Na potrzeby tej działalności zakupiła ciągnik rolniczy. Osoba ta prowadzi również gospodarstwo rolne. Wspomniany ciągnik (...)
str. 38
3.
Zmiana przeznaczenia budynku - wpływ na stawkę amortyzacyjną
Jak wynika z objaśnień do Klasyfikacji Środków Trwałych, zawartych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2010 r. w sprawie Kwalifikacji Środków Trwałych (KŚT) - Dz. U. nr 242, poz. 1622, o odpowiednim (...)
str. 39
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Dochód roczny a ostatnia zaliczka na podatek
Podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów, dochód roczny ujmowany w zeznaniu oblicza z uwzględnieniem różnić remanentowych. W tym celu na oddzielnej stronie księgi powinien: 1) ustalić wartość osiągniętego (...)
str. 41
2.
Ewidencja w podatkowej księdze polisy ubezpieczeniowej płatnej w ratach
Spółka jawna otrzymała polisę ubezpieczenia OC samochodu ciężarowego wystawioną w październiku 2013 r. Polisa obejmuje okres od 26 października 2013 r. do 25 października 2014 (...)
str. 43
3.
Nie każdy wydatek sfinansowany dotacją z PFRON może być kosztem podatkowym
Osoba niepełnosprawna otrzymała z PFRON jednorazowo środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dotacją tą sfinansowała zakup środków trwałych, wyposażenia oraz towarów handlowych. Czy otrzymana dotacja jest (...)
str. 44
4.
Spis z natury na koniec roku u ryczałtowca
Podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych Obowiązki związane z zamknięciem roku przez podatników prowadzących działalność gospodarczą, z której przychody opodatkowane są ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie podmiotu zagranicznego w Polsce z tytułu wynajmu budynku
Spółka mająca siedzibę we Francji (osoba prawna) zamierza kupić w Polsce halę produkcyjną, którą będzie wynajmować w Polsce. Poza wynajmem spółka nie będzie w Polsce (...)
str. 48
2.
Podatek od honorarium wypłaconego osobie zagranicznej
Teatr nawiązał współpracę z artystą, który ma miejsce zamieszkania na Ukrainie. Na każdorazowy udział artysty w przedstawieniu podpisywana jest odrębna umowa, w której ustalana jest kwota honorarium. Czy (...)
str. 49
3.
Zasady opodatkowania wynagrodzeń zagranicznych wykładowców
Na polskich uczelniach pracuje wielu profesorów, nauczycieli lub pracowników naukowych. Jeśli osoby te przebywają w Polsce czasowo, wyłącznie w celu nauczania lub prowadzenia badań naukowych (...)
str. 51
3.1.
Zakres obowiązku podatkowego
Jeżeli osoba fizyczna nie ma na terytorium Polski miejsca zamieszkania, to podlega obowiązkowi podatkowemu tylko od dochodów (przychodów) osiąganych na terytorium Polski. Jest to tzw. (...)
str. 51
3.2.
Regulacje zawarte w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania
Modelowa Konwencja w sprawie podatku od dochodu i majątku nie przewiduje odrębnych zasad dla opodatkowania wynagrodzeń profesorów, nauczycieli lub pracowników naukowych. Brak szczególnych przepisów w tym zakresie nie (...)
str. 51
3.3.
Obowiązki pracodawcy jako płatnika podatku
Zatrudnienie na umowę o pracę W przypadku zatrudnienia nierezydenta na umowę o pracę zastosowanie stawki podatku wynikającej z właściwej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub niepobranie (niezapłacenie) podatku zgodnie z taką (...)
str. 52
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ulga rehabilitacyjna w interpretacjach organów podatkowych
1.1.
Dojazd na zabiegi lecznicze samochodem wziętym w leasing
W ramach ulgi rehabilitacyjnej można odliczać od dochodu wydatki z tytułu używania samochodu osobowego dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne (art. 26 ust. 7a pkt 14 updof). (...)
str. 54
1.2.
Zakup żywności bezglutenowej
Do ulgi rehabilitacyjnej uprawnia poniesienie wydatków na leki - w wysokości stanowiącej różnicę pomiędzy faktycznie poniesionymi wydatkami w danym miesiącu a kwotą 100 zł, jeśli (...)
str. 54
1.3.
Wydatek na zabieg medyczny
Stosownie do art. 26 ust. 7a pkt 6 updof, do wydatków na cele rehabilitacyjne zalicza się wydatki poniesione na odpłatność za pobyt na leczeniu w (...)
str. 55
1.4.
Dokumentowanie wydatków objętych ulgą
Przyczyną, z powodu której podatnicy mogą utracić możliwość obniżenia dochodu o wydatki na cele rehabilitacyjne, jest ich niewłaściwe udokumentowanie. Na problem ten wskazuje interpretacja indywidualna (...)
str. 55
2.
Wydatki na adaptację budynku mieszkalnego
Jestem inwalidą o znacznym stopniu niepełnosprawności. Poruszam się na wózku inwalidzkim. Z uwagi na moją niepełnosprawność nie mogę obsługiwać pieca węglowego znajdującego się w piwnicy budynku, w którym mieszkam. (...)
str. 56
3.
Zwolnienie od podatku dochodu ze zbycia nieruchomości
Wyrokiem sądu zostałem zobowiązany do przekazania byłej żonie określonej kwoty tytułem spłaty wartości lokalu mieszkalnego nabytego (w czasie gdy byliśmy małżeństwem) w ramach wspólności majątkowej. Po dokonaniu (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Przeznaczenie i wydatkowanie dochodu na cele statutowe warunkiem zastosowania zwolnienia od podatku
Stowarzyszenie jest w trakcie procesu likwidacyjnego. W związku z tym nie prowadzi już działalności określonej w statucie. Stowarzyszenie planuje sprzedać posiadany sprzęt. Czy dochód uzyskany z tej sprzedaży może być (...)
str. 58
2.
Opodatkowanie grup producentów rolnych
Jesteśmy grupą producentów rolnych prowadzących działalność w formie spółki z o.o. Działalność grupy polega na skupie od członków grupy będących rolnikami ryczałtowymi drobiu żywego i jego dalszej odsprzedaży. (...)
str. 59
3.
Data powstania przychodu akcjonariuszy spółki komandytowo-akcyjnej - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Za datę powstania przychodu z tytułu dywidendy przyznanej przez walne zgromadzenie spółki komandytowo-akcyjnej jej akcjonariuszom (osobom fizycznym i osobom prawnym) należy uznać dzień otrzymania dywidendy. Tak wynika (...)
str. 60
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Wierzytelności uznane za nieściągalne a późniejsze dochodzenie należności bezpośrednio od członków zarządu spółki z o.o.
Spółka z o.o. A na drodze sądowej i egzekucyjnej dochodziła od dłużnika, którym jest spółka z o.o. B, należności za wykonane usługi. Komornik umorzył postępowanie egzekucyjne ze względu na (...)
str. 62
2.
Koszty organizacji "drzwi otwartych" w salonie samochodowym
W celu prezentacji nowych modeli samochodów zorganizowaliśmy dla potencjalnych klientów tzw. "drzwi otwarte" w salonie samochodowym. Przez dwa dni prezentowane były nowe modele samochodów i (...)
str. 63
3.
Moment potrącenia kosztu z tytułu likwidacji towarów
Spółka z o.o. jest importerem towarów, które sprzedaje we własnej sieci sklepów. Niektóre towary ulegają uszkodzeniu w trakcie ekspozycji w sklepach lub są zwracane w ramach reklamacji. Towary niezdatne (...)
str. 64
4.
Moment powstania przychodu z tytułu pobierania opłat z rachunku klienta
Bank, zgodnie z zapisami regulaminu opłat, pobiera z rachunku klienta, z góry za kwartał wynagrodzenie za aktywację rachunku. Natomiast wynagrodzenie za prowadzenie rachunku, z dołu za kwartał. Jak ustalić (...)
str. 64
5.
Hodowla cudzych zwierząt nie jest działalnością rolniczą
Osoba fizyczna będąca wspólnikiem spółki jawnej prowadzi dodatkowo samodzielną działalność gospodarczą oraz gospodarstwo rolne. W gospodarstwie tym zajmuje się opieką nad zwierzętami należącymi do spółki jawnej, (...)
str. 65
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - STYCZEŃ 2014 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 9.01.2014 r. (czwartek) - złożenie płatnikowi oświadczenia do celów rocznego obliczenia podatku od dochodu uzyskanego przez podatnika za 2013 r. (...)
str. 66
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.