Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 9:20 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 17 (353) z dnia 01.09.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Samochód firmowy w leasingu operacyjnym
Ustawy o podatku dochodowym (od osób fizycznych i od osób prawnych) zawierają regulacje odnoszące się do umów leasingu, w tym definicje takich umów. Zawarta przez (...)
str. 4
1.1.
Kłopotliwa pierwsza opłata
Opłaty wstępne (zwane także czynszami inicjalnymi) można zaliczyć do podatkowych kosztów jednorazowo, bez konieczności rozliczania tych opłat w czasie (bez względu na to, czy podatnik prowadzi (...)
str. 4
1.2.
Leasing bez kilometrówki
Przedsiębiorca, który wykorzystuje samochód osobowy na podstawie umowy leasingu operacyjnego, może zaliczać do kosztów podatkowych pełne opłaty leasingowe, bez względu na ich wysokość, o ile spełniają (...)
str. 6
1.3.
Cesja umowy i ponowny leasing
Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują korzystne dla podatników przepisy dotyczące podatkowego rozliczania umów leasingu. Przepisy te m.in. ułatwiają dokonanie cesji umowy leasingu oraz umożliwiają korzystniejszą (...)
str. 7
1.4.
Wykupienie samochodu po zakończeniu leasingu
Zakup na firmę Wykupiony z leasingu samochód osobowy można dla celów podatkowych zakwalifikować jako podlegający amortyzacji środek trwały, gdy spełnia on kryteria określone w art. (...)
str. 8
2.
Udział pracownika w imprezie integracyjnej nie generuje przychodu - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Udział pracownika w imprezie integracyjnej nie powoduje u niego powstania przychodu ze stosunku pracy, jeżeli pracodawca nie ma możliwości zindywidualizowania świadczeń otrzymanych przez tego pracownika (...)
str. 9
3.
Jak kwalifikować przychód ze sprzedaży nieruchomości w działalności gospodarczej? - wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich do NSA
Rzecznik Praw Obywatelskich (RPO) skierował do NSA wniosek (wystąpienie z 1 sierpnia 2013 r., nr RPO/676612/11/V/620.1 RZ) o rozstrzygnięcie czy przychód z odpłatnego zbycia nieruchomości (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja ustaw o PIT i CIT związana z organizacją nowego systemu gospodarowania odpadami opakowaniowymi
Opublikowana w Dz. U. z 2013 r. pod poz. 888 ustawa z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi wprowadziła zmiany (...)
str. 12
2.
Wszedł w życie protokół zmieniający konwencję o unikaniu podwójnego opodatkowania z Luksemburgiem
Resort finansów poinformował, że 25 lipca 2013 r. wszedł w życie protokół zmieniający Konwencję między Polską a Wielkim Księstwem Luksemburga w sprawie unikania podwójnego opodatkowania (...)
str. 12
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.1.
Otrzymanie dotacji i jej wpływ na amortyzację
Podatnicy mogą otrzymać dotacje, subwencje, dopłaty lub inne nieodpłatne świadczenia na pokrycie kosztów lub jako zwrot wydatków związanych z otrzymaniem, zakupem lub wytworzeniem we własnym (...)
str. 13
1.2.
Sprzedaż środka trwałego, na który otrzymano dotację
Przy sprzedaży środka trwałego sfinansowanego dotacją powstaje przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Jak wynika z art. 23 ust. 1 pkt 1 updof i art. 16 (...)
str. 14
2.
Jak dokonać korekty kosztów podatkowych z powodu niezapłacenia za towary handlowe?
Od 1 stycznia 2013 r. obowiązują przepisy nakazujące korektę kosztów w przypadku niezapłacenia w określonym terminie kwoty wynikającej z faktury (rachunku, umowy albo innego dokumentu). (...)
str. 15
2.1.
Moment potrącenia kosztu
Wprowadzenie nowych przepisów nie oznacza odstąpienia od obowiązujących zasad ustalania momentu potrącenia kosztu, który zależy od tego czy mamy do czynienia z kosztami bezpośrednio związanymi (...)
str. 15
2.2.
Obowiązek korekty kosztów uzyskania przychodów w przypadku nieuregulowania zobowiązań
W art. 24d updof oraz art. 15b updop określono m.in., że w przypadku zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikającej z faktury/rachunku (umowy albo innego dokumentu, jeśli nie istniał obowiązek (...)
str. 16
2.3.
Problem z ustalaniem kwoty korekty
Dużym problemem przy stosowaniu przepisów o zatorach płatniczych jest brak zasad ustalania kwoty korekty kosztów spowodowanej nieuregulowaniem zapłaty w określonym terminie, w przypadku gdy na (...)
str. 17
2.4.
Jak uniknąć korekty kosztów?
Uregulowanie zobowiązań przed upływem terminu określonego w art. 24d ust. 1 lub 2 updof albo art. 15b ust. 1 lub 2 updop pozwala uniknąć korekty kosztów. Stwierdzenie to pozornie wydaje (...)
str. 18
3.
Moment powstania przychodu ze sprzedaży tzw. kart podarunkowych
Spółka sprzedaje klientom tzw. karty podarunkowe (bony wirtualne). Klient płaci za taką kartę i w dowolnym momencie terminu jej ważności może ją wykorzystać przy zakupie (...)
str. 19
4.
Zapłata za zobowiązanie w USD walutą pobraną z rachunku walutowego prowadzonego w euro
Z rachunku walutowego prowadzonego w euro zapłaciliśmy zobowiązanie wyrażone w USD. W celu dokonania płatności bank przeliczył USD na euro i pobrał stosowną kwotę euro (...)
str. 21
4.1.
Poniesienie kosztu w walucie obcej
Zapłata zobowiązania w walucie obcej może powodować powstanie podatkowych różnic kursowych. Jeżeli wartość poniesionego kosztu wyrażonego w walucie obcej po przeliczeniu na złote według kursu (...)
str. 21
4.2.
Wypływ waluty obcej
Różnice kursowe od środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku walutowym powstają w sytuacjach określonych w art. 24c ust. 2 pkt 3 i ust. 3 pkt 3 (...)
str. 22
5.
Odsetki za opóźnienia w zapłacie - problem z forum dyskusyjnego (www.forum.gofin.pl)
[753241] Czy odsetki za nieterminowe zapłacenie faktury stanowią koszt podatkowy, czy NKUP? Wybrane wypowiedzi uczestników dyskusji To są koszty NKUP. Moim zdaniem są to koszty (...)
str. 23
6.
Niekorzystne orzeczenia NSA w sprawie rozliczania kosztów parkowania i przejazdów autostradą
Opłaty za parkingi i autostrady ponoszone przez pracowników w trakcie podróży służbowych mogą być ujmowane do kosztów podatkowych, tylko do wysokości limitu kilometrówki. Ten niekorzystny (...)
str. 24
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Dofinansowanie ze środków ZFŚS zakupu podręczników i przyborów szkolnych dla dziecka pracownika
Z ZFŚS zamierzamy przyznać pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników i przyborów szkolnych dla dzieci pracowników. Czy kwota tego dofinansowania stanowi przychód pracownika podlegający opodatkowaniu (...)
str. 26
1.2.
Zapomoga na zakup wyprawki szkolnej wypłacona ze środków obrotowych pracodawcy
Pracownikowi wypłaciliśmy ze środków obrotowych zapomogę na zakup wyprawki szkolnej dla dzieci. Czy kwota tej zapomogi podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu? Zapomoga przyznana na zakup wyprawki (...)
str. 27
1.3.
Pomoc finansowa uzyskana z programu pomocy uczniom w 2013 r. - "Wyprawka szkolna"
W szkole istnieje możliwość uzyskania dofinansowania zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom "Wyprawka szkolna". Czy tego rodzaju dofinansowanie jest opodatkowane? Dofinansowanie przyznane na (...)
str. 28
2.
Odliczenie składki zdrowotnej od zaliczki ustalonej od niskiego wynagrodzenia i ryczałtu za samochód
Zatrudniamy pracownika na 1/4 etatu za wynagrodzeniem 700 zł. Pracownikowi temu z tytułu używania prywatnego samochodu do celów służbowych w jazdach lokalnych wypłacamy miesięczny ryczałt (...)
str. 28
3.
Umowa zlecenia (o dzieło) zawarta pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej
1) Do jakiego źródła przychodów zaliczyć przychody osiągnięte na podstawie umowy zlecenia (o dzieło) zawartej pomiędzy osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej? Przychody z umowy zlecenia (...)
str. 30
4.
Zapewnienie pracownikom wody i napojów
Zgodnie z przepisami BHP zapewniamy pracownikom wodę i inne napoje. Czy wartość tych świadczeń podlega opodatkowaniu i oskładkowaniu? Nie. Od wartości wydanej pracownikom wody oraz (...)
str. 32
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja inwestycji w obcym środku trwałym
Inwestycje w obcych środkach trwałych wymieniane są w ustawach o podatku dochodowym jako środki trwałe podlegające amortyzacji, niezależnie od przewidywanego okresu ich używania (art. 22a (...)
str. 34
1.1.
Nakłady tworzące inwestycję
Inwestycja w obcym środku trwałym to nakłady poniesione na obcy środek trwały, który jest wykorzystywany na cele prowadzonej działalności gospodarczej na podstawie umowy, np. najmu, (...)
str. 34
1.2.
Ustalenie wartości początkowej
Wartość początkową środka trwałego w postaci inwestycji w obcym środku trwałym ustala się identycznie jak przy środkach trwałych zakupionych lub wytworzonych we własnym zakresie, czyli (...)
str. 35
1.3.
Wybór stawki amortyzacyjnej
W przypadku inwestycji w obcym środku trwałym podatnicy mogą ustalać stawki amortyzacyjne na zasadach dotyczących innych środków trwałych. Zwróć uwagę! Do amortyzacji inwestycji w obcym (...)
str. 35
1.4.
Sposób amortyzacji
Odpisów amortyzacyjnych od wartości wydatków poniesionych na ulepszenie obcego środka trwałego, dokonuje podmiot, który je poniósł, tj. najemca, dzierżawca lub użytkownik. Nie dokonuje ich natomiast (...)
str. 37
2.
Kiedy wartość początkową środka trwałego można ustalić na podstawie opinii biegłego?
Wybudowałem budynek użytkowy, który zamierzam wykorzystywać w działalności gospodarczej. Czy wartość początkową tego budynku mogę ustalić na podstawie opinii rzeczoznawcy majątkowego? W tym przypadku wartości (...)
str. 38
3.
Przepisy podatkowe nie dają możliwości ustalenia wartości początkowej środka trwałego za pomocą dwóch metod łącznie - wyrok NSA
Niedopuszczalne jest zastosowanie mieszanej metody ustalania wartości początkowej wytwarzanego środka trwałego, tj. w oparciu o wycenę biegłego i dokumenty zgromadzone po dokonaniu zmiany przeznaczenia budynku (...)
str. 40
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Korekta przychodu sprzedawcy z tytułu otrzymanego zwrotu
Jak wynika z art. 14 ust. 1 updof, przychodami z działalności gospodarczej są kwoty należne, choćby nie zostały faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości zwróconych towarów, (...)
str. 41
1.2.
Zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów nabywcy w związku z dokonanym zwrotem
Aby, w myśl art. 22 ust. 1 updof, dany wydatek mógł zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu, musi spełniać łącznie następujące przesłanki: musi być poniesiony (...)
str. 43
1.3.
Wpływ korekty przychodów i kosztów na spis z natury
Podatnicy prowadzący podatkową księgę są zobowiązani m.in. na koniec każdego roku podatkowego sporządzać spis z natury towarów handlowych, materiałów (surowców) podstawowych i pomocniczych, półwyrobów, produkcji (...)
str. 44
2.
Rozliczenie zwrotu nadpłaconych składek ZUS
Prowadzę działalność gospodarczą, z której rozliczam się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. W sierpniu 2013 r. otrzymałem zwrot nadpłaconych na swoje ubezpieczenie składek (...)
str. 46
3.
Czy wartość zakupionej licencji na program komputerowy należy wpisać do ewidencji wyposażenia?
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Dokonałem zakupu licencji na program komputerowy. Koszt nabycia tej licencji wynosił 1.800 zł, w związku z tym nie uznałem (...)
str. 46
4.
Ewidencjonowanie w podatkowej księdze wynagrodzenia z umowy o dzieło
Zawarliśmy umowę o dzieło z osobą niebędącą naszym pracownikiem i nieprowadzącą działalności gospodarczej. Z jaką datą należy ująć wynagrodzenie z tej umowy w podatkowej księdze (...)
str. 47
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie wynagrodzenia wypłacanego zleceniobiorcy będącemu cudzoziemcem
Spółka zatrudnia na umowę zlecenia (praca o charakterze niesamodzielnym) osoby na stałe mieszkające na Ukrainie, które będą przebywać w Polsce dłużej niż 183 dni w (...)
str. 48
1.1.
Miejsce rezydencji podatkowej
Obowiązek podatkowy Jeżeli osoba fizyczna ma miejsce zamieszkania na terytorium Polski, to podlega obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia (...)
str. 48
1.2.
Ryczałt czy zasady ogólne?
Ryczałt od przychodu nierezydenta W świetle art. 13 pkt 8 lit. a) w związku z art. 10 ust. 1 pkt 2 updof, przychody z umów (...)
str. 48
2.
PIT-11 dla pracownika przebywającego za granicą
Pracownik zatrudniony w firmie mającej siedzibę w Polsce przez trzy miesiące tego roku wykonywał pracę w Polsce. Od kwietnia do końca roku, w ramach oddelegowania, (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Ulga prorodzinna w 2013 r.
W rozliczeniu rocznym za 2013 r. podatnicy nadal mogą korzystać z ulgi na dziecko (inaczej zwanej prorodzinną), jednak na innych zasadach niż w rozliczeniu za (...)
str. 53
1.1.
Dzieci, na które przysługuje ulga
Ulga prorodzinna polega na odliczeniu od podatku - obliczonego według skali podatkowej i pomniejszonego o składki na ubezpieczenie zdrowotne - kwoty ustalonej na każde dziecko: (...)
str. 53
1.2.
Uprawnieni do ulgi oraz zasady podziału ulgi
Uprawnionymi do skorzystania z ulgi prorodzinnej są: 1) w odniesieniu do dzieci małoletnich: wykonujący władzę rodzicielską (rodzice), opiekunowie prawni zamieszkujący z dzieckiem, osoby pełniące funkcję (...)
str. 54
1.3.
Limity ulgi
Ustalając kwotę odliczenia, należy uwzględniać te miesiące kalendarzowe, w których podatnik wykonywał władzę rodzicielską, sprawował opiekę prawną nad dzieckiem, pełnił funkcję rodziny zastępczej lub utrzymywał (...)
str. 54
1.4.
Dokumentowanie prawa do odliczenia
Nie uległy zmianie zasady dokumentowania prawa do ulgi prorodzinnej. Oznacza to, że uprawnieni do ulgi powinni wskazać w załączniku PIT/O do zeznania rocznego liczbę dzieci (...)
str. 57
2.
Ulga internetowa na nowych zasadach
1) Czy w rozliczeniu za 2013 r. ulga internetowa nadal przysługuje odrębnie każdemu z małżonków, czy dotyczy łącznie obojga małżonków? Podstawę korzystania z ulgi internetowej (...)
str. 57
3.
Zwolnienie od podatku wartości zwróconego wkładu wcześniej wniesionego do spółdzielni mieszkaniowej
Z regulacji ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. z 2003 r. nr 119, poz. 1116 ze zm.) wynika, że członkowie spółdzielni, którzy oczekują na ustanowienie na ich rzecz (...)
str. 58
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Opodatkowanie przychodów z najmu nieruchomości wspólnej przez jednego współwłaściciela
Dwie osoby fizyczne, matka i córka, mają ustalony udział we współwłasności budynku, w którym wyodrębnione są lokale użytkowe i mieszkalne. Córka prowadzi działalność gospodarczą, w (...)
str. 60
2.
Relacja z dyżuru telefonicznego
2.1.
Dodatkowa opłata parkingowa a koszty podatkowe
Za nieopłacenie postoju firmowego samochodu w strefie płatnego parkowania podatnik musiał uiścić dodatkową opłatę parkingową. Czy koszt tej opłaty można ująć do kosztów podatkowych? Nie, (...)
str. 62
2.2.
Opodatkowanie odprawy emerytalnej
W związku z przejściem pracownika na emeryturę zakład pracy ma obowiązek wypłacić odprawę emerytalną. Jak opodatkować tę odprawę? Czy należy pobrać od niej zaliczkę na podatek, czy (...)
str. 62
2.3.
Składki ZUS od należności z umowy zlecenia
Firma zatrudniła osobę fizyczną na umowę zlecenia. Czy składki ZUS od wynagrodzenia zleceniobiorcy opłacone z zachowaniem terminu płatności podlegają zaliczeniu do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu ich (...)
str. 63
2.4.
Jednorazowa amortyzacja samochodu ciężarowego
Posiadam status małego podatnika. Zakupiłem samochód ciężarowy (ciągnik siodłowy), który uznałem za środek trwały. Czy mogę zastosować do niego jednorazową amortyzację, jeżeli jego wartość przekracza (...)
str. 63
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Sprzedaż składników majątku przejętych w spadku
Podatnik odziedziczył spadek po krewnym, który prowadził działalność gospodarczą. W skład masy spadkowej weszły rzeczy, które w działalności spadkodawcy stanowiły środki trwałe, wyposażenie oraz towary handlowe. Czy (...)
str. 64
2.
Spóźnione faktury - moment rozliczania kosztów
Spółka z o.o. w 2013 r. otrzymała od kontrahenta faktury dokumentujące koszty, które były bezpośrednio związane z przychodami osiągniętymi w 2011 r. W którym roku powinna potrącić koszty udokumentowane tymi fakturami? Koszty, (...)
str. 64
3.
Dzień przekazania samochodu osobowego do używania
Spółka z o.o. zakupiła nowy samochód osobowy o wartości przewyższającej 20.000 euro. Do przeliczenia wartości 20.000 euro na złote zastosowała kurs średni NBP z dnia przekazania samochodu do używania, tj. (...)
str. 65
4.
Przedsiębiorcy w podróży służbowej nie przysługuje ryczałt za noclegi
Jestem przedsiębiorcą. Odbyłem podróż służbową, nie posiadam jednak faktur dokumentujących koszty noclegu. Czy w takiej sytuacji w kosztach uzyskania przychodów mogę uwzględnić ryczałt za nocleg? Przedsiębiorcy odbywającemu (...)
str. 66
5.
Koszty obsługi ZFŚS
Podatnik ponosi koszty związane z funkcjonowaniem zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Są to koszty obsługi rachunku bankowego oraz uczestnictwa pracowników w komisjach socjalnych. Czy koszty te może zaliczać (...)
str. 66
6.
Używanie samochodów zastępczych w działalności gospodarczej
Prowadzę działalność gospodarczą, w ramach której wykorzystuję firmowy samochód osobowy nabyty w salonie samochodowym. Zgodnie z umową kupna, na czas naprawy lub przeglądu technicznego samochodu, salon będzie mi (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.