Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 16 (352) z dnia 20.08.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
I.
Projekt zmian w ustawie o VAT już w Sejmie
W Sejmie znajduje się projekt (druk poselski nr 1515) ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Ordynacja podatkowa. Podstawowym (...)
str. 4
1.
Obrót towarami wrażliwymi - rozszerzony katalog towarów w załączniku nr 11 do ustawy o VAT
Zakres towarów ujętych w załączniku nr 11 do ustawy o VAT, do których stosuje się mechanizm "odwrotnego obciążenia", rozszerzony ma być m.in. o dodatkowe towary (...)
str. 4
2.
Obowiązek miesięcznego rozliczania podatku VAT
Okolicznością sprzyjającą wyłudzeniom podatku są niejednolite okresy rozliczeniowe sprzedawcy i nabywcy, dlatego też projekt zakłada, w zakresie części towarów wrażliwych z grupy wyrobów stalowych, paliw (...)
str. 5
3.
Zasady odpowiedzialności nabywców za zobowiązania podatkowe sprzedawców
W obecnych regulacjach - jak wskazano w uzasadnieniu do projektowanych zmian - nie ma rozwiązań, które pozwoliłyby na pociągnięcie do odpowiedzialności nabywców za zobowiązania podatkowe (...)
str. 5
B.
OBRÓT KRAJOWY
1.
Kiedy wykazać obowiązek podatkowy od usług najmu?
W umowie najmu określono termin płatności czynszu za okresy dwumiesięczne w terminie do 15. dnia miesiąca następującego po każdych dwóch miesiącach, których dotyczy czynsz. Termin (...)
str. 7
2.
Czynsz za ostatni miesiąc trwania umowy
Z dniem 31 lipca 2013 r. rozwiązaniu uległa umowa najmu. Zgodnie z umową czynsz za ostatni miesiąc najemca powinien uiścić do dnia 15 sierpnia 2013 (...)
str. 7
3.
Kaucja przy usłudze najmu
Prowadzę działalność gospodarczą jako czynny podatnik VAT. Wynająłem lokal użytkowy i najemca wpłacił kaucję na poczet ewentualnych zniszczeń. Czy otrzymanie kaucji powinienem opodatkować? Zawierając umowę (...)
str. 8
4.
Samochód osobowy użytkowany na podstawie umowy najmu
W maju 2013 r. podpisałem umowę najmu samochodu osobowego. Na jej podstawie płacę miesięczny czynsz i otrzymuję faktury. Czy mogę odliczyć podatek naliczony z takich (...)
str. 8
5.
Rozliczanie przez małżonków najmu prywatnej nieruchomości
Czy w sytuacji, gdy małżonkowie wynajmują nieruchomość stanowiącą ich wspólny majątek, muszą rozliczać VAT z tego tytułu wspólnie? Czy sami mogą zdecydować, który z małżonków (...)
str. 9
6.
Najem lokalu użytkowego a zwolnienie podmiotowe
Od stycznia 2013 r. rozpocząłem wynajmowanie lokalu użytkowego. Czy od razu po podpisaniu umowy najmu muszę zarejestrować się jako czynny podatnik VAT? W świetle przepisu (...)
str. 9
7.
Termin odliczenia podatku naliczonego z faktury dokumentującej najem
Nasza firma wynajmuje lokale od innej spółki. Jak dotąd, faktury za najem były wystawiane co kwartał. Jednak w lipcu 2013 r. otrzymaliśmy jedną fakturę za (...)
str. 10
III.
Zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntu
Zgodnie z art. 232 § 1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny (Dz. U. nr 16, poz. 93 ze zm.) grunty stanowiące (...)
str. 10
1.
Zwolnienie z VAT zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntu
Zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntu zwolnione jest od podatku VAT na mocy przepisów rozporządzenia w sprawie VAT w następujących przypadkach: gdy przedmiotem tego prawa są (...)
str. 11
2.
Grunt zabudowany czy niezabudowany?
W sytuacji przedstawionej w pytaniu, spółce przy nabyciu prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z posadowionym na nim budynkiem nie przysługiwało prawo do odliczenia podatku naliczonego (nabycie od osoby (...)
str. 12
3.
Sprzedaż dokumentacji projektowej
Można by dodatkowo rozważyć, czy w razie zaistnienia w opisanej w pytaniu sytuacji podstaw do zastosowania zwolnienia przy sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu (np. grunt niezabudowany byłby przeznaczony (...)
str. 13
IV.
Komornik sądowy jako podatnik i płatnik VAT
Komornik sądowy na gruncie ustawy o VAT występuje w podwójnej roli. Z jednej strony działa we własnym imieniu, wykonując zadania z zakresu egzekucji sądowej nałożone (...)
str. 13
1.
Kto jest podatnikiem na gruncie ustawy o VAT?
Aby udzielić odpowiedzi na pytanie, czy komornik prowadząc czynności w ramach egzekucji sądowej, jest z tego tytułu podatnikiem VAT, należy przede wszystkim przybliżyć zagadnienia związane z definicją podatnika (...)
str. 14
2.
Komornik podatnikiem VAT
Komornik sądowy jest funkcjonariuszem publicznym działającym przy sądzie rejonowym, do którego należy przede wszystkim wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenia pieniężne i niepieniężne. Co do zasady komornik (...)
str. 15
3.
Kiedy komornik jest płatnikiem VAT?
W myśl przepisu art. 18 ustawy o VAT komornik sądowy wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania cywilnego jest płatnikiem podatku VAT od sprzedaży (...)
str. 15
4.
Czynności podejmowane przez asesora komorniczego w zastępstwie komornika
Zarządzeniem Sądu został wyznaczony asesor komorniczy mający zastępować chorego komornika. W jakiej formie asesor ma wykonywać czynności w zastępstwie komornika: czy w ramach działalności prowadzonej (...)
str. 16
1.
Istota umowy konsorcjum
Zawarcie umowy konsorcjum pomiędzy stronami stanowi formę współpracy podejmowaną w celu realizacji określonego wspólnego przedsięwzięcia. Umowa ta nie została zdefiniowana w przepisach ustawy z dnia (...)
str. 18
2.
Rozliczenia między konsorcjantami
Firma X (lider konsorcjum) zawarła umowę konsorcjum z firmą Y (uczestnik konsorcjum) na wspólne dostawy towaru dla firmy K. Wszelkie zamówienia na dostawy towaru przyjmuje (...)
str. 19
VI.
Obrót krajowy na forum (www.forum.gofin.pl)
1.
Zwrot VAT od nabycia środków trwałych
W deklaracji VAT-7 za czerwiec 2013 r. wystąpiłam o zwrot VAT od nabytych środków trwałych. Do tej pory za towary te nie zapłaciłam, a płatność (...)
str. 21
2.
Czy można wystawić fakturę bez terminu płatności?
Czy mogę wystawić fakturę nie podając w niej terminu płatności należności? Czy taką fakturę można zaksięgować? [pyt. 751407] Komentarz 1 Nie można. Komentarz redakcji Wśród (...)
str. 21
3.
W jakim terminie należy złożyć VAT-Z?
Z dniem 31 lipca 2013 r. zlikwidowałem działalność gospodarczą. Czy w tym dniu muszę też złożyć formularz VAT-Z? [pyt. 751647] Komentarz 1 Nie ma terminu (...)
str. 22
C.
KASY REJESTRUJĄCE
VII.
Serwis techniczny kas rejestrujących
Warunki zorganizowania i prowadzenia serwisu kas oraz wymogi, które powinny spełniać podmioty prowadzące serwis kas, określone są rozdziale 3 rozporządzenia w sprawie kas. W celu (...)
str. 23
1.
Serwis główny
Przez podmiot prowadzący serwis główny należy rozumieć: producenta krajowego danego typu kasy prowadzącego jej serwis, podmiot dokonujący wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu danego typu kasy prowadzący (...)
str. 23
2.
Podmiot prowadzący serwis kas
Serwis autoryzowany może prowadzić przedsiębiorca, któremu serwis główny, na podstawie pisemnej umowy, o której mowa w § 20 rozporządzenia w sprawie kas, zlecił wykonywanie serwisu (...)
str. 24
3.
Serwisanci kas
Na podstawie § 23 ust. 1 rozporządzenia serwis kas wykonywany jest przy pomocy serwisantów kas. Potwierdzeniem upoważnienia do wykonywania usług serwisowych przez serwisanta kas jest (...)
str. 24
VIII.
Czytelnicy pytają
1.
Dokument pozwalający na korektę obrotu zaewidencjonowanego w kasie fiskalnej
Czy w przypadku zwrotu towaru przez klienta, sprzedawca może dokonać korekty, jeśli nabywca nie posiada paragonu fiskalnego potwierdzającego tę sprzedaż? Do końca marca br. organy (...)
str. 25
2.
Kasa fiskalna przy usługach dostępu do internetu
Od 2009 r. sprzedaż na rzecz osób fizycznych ewidencjonujemy w kasie rejestrującej. Dodatkowo świadczymy usługi dostępu do internetu. Czy możemy skorzystać ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania tych usług (...)
str. 27
3.
Ewidencjonowanie usług świadczonych na rzecz wspólnoty mieszkaniowej
W 2013 r. rozpocząłem świadczenie usług budowlanych. Czy ich świadczenie na rzecz wspólnoty mieszkaniowej należy wliczać do limitu zwalniającego z obowiązku stosowania kasy fiskalnej? Zgodnie (...)
str. 28
4.
Ewidencjonowanie obrotów w kasie przez firmę świadczącą usługi najmu samochodów
Czy firma prowadząca działalność gospodarczą w zakresie najmu i dzierżawy samochodów ciężarowych dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej zobowiązana jest do zainstalowania kasy rejestrującej od początku działalności, (...)
str. 29
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
IX.
Wynajem powierzchni wystawienniczej poza granicami kraju
Dostajemy od zagranicznych firm faktury za wynajem powierzchni wystawienniczej na targach poza terytorium naszego kraju. Zdarza się, że oprócz wynajmu samej powierzchni targowej, dokonujemy zakupu (...)
str. 31
1.
Kompleksowa usługa organizacji targów i wystaw - opinia TSUE
TSUE w wyroku z dnia 27 października 2011 r. w sprawie C-530/09 uznał, że opodatkowanie usług związanych z wystawami i targami może być rozpatrywane pod (...)
str. 31
2.
Wynajem powierzchni wystawienniczej - rozbieżne interpretacje organów podatkowych
Niestety, nadal nierozwiązana pozostaje kwestia opodatkowania usług w sytuacji, w której przedmiotem umowy jest wyłącznie wynajem powierzchni wystawienniczej. Okoliczności w takim przypadku wskazują na to, (...)
str. 32
X.
Czytelnicy pytają
1.
Zakup towarów od zagranicznego dostawcy posługującego się polskim NIP
Spółka zakupiła towar od niemieckiego kontrahenta, który podał na fakturze polski NIP i naliczył polski podatek VAT. Przemieszczenie towarów nastąpiło z Niemiec do Polski. Zagraniczny (...)
str. 34
1.1.
Nabycie wewnątrzwspólnotowe towarów
Przez wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) - w myśl art. 9 ust. 1 ustawy o VAT - rozumie się nabycie prawa do rozporządzania jak właściciel towarami, (...)
str. 34
1.2.
Dostawa towarów z montażem lub zakup towarów na terytorium kraju
Jeśli jednak zakupione u unijnego kontrahenta towary będą zmontowane w Polsce, miejscem opodatkowania tej transakcji będzie terytorium naszego kraju. Będzie to dostawa z montażem, która (...)
str. 34
1.3.
Zakup towarów poza UE
Gdyby towary były nabywane w państwie spoza UE, wówczas, bez względu na to czy zagraniczny dostawca zarejestrowany jest w Polsce dla potrzeb podatku VAT, czy też nie, (...)
str. 35
2.
Nabycie i dostawa towarów na terytorium UE, przewożonych własnym środkiem transportu
Zamierzam kupić od producenta z jednego z państw UE towar i sprowadzić go Polski własnym transportem. Następnie, chcę sprzedać go klientowi (podatnik VAT UE) z tego samego państwa, z którego (...)
str. 36
3.
Korygowanie podatku naliczonego z tytułu WNT przez dłużnika
Czy istnieje konieczność dokonywania korekty podatku naliczonego w przypadku niezapłacenia należności wynikających z faktur zagranicznych z tytułu WNT? Zasadą jest, że w przypadku nieuregulowania należności (...)
str. 38
4.
Miejsce opodatkowania usług transportowych i spedycyjnych wykonywanych w Polsce
Świadczymy dla firmy spoza Unii usługę w ramach której wykonujemy transport towarów z Gdyni do Warszawy, dokonujemy załadunku i rozładunku oraz ponosimy opłaty dokumentacyjne i (...)
str. 39
5.
Zwrot towarów w WDT
Dokonujemy sprzedaży towarów na rzecz podatników unijnych. Towary będące przedmiotem obrotu, ze względu na swoje właściwości łatwo ulegają uszkodzeniom w trakcie transportu. Zgodnie z umową, (...)
str. 41
E.
PORADY I KOMENTARZE
XI.
Prawa i obowiązki następcy prawnego zmarłego podatnika VAT
W przypadku działalności gospodarczej prowadzonej jednoosobowo, śmierć podatnika kończy jej byt prawny. W praktyce zdarza się często, że następca prawny (bądź następcy prawni) zamierzają jednak (...)
str. 42
1.
Zgłoszenie o zaprzestaniu wykonywania czynności opodatkowanych
Zgodnie z art. 96 ust. 7 ustawy o VAT, zgłoszenia o zaprzestaniu działalności w wyniku śmierci podatnika dokonuje jego następca prawny. Zatem następca prawny ma (...)
str. 42
2.
Prawo do złożenia deklaracji VAT za zmarłego podatnika
Na podatnikach VAT zarejestrowanych jako czynni podatnicy ciąży obowiązek składania miesięcznych bądź kwartalnych deklaracji VAT. Niezależnie od tego, czy w danym okresie rozliczeniowym podatnik wykonał (...)
str. 42
3.
Remanent likwidacyjny po śmierci podatnika
Następcy prawni podatnika często mają problem z ustaleniem, czy powinni za zmarłego sporządzić remanent likwidacyjny i odprowadzić podatek należny z tego tytułu. Należy jednak zauważyć, (...)
str. 43
4.
Możliwość skorzystania z ulgi na złe długi przez następcę prawnego
Jeżeli następca prawny będzie kontynuował działalność prowadzoną wcześniej przez podatnika, można mieć wątpliwości, czy przejęte przez niego prawa i obowiązki dotyczą również możliwości skorzystania przez niego (...)
str. 44
5.
Interpretacja organu podatkowego wydana przed śmiercią podatnika
Uzyskując interpretację indywidualną podatnik ma możliwość wyboru, czy zastosuje się do wynikających z niej wytycznych organu podatkowego, czy też nie. Zasadą jest jednak, że zastosowanie (...)
str. 45
F.
VAT OD PODSTAW
XII.
Zwrot zamiast zobowiązania podatkowego - decyzja wymiarowa w sprawie VAT
W deklaracji VAT-7 za maj 2012 r. wykazałem nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym do zwrotu na rachunek bankowy w wysokości 5.000 zł. Kwotę zwrotu otrzymałem w terminie 60 dni od (...)
str. 46
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XIII.
Wniosek o zwrot akcyzy od zakupu paliwa rolniczego
Na mocy ustawy z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej (Dz. U. nr (...)
str. 49
1.
Podmioty uprawnione do ubiegania się o zwrot akcyzy
Zgodnie z art. 3 ustawy, zwrot podatku przysługuje producentowi rolnemu tj. osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, będącej posiadaczem gospodarstwa rolnego (...)
str. 49
2.
Jak wyliczyć kwotę zwrotu podatku?
Zgodnie z art. 4 ustawy, kwotę zwrotu podatku ustala się jako iloczyn ilości oleju napędowego zakupionego przez producenta rolnego, wynikającej z faktur i stawki zwrotu (...)
str. 50
3.
Zasady składania wniosku
Podstawą zwrotu podatku akcyzowego jest wniosek, którego wzór określa rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 28 czerwca 2013 r. w sprawie wzoru wniosku (...)
str. 51
4.
Kiedy otrzymamy zwrot podatku?
Decyzję o zwrocie podatku wydaje, na wniosek producenta, wójt, burmistrz (prezydent miasta) właściwy ze względu na miejsce położenia gruntów. Decyzja wydawana jest w terminie 30 (...)
str. 52
H.
PODATEK AKCYZOWY
XIV.
Zwolnienie z akcyzy alkoholu etylowego całkowicie skażonego
W świetle ustawy o podatku akcyzowym wyrobami akcyzowymi są: wyroby energetyczne, energia elektryczna, napoje alkoholowe oraz wyroby tytoniowe, określone w załączniku nr 1 do ustawy (...)
str. 55
1.
Procedura skażania alkoholu etylowego
Obowiązujące od 1 lipca 2013 r. rozporządzenie wykonawcze Komisji (UE) nr 162/2013 z dnia 21 lutego 2013 r. zmieniające załącznik do rozporządzenia (WE) nr 3199/93 (...)
str. 56
2.
Wewnątrzwspólnotowe nabycie alkoholu etylowego całkowicie skażonego
Alkohol etylowy całkowicie skażony środkami dopuszczonymi do skażania alkoholu etylowego na podstawie rozporządzenia Komisji (WE) nr 3199/93, w tym zawarty w produktach nieprzeznaczonych do spożycia (...)
str. 58
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Płatność w ratach a podatek naliczony
Jestem podatnikiem VAT rozliczającym się na zasadach ogólnych. W kwietniu 2013 r. otrzymałam fakturę dotyczącą aktualizacji programu komputerowego na okres jednego roku. Płatność z tej faktury została ustalona (...)
str. 59
2.
Wierzyciel w upadłości a prawo do ulgi na złe długi
Posiadam przeterminowane należności, powstałe przed 4 sierpnia 2012 r., w związku z czym muszę stosować przepisy o uldze na złe długi obowiązujące przed 1 stycznia 2013 r. Czy mogę skorzystać (...)
str. 60
3.
Rozliczenie podatku należnego przy umowie komisu
Czy komitent może tak jak komisant wykazać obowiązek podatkowy w VAT na zasadach ogólnych, czy też zawsze musi brać pod uwagę moment otrzymania zapłaty? Ogólne (...)
str. 61
4.
Faktura dokumentująca czynność fikcyjną
Organ podatkowy w trakcie kontroli uznał, że otrzymana przeze mnie faktura (a właściwie jej duplikat), z której odliczyłem VAT, dokumentuje czynność fikcyjną. Jakie mogą być tego skutki? (...)
str. 62
5.
Sposoby dokumentowania transakcji na niewielkie kwoty
Czy w transakcjach zawieranych z tym samym kontrahentem w danym okresie rozliczeniowym, gdy kwota każdej transakcji jest niższa niż 450 zł, muszę transakcje te dokumentować (...)
str. 64
6.
Czy sprzedaż kilku samochodów może być uznana za działalność gospodarczą?
W latach 2007-2011 sprowadziłem z zagranicy i sprzedałem łącznie siedem samochodów. Nie prowadzę działalności gospodarczej i nie jestem podatnikiem VAT. Czy częstotliwość tych transakcji może być przyczyną uznania przez (...)
str. 65
7.
Czynności wykonywane na podstawie umowy zlecenia a rozliczenie VAT
Jestem zatrudniona na umowę o pracę. Z moim pracodawcą dodatkowo zamierzam podpisać umowę zlecenia na wykonanie usługi (innej niż czynności wykonywane w ramach stosunku pracy). (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.