Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 19.04.2024 r., godz. 9:59 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 15 (351) z dnia 01.08.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Kredyt w działalności gospodarczej
Nie wszyscy przedsiębiorcy posiadają dostatecznie dużo środków własnych, aby z nich finansować działalność gospodarczą. Kredyt bankowy to popularna forma pozyskania dodatkowego wsparcia dla rozwoju lub (...)
str. 4
1.1.
Przeznaczenie środków z kredytu
Definicję kredytu zawiera art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz. U. z 2012 r. poz. 1376 ze zm.). Stosownie do (...)
str. 4
1.2.
Moment zaliczenia odsetek do kosztów
Koszt w dacie zapłaty Jeżeli związek kredytu z działalnością gospodarczą jest wykazany, wówczas kosztem podatkowym są płacone od niego odsetki. Przy czym moment ich rozliczenia w kosztach zależy (...)
str. 5
1.3.
Kredyt na wypłatę dywidendy
Od wielu już lat żywą dyskusję wywołuje kwestia możliwości rozliczania w kosztach podatkowych odsetek od kredytów zaciągniętych przez spółki kapitałowe na wypłatę udziałowcom należnej im (...)
str. 6
1.4.
Kredyt denominowany
Zaciągnięcie i spłata kredytu jest do celów podatku dochodowego operacją neutralną podatkowo. Jednak w przypadku gdy kredyt jest waloryzowany walutą obcą, spłata części kapitałowej takiego (...)
str. 6
1.5.
Przewalutowanie kredytu udzielonego w walucie obcej
Kredyty spłacane przez przedsiębiorców generują różnice kursowe, jeżeli łącznie spełnione są następujące warunki: kredyt został udzielony w walucie obcej, spłata kredytu następuje w walucie obcej, (...)
str. 7
1.6.
Odsetki skapitalizowane
Może się zdarzyć, że odsetki od raty kredytowej zostaną skapitalizowane, tzn. doliczone do kwoty dłużnej kredytu. W myśl art. 23 ust. 1 pkt 8 lit. a) updof oraz (...)
str. 8
2.
Korekta kosztu udokumentowanego fakturą bez określenia terminu płatności - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Obowiązek korekty kosztów dotyczy także przedsiębiorcy, który otrzymał fakturę bez określonego terminu płatności. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 9 (...)
str. 8
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Spotkanie wyjazdowe w celu opracowania strategii rozwoju firmy
Planujemy zorganizowanie spotkania w celu opracowania strategii rozwoju spółki z o.o. na najbliższe lata. W spotkaniu wezmą udział członkowie zarządu spółki, jej pracownicy, podwykonawcy prowadzący (...)
str. 10
1.1.
Koszty uzyskania przychodów w spółce z o.o.
Zgodnie z ogólną definicją kosztów podatkowych, do kosztów uzyskania przychodów spółka z o.o. może zaliczyć wydatki, które zostały przez nią poniesione w celu osiągnięcia przychodów (...)
str. 10
1.2.
Wydatki związane z udziałem w spotkaniu pracowników i członków zarządu spółki
W wydawanych w ostatnim czasie interpretacjach w sprawie zaliczania do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych przez firmy na organizację różnego rodzaju imprez i spotkań okolicznościowych, (...)
str. 10
1.3.
Koszty udziału w spotkaniu podwykonawców i zleceniobiorców
Wydatki związane z udziałem w omawianym spotkaniu podwykonawców i zleceniobiorców, należy rozpatrywać w kontekście postanowień zawartych w art. 16 ust. 1 pkt 28 updop. W (...)
str. 11
2.
Zakup na raty a korekta kosztów
Zakupiłam u operatora telefonii cyfrowej komputer o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł. Wydatki na jego nabycie zostały bezpośrednio zaliczone do kosztów uzyskania przychodów. Termin płatności został (...)
str. 12
3.
Zwrot podatku od wartości dodanej u następcy prawnego kontynuującego działalność zmarłego podatnika
Podatnik, jako spadkobierca zmarłego podatnika, kontynuuje działalność gospodarczą w oparciu o odziedziczone przedsiębiorstwo. Przed śmiercią podatnik wystąpił o zwrot podatku od wartości dodanej poniesionego w (...)
str. 14
4.
Odszkodowanie za szkody materialne poniesione w firmowym majątku w przychodach ryczałtowca
Podatnik (osoba fizyczna) prowadzi działalność gospodarczą, w ramach której wykorzystuje budynek użytkowy ujęty w ewidencji środków trwałych. Podczas burzy budynek uległ uszkodzeniu i wymaga generalnego (...)
str. 15
5.
Koszty zbycia środka trwałego sfinansowanego dotacją - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przy sprzedaży środka trwałego, którego zakup był dofinansowany dotacją, do kosztów uzyskania przychodów podatnik może zaliczyć wyłącznie niezamortyzowaną wartość tego środka trwałego, w takiej części, (...)
str. 16
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Koszty uzyskania przychodów u pracownika, któremu wypłacono zasiłek chorobowy oraz sfinansowano składkę ubezpieczenia na życie
Pracownikowi przebywającemu przez cały miesiąc na zwolnieniu lekarskim wypłaciliśmy zasiłek chorobowy oraz sfinansowaliśmy składkę ubezpieczenia na życie. Czy do przychodu będącego równowartością opłaconej składki możemy (...)
str. 18
2.
Opodatkowanie nagród otrzymanych w konkursie pracowniczym
Pracownik w wewnątrzzakładowym konkursie wygrał weekend w SPA. Pracodawca sfinansował zwycięzcy pobyt w hotelu. Podczas pobytu pracownik korzystał również z posiłków i drinków w barze (...)
str. 19
3.
Wartość ubioru reprezentacyjnego jest przychodem u pracownika
Kilka osób z firmy odpowiedzialnych za kontakty z kluczowymi kontrahentami otrzymało zaliczki na zakup ubioru reprezentacyjnego (eleganckich garniturów i garsonek). Po dokonaniu zakupu osoby te (...)
str. 21
4.
Koszty noclegu w podróży służbowej przekraczające limit
Pracownik po odbyciu krajowej podróży służbowej przedłożył do rozliczenia rachunek za nocleg. Wynikający z niego koszt noclegu za jedną dobę przekracza limit przewidziany w stosownych (...)
str. 23
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Jednorazowa amortyzacja jako pomoc de minimis
Czy spółka z o.o. może skorzystać z pomocy de minimis w postaci jednorazowej amortyzacji środków trwałych? Skorzystanie z tej formy pomocy publicznej jest uwarunkowane ograniczeniami (...)
str. 24
1.1.
Ogólne zasady korzystania z pomocy
Z art. 16k ust. 10 updop wynika, że jednorazowe odpisy amortyzacyjne stanowią pomoc de minimis. Pomoc de minimis jest udzielana na podstawie przepisów prawa wspólnotowego, (...)
str. 24
1.2.
Warunki skorzystania z możliwości jednorazowej amortyzacji
Mali podatnicy i podatnicy rozpoczynający działalność mogą jednorazowo zamortyzować większość posiadanego majątku. Przepisy pozwalają stosować jednorazową amortyzację do środków trwałych zaliczonych do grupy 3-8 KŚT, (...)
str. 25
1.3.
Ustalenie wartości pomocy
Kwotę pomocy w formie jednorazowej amortyzacji określa się jako ekwiwalent dotacji brutto (EDB). W celu ustalenia tej wartości trzeba zastosować jeden z dwóch wzorów określonych (...)
str. 26
2.
Korekta kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych po otrzymaniu rabatu na zakupiony środek trwały
W 2012 r. kupiłam samochód. W tym samym roku wprowadziłam go do ewidencji środków trwałych i dokonuję miesięcznych odpisów amortyzacyjnych. W czerwcu 2013 r. sprzedawca (...)
str. 26
3.
Nakłady inwestycyjne o wartości poniżej 3.500 zł poniesione na przełomie dwóch lat podatkowych
Na przełomie dwóch lat podatkowych (2012-2013) realizowaliśmy inwestycję. Po jej zakończeniu okazało się, że wartość środka trwałego jest mniejsza niż 3.500 zł. Czy prawidłowe jest (...)
str. 28
4.
Wydatki na przystosowanie składnika majątku zwiększają jego wartość początkową
Kupiłem budynek użytkowy, który wymaga generalnego remontu. Budynek zamierzam wykorzystywać do działalności gospodarczej. Remont będę wykonywał we własnym zakresie. Czy w tej sytuacji mogę wartość (...)
str. 29
5.
Ulepszenie lokalu przez spółkę w organizacji a stosowanie indywidualnych stawek amortyzacyjnych przez spółkę z o.o.
Spółka z o.o. w organizacji nabyła, a następnie ulepszyła (nakłady na ten cel przekroczyły 30% ceny nabycia) lokal o charakterze mieszkalnym, przeznaczony na swoją siedzibę. (...)
str. 30
6.
Koszty z tytułu odpisów amortyzacyjnych po przekształceniu spółki kapitałowej w osobową - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Jeżeli dokonywane w przekształcanej spółce z o.o. odpisy amortyzacyjne nie mogą w całości lub w części stanowić kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. d) updop, (...)
str. 31
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Możliwość dokonywania zbiorczych zapisów w podatkowej księdze
Rozpoczynam prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Czy do księgi tej mogę zbiorczo na koniec dnia lub miesiąca wpisywać przychody ze sprzedaży oraz poniesione wydatki? (...)
str. 34
1.1.
Zbiorcze zapisy przychodów
Do wpisywania przychodów ze sprzedaży wyrobów (towarów handlowych) i sprzedaży usług przeznaczona jest kolumna 7 podatkowej księgi - "wartość sprzedanych towarów i usług". Zapisy u nieprowadzących ewidencji sprzedaży (...)
str. 34
1.2.
Ewidencjonowanie wydatków
Dokonywanie zbiorczych zapisów w księdze możliwe jest generalnie tylko w stosunku do przychodów ze sprzedaży. Jeżeli chodzi o koszty, to jedynie wydatki z tytułu używania (...)
str. 36
1.3.
Zbiorcze zapisy korygujące koszty (przychody) z powodu niezapłaconych faktur
Z przepisu § 26a omawianego rozporządzenia wynika, że na podstawie miesięcznych zestawień dokumentów, o których mowa w § 12 ust. 3 pkt 1a i 1b (...)
str. 36
2.
Stosowanie technik informatycznych przez ryczałtowca
Podatnicy oraz spółki cywilne osób fizycznych lub spółki jawne osób fizycznych, których wspólnicy korzystają z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, są obowiązani prowadzić (...)
str. 37
2.1.
Ewidencja przychodów
Sposób prowadzenia ewidencji przychodów określa rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2002 r. w sprawie prowadzenia ewidencji przychodów i wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych (Dz. U. nr 219, (...)
str. 37
2.2.
Wykaz środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych
Wykazem środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych obejmuje się składniki majątku, o których mowa w art. 22a-22o updof. Wykaz ten powinien zawierać co najmniej (...)
str. 37
2.3.
Karty przychodów
Karty przychodów to indywidualne (imienne) karty przychodów pracowników, prowadzone przez podatników dokonujących pracownikom wypłat należności ze stosunku pracy, o których mowa w art. 12 updof. (...)
str. 38
2.4.
Ewidencja wyposażenia
Z art. 15 ust. 5 ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (Dz. U. (...)
str. 38
3.
Ujęcie w podatkowej księdze zakupu środków trwałych oraz kosztów z tytułu odpisów amortyzacyjnych
Na potrzeby ewidencjonowania przychodów i kosztów prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. Czy do księgi tej powinienem wpisywać zakup środków trwałych podlegających amortyzacji oraz odpisy (...)
str. 39
4.
Rozliczenie nadpłaty podatku od nieruchomości
Jako osoba fizyczna prowadzę działalność gospodarczą, którą rozliczam w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. W wyniku ponownego przeliczenia powierzchni nieruchomości wykorzystywanej w działalności (...)
str. 42
5.
Zapisy w podatkowej księdze w okresie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej
W okresie zawieszenia działalności gospodarczej rozliczanej na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów zamierzam sprzedać środek trwały. Czy sprzedaż tę powinienem wykazać w księdze w (...)
str. 43
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dochodów z pracy najemnej wykonywanej w Polsce i za granicą
Pracownik zatrudniony w spółce mającej siedzibę w Polsce wyjeżdża w delegacje na podstawie polecenia wyjazdu służbowego do Belgii. W okresie dwunastu miesięcy rozpoczynających się lub (...)
str. 44
1.1.
Miejsce wykonywania pracy a kraj opodatkowania pracy najemnej
Zgodnie z polsko-belgijską konwencją o unikaniu podwójnego opodatkowania (Dz. U. z 2004 r. nr 211, poz. 2139), wynagrodzenie pracownika mającego miejsce zamieszkania na terenie Polski (...)
str. 44
1.2.
Czy pracodawca pobiera zaliczki na podatek?
Stosownie do art. 32 ust. 6 updof, zakład pracy nie pobiera zaliczek na podatek dochodowy od dochodów uzyskanych przez pracownika z pracy wykonywanej poza terytorium (...)
str. 45
2.
Zagraniczny podatek pobrany od odsetek podatnik rozliczy dopiero w zeznaniu rocznym
Spółka z o.o. udzieliła pożyczki niemieckiemu kontrahentowi. Z tego tytułu otrzymała odsetki od pożyczki, ale pomniejszone o potrącony podatek. Czy te odsetki spółka powinna opodatkować (...)
str. 46
3.
We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej trzeba dokonać oceny skutków prawnych w świetle prawa obcego państwa - wyrok NSA
Podatnik we wniosku o interpretację indywidualną jest zobowiązany do wyczerpującego przedstawienia stanu faktycznego oraz do przedstawienia własnego stanowiska w sprawie oceny prawnej tego zdarzenia przyszłego. (...)
str. 47
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Dokumentowanie spłaty odsetek na potrzeby ulgi podatkowej
W związku ze spłatą kredytu zaciągniętego w 2006 r. na budowę domu mieszkalnego korzystam z ulgi odsetkowej. Chciałbym uniknąć opłat, które bank pobiera za wydanie (...)
str. 49
2.
Podatnik nie traci prawa do ulgi rehabilitacyjnej po śmierci osoby niepełnosprawnej
W trakcie roku podatkowego zmarła żona podatnika, będąca osobą niepełnosprawną, która pozostawała na jego utrzymaniu. Czy podatnik w zeznaniu podatkowym będzie mógł odliczyć wydatki poniesione (...)
str. 50
3.
Zwrot telepracownikom kosztów używania domowego internetu na potrzeby pracodawcy
Pracodawca, na podstawie przedstawianych dowodów poniesienia, zwraca telepracownikom koszty abonamentu za domowy internet, który osoby te wykorzystują w celu wykonywania pracy w miejscu swojego zamieszkania (...)
str. 51
4.
Zwolnienie od podatku renty wyrównawczej i odsetek za opóźnienie w spełnieniu tego świadczenia
Sąd zasądził od spółki z o.o. na rzecz byłego pracownika rentę wyrównawczą i odsetki za opóźnienie w spełnieniu tego świadczenia, naliczone od dnia złożenia powództwa. (...)
str. 52
5.
Dochody spółdzielczego związku rewizyjnego wydatkowane na cele statutowe i niestatutowe
W 2013 r. związek rewizyjny zlecił ocieplenie budynku, w którym ok. 20% powierzchni jest wykorzystywane na prowadzenie archiwum zlikwidowanych spółdzielni, a pozostała część jest wynajmowana. Ponadto dokonał remontu tego (...)
str. 53
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Umowa o dożywocie może być pułapką podatkową
Sytuacja życiowa i rodzinna powoduje niekiedy, że osoby starsze lub schorowane przenoszą własność nieruchomości na nabywcę, który w zamian zobowiązuje się zapewnić tym osobom dożywotnie (...)
str. 55
1.1.
Opodatkowanie dochodu ze zbycia nieruchomości przez dożywotnika
Stosunek prawny dożywocia polega na tym, że w zamian za przeniesienie własności nieruchomości dożywotnik otrzymuje utrzymanie. Według organów podatkowych oraz niektórych sądów administracyjnych umowa o (...)
str. 55
1.2.
Zmniejszenie podstawy opodatkowania przy sprzedaży mieszkania o wartość świadczeń dla dożywotnika
Z koniecznością zapłaty podatku dochodowego musi również liczyć się osoba, która na podstawie umowy o dożywocie weszła w posiadanie nieruchomości w zamian za zobowiązanie się (...)
str. 56
2.
Podatek liniowy od dochodów z udziału w spółce osobowej powstałej z przekształcenia spółki z o.o.
Podatnik jest zatrudniony w spółce z o.o., której jest wspólnikiem. W tym roku ma nastąpić przekształcenie tej spółki w spółkę komandytową. Po przekształceniu podatnik nie (...)
str. 57
3.
CIT-ST - jak ustalić liczbę zatrudnionych?
Czy ustalając stan zatrudnienia wykazywany w CIT-ST, należy uwzględniać osoby przebywające na urlopach wychowawczych oraz na świadczeniach rehabilitacyjnych? W informacji CIT-ST podatnik wskazuje liczbę zatrudnionych (...)
str. 58
4.
Kwalifikacja podatkowa zobowiązań umorzonych podatnikowi po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej
Wobec podatnika została ogłoszona upadłość likwidacyjna. Następnie umorzone zostały niezaspokojone w postępowaniu upadłościowym zobowiązania, które podatnik zaciągnął w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą. Jak w (...)
str. 60
5.
Zaliczki otrzymywane w czasie zawieszenia wykonywania działalności gospodarczej - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Przyjmowanie rezerwacji domków letniskowych oraz pobieranie zaliczek na poczet przyszłych usług nie powoduje konieczności podjęcia zawieszonej działalności gospodarczej oraz zapłaty podatku w formie karty podatkowej. (...)
str. 61
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Wycofanie ze sprzedaży przeterminowanych towarów
Spółka z o.o. zajmuje się działalnością handlową. Z powodu upływu terminu ważności część towarów została wycofana ze sprzedaży (nadaje się tylko do likwidacji). Jak w zakresie podatku dochodowego (...)
str. 62
2.
Likwidacja samochodu zniszczonego w wypadku drogowym
Samochód osobowy, który był środkiem trwałym, został zniszczony w czasie kolizji drogowej i zostanie przekazany do kasacji. Czy odszkodowanie otrzymane z ubezpieczenia należy w całości zaliczyć do przychodów? Czy (...)
str. 62
3.
Koszty przesyłek związane z nieodebranym przez klienta towarem
Spółka z o.o. prowadzi sprzedaż towarów przez sklep internetowy. Towary zamówione przez klientów są do nich wysyłane jako przesyłki kurierskie lub pocztowe. Zdarza się, że klient (...)
str. 63
4.
Rozliczenie zaliczki na poczet wykonania usługi
Firma, której właścicielem jest osoba fizyczna, przyjęła zaliczkę na poczet wykonania form wtryskowych i detali (50% wartości całej transakcji). Na tę okoliczność wystawiono fakturę. Wyprodukowano formy (...)
str. 64
5.
Limit zwolnienia dotyczący świadczeń z ZFŚS u wieloetatowca
Pracuję na część etatu w dwóch zakładach pracy i w każdym jestem uprawniony do świadczeń finansowanych z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy w tej sytuacji u każdego z pracodawców przysługuje mi odrębny (...)
str. 65
6.
Podatek od pracowniczej odprawy
Prowadzę firmę świadczącą usługi serwisowe. Z uwagi na to, że w miejscowości, w której mam zakład, od kilku miesięcy działa konkurencyjna firma, która odbiera mi klientów, zmuszony będę (...)
str. 66
7.
Moment powstania przychodu z wynagrodzenia za usługi ustalanego w okresach rozliczeniowych
Podatnik wystawia fakturę za wykonanie usługi po otrzymaniu od zlecającego raportu, który jest wystawiany w miesiącu następującym po zakończeniu rozliczanego miesiąca. Wcześniej nie zna kwoty należnego (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.