Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
wtorek, 16 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 r., godz. 13:31 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 51.223 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 14 (350) z dnia 20.07.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.1.
Dla kogo i w jakiej wysokości świadczenie urlopowe?
Zasady i warunki wypłaty świadczenia urlopowego reguluje ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (Dz. U. z 2012 r. poz. 592 ze zm.). Z art. 3 ust. 3 tej ustawy wynika, (...)
str. 4
1.2.
Przychód pracownika
W przypadku świadczenia urlopowego mogą powstać wątpliwości, czy stanowi ono przychód z innych źródeł, czy przychód ze stosunku pracy. W celu ich rozwiania należy wskazać, (...)
str. 5
1.3.
Składki ZUS
Świadczenie urlopowe wypłacane na podstawie art. 3 ust. 4 ustawy o ZFŚS nie stanowi podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne - do wysokości nieprzekraczającej rocznie (...)
str. 6
1.4.
Pobór zaliczki na podatek
Zazwyczaj termin wypłaty świadczenia urlopowego różni się od terminu wypłaty wynagrodzenia za pracę. W takiej sytuacji pracodawcy najczęściej wypłacają świadczenie urlopowe w kwocie netto, tj. (...)
str. 7
1.5.
Świadczenie urlopowe w kosztach uzyskania przychodów pracodawcy
Na podstawie art. 6 ust. 1 ustawy o ZFŚS, kwoty wypłaconych świadczeń urlopowych, o których mowa w art. 3 tej ustawy, obciążają koszty działalności pracodawcy. (...)
str. 8
2.
Korekta kosztów o wartość zwróconych towarów poprzez korektę spisu z natury - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów w odpowiedzi udzielonej 14 czerwca 2013 r. na zapytanie naszego Wydawnictwa wyjaśniło, że korektę przychodów i kosztów w związku ze zwrotem towarów należy (...)
str. 9
3.
NSA w składzie siedmiu sędziów wyjaśnił zasady zaliczania do kosztów podatkowych wydatków na reprezentację
W kwestii reprezentacji nie można dokonać jednego, ogólnie obowiązującego rozstrzygnięcia - każdą sprawę w zakresie zaliczenia kosztów usług gastronomicznych nabywanych z przeznaczeniem na poczęstunek kontrahenta (...)
str. 9
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Nowelizacja konwencji o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i Norwegią
Stosownie do oświadczenia rządowego z dnia 11 kwietnia 2013 r. opublikowanego w Dz. U. pod poz. 681, 2 kwietnia 2013 r. wszedł w życie protokół między Rzecząpospolitą Polską a Królestwem Norwegii zmieniający Konwencję (...)
str. 12
2.
Obniżka stawki odsetek od zaległości podatkowych
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła do poziomu 4% w skali rocznej stopę oprocentowania kredytu lombardowego. Obniżka ta spowodowała, że od 4 lipca 2013 r. stawka odsetek (...)
str. 12
3.
Zmiany w metodach szacowania wartości ceny transakcyjnej pomiędzy podmiotami powiązanymi
Przepisy ustaw o podatku dochodowym (art. 25 updof i art. 11 updop) dają organom podatkowym możliwość szacowania wartości ceny transakcyjnej pomiędzy podmiotami powiązanymi. Od 14 października 2009 r. sposób i tryb (...)
str. 13
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.1.
Czy istnieje wymóg posiadania firmowego rachunku?
Przepisy prawa nie nakazują przedsiębiorcom posiadania firmowego rachunku bankowego, choć w pewnych sytuacjach wymuszają dokonywanie przez nich operacji bezgotówkowych za pośrednictwem rachunku bankowego. Przykładowo, zgodnie (...)
str. 14
1.2.
Odsetki od środków na firmowym rachunku bankowym
Jeżeli przedsiębiorcy zdecydują się na założenie firmowego rachunku bankowego i będzie to rachunek oprocentowany, powstaje kwestia rozliczenia odsetek naliczonych od środków zgromadzonych na takim rachunku. (...)
str. 14
1.3.
Odsetki od lokat terminowych powiązanych z rachunkiem firmowym
Przedsiębiorcy decydują się czasami na przechowywanie wolnych środków pieniężnych na oprocentowanych rachunkach lokat terminowych, gdyż ich oprocentowanie jest korzystniejsze od oprocentowania na tzw. podstawowych firmowych (...)
str. 15
1.4.
Oprocentowanie rachunków i lokat u podatników CIT
Problemy dotyczące kwalifikowania przychodów z tytułu odsetek od środków uzyskanych w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, nie dotyczą podatników CIT. W myśl art. 7 ust. (...)
str. 16
2.
Zapłata zobowiązania walutą zakupioną w banku
Spółka akcyjna zakupiła od czeskiego kontrahenta towary. Przed dostawą towarów przekazała zaliczkę. Spółka nie posiadała koron czeskich, wobec tego bank przeliczył złote na korony i (...)
str. 16
3.
Wyjazd przedsiębiorcy w celach służbowych
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. W celu wykonania zlecenia wyjeżdżam do Szwecji. Zamierzam ująć do kosztów podatkowych diety za czas pobytu w podróży. Jak obliczyć wysokość (...)
str. 17
4.
Resort finansów wyjaśnił zasady pomniejszania kosztów w przypadku rozłożenia zapłaty w czasie
Zasady stosowania przepisów o korekcie kosztów, które obowiązują od początku roku, wciąż budzą wątpliwości. Przepisy art. 24d updof oraz art. 15b updop nakładają na podatników (...)
str. 18
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Umowa zlecenia z uczniem i studentem
W okresie wakacji zamierzam zatrudnić uczniów szkół średnich i studentów na umowę zlecenia (nie są oni moimi pracownikami). Jak ustalać im obciążenia podatkowo-składkowe od należności (...)
str. 21
1.2.
Składanie PIT-2 przez pracowników sezonowych
Co roku zatrudniam tych samych pracowników sezonowych. Czy przy każdej umowie o pracę pracownicy ci muszą składać oświadczenie PIT-2? W opisanym przypadku zachodzi potrzeba corocznego (...)
str. 22
1.3.
Opodatkowanie wynagrodzenia pracownika zatrudnionego na zastępstwo
Pracownik przez cały sierpień będzie korzystał z urlopu wypoczynkowego. Jestem więc zmuszony zatrudnić w tym czasie osobę na jego zastępstwo. Jak opodatkować i oskładkować wynagrodzenie (...)
str. 23
1.4.
Zatrudnienie pracownika tymczasowego
W sierpniu chciałbym zatrudnić pracownika z agencji pracy tymczasowej. Kto dokonuje podatkowo-składkowego rozliczenia wynagrodzenia takiego pracownika? Rozliczenia podatkowo-składkowego wynagrodzenia pracownika tymczasowego dokonuje agencja pracy tymczasowej. (...)
str. 23
1.5.
Stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów u pracownika młodocianego
W celu wykonywania drobnych prac zatrudniłem pracownika młodocianego. Czy u takiego pracownika możliwe jest stosowanie podwyższonych kosztów uzyskania przychodów? Tak, pracownikowi młodocianemu zatrudnionemu na umowę (...)
str. 24
1.6.
PIT-11 dla osób zatrudnionych sezonowo
Czy osobom zatrudnionym sezonowo (w okresie wakacji) należy po zakończeniu roku wystawić informację PIT-11? PIT-11 sporządza się m.in. osobie, która osiągnęła przychód ze stosunku pracy (...)
str. 24
2.
Kiedy opłacona przez spółkę składka na ubezpieczenie OC członków zarządu nie jest ich przychodem?
Spółka z o.o. zawarła umowę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie obejmuje otwarty krąg osób, a wysokość składki nie jest uzależniona od liczby ubezpieczonych osób i (...)
str. 25
3.
Wypłata udziałów członkowskich przez spółdzielnię
Spółdzielnia będzie wypłacać udziały po zmarłych członkach spółdzielni. Będą to osoby wskazane w deklaracjach członkowskich. Czy od wypłat tych należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy? (...)
str. 26
4.
Opodatkowanie rekompensaty za utracone zarobki wypłaconej członkowi samorządu zawodowego
Okręgowa izba pielęgniarek i położnych wypłaca członkom samorządu zawodowego dniówki z tytułu uczestniczenia w posiedzeniach komisji problemowych (osoby te nie są pracownikami tej izby). Wysokość (...)
str. 27
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Podatnik może wybrać sposób amortyzacji środka trwałego
W obu ustawach o podatku dochodowym przewidziano kilka metod amortyzacji składników majątku trwałego, w tym m.in. metodę: liniową określoną w art. 22i updof i art. (...)
str. 30
1.1.
Amortyzacja liniowa
Amortyzacja metodą liniową to odpisy amortyzacyjne od stałej podstawy i według tej samej stawki. Generalnie jest to stawka określona w Wykazie stawek amortyzacyjnych (art. 22i (...)
str. 30
1.2.
Amortyzacja degresywna
W metodzie degresywnej podstawa dokonywania odpisów amortyzacyjnych jest zmniejszana w każdym roku podatkowym o sumę odpisów amortyzacyjnych dokonanych w roku poprzednim. Tak ustaloną podstawę mnoży (...)
str. 31
2.
Jak udokumentować okres używania środka trwałego w celu zastosowania indywidualnej stawki amortyzacyjnej?
Zakupiliśmy maszynę (rok produkcji 1988) od osoby, która miesiąc wcześniej nabyła ją w celu odsprzedaży. Maszyna była używana przez ponad 6 miesięcy przez wcześniejszych właścicieli, lecz (...)
str. 33
3.
Grunt jako środek trwały
Spółka zakupiła grunt, na którym zamierza budować halę magazynową. Zakup ten był w części sfinansowany kredytem bankowym. Grunt oraz budynek, który się na nim znajdzie, (...)
str. 35
4.
Wartość początkowa samochodu wprowadzanego do firmy
Pięć lat temu kupiłam używany samochód osobowy. Posiadam umowę kupna tego samochodu. Od roku prowadzę działalność gospodarczą i chciałabym, aby auto to stało się środkiem (...)
str. 36
5.
Ulepszenie zestawu komputerowego
W zestawie komputerowym będącym środkiem trwałym spółka z o.o. zainstalowała dodatkową pamięć RAM o wartości nieprzekraczającej 3.500 zł. Pamięć ta zwiększy funkcjonalność komputera. Czy poniesiony (...)
str. 37
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Pobranie towarów handlowych na potrzeby osobiste podatnika
Na koniec grudnia 2012 r. sporządziłem spis niesprzedanych towarów. Ustalając dochód za 2012 r., wyłączyłem zatem z kosztów wartość towarów objętych spisem. Obecnie część tych (...)
str. 38
1.1.
Ewidencja zakupu i wycofania towarów handlowych
Wydatki poniesione na zakup towarów handlowych przeznaczonych do dalszej odsprzedaży stanowią koszty uzyskania przychodów. Ewidencjonuje się je (w momencie zakupu) w podatkowej księdze przychodów i (...)
str. 38
1.2.
Wpływ spisu z natury na dochód
Podatnicy prowadzący podatkową księgę mają obowiązek sporządzenia spisu z natury m.in. na koniec roku podatkowego i na 1 stycznia. Spisem tym należy objąć towary handlowe i inne składniki (...)
str. 38
2.
Ujęcie w podatkowej księdze sprzedaży towarów prowadzonej przez internet
Prowadzę sklep odzieżowy stacjonarny. Zamierzam również uruchomić sprzedaż przez internet. Czy przychód z internetowej sprzedaży towarów ujmować w podatkowej księdze w kolumnie 7? W której kolumnie (10 czy 13) (...)
str. 41
3.
Przekazanie składników majątku trwałego między firmami małżonków
Mąż zamierza zakończyć prowadzenie działalności gospodarczej i przekazać żonie środki trwałe znajdujące się na stanie magazynowym w jego firmie. Żona natomiast rozpocznie prowadzenie działalności gospodarczej. (...)
str. 41
4.
Wydatki na przygotowanie mapy u podatnika świadczącego usługi geodezyjne
W ramach działalności gospodarczej wykonuję usługi geodezyjne. W której kolumnie podatkowej księgi przychodów i rozchodów (10 czy 13) powinienem ujmować faktury z ośrodka dokumentacji za (...)
str. 42
5.
Opodatkowanie kary umownej otrzymanej przez ryczałtowca
Moment powstania przychodu W zakresie opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej wybrałem ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. W czerwcu 2013 r. wystawiłem kontrahentowi notę obciążeniową z tytułu kary umownej. Kontrahent karę tę (...)
str. 43
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Zasady opodatkowania dochodów cudzoziemca z pracy sezonowej
W sezonie letnim zatrudniam do prac w rolnictwie obywateli Białorusi i Ukrainy. Wykonują oni pracę przez okres nieprzekraczający 6 miesięcy w ciągu roku. Jakie obowiązki (...)
str. 45
1.1.
Umowa o pracę
W świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, miejsce wykonywania pracy jest jednym z warunków rozstrzygających o powstaniu obowiązku podatkowego. W myśl art. 3 ust. 2a updof, osoby fizyczne, jeżeli (...)
str. 45
1.2.
Umowa cywilnoprawna zawarta przez przedsiębiorcę
Od przychodów z tytułu działalności wykonywanej osobiście określonej m.in. w art. 13 pkt 8 updof (tj. przychodów z wykonywania usług na podstawie umowy zlecenia lub (...)
str. 46
1.3.
Kiedy cudzoziemiec sam musi rozliczać się z polskim fiskusem?
Przychód cudzoziemca uzyskany z tytułu umowy zlecenia lub umowy o dzieło, pochodzący od osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej (np. rolnika indywidualnego) stanowi przychód z innego (...)
str. 48
2.
Obcokrajowiec wykonujący pracę za granicą na rzecz polskiego pracodawcy - czy należy się polski podatek?
W poszukiwaniu nowych rynków zbytu dla swoich produktów, polska firma zatrudniła na podstawie umowy o pracę w charakterze przedstawiciela handlowego osobę stale zamieszkującą w Niemczech. (...)
str. 49
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.1.
Podstawa prawna
W ustawach regulujących stosunki państwa z poszczególnymi kościołami zawarte są przepisy zezwalające na odliczenie od dochodu, bez ograniczeń kwotowych darowizn na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą. W (...)
str. 50
1.2.
Ważny jest cel przekazania darowizny
Darowizna może być wyłączona z dochodu do opodatkowania podatkiem dochodowym pod warunkiem, że została przeznaczona na działalność charytatywno-opiekuńczą, którą prowadzi dany kościół. Przykładowo w myśl (...)
str. 51
1.3.
Prawidłowe udokumentowanie przekazanej darowizny warunkiem skorzystania z ulgi
Kwestię dokumentowania darowizn na omawiany cel regulują zarówno powołane ustawy o stosunku państwa do poszczególnych kościołów, jak również ustawy o podatku dochodowym. Z przepisów określających (...)
str. 52
2.
Minister Finansów zmienia interpretacje dotyczące zwolnienia od podatku dochodów finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy
Na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych obowiązuje zasada, że opodatkowaniu podlegają wszelkie dochody osób fizycznych objęte zakresem tej ustawy, z wyjątkiem dochodów (...)
str. 53
2.1.
Środki bezzwrotnej pomocy przeznaczone na wynagrodzenia zatrudnionych pracowników
Dochody pracowników wykonujących, na podstawie umowy o pracę, czynności przy projektach realizowanych przez pracodawcę w ramach programu finansowanego przez Unię Europejską podlegają opodatkowaniu. Nie ma (...)
str. 54
2.2.
Realizacja zadań w ramach programu prowadzonego przez zagraniczną instytucję
Do dochodów osiąganych przez podatnika z pracy najemnej w Niemczech, finansowanych ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanej przez Komisję Europejską, wypłacanych za pośrednictwem instytucji niemieckiej, zwolnienie (...)
str. 55
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową w ujęciu podatkowym
Prowadzimy działalność gospodarczą jako spółka jawna osób fizycznych. Opłacamy podatek liniowy od dochodu ustalanego w oparciu o podatkową księgę przychodów i rozchodów. Zamierzamy przekształcić się (...)
str. 56
1.1.
Kodeksowe zasady przekształcenia
Spółka jawna i spółka komandytowa należą do osobowych spółek prawa handlowego, co oznacza, że są to jednostki organizacyjne niebędące osobami prawnymi, którym ustawa przyznaje zdolność (...)
str. 56
1.2.
Konsekwencje przekształcenia spółki na gruncie ustawy o PIT
Opodatkowanie dochodów wspólników Skutki przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową dokonanego w trybie określonym w Kodeksie spółek handlowych, na gruncie przepisów o podatku dochodowym należy (...)
str. 56
2.1.
Rozliczenie przychodów wynajmującego
1) Kupiliśmy z żoną mieszkanie, które zamierzamy wynajmować. Mieszkanie to jest objęte wspólnością majątkową. Dochód z najmu będzie opodatkowany według skali podatkowej. Czy dochód ten (...)
str. 58
2.2.
Koszty uzyskania przychodów z najmu
1) W czerwcu 2013 r. rozwiązaniu uległa umowa najmu. Obecnie poszukuję nowego najemcy. Czy w okresie gdy mieszkanie przeznaczone na wynajem "stoi puste", ponoszone koszty (...)
str. 59
2.3.
Zmniejszanie zaliczki o kwotę składki na ubezpieczenie zdrowotne
Podatnik osiąga przychody z najmu prywatnego. Czy zaliczki na podatek może pomniejszać o kwotę składki opłaconej na dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne? Stosując opodatkowanie dochodów z najmu prywatnego według skali (...)
str. 61
3.
Umorzenie należności za pobyt dziecka w pieczy zastępczej - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Umorzenie zobowiązania z tytułu opłat za pobyt dziecka w pieczy zastępczej nie powoduje powstania przychodu u biologicznych rodziców. Tak wynika z wyjaśnień Ministra Finansów udzielonych (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Moment potrącenia kosztów związanych z nabyciem mieszkania
Spółka z o.o. wpłaciła wadium i wylicytowała oferowane przez komornika używane mieszkanie własnościowe. Po zakończeniu formalności związanych z uzyskaniem tytułu własności spółka sprzeda to mieszkanie. Czy koszty sądowe (...)
str. 63
2.
Podatnik ma prawo wyboru sposobu rozliczenia kosztów prac rozwojowych
Spółka z o.o. ponosi wydatki na prace rozwojowe. Czy jeśli zakończone prace rozwojowe spełniają warunki uznania ich za wartości niematerialne i prawne, to spółka musi je amortyzować, (...)
str. 64
3.
Szkolenia BHP pracowników zatrudnionych przy realizacji projektu finansowanego ze środków unijnych
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą. W jej zakresie organizuje projekty dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL). Pracownicy zatrudnieni przy wykonaniu zadań w ramach tych projektów muszą (...)
str. 65
4.
Udzielenie pracownikowi pożyczki ze środków obrotowych
Podatnik prowadzący działalność gospodarczą zamierza udzielać pracownikom nieoprocentowanych pożyczek finansowanych w całości ze środków obrotowych. Zasady udzielania pożyczek będą jednolite dla wszystkich pracowników. Udzielanie pożyczek (...)
str. 65
5.
Obliczenie wysokości straty z działalności gospodarczej
Jestem wspólnikiem spółki cywilnej. Składki zapłacone na moje ubezpieczenia społeczne odliczam od dochodu. W 2012 r. dochód osiągnięty z tytułu udziału w spółce był niższy od składek na ubezpieczenia (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - SIERPIEŃ 2013 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 7.08.2013 r. (środa) − wpłacenie podatku dochodowego w formie karty podatkowej za lipiec 2013 r. - 20.08.2013 r. (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.