Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Poradnik VAT
nr 12 (348) z dnia 20.06.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
A.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Opodatkowanie czynności wykonywanych w ramach działalności socjalnej
Świadczenia finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych były wielokrotnie przedmiotem sporów pomiędzy fiskusem a podatnikami. Organy podatkowe konsekwentnie uznawały, że czynności pracodawcy podejmowane w ramach (...)
str. 4
2.
Świadczenia finansowane ze środków ZFŚS - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Nasza redakcja konsekwentnie przychylała się do stanowiska, zgodnie z którym czynności wykonywane w ramach ZFŚS nie stanowią przejawu działalności gospodarczej podatnika i powinny być wyłączone (...)
str. 5
B.
OBRÓT KRAJOWY
II.
Użytkowanie wieczyste a podatek VAT - pytania i odpowiedzi
Istotą użytkowania wieczystego gruntów jest to, że właścicielem gruntu pozostaje gmina lub Skarb Państwa, natomiast budynki i urządzenia wzniesione na tym gruncie stają się własnością wieczystego (...)
str. 7
III.
Materiały reklamowe i informacyjne a VAT
Generalnie, zgodnie z art. 7 ust. 2 ustawy o VAT nieodpłatne przekazanie towarów podlega opodatkowaniu VAT, jeżeli podatnikowi przysługiwało, w całości lub w części, prawo (...)
str. 10
IV.
Zakup karnetów dla pracowników
Spółka kupuje karty Benefit Systems uprawniające pracowników do korzystania z różnych ośrodków sportowych na terenie kraju. Pracownicy ponoszą częściową odpłatność za przekazane karty poprzez potrącenie (...)
str. 12
1.
Odpłatne przekazanie karnetów a VAT
Z przedstawionego pytania wynika, że nabywane przez spółkę (pracodawcę) karty uprawniające do wstępu na obiekty i zajęcia sportowe są następnie odsprzedawane pracownikom (należność jest potrącana (...)
str. 12
2.
Karnety w części finansowane przez pracodawcę
W przypadku (częściowego) nieodpłatnego przekazywania kart pracownikom, zastosowanie znajdzie art. 8 ust. 2 pkt 2 ustawy o VAT, zrównujący z odpłatnym świadczeniem usług czynności nieodpłatnego (...)
str. 13
3.
Prawo do odliczenia VAT
Prawo do odliczenia VAT naliczonego od nabywanych towarów i usług związane jest ściśle z wykonywanymi przez podatnika czynnościami opodatkowanymi podatkiem VAT. Aby zatem określić, czy (...)
str. 14
V.
Sprzedaż prywatnego budynku wykorzystywanego w części na działalność gospodarczą
Podatnik w 2006 r. wprowadził do ewidencji środków trwałych część swojego budynku mieszkalnego, wydzielając dwa pomieszczenia na cele prowadzonej działalności gospodarczej. Przed rozpoczęciem amortyzacji budynek (...)
str. 14
1.
Majątek prywatny a VAT
Decydujące znaczenie w niniejszej sprawie ma rozstrzygnięcie, czy po stronie podatnika (męża) powstanie obowiązek podatkowy w podatku VAT z tytułu sprzedaży na rzecz żony budynku (...)
str. 15
2.
Kiedy sprzedaż budynku korzysta ze zwolnienia z VAT?
Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT zwolnieniu z podatku VAT podlega dostawa budynków, budowli lub ich części, z wyjątkiem gdy: a) dostawa jest dokonywana w ramach pierwszego (...)
str. 16
1.
Kto jest uprawniony do zwrotu części VAT za materiały budowlane?
Zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych przysługuje osobom fizycznym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym (...)
str. 18
2.
Dane niezbędne do złożenia wniosku o zwrot wydatków
Podstawą ubiegania się o zwrot części wydatków poniesionych na zakup materiałów budowlanych jest wniosek. Przepisy nie określają wzoru urzędowego takiego wniosku. Zgodnie z art. 5 (...)
str. 19
3.
Limit zwrotu dla składających wnioski w III kwartale 2013 r.
Wysokość limitu zwrotu uzależniona jest od rodzaju inwestycji (czy wymaga pozwolenia na budowę, czy też nie) i od korzystania (lub nie) z ulgi budowlanej lub (...)
str. 20
4.
Likwidacja ustawy o zwrocie części VAT
Jak już informowaliśmy na łamach naszego czasopisma, zgodnie z rządowym dokumentem zatytułowanym "Główne problemy, cele i kierunki programu wspierania rozwoju budownictwa mieszkaniowego do 2020 roku", (...)
str. 21
1.
Likwidacja spółki z o.o.
Likwidacja spółki z o. o. przebiega według ściśle określonych zasad wynikających z przepisów ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. (...)
str. 22
2.
Majątek likwidowanej spółki z o.o. przekazywany wspólnikowi jako przedsiębiorstwo
Wspólnik spółki z o.o. zdecydował o jej rozwiązaniu jako osoby prawnej i kontynuacji działalności o tym samym profilu jako osoba prywatna. Czy możliwe jest wniesienie całej spółki z o.o. do (...)
str. 23
3.
Korekta podatku naliczonego
Konsekwencją przepisu art. 6 pkt 1 ustawy o VAT jest zastosowanie art. 91 ust. 9 tej ustawy, który nakazuje dokonanie korekty określonej w art. 91 (...)
str. 24
4.
Przekazanie majątku spółki niestanowiącego przedsiębiorstwa
W sytuacji przekazania wspólnikowi majątku likwidowanej spółki z o.o. niestanowiącego przedsiębiorstwa (jego zorganizowanej części), bez wątpienia nie znajdzie zastosowania art. 6 pkt 1 ustawy o VAT, co nie oznacza (...)
str. 25
C.
KASY REJESTRUJĄCE
1.
Umieszczanie NIP nabywcy na paragonie
Zgodnie z obowiązującym od 1 kwietnia 2013 r. zapisem § 8 ust. 1 pkt 17 oraz § 9 ust. 1 pkt 18 rozporządzenia w sprawie (...)
str. 26
2.
Określenie nazwy towaru
W myśl obowiązującego od 1 kwietnia 2013 r. § 8 ust. 1 pkt 6 rozporządzenia w sprawie kas, paragon fiskalny musi zawierać nazwę towaru lub (...)
str. 27
IX.
Czytelnicy pytają
1.
Nagrywanie filmów i zdjęć z uroczystości rodzinnych
Podatnik w maju 2013 r. rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej polegającej m.in. na świadczeniu usług fotograficznych i reklamowych. Efekty swojej pracy (tj. zdjęcia, nagrania) sprzedaje na (...)
str. 28
2.
Kasa rejestrująca przy sprzedaży samochodu
Czy sprzedaż używanego samochodu osobowego na rzecz osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej na kwotę 35.000 zł powoduje przekroczenie limitu obrotów zwalniającego z obowiązku stosowania kasy (...)
str. 30
2.1.
Podatnik kontynuujący w 2013 r. sprzedaż na rzecz osób fizycznych
Przepis § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia w sprawie zwolnień określa, że z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym, nie później jednak niż do (...)
str. 30
2.2.
Podatnik rozpoczynający sprzedaż po 31 grudnia 2012 r.
W myśl § 3 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia w sprawie zwolnień, zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania w danym roku podatkowym (nie później niż do (...)
str. 31
3.
Ewidencjonowanie sprzedaży dokonywanej przez internet
Od kilku lat prowadzę sklep odzieżowy, w którym obrót ewidencjonuję za pomocą kasy fiskalnej. Zamierzam również rozpocząć dokonywanie sprzedaży towarów przez internet. Czy muszę rejestrować (...)
str. 32
X.
Kasy rejestrujące na forum (www.forum.gofin.pl)
1.
Ewidencjonowanie sprzedaży przez podatnika zwolnionego z VAT
Prowadzę działalność gospodarczą i korzystam ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Przekroczyłem limit obrotów zwalniający z obowiązku stosowania kasy fiskalnej. Jak w związku z tym mam (...)
str. 33
2.
Sprzedaż samochodu pracownikowi
Czy sprzedaż samochodu pracownikowi podlega ewidencji w kasie fiskalnej, czy będzie korzystała ze zwolnienia przedmiotowego? [pyt. 737738] Komentarz 1 Wg mnie nie podlega ewidencji w kasie. Komentarz (...)
str. 34
D.
OBRÓT Z ZAGRANICĄ
1.
Instytucja składu celnego
Składem celnym jest każde miejsce uznane przez organy celne i podlegające ich kontroli, w którym towary mogą być składowane zgodnie z ustalonymi warunkami (art. 98 (...)
str. 35
2.
Sprzedaż towarów w składzie celnym
Skład celny, zgodnie z zakresem działalności określonym w przepisach prawa celnego, powinien służyć do składowania towarów. Wykorzystywanie pomieszczeń składu celnego lub urządzeń do magazynowania towarów objętych procedurą (...)
str. 35
2.1.
Dostawa towarów na rzecz podmiotów krajowych i unijnych
O tym, że transakcje w składzie celnym podlegają regulacjom ustawy o VAT przesądza m.in. § 12 rozporządzenia w sprawie VAT, który wprowadza stawkę VAT 0% dla opodatkowania dostawy towarów (...)
str. 36
2.2.
Wywóz towarów poza terytorium UE
Sprzedaż towaru znajdującego się w składzie na rzecz podmiotu z jednego z państw nienależących do Wspólnoty będzie dla polskiego podatnika eksportem bezpośrednim lub pośrednim, który (...)
str. 37
XII.
Czytelnicy pytają
1.
Dowody potwierdzające status podatkowy usługobiorcy z UE
Świadczymy usługi spedycyjne na rzecz firmy z Wielkiej Brytanii, która nie jest zarejestrowana dla potrzeb podatku VAT. Gdzie należy opodatkować tę czynność? Czy możemy uznać, (...)
str. 38
1.1.
Sposób ustalania miejsca opodatkowania usług
W stosunku do usług spedycyjnych, określając miejsce ich opodatkowania, stosuje się przepisy ogólne zawarte w art. 28b lub 28c ustawy o VAT. W myśl art. (...)
str. 38
1.2.
Definicja podatnika
Dla potrzeb ustalania miejsca świadczenia usług za podatnika uznaje się (art. 28a pkt 1 ustawy o VAT): 1) podmiot, który wykonuje samodzielnie działalność gospodarczą, o (...)
str. 39
1.3.
Dowody potwierdzające status podatkowy nabywcy
Niestety, w praktyce dość często zdarzają się sytuacje, gdy zagraniczni kontrahenci, pomimo obowiązujących w tym zakresie przepisów, nie posiadają numeru VAT UE. Polscy podatnicy mogą (...)
str. 39
2.
Ujęcie eksportu w deklaracji podatkowej
Sprzedaliśmy w kwietniu towar, który wysłany został na Ukrainę. Fakturę wystawiliśmy 24 kwietnia a komunikat IE-599 otrzymaliśmy 21 maja. Data zwolnienia towaru widniejąca na tym (...)
str. 41
3.
Rozliczenie transportu towarów w ramach WDT
Sprzedajemy towar unijnemu kontrahentowi. Zajmujemy się również organizacją transportu tego towaru, zlecając go firmie przewozowej. Chcielibyśmy obciążyć nabywcę kosztami transportu. W jaki sposób powinniśmy rozliczyć (...)
str. 43
4.
Łańcuch dostaw, w którym uczestniczą dwa podmioty z Polski
Niemiecki podatnik (A) zarejestrowany dla potrzeb transakcji wewnątrzwspólnotowych sprzedaje towar polskiej firmie (B), także zarejestrowanej jako podatnik VAT UE. Firma B odsprzedaje ten towar innemu (...)
str. 46
E.
PORADY I KOMENTARZE
1.
Organy obowiązane do wydawania interpretacji
Z brzmienia art. 14a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) wynika, że (...)
str. 47
2.
Kto może złożyć wniosek o interpretację indywidualną?
Interpretacje indywidualne pozwalają podatnikom uzyskać oficjalną wykładnię przepisów podatkowych. Krąg osób uprawnionych do uzyskania takiej interpretacji jest szeroki. Wniosek o indywidualną interpretację przepisów podatkowych złożyć (...)
str. 47
3.
Treść wniosku o interpretację - wyrok WSA
W składanym wniosku podatnik musi dokładnie opisać stan faktyczny lub zdarzenie przyszłe, które ma być przedmiotem interpretacji oraz własne stanowisko w sprawie oceny prawnej tego (...)
str. 48
4.
Skutki wydania interpretacji
Interpretację indywidualną - zgodnie z art. 14d Ordynacji podatkowej - wydaje się bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dnia (...)
str. 49
5.
Zaskarżenie i zmiana interpretacji indywidualnej
Jeśli podatnik nie zgadza się z wydaną interpretacją, to przysługuje mu prawo wniesienia skargi do właściwego miejscowo wojewódzkiego sądu administracyjnego, ale po uprzednim wezwaniu na (...)
str. 49
F.
VAT OD PODSTAW
XIV.
Kto i w jaki sposób powinien wypełniać informacje podsumowujące VAT-UE?
Ze względu na konieczność kontrolowania obrotu pomiędzy poszczególnymi państwami Wspólnoty, na podatników nałożony został obowiązek składania zbiorczych informacji o dokonanych transakcjach wewnątrzwspólnotowych. Informacje podsumowujące stanowią (...)
str. 51
1.
Rodzaje formularzy
Wzory informacji podsumowujących określone zostały w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 18 lipca 2011 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach (Dz. U. (...)
str. 52
2.
Okres rozliczeniowy i termin składania informacji podsumowujących
Co do zasady informacje podsumowujące składa się za okresy miesięczne. Wyjątki od tej zasady ustawodawca zawarł w art. 100 ust. 4. Stosownie do tego przepisu (...)
str. 53
3.
Dane wykazywane w zestawieniu zbiorczym
Informacja podsumowująca nie jest deklaracją rozliczeniową, ale jak sama nazwa wskazuje jest wyłącznie dokumentem służącym do przekazywania informacji. Ponieważ zakres i zasady składania tychże informacji (...)
str. 54
4.
Korygowanie złożonej informacji podsumowującej
Jeśli podatnik stwierdzi jakiekolwiek błędy w złożonej informacji podsumowującej, jest obowiązany sporządzić niezwłocznie korektę błędnej informacji. Przy czym należy pamiętać, iż korekty tej dokonuje się (...)
str. 54
G.
WZORY PISM I FORMULARZY
XV.
Jak wystawić fakturę korygującą dokumentującą rabat?
Podatnicy VAT, którzy dokumentują wykonane czynności, muszą mieć możliwość poprawienia błędów w wystawianych dokumentach. Podatek VAT ma sformalizowany charakter, zatem zarówno w odniesieniu do dokumentów (...)
str. 55
H.
PODATEK AKCYZOWY
XVI.
Klasyfikacja samochodów osobowych a obowiązek podatkowy w akcyzie
Przedmiotem opodatkowania akcyzą jest m.in. import, nabycie wewnątrzwspólnotowe i pierwsza sprzedaż na terytorium kraju samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o (...)
str. 57
1.
Zasady stosowania Nomenklatury Scalonej (CN)
Stosownie do art. 3 ust. 1 ustawy, do celów poboru akcyzy i oznaczania wyrobów akcyzowych znakami akcyzy stosuje się klasyfikację w układzie odpowiadającym Nomenklaturze Scalonej (...)
str. 57
2.
Samochody osobowe w Nomenklaturze Scalonej
W Sekcji XVII Nomenklatury Scalonej wydzielony został dział 87 "Pojazdy nieszynowe oraz ich części i akcesoria", w ramach którego wymieniona została pozycja CN 8703 "Pojazdy (...)
str. 58
3.
Klasyfikacja samochodów typu pickup
W przypadku samochodów typu pickup rejestrowanych w kraju, najczęściej jako samochody ciężarowe może rodzić się przekonanie, że nie są one opodatkowane akcyzą gdyż podlegają klasyfikacji (...)
str. 60
I.
VAT W PYTANIACH I ODPOWIEDZIACH
1.
Jak wyliczyć strukturę sprzedaży?
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wykonuję zarówno czynności opodatkowane, jak i zwolnione z opodatkowania VAT. W jaki sposób należy wyliczyć strukturę sprzedaży? Podatnik, który wykonuje (...)
str. 62
2.
Prawo do odliczenia VAT przy zakupie części zamiennych
W prowadzonej działalności gospodarczej wykorzystuję samochód dostawczy (środek trwały). Czy mogę odliczyć VAT od zakupu części do remontu tego samochodu? Jeśli tak, to w jakiej (...)
str. 63
3.
Dane sprzedawcy na fakturze
Prowadzę działalność w formie spółki cywilnej. Czy na wystawianych fakturach mogę podawać nazwę skróconą spółki, czy też muszą być podane imiona i nazwiska wszystkich wspólników? (...)
str. 64
4.
Termin powstania obowiązku podatkowego przy usługach lombardu
W ramach spółki cywilnej prowadzimy lombard i udzielamy pożyczek pod zastawiony przez klientów towar. Kiedy powstaje obowiązek podatkowy od świadczonych przez nas usług? Zgodnie z (...)
str. 64
5.
Stawka VAT na budowę domu wypoczynkowego
Firma budowlana (czynny podatnik VAT) na zlecenie podatnika buduje obiekt zakwaterowania turystycznego. Jest to dom wypoczynkowy z miejscami noclegowymi (o powierzchni 380 m2) wraz z (...)
str. 65
6.
Zakup używanego samochodu a prawo do odliczenia VAT
W związku z prowadzoną działalnością opodatkowaną VAT, w lipcu zamierzam kupić używany samochód. Prawdopodobnie transakcja będzie opodatkowana według szczególnej procedury (na fakturze będzie oznaczenie "procedura (...)
str. 66
7.
Jak udokumentować sprzedaż złomu?
Prowadzę warsztat samochodowy jako czynny podatnik VAT i zamierzam sprzedać firmie skupującej złom pozostające jako odpady stalowe elementy. W jaki sposób transakcja taka powinna zostać (...)
str. 66
8.
Odliczenie VAT od dokonywanych zakupów przy braku sprzedaży opodatkowanej
W maju br. na potrzeby działalności opodatkowanej zakupiliśmy środek trwały (maszynę budowlaną). Czy przy braku sprzedaży opodatkowanej, w deklaracji VAT za ten miesiąc możemy wykazać (...)
str. 67
9.
Zbycie przedsiębiorstwa na rzecz małżonka
Zamierzam prowadzoną przeze mnie firmę w całości przekazać mężowi, który będzie prowadził działalność jako czynny podatnik VAT. Czy transakcja ta podlega opodatkowaniu VAT, skoro przekazanie (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.