Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 12 (348) z dnia 20.06.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Zakup na raty a korekta kosztów uzyskania przychodów o odpisy amortyzacyjne
Od tego roku nałożono na podatników obowiązek dokonywania korekty kosztów uzyskania przychodów w przypadku zaliczenia do nich kwoty wynikającej z faktury lub innego dokumentu i (...)
str. 4
1.1.
Problem z ustaleniem sposobu dokonania korekty
Zastosowanie wspomnianych regulacji powoduje, że jeżeli podatnik nie dokona zapłaty w określonym przez ustawodawcę terminie, nie może obciążać kosztów uzyskania przychodów amortyzacją w części odpowiadającej (...)
str. 4
1.2.
Kredyt może być korzystniejszy niż nabycie na raty
Z punktu widzenia omawianych zagadnień korzystniejszym rozwiązaniem będzie zaciągnięcie kredytu w banku niż rozłożenie płatności na raty. Zapłata za fakturę środkami pieniężnymi pochodzącymi z kredytu (...)
str. 6
2.
Organy podatkowe wyjaśniają przepisy regulujące korektę kosztów
Przepisy o korekcie kosztów w przypadku niezapłacenia zobowiązań sprawiają sporo trudności zarówno podatnikom, jak i ekspertom z zakresu prawa podatkowego. Podatnicy składają więc wnioski o (...)
str. 7
2.1.
Zatrzymanie kaucji gwarancyjnej
Potrącenie części kwoty wynikającej z otrzymanej faktury tytułem przysługującej firmie kaucji gwarancyjnej należytego wykonania umowy, nie będzie skutkować koniecznością korekty kosztów uzyskania przychodów na podstawie (...)
str. 7
2.2.
Koszty zaliczone do kosztów podatkowych przed 1 stycznia 2013 r.
Przepisu art. 15b updop, który wszedł w życie 1 stycznia 2013 r., zobowiązującego do odpowiedniego skorygowania kosztów uzyskania przychodów (ewentualnie przychodów podatkowych) nie należy stosować (...)
str. 8
2.3.
Przychód z dywidendy akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej
Zasady korygowania kosztów, określone w art. 24d updof, nie mają zastosowania do akcjonariusza spółki komandytowo-akcyjnej. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Łodzi (...)
str. 9
3.
NSA rozstrzygnie czy uczestnictwo w imprezach integracyjnych jest u pracowników przychodem
Rzecznik Praw Obywatelskich 17 maja 2013 r. wystąpił do NSA z wnioskiem (RPO/727170/ 13/V/618.4 RZ) o rozstrzygnięcie, czy: sfinansowane przez pracodawcę koszty udziału pracowników w (...)
str. 10
4.
Akcjonariusz spółki komandytowo-akcyjnej będący osobą fizyczną zapłaci podatek po otrzymaniu dywidendy - uchwała siedmiu sędziów NSA
Przychód akcjonariusza będącego osobą fizyczną uzyskany z tytułu udziału w spółce komandytowo-akcyjnej jest przychodem z działalności gospodarczej i podlega opodatkowaniu w dniu faktycznego otrzymania dywidendy. (...)
str. 11
II.
ZMIANY PRZEPISÓW PRAWNYCH
1.
Odpis aktualizujący w kosztach podatkowych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych
W ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych nowe przepisy wprowadziła ustawa z dnia 19 kwietnia 2013 r. o zmianie ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych oraz niektórych innych ustaw, opublikowana w Dz. U. (...)
str. 13
2.
Obniżka stawki odsetek od zaległości podatkowych
Rada Polityki Pieniężnej obniżyła do poziomu 4,25% w skali rocznej stopę oprocentowania kredytu lombardowego. Obniżka ta spowodowała, że od 6 czerwca 2013 r. stawka odsetek (...)
str. 13
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Usuwanie skutków zaistnienia zdarzenia losowego
Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z ryzykiem poniesienia strat spowodowanych zaistnieniem zdarzeń losowych, takich jak np. pożar. Konieczne staje się wówczas podjęcie działań mających na (...)
str. 14
1.1.
Rozliczenie straty w środku trwałym
W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę przypadki, w których straty w środkach trwałych podlegają wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów. Są one określone w art. (...)
str. 14
1.2.
Koszty usunięcia skutków pożaru
Likwidacja środka trwałego zniszczonego wskutek pożaru oznacza nie tylko możliwość wystąpienia straty odpowiadającej niezamortyzowanej wartości podatkowej środka trwałego, ale również konieczność poniesienia dodatkowych kosztów związanych (...)
str. 15
2.
Wydatek na zakup wyposażenia sfinansowany dotacją
Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej kupiłam w 2011 r. komputer, którego wartość nie przekraczała 3.500 zł. Wydatek ten zaliczyłam bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodów, a (...)
str. 16
3.
Przyjęcie dla dzieci pracowników sfinansowane ze środków obrotowych
Spółka, która nie tworzy ZFŚS, zorganizowała dla dzieci pracowników imprezę w siedzibie spółki. W związku z tym ze środków obrotowych spółki zostały sfinansowane wydatki na (...)
str. 17
4.
Wzajemne poręczenia uczestników cash poolingu nie prowadzą do powstania przychodu
Dla celów podatkowych pod pojęciem nieodpłatnych świadczeń rozumie się, zgodnie z utrwaloną wykładnią, wszelkie zjawiska gospodarcze i zdarzenia prawne, których następstwem jest uzyskanie korzyści kosztem (...)
str. 19
5.
Wydatek na zakup flag można ująć w kosztach podatkowych - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Wydatki poniesione na zakup flagi państwowej, a także flagi z herbem miasta mogą stanowić u podatnika koszt uzyskania przychodów. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Ministra (...)
str. 20
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Koszty uzyskania przychodów u pracownika-twórcy, któremu dwukrotnie wypłacono wynagrodzenie
Nauczycielom akademickim uczelnia wypłaca wynagrodzenia z góry. W lutym 2013 r. wynagrodzenia wypłaciła dwa razy: 1 lutego za luty i 28 lutego za marzec. Do (...)
str. 21
2.
Podatek dochodowy od umowy zlecenia zawartej z nierezydentem a składka na ubezpieczenie zdrowotne
Spółka posiadająca siedzibę w Polsce zatrudniła na podstawie umowy zlecenia osoby mające miejsce zamieszkania na Ukrainie i nieprowadzące działalności gospodarczej. W Polsce osoby te podlegają (...)
str. 24
3.
Wypłacenie pracownikowi zapomogi na zakup aparatu słuchowego dla członka rodziny
Pracownik wystąpił z prośbą o udzielenie zapomogi na zakup aparatu słuchowego dla żony, ponieważ poprzedni uległ uszkodzeniu. Czy taki przypadek można uznać za indywidualne zdarzenie (...)
str. 25
4.
Paczki dla dzieci pracowników
Z okazji Dnia Dziecka wydaliśmy dzieciom pracowników paczki, które sfinansowaliśmy ze środków ZFŚS. Czy prawidłowo postąpiliśmy, nie pobierając od ich wartości podatku dochodowego? Tak, o (...)
str. 27
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Czy bus osobowy podlega jednorazowej amortyzacji?
Jestem małym podatnikiem. W tym roku zamierzam kupić samochód typu bus dziewięcioosobowy o masie całkowitej nieprzekraczającej 3.500 kg. Czy będę mógł ten samochód jednorazowo zamortyzować? (...)
str. 28
2.
Stawka amortyzacyjna dla budynku usługowo-mieszkalnego
Na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą wybudowano budynek usługowo-mieszkalny. Część mieszkalna (dwa mieszkania przeznaczone do najmu) stanowi ok. 25% całkowitej powierzchni użytkowej. Czy mieszkania (...)
str. 29
3.
Rozliczenie nakładów na ulepszenie inwestycji w obcym środku trwałym
Dwa lata temu przebudowaliśmy wynajmowany lokal na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W wyniku tej przebudowy powstały nowe pomieszczenia biurowe. Prace polegały m.in. na postawieniu ścian (...)
str. 30
4.
Ustalenie wartości początkowej licencji
Spółka jawna zakupiła i wykorzystuje licencję dotyczącą systemu komputerowego używanego przy produkcji słodyczy. Aby sfinansować ten zakup zaciągnięto kredyt bankowy, którego spłata rozpoczęła się już (...)
str. 31
5.
Częstotliwość dokonywania odpisów amortyzacyjnych od poszczególnych środków trwałych
Posiadam różne środki trwałe podlegające amortyzacji. Czy niektóre środki trwałe mogą być amortyzowane co miesiąc, a inne na koniec roku, czy też obowiązuje jeden termin (...)
str. 32
6.
Amortyzacja czasowo niewykorzystywanego środka trwałego
Prowadzę firmę odzieżową, na potrzeby której wykorzystuję kilka maszyn dziewiarskich. Z uwagi na zmniejszenie popytu zmuszony byłem ograniczyć produkcję odzieży. W konsekwencji doszło do tego, (...)
str. 33
7.
Kwalifikacja wydatków na zakup i montaż szyldu
Podatnik na frontonie kamienicy, w której wynajmuje lokal na potrzeby prowadzonej działalności, zamontował dużych rozmiarów szyld (tablicę informacyjno-reklamową). Czy tablica, której koszt zakupu i montażu (...)
str. 34
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Przepisy o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym u podatników prowadzących podatkowe księgi
Z dniem 1 stycznia 2013 r. do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dodano art. 24d. Mocą tego przepisu ustawodawca wprowadził obowiązek dokonywania korekty (...)
str. 35
1.1.
Kolumna do księgowania zmniejszenia kosztów
Ostatnio znowelizowano rozporządzenie w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Czy obecnie wiadomo, w której kolumnie księgi należy dokonywać zmniejszenia kosztów o niezapłacone kwoty? (...)
str. 35
1.2.
Zapisy w księdze gdy "brakuje" kosztów
W maju 2013 r. zaliczyłem do kosztów podatkowych kwotę na nabycie towarów handlowych. W czerwcu 2013 r., w związku z nieuregulowaniem tej kwoty w terminie (...)
str. 36
1.3.
Dokumenty stanowiące podstawę do zmniejszenia kosztów uzyskania przychodów/zwiększenia przychodów
Prowadzę podatkową księgę przychodów i rozchodów. W czerwcu 2013 r. obowiązany jestem dokonać korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z nieuregulowaniem kwoty wobec kontrahenta w (...)
str. 38
1.4.
Jaki dowód wystawić, aby po uregulowaniu zobowiązania zwiększyć koszty podatkowe?
W maju 2013 r. musiałem dokonać korekty kosztów w związku z nieuregulowaniem kwoty z faktury zaliczonej wcześniej do kosztów. Kwotę tę ureguluję w lipcu 2013 (...)
str. 39
1.5.
Korekta kosztów, która nie została wykazana w księdze
Do 10 maja 2013 r. podatnik prowadzący podatkową księgę przychodów i rozchodów dokonywał korekty kosztów wynikającej z nieuregulowania zobowiązania wobec kontrahenta, ale nie wykazywał jej (...)
str. 40
1.6.
Wierzyciel nie ma prawa do korekty przychodów
Dłużnik, który nie reguluje należności w określonych terminach, zobowiązany jest do korekty kosztów podatkowych. Czy do podobnej korekty, tyle że przychodów, uprawniony jest wierzyciel, tj. (...)
str. 40
1.7.
Wpłacanie uproszczonych zaliczek na podatek nie zwalnia z korekty kosztów uzyskania przychodów
Opłacam uproszczone zaliczki na podatek. Czy jestem obowiązany do dokonywania korekty kosztów, skoro nie wpływa ona na wysokość zaliczek? Opłacanie uproszczonych zaliczek na podatek nie (...)
str. 40
2.
Świadczenia socjalne dla pracowników sfinansowane ze środków obrotowych - konsekwencje u pracownika i pracodawcy
Zatrudniam dwie osoby i nie tworzę zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ze środków obrotowych chciałbym sfinansować pracownikom, np. wczasy lub wycieczki. Czy wypłacone pracownikom z tego (...)
str. 41
3.
Rozliczenie wydatków poniesionych na zakup materiałów i narzędzi w celu wykonania usługi
Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie budowy altanek ogrodowych. Nabyłem przedmioty niezbędne do świadczenia wymienionych usług, np. drewno, gwoździe, narzędzia. Czy zakup tych rzeczy powinienem zaewidencjonować (...)
str. 43
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Opodatkowanie dywidendy wypłaconej osobie fizycznej mającej miejsca zamieszkania w Norwegii
Jaką stawką należy opodatkować dywidendę wypłaconą osobie fizycznej, która ma miejsce zamieszkania w Norwegii, w przypadku gdy dostarczy certyfikat rezydencji oraz gdy tego nie dopełni? (...)
str. 44
2.
Czy polska firma pobiera podatek od należności wypłacanej za usługę wykonaną za granicą?
Mam zamiar podpisać umowę z osobą nieprowadzącą działalności gospodarczej, zamieszkałą w Chinach, na wykonanie usługi polegającej na organizacji targów na terenie Chin. Czy wynagrodzenie wypłacane (...)
str. 45
3.
Ministerstwo Finansów wyjaśniło zasady opodatkowania emerytur w świetle nowej konwencji podpisanej z USA
Polska i Stany Zjednoczone Ameryki 13 lutego br. podpisały nową konwencję w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków (...)
str. 46
4.
Będzie podatek od zagranicznych spółek kontrolowanych - zapowiedź Ministerstwa Finansów
Projekt z 30 kwietnia br. ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przewiduje opodatkowanie (...)
str. 47
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Rodzaj inwestycji mieszkaniowej determinuje prawo do ulgi odsetkowej
Spłata odsetek m.in. od kredytu mieszkaniowego zaciągniętego w latach 2002-2006 może wpływać na zmniejszenie dochodu do opodatkowania. Podatnicy, którzy na zasadzie praw nabytych korzystają z (...)
str. 48
1.1.
Spłata kredytu na zakup nowego lokalu w budynku przebudowanym na wielorodzinny
W ramach ulgi odsetkowej nie polegają odliczeniu wydatki na spłatę odsetek od kredytu zaciągniętego na zakup lokalu mieszkalnego w budynku mieszkalnym, który powstał w wyniku (...)
str. 48
1.2.
Spłata odsetek od kredytu na zakup budynku w stanie surowym uprawnia do odliczenia
Skorzystanie z ulgi odsetkowej nie jest uzależnione od dokonania zakupu nowo wybudowanego budynku mieszkalnego oddanego do użytkowania w myśl ustawy - Prawo budowlane. Wystarczające jest (...)
str. 50
2.
Odliczenie od podatku w ramach ulgi abolicyjnej
Podatnik, który ma w Polsce miejsce zamieszkania, podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Oznacza to, że w Polsce musi rozliczyć całość dochodów osiągniętych w danym roku podatkowym, (...)
str. 50
3.
Zwolnienie od podatku dochodowego dochodów zarządzającego specjalną strefą ekonomiczną
Spółka zarządza specjalną strefą ekonomiczną. Jej dochody korzystają ze zwolnienia od podatku dochodowego w części wydatkowanej m.in. na nabycie nieruchomości służących do prowadzenia działalności gospodarczej (...)
str. 52
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Zasady opodatkowania działalności agroturystycznej
Rozwój agroturystyki, rozumianej jako formy wypoczynku realizowanej na terenach wiejskich o charakterze rolniczym, wykorzystującej bazę noclegową i warunki do rekreacji związane z gospodarstwem rolnym i (...)
str. 54
1.1.
Opodatkowanie dochodów (przychodów) z agroturystyki
Kwalifikacja podatkowa Działalność agroturystyczna nie mieści się w pojęciu działalności rolniczej zdefiniowanej w art. 2 ust. 2 updof. Osoba fizyczna prowadząca gospodarstwo agroturystyczne, w związku (...)
str. 54
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Jestem rolnikiem. Oprócz działalności rolniczej zajmuję się agroturystyką. Wynająłem pokoje w swoim gospodarstwie firmie, której pracownicy będą wykonywać prace budowlane w sąsiedniej miejscowości. Czy dochód z wynajmu (...)
str. 57
2.
Refakturowanie fikcyjnych usług
Spółka z o.o. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej zajmuje się dystrybucją artykułów spożywczych. Dostawcy towarów (producenci) wspierają sprzedaż swoich produktów poprzez oferowanie naszym odbiorcom wynagrodzenia (...)
str. 58
3.1.
Zakup lokalu po preferencyjnej cenie
Kupiłem od dewelopera wykończone mieszkanie. Cena zakupu była preferencyjna. Czy w związku z tym zakupem powstał u mnie przychód z tytułu otrzymania częściowo nieodpłatnego świadczenia? (...)
str. 59
3.2.
Czynsz najmu w innej postaci niż pieniądz
Zawarłem długoterminową umowę najmu mieszkania. Lokator za korzystanie z lokalu opłaca miesięczny czynsz. W związku z zalaniem mieszkania konieczny był jego remont. Prace remontowe obejmujące (...)
str. 60
3.3.
Zwrot wywłaszczonej nieruchomości
Podatnik uzyskał zwrot nieruchomości w toku postępowania, do którego wstąpił jako spadkobierca wywłaszczonego właściciela nieruchomości. Czy sprzedaż zwróconej nieruchomości będzie podlegać opodatkowaniu? W myśl art. (...)
str. 60
3.4.
Skutki bezpłatnego odstąpienia nieruchomości do używania
Czy oddając własną nieruchomość do używania na podstawie umowy użyczenia, muszę ustalić przychód do opodatkowania? Czy przychód musi ustalić osoba biorąca rzecz do używania? Stosunek (...)
str. 61
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Rozliczanie firmowego abonamentu telefonicznego
Na potrzeby działalności gospodarczej korzystam z telefonu komórkowego stanowiącego składnik majątku firmy. Zgodnie z umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych ponoszę koszty abonamentu i rozmów telefonicznych. Przysługuje mi również pewna (...)
str. 62
2.
Jak rozliczyć wynagrodzenie za poręczenie kredytu?
Spółka z o.o. ma uzyskać kredyt obrotowy na 12 miesięcy. Udziałowiec spółki udzieli jej poręczenia kredytu za określonym w umowie wynagrodzeniem. Czy wynagrodzenie wypłacone udziałowcowi za poręczenie (...)
str. 63
3.
Opodatkowanie przychodów z wynajmu nieruchomości spółce osobowej
Podatnik (osoba fizyczna) jest wspólnikiem spółki jawnej. Od dochodów z działalności prowadzonej przez tę spółkę opłaca podatek liniowy. Podatnik zamierza wynająć spółce nieruchomość stanowiącą jego prywatną (...)
str. 63
4.
Wysokość składek płaconych przez organizacje spółdzielcze na rzecz związku rewizyjnego rozliczanych w kosztach podatkowych
Organizacje spółdzielcze płacą składki na rzecz związków rewizyjnych. W jakiej wysokości składki te mogą zostać zaliczane do kosztów uzyskania przychodów? Górną granicę składek płaconych przez organizacje (...)
str. 64
5.
Nieterminowo wpłacona zaliczka za grudzień 2012 r. a zeznanie roczne
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Podatek za grudzień 2012 r. zapłacił 23 stycznia 2013 r. W zeznaniu za 2012 r. ujął tę kwotę w zapłaconych (...)
str. 65
6.
Świadczenie przez kartowicza usług na rzecz osób prawnych
W rozpoczętej działalności gospodarczej świadczę usługi mycia i smarowania samochodów i motocykli. W zakresie opodatkowania wybrałem kartę podatkową. Usługi świadczę na rzecz osób fizycznych. Od lipca 2013 r. będę je (...)
str. 66
XI.
TERMINARZ PODATNIKA I PŁATNIKA - LIPIEC 2013 R.
Podatnik Płatnik podatek dochodowy od osób fizycznych 8.07.2013 r. (poniedziałek) - wpłacenie podatku dochodowego w formie karty podatkowej za czerwiec 2013 r. - 22.07.2013 r. (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.