Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 9 (345) z dnia 01.05.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Różnice kursowe w praktyce - wybrane zagadnienia
Podatnicy mogą wybrać jedną z dwóch metod rozliczania różnic kursowych: opartą na przepisach ustawy o rachunkowości albo określoną w przepisach podatkowych. Wyjaśnienia zawarte w tym (...)
str. 4
1.1.
Transakcje na rachunku walutowym
W 2012 r. kierując się linią interpretacyjną organów podatkowych, wpływ należności w walucie obcej na rachunek walutowy przeliczaliśmy po kursie kupna waluty obcej ogłaszanym przez (...)
str. 4
1.2.
Przewalutowanie kredytu
Spłata kredytu otrzymanego w euro będzie realizowana w złotych polskich. Czy powinniśmy ustalić różnice kursowe wynikające z przewalutowania kredytu lub ze spłaty tego kredytu? W (...)
str. 6
1.3.
Przelew środków z jednostki macierzystej do oddziału
Spółka z o.o. posiada zagraniczny oddział. W celu finansowania jego działalności przelała środki pieniężne (w euro) ze swego konta w polskim banku na zagraniczne konto (...)
str. 7
1.4.
Zmiana waluty zobowiązania
Mam nieuregulowane zobowiązanie (za usługę) wobec kontrahenta, wynikające z faktury wystawionej w walucie obcej. Kwota wynikająca z faktury, po przeliczeniu na złote według kursu średniego NBP, została ujęta (...)
str. 7
1.5.
Import towarów
Spółka z o.o. dokonała importu towarów. Najpierw otrzymała fakturę. Natomiast towar wraz z dokumentem odprawy celnej - ze względu na procedurę odprawy celnej - dotarł (...)
str. 8
1.6.
Czy można wykazywać różnice kursowe w postaci sald?
Korzystam z programu finansowo-księgowego, który wykazuje różnice kursowe tylko w postaci salda, jako nadwyżkę sumy różnic dodatnich w okresie rozliczeniowym nad sumą różnic ujemnych (bądź (...)
str. 9
2.
Podatek od środków transportowych a przepisy o korekcie kosztów
Do podatku od środków transportowych nie mają zastosowania przepisy o korekcie kosztów. Przepisy te nie dotyczą bowiem zobowiązań wobec organów podatkowych.
str. 11
2.1.
Obowiązek w podatku od środków transportowych
Kwestie związane z opłacaniem podatku od środków transportowych reguluje ustawa z dnia 12 stycznia 1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 (...)
str. 11
2.2.
Moment ujęcia podatku w kosztach podatkowych
Jeżeli przedsiębiorca wykorzystuje środki transportowe na potrzeby związane z prowadzoną przez siebie działalnością gospodarczą, wówczas opłacony od nich podatek może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. (...)
str. 11
2.3.
Przepisy o korekcie kosztów nie mają zastosowania do podatku od środków transportowych
Od 1 stycznia 2013 r. na podatnikach, którzy zaliczyli do kosztów uzyskania przychodów kwoty wynikające z faktury, rachunku, umowy albo innego dokumentu, ciąży obowiązek zmniejszenia (...)
str. 12
II.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Rozporządzanie składnikami wyposażenia wykorzystywanymi w prowadzonej indywidualnie działalności gospodarczej
U podatników PIT prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów rzeczowe składniki majątku, związane z działalnością gospodarczą, niezaliczone (zgodnie z przepisami ustawy o PIT) do środków (...)
str. 13
1.1.
Zaliczanie składników majątku do wyposażenia
W praktyce do wyposażenia zalicza się składniki majątku, które w oparciu o kryterium wartościowe, tj. ze względu na ich niską wartość początkową (nieprzekraczającą 3.500 zł) (...)
str. 13
1.2.
Wycofanie składników wyposażenia z firmy
Czasami przedsiębiorcy decydują się na przekazanie na własne potrzeby wyposażenia wykorzystywanego w działalności gospodarczej. W takiej sytuacji zasadne jest wykreślenie składników wyposażenia, których wartość początkowa (...)
str. 14
2.
Skutki umorzenia wierzytelności na podstawie wielostronnego porozumienia kompensacyjnego
W celu uniknięcia zatorów płatniczych trzech współpracujących ze sobą stale kontrahentów zamierza zawrzeć wielostronne porozumienie kompensacyjne. W dacie zawarcia porozumienia zobowiązania stron zostaną umorzone do (...)
str. 16
3.
Wydatki na promocję firmy wśród potencjalnych pracowników
Przedsiębiorca w porozumieniu ze szkołą zawodową zorganizował dla uczniów kończących gimnazjum "dzień otwarty" w swojej firmie. Spotkanie to miało na celu zachęcić młodzież do wybierania (...)
str. 17
4.
Rozliczenie kosztów organizacji imprezy okolicznościowej dla członków związku zawodowego
Związek zawodowy planuje zorganizowanie imprezy z okazji jubileuszu założenia branżowego związku zawodowego. Impreza będzie polegała na organizowaniu spotkań zarządu z członkami związku zawodowego w różnych regionach kraju, ponieważ (...)
str. 18
III.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.1.
Udział w imprezie integracyjnej w ocenie organów podatkowych
Przez pewien okres organy podatkowe prezentowały pogląd, że już samo umożliwienie pracownikowi wzięcia udziału w imprezie integracyjnej stanowi u niego nieodpłatne świadczenie, a co za (...)
str. 20
1.2.
Stanowisko sądów administracyjnych
Jeżeli chodzi o orzecznictwo, to nie wypracowało ono jednolitego stanowiska w kwestii ustalania przychodu pracowników z tytułu uczestnictwa w imprezie integracyjnej. Początkowo sądy administracyjne były (...)
str. 20
1.3.
Czy ustalać przychód, gdy w imprezie biorą udział dzieci?
Praktyką stosowaną przez pracodawców jest organizacja dla dzieci pracowników imprez choinkowych. Wątpliwości posłów (interpelacja poselska nr 14833) wzbudziło czy w takiej sytuacji od wartości kwoty (...)
str. 22
2.
Zaliczka na podatek od wypłaty wynagrodzenia i dopłaty do wczasów
Mamy utworzony w zakładzie pracy ZFŚS. Z jego środków wypłacane jest pracownikom dofinansowanie do wypoczynku (tzw. wczasów pod gruszą). Jak opodatkować takie dofinansowanie, gdy jest (...)
str. 23
2.1.
Dofinansowanie do wczasów a podatek i składki ZUS
Środki zakładowego funduszu świadczeń socjalnych mogą zostać przeznaczone na dofinansowanie pracownikowi wypoczynku zorganizowanego przez niego w formie wczasów pod gruszą. Trzeba przy tym pamiętać, aby (...)
str. 23
2.2.
Obliczenie zaliczki od wynagrodzenia i świadczenia socjalnego, wypłacanych w jednym miesiącu
Zakłady pracy jako płatnicy zobowiązane są do poboru zaliczek na podatek od osób, które uzyskują od nich przychody ze stosunku pracy (art. 31 updof). Przychodem (...)
str. 24
3.
Przekazanie uprawnionym kart przedpłaconych
Związek zawodowy planuje przekazać swoim członkom karty przedpłacone, które będą sfinansowane z wpłaconych przez nich składek. Czy tego rodzaju świadczenia podlegają opodatkowaniu? Przychód z karty (...)
str. 27
4.
Korzystanie przez menedżera ze służbowego sprzętu przy wykonywaniu umowy - wyrok NSA
Osoba zatrudniona na podstawie kontraktu menedżerskiego korzystająca ze sprzętu należącego do firmy, która ją zatrudnia, uzyskuje z tego tytułu przychód. Bez znaczenia jest, że sprzęt (...)
str. 29
IV.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Amortyzacja środka trwałego wykupionego z leasingu
Zakończyliśmy umowę leasingu kwalifikowaną do celów bilansowych jako leasing finansowy, natomiast z punktu widzenia podatkowego - leasing operacyjny. Wykupiona z leasingu maszyna była amortyzowana w (...)
str. 30
1.1.
Amortyzacja podatkowa dopiero po nabyciu
Przedmiot umowy leasingu, która z punktu widzenia prawa bilansowego jest leasingiem finansowym, a z punktu widzenia prawa podatkowego - leasingiem operacyjnym, podlega u korzystającego amortyzacji (...)
str. 30
1.2.
Ustalenie wartości początkowej i metody amortyzacji
Podatnik, który wykupuje środek trwały po zakończeniu leasingu operacyjnego, ustala jego wartość początkową na podstawie art. 22g ust. 3 updof oraz art. 16g ust. 3 (...)
str. 31
2.
Darowizna środka trwałego
W ewidencji środków trwałych posiadam całkowicie zamortyzowaną maszynę, którą wykorzystuję coraz rzadziej. Chciałbym darować tę maszynę synowi, aby ten wniósł ją do własnej działalności gospodarczej. (...)
str. 32
3.
Przekwalifikowanie składnika majątku na środek trwały
W 2012 r. kupiłem koparko-ładowarkę z zamiarem jej krótkotrwałego używania w prowadzonej działalności gospodarczej, a następnie odsprzedaży. Z biegiem czasu okazało się, że maszyna jest (...)
str. 33
4.
Wartość początkowa środka trwałego przekazanego na potrzeby indywidualnej działalności gospodarczej
Spółka jawna uległa likwidacji. W wyniku rozliczeń pomiędzy wspólnikami, jednemu z nich przypadł nie w pełni zamortyzowany samochód ciężarowy będący środkiem trwałym. Pojazd ten zamierza (...)
str. 35
5.
Czy środek trwały może być wprowadzony do ewidencji z datą wsteczną?
Spółka z o.o. od kilku miesięcy użytkuje zakupiony budynek magazynowy. Przez przeoczenie nie został on ujęty w ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. (...)
str. 36
6.
Nie ma możliwości dokonania zmiany stosowanej metody amortyzacji
Prowadzę firmę transportową. Opłacam podatek według skali podatkowej. Od 2011 r. do dnia dzisiejszego posiadam status małego podatnika. W lutym 2013 r. kupiłem samochód ciężarowy (...)
str. 36
V.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.1.
Przychód ze sprzedaży odpadów poprodukcyjnych
Firma zajmuje się obróbką metali. Po procesach obróbczych pozostają odpady w postaci wiórów metalowych, które następnie są sprzedawane jako złom stalowy. Czy przychód ze sprzedaży (...)
str. 37
1.2.
Refakturowanie kosztów mediów
Głównym rodzajem działalności spółki cywilnej jest wynajem lokali. Od dostawców mediów spółka otrzymuje faktury, które potem refakturuje na najemców. Czy przychód z refaktur należy wykazać (...)
str. 37
1.3.
Sprzedaż budynku wykorzystywanego w działalności gospodarczej
W której kolumnie podatkowej księgi przychodów i rozchodów zaewidencjonować przychód ze sprzedaży budynku będącego środkiem trwałym? Właściwą kolumną księgi do zaewidencjonowania przychodu ze sprzedaży środka (...)
str. 38
2.
Prowadzenie działalności gospodarczej przez dewelopera
Rozpoczynam prowadzenie działalności gospodarczej jako deweloper. Co przy tego rodzaju działalności jest kosztem? Jak rozliczyć wydatki na zakup materiałów na budowę domu jednorodzinnego? Jak ująć (...)
str. 39
2.1.
Podział kosztów na bezpośrednie i pośrednie
Koszty ponoszone w ramach działalności gospodarczej stanowią koszty uzyskania przychodów pod warunkiem, że służą osiągnięciu przychodów albo zachowaniu lub zabezpieczeniu źródła przychodów i nie są (...)
str. 39
2.2.
Koszty dewelopera
Ustawodawca nie podaje katalogu wydatków zaliczanych do kosztów danego rodzaju działalności. Każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny z uwzględnieniem specyfiki prowadzonej działalności. Pewne wskazówki w tym (...)
str. 40
2.3.
Ewidencjonowanie kosztów w podatkowej księdze
W przypadku działalności deweloperskiej mogą w szczególności występować: towary handlowe, tj. wyroby przeznaczone do sprzedaży w stanie nieprzerobionym, materiały (surowce) podstawowe, czyli materiały, które w (...)
str. 41
2.4.
Spis z natury
Na koniec roku podatkowego deweloper prowadzący podatkową księgę jest obowiązany do sporządzenia i wpisania do księgi spisu z natury. Należy nim objąć towary handlowe (grunty (...)
str. 42
3.
Rozliczenie wydatku na zakup urządzenia oddanego do używania na podstawie umowy dzierżawy
Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie sprzedaży, wynajmu, dzierżawy i serwisu urządzeń biurowych. W tym celu, po podpisaniu z klientem umowy dzierżawy, kupuję urządzenie, które następnie (...)
str. 43
VI.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.
Dywidendy otrzymane z zagranicy
Podatnicy mający na terytorium Polski miejsce zamieszkania, siedzibę lub zarząd, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (położenia źródeł (...)
str. 44
1.1.
Dywidendy otrzymane przez osoby fizyczne
Zasady opodatkowania dywidend Na podstawie art. 30a ust. 1 pkt 4 updof, dywidendy otrzymane z zagranicy przez osoby fizyczne opodatkowane są 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym. (...)
str. 44
1.2.
Dywidendy wypłacone osobom prawnym
Dywidendy wolne od podatku Co do zasady, zagraniczna dywidenda wypłacona osobie prawnej jest jej przychodem, który podlega wykazaniu w zeznaniu rocznym i opodatkowaniu łącznie z (...)
str. 45
2.
Opodatkowanie polskiego rezydenta zatrudnionego przez zagraniczną firmę, która oddelegowuje go do pracy w innym państwie
Polski rezydent jest zatrudniony przez firmę francuską. Pracodawca ten oddelegowuje go na 3 miesiące do pracy w Danii. Czy w czasie wykonywania pracy w Danii (...)
str. 48
VII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
Diety za czas podróży służbowych odbywanych na przełomie lutego i marca 2013 r.
Jesteśmy firmą prywatną. W zakresie rozliczania podróży służbowych pracowników stosujemy powszechnie obowiązujące przepisy. Mamy wątpliwości, czy prawidłowo rozliczyliśmy diety za czas zagranicznej podróży pracownika, która rozpoczęła (...)
str. 50
1.1.
Zasady rozliczania diet
Pracodawcy, którzy w zakresie rozliczania podróży służbowych stosują przepisy rozporządzenia, mogli mieć problem z rozliczeniem podróży służbowych pracowników odbywanych na przełomie lutego i marca 2013 (...)
str. 50
1.2.
Zwolnienie od podatku diet wypłacanych pracownikowi
Prawidłowe ustalenie wysokości diet ma znaczenie dla celów zwolnienia ich od podatku. Diety i inne należności wypłacane pracownikowi z tytułu odbytej podróży służbowej (krajowej lub (...)
str. 51
2.
Krewny w roli przewodnika osoby niepełnosprawnej
W ramach ulgi rehabilitacyjnej odliczać można wydatki na cele rehabilitacyjne oraz wydatki związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych, poniesione w roku podatkowym. Zatem w rozliczeniu (...)
str. 52
3.
Rozszerzenie wspólności majątkowej a prawo do ulgi mieszkaniowej - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Prawo do skorzystania z ulgi podatkowej jest osobistym i niezbywalnym prawem podatnika, które nie może zostać rozszerzone na jego małżonka w drodze umowy majątkowej małżeńskiej. Taki wniosek wynika (...)
str. 54
VIII.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Opodatkowanie kwot wypłacanych wspólnikom w związku z obniżeniem wartości nominalnej udziałów w spółce z o.o.
Wspólnicy spółki z o.o. (osoby fizyczne) postanowili obniżyć wartość nominalną udziałów. W związku z tą operacją będą im wypłacone środki pieniężne. Jak należy opodatkować kwoty (...)
str. 55
2.
Rozliczenie podróży krajowej łączącej się z podróżą zagraniczną
Podróż zagraniczna łączy się zwykle z odbyciem również podróży krajowej, np. przy podróży lądowej podróż krajowa ma miejsce: od momentu wyjazdu w podróż do chwili (...)
str. 56
3.
Kiedy umowa o pracę wpływa na formę opodatkowania przychodów z działalności gospodarczej?
Wyboru formy opodatkowania przychodów (dochodów) z działalności gospodarczej dokonuje sam podatnik. Musi przy tym wziąć pod uwagę okoliczności wyłączające możliwość stosowania danego sposobu opodatkowania. W (...)
str. 57
3.1.
Opodatkowanie podatkiem liniowym, gdy zakres działalności gospodarczej jest taki sam jak obowiązków pracowniczych
Podatnik pozostaje w stosunku pracy i jednocześnie prowadzi działalność gospodarczą, której zakres pokrywa się z czynnościami wykonywanymi w ramach umowy o pracę. Czy skoro podatnik (...)
str. 57
3.2.
Świadczenie przez ryczałtowca usług na rzecz byłego pracodawcy
Podatnik w 2010 r. rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług budowlanych. Przychody z tego tytułu są opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym. Przed rozpoczęciem tej działalności był (...)
str. 58
4.
Dokumentacja podatkowa sporządzana w przypadku różnych umów z podmiotem powiązanym
Jedynym udziałowcem spółki z o.o. mającej siedzibę i zarząd w Polsce jest osoba fizyczna mieszkająca na stałe na Ukrainie, gdzie prowadzi działalność gospodarczą. Spółka w (...)
str. 60
4.1.
Kiedy powstaje obowiązek sporządzenia dokumentacji podatkowej?
Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej dokonywanych przez podatników transakcji z podmiotami z nimi powiązanymi wynika z art. 9a ust. 2 updop. Przepis ten wskazuje, że obowiązek (...)
str. 60
4.2.
Wartość transakcji w przypadku udzielenia pożyczki
Do umów, które spółka powinna uwzględnić w limicie transakcji z podmiotami powiązanymi należy również zaliczyć umowę pożyczki zawartej z udziałowcem. Przy czym, w przypadku tej (...)
str. 62
5.
Obowiązek podatkowy wspólników przekształcanej spółki cywilnej - wyrok NSA
W razie przekształcenia spółki cywilnej w spółkę z o.o. wspólnicy przekształcanej spółki cywilnej pozostają podatnikami podatku dochodowego do dnia wpisania spółki z o.o. do rejestru (...)
str. 62
IX.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Koszty wprowadzenia programu zachęt finansowych dla kontrahentów
Prowadzę działalność w zakresie handlu hurtowego. Zamówienia towarów są przyjmowane głównie telefonicznie, co generuje znaczne koszty m.in. usług telefonicznych oraz rozbudowywania systemu telefonicznego. Zamierzam więc wprowadzić (...)
str. 64
2.
Świadczenia z ZFŚS w PIT-11
Czy kwotę świadczeń sfinansowanych ze środków ZFŚS należy wykazać pracownikom w PIT-11? Jeżeli tak, to w której pozycji? Wartość świadczeń przyznanych pracownikom ze środków ZFŚS, w części podlegającej (...)
str. 64
3.
Moment powstania przychodu z tytułu należności dochodzonych na drodze sądowej
W ramach działalności gospodarczej wynajmuję samochody klientom, których pojazdy zostały uszkodzone w wypadku. Za wykonaną usługę wystawiam klientom faktury. Zapłaty należności dochodzę od zakładów ubezpieczeniowych - jeżeli klienci (...)
str. 65
4.
Zwrot nakładów poniesionych na majątek odrębny byłego małżonka
Przed i po zawarciu związku małżeńskiego podatniczka ponosiła z własnego majątku wydatki na nieruchomość należącą do majątku odrębnego jej męża. Po rozwodzie były małżonek zobowiązał się do (...)
str. 66
5.
Świadczenie otrzymane na leczenie dziecka
W 2012 r. podatniczka otrzymała darowiznę pieniężną na leczenie dziecka. Kwota darowizny w wysokości 3.000 zł została wpłacona na jej rachunek bankowy. Firma, która dokonała darowizny, od wypłaconych środków (...)
str. 66
6.
Obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów przy najmie prywatnym
Czy podatnik osiągający przychody z najmu prywatnego opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych ma obowiązek prowadzenia ewidencji przychodów? Ryczałtowcy osiągający przychody z najmu prywatnego nie muszą prowadzić (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.