Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
piątek, 19 kwietnia 2024 r.
Ostatnia aktualizacja: 18.04.2024 r., godz. 12:14 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 52.491 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
Przegląd Podatku Dochodowego
nr 7 (343) z dnia 01.04.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
TEMAT NUMERU
1.
Dywidendy wypłacane przez polskie spółki kapitałowe udziałowcom (akcjonariuszom) będącym osobami prawnymi
Jeżeli rok obrachunkowy zakończy się w spółce dodatnim wynikiem finansowym, zgromadzenie wspólników lub akcjonariuszy podejmuje uchwałę o przeznaczeniu zysku. W wyniku takiej uchwały zysk może (...)
str. 4
1.1.
Wypłata na rzecz polskich rezydentów
Na podstawie art. 22 ust. 1 updop, podatek dochodowy od dochodów (przychodów) z dywidend uzyskanych od osób prawnych mających siedzibę lub zarząd na terytorium naszego (...)
str. 4
1.2.
Zwolnienie z obowiązku poboru podatku - przeznaczenie dywidendy na cele statutowe
Spółka wypłacająca dywidendę powinna odstąpić od poboru 19% zryczałtowanego podatku dochodowego oraz zaniechać czynności informacyjnych wymienionych wcześniej, jeżeli podatnik - najpóźniej w dniu dokonania wypłaty (...)
str. 5
1.3.
Dywidendy wypłacone na rzecz nierezydentów
Jeżeli podmiotem uprawnionym do dywidendy jest zagraniczna osoba prawna, świadczenie to, co do zasady, opodatkowane jest 19% zryczałtowanym podatkiem dochodowym. Jednak, gdy zagraniczna osoba prawna (...)
str. 5
1.4.
Zwolnienie od podatku dla dywidend wypłacanych na rzecz spółek kapitałowych (polskich i zagranicznych)
W sytuacji gdy podmiotem uprawnionym do odbioru dywidendy wypłacanej przez polską spółkę z o.o. lub spółkę akcyjną jest inna spółka kapitałowa, posiadająca lub nieposiadająca polskiej (...)
str. 6
1.5.
Wypłata dywidendy w walucie obcej
W sytuacji gdy udziałowcami (akcjonariuszami) spółki są podmioty zagraniczne, może wystąpić konieczność wypłaty dywidendy w walucie innej niż waluta polska. W tym miejscu warto przypomnieć, (...)
str. 8
2.
Stosowanie 50% kosztów uzyskania przychodów - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Od dnia 1 stycznia 2013 r. obowiązuje przepis ograniczający stosowanie 50% zryczałtowanych kosztów uzyskania przychodów. Jest to art. 22 ust. 9a updof. Z przepisu tego (...)
str. 9
II.
PIT I CIT 2012 - ROZLICZENIE ROCZNE
1.1.
Zagadnienia ogólne
Kto składa zeznanie? Podatnicy, którzy w 2012 r. odpłatnie zbyli wymienione w art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) updof: nieruchomości lub ich części (...)
str. 10
1.2.
Pytania i odpowiedzi
1) Jestem przedsiębiorcą. W 2012 r. sprzedałem prywatne mieszkanie. Czy w zeznaniu PIT-39 jako identyfikator podatkowy powinienem wpisać NIP, czy numer PESEL? Od 1 stycznia (...)
str. 11
2.
Rozliczenie w zeznaniu rocznym zagranicznych dochodów z pracy najemnej wykonywanej za granicą
Polacy pracujący w 2012 r. za granicą w wielu przypadkach będą musieli rozliczyć się także w kraju ze swych dochodów uzyskanych za granicą. Zagraniczne dochody (...)
str. 14
2.1.
Zasady rozliczania zagranicznych zarobków
Wybór formularzy Zeznanie obejmujące dochody z pracy najemnej wykonywanej za granicą w 2012 r. składa się na formularzu PIT-36(18). Do zeznania obejmującego dochody zagraniczne obowiązkowo (...)
str. 14
2.2.
Metoda wyłączenia z progresją
Aby nie doszło do podwójnego opodatkowania dochodów zagranicznych (raz - w kraju miejsca pracy, a drugi raz - w Polsce), konieczne jest zastosowanie jednej z (...)
str. 16
2.3.
Metoda odliczenia proporcjonalnego
Metodę odliczenia proporcjonalnego przewiduje się m.in. w umowach zawartych z: Belgią, Holandią, Islandią. Metoda ta polega na tym, że w Polsce podatek zapłacony za granicą (...)
str. 17
III.
PRZYCHODY I KOSZTY W FIRMIE
1.
Działalność gospodarcza prowadzona w miejscu zamieszkania
Podatnicy mogą prowadzić firmę w miejscu zamieszkania, gdy pozwala na to profil działalności. W takich przypadkach bieżące koszty utrzymania i użytkowania lokalu (budynku) mieszkalnego mogą (...)
str. 19
1.1.
Rozliczenie kosztów utrzymania lokalu (budynku) zajmowanego na potrzeby firmowe
Na działalność gospodarczą podatnicy mogą przeznaczyć cały lokal (budynek) mieszkalny. W takim przypadku koszty związane z jego utrzymaniem mogą być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów (...)
str. 19
1.2.
Wydatki na telefon i internet
Zazwyczaj decyzja o prowadzeniu firmy w miejscu zamieszkania podyktowana jest zamiarem ograniczenia kosztów działalności. Stąd podatnicy w prowadzonej działalności korzystają niekiedy z domowego telefonu lub (...)
str. 20
1.3.
Rozliczenie amortyzacji
Zajęcie na potrzeby firmy prowadzonej w miejscu zamieszkania części lokalu (budynku), nie stanowi przeszkody do ujęcia w ciężar kosztów podatkowych odpisów amortyzacyjnych. Warunkiem jest, aby (...)
str. 21
1.4.
Koszty remontów
Pomieszczenia zajęte na działalność gospodarczą mogą wymagać remontu. Co do zasady, wydatki na remont można ujmować bezpośrednio do kosztów podatkowych w dacie ich poniesienia. Szczególny (...)
str. 22
1.5.
Wartość wyposażenia niezbędnego w firmie
Nie ulega wątpliwości, że prowadząc firmę w miejscu zamieszkania, podatnicy muszą zapewnić sobie odpowiednie wyposażenie (np. szafki, biurko, komputer), niezbędne w wykonywanej działalności. Poniesione w (...)
str. 22
2.
Data ujęcia kwoty z faktury w kosztach decyduje o obowiązku ich korekty
Zobowiązanie spółki powstało w 2012 r. Termin zapłaty przypadał jeszcze na 2012 r., a 30-dniowy okres liczony od daty upływu terminu wymagalności tego zobowiązania przypadał (...)
str. 23
3.
Składki do ZUS opłacane z rachunku spółki osobowej
Na mocy uchwały wspólników, z rachunku bankowego spółki komandytowej, wspólnicy otrzymują zaliczki na poczet przyszłych zysków. Część należnej kwoty jest wpłacana bezpośrednio do ZUS na (...)
str. 25
4.
Odsetki od kredytu przejętego w związku z aportem przedsiębiorstwa osoby fizycznej
Do spółki z o.o. zostało wniesione aportem przedsiębiorstwo osoby fizycznej. W skład przedsiębiorstwa wchodziły zobowiązania z tytułu kredytu inwestycyjnego. Za zgodą banku (kredytodawcy), spółka wstąpiła (...)
str. 26
IV.
ROZLICZANIE PODATKU PRZEZ PŁATNIKA
1.
Jak wykazać w PIT-8C dochód z objęcia udziałów w spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny?
Do nowopowstałej spółki z o.o. jeden ze wspólników wniósł aport w postaci wartości niematerialnej i prawnej. Jak w związku z tym należy wypełnić PIT-8C? PIT-8C (...)
str. 28
1.1.
Ustalenie przychodu
U osoby obejmującej udziały (akcje) w spółce kapitałowej w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część, powstaje w związku (...)
str. 28
1.2.
Koszty uzyskania przychodów z objęcia udziałów
Przy wnoszeniu aportów do spółki mającej osobowość prawną opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych podlega dochód uzyskany z tytułu objęcia udziałów (akcji) w zamian za (...)
str. 29
2.
Obciążenia podatkowo-składkowe od umowy zlecenia podlegającej VAT
Spółka z o.o. zawarła umowę zlecenia z osobą fizyczną będącą podatnikiem VAT (ponosi ona odpowiedzialność wobec osób trzecich za czynności, które wykonuje w ramach tej (...)
str. 30
3.
Przewóz pracowników do miejsca wykonywania pracy a przychód ze stosunku pracy
Pracodawca zapewnia pracownikom bezpłatny przewóz pomiędzy siedzibą firmy a jej magazynami znajdującymi się w innych miejscowościach. Czy w takiej sytuacji po stronie pracowników powstaje przychód (...)
str. 31
4.
Świadczenia pracodawcy ponoszone w związku z udziałem pracownika w kursie zawodowym
Pracodawca kieruje pracowników na szkolenia, w celu uzyskania przez nich uprawnień branżowych (np. obsługa wózka widłowego albo koparki). Szkolenia odbywają się w innej miejscowości. Koszty dojazdu na (...)
str. 32
5.
Identyfikator podatkowy w PIT-11 sporządzanym zleceniobiorcom
Nasza spółka zawiera umowy zlecenia z osobami fizycznymi posiadającymi różny status, tj. z osobami fizycznymi nieprowadzącymi działalności gospodarczej oraz z osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą, (...)
str. 34
V.
MAJĄTEK TRWAŁY
1.
Korekta kosztów amortyzacji z powodu braku zapłaty gdy termin płatności nie przekracza 60 dni
Przepisy regulujące korektę kosztów, które obowiązują od 1 stycznia 2013 r., dotyczą m.in. korekty kosztów uzyskania przychodów o odpisy amortyzacyjne od środków trwałych oraz wartości (...)
str. 35
1.1.
Korekta zrealizowanych odpisów amortyzacyjnych
Podatnik, który rozpoczął dokonywanie amortyzacji, zobowiązany jest do wyłączenia z kosztów uzyskania przychodów zaliczonych uprzednio do nich odpisów amortyzacyjnych, w tej części, która odpowiada nieuregulowanym (...)
str. 35
1.2.
Gdy termin płatności upłynął przed rozpoczęciem amortyzacji
Jeżeli podatnik nie rozpoczął amortyzacji, a termin 30 dni od upływu terminu płatności (krótszego niż 60 dni) upływa nie później niż w miesiącu następującym po (...)
str. 36
2.
Czy podatnik może wartość początkową budynku ustalić w oparciu o cenę rynkową?
Na działce będącej składnikiem majątku trwałego przedsiębiorcy prowadzącego indywidualną działalność gospodarczą znajduje się budynek, który nie został do tej pory wprowadzony do ewidencji środków trwałych (...)
str. 37
3.
Amortyzacja środka trwałego po zmianie formy opodatkowania
Przedsiębiorca prowadzący firmę transportową był opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych i nie miał możliwości rozliczania w rachunku podatkowym odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej samochodu ciężarowego (...)
str. 38
4.
Wydatki na obiekty pomocnicze i zagospodarowanie terenu wokół siedziby firmy
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą uporządkowała otoczenie wokół nieruchomości stanowiącej środek trwały w prowadzonej przez nią firmie. Prace polegały na ogrodzeniu całego terenu, wybrukowaniu wejścia (...)
str. 39
5.
Koszty likwidacji środka trwałego w związku z wytworzeniem nowego środka trwałego
Spółka z o.o. planuje wytworzenie nowego środka trwałego i w związku z tym zamierza zlikwidować istniejący środek trwały. W wyniku przeprowadzonej likwidacji uzyska złom i (...)
str. 40
VI.
VADEMECUM PRZEDSIĘBIORCY
1.
Różnice kursowe w podatkowej księdze przy zakupach dokonywanych od zagranicznego kontrahenta
Podatnik dokonując zakupów od kontrahenta z zagranicy i płacąc za nie z rachunku walutowego, obowiązany jest ustalić różnice kursowe nie tylko z tytułu rozrachunków, ale (...)
str. 41
1.1.
Dokumentowanie zagranicznych zakupów
Podstawą zapisów w podatkowej księdze są dowody księgowe sporządzone w języku polskim, których treść powinna być pełna i zrozumiała (dopuszczalne jest stosowanie skrótów ogólnie przyjętych). (...)
str. 41
1.2.
Różnice kursowe na rozrachunkach
Koszty poniesione w walutach obcych, w myśl art. 11a ust. 2 updof, przelicza się na złote według kursu średniego ogłaszanego przez NBP z ostatniego dnia (...)
str. 41
1.3.
Ustalanie różnic kursowych od własnych środków pieniężnych na rachunku walutowym
Różnice kursowe powstają także od własnych środków w walutach obcych, gdy wartość otrzymanych lub nabytych środków lub wartości pieniężnych w walucie obcej w dniu ich (...)
str. 43
2.
Przychód z tytułu użyczenia lokalu przez wspólnika
Prowadzę działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej. Na potrzeby działalności użyczyłem spółce będący moją własnością lokal użytkowy. Czy w podatkowej księdze prowadzonej przez spółkę powinno (...)
str. 44
3.
Moment powstania przychodu z tytułu dofinansowania wynagrodzeń z PFRON
Przedsiębiorca otrzymał z PFRON dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Dofinansowanie wpłynęło na konto firmy w lutym 2013 r., ale dotyczy wynagrodzeń za listopad 2012 r. (...)
str. 46
4.
Złożenie zeznania rocznego przed wpłatą ostatniej zaliczki na podatek - interpretacja indywidualna organu podatkowego
Podatnik, który chciał uniknąć płacenia ostatniej zaliczki za 2012 r., powinien przed upływem terminu do wpłaty tej zaliczki złożyć zeznanie roczne i zapłacić podatek wynikający (...)
str. 46
VII.
OPODATKOWANIE DOCHODÓW UZYSKANYCH ZA GRANICĄ
1.1.
Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych u prowadzących działalność gospodarczą za granicą
Przychody z działalności gospodarczej uzyskiwane zarówno w Polsce jak i za granicą mogą być w Polsce opodatkowane w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, o ile (...)
str. 48
1.2.
Jak opodatkować przychody osiągnięte za granicą?
Przedsiębiorcy, którzy mają miejsce zamieszkania w Polsce, powinni w Polsce rozliczyć się ze wszystkich swoich dochodów, bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy). (...)
str. 48
2.
Opodatkowanie należności wypłacanych za usługi świadczone przez nierezydenta
Nasza firma zatrudniła na terytorium Rosji osobę, która dokonuje windykacji naszych należności. Otrzymaliśmy od niej fakturę za usługi windykacyjne. Czy tego rodzaju usługi mieszczą się (...)
str. 51
VIII.
ULGI, ODLICZENIA, ZWOLNIENIA PODATKOWE
1.
1% podatku za 2012 r. na rzecz organizacji pożytku publicznego
Podatnicy PIT mają możliwość przekazać na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) kwotę stanowiącą 1% podatku dochodowego należnego za 2012 r. Wszystkich, którzy chcą wesprzeć podatkiem (...)
str. 53
1.1.
Jak skutecznie zadysponować częścią podatku na cele szlachetne?
Prawo alokacji podatku Z omawianego uprawnienia mogą skorzystać podatnicy, którzy osiągnięte dochody rozliczają w zeznaniu podatkowym: PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 i PIT-28. Prawo do (...)
str. 53
1.2.
Kiedy urząd skarbowy przekaże środki OPP?
Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego wskazanej organizacji pożytku publicznego realizuje naczelnik urzędu skarbowego właściwy miejscowo dla złożenia zeznania. Przekazanie zadeklarowanych kwot, pomniejszonych o koszty (...)
str. 55
2.
Darowizna na rzecz fundacji nieposiadającej statusu organizacji pożytku publicznego podlega odliczeniu od dochodu
W 2012 r. przekazałem darowiznę, w wysokości 1.000 zł, na rzecz fundacji prowadzącej działalność w zakresie m.in. edukacji, oświaty i wychowania. Fundacja nie posiada statusu (...)
str. 55
3.
Strata z działalności gospodarczej a inne źródło przychodu
Rozliczając się w PIT-36 za 2011 r., wykazałem dochód ze stosunku pracy i stratę z działalności gospodarczej. Czy w zeznaniu za 2012 r. mogę odliczyć (...)
str. 56
4.
Rozliczenie podatkowe u pracownicy na urlopie macierzyńskim
Od maja 2012 r. przebywałam na urlopie macierzyńskim. Czy w rozliczeniu za 2012 r. przysługują mi za cały rok podwyższone koszty uzyskania przychodu ze stosunku (...)
str. 56
5.
Przeznaczenie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia budynku mieszkalnego na spłatę kredytu zaciągniętego na jego budowę
W 2010 r. córka przekazała mi nieruchomość (budynek mieszkalny wraz z gruntem) w darowiźnie. W 2013 r. zamierzam tę nieruchomość sprzedać. Czy jeżeli uzyskany przychód (...)
str. 57
IX.
INNE ZAGADNIENIA PODATKOWE
1.
Zbycie składników majątku po likwidacji działalności prowadzonej samodzielnie - pytania i odpowiedzi
Rezygnacja podatnika PIT z prowadzenia działalności gospodarczej nie oznacza obowiązku zapłaty podatku od składników majątku pozostałych na dzień likwidacji tej działalności. Obowiązku takiego nie ma (...)
str. 58
2.
Sprzedaż nieruchomości po przekształceniu prawa do niej
W 1964 r. nabyłem spółdzielcze własnościowe prawo do garażu. W 2011 r. przekształciłem to prawo w prawo własności. Czy będę zobowiązany rozliczyć podatek od przychodu (...)
str. 61
3.
Kiedy przedawniają się zobowiązania płatnika podatku dochodowego od osób fizycznych?
W wyniku analizy posiadanych dokumentów okazało się, że w latach 2007-2008 nie pobierałem zryczałtowanego podatku od przychodów wypłaconych osobie fizycznej mającej miejsce zamieszkania za granicą. (...)
str. 62
X.
CZYTELNICY PYTAJĄ
1.
Konieczność zastosowania regulacji dotyczących korekty kosztów należy oceniać na ostatni dzień miesiąca
W styczniu 2013 r. otrzymaliśmy fakturę z datą płatności 16 stycznia, której nie uregulowaliśmy w terminie 30 dni od terminu płatności (tj. do 15 lutego). Zobowiązanie zostało jednak uregulowane (...)
str. 63
2.
Opłacanie uproszczonych zaliczek po wniesieniu przedsiębiorstwa do spółki osobowej
Prowadzę samodzielnie działalność gospodarczą. Przedsiębiorstwo zamierzam wnieść do spółki komandytowej. Czy będę mógł kontynuować opłacanie zaliczek na podatek dochodowy w formie uproszczonej? Tak, podatnik będzie mógł (...)
str. 64
3.
Zadatek w przychodach podatkowych
Prowadzę hotel przy restauracji, której właścicielem jest moja żona (prowadzimy dwie odrębne działalności). W ubiegłym roku żona spisała z klientką umowę przedwstępną na organizację przyjęcia weselnego w lutym (...)
str. 64
4.
Limit zwolnienia dla zapomogi wypłaconej z ZFŚS
Zatrudniona przez nas pracownica w związku z chorobą nowotworową syna wystąpiła z wnioskiem o zapomogę z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Wniosek ten zyskał akceptację i pod koniec kwietnia 2013 r. otrzyma ona (...)
str. 65
5.
Najem prywatny można opodatkować ryczałtem niezależnie od wysokości osiąganych przychodów
Czy w sytuacji gdy przychody podatnika z najmu prywatnego przekroczą równowartość w złotych kwoty 150.000 euro, utraci on prawo do opodatkowania przychodów z najmu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych w następnym roku (...)
str. 65
6.
Różnice wynikające z zaokrągleń VAT a przychody i koszty podatkowe
Kwoty podatku VAT, wykazywane w deklaracji dla potrzeb podatku VAT podlegają zaokrągleniu. Czy drobne kwoty wynikające z zaokrągleń VAT są przychodem lub kosztem uzyskania przychodów? Kwoty wynikające (...)
str. 66
7.
Podatnik może wybrać podatek, od którego odliczy składkę zdrowotną
Podatnik prowadzi działalność gospodarczą, z której dochody opodatkowane są według skali podatkowej. Uzyskuje także przychody z tzw. najmu prywatnego, które opodatkowane są ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Z działalności (...)
str. 67
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.