Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 10 (801) z dnia 01.04.2013
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Moment ujęcia kosztów bezpośrednich gdy faktura wpłynęła po sporządzeniu sprawozdania finansowego - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Gdy w roku podatkowym, w którym osiągnięto przychody ze sprzedaży, podatnik zaliczy do kosztów uzyskania przychodów koszty bezpośrednio związane z tymi przychodami na podstawie dowodów (...)
str. 4
II.
INFORMACJE O NOWYCH PRZEPISACH
1.
"Nowe" wzory deklaracji VAT (VAT-10, VAT-11, VAT-12 i VAT-13)
W Dzienniku Ustaw z 15 marca 2013 r., pod poz. 356, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 marca 2013 r. w sprawie wzoru skróconej deklaracji dla podatku od towarów i usług w zakresie (...)
str. 5
2.
Zmiany w zakresie rozliczania VAT w imporcie
W Dzienniku Ustaw z 15 marca br., pod poz. 359, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 12 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykazów towarów do celów poboru podatku od (...)
str. 6
3.
Zmiany w TAX-FREE
W Dzienniku Ustaw z 15 marca br., pod poz. 360, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia (...)
str. 6
4.
Zmiany w rozporządzeniu w sprawie VAT
W Dzienniku Ustaw z 15 marca br., pod poz. 362, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów (...)
str. 7
5.
"Nowe" rozporządzenie w sprawie kas rejestrujących
W tym samym Dzienniku Ustaw (z 15 marca 2013 r.), pod poz. 363, opublikowano rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących. Rozporządzenie to określa: sposób prowadzenia (...)
str. 7
III.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Warunki umożliwiające skuteczny podział wyniku finansowego
W spółkach osobowych prawa handlowego (tj. w spółce jawnej, partnerskiej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej) oraz w spółce cywilnej podział wyniku finansowego za dany rok może nastąpić, podobnie (...)
str. 8
1.2.
Cele, na jakie można przeznaczyć wypracowany zysk
Jeśli sprawozdanie finansowe za 2012 r. wykazuje zysk, to zysk ten może być przeznaczony np. na: wypłaty dla wspólników, podwyższenie kapitału zakładowego (podstawowego), z wyjątkiem (...)
str. 9
1.3.
Pokrycie straty bilansowej
Jeśli sprawozdanie finansowe spółek osobowych (spółki cywilnej) za 2012 r. wykaże stratę, to strata ta może zostać pokryta np.: a) z wpłat dokonywanych przez wspólników: (...)
str. 12
2.
Sprzedaż za symboliczną złotówkę w ramach akcji promocyjnej - aspekt podatkowy i ewidencja księgowa u sprzedawcy
Podmioty gospodarcze podejmują różnego rodzaju działania, mające na celu uatrakcyjnienie sprzedaży towarów, poprawę ich konkurencyjności, i w konsekwencji - zwiększenie sprzedaży. Do takich działań należy (...)
str. 13
2.1.
Skutki w VAT
VAT naliczony od zakupu towarów sprzedawanych za złotówkę Zgodnie z zasadą ogólną, podatnicy mają prawo do odliczania VAT naliczonego od zakupionych towarów (usług) w takim (...)
str. 13
2.2.
Przychody i koszty podatkowe u sprzedawcy promocyjnego towaru
Przychód ze sprzedaży towarów za złotówkę Za przychody związane z działalnością gospodarczą uważa się m.in. przychody należne, choćby nie zostały jeszcze faktycznie otrzymane, po wyłączeniu wartości (...)
str. 15
2.3.
Ewidencja księgowa sprzedaży za złotówkę
Dla celów bilansowych przychód z tytułu sprzedaży towarów handlowych zaliczany jest do przychodów z działalności operacyjnej jednostki (sprzedawcy). Ustalając przychód netto ze sprzedaży towarów (produktów, (...)
str. 16
IV.
PODATEK VAT
1.
NSA w składzie 7 sędziów wyjaśni, czy gmina i jej jednostki budżetowe są niezależnymi podatnikami VAT
Gmina realizowała zadania nałożone na nią na mocy odrębnych przepisów, za pomocą jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych, m.in. szkół, domów kultury, powiatowych służb, inspekcji (...)
str. 17
2.
O opodatkowaniu stałej zabudowy meblowej zdecyduje NSA w składzie 7 sędziów
Podatniczka prowadziła działalność w zakresie dystrybucji mebli wolnostojących oraz służących do zabudowy. Jednym z elementów oferty handlowej było kompleksowe świadczenie polegające na montażu elementów mebli (...)
str. 18
3.
Wstęp na siłownię lub do klubu fitness opodatkowany stawką 8% - wyrok WSA
Usługi wstępu na siłownię, sale do treningów typu fitness, itp. mogą być uznane za "Pozostałe usługi związane z rekreacją - wyłącznie w zakresie wstępu" i (...)
str. 19
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Wystawianie faktur, gdy stroną transakcji jest osoba fizyczna
Sprzedaję towary również dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. Niekiedy klienci żądają wystawienia faktury. Czy jeżeli kwota należności nie przekracza 450 zł, mogę wystawić fakturę (...)
str. 21
4.2.
Sprzedaż nieruchomości kupionej w celach handlowych
W 2012 r. kupiliśmy budynek w celu jego odsprzedaży. Poprzedni właściciel kupił ten budynek w 2009 r., a do jego sprzedaży zastosował zwolnienie z VAT (...)
str. 23
4.3.
Rozliczenie VAT od wydatków remontowych (modernizacyjnych) przy likwidacji działalności gospodarczej
Na działalność gospodarczą przeznaczyłem dwa pomieszczenia we własnym domu. W 2011 r. poniosłem wydatki na ich remont w wysokości powyżej 15.000 zł. VAT od tych (...)
str. 25
4.4.
Ulga na złe długi - czy przy odroczeniu terminu zapłaty upływ 150 dni należy liczyć od nowa?
Nie uregulowaliśmy niektórych zobowiązań. Wynegocjowaliśmy z wierzycielem rozłożenie w czasie przeterminowanego długu - płatności będą dokonywane według ustalonego harmonogramu. Czy taki harmonogram można uznać za (...)
str. 26
4.5.
Korekta faktury za najem - kiedy rozliczyć VAT?
Wynajęliśmy nieruchomość użytkową. Umowa najmu była zawarta na kilka lat. Najemca uregulował czynsz z góry - wtedy wystawiliśmy fakturę i rozliczyliśmy VAT. Obecnie klient rezygnuje (...)
str. 27
5.
Z wyjaśnień organów podatkowych
5.1.
Przewóz pracowników na imprezę integracyjną umożliwia odliczenie VAT
Prawo do odliczenia VAT od wydatków związanych z zorganizowaniem imprezy integracyjnej (tu: dowozu pracowników na tę imprezę) zależy od związku wydatku z czynnościami opodatkowanymi. (interpretacja (...)
str. 28
5.2.
Ulga na złe długi, gdy faktura wystawiona jest dla byłego pracodawcy
Istnienie powiązań o charakterze kapitałowym, rodzinnym, czy ze stosunku pracy nie wyklucza prawa do ulgi na złe długi, gdy powiązania te nie wpłynęły na ustalenie (...)
str. 28
5.3.
Sprzedaż budynku w złym stanie technicznym może być zwolniona z VAT
Zastosowanie zwolnienia z VAT przy sprzedaży budynku (budowli, lub ich części) nie zależy od jego stanu technicznego, lecz od spełnienia ustawowych warunków umożliwiających zastosowanie do (...)
str. 29
5.4.
Sprzedaż towarów w imieniu i na rzecz innego podmiotu - sposób prowadzenia ewidencji i rozliczenie VAT
W przypadku dokonywania sprzedaży w imieniu i na rzecz innego podmiotu, obowiązek ewidencjonowania sprzedaży w kasie rejestrującej spoczywa na zleceniobiorcy (franczyzobiorcy) i to jego dane (...)
str. 30
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Zwolnienie z opodatkowania dochodu osiągniętego z działalności sklepiku szkolnego - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Przychody szkoły, będącej jednostką budżetową, korzystają z podmiotowego zwolnienia od podatku dochodowego. Zwolnienie to ma charakter bezwzględny i obejmuje całość przychodów, niezależnie od ich wysokości, (...)
str. 31
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Umorzenie postępowania egzekucyjnego a uznanie należności za nieściągalną
Na należności wątpliwe dokonałam odpisu aktualizującego, np. w roku 2011 - podatkowo nie stanowił on kosztu uzyskania. W roku 2012 otrzymałam nakaz zapłaty i sprawę (...)
str. 32
2.2.
Skutki udzielenia zabezpieczenia należytego wykonania kontraktu a obowiązek korygowania kosztów
Jesteśmy spółką akcyjną i wykonujemy usługi w charakterze podwykonawców. Po realizacji przedmiotu zamówienia, zamawiający zgodnie z umową nie płaci nam określonej części kwoty z faktury, (...)
str. 33
2.3.
Rabat otrzymany po sprzedaży towarów - moment korekty kosztów
W styczniu kupiliśmy towary, które zostały w części sprzedane w lutym. W marcu otrzymaliśmy fakturę korygującą (uzyskaliśmy rabat) dostawę styczniową. Towary w lutym wyszły po (...)
str. 35
2.4.
Rozliczenia spółki z o.o. z prezesem zarządu
W trakcie roku prezes (udziałowiec) Spółki z o.o. dokonuje czasami zakupu różnych materiałów do firmy, płacąc za nie własnymi pieniędzmi. Faktury brutto zaksięgowane są na (...)
str. 35
VI.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Zysk przekazany na kapitał zapasowy nie jest zyskiem niepodzielonym - wyrok WSA
Zysk przeznaczony na kapitał zapasowy nie jest już zyskiem niepodzielonym, a tym samym nie stanowi dochodu podlegającego opodatkowaniu na dzień przekształcenia spółki kapitałowej w spółkę (...)
str. 37
2.
Stosowanie 50% kosztów uzyskania przez płatników - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
W przypadku uzyskiwania przychodów, o których mowa w art. 22 ust. 9 pkt 1-3 (dotyczy przychodów z pracy twórczej), stosuje się 50% koszty uzyskania przychodów. (...)
str. 38
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
"Przesunięcie" samochodu osobowego z działalności męża do działalności żony
Małżonkowie (wspólność majątkowa) prowadzą oddzielne jednoosobowe działalności gospodarcze. Dotychczas mąż wykorzystywał w swojej działalności samochód osobowy, który zaliczył do środków trwałych i amortyzował. Obecnie samochód ten będzie (...)
str. 39
3.2.
Umorzenie pożyczki z ZFŚS po śmierci pracownika
Nasza firma udzieliła pożyczki z ZFŚS pracownikowi, który zmarł przed jej spłaceniem. Rodzice tego pracownika, jako jego spadkobiercy, zwrócili się do nas z wnioskiem o (...)
str. 41
3.3.
Wykorzystywanie prywatnego gruntu wspólników na potrzeby spółki jawnej
Wspólnikom naszej spółki jawnej przysługują równe prawa do udziału w zysku. Jako osoby prywatne zakupiliśmy grunty na zasadzie współwłasności (także z równymi udziałami). Grunty te (...)
str. 42
VII.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Likwidacja budowli a obowiązek zapłaty podatku od nieruchomości
Spółka postawiła w listopadzie 2012 r. w stan likwidacji sieci cieplne, które fizycznie poprzez rozbiórkę będą likwidowane w 2013 roku. Czy w takiej sytuacji podatek (...)
str. 46
2.
Samochód sprzedany - kto płaci podatek od środków transportowych?
Firma sprzedała samochód ciężarowy, lecz w dowodzie rejestracyjnym w dalszym ciągu figuruje jako właściciel. Burmistrz wymierza więc nadal firmie podatek od środków transportowych, gdyż zdaniem (...)
str. 47
VIII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Ulepszony budynek można amortyzować stawką ustaloną indywidualnie - wyrok NSA
Jeżeli nakłady poniesione na modernizację i rozbudowę budynku mogą być uznane za ulepszenie oraz budynek po raz pierwszy jest wprowadzany do ewidencji środków trwałych, to (...)
str. 48
1.2.
Amortyzacji podlegają jedynie budynki kompletne i zdatne do użytku - wyrok NSA
Warunek kompletności i zdatności do użycia dotyczy również rozpoczęcia amortyzacji budynków wybudowanych na cudzym gruncie. (wyrok NSA z 5 lutego 2013 r., sygn. akt II (...)
str. 49
2.
Otrzymanie dotacji po rozpoczęciu amortyzacji środka trwałego a korekta odpisów amortyzacyjnych - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaniem dotacji do nabycia środków trwałych należy dokonać ze skutkiem wstecznym. Może to wiązać się z powstaniem zaległości (...)
str. 50
3.
Zakup letnich opon do samochodów
Czy zakup letnich opon samochodowych o łącznej wartości przekraczającej 3.500 zł należy kwalifikować jako ulepszenie pojazdu, czy rozliczać jednorazowo w koszty uzyskania przychodu? Wydatek na zakup opon do (...)
str. 51
4.
Indywidualna stawka amortyzacyjna dla inwestycji w obce środki trwałe
Do maszyny używanej na podstawie umowy leasingu operacyjnego dokupiliśmy oprzyrządowanie, które zaliczyliśmy do inwestycji w obcym środku trwałym. Czy można ustalić indywidualną stawkę amortyzacyjną zakładając, (...)
str. 52
5.
Sezonowa amortyzacja podatkowa środka trwałego - naliczenie w roku nabycia
Dla celów podatkowych stosujemy amortyzację sezonową, naliczając odpisy przez 7 miesięcy w roku, tj. od stycznia do kwietnia oraz od października do grudnia. W jaki sposób ustalić (...)
str. 53
IX.
PORADY DLA PRZEDSIĘBIORCY
1.
Rejestracja w KRS spółki komandytowej, której komplementariuszem jest spółka z o.o.
Dwóch udziałowców spółki z o.o. chce utworzyć spółkę komandytową, której komplementariuszem ma być również spółka z o.o. Jak należy zarejestrować spółkę komandytową, w której komplementariuszem będzie również spółka (...)
str. 54
X.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Od 1 kwietnia br. składka wypadkowa dla małych płatników na tym samym poziomie
1,93% - tyle wynosi stopa procentowa składki wypadkowej od 1 kwietnia 2013 r. do 31 marca 2014 r. Od dziś, tj. od 1 kwietnia 2013 (...)
str. 57
2.
Zatrudnienie na etacie osoby z prawem do świadczenia przedemerytalnego
Od maja 2013 r. zamierzam przyjąć do pracy na podstawie umowy o pracę osobę, która pobiera świadczenie przedemerytalne. Czy pobieranie tego świadczenia wpływa na inny (...)
str. 58
3.
Podstawa wymiaru składek społecznych przy braku ubezpieczenia chorobowego
Prowadzę działalność gospodarczą, z tytułu której opłacam obowiązkowe składki społeczne i składkę zdrowotną. Nie przystąpiłem do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego i nie opłacam składki na to (...)
str. 59
4.
Jak wykazać przepracowane dni w druku ZUS Z-3 przy pracy zadaniowej?
Pracownik zatrudniony jest na 1/5 etatu w zadaniowym systemie czasu pracy. Jak w tej sytuacji wykazać w druku ZUS Z-3 liczbę dni przepracowanych oraz dni, (...)
str. 60
5.
Ustalanie podstawy wymiaru wynagrodzenia chorobowego po przejęciu zakładu pracy i zmianie zasad wynagradzania
Z dniem 1 stycznia 2013 r. przejęliśmy pracowników innej firmy na podstawie art. 231 Kodeksu pracy. W poprzedniej firmie pracownik otrzymywał wynagrodzenie w stałej miesięcznej wysokości oraz dodatek stażowy i premię (...)
str. 61
XI.
PRAWO PRACY
1.
Jak rozliczyć podróż służbową na przełomie lutego i marca 2013 r.?
Pracownik odbył krajową podróż służbową w dniach 28 luty - 1 marca 2013 r. Podróż rozpoczął o godz. 1400 w dniu 28 lutego br., a (...)
str. 62
2.
Informacja dodatkowa dla niepełnosprawnego pracownika zatrudnionego na część etatu
1) Zatrudniliśmy jednego pracownika na 1/2 etatu, a drugiego na pełny etat, ale posiadającego orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz zaświadczenie od lekarza medycyny pracy (...)
str. 63
3.
Udzielanie urlopu pracownikowi niepełnoetatowemu oraz przy zmianie wymiaru etatu
1) Od 1 stycznia 2013 r. zatrudniamy na czas nieokreślony, na 1/8 etatu pracownika, który posiada ponad 10-letni staż urlopowy. Świadczy on pracę codziennie, od poniedziałku (...)
str. 65
XII.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Korekta VAT w związku z ulgą na złe długi w księgach rachunkowych - wyjaśnienie Ministerstwa Finansów
Od 1 stycznia 2013 r. zmianie uległy przepisy ustawy o VAT w zakresie ulgi na złe długi. W związku z pojawiającymi się pytaniami Czytelników, zwróciliśmy (...)
str. 66
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Rozwiązanie odpisu aktualizującego należności
W ciągu 2012 r. na konto "Odpisy na należności zagrożone" zaksięgowano należności, których płatność była zagrożona. Klient zapłacił nam tę zaległość w marcu 2013 r. Czy odpis z tytułu tej (...)
str. 68
2.2.
Rozliczenie składek ZUS prezesa jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
W jaki sposób rozliczyć składki ZUS zapłacone z konta spółki za prezesa jednoosobowej spółki z o.o.? Stosownie do przepisu art. 8 ust. 6 pkt 4 ustawy z dnia 13 października 1998 r. (...)
str. 69
2.3.
Koszty dokończenia zafakturowanej usługi projektowej
Zawarliśmy umowę na wykonanie projektów technicznych. Większość prac wykonaliśmy w grudniu 2012 r. (we własnym zakresie, a część zlecaliśmy podwykonawcom) i w tymże miesiącu wystawiliśmy nabywcy fakturę. Na początku br. (...)
str. 70
2.4.
Okres przechowywania faktur zakupu środków trwałych
Przez jaki okres należy przechowywać faktury zakupu środka trwałego? Czy obowiązuje tutaj 5-letni okres i od kiedy należy go liczyć? Pięcioletni okres przechowywania dowodów zakupu (faktur) (...)
str. 71
2.5.
Termin podjęcia decyzji o stosowaniu MSR
Przepisy o rachunkowości stanowią, iż sprawozdania finansowe jednostek, które zamierzają się ubiegać lub ubiegają się o dopuszczenie papierów wartościowych do obrotu na jednym z rynków (...)
str. 72
3.
Relacja z dyżuru telefonicznego
3.1.
Rozpoczęcie działalności w drugiej połowie roku a pierwsze sprawozdanie finansowe
Spółka z o.o. rozpoczęła działalność w październiku 2012 r. W akcie notarialnym zapisano, że pierwszy rok obrotowy zakończy się 31 grudnia 2013 r. Czy istnieje obowiązek sporządzenia sprawozdania finansowego za (...)
str. 73
3.2.
Wypłata świadczeń w związku ze zwolnieniem pracowników a obowiązek tworzenia rezerw
Pod koniec lutego br. podjęto decyzję o kilkuosobowej redukcji zatrudnienia. Zwalnianym pracownikom zostaną wypłacone trzymiesięczne odprawy. Czy w sprawozdaniu za 2012 r. należało utworzyć rezerwy na takie wypłaty (...)
str. 74
3.3.
Odsetki od należności z tytułu niezapłaconych składek ZUS i podatku dochodowego na dzień bilansowy
Posiadamy niezapłacone zobowiązania z tytułu składek ZUS i podatku dochodowego od wynagrodzeń naszych pracowników. Czy zobowiązania z tego tytułu powinny zostać powiększone na dzień bilansowy o odsetki za zwłokę (...)
str. 74
3.4.
Kalendarze na 2013 r. z logo firmy
Czy koszty wykonania kalendarzy na 2013 r. z logo firmy, które były rozdawane w 2012 r., powinny obciążać koszty ubiegłego roku, czy należy je aktywować? Koszty nabycia kalendarzy z logo (...)
str. 75
3.5.
Korekta podatku dochodowego w związku ze złożeniem zeznania CIT
Ze sporządzonego zeznania CIT wynika, że w trakcie roku pobrano zaliczki w zawyżonej wysokości. Jak zaksięgować podatek, aby był zgodny z CIT? Jeżeli podatek ustalony w zeznaniu CIT-8 różni (...)
str. 75
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.