Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
piątek, 29 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.935 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 23 (778) z dnia 10.08.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Odpis z KRS bezpłatny i dostępny dla każdego w Internecie
Ministerstwo Sprawiedliwości 28 czerwca br. uruchomiło system teleinformatyczny umożliwiający bezpłatny dostęp do aktualnych informacji o podmiotach wpisanych do KRS z możliwością samodzielnego pobrania wydruku komputerowego (...)
str. 4
II.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.
Wydatki poniesione w związku z jubileuszem firmy - skutki w podatku dochodowym i VAT
Z okazji jubileuszu istnienia naszej firmy zamierzamy zorganizować uroczystą akademię (z częścią artystyczną i poczęstunkiem), na którą zostaną zaproszeni długoletni pracownicy oraz goście spoza firmy. (...)
str. 7
1.1.
Koszty uzyskania przychodów w firmie
W świetle ogólnej definicji kosztów podatkowych, poza wyjątkami enumeratywnie wymienionymi w art. 16 ust. 1 ustawy o PDOP i art. 23 ustawy o PDOF, do (...)
str. 7
1.2.
Kwestia przychodu podatkowego u osób uczestniczących w imprezie jubileuszowej
Na gruncie przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych, co do zasady, każde przysporzenie majątkowe uzyskane przez podatnika, w tym również wartość nieodpłatnych świadczeń, stanowi (...)
str. 10
1.3.
Jubileusz firmy - skutki w VAT
Co do zasady, podatnik ma prawo do odliczenia VAT od wydatków związanych z działalnością opodatkowaną. Celem jubileuszu jest m.in. integracja załogi, promocja marki czy wykazanie (...)
str. 12
2.
Sprzedaż towaru po cenie obniżonej o kwotę przyznanego bonu - aspekt podatkowy i bilansowy
Spółka realizuje program lojalnościowy, w ramach którego za zakup towarów w jej sklepach klienci otrzymują bony, które uprawniają ich do otrzymania rabatu kwotowego przy dokonywaniu (...)
str. 13
2.1.
Przychody i koszty sprzedaży
W pierwszej kolejności stwierdzić należy, że wydanie klientom bonów nie rodzi po stronie wydającego obowiązku wykazania przychodu podatkowego. Przekazując klientowi bon, podatnik nie wydał mu (...)
str. 13
2.2.
Skutki w VAT
Również dla celów VAT wręczenie klientom bonów, upoważniających ich do dokonywania kolejnych zakupów towarów po niższych cenach, jest neutralne. Opodatkowaniu VAT podlega bowiem m.in. odpłatna (...)
str. 14
2.3.
Ewidencja księgowa
Przychód z tytułu sprzedaży towarów handlowych należy do przychodów z działalności operacyjnej. Jak wynika z art. 42 ust. 2 ustawy o rachunkowości, przy ustalaniu wyniku (...)
str. 15
3.
Udostępnienie samochodu zastępczego bez odpłatności - skutki u udostępniającego
Salon samochodowy, świadczący również usługi naprawcze pojazdów, na czas naprawy samochodów udostępnia swoim klientom nieodpłatnie samochód zastępczy (osobowy), będący jego środkiem trwałym. Jakie będą konsekwencje (...)
str. 16
3.1.
Ujęcie w kosztach uzyskania przychodów amortyzacji i ubezpieczenia pojazdu
Konsekwencją oddania środka trwałego do nieodpłatnego używania jest wyłączenie z kosztów uzyskania przychodów odpisów amortyzacyjnych za miesiące, w których ten składnik majątku był oddany do (...)
str. 16
3.2.
Umożliwienie korzystania z samochodu zastępczego - czy trzeba naliczyć VAT należny?
Opodatkowaniu VAT podlega m.in. odpłatne świadczenie usług na terytorium kraju. Za takie świadczenie uważa się również (art. 8 ust. 2 ustawy o VAT) m.in. użycie (...)
str. 17
3.3.
Bilansowy aspekt udostępnienia samochodu zastępczego klientom
Dla celów bilansowych przekazywanie samochodu zastępczego klientom do używania na czas naprawy ich samochodów (odpłatnie czy nieodpłatnie) nie skutkuje wyksięgowaniem tego pojazdu z ewidencji środków (...)
str. 17
III.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Premie pieniężne są rabatem - uchwała NSA
Jak już wielokrotnie informowaliśmy na łamach naszego czasopisma, od dawna sprawa opodatkowania VAT premii pieniężnych wzbudza kontrowersje. W związku z tym, NSA postanowieniem z 26 (...)
str. 18
1.2.
WSA potwierdza prawo do zwolnienia podmiotowego z VAT dla podmiotów świadczących usługi księgowe
Świadczenie kompleksowych usług księgowych nie oznacza automatycznie, że podatnik wykonuje usługi w zakresie doradztwa, które wyłączają z prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego z VAT. (...)
str. 18
1.3.
Rozliczenie VAT od odsetek od kredytu kupieckiego - wyrok WSA
Odsetki od kredytu kupieckiego udzielonego w związku ze sprzedażą nieruchomości na raty stanowią odrębną od dostawy usługę, która na podstawie szczególnych przepisów jest zwolniona z (...)
str. 20
2.
Proponowane zmiany w zakresie terminów odliczania VAT naliczonego
Obecnie zasadą jest, że prawo do odliczenia VAT przysługuje w rozliczeniu za miesiąc (kwartał), w którym podatnik otrzymał fakturę. Od tej zasady istnieją jednak pewne (...)
str. 22
3.
Opodatkowanie usług likwidacji szkód majątkowych - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Minister Finansów w interpretacji ogólnej z 20 lipca 2012 r., nr PT1/033/1/2/EFU/2012/PT-304, wydanej na podstawie art. 14a § 1 Ordynacji podatkowej, wyjaśnił m.in., iż: "(…) (...)
str. 24
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Właściwość miejscowa organu podatkowego dla celów PIT i VAT, gdy miejsca zamieszkania i prowadzenia działalności gospodarczej są różne
Zamierzam rozpocząć prowadzenie indywidualnej działalności gospodarczej. Do którego urzędu mam płacić VAT i zaliczki na podatek dochodowy (także od wynagrodzeń pracowników), jeżeli mieszkam w jednej (...)
str. 24
4.2.
Stawka VAT na usługi związane z zagospodarowaniem terenów zieleni
Jaką stawkę VAT zastosować do usługi polegającej na wycince w pasie drogowym uszkodzonych drzew czy karczowaniu krzewów? Naszym zdaniem usługi, o których mowa w pytaniu, (...)
str. 26
4.3.
Jaka stawka VAT na sprzedaż gruntu niezabudowanego?
Kupiliśmy grunt niezabudowany. Z planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że grunt ten przeznaczony jest do różnorodnego zagospodarowania w celu realizacji inwestycji komercyjnych (m.in. w celu zabudowy (...)
str. 27
4.4.
Zakup certyfikatu jakości od podatnika z innego kraju Unii
Kupiliśmy certyfikat jakości od podatnika z innego kraju Unii, co związane jest z zakupem surowca. Czy od tego zakupu trzeba rozliczyć import usług? Tak. Od (...)
str. 28
4.5.
Refakturowanie usługi hotelowej a prawo do odliczenia VAT
Świadczymy usługi hotelowe. Czasem z powodu braku miejsc kupujemy usługę hotelową od innego podmiotu, a następnie kosztami noclegu obciążamy klientów. Czy możemy odliczyć VAT z (...)
str. 29
4.6.
Kiedy sprzedaż złomu opodatkowana jest według zasad ogólnych?
Jestem czynnym podatnikiem VAT i dla innych podmiotów gospodarczych sprzedaję m.in. surowce wtórne z miedzi i z aluminium. Czy sprzedaż ta powinna być rozliczona według (...)
str. 30
4.7.
Nabycie towaru na terytorium Polski od kontrahenta unijnego
Kupiliśmy materiał od firmy unijnej, która sprzedaż udokumentowała fakturą, stosując do sprzedaży stawkę 0%. Materiał ten odebraliśmy jednak od polskiej firmy, która go wyprodukowała lub (...)
str. 31
IV.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Odpowiedź Ministerstwa Finansów na interpelację poselską w sprawie wątpliwości związanych z wydatkami na reprezentację
1. Nie znajduje uzasadnienia przywrócenie do ustaw o podatku dochodowym funduszu reprezentacyjnego. 2. Wydatki na artykuły spożywcze dla pracowników mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania (...)
str. 33
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Zakończenie procesu likwidacji dłużnika a prawo do uznania wierzytelności za nieściągalną
Czy postanowienie sądu o zakończeniu procesu likwidacji spółki z o.o. (oraz o wykreśleniu jej z rejestru KRS) jest wystarczającą przesłanką do uznania wierzytelności należnych od (...)
str. 34
2.2.
Korekta zakładowego funduszu świadczeń socjalnych a przychody podatkowe
Czy odpisany w przychody operacyjne zakładowy fundusz socjalny utworzony w koszty w latach ubiegłych, który jednak nie był kup, ponieważ środki nie były przekazywane na (...)
str. 36
2.3.
Koszty wyposażenia mieszkania "pod klucz" oraz wyposażenia mieszkania pokazowego
Jesteśmy firmą, która buduje mieszkania na sprzedaż. Wykańczamy mieszkania "pod klucz" oraz pokazowe, które klient kupuje wraz z wykończeniem. Wykończenie w mieszkaniach pokazowych obejmuje podłogi, zabudowę kuchenną, (...)
str. 37
2.4.
Rabat kwartalny do zakupu towarów - kiedy skorygować koszty podatkowe?
Spółka otrzymała od dostawcy rabat z tytułu dokonanych w danym kwartale zakupów towarów handlowych. Spółka nie jest w stanie ustalić, czy towary objęte tym rabatem (...)
str. 38
2.5.
Potrącalność kosztów bezpośrednich poniesionych w latach następujących po roku osiągnięcia przychodu, którego koszty te dotyczą
W ubiegłym roku spółka wykazała przychód z tytułu sprzedaży usługi i utworzyła rezerwę na niektóre koszty bezpośrednio dotyczące tej usługi, które będą ponoszone w latach (...)
str. 40
3.
Różnice kursowe od wypłaconej dywidendy - z dyskusji na forum internetowym (www.forum.gofin.pl)
(Pytanie 651630) Mam wypłatę dywidendy, wartość w PLN, ale wypłata w euro z rachunku walutowego. Biorę kurs NBP z dnia poprzedniego. Powstają mi różnice na (...)
str. 42
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Sprzedaż składnika majątku nieujętego w ewidencji środków trwałych jest przychodem z działalności gospodarczej - wyrok NSA
Jeżeli składnik majątku (środek trwały) był wykorzystywany w działalności gospodarczej, to jego sprzedaż powoduje powstanie przychodu z tej działalności (a nie przychodu z odpłatnego zbycia, (...)
str. 43
2.
Z interpretacji organów podatkowych
2.1.
Podatek od wartości dodanej jako koszt podatkowy
Definicja podatku od wartości dodanej wskazuje na brak tożsamości tego podatku z polskim podatkiem od towarów i usług (VAT), w związku z czym podatek od (...)
str. 45
2.2.
Nieoprocentowana pożyczka nie skutkuje powstaniem przychodu u pożyczkobiorcy
W sytuacji, gdy strony w umowie pożyczki zastrzegły brak odpłatności w postaci odsetek, to fakt ten nie rodzi skutków w podatku dochodowym od osób fizycznych (...)
str. 46
2.3.
Czy wydatki na kurs prawa jazdy pracownika mogą stanowić koszty uzyskania przychodów?
Aby wydatki na podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników mogły stanowić koszt uzyskania przychodów dla pracodawcy - muszą mieć ścisły związek z zakresem obowiązków pracowników wynikającym ze (...)
str. 46
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Opodatkowanie umowy o dzieło zawartej z cudzoziemcem
Nasz Teatr zawarł umowę o dzieło na projekty scenograficzne do przedstawienia z osobą zamieszkałą na terytorium Czech, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Czy przy wypłacie (...)
str. 47
3.2.
Składki na rzecz organizacji, do których przynależność nie jest obowiązkowa, opłacone przez pracodawcę za pracownika
Wojewódzki ośrodek ruchu drogowego (WORD) zamierza zapłacić składkę za swojego dyrektora, z tytułu jego członkostwa w Krajowym Stowarzyszeniu Dyrektorów WORD. Przynależność do tego stowarzyszenia nie jest obowiązkowa. (...)
str. 49
3.3.
Kwota zmniejszająca podatek przy wypłacie wynagrodzenia po rozwiązaniu stosunku pracy
Wynagrodzenie za dany miesiąc wypłacamy do 10. dnia następnego miesiąca. Czy przy obliczaniu wynagrodzenia pracownika za lipiec (wypłaconego w sierpniu br.) należy uwzględnić kwotę wolną (...)
str. 51
3.4.
Rolnicy a obowiązek prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
Czy rolnik prowadzący duże lub średnie gospodarstwo rolne powinien rozliczać przychody i koszty ich uzyskania w podatkowej księdze przychodów i rozchodów? Nie ma podstaw prawnych, (...)
str. 52
VI.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Opłata za przekształcenie prawa wieczystego użytkowania gruntu w prawo własności a koszty uzyskania przychodów
Spółka z o.o. dokonała przekształcenia prawa wieczystego użytkowania gruntu (wykorzystywanego na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej) w prawo własności. Z tego tytułu poniosła opłatę, która została (...)
str. 55
2.
Sprzedaż środka trwałego w budowie
Zamierzamy sprzedać niedokończoną budowę magazynu. Jak podatkowo i bilansowo rozliczyć poniesione dotychczas nakłady? Suma wydatków poniesionych w związku z niedokończoną budową magazynu może zostać zaliczona (...)
str. 56
3.
Środki trwałe otrzymane w darowiźnie
Czy otrzymany przez spółkę z o.o. w formie darowizny środek trwały stanowi przychód podlegający opodatkowaniu. Czy przychód taki należy rozliczać równolegle do odpisów amortyzacyjnych, czy (...)
str. 57
VII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Nie jest możliwe obniżenie składki zdrowotnej członka rady nadzorczej
Członkom rady nadzorczej nie wypłacamy żadnego wynagrodzenia z tytułu pełnionej funkcji. Zwracamy im jednak koszty odbytych przez nich podróży służbowych. Od dokonywanych wypłat nie naliczamy (...)
str. 59
2.
Składki od nagrody rzeczowej dla pracownika przechodzącego na emeryturę
Pracodawca, chcąc okazać wdzięczność za przepracowane w firmie lata, wszystkim pracownikom odchodzącym w sierpniu br. na emeryturę przekaże na pożegnanie upominek rzeczowy. Każdej z tych (...)
str. 60
3.
Nadpłata składek na FP i FGŚP
Księgowa w roku 2009 oraz w następnych latach dokonywała naliczeń składek na FP i FGŚP za pracowników, którzy ukończyli: w przypadku mężczyzn 60 lat, a (...)
str. 61
4.
Jak udokumentować związek niezdolności do pracy z wypadkiem w drodze z pracy?
Pracownik przebywał na zwolnieniu lekarskim z powodu choroby spowodowanej wypadkiem w drodze z pracy do domu. Za pierwsze 33 dni choroby wypłaciliśmy wynagrodzenie chorobowe, a (...)
str. 62
5.
Nieprzewidziane zamknięcie przedszkola uprawnia do zasiłku opiekuńczego
Na budynku przedszkola, do którego uczęszcza dziecko pracownicy, w wyniku wichury uległ uszkodzeniu dach. Nie ma placówki zastępczej, do której pracownica mogłaby zaprowadzić dziecko, złożyła (...)
str. 63
6.
Jakie świadczenie w razie niedostarczenia zaświadczenia lekarskiego przez pracownika?
Pracownik dostarczył zwolnienie lekarskie na okres 21 dni. Wiemy, że jest nadal niezdolny do pracy. Czy możemy wypłacić wynagrodzenie chorobowe, jeśli do dnia wypłaty wynagrodzeń (...)
str. 64
VIII.
PRAWO PRACY
1.
Praca w porze nocnej i zasady jej rekompensaty
Wprowadziliśmy w zakładzie system dwuzmianowy, od godz. 600 do 1400 i od 1400 do 2200. Pora nocna jest określona w regulaminie pracy tak jak w (...)
str. 65
2.
Wypowiedzenie zmieniające a zwolnienie lekarskie
Wypowiedzieliśmy pracownikowi warunki pracy w zakresie wymiaru etatu i wysokości wynagrodzenia. Pracownik nie złożył oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków, ale dostarczył zwolnienie lekarskie przypadające (...)
str. 66
3.
Prawo do odprawy przy zatrudnieniu terminowym
Zatrudniamy ponad 100 pracowników. W najbliższym miesiącu dokonamy wypowiedzenia umowy o pracę kilkunastu pracownikom zatrudnionym na podstawie umowy na czas określony. Przyczyny wypowiedzenia leżą po (...)
str. 67
IX.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Rozliczenie niedoborów i nadwyżek w kasie w obrocie detalicznym
Jak prawidłowo powinny być zaewidencjonowane i rozliczone nadwyżki i niedobory powstałe w raporcie kasowym w obrocie detalicznym? Czy można na koniec roku sumę wszystkich niedoborów pracowników już niepracujących w firmie (...)
str. 68
2.
Połączenie się spółek a powstanie kapitału zapasowego z połączenia
Spółka X SA połączyła się ze Spółką Y z o.o. poprzez przejęcie całego majątku Spółki Y w trybie art. 492 § 1 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych i równocześnie (...)
str. 70
3.
Przekwalifikowanie nieruchomości do inwestycji
Nasza spółka z o.o. posiada budynek, w którym wynajmuje powierzchnie biurowe - jest to tzw. "wynajem na własny rachunek". W związku z tym przekwalifikowaliśmy ten (...)
str. 71
4.
Czy główny księgowy może być przewodniczącym komisji inwentaryzacyjnej?
Czy główny księgowy lub jego zastępca może mieć powierzony nadzór nad prawidłowością i kompletnością oraz terminowością spisów inwentaryzacyjnych? Czy przewodniczącym komisji inwentaryzacyjnej może być główny księgowy (...)
str. 73
5.
Zatwierdzanie sprawozdania finansowego SP ZOZ
Prosimy o wskazanie organu właściwego do zatwierdzenia sprawozdania finansowego samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej (szpital), którego organem założycielskim jest powiat. Jednocześnie informujemy, że statut naszej placówki (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.