Czasopisma Księgowych on-line

Wydawnictwo Podatkowe
Wesołych Świąt !
czwartek, 28 marca 2024 r.
Wesołych Świąt !
Ostatnia aktualizacja: 28.03.2024 r., godz. 13:03 Ilość wizyt z ostatnich 30 dni: 58.705 Biuro Obsługi Klienta: tel. 95 720 85 40 Formularz kontaktowy » Pomoc techniczna »
2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US zeznań: CIT-8 i CIT-8AB za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US deklaracji: CIT-8E i CIT-8FR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: IFT-2R, CIT-RB i CIT-CSR za 2023 r. 2 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija ostateczny termin złożenia do US informacji: CIT-8ST, CIT-N1, CIT-N2, PIT-N1 i PIT-N2 według stanu na 31 grudnia 2023 r. Uwaga: Do 2 kwietnia 2024 r. część płatników składek przekazuje do ZUS zgłoszenia o pracy "szczególnej" ZUS ZSWA za 2023 r. Do 31 marca 2024 r. należy sporządzić i podpisać sprawozdanie finansowe za 2023 r.
Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych
nr 20 (775) z dnia 10.07.2012
X
Uwaga ! Do pobrania i przeglądania publikacji wymagana jest jednorazowa instalacja czytnika (programu) eWYDANIE Gofin.
?
X
Uwaga ! Dostęp do mobilnych e-wydań prenumerowanych tytułów możliwy jest poprzez aplikację GOFIN NEWS.
Więcej o aplikacji GOFIN NEWS znajdziesz tutaj »
?
pokaż fragmenty artykułów
I.
KONIECZNIE PRZECZYTAJ
1.
Sprzedaż własnej należności - w rozliczeniu podatkowym uwzględnia się jej wartość łącznie z VAT - uchwała NSA
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie siedmiu sędziów podjął następującą uchwałę: "Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów straty z tytułu odpłatnego zbycia wierzytelności na podstawie art. 22 (...)
str. 4
II.
ZAGADNIENIA OPRACOWANE KOMPLEKSOWO
1.1.
Jak rozdzielić koszty przypadające na część zajętą na działalność?
Gdy na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorca wykorzystuje tylko część mieszkania (np. jeden pokój), wówczas zachodzi konieczność ustalenia, jaka część kosztów związanych z używaniem tego (...)
str. 5
1.2.
Jak dokumentować koszty używania mieszkania na potrzeby działalności?
Koszty związane z używaniem mieszkania (lub jego części) do celów prowadzonej działalności gospodarczej ujmowane są w podatkowej księdze przychodów i rozchodów w kolumnie 13 "Pozostałe (...)
str. 9
1.3.
Jaki podatek od nieruchomości od części zajętej na działalność gospodarczą?
Jeżeli mieszkanie zostało zajęte na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej, to podatek od nieruchomości dotyczący tego mieszkania powinien być zapłacony według stawki wyższej. Jeżeli na potrzeby (...)
str. 9
2.1.
Dopłaty wnoszone do spółki z o.o. - uregulowania wynikające z K.s.h.
Dopłaty są to sumy wpłacone przez wspólników do spółki z o.o. Dopłaty ukształtowane są w Kodeksie spółek handlowych jako instytucja mająca na celu dofinansowanie spółki. (...)
str. 10
2.2.
Skutki w podatku dochodowym
• W spółce otrzymującej dopłaty Do przychodów nie zalicza się dopłat wnoszonych do spółki, jeżeli ich wniesienie następuje w trybie i na zasadach określonych w (...)
str. 12
2.3.
Ewidencja księgowa
Ustawa o rachunkowości w art. 36 ust. 2e określa sposób prezentacji dopłat w sprawozdaniu finansowym. Jak wynika z tego przepisu, w razie powzięcia uchwały wspólników (...)
str. 13
2.4.
Dopłaty a PCC
Dopłaty wnoszone do spółek kapitałowych podlegają opodatkowaniu PCC jako zmiana umowy spółki. Tak wynika z art. 1 ust. 3 pkt 2 ustawy z 9 września (...)
str. 14
3.
Podatkowe skutki sprzedaży prywatnego samochodu przedsiębiorcy
Osoba fizyczna, prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą (czynny podatnik VAT), kupiła na potrzeby prywatne samochód osobowy. Czy dla celów podatkowych sprzedaż tę powinna rozliczyć tak jak (...)
str. 14
3.1.
Kiedy powstaje przychód podlegający opodatkowaniu i jak ustalić koszty tego przychodu?
W sytuacji, gdy przedsiębiorca sprzedaje swój prywatny samochód, który nie był wykorzystywany do celów prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, to uzyskany z tytułu tej sprzedaży (...)
str. 14
3.2.
Skutki sprzedaży prywatnego samochodu przedsiębiorcy na gruncie ustawy o VAT
Podatnikami VAT są m.in. osoby fizyczne wykonujące samodzielnie działalność gospodarczą, bez względu na jej cel czy rezultat. Za działalność gospodarczą uważa się nie tylko wszelką (...)
str. 16
3.3.
PCC od sprzedaży prywatnego samochodu przedsiębiorcy
Opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych podlega m.in. umowa sprzedaży rzeczy, przy czym zwalnia się z opodatkowania sprzedaż rzeczy ruchomych, jeżeli podstawa opodatkowania nie przekracza 1.000 (...)
str. 17
III.
PODATEK VAT
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Podnajem samochodu osobowego nie daje prawa do odliczenia całego VAT od rat leasingowych - wyrok NSA
Jeżeli podatnik wykorzystuje samochód osobowy na podstawie umowy leasingu, a następnie oddaje ten samochód do użytkowania innemu podmiotowi (np. na podstawie umowy najmu), nie może (...)
str. 17
1.2.
Kompensata wierzytelności a prawo do zwrotu VAT w terminie 25 dni - wyrok NSA
Kompensatę wierzytelności należy traktować analogicznie jak zapłatę. Dokonanie zapłaty w tej formie nie wyklucza prawa do zwrotu nadwyżki VAT naliczonego nad należnym w terminie 25 (...)
str. 19
2.
Opodatkowanie usług szkoleniowych finansowanych w części ze środków publicznych - interpretacja ogólna Ministra Finansów
Jeżeli podatnik uzyska dofinansowanie ze środków publicznych, którego nie będzie można powiązać z konkretną usługą szkoleniową (tj. gdy dopłata nie będzie wpływać na cenę usługi), (...)
str. 20
3.
Przemieszczenie towarów do innego kraju Unii w celu świadczenia usługi budowlanej
Wywóz własnych towarów do innego kraju Unii jako WDT Wewnątrzwspólnotową dostawą towaru (WDT) jest generalnie wywóz towaru z terytorium kraju do innego państwa członkowskiego, w (...)
str. 21
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Obciążenie pracowników kosztami rozmów telefonicznych a struktura sprzedaży
Pracownicy wykorzystują w swojej pracy telefony służbowe; na korzystanie z nich każdemu pracownikowi ustalono limit. Za rozmowy wykonane ponad limit pracownik musi zapłacić. Jakie są (...)
str. 25
4.2.
Wymiana wadliwego towaru na wolny od wad - skutki w VAT
W wyniku kontroli sprzedawanego przez nas towaru niekiedy wykrywamy usterki. Wówczas zwracamy się do kontrahenta o wymianę na towar wolny od wad. Czy na tę (...)
str. 26
4.3.
Kiedy sprzedaż dla osób prywatnych trzeba ewidencjonować w kasie fiskalnej bez względu na obroty?
Zamierzamy sprzedawać oleje silnikowe dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Czy sprzedaż tę trzeba ewidencjonować w kasie fiskalnej, nawet jeżeli uzyskiwane przez nas obroty będą niewielkie? (...)
str. 27
IV.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB PRAWNYCH
1.
Wszelkie wydatki na poczęstunek w restauracji to koszty reprezentacji - wyrok NSA
Pojęcie reprezentacji nie jest tożsame z cechami okazałości i wystawności. Rozumieć je należy jako działania zmierzające do zapewnienia pożądanego przez podatnika wizerunku w kontaktach gospodarczych. (...)
str. 28
2.
Zwrócony podatek od wartości dodanej jest przychodem podatkowym - interpretacja indywidualna Ministra Finansów
Wartość zwróconego podatku od wartości dodanej, zaliczonego uprzednio do kosztów uzyskania przychodów, stanowi przychód podatkowy. (interpretacja indywidualna Ministra Finansów z 23 lutego 2012 r., nr (...)
str. 29
3.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
3.1.
Wydatki na koszulki i gadżety z nadrukami EURO 2012 a koszty uzyskania przychodów i VAT
Spółka prowadzi działalność handlową w branży metalowej. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z klientem spółki w dniach odbywania się mistrzostw EURO 2012, mają być ubrani podczas wykonywania pracy w koszulki (...)
str. 31
3.2.
Kiedy do kosztów zaliczyć skapitalizowane odsetki?
Spółka od podmiotu zagranicznego zaciągnęła pożyczkę w euro na okres pięciu lat. Zgodnie z umową pożyczki, przez pierwszy rok jej obowiązywania odsetki od tej pożyczki podlegać będą (...)
str. 32
3.3.
Koszty używania wynajętego samochodu osobowego
W maju 2012 r. samochód osobowy, który spółka użytkuje na podstawie umowy najmu, uległ wypadkowi i ponieśliśmy koszty naprawy tego samochodu. Samochód był objęty ubezpieczeniem (...)
str. 34
V.
PODATEK DOCHODOWY OD OSÓB FIZYCZNYCH
1.
Wybrane orzecznictwo
1.1.
Ubezpieczenie OC członków zarządu sfinansowane przez spółkę jest przychodem z nieodpłatnych świadczeń - wyrok NSA
Zapłata składki ubezpieczeniowej przez spółkę z tytułu objęcia ochroną ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej (OC) członków zarządu i prokurentów tej spółki ma konkretny wymiar finansowy i (...)
str. 36
1.2.
Kwota zwróconych pracownikowi wydatków związanych z wyjazdem służbowym, niebędącym podróżą służbową, stanowi przychód ze stosunku pracy - wyrok WSA
Zwrot pracownikowi wydatków związanych z wyjazdem związanym z wykonywaną pracą (kosztów noclegu, opłat parkingowych), prywatnym samochodem - niebędącym podróżą służbową w rozumieniu przepisów Kodeksu pracy (...)
str. 37
2.
Interpretacje ogólne Ministra Finansów
2.1.
Refakturowanie mediów - ustalenie momentu powstania przychodu
Jeżeli najem rozliczany jest w ramach działalności gospodarczej, a umowa najmu przewiduje odrębne od czynszu rozliczenie mediów (poprzez ich refakturowanie), o terminie powstania przychodu decydują (...)
str. 38
2.2.
Składka na ubezpieczenie NNW samochodu osobowego może być w całości zaliczona do kosztów podatkowych
Przepis wyłączający z kosztów podatkowych część składki na ubezpieczenie samochodów o wartości przekraczającej 20.000 euro nie ma zastosowania do składek na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych (...)
str. 39
3.
Moment powstania przychodu ze sprzedaży kart prezentowych (podarunkowych) - Minister Finansów zmienia interpretację organu podatkowego
Podatnik wprowadził dla swoich klientów karty prezentowe, występujące w formie bonów towarowych. Klient, dokonując zakupu takiej karty, płacił cenę odpowiadającą jej wartości. Następnie inna osoba (...)
str. 40
4.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
4.1.
Zwrot kosztów noclegu pracownika w zagranicznej podróży służbowej przekraczający wartość limitu - podatek dochodowy i składki ZUS
Pracownikowi naszej firmy, który przebywał w zagranicznej podróży służbowej, zwróciliśmy koszty noclegu w wysokości wynikającej z rachunku wystawionego przez hotel. Wypłacona kwota przekracza jednak limit przewidziany w przepisach dotyczących (...)
str. 41
4.2.
Czy świadczenia przekazane pracownikom zatrudnionym w firmie kontrahenta są zwolnione z podatku dochodowego?
Nasza firma zamierza zorganizować akcję promocyjną produkowanych wyrobów, skierowaną bezpośrednio do pracowników naszych kontrahentów. W ramach tej akcji poszczególni sprzedawcy zatrudnieni w placówkach handlowych naszych odbiorców, którzy w danym (...)
str. 43
4.3.
Rekompensata utraconych zarobków wypłacona członkowi rady społecznej podmiotu leczniczego
Za udział w posiedzeniu rady społecznej podmiotu leczniczego, członkowi tej rady podmiot tworzący wypłaca rekompensatę utraconych zarobków. W jaki sposób należy rozliczyć pod względem podatkowym i składkowym tego (...)
str. 44
VI.
INNE PODATKI I OPŁATY
1.
Opłata skarbowa od pełnomocnictwa
Opłacie skarbowej podlega złożenie dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii - w sprawie z zakresu administracji publicznej lub w (...)
str. 46
2.
Domki po sezonie - podatek od nieruchomości
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej wynajmuję domy letniskowe nad morzem w sezonie letnim. Ponieważ domki nie mają ogrzewania, nie mogą i nie są wykorzystywane w (...)
str. 49
VII.
ŚRODKI TRWAŁE
1.
Sprzedaż środka trwałego sfinansowanego dotacją - ustalenie kosztów uzyskania przychodów
Kosztem uzyskania przychodów przy sprzedaży środka trwałego sfinansowanego w części dotacją jest - na zasadach ogólnych - jego niezamortyzowana wartość. (interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej (...)
str. 50
2.
Wpłata zaliczki na zakup środka trwałego potwierdzona fakturą zaliczkową
Spółka wpłaciła zaliczkę na zakup środka trwałego. Otrzymała fakturę zaliczkową. Jak zaksięgować taką operację? Wpłaconą zaliczkę na zakup środka trwałego, potwierdzoną fakturą zaliczkową, do czasu (...)
str. 51
3.
Sprzedaż części środka trwałego
Sprzedaliśmy część prawa wieczystego użytkowania gruntów, wraz z częścią ogrodzenia i oświetlenia. W zakładowym planie kont mamy zapis, że w przypadku odłączenia części składowych lub (...)
str. 52
4.
Ulepszenie przedmiotu leasingu operacyjnego
Do koparki użytkowanej na podstawie umowy leasingu operacyjnego dokupiono młot jako wyposażenie dodatkowe. Jak rozliczyć ten zakup w sytuacji, gdy koparka nie figuruje w ewidencji (...)
str. 55
5.
Rozliczenie kosztu wniosku o kredyt inwestycyjny
Czy prowizja za rozpatrzenie wniosku o kredyt inwestycyjny jest bezpośrednio kosztem, czy też należy doliczyć ją do kosztu inwestycji? Prowizja dotycząca wniosku o kredyt inwestycyjny (...)
str. 56
6.
Przekwalifikowanie gruntu do inwestycji
Posiadamy grunt z nieużytkowanymi ze względu na stan techniczny zabudowaniami (w całości zamortyzowanymi). Po wyburzeniu budynków chcemy grunt wycenić według wartości rynkowej i przekwalifikować do (...)
str. 57
VIII.
UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE
1.
Platforma Usług Elektronicznych w ZUS - nowy portal informacyjny
Od niedawna działa w ZUS nowy portal informacyjny "Platforma Usług Elektronicznych". Jest on dostępny dla każdego, mogą z niego bowiem korzystać nie tylko płatnicy składek, (...)
str. 58
2.
Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców
Resort gospodarki przygotował projekt założeń projektu ustawy o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce (projekt z dnia 14 czerwca 2012 r.); jest to III ustawa (...)
str. 59
3.
Składka na FP za właściciela jednoosobowej firmy
W lipcu 2012 r. rozpoczęłam prowadzenie własnej działalności gospodarczej i zgłosiłam się z tego tytułu do wszystkich ubezpieczeń w ZUS. Czy jako właściciel jednoosobowej firmy (...)
str. 60
4.
Uwzględnianie prowizji w podstawie wymiaru wynagrodzenia chorobowego
Pracownikowi przysługuje premia prowizyjna za sprzedane przez niego towary. Premia jest naliczana procentowo od wartości sprzedanych towarów, ale płatna po uregulowaniu należności przez kontrahenta. Premia (...)
str. 61
5.
Zasiłek chorobowy za okres pobytu w sanatorium uzdrowiskowym
Otrzymaliśmy pismo informujące, że pracownik przez cały miesiąc będzie przebywał w sanatorium uzdrowiskowym. Zaświadczenie lekarskie zostanie wystawione w ostatnim dniu jego pobytu w placówce. Czy (...)
str. 62
6.
Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne
Jakie dowody należy przedłożyć w ZUS w celu przyznania świadczenia rehabilitacyjnego? Czy z wnioskiem o to świadczenie występuje się już po zakończeniu okresu pobierania zasiłku (...)
str. 62
IX.
PRAWO PRACY
1.
Wypowiedzenie ze zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy a wykorzystanie urlopu
Firma zamierza wypowiedzieć pracownikowi umowę o pracę na czas nieokreślony. Jednym z powodów wypowiedzenia jest utrata zaufania do tego pracownika, dlatego pracodawca chce go zwolnić (...)
str. 63
2.
Wystąpienie przekroczeń dobowych w równoważnym systemie czasu pracy
Zatrudniamy pracowników biurowych, którzy na ogół pracują przez pięć dni w tygodniu po 8 godzin, z sobotą jako dniem wolnym od pracy. Niekiedy jednak, w (...)
str. 65
3.
Powstrzymanie się od działań konkurencyjnych w zamian za dofinansowanie kosztów studiów
Zatrudniamy pracownika, któremu w znacznym stopniu dofinansowaliśmy studia wyższe oraz specjalistyczny staż za granicą. W zamian za to chcemy, aby przepracował u nas dwa lata (...)
str. 66
X.
RACHUNKOWOŚĆ
1.
Zasady wyceny i ewidencji księgowej towarów nabywanych za granicą
Co do zasady, rozliczenie nabycia towaru poza granicami kraju przebiega na analogicznych zasadach, jakie dotyczą nabyć krajowych. Różnica wynika jedynie z faktu, że wartość towaru (...)
str. 68
2.
Odpowiedzi na pytania Czytelników
2.1.
Koszty ubezpieczenia majątku, który sprzedano w okresie objętym ubezpieczeniem
W styczniu 2012 r. spółka ubezpieczyła na cały rok posiadane samochody osobowe i ciężarowe. Składka ma być płatna w dwóch ratach: pierwsza w styczniu, druga w czerwcu. Co miesiąc księgowano w koszty (...)
str. 70
2.2.
Badanie sprawozdania finansowego w roku, w którym nastąpiło przekształcenie
Nasza spółka akcyjna w drugiej połowie 2012 r. zostanie przekształcona w spółkę komandytowo-akcyjną. Czy sprawozdanie finansowe za 2012 rok powinno także zostać zbadane przez biegłego rewidenta? Jeżeli tak, (...)
str. 71
2.3.
Należności nieściągalne we wspólnocie mieszkaniowej
Jeden z właścicieli w naszej wspólnocie mieszkaniowej miał wysokie zadłużenie wobec wspólnoty i innych wierzycieli. W związku z tym mieszkanie zostało sprzedane w drodze licytacji komorniczej. Niestety, wspólnota nie otrzymała w całości (...)
str. 72
2.4.
Ewidencja zamiany działek będących w użytkowaniu wieczystym na działki będące własnością użytkownika
Spółka z o.o. zamierza dokonać na podstawie aktu notarialnego zamiany działek otrzymanych w użytkowanie wieczyste (za zgodą właściciela, tj. urzędu miasta) na inne działki o takiej samej powierzchni, (...)
str. 73
2.5.
Ewidencja księgowa umorzonego podatku od nieruchomości
Otrzymaliśmy z urzędu gminy pomoc de minimis, która dotyczy umorzenia podatku od nieruchomości wraz z odsetkami. Część dotyczyła 2011 r., a część 2012 r. Jak zaksięgować umorzony podatek? Umorzony podatek (...)
str. 74
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.